Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Hibajelentés
népszerűAranyAlmaFérfi
Végzetúr tehetség
207 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
981. hozzászólás - 2008.11.18. 22:45:54 (Válasz Dragon HUNter #980 hozzászólására.)
Idézet: Dragon HUNter - 2008.11.18. 22:43:01
Kiégett őskőből hogy lesz használható?? Ha végiggondolod, akkor megérted mit akarok mondani!


Gondolkodtam. Ertekeltem.
Pontszám: 5
kedvencchehsFérfi
Végzetúr tehetség
225 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
982. hozzászólás - 2008.11.19. 01:02:18
Ma, 00:57:26 Vadászatod eredményes, rábukkansz egy nagyobb goblin harcos rejtekhelyére. A lénnyel rettenetes csatát vívtok, amelynek végül te leszel a győztese. A lényből 230 lélekenergiát nyersz ki.

Az LE-t nem kaptam meg, és mostanában eléggé véletlenszerű, hogy hány kvíz kérdést kapok a vadászataimnál. Van, hogy 12-t vadászok, és 10 kvíz jön, van, hogy 2-t, ilyenkor általában csak egy.
Kegyesnek ismerték.
Rothadó, zöldes hús, selyemszalaggal átkötve.
- Tündeköves Glórin -
Pontszám: 5
kedvelt tagkrishyFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
983. hozzászólás - 2008.11.19. 02:58:36
Ma, 02:52 A feltett kvízkérdésed "Jó kérdés" értékelést kapott, ezen az oldalon átveheted a jutalmadat!

A kvízért járó jutalmat nem vehettem át.
Dzsó (Tökéletes Gyémánt)
Pontszám: 4.25
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
984. hozzászólás - 2008.11.19. 09:52:04
A csapdakészitéssel kapcsolatban:
ez a szakértelem semmit nem változott az alfához képest, amikor a sajtolás miatt kiegészitettük a képletet. Mindössze annyi történt, hogy az enciklopédiában nem írtuk bele, hogy 10-es szint felett már kisebb mértékben növeli a szörnyelfogás mértékét. Igazándiból csak azért szerepelnek itt-ott számok, mert ezt kérte valaki még a tesztelés során. Nem véletlen, hogy az ilyen játékban nem szokták a képleteket leírni: ezek a számok csak a játékosok töredékét érdeklik, a nagy többségnek elég az, hogy ha növeli a csapdakészitését, akkor nő az esélye, hogy elfogjon egy állatot. Az optimalizátorok pedig ha kiváncsiak a képletekre, vezessenek statisztikát, és ez alapján találják ki az esélyeket... Hozzáteszem még, hogy a játék során változhatnak dolgok (ld. felhasználási feltételek). Nem véletlen, hogy ezzel kapcsolatos reklamációt sem fogadunk el, a taktikádat sose alapozd teljes mértékben a közölt képletekre, a fórumon olvasott információkra, vagy tőlem vagy játékosoktól hallott számszerűségekre, hanem vedd figyelembe a saját tapasztalataidat is.

Szerencsére a játékot elég jól kiteszteltük, ezért az indulás óta még SEMMILYEN képletet nem kellett megváltoztatni, viszont azt elképzelhetőnek tartom, hogy a leírásokban szereplő számok (már ahol elkövettük a hibát, hogy leirtunk ilyet) nincsenek összhangban a használt számokkal. Mindenesetre, át fogom nézni most a dokumentációkat, hogy van-e még ilyen (szerintem nincs, de biztos ami biztos).

Konkrétan a csapdakészitésről, a kezdetek kezdetén a csapdakészités szintenként 0,5%-kot adott, és felmehetett talán 30. szintig, ezzel nem volt gond, hiszen csak állatelfogásra lehetett használni. A léleksajtolás bevezetésekor kiszámoltuk, hogy mennyi LE-t lehet termelni maxos csapdakészitéssel és sajtolással, és sokkal több volt, mint a normál vadászat, ezért változott meg a képlet. De ez elég régen volt, átszámolom ismét, mindenesetre azt tartom, hogy a max. 20-ról 30-ra emelése az belefér.

Röviden még a spektrális manipulációról: ez egészen biztosan működik, méghozzá úgy, ahogy le van irva. Más kérdés, hogy a vadászatért kapott portyában van egy random faktor, ugyanaz a szörny érthet 30-40 LE közötti értéket, tehát lehet, hogy egyik esetben spm nélkül többet kapsz érte, mint más esetben spmmel.
Pontszám: 2.56
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
985. hozzászólás - 2008.11.19. 10:09:20 (Válasz Miklós #984 hozzászólására.)
Szia Miklós!

