Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234567891011
Szerző
Topic neve: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
fórumozóMaticsszFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
21. hozzászólás - 2009.02.21. 15:27:26
Nekem olyan problémám lenne, hogy jó kérdést tettem fel, de viszont rossz válaszlehetőséget jelöltem be és már csak akkor vettem észre amikor már elküldtem és már vissza nem tudtam hívni és nem tudtam kijavítani. Tudnátok ebben segíteni? Nagyon fontos lenne, mert nem akarok senkivel sem kitolni.
Pontszám: 5
utáltIziszNő
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
22. hozzászólás - 2009.02.21. 15:35:20
A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott!
Indoklás: A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.
Ma, 10:00 Figyelmeztetés: Kérjük, próbálj meg olyan kérdéseket feltenni, amelyek megválaszolhatók, és arra is ügyelj, hogy jól jelöld meg, melyik a helyes válasz. Ennek hiányában elveszítheted a lehetőséget, hogy a jövőben kérdést tegyél fel, és így az ebből szerzett lélekenergiától is elesel.


ok ezekkel kapcsolatban irtam nem is olyan reg .......
szerintem nem kell beengedni a jatekba -----( minusz, minusz, minusz, minusz ) IQ val rendelkezö egyeneket
mindegyik csak arra hajt, hogy a masik kerdeset leblamalja , de mikor kap egy kerdest , es törtenetesen abban ekezet hiba van ......vagy netalan betü hianyzik ....akkor azt mar nem tartja jo kerdesnek ......
ezert en nem fogom abbahagyni a jatekot mert van 1 par marha aki azt sem tudja, hogy mennyi az 1x1 ( a gyengebbek kedveert 1 x 1 ) .........
mindenesetre eleg nagy barmok azok akik beengedik az ilyen szinvonalas jatekba az ovodasokat is ......
sajnos van belölük egy par ...........
Pontszám: 3.80
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
23. hozzászólás - 2009.02.21. 15:43:41 (Válasz Izisz #22 hozzászólására.)
Idézet: Izisz - 2009.02.21. 15:35:20
ok ezekkel kapcsolatban irtam nem is olyan reg .......
szerintem nem kell beengedni a jatekba -----( minusz, minusz, minusz, minusz ) IQ val rendelkezö egyeneket
Akkor számold meg légyszíves mégegyszer hány mínuszjelet írtál. Egyébként a négy mínusz az kiejti egymást, és plusz lesz a matematika szabályai szerint.
Idézet: Izisz - 2009.02.21. 15:35:20

mindegyik csak arra hajt, hogy a masik kerdeset leblamalja , de mikor kap egy kerdest , es törtenetesen abban ekezet hiba van ......vagy netalan betü hianyzik ....akkor azt mar nem tartja jo kerdesnek ......

Idézet: "Kvíz szabályzat"
Kérjük, ügyelj a helyesírásra, és használj magyar ékezetes betűket! Ha olyan kérdést kell értékelned, amelyben súlyos helyesírási hiba van, válaszd a Rossz kérdést.

Sajnálom, ez itt a szabály.
Idézet: Izisz - 2009.02.21. 15:35:20
ezert en nem fogom abbahagyni a jatekot mert van 1 par marha aki azt sem tudja, hogy mennyi az 1x1 ( a gyengebbek kedveert 1 x 1 ) .........

Gondoltál már arra, hogy tudja, csak nem tartja érdemesnek a kérdést arra, hogy bennmaradjon? Ha a színvonal miatt nevezel baromnak valakit, lehetőleg ne azt vesd a szemére, hogy az 1x1-et nem engedi át.
Idézet: Izisz - 2009.02.21. 15:35:20
mindenesetre eleg nagy barmok azok akik beengedik az ilyen szinvonalas jatekba az ovodasokat is ......
sajnos van belölük egy par ...........
Aki ismer, most ideképzeli mit mondanék erre, ha nem akarnám, hogy a stílusodat hozzám is kapcsolják.
Pontszám: 8.33
utáltMikihettyFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
24. hozzászólás - 2009.03.04. 15:46:56
üdv mindenkinek nekem annyi bajom lenne hogy már rengetgszer visszadobták a kérdéseim olyan indokkal hogy helyesirási hiba, erre minden nap 6-8 olyan kérdésre válaszolok ami sokszor értelmezhetetlen mert ilyeneket tartalmaz: "mik vot a...";"hány évs a...";"mei le kel a...";"kirta a...";
nagyon sok olyan kérdés van ami valaminek a helyesirására utal én is megkérdeztem hogyan irják helyesen: kossuth nevét erre azonnal törölni értékelést kaptam!

