Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ricardo

Dátum: 2008.11.24. 10:42:54
Szerintem sem ér semmit a kreatív affinitás. Ha valaki rabol egy korrektet (500 és 1500 közötti LE mennyiség) akkor már úgy is mind1 az a plussz pár százalék nem attól lesz boldog az ember, ha meg csak 40-50 LE-t rabolok akkor meg az a plussz 10-20 se tesz boldoggá.

Mondjuk az új pp növelő szakértelem sem ér sokat. Magas szinten (14+) már olyan drága növelni (hiszen eddigre mindenkinek van vagy 100 szakértelme) hogy a spórolt LE-t inkább hasznosabb szakértelemre költi az ember. 20-as szint alatt nincs haszna szerintem ennek, azt a 30-40k LE-t meg inkább költi az ember olyanra, amiből fix haszna van (a portyát ugye meg is kell nyerni és szerencse is kell az LE miatt).

Alacsony szinten jó lenne, de ott meg a 17-es tanulás a buktató, szóval szerintem ez az a skill amiért sokan imádkoztak mégis csak kevesen fognak használni.
Dátum: 2008.11.21. 19:24:17
G I Jane is törölte magát?
Dátum: 2008.11.21. 18:08:50
A szintvisszamaradt portáyzóknak annyi LE-jük van, hogy egy-egy gyógyital csak belefér, a kevés hp nem lehet panasz szerintem. Nem értem miért baj az, hogy elvernek felülről valakit. Mindenki követ egy taktikát, minden taktikának vannak hátrányai is. Sharpa-t például soha senki nem fogja felülről elverni, mert Ő azon a taktikán van, viszont neki "csak" 55k az LE diffje, ez manapság már 8. szinten teljesíthető.

Valamit valamiért. Szerintem azért jó a játék, mert sokat kell benne gondolkozni. Mindig mindenki azon töri a fejét, hogyan juthatna (szabályosan) előnyhöz. Jelenleg egyik stratégia sem "godmode" de mindnek megvan a maga szépsége.
Dátum: 2008.11.20. 15:52:19
Bár félek tőle, hogy később drága lesz a játék (ezt régebben már ki is fejtettem), nem értem miért kell szidni a prémiumos játékosokat. Havi 3000 Ft jelenleg bőven elég a játékra, ami napi 100 Ft-ot jelent. Ne mondja nekem senki, hogy a hobbijára nem képes ennyit rászánni.

A másik, hogy én egy közepes klán vezetőjeként is roppant mód élvezem a játékot (bár természetesen vannak hibái), sem a Tökéletes gyémánt sem az Elit horda (sem semelyik másik) nem okozott még kellemetlenséget közvetlenül nekem vagy a klánomnak. (A térkaput mondjuk irígylem tőlük.)

Meg kell tanulni játszani, nem csak sírni kell, aztán jön majd a sikerélmény is.
Dátum: 2008.11.20. 15:28:08
"a smaragd osztag fizikailag gyengébb, de komoly mágikus potenciállal bíró varázslói"

Ez a legendában található 9. szintre lépve.

Egyébként egyértelmű, hogy a smaragdból harcost kell csinálni. Ha ugyanolyan jó vagy harcban, mint a többiek, akkor nyert ügyed van, hiszen a varázslatod táposabb.
Dátum: 2008.11.19. 18:04:30
Egy karakternek egyszerre csak egy ember adhat segítőkezet?

Módosítás: már megtaláltam rá a választ a segítségnyújtásnál.
Dátum: 2008.11.19. 10:58:24
Én most azt nem értem, hogy ha csökken a befogható állatok száma azzal, hogy a csapdakészítést butítjátok, akkor mire jó a sajtolás. Mire eljutok oda beleölök kismillió LE-t (26-is tanulás plussz még magát a skillt is felvinni legalább 5-ösre) aztán a végére kiderül, hogy olyan korlátok lépnek be a játékba, hogy hetente kb csak egyszer lehet használni.

Nekem eddig is az volt a bajom, hogy minél magasabb szintre ér az ember annál gyengébb lesz. Arányaiban kevesebb LE-t szerez, de minden drágább neki, a háborúban is csak szív azzal hogy lefelé kell ütnie a vele egyforma erősségű karaktereket.

Ezzel a csapdakészítés módosítással még jobban csökken a magas szinten megszerezhető LE (már lassan csak a küldetések maradnak, amik sosem teljesíthetőek az adott szinten, vagy szakértelem kötelesek és 20k LE-ért adnak 5-6k-t.) még az alacsony szinten 2-300 k LE-t portyázó karaktereket semmi nem fogja vissza. Szerintem inkább ott kellett volna kezdeni a változtatásokat.
Dátum: 2008.11.18. 20:40:30
Ezt hívják szerencsének (nem az építkezésből kapott tulajdonság) vagy randomnak. Ekkora különbségnél kb 60% esélyed lehet nyerni, az meg még nem életbiztosítás. Később majd változik.
Dátum: 2008.11.18. 18:39:55
Ahhoz, hogy kivégezzem egy ellenfél állatát elég, ha 0 ép-re ütöm, vagy kell még más is hozzá? Ezzel szenvedek már pár napja és kezdek kétségbe esni. Kössz a válaszokat.
Dátum: 2008.11.18. 12:57:17
Én nem szoktam ideírni, de most nálam is kiverte az egyik kvízkérdés a biztosítékot.

Ki nem "gonosz" istenség a HKK-ban?