Abban gondolom egyetértünk, nem véletlen, hogy ez a téma előjött. Elhiszem, hogy a képlet nem változott, ugyanakkor SOK embernek, 10, vagy az alatti (tehát még a szintenként 0,5%-ot adó) tartományban nem sikerül befognia semmit. Eddig én sem helyeztem rá hangsúlyt, mert nem volt küldetés, de TÖBB szintet végigvadásztam 4-es csapdakészítéssel. Most 10-12-essel is legalább 150-et, és SEMMI.

Ha a képlet jó, akkor is kell lennie valaminek, ami ezt okozza. Lehet, a véletlenszám generátorral van valami, vagy kerekítési probléma, esetleg bekavar más szakértelem (pl. kiégett őskő találása). Érdemes lenne utána nézni.
Pontszám: 6.25
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
986. hozzászólás - 2008.11.19. 10:24:13 (Válasz Miklós #984 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2008.11.19. 09:52:04
Nem véletlen, hogy az ilyen játékban nem szokták a képleteket leírni: ezek a számok csak a játékosok töredékét érdeklik, a nagy többségnek elég az, hogy ha növeli a csapdakészitését, akkor nő az esélye, hogy elfogjon egy állatot.


Mit nevezünk hasonló játékoknak ? Kevés hasonló játékot próbáltam ki, de minden esetben számszerű értékkel meg volt határozva, hogy a szakértelmek mit csinálnak.
Lehet, hogy nem a legjobb a WoW-ot említeni, de azt sokan ismerik, és úgy tudom, Te is játszol rajta Miklós. Ott is minden egyes képesség hatása pontosan le van írva, tudsz számolgatni, hogy mire érdemes a pontjaidat költeni. És amint változik valami, akkor újra oszthatod a pontjaidat, mivel a változás befolyásolja a karakter erősségét.
Ott sincs leírva a harc pontos képlete, ez nem is fontos, ahogy itt sem - az ember növeli a harcban használatos tulajdonságait ezzel erősödik a csatában. De a szakértelmeknél igenis meg kell fontolni hogy mire költ az ember, mert nagyon el lehet szállni.

A szakértelmek fejlesztéséből adódó képlet miatt nem csak annyi LE-t bukik az ember amennyit belefektetett egy késöbb használhatatlannak minősülő szakértelembe, hanem az összes többi szakértelem fejlesztése többe fog kerülni. Itt nincs lehetőség próbálgatásra és "kitapasztalásra" mert nincs egy "reset gomb" amivel újra oszthatnám a pontjaimat. Tehát igenis kell a szakértelmek pontos leírása számadatokkal, lehetőleg a valós számadatokkal.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
987. hozzászólás - 2008.11.19. 10:25:00 (Válasz Miklós #984 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2008.11.19. 09:52:04
A léleksajtolás bevezetésekor kiszámoltuk, hogy mennyi LE-t lehet termelni maxos csapdakészitéssel és sajtolással, és sokkal több volt, mint a normál vadászat, ezért változott meg a képlet. De ez elég régen volt, átszámolom ismét, mindenesetre azt tartom, hogy a max. 20-ról 30-ra emelése az belefér.


Én nem tudom hogy mit és hogyan számoltatok de kizártnak tartom hogy a csapdakészítés-sajtolás kombó bármi másra jó volna mint LE pazarlásra. Nézzétek aki nem portyázik össze 200ezreket (és szerintem vagyunk olyanok egy páran) annak nagyon meg kell gondolnia hogy mire mennyit rak, és ebbe nem hiszem hogy beleférne a huszonakárhányra növelt tanulás-csapdakészítés-sajtolás.

Még mindig az van hogy a tanulás 16/szívósság 10en kívül csak néhány olyan szaki van amit megéri fejleszteni és azok megtérülését is hónapokban kell számolni (a szinguláris ismeretek plussz Tp-je azoknak ért valamit akik indulástól kezdve játszanak).
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
988. hozzászólás - 2008.11.19. 10:38:00 (Válasz tramenes #987 hozzászólására.)
"Én nem tudom hogy mit és hogyan számoltatok de kizártnak tartom hogy a csapdakészítés-sajtolás kombó bármi másra jó volna mint LE pazarlásra."

