Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Vincu

Oldal: 123
Dátum: 2008.11.25. 14:35:53
Hoppá! egy rossz kérdés:
Hány ismert holdja van a Jupiternek?
5
16
sok

a negyedik válaszra nem emlékszem, talán 8 volt.
Megnéztem wikipedia-n, és ezt találtam: "A Jupiternek jelenleg 63 holdja ismert."
Gondoltam a kérdés feltevője olyan mókamester típus, és ő is olvasta a cikket a wikin, ne adja ég onnan vette a kérdést, miszerint folyton újabb és újabb holdak bukkannak fel a Jupiter körül, hát nem lehet biztosan megmondani. Ehhez képest fix 16 a nyerő tipp... szerinte
Dátum: 2008.11.24. 15:48:21
A világ2-vel kapcsolatban kérdeznék valamit. Én ott viszonylag jól állok a 206-207-es tulajdonságösszegemmel, és 3500-4500 portyázott LE-vel. Majd 100 CSP-m an még.
A kérdésem, hogy azok a karakterek akiknek 220 felett van a tulajdonságösszegük, 20-30 felett a szakértelemösszegük, megvették az elf láncinget, és a tűzfavallatot kisütötték a lélekkutat, vagy ekkora disznó mázlijuk van portya alatt? Mert a portyázott LE alapján szerintem ez nem jönne ki.
Dátum: 2008.11.03. 18:31:11
Sziasztok! Két kérdésem is lenne:

Az normális, hogy 13. szinten 3 tp-t kapok portyáért, ha azonos szintűt győzök le, és ugyanúgy 3-at ha magasabb szintűt? 30 portyapontos vagyok, és csak akkor kapok 4 tp-t, ha engem támadnak meg és úgy győzök. Már győztem le 2 szinttel magasabb szintűt is, de még mindig nem tudom megcsinálni az 5 tp egy portyából küldetést...

Beneveztem a Bajnoki viadalra egy adott szövetség tagjaként, tehát az adataim már le vannak mentve. Ha idő közben szövetséget váltok, akkor melyik szövetség épületei számítanak? Illetve ha az újban nem töltöm fel a Lélekkutat, akkor lehet, hogy mindenféle épületbónusz nélkül viadalozok?

Köszi
Dátum: 2008.10.26. 03:05:59
A mai gyöngyszemek:

Meddig fut a nyúl az erdőben?
Két válaszra emlékszem csak, miszerint a vackáig, illetve a közepéig. A helyes válasz a közepéig volt. Mivan?!? Ez valami népi mondóka, vagy valami nagyanyáink féle okosság?

A másik. Így nézett ki a kérdés: római szám ........MDCCCIIL........
A pontok itt vajon azt jelentik, hogy ez egy római szám részlete? Mert a helyes válasz - 1848 - tuti nem így van, legalább VIII-re kellene végződnie... Ejjj....
Dátum: 2008.10.24. 11:53:19
ööö... Mortu... pont a játékbeli karakternevem a nick-ed?
Dátum: 2008.10.23. 13:54:28
A múltkor harcoltam egy illető ellen, aki -20 támadást adott vakító fénnyel. Azt hittem leesek a székről. Kétszer melléütöttem, a sebző varázslatom bejött, egyszer eltaláltam, és majd 45 pontnyi sebzéskülönbséggel nyertem.
Szerintem magas szinten jobban használható lesz majd, főleg ha egyre nehezebb lesz növelni a tulajdonságokat, és egyre magasabb védelmek lesznek. Most még sok értelmét nem látom
Dátum: 2008.10.23. 13:50:24
Most kaptam egy kérdést, ahol a válaszok között sajnos pont nem szerepel jó válasz.
" Mi a pallos?"

Nem másoltam ki a válaszokat, de amit helyesnek fogadna el, az áll kábé a legtávolabb a valóságtól. Ugyanis szerinte minden kétélű kardot. Ez egy naaaaagy butaság. Ezek szerint a római kori gladius, a jatagán, sőt még a tőrkardok nagy része is pallos.
Pont a pallos az ami az egyik legnehezebben meghatározható kardtípus. Tipikusan magyar fegyver volt, és volt lóra való változata is, amiről mégis talán beazonosítható az a jellegzetes markolata. De semmi esetre sem 7,25 kg-nál nehezebb, és nem is hosszabb 2 m-nél, és az acéltartalma sem befolyásolja.
Sajnos nincs lehetőségem rossz kérdésnek ítélni, de mivel a hagyomány őrzés elég közel áll a szívemhez, örülnék ha ez a kérdés kiesne.
Dátum: 2008.10.23. 12:13:12
Ejjj... azok a fránya "n" betűk...
Dátum: 2008.10.20. 02:12:03
Kezicsókolom!