itt is olvastam hogy nem csak nekem vannak problémáim sőt valaki irta hogy ""kommunizmus" az elbirálás terén!
szerintem meg ugy buna ahogy van!
elvették az értékelési jogom mert 1 nap 16 kérdésre nyomtam az azonnal törölni-t de nem lehetett olvasni a kérdést mert hiányos volt!
teljesen rosszul voltak feltéve matematikai és informatikai kérdések azokat eélfogadják és nem törlik de én petőfi nevét kisbetűvel irtam és visszadobták hogy helyesirási hiba!
egyébként mindent kisbetűvel irok mert othhon olyan programot használok hogy minden tulajdonnevet és mondatvége jel utáni kifejezést nagybetűvel kezd!
nemhiszem hogy mindenkinek van türelme hogy minden alkalommal plussz billentyűket nyomjon meg hogy nagy betűt irjon!
szerintem ennyi!
ha bekerülnek a lehet legseljetebb kérdések akkor mi alapján dobják vissza a kérdéseim ,pedig utánanézek hogy miket teszek fel, amikro tehetem próbálom az alapműveltségi óriáslexikonomból kiszedni a dolgokat!
Pontszám: 2
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
25. hozzászólás - 2009.03.04. 15:56:43 (Válasz Mikihetty #24 hozzászólására.)
"nemhiszem hogy mindenkinek van türelme hogy minden alkalommal plussz billentyűket nyomjon meg hogy nagy betűt irjon!"



Ezen jót nevettem, tényleg
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
26. hozzászólás - 2009.03.04. 15:57:21 (Válasz Mikihetty #24 hozzászólására.)
Kis betűvel írtad Kossuth nevét egy olyan kérdésben, ami azzal foglalkozik, hogy hogyan kell helyesen leírni? És erre azonnal törölnit kaptál? Te szegény, ha tőlem függene, emiatt soha többet az életben nem tehetnél fel kérdést. Főleg az után, hogy a Petőfis kérdésedre, csak lágy szívű helyesíráshibát kaptál, és nem tanultál belőle, sőt, fel vagy háborodva, hogy a lustaságod miatt nem írsz helyesen, akkor az miért baj!

De tudod, mit? Köszönjük a hozzászólásod, ékesen bizonyítod, hogy jó irányba halad a rendszer, hullik a férgese!
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 9.17
közkedveltWoockey69Férfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
27. hozzászólás - 2009.03.04. 22:41:18 (Válasz Gaby1929 #8 hozzászólására.)
Szia!

Tévedés,az Amazonas a legbővízűbb folyó a Földön és ne m a leghosszabb,ez a Nílus folyó.

Azt hiszem ennek nagyon gyorsan utánna lehet nézni...
Pontszám: 6
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
28. hozzászólás - 2009.03.04. 22:48:37 (Válasz Woockey69 #27 hozzászólására.)
Ez nem ennek a topicnak a témája, de javaslom akkor alaposan nézz utána. Lehet, hogy mégsem a Nílus az.
Pontszám: 5.33
irritálóDanielFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
29. hozzászólás - 2009.03.05. 09:30:49
Sziasztok!

Látom ebben a topicban beszélgettek a kvízkérdések ellenőrzéséről. Csak azt szeretném megkérdezni, hogy ha van rá a Beholdernek lehetősége vagy nem tudom ki fogja végezni ezt mikor fog megvalósulni, mert már nagyon durván szörnyű a helyzet kvíznél. Inkább a játékosok ne tehessenek fel kérdést mert ez már ..... 100-200 vagy 300 helyes válasz után kapjanak valamennyi LE-t és kész mert a játéknak ez a része sajnos egy vicc lett pedig az elején nagyon jól indult
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
30. hozzászólás - 2009.03.05. 12:33:43 (Válasz Daniel #29 hozzászólására.)
Azért halkan megjegyzem, hogy az értékelés folyamatosan szigorodik, és egyre kevesebb szörnyű kérdés kerül be, a helyzet maximum addig volt jó az elején, ameddig csak a gyári kérdések voltak a rendszerben. Nem véletlenül lett 30-ról 100-ra emelve a kérdezéshez szükséges helyes válaszok száma.