Eleve soha nem játszottam ezzel a kártyajátékkal, de mondom nem tüntetek. Ha jól tudom Beholder termék, sokan szeretik, legyen. Én is teszek fel focis/sci-fis kérdéseket, én meg azokat szeretem. Gyorsan kikeresem Hydro Globus kollega egyik postját, ott van link a segítséghez, majd jól megoldom a kérdést és túljárok a kérdező HKK fan eszén.

A válasz lehetőségek: Leah, Dornodon, Tharr és Chara-din. Az egyik a háború, a másik a káosz, a harmadik a halál a negyedik a gonoszság istene. (Lehet nem ebben a sorrendben.) Ne ez így viszont kicsit erős. Még segítséggel se volt esélyem kitalálni. A káoszra tippeltem, kiderült, hogy a háború istene a jófej ebben a vilában.

Azért ennyire ne legyen már speciális egy kérdés.
Ez a 8k-val pihenés több napig azért büdös, mert 10-14. szinten 20 vadászattal igen nehéz ennyit szerezni. Jó, ha az 5 ezer megvan. Ha meg valaki ennél több vadászatot indít el, akkor értelemszerűen belép még egyszer a játékba, és nincs az a tárgy, szakértelem, vagy tulajdonság amire ne tudná elkölteni.

A másik az, hogy én hiába támadok alacsonyabb szintű tápos karaktereket, valahogy sosem a 2000 LE-vel portyázós korszakukban találom meg őket. Ha nincs náluk mindig ennyi, akkor meg néha vadászniuk is kell, hogy újra lehessen mivel portyázni, akkor meg fejlődnének. Nem értem én ezt. (Persze ez már az én paranoiám, ne vegye senki rágalmazásnak.)
Dátum: 2008.11.18. 09:17:13
A Velim Cervesiam és a Törött Szív szövetségek háborúban állnak egymással!!!

Ez már csak azért is furcsa, mert mind a kettő gyémánt. ööö, ez hogyan lehetséges?
Dátum: 2008.11.18. 09:08:23
A háborúk miatt vagy az eseményekben, vagy a portyázásoknál ki lehetne írni, hogy ki mikor váltott portya-taktikát. Jó lenne tudni pontosan, hogy mikortól tudok segíteni a klánnak egy-egy háborúban.
Dátum: 2008.11.17. 18:14:51
Ki mondta, hogy a gyémánt horda a leggyengébb? Az első világ toplistája alapján a gyémánt - rubin - zafír - smaragd sorrend állíható fel. A varázslók nagy szomorúságára.
A legtöbb játékost nem az zavarja, hogy valaki táposabb nála, szerintem ez még ösztökéli is az embert a jobb teljesítményre. A probléma ott van, és ezt mindenkinek be kell látnia, hogy egy 10. szintű karakter képes agyonverni a 18-20. szintűeket. (Illetve képes lenne, ha a portyázás szabályai engednék.) A tapasztalati-pontos rendszerű világokban ez irreális.

Lassan oda fog eljutni a játék, hogy a magas szintű karakterek azért fognak majd TP-t gyűjteni, hogy menekülhessenek az alacsonyabb szintűek elől. (Lefelé amúgy sem lehet annyit ütni, mint felfelé így egy háborúban is gondban lennének.)
Dátum: 2008.11.17. 15:28:26
A két világon különböző kérdéssorok lesznek, vagy azonosak?

Csak mert, ha egyforma lesz, akkor az könnyen vezethet be nem tervezett előnyhöz.
Dátum: 2008.11.17. 12:37:17
A Sheenval harcosai klán tagokat keres felvételre. (max 5 fő)

A lényeg, hogy olyan karaktereket várunk, akik pozitív harci mérleggel rendelkeznek (LE differencia pozitív), és még többet szeretnének megtudni a portyázások rejtelmeiről. Az aktív őskő vásárlás nem feltétel, de előny.

Természetesen netikett ismerete és betartása kötelező mind belső, mind külső fórumon, illetve aktivitás a klán ügyeinek megvitatásában.

A kutunk a szövetség tagjainak erejéhez képest kicsi (10.5k) ezért viszonylag keveset kell beépítenie az új tag(ok)nak.

U.i.: maximum 5 fős kis klánok jelentkezését is szívesen veszem, egy esetleges összeolvadás tervével.

Módosítás: Minimum 7. szint
Engem az érdekelne, hogy most már azon a 10-20 emberen kívül akit kidob a gép a többiről meg sem tudhatom, hogy az LE-jének hány százalékát tudom megszerezni? Mert én eddig az esetek legnagyobb többségében csak olyat támadtam, akik 100%-on voltak, most meg "vakon kell repülnöm" a toplistában.

Egyébként az is zavar a portyázás-ablakban, hogy nekem pl szinte csak egy-két szinttel magasabb karaktereket ad be. Az ok, hogy a karakterem a szintemen az egyik legerősebb, de azért még nagy többségében a saját szintemről szeretnék portyázni. Egyfelől mert kevesebb tp-t kapok, másfelől mert 15. szinten és felette már senkinél nincs LE.
Dátum: 2008.11.16. 09:54:35
http://vegzetur.wikidot.com/szakertelmek

Itt le van írva. Bár azt nem tudom ide ki írta és milyen alapon.
Dátum: 2008.11.16. 09:45:47
Ha a karakterlapodon rákattintassz a "kiégett őskő"-re, akkor ki fogja írni, mi a teendő.