Úgy néz ki, hogy jelenleg 9 fős szövetségünkben akadna még két kiadó hely.
Na lássuk csak. Jó kedélyű banda vagyunk, akik harcolnak, építkeznek, mulatoznak, építkeznek, vadászgatunk, mulatozunk, éééés építkezünk. Igen.
Az építéseknél nincs minimum kvóta, nem rúgunk ki, ha egy árva téglát sem mozdítasz. (az építkezés a saját érdeked, ha elkezded meglátod miért)
Nem várjuk el, hogy portyabajnok legyél, egy feltételünk van csupán. Ha jelentkezel írj pár sort magadról

Hehh! Majd elfelejtettem. A Tyrant szövetség vagyunk.

üdv
Mortu
Dátum: 2008.10.19. 00:25:53
Ezt muszáj megosztanom veletek, most kaptam:

"hányban születet Beethowen Ludwig van ?"

Huuhh erre hirtelen mit lehet mondani? A kérdésre erre lenni jó válasz van megöldás ok között dátum helyes (bazz, nem értem, nekem egy ilyen mondathoz gondolkodnom kell, neki meg zsigerből megy!)
hányban. Azt.
Dátum: 2008.10.18. 11:13:12
A mai abszolút győztes kérdés amit kaptam:

Mi vagy ki a Sharingan?

egy kekkei genkai
kínai étel
angol futball-klub edzője
kínai császár

Na gondoltam azért se guglizom ki! Hahha! Hiba volt.
A megoldás a teljesen logikus kekkei genkai, amiről már nagyanyám is sokat mesélt, sőt emlékszem Kossuth Lajos is tartott róla beszédet, arról nem is beszélve, hogy a hírekben is így köszönnek már a bemondók.
Mivel fogalmam sem volt róla, hogy mi a tök az kekkei genkai, rákerestem:
"A kekkei genkai (血継限界) a Naruto című manga és animesorozat kitalált képessége. Jelentése: vérvonalképesség. A nagy nindzsaklánok vére hordozza generációról generációra. A kekkei genkait birtokló gyermekek sokkal tehetségesebbek, mint velük egykorú társaik. Különleges képességekkel rendelkeznek, melyek nem tanulhatóak, csak örökölhetőek."

És hogy kicsoda/micsoda Sharingan? Nos ezt is megtudtam:
"A saringan (写輪眼, angolosan sharingan) a Konohagakurében élő Ucsiha klán kekkei genkai képessége volt."

Namost. Mondhatnám, hogy rossz a kérdés, tekintve, hogy a neten az összes létező helyen Saringan-nek, és nem Sharingan-nek írják, de igazából szerintem nagyon hasznos kérdés volt, mert innentől kezdve bárki előtt tudok menőzni, hogy ismerek egy anime-ből egy kitalált képességet!

Hű ba**meg, ezen nagyon kiakadtam! Miért kell ilyet?
Dátum: 2008.10.16. 18:49:37
Igen, valóban megnyugtató.
Mindenesetre nem adom fel, bízom benne, hogy idővel lesz értelme a felszerelés, és tulajdonság-különbségnek
Dátum: 2008.10.16. 18:39:15
Ezek szerint ennyire nem számít a felszerelés. Még mindig úgy érzem, hogy túl nagy a véletlen szerepe ebben a játékban. Csak bosszantó, hogy többezer LE-t költök cuccokra, ősköveket veszek pénzért, és kikapok egy olyantól aki még az alap szöges buzogánnyal küzd bőrpáncélban...
Mivel folyamatosan melléütök, szinte csak a támadásomat fejlesztem, ezért is lepődök meg, amikor sorozatosan melléütök. Nem egy olyan csatám van, ahol egyszer sem találok.
Ezek szerint a toplistások ennyivel szerencsésebbek? Mármint LE szerzés meg győzelmek szempontjából?
Dátum: 2008.10.16. 18:11:22
Valaki ugyan segítsen már megmondani, hogy mit csinálok rosszul, vagy tényleg ilyen peches vagyok?

Szeretek portyázni, és szoktam is sokat. Hiszem, hogy a 211-es tulajdonságösszegemmel, és a Yssuf tőrével nem vagyok esélytelen nyerni egy harcot. Sorra olyanokat támadok, akiknek a tulajdonságösszege 180 körül van, ha szintemen vannak (jelenleg 8.), illetve még kisebb ha alacsonyabb szintűt támadok. Arról nem is beszélve, hogy a felszerelésük is gyengébb.
Amit nem értek: Már jóval 6000 felett van az elvesztett LE, és még 9000 sincs a szerzett. Nézem a toplistákat, és a szintemen simán 10K LE az átlag különbség a szerzett javára. De sokan már a 20-30K környékén járnak. Nem csak az a problémám, hogy alig szerzek LE-t, hanem hogy sorra megvernek nálam lényegesen gyengébbek. Van valami amit nem veszek észre, vagy simán csak pech?
Dátum: 2008.10.16. 00:26:52
Sose aggódj. Mikor elkezdtem a játékot, az első 20 csatámból kábé kettőt vesztettem el. Utána sokkal jobb cuccaim lettek, és jött a pechszéria. Eddig több, mint 5000 LE-t vesztettem a 8400 gyűjtöttel szemben, mert olyanoktól is kikapok akinek a tulajdonságai 40 ponttal kevesebbek, és az alap buzogánnyal nyomják. Van szerencse tulajdonságom is, 200 fölötti tulajdonságösszegem, magas támadásom, kábé a jelenlegi legjobb fegyver, és van olyan csatám ahol egyszer se (!) találom el az ellenfelet és bukom a 100-200 LE-ket... Máskor meg beviszek 120-140 össz sebzést, és szerencsétlen ájultan esik össze. Még mindig piszok nagynak érzem a szerencsefaktort ebben a játékban...
Dátum: 2008.10.15. 13:29:33
ha már bent van a kérdés, nem kell értékelni, és gyanítom direkt senki nem fog mellényomni, ha már egyszer ezt a kérdést kapja.
Dátum: 2008.10.15. 02:58:09
Most kaptam, hogy mi a keresztneve a Nightwish énekesnőjének?

Melyiknek? Kettő is volt.
Ráadásul csak kajanevek vannak felsorolva (tarja, bélszín, stb..)
Dátum: 2008.10.15. 00:04:02
Hehhe.. szerintem csak Vihar szerepel benne.
Sárkány nevű mutáns nincs.
Farkas az van, de ő csajszi, és még véletlen sem Rozsomák, ahogy azt okosok fordították.
Mágneses?
Dátum: 2008.10.14. 17:35:51
Ahány rendszer annyiféle fejlődési lehetőség, illetve módszer.
A Végzetúrban úgy találták ki, hogy minden szakértelemnek van egy szintje. Ahhoz, hogy azt a típusú szakértelmet megtanulhasd el kell érned bizonyos szintet. Itt ezt úgy oldották meg, hogy ez a szint a tanulás nevű szakértelem. Ha ebben elérsz bizonyos fokokat, akkor a karaktered képes lesz arra, hogy befogadjon új ismereteket (mint pölö az elemntáris fúzió, a másodlagos támadás, stb...), de nem vagy köteles elmélyedni azokban. Te is ezt írtad: a tanulás szakértelem már valamilyen szinten költés a képzettségre is.
Fog úgy fel, hogy minél több info van a fejedben annál nehezebb újat belepréselni.
Mellesleg nem a lehetőségét veszed meg a tanulás képzettség egyre magasabb szintű ismeretével, hanem a lineáris képzettség-fán haladsz előre.
Ha meg nem tetszik, akkor ne tanulj szakikat, vagy hagyd a francba a játékot.
Dátum: 2008.10.14. 16:46:39
Esetleg valaki aki már túlhaladt rajta, megtenné, hogy elárulja, hogy 10. tanulás-szinttől milyen szakértelmek bukkannak elő?
köszi

Írtam már pár magas szakértelmű embernek, de nem méltattak válaszra, hátha így előrébb jutunk.
Oldal: 123