És ha még csak ez az egy szakértelemlenne ilyen! A portyázáspontok bevezetésével több teljesen értelmetlenné vált, ezek helyett lehetne bármi más hasznosat berakni (akár a portyázáspontokat növelő szakértelmet). De sorolhatnánk itt hosszan az árukhoz képest értékelhetetlen mennyiségű bónuszt adó épületek listáját is.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
989. hozzászólás - 2008.11.19. 10:43:38
Az itt-ott felbukkanó növényzet mindig vonzza az állatokat, ezért egy ilyen oázist cserkészel be vadászatod során. Egy nagyobb bányászvorthag pihen a napon, jóllakott lustasággal. A támadásod meglepetésként éri, védekezni sem nagyon tud. A zsákmányod 464 lélekenergia. +13 TP A szerzett lélekenergiából 0 a helyes válaszért kapott LE.

Ezt most hogyan ? Valami nagyon nem működik a kvíz bónusznál...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 3
fórumozóRavenwood
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
990. hozzászólás - 2008.11.19. 10:55:24 (Válasz tramenes #987 hozzászólására.)
Szerintem is abszolút nem éri meg a csapda + sajtolás kombó. Senkinek sem ajánlom! (csak magamnak ) Nehogy kifejlesszétek, mert túl sokba kerül és nem is térül meg soha
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
991. hozzászólás - 2008.11.19. 10:58:24
Én most azt nem értem, hogy ha csökken a befogható állatok száma azzal, hogy a csapdakészítést butítjátok, akkor mire jó a sajtolás. Mire eljutok oda beleölök kismillió LE-t (26-is tanulás plussz még magát a skillt is felvinni legalább 5-ösre) aztán a végére kiderül, hogy olyan korlátok lépnek be a játékba, hogy hetente kb csak egyszer lehet használni.

Nekem eddig is az volt a bajom, hogy minél magasabb szintre ér az ember annál gyengébb lesz. Arányaiban kevesebb LE-t szerez, de minden drágább neki, a háborúban is csak szív azzal hogy lefelé kell ütnie a vele egyforma erősségű karaktereket.

Ezzel a csapdakészítés módosítással még jobban csökken a magas szinten megszerezhető LE (már lassan csak a küldetések maradnak, amik sosem teljesíthetőek az adott szinten, vagy szakértelem kötelesek és 20k LE-ért adnak 5-6k-t.) még az alacsony szinten 2-300 k LE-t portyázó karaktereket semmi nem fogja vissza. Szerintem inkább ott kellett volna kezdeni a változtatásokat.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 3
fórumozóEldaronFérfi
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
992. hozzászólás - 2008.11.19. 11:04:24
A portyázásnál nem lehet rendezni. Ez direkt van így, vagy hiba?
Pontszám: 5
kedvencandrejFérfi
Végzetúr tehetség
110 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
993. hozzászólás - 2008.11.19. 11:04:36 (Válasz tramenes #987 hozzászólására.)
Nem gyanús neked, hogy olyan emberek sírnak a gyengítése ellen, akiknek jól megy a játék?
Nem kéne újra számolnod?
Nagyon fontos, ennek a szakértelemnek a megtérülése nem függ attól, hogy neked mennyi az LE diffed.

Vagy tudod mit, örülj neki, hiszen be tudod őket hozni, mert bután játszanak.
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
994. hozzászólás - 2008.11.19. 11:07:08
Ezúttal nem kell messze menned a táborodtól: a legközelebbi domb tetejéről egy nagyobb bányászvorthag rohamoz meg. Eddig is a táborodat figyelte, épp lecsapni készült rád! Nos, így lesz a vadászból vad... végül persze te győzöl (+274 lélekenergia). +13 TP A szerzett lélekenergiából 0 a helyes válaszért kapott LE.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
995. hozzászólás - 2008.11.19. 11:09:10 (Válasz Ravenwood #990 hozzászólására.)
Idézet: Ravenwood - 2008.11.19. 10:55:24
Szerintem is abszolút nem éri meg a csapda + sajtolás kombó. Senkinek sem ajánlom! (csak magamnak ) Nehogy kifejlesszétek, mert túl sokba kerül és nem is térül meg soha


Ha jól emlékszem volt abban a hsz-ben egy olyan kitétel hogy "aki nem portyázik össze 200ezreket"; te pedig bőven benne vagy abban a kategóriában. Nem csoda ha nyugodtan profitálhatsz belőle mert a fejlesztésével párhuzamosan jutott bőven tulajdonságfejlesztésre is.

De azért még mindig azt mondom hogy ha pl. nekem lenne most hirtelen annyi erőforrásom mint amennyi ahhoz a szinthez szükséges amekkorára te felhúztad ezt a párost, hát hullabiztos hogy nem arra fordítanám
Pontszám: 5
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
996. hozzászólás - 2008.11.19. 11:20:17 (Válasz andrej #993 hozzászólására.)
Én nem mondom hogy bután játszanak. A vadászat sok TP, Tpt (a LE mellett) annak érdemes gyűjtenie aki a mostani toplistán amúgy is magas (mondjuk 15+) szintű mert különben mindig lesznek olyanok akik magasabb szintről, jobb felszereléssel, nagyobb tulajdonságokkal lecsapják.

