Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Popeye72

Oldal: 1234
Dátum: 2012.10.07. 21:31:10
Kedves Miklós!

Én VF-esként garantáltan nem fogom használni ezt a számomra abszolút használhatatlan (de másoknak biztos fontos) fejlesztést (annak ellenére, hogy rendszeresen portyázom), kikapcsolni sem fogom. Nem érdekel, hogy ki fog fentről ütni, és mennyi ÉP-t visz. Az viszont sokkal inkább érdekelne, hogy hogyan lehet, majd megszabadulni tőle? Hol és hogyan lehet majd eladni? Mivel ez egy elég ritkán beszerezhető tárgy ezért gondolom valami komolyabb ára lesz. Mondjuk kufárnál pár ezer LE (szint*100)? Esetleg aranydukátért? Vagy VF-esként sokkal jobban tudnám értékelni, ha mondjuk egy relikkel AF-fé lehetne konvertálni, mondjuk 1:1-be (ebben az esetben el is felejteném, hogy számunkra egyébként teljesen használhatatlan).
Az LGY-t csak azért nem javaslom, mert aki rendesen játszik, annak bizonyos szint fölött már rengeteg feleslege van (a normális tárgyak hiánya miatt). Mivel az EH-sok el tudják használni, ezért nekik ezt az opciót fel sem kell ajánlani. Főleg jóval kedvezőbb áron nem, a játék egyensúlyra hivatkozva.
Várom mielőbbi válaszod.
Dátum: 2012.10.07. 21:28:23
Kedves Miklós!

Én VF-esként garantáltan nem fogom használni ezt a számomra abszolút használhatatlan (de másoknak biztos fontos) fejlesztést (annak ellenére, hogy rendszeresen portyázom), kikapcsolni sem fogom. Nem érdekel, hogy ki fog fentről ütni, és mennyi ÉP-t visz. Az viszont sokkal inkább érdekelne, hogy hogyan lehet, majd megszabadulni tőle? Hol és hogyan lehet majd eladni? Mivel ez egy elég ritkán beszerezhető tárgy ezért gondolom valami komolyabb ára lesz. Mondjuk kufárnál pár ezer LE (szint*100)? Esetleg aranydukátért? Vagy VF-esként sokkal jobban tudnám értékelni, ha mondjuk egy relikkel AF-fé lehetne konvertálni, mondjuk 1:1-be (ebben az esetben el is felejteném, hogy számunkra egyébként teljesen használhatatlan).
Az LGY-t csak azért nem javaslom, mert aki rendesen játszik, annak bizonyos szint fölött már rengeteg feleslege van (a normális tárgyak hiánya miatt). Mivel az EH-sok el tudják használni, ezért nekik ezt az opciót fel sem kell ajánlani. Főleg jóval kedvezőbb áron nem, a játék egyensúlyra hivatkozva.
Várom mielőbbi válaszod.
Dátum: 2012.09.30. 00:06:17
Hello!
Szublpazma topic 15. hsz.

Idézet: Miklós - 2012.09.19. 15:55:44
Igazatok van, a küldetések miatt muszáj adni valamennyi TP-t akkor is, ha nincs EHja. (azt a minimális mennyiséget, amit lehető legnagyobb szinttávra támadásnál kapna az illető.)

A kínzókamrában még nem látom, hol a probléma (már ahhoz képest, ahogy jelenleg működik, ami önmagában egy probléma )

Az ősgyémánttal kapcsolatban: valóban pongyola volt a fogalmazás, a lényeg, hogy a VF-esek ebből az effektből ne profitáljanak duplán, tehát nekik az ősgyémánt csak +25% LE-t kell, hogy adjon.


Nem veti el. Alapszabály, hogy a VF-eseket mindíg rosszabb helyzetbe hozza, mint az EH-sokat.
Dátum: 2012.09.28. 22:56:50
Idézet: Kocos - 2012.09.23. 09:38:53
Viszont volna egy negyedik, szerintem legalabb ennyire kardinalis kerdesem:
Kap-e TP-t a tamadas melle az aki VF-es?
Velemenyemet a kerdesrol mar leirtam, es dontes szagu kommentet meg nem lattam Miklostol. Ha igen mennyit?


Kocos: Az első pillanattól kezdve ezen vagyok kiakadva. VF-es TP-t kap, de LE-t nem viszont, Miklós ezt nem tekinti büntetésnek, mivel ezzel ugyan nem zár ki a "lehetőségből", de értelmetlenné teszi a szubplazma használatot a VF-esnek, ezért az ősdrágakőnél büntet (szerintem már duplán) a 25%-os korláttal. Ezért az EH-sok a VF-esekkel szemben (újabb) plusz előnyt kapnak.

