Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345
Szerző
Topic neve: Vakító fény
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3616 hozzászólás
Profil megtekintése
Vakító fény
1. hozzászólás - 2008.10.20. 14:03:27
A vakító fény varázslat nem sebez, hanem siker esetén csökkenti az ellenfél támadását. Érdekes varázslat, ezért szeretnék írni róla néhány szót.

1. Amikor egy játékos varázslatot használ, mindig van esély, hogy az ellenfél elkerüli a varázslatot (félreugrik). Erre a szöveg utal is. Ez valahogy úgy néz ki, hogy vesszük a két játékos IQ-jának a különbségét, hozzáadunk egy véletlenszámot, és ha ez elég nagy, a varázslat sikerült, egyébként nem. Tehát minél nagyobb az IQ-d az ellenfélénél, annál nagyobb az esélye, hogy a varázslatot nem tudja elkerülni. Például, ha A játékosnak 30-as IQ-ja van, B játékosnak 20-as, akkor A játékosnak kb. 60 százaléka van, hogy sikeresen varázsol B-re, míg B-nek csak 40%-ka, hogy sikeresen varázsol A-ra. A smaragd bónusz ezt tovább növeli.

2. A sebző varázslatok akkor is sebeznek valamennyit, ha az ellenfél félreugrik. Ilyen esetben a normál sebzés 25-50%-kát szenvedi el az áldozat. A varázslatok tulajdonságot csökkentő hatása viszont egyáltalán nem jön létre, ha az ellenfél elkerüli a varázslatot! Ebből következik, hogy a vakító fény akkor igazán hatásos, ha azért 50%-nál jelentősen nagyobb az esélyed a sikerre, azaz rágyúrtál az IQ-ra.

3. Mit is jelent az a mínusz 18 támadás? Először is, a taumaturgia ezt a hatást még növelheti is - minden 20 fölötti taumaturgia +1% hatásfokot ad, tehát pl. 30-as taumaturgiánál már mínusz 20 lesz a hatás. Maga a támadás azt határozza meg, hogy el tud-e találni az ellenfél. Azonban ennek van egy minimális értéke - függetlenül a támadás és védekezés arányától, mindig van 20% esély, hogy eltalálod az ellenfeledet. A vakító fény tehát, ha sikerül, lecsökkenti az ellenfél találati esélyét erre a 20%-ra, de nem lejjebb.

4. A minimális 20% egy módon nyomható még lejjebb: ha a te szerencséd jelentősen magasabb az ellenfélénél, akkor ez a 20% lecsökkenhet akár 10%-ra is. Ha viszont az ő szerencséje sokkal nagyobb, akkor még nőhet is, nagy különbség esetén felmehet akár 30%-ra is. Tehát aki vakító fényre gyúr, annak érdemes magas szerencsével mászkálnia.

5. Hiába nem tud az ellenfeled eltalálni, ha te sem tudod őt eltalálni. Tehát fontos, hogy számottvevő támadásod legyen. A vakító fénynél tehát ez a 3 a legfontosabb: IQ, szerencse, támadás. Ne feledkezz meg arról sem, hogy ha ellenfeled sebző varázslatot használ, azzal azért valamennyit mindenképp fog sebezni, tehát a közelharcban ezt az előnyét is kompenzálnod kell.

Arról, hogy megéri-e a Vakító fényt használni, elég komplikált számításokat lehet folytatni, ki lehetne számolni, hogy mennyivel csökken az ellenfél sebzésének várható értéke. Annyi bizonyos, hogy egy kicsit nagyobb szerephez jut a véletlen, mint amikor sebző varázslatot használsz: hiszen ha ellenfeled elkerüli a varázslatot, akkor eleve hátrányból indulsz. Ha viszont nem kerüli el, akkor jó esélyed van rá, hogy nagyon fölényesen elvered.

A vakító fényt mindenképpen akkor javaslom, ha valaki IQ-ban és szerencsében jól áll, és szeretne kevesebbet sebződni.
Pontszám: 8.28
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vakító fény
2. hozzászólás - 2008.10.20. 14:31:17
Én megfordítanám a problémakört: Smaragdok, akik amúgy is IQ-ra gyúrnak, és még bónuszuk is van rá, bátran támadják meg a Vakító fénnyel rendelkezőket, hiszen ha nekik sebző varázslatuk van, jó eséllyel nyernek
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 4.90
kedvelt tagdarkmelonFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vakító fény
3. hozzászólás - 2008.10.20. 20:47:35
Az a baj, hogy túl nagy a szerepe a randomnak a játékban és ezzel csak ujfent vágnám magam alatt a fát mert még annyi esélyem sem lenne egy jóval gyengébb karakter ellen ha az "neadjisten" megdobja a mentőt...Jelenleg az a baj, hogy eszméletlenül tervezhetetlen a játék.Még a pontos képleteket sem tudjuk miként számol a progi, de az eddigiek alapján óriási a szórás.Enenk fényében ez a vari mégnegyobb lutrivá teszi a játékot.A sebző vari az legalább tuti, hogy sebez arra lehet számitani+az sebez is és azzal már bejebb vagyok,de hiába jön be a vakítófényem mikor ő tol belém egy varit és én meg végig mellépüfölök mert nincs "szerencsém".(és akkor ugye nem számoltam azzal mivan ha nem jön be a vari mert megdobta a mentőt...)
Pontszám: 6.67
kedvelt tagSofudFérfi
Végzetúr tanonc
32 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vakító fény
4. hozzászólás - 2008.10.21. 18:30:49 (Válasz darkmelon #3 hozzászólására.)
Mortimernek teljesen igaza van. Én smaragd vagyok, és meglehetősen örülök, amikor egy olyan ellenfelet sodor utamba a szerencse, aki Vakító fénnyel járkál. Harc közben általában elkerül a varázslat, de volt már néhányszor olyan is, hogy betalált. És még úgy is én nyertem, akár a méregfelhőt, akár a villámcsapást használtam. Ezek egy smaragdnál szép nagyokat tudnak sebezni. És így már gyakorlatilag a varázslásnál eldől a meccs, mivel a védekezésem és a szerencsém is jó magas, én nem sebződöm az elején, az ellenfél meg van hogy 60-nál is többet.
Pontszám: 5.33
irritálósunaiFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vakító fény
5. hozzászólás - 2008.10.23. 08:34:44
Elnézést, azt hol látod, hogy milyen magas a szerencséd?
Pontszám: 2.33
fórumozóbokornFérfi
Végzetúr tehetség
204 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vakító fény
6. hozzászólás - 2008.10.23. 09:21:18 (Válasz sunai #5 hozzászólására.)
Idézet: sunai - 2008.10.23. 08:34:44
Elnézést, azt hol látod, hogy milyen magas a szerencséd?


a karakterlapon a tulajdonsagaid alatt
ha raviszed a szamra az egeret, azt is kiirja, mennyit kell meg epitened a kovetkezo szintig
Pontszám: 7.50
fórumozóbokornFérfi
Végzetúr tehetség
204 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vakító fény
7. hozzászólás - 2008.10.23. 09:22:21 (Válasz Sofud #4 hozzászólására.)
Idézet: Sofud - 2008.10.21. 18:30:49
Mortimernek teljesen igaza van. Én smaragd vagyok, és meglehetősen örülök, amikor egy olyan ellenfelet sodor utamba a szerencse, aki Vakító fénnyel járkál. Harc közben általában elkerül a varázslat, de volt már néhányszor olyan is, hogy betalált. És még úgy is én nyertem, akár a méregfelhőt, akár a villámcsapást használtam. Ezek egy smaragdnál szép nagyokat tudnak sebezni. És így már gyakorlatilag a varázslásnál eldől a meccs, mivel a védekezésem és a szerencsém is jó magas, én nem sebződöm az elején, az ellenfél meg van hogy 60-nál is többet.


most vertem meg 103:0-ra egy nalam kb. 15 ponttal erosebb, jobban felcuccolt karaktert, aki elkovette azt a hibat hogy a vakito fenyt hasznalta
Pontszám: 5
fórumozóTriniganFérfi
Végzetúr tehetség
242 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vakító fény
8. hozzászólás - 2008.10.23. 11:52:58
Én sose használtam vakító fényt, de olyantól még sohasem kaptam ki, aki használt.....
A hozzászólást Trinigan módosította 2008.10.23. 11:53:12-kor
"Trinigan jókedélyű fickó volt, mindig tartogatott valami meglepetést soha ki nem fogyó iszákjában."- az Ozorindumi Krónikákból
Pontszám: 5
népszerűBatuFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vakító fény
9. hozzászólás - 2008.10.23. 13:44:51
Én is örülök, ha vakitó fényt használ az ellenfél, mert akkor is mindig legyőztem eddig mindenkit, ha be is jött a varázslat. Szerintem ekkora véletlen-faktornál ez a varázslat akkor is öngól lenne, ha fele ennyibe kerülne.
Pontszám: 5
kedvencVincuFérfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vakító fény
10. hozzászólás - 2008.10.23. 13:54:28
A múltkor harcoltam egy illető ellen, aki -20 támadást adott vakító fénnyel. Azt hittem leesek a székről. Kétszer melléütöttem, a sebző varázslatom bejött, egyszer eltaláltam, és majd 45 pontnyi sebzéskülönbséggel nyertem.
Szerintem magas szinten jobban használható lesz majd, főleg ha egyre nehezebb lesz növelni a tulajdonságokat, és egyre magasabb védelmek lesznek. Most még sok értelmét nem látom
*A fórumokra irogató Mortu nem azonos a játékban szereplő Mortu nevű karakterrel*

It's better to burn out than to fade away - Kurgan
Pontszám: 5
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vakító fény
11. hozzászólás - 2008.10.23. 20:00:05
Addigra meg már olyan erős támadó varázslatok lesznek, hogy azért nem lesz értelme...
Pontszám: 5
népszerűGillbatesFérfi
Végzetúr
75 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vakító fény
12. hozzászólás - 2008.10.23. 21:27:44
Írhatna valaki akit győzelemhez segített a Vakító fény! Mondjuk magas az IQ-ja, nagy a szerencséje és a támadási úgy ahogy Miklós írta.
Gyanítom hogy nem sok ilyen eset volt.
Pontszám: 6
közellenségTimejja3Férfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vakító fény
13. hozzászólás - 2008.10.23. 21:30:48
A vakítófénnyel kapcsolatban egy kérdés. Szerintetek van értelme ennek a varázslatnak? Nyugodtan ki lehetne venni a játékból,mert szerintem lehúzáson kívül más haszna nincs.
Hatásához képest iszonyú drága. Ha be is találsz,soha nem nyersz vele.Vagy csak ritkán.Akkor minek ide? Ez egy szükségtelen rossz.Mondjuk az jó mikor valaki ezzel jön ellenem,mert mikor ezt olvasom hogy -18 vagy -20 támadás,már tudom hogy a lap alján pozitív mérleget könyvelhetek el.
A hozzászólást Timejja3 módosította 2008.10.23. 21:34:50-kor
Pontszám: 3
kedvelt tagdarkmelonFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vakító fény
14. hozzászólás - 2008.10.23. 21:55:02
Inkább a varázslaton kellene változtatni és nem pedig törölni.Pl csökkenteni kellene a mentődobás értékét.Persze, hogy mennyivel ezt igen nehéz kalkulálni mert csak Mikós tudja a képleteket,de jelenlegi formájában ez a vari használhatatlan...
Pontszám: 6
irritálósunaiFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vakító fény
15. hozzászólás - 2008.10.24. 08:37:13
Egy kerdes: a szerencse-pontok hogy szamitanak bele pl. a feny hatasaba.
Mert mondjuk annak, aki nem szovetsegben nyomul, nincs egyaltalan olyan, hogy szerencse-pont!!!!
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vakító fény
16. hozzászólás - 2008.10.24. 09:39:09
1. olvasd el az első bejegyzést.
2. ha nem építettél még, akkor zéró a szerencséd, ne használj vakító fényt.
(3. egyébként se használj, mert borzasztó gyenge)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 3.67
irritálóVekerurFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vakító fény
17. hozzászólás - 2008.10.24. 09:52:15
Mennyi számít már elég jó szerencsének ?
Egy gyűrű mind felett, Egy gyűrű kegyetlen,
Egy a sötétbezár, bilincs, az Eggyetlen.
Pontszám: 5
kedvelt tagkrishyFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vakító fény
18. hozzászólás - 2008.10.24. 11:00:32 (Válasz Vekerur #17 hozzászólására.)
1000
Dzsó (Tökéletes Gyémánt)
Pontszám: 5.06
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vakító fény
19. hozzászólás - 2008.10.27. 12:34:41 (Válasz darkmelon #14 hozzászólására.)
Idézet: darkmelon - 2008.10.23. 21:55:02
Inkább a varázslaton kellene változtatni és nem pedig törölni.Pl csökkenteni kellene a mentődobás értékét.Persze, hogy mennyivel ezt igen nehéz kalkulálni mert csak Mikós tudja a képleteket,de jelenlegi formájában ez a vari használhatatlan...



Például megdobott mentő esetén nyugodtan adhatna fele akkora büntetést (az alap büntetést meg lehetne növelni, eddig legtöbbször megdobtam ellene a mentőt, de ha nem, akkor is győztem.
Pontszám: 5
fórumozóSyck
Végzetúr tehetség
220 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vakító fény
20. hozzászólás - 2008.10.27. 14:29:57 (Válasz Jeriko #19 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2008.10.27. 12:34:41
Idézet: darkmelon - 2008.10.23. 21:55:02
Inkább a varázslaton kellene változtatni és nem pedig törölni.Pl csökkenteni kellene a mentődobás értékét.Persze, hogy mennyivel ezt igen nehéz kalkulálni mert csak Mikós tudja a képleteket,de jelenlegi formájában ez a vari használhatatlan...



Például megdobott mentő esetén nyugodtan adhatna fele akkora büntetést (az alap büntetést meg lehetne növelni, eddig legtöbbször megdobtam ellene a mentőt, de ha nem, akkor is győztem.


vagy egy tamadasi korrel kevesebbet adhatsz le amig vakon tantorogsz (reverse szivossag).
minusz tamadast inkabb a meregfelhonek kene adnia.

szigoruan szvsz
A hozzászólást Syck módosította 2008.10.27. 14:30:17-kor
Szánalmasak vagytok.
Pontszám: 8.75
Oldal: 12345
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!