Játékosok most már csak akkor tudnak értékelni, ha több mint 500 kérdés halmozódott fel admini értékelésre várva. Tehát amíg kevesebb mint 500 kérdés áll elbírálás alatt egyszerre, addig csak a kellően szigorú, de korrekt adminok értékelnek, így gondolom nem kell ecsetelni, hogy mennyi új rossz kérdés kerülhet be, valamint annak az esélye is 10% alatt van, hogy a jó kérdést visszadobja néhány idióta.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
fórumozóLazarantalFérfi
Végzetúr tanonc
47 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
31. hozzászólás - 2009.03.05. 17:37:26
Tényleg kezdeni kellene vmit a kvízrendszerrel! Volt anno 4. szint környékén egy kérdéssorozat a játékkal kapcsolatban. Egyik kérdése a kvízről szólt, vmi ilyesmi volt: " ** Mi a véleményed a kvízrendszerről?" Arra lennék kiváncsi volt e, van e ennek eredménye? Ugyanis én nem hiszem, hogy jó megoldás, hogy a játékosok tesznek fel kérdéseket. És ahogy nézem a fórumot sokaknak nem jó!

Aki felteszi annak nem jó, ha egy betű miatt hibás értékelést kapott, ill annak se jó aki állandóan olvassa, és megpróbál értelmetlen kérdésekre, értelmetlen válaszok közül kiszűrni mire is gondolt a feltevő.

Egyrészt jó ez a módszer az adminokkal, de az átnézés/szűrés nagyon fontos lenne. Amíg azt látja az ember, hogy az enyémet visszadobták, de előtte/utána 5 perccel meg válaszolás közben olyan hihetetlen dolgokkal találkozik.. Nos akkor ki ne érezné rosszul magát? Hiába van az hogy az övé most került "rendesen" (adminokkal) elbírálásra, míg a másik meg hónapokkal ezelőtt "rendetlenül" elbírálásra.

Nem tom mi kell ahhoz a Beholdernek, hogy ezt megvalósítsa, de reménykedem hamar megoldást találnak rá.

** ps.: a válaszom a kérdésre, mikor még nem is ismertem annyira a játékot: Kérdést ne tehessenek fel játékosok! Most is tartom magam ehhez az állásponthoz.
Pontszám: 5
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
32. hozzászólás - 2009.03.06. 09:52:59
Csak megosztanám veletek saját tapasztalatomat: 2009.02.12-én jeleztem a megfelelő topicba, hogy 3 kvízkérdésemmel gond van (betűelírások) erre kaptam is egy jólelkű és a magyar nyelvben járatosabb kvízellenőr játékostól egy kis helyesbítést ami által már nyelvtanilag is korrekt lett a kérdésem. Igaz még csak alig 3 hét telt el a jelzés óta (a pontos kérdést másoltam ki tehát megkeresni se nehéz gondolom) de még mindig nem történt meg a változtatás. Szerintem ami nem privát üzenetben meg arra van esély, hogy sosem jut el az illetékeshez (bár lehet ez csak a kvíz kérdéseknél van így).
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
33. hozzászólás - 2009.03.06. 09:55:49 (Válasz Freez #32 hozzászólására.)
Melyik volt az a topic, ahol jelezted?
Pontszám: 5
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
34. hozzászólás - 2009.03.06. 10:42:14
A kvíz 2. topicba írtam (Lanmandragoran lektorált, köszönet érte). A galaxis vagy az energiaörvény kulcsszóval megtalálhatod a kérdéses oldalt is (vagy egyszerűbben http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,85.7980#hsz7990).
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
35. hozzászólás - 2009.03.06. 11:14:36 (Válasz Freez #34 hozzászólására.)
hmm, hát, tényleg biztosabb a privát üzenet Hatsepsutnak, a javítandó, és a javított szöveget is mellékelve.
A kvíz 2. topic már le van zárva, ezért úgy tűnik, ez a shozzászólás elkerülte Hatsepsut figyelmét.
Kicsit veszélyes azért ezeket megírni, nehogy törlésre kerüljenek speciálisság vádjával
Bár ezek szerint elég régóta bent vannak.
Pontszám: 6
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
36. hozzászólás - 2009.03.06. 11:47:17
Off: Igazad van egy Trek-es kérdésért kaptam is már egy azonnali törlést ami kicsit rosszul esett (én rossz kérdés értékelést vártam). Én úgy érzem egy kérdés akkor speciális ha a nagy többség nem tudja rá a választ, mivel Miklós a kvízek szabályait elég sajátosan határozta meg (általános műveltség + népszerű témák) ezért mertem ilyeneket kérdezni mivel nem mennek bele, hogy akkor a B5 102.- részében a minbari nagykövetet milyen típusú fegyverrel lőtték le. [Sajnálom sci-fi sorozatfüggő vagyok és persze ezekre nem kell mindenkinek fejből válaszolni.]
Reklám következik: {Köszönet a Viasat3-nak hihetetlen mennyiségű sorozatot kapunk és ezeket milliószor ismételve. Fizetett hirdetésünket hallották} Ááá kifogytam a zárójeltípusokból. Én így gondolom.
Ja és, hogy ne csak floodoljak: Legyen 2 adatbázis 1 spec. és egy alapműveltség. Az alapműveltségi kérdések helyes megválaszolásáért mondjuk 5% járna a specért 10% (persze ez bármennyi lehet). A spec. kérdéseknél pedig nem lenne értelme a 25%-os kiesésnek hisz aki ezt választja annak tessék keresgélni a több LE-ért. Ehhez persze kellene egy helytelen válasz gomb (mert adódhat hiba is) és a kvízkérdéseket is el kellene tárolni mint a vadászatokat legalább egy 5 darabot mivel ez utólag derül ki a kérdés megválaszolása után. Vagy maradnak a több 1000 Hsz-es Kvíz topicok.
Több 10000 kérdés van mégis, hogy lehetne megcsinálni?
Ugyanúgy ahogy az értékelést csak minden kérdés kapna alul felül még 2 választógombot (vagy valamit) és így lehetne szétválogatni a kérdéseket. Kaphatnánk érte 1% bónuszt vadászatonként hogy mégse tűnjön ingyenmunkának.
Esetleg a kvíz értékelőjének egy szövegmezőben meg is kell indokolnia miért dobja vissza a kérdést (benne az azonosítójával, így szűrhető lenne az értékelő is nem csak a kvíz feltevője + jelentés gomb ha valaki jogosan elégedetlen az értékelésével vagy az értékelővel). Mondjuk mivel 15 ember értékel lenne pár levele a rossz kérdést feltevőnek.