Mindez csak azért, mert az EH-VF játékba kerülése óta folyamatosan hibás koncepció szerint tápolják az EH-sokat (csak az EH-sokat tápolják!). Sajnos ahelyett, hogy az EH-soknak biztosították volna a gyors szintlépést és később az egyre nagyobb távú lefelé ütést (pl. megfelelő AF képességekkel, relikviákkal stb.), ehelyett csináltak belőlük egy lebutított VF-est, összességében már sokkal hatékonyabb tápokkal. Az EH-s és a VF-es játékstílust Miklósék teljesen összemosták, pedig a kettő homlokegyenest különböző kellene, hogy legyen, ezt a játékosok egy része abszolút nem értette/érti meg, és mivel rosszul választott, és nem tudta kijátszani a karakter lehetőségeit, ezért azóta is hangosan sír, és mivel a hangjuk elég erős volt, ezért Miklósék nekik rakták be a rengeteg hibás koncepciójú tápot. Most e miatt vannak az EH-VF ellentétek, és ebből fakad, hogy az EH-sok mostanra, lényegesen hatékonyabban képesek a játék PvP részében fejlődni. A VF-eseknek, viszont egyre jobban beszűkül a játéklehetőség. Sajnos ennek is köszönhetően rengetegen lemorzsolódtak, és hagyták abba a játékot.
Dátum: 2012.09.28. 21:50:26
Kedves Miklós!
Mivel a véleményemet ezzel a témával kapcsolatban már maradéktalanul (többször is) kifejtettem a Szubplazma topikban, javaslom olvasd el (hasznára válhat a VU-nak és a Behonak is), és mivel ez a szavazás csak formaság (az ősdrágakő szinte rögtön bekerült, már le van az egész programozva?), ráadásul a kiírt válaszok sem jelentenek tényleges lehetőséget (mivel a legfontosabb nincs kiírva), ezért itt szavazok. A szavaszatom: NE kerüljön ez a b@romság (ebben a formában) be a játékba.
Dátum: 2012.09.24. 23:21:58
Aurri:
Vagy egyszerüen törölnének. Ahogy Én is tenném.

Nekem a VU-ban pl. pont az tetszik (rengeteg másik játékkal ellentétben), hogy nem tiszta pvp. Ad valamekkora (magas szinten sajnos lényegesen kisebb) lehetőséget a nem csak adok-kapok játékra is.

Sajnos Miklósék az elmúlt pár év fejlesztéseivel pont azt érték el, hogy ahogy az EH egyre erősebb lesz a játékosok egyre inkább átállnak EH-ra, és mivel így már a legyengített VF nem jelent alternatívát (és el lehet mondani, hogy szinte mindenki EH-s), és a vadászat egyre inkább hanyagolódik. Ez maga után vonja a VF folyamatos leépítését és a játék szinte teljesen egysíkuvá tételét. Sajnos ezzel rengeteg fizetős játékost el is veszít(ett) a Beho (ez simán látszik a játékosok számának csökkenéséből) és így az egyre kevesebb játékosnak kell egyre több apróságot fizetnie (rengeteg új fizetős lehetőség a játékban), hogy a karakter versenyképes legyen és, hogy a VU működő képes maradjon. Sajnos ez egy egyszerű, de öngerjesztő gazdasági folyamat. Ha egy üzleti vállalkozásban csökkentik a termékpaletta méretét, vagy kívánatosságát (csökkentik a változatosságot), akkor csökken a fizetőképes érdeklődők száma (a VF-esek egy része EH-s lett vagy már abbahagyta!), és ez magával hozza, a vállalkozás (jelen esetben a VU) többi részénél a (sokszor rejtett) áremelkedést. Ami tovább csökkenti a fizetőképes játékosok számát. Sajnos a V1-en már kb. ebbe a fázisában van a dolog.

Ha Miklósék nem találnak ki valami normális fejlesztést, hogy ez a helyzet megváltozzon, hogy a játék a VF-esek számára is hosszútávon játszható legyen (EH-ra váltas nélkül), akkor ez a folyamat előbb v. utóbb az összes hasonló típusú szerveren le fog játszódni.
Ezt Én nagyon nem szeretném. Szerintem a VU alapkoncepciója párját ritkítja. Kevés ennyire kellemes és ennyire komplex játékélményt nyújtó játék van ma a neten. Mondom ezt úgy, hogy az elmúlt több mint 10 évben, többszáz játékot próbáltam ki.

Aurri:
Az egyik hozzászólásodban felvázoltál egy fejlesztési lehetőséget, szerintem az (megfelelő odafigyeléssel) része lehetne, az egyensúly helyre állításának.
Dátum: 2012.09.21. 19:44:24
Birka: Ezzel nincs is gond. A probléma ott van, hogy ezzel együtt a szubplazmánál a VF-esek szintén csak büntetve vannak. Így abból az előnyből amiről beszélsz csak kétszeres hátrányt kapunk.
Dátum: 2012.09.21. 19:35:17
Kedves Miklós!
Bocs, hogy csak most válaszolok a posztodra, de szerintem NEM értettem félre, a szubplazma és az ősgyémánt működését. Max. az előző írásomban rosszul fogalmaztam, és nem fejtettem ki eléggé. Mivel egyedül a TE válaszaid a mérvadóak, ezért azokat (természetesen, ahol szükséges ott azt is amire válaszoltál) beollózom.
Az indító posztodban az alábbiakat írod:

Idézet: Miklós - 2012.09.19. 14:52:08
A közeljövőben bekerülő új esemény, "A bolygó ura" terveink szerint egy új tárgyat hozna a játékba, erről szeretnék most egy külön topicot nyitni, mindenki elmondhatja a véleményét.

szubplazma (egyéb): Ha van szubplazmád, és megnézel egy karaktert, akit a szintkülönbség miatt nem támadhatnál meg, kapsz egy sárga támadás gombot, ha az egyéb támadási feltételek teljesülnek és legalább 60% életpontja van. 1 szubplazma árán megtámadhatod (LE-t csak akkor kapsz, ha van EH-d, állatot, játékost nem sebzel ilyenkor, kiégett őskövet nem lopsz).
.


Ennek köszönhetően, aki nem EH-s (tehát VF-es) nem kap LE-t. Ez az Én olvasatomban azt jelenti, hogy csak TP-t kapok (tekintsünk el az állatok fejlődésétől, mert az kihívással ingyen is megoldható, és a küldetésektől is, mivel így esély sincs a küldetés közben LE-t szerezni) és így, mivel csak büntetés, ki vagyok zárva a lehetőségből (saját magamat nem büntetem, tehát a VF-esek nagy része nem fogja használni).

Idézet: Miklós - 2012.09.19. 15:19:00
Ja igen, amit még nem irtam le:
Az állatok fejlődnek ilyenkor is. A támadó játékos ha veszitene, akkor sem bukik LE-t, és akkor sem kap a másik TP-t, a visszaélések elkerülése végett. A támadó játékos sebződik normálisan, de kiégett őskövet ő sem bukik de úgy igazságos ha az állata neki sem sebződik. Ha a támadó nyer, LE-t TP-t csak akkor kap, ha van EH-ja. Szkrarabeusz és büntető tárgy nem működik ilyenkor.

Igen, a relikvia a bolygó ura eseménynél lesz nyeremény, és félévente újra megszerezhető lesz.

A tárgy ugye portyázásnál használható, de vadászat során lehet szerezni.

Ennek lesz egy párja is, az ősgyémánt, de az ennél jóval egyszerűbb, azt talán nem kell ennyire kivesézni: portyázás során lesz esély szerezni (ugyanúgy relikviával AF képességgel max. 5%), és a vadászat során az óriás méretű szörnyből szerzett LE-t növeli 50%-kal (a VF ezt a bónuszt nem duplázza), minden óriás szörnynél elhasználva 1 ősgyémántot.


A kettős mérce itt kezdődik, mivel a szubplazmát csak EH-val éri meg használni (VF-nél csak büntet), ráadásul az EH miatti plusz LE-t az EH-sok megkapják. Így az ősgyémánt, ami a VF-eseknek kellene, hogy biztosítsa az egyensúlyt még le is van korlátozva, de csak a VF-eseknek!!! Mivel a két tárgyat együtt kell vizsgálni (az egyensúly miatt), ezért a VF-esek duplán vannak büntetve!!!




Idézet: Miklós - 2012.09.19. 15:55:44
Igazatok van, a küldetések miatt muszáj adni valamennyi TP-t akkor is, ha nincs EHja. (azt a minimális mennyiséget, amit lehető legnagyobb szinttávra támadásnál kapna az illető.)

A kínzókamrában még nem látom, hol a probléma (már ahhoz képest, ahogy jelenleg működik, ami önmagában egy probléma )

Az ősgyémánttal kapcsolatban: valóban pongyola volt a fogalmazás, a lényeg, hogy a VF-esek ebből az effektből ne profitáljanak duplán, tehát nekik az ősgyémánt csak +25% LE-t kell, hogy adjon.


Itt az elején biztosítottad be az egyoldalú büntetés egyik részét a VF-eseknek.

Mivel az EH-sok is használják a küldetésekhez a szubplazmát, ezért a VF-eseknek ez nem jelent plusz lehetőséget!

Még mindig nem értem, hogy miért profitálnánk duplán? A többiek posztjaiból is azt látom, hogy ezzel nem vagyok egyedül. Ráfordítottam a fejlesztés kültségét a VF-re, akárcsak az EH-sok az EH-ra. Minket mégis büntettek a vadászatnál, az EH-sokat a portyánál viszont nem, holott Ők is megkapják a bónuszukat! Ráadásul a büntetés kollektív, mivel nem veszi figyelembe, hogy ki mennyire fejlesztette ki a VF-et (mekkora „bűnt” követett el).


Idézet: Miklós - 2012.09.19. 17:03:38
Idézet: Truth80 - 2012.09.19. 15:59:50
Miklos, nem eleg ha VF 0 TP 0 LE-vel a vegen beallitja a kuldetes szamlalo az LE/TP aranyt?

Igen, azt hiszem ez ugyanazt az eredményt hozza ki végül. És Gtr2-nek is igaza van, akkor senki nem fog bátorságból felfelé ütni.

Idézet: Offsboy - 2012.09.19. 16:10:57
Idézet: Miklós - 2012.09.19. 15:55:44
A kínzókamrában még nem látom, hol a probléma

A probléma az, hogy ha 100. szintűként lebeszélés miatt be tudom kamrázni a HT-s szövi 15 magas szintű tagját

Ok köszönöm! Erre nem gondoltam, felfelé kinzókamrázás. Akkor azt hagyjuk, pedig jó lett volna. Vagy esetleg úgy, hogy fefelé távon kivül ütésnél nincs csak kamra?

Craslorg: a szubplazmát pls ne variáljuk át. Portyázni az EHsnak megéri a LE/TP miatt, meg a VF-esnek is a küldik miatt. Tehát ott a LE-n nem kell tuningolni, a célponthiány ami probléma.

Az ősgyémántnál (ami egyébként darabonként kb. 1.5 VD-nyi LE-t jelent, vagyis ha minden óriás lényre jut, átlagban +10% LE) VFeseknek azért kell a felezés, mert a VFesnél ha egy 140-es, az EHsnál egy 70-es LE/TP portya átalánnyal számolunk, akkor ha mindketten +10%-kot kapnak akkor a VFesnek ez +14, mig a portyásnak csak +7 LE/TP-t jelent. Ez csak akkor lenne oké, ha cserébe a portya LE-t tuningolná a szubplazma, ami nem lesz. Szóval ha mindenkinek +7 LE/TP-t akarunk adni, akkor sajnos a VFesnél csak +25% bónuszt adhat az ősgyémánt.


Ez abban az esetben igaz lenne, ha a szubplazmánál a VF-esek nem csak TP-t kapnának, hanem ugyanannyi LE-t, mint az EH-sok (természetesen figyelembe véve a kreatív affinitást, és az egyéb módosítókat, az ősgyémántnál pedig a spektrálist és az egyéb módosítókat). Tehát az EH-soknak az EH-ból eredő bónusza nem érvényesülne. Viszont mivel ez nem így van, ezért ez csak egy egyoldalú büntetés a VF-eseknek!

Idézet: Miklós - 2012.09.19. 18:13:37
Craslorg: talán az lenne a legjobb, ha felfelé és lefelé ütve a legnagyobb még üthető szinttávnak megfelelő LE-t és TP-t adnánk.

Paco: Egyrészt az ilyen támadások igen ritkák lesznek. 20 portyából kb. 1. Másrészt több játékos közt is oszlanak meg. Tehát nem fog túl gyakran előfordulni, hogy "porba aláznak". Ha valaki bejön hozzád, okkal teszi: lehet egy múltbeli sérelemért, vagy mert piszkáltad a szövi társát v bármi más okból. De legalább megvan a lehetősége - anélkül, hogy neked bármi kárt okozna. Az éremnek két oldala van. Te nem akarod, hogy bárki meg tudjon támadni. Van, aki viszont lehetőséget szeretne rá kapni, hogy legalább egy-két alkalommal, tét nélkül csatázzon veled. Ennyi kompromisszum belefér. Ettől nem leszel erősebb vagy gyengébb.



Idézet: Miklós - 2012.09.20. 11:11:23
Paco: a számokat nem hasból vettem. Olvasd el a leírást, maxos AF képességnél 5% esély van a szubplazma szerzésére. 50 x 0.05 = 2.5 szubplazma naponta. A relikviát nem fogja minden aktív játékos megszerezni (sőt!), mondjuk hogy a fele (de ezzel felülről becsültem). 2.5/2=1.2 szubplazmás támadás jut egy aktív játékosra. Csakhogy nyilván sokan fogják a passzív játékosokat is támadni (küldetést ezeken is ragyogóan lehet teljesíteni, LE is jár érte) tehát becsülhetően egy játékosra átlagosan csak 3-4 naponta jut 1 ilyen támadás, amiből semmilyen hátránya nem származik. De ha jelentős igény van rá (de csak akkor!) berakhatjuk, hogy ha valaki prémium tag akkor ha akarja, beállíthassa, hogy őt ne támadhassák. De ami Isten Kardja írt is jó ötlet, hogy legyen vmi pici jutalom, pl. állat morál növekedés a legyőzöttnek. Rakok is ki erről szavazást.

Ariel: a szubplazma célja nem az, hogy véglegesen mindenki számára tökéletesen megoldja a portyacélpont problémát. Egyszerűen csak enyhíteni próbálja azt. Nem feltétlenül jelenti ez azt, hogy minden nap kell egyet portyáznod szubplazmával. Megteheted azt is, hogy felgyűjtöd, és akkor használod el, amikor tényleg szükség van rá (esemény alatt, háború alatt, vagy amikor a KH épp a katakombában van). Plusz ne felejtsük el azt sem, hogy ha most valakinek még van elég célpontja, attól elkezdheti gyűjtögetni, és később, amikor már kevesebb lesz, akkor ott lesz neki egy szép mennyiség.

Kvnoemi: nem tudom, hogy egy adott VFesnek hasznos lesz-e a szubplazma vagy sem (szerintem az, hogy van-e elég portyacélpont, az nem EH-tól v VF-től függ), de a lényeg, hogy a szubplazma nem ad +LE-t, ezért nem tudja ellensúlyozni azt, ha az ősdrágakő a VFesnek jobb LE/TP-t ad. Ezért szüskéges, hogy az ősdrágakő mindenkinek egyformán legyen hasznos.

…......

Idézet: Helion1988 - 2012.09.19. 21:01:12
Mi az oka egyébként ennek a nagy "VF ellenességnek"? Miért jobb Miklóséknak az Eh mint a VF?

Szó sincs VF-ellenességről. Mindössze arról van itt szó, hogy a tárgy pontosan ugyanolyan erős legyen a VFeseknek és az EHsoknak is. Pontosan ugyanannyival növeli a LE/TP-t mindenkinek. Egyébként egy EHs kevesebbet vadászik, mint egy VFes, tehát ez a fejlesztés valójában pont, hogy a VFeseket tápolja.

Idézet: Popeye72 - 2012.09.20. 04:56:33
Jól értettem? A szubplazmát csak EH-sok tudják használni, tehát a VF-esek ismét ki lesznek zárva (0LE, sok +TP) a szinte ingyen tápból, és még +TP-t is kapunk?
Az ősgyémántot a VF-eseknél lekorlátoznátok, viszont használhatják az EH-sok is méghozzá korlátozás nélkül?

Huh, szerintem te valamit nagyon félreértettél, olvasd vissza még egyszer a posztokat... A szubplazmát bárki használhatja, nemcsak az EHsok, az ősgyémánt "korlátja" azaz hatása (LE/TP) pedig pontosan azonos mindenkinek.


Arielnek írt válaszodból kiderül még egy (bár a többihez képest „elenyésző”) igazságtalanság, mégpedig az, hogy mivel az ősgyémánt a következő lehetőségnél automatikusan kisül, míg a szubplazma gyűjthető, ezért az EH-soknak adtatok egy újabb taktikázási lehetőséget, holott az ősgyémánttal is lehetne taktikázni, ha gyűjthető lenne.

Kvnoeminek írt válaszodban írod, hogy „a szubplazma nem ad +LE-t”. Ez feljebb szerintem abszolút kiderült, hogy nem igaz!

Helion1988-nak írt válaszodban írod, hogy „Szó sincs VF-ellenességről.”
Miklós ezt Te magad sem hiszed el! Ha így lenne, akkor pl.: az AF-ek között nem csak EH-t tápoló, de a csak VF