A szaki megtérülése tehát fix TP szerzéshez kötött. Sok TP->kisebb esély a 30PP-s verzió ideális kihasználására -> lassabb állatfejlődés mellé kevesebb portyával szerzett LE. Ami az erős alacsony szintű kariknál nem egy ideális dolog, a gyengébbeknek/átlagosabbaknak meg amúgy sem jó ha magasabb szinten vannak. (persze nekünk igen, mert lehet őket ütni )

Annyit mondok csak hogy az össz. játékoslétszámnak nem egy nagy hányada az akiknek érdemes gondolkodniuk a kifejlesztésén, és nekik is meggondolandó. Szerintem.


Edit: Újraszámoltam és valahol igazad van. A jelenlegi vadászattal szerzett LE esetében (18. szint) 20as elfogással, 20as sajtolással kb. 45-50 nap a megtérülési arány, utána viszont napi többezer LE plusszot jelent. 2-3 hónap alatt már előnybe is kerülhetsz azzal szemben aki ehelyett pl. tulajdonságot fejlesztett.
A hozzászólást tramenes módosította 2008.11.19. 11:35:41-kor
Pontszám: 5
népszerűAranyAlmaFérfi
Végzetúr tehetség
207 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
997. hozzászólás - 2008.11.19. 11:35:12 (Válasz Jeriko #985 hozzászólására.)
Az esemenyekbol: mindezt 4-es csapdakeszites es alap kiegett osko szerzes mellett. A dolgot egyszeruen lehet magyarazni a randommal, de erdekes a dolog hetfo delutan ota. Foleg, hogy nem csak en panaszkodom....

Ma, 09:13 Nagy nap a mai, találtál egy kiégett őskövet!
Tegnap, 22:34 Nagy nap a mai, találtál egy kiégett őskövet!
Tegnap, 22:05 Nagy nap a mai, találtál egy kiégett őskövet!
November 17. 18:44 Nagy nap a mai, találtál egy kiégett őskövet!
November 17. 17:48 A következő lényt ejtetted foglyul: brutális ork. Be kell idomítanod!
November 17. 16:31 A következő lényt ejtetted foglyul: goblin berzerker. Be kell idomítanod!
November 15. 11:50 Nagy nap a mai, találtál egy kiégett őskövet!
November 14. 14:56 A következő lényt ejtetted foglyul: goblin harcos. Be kell idomítanod!
November 14. 14:41 A következő lényt ejtetted foglyul: borzalombogár. Be kell idomítanod!
November 14. 13:35 Nagy nap a mai, találtál egy kiégett őskövet!
November 14. 11:11 A következő lényt ejtetted foglyul: nerub kőskorpió. Be kell idomítanod!
Pontszám: 5
fórumozóRavenwood
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
998. hozzászólás - 2008.11.19. 11:38:58 (Válasz tramenes #995 hozzászólására.)
Erre csak annyit tudok mondani, h szerencsére nem vagyunk egyformák
És csak ismételni tudom magam: nem éri meg a csapda + sajtolás kombó! Semmilyen körülmények között ne fejlesszétek, mert ez csak elvonja a LE-t és nem hoz vissza semmit! Ez évek múlva sem térül meg, abszolút rossz befektetés!
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
999. hozzászólás - 2008.11.19. 12:02:34
Nem hiba, de nem látok neki jobb helyet... Bevezettetek egy új aktivitási csoportot a szövetségben, az 1 hetet, szürkén. Nem lehetne hogy a piros és a szürke helyet cseréljen? A szín eléggé olyan érzetet kelt hogy "ő már nem is létezik, róla nyugodtan lemondhattok", legalábbis bennem, de sztem nem vagyok egyedül ezzel...
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hibajelentés
1000. hozzászólás - 2008.11.19. 13:07:47
Vihar közeledik, ezért igyekezned kell, ha még előtte zsákmányra akarsz bukkanni! Az egyre erősebb szél portölcséreket kavar, el kell takarnod a szemed. A szél köveket sodor, fákat tép ki. Fedezéket kell keresned! Ekkor valami nagy döndüléssel eléd csapódik a porba. Egy haldokló bányászvorthag! Megadod neki a kegyelemdöfést, és lélekenergiáját veszed (+158). +13 TP A szerzett lélekenergiából 0 a helyes válaszért kapott LE.

Ahányszor bányászvorthag az ellenfelem 0 LE-t kapok jutalmul a kvízért!
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 3
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!