Ebbe az ötletbe már belefutottam valahol tehát nem saját kútfőből van az egész.
A hozzászólást Freez módosította 2009.03.06. 12:09:15-kor
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
irritálóTomreptileFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
37. hozzászólás - 2009.03.07. 06:41:41
Sziasztok!Beleszaladtam egy kérdésbe." iszik-e a koala vizet? " A válaszlehetőségekben egy nem és 3 igen volt,különböző kiegészítésekkel.Kicsit utána jártam a témának,mert nem egyértelmű.Nekem nincs szakirányú tudásom a témában,de aki csak szimplán híradót néz,biztosan találkozott a közelmúltban az ausztrál erdőtüzekkel kapcsolatban a világot körbejárt fényképről,amin egy tűzoltó az ásványvizes palackból itatja a koalát.Természetesen rossz választ adtam és ezután rákerestem az interneten.Bár a koala a helyiek nyelvén azt jelenti "nem ivó",mégis több oldal írja,hogy ez így nem teljesen igaz.Kérlek töröljétek!!!Köszönöm!!!
Pontszám: 5
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
38. hozzászólás - 2009.03.07. 10:29:43
Ezt a kérdést én is megszívtam de legközelebb írd a kvíz 3.-ba vagy az éppen aktuális topicba itt elvileg a megoldás a kvíz rendszerről van szó és nem a hibás kérdésekről.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
népszerűtlenTYRA.17TNő
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
39. hozzászólás - 2009.03.07. 16:18:46 (Válasz Freez #36 hozzászólására.)
Hali!
A spec. tém körbe én is rendesen beleszaladtam, frankón visza dobták egy kérdésemet, mivel hogy nem ismerheti mindenki. Ominózus kérdésem : Kik alapították a Nightwist?, szépen fel is soroltam a lehetséges válaszokat, annak rendje módja szerint / direkte lelestem lemez boritóról a neveket , hogyb helyesírási hiba ne legyen/. Erre rossssz!!! értékelést kapot, mert spec... . De kérdem én , azt mindenki tudja, hogy ,,a Beatlese milyen járműről zenél" kérdésre a sárgatengeralattjáró a válasz, azt csak véletlen találtam el, ...ez-e nem spec.? kérdem én.
Köv hibás kérdésemre + aztat mondták , hogy helyesírási hiba van benne, pedig a NET-ről lestem ki, hogy mit hogyan kel írni.

ui:Bocsika, ha most is rossszul irtam valamit, sajna othon felejtettem a szemcsimet.
Pontszám: 2.33
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
40. hozzászólás - 2009.03.07. 16:37:01 (Válasz TYRA.17T #39 hozzászólására.)
Ne haragudj, de ne hasonlítsd a Nightwist a Beatleshez. Az egyik egy lassan 50 éves zenekar, amelyik zenei stílust teremtett, a másik pedig egy alig tizenhárom évet megélt banda egy sajátosnak nevezhető (legalábbis Tarjával sajátos volt), ám közel sem közismert zenekar. Én is óvatosan bánok mondjuk egy TCS-vel, Ossiannal, vagy Pokolgéppel, pedig azok is több mint 20 év tapasztalattal rendelkező, magyar, itthon sokkalta ismertebb zenekarok.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
Oldal: 1234567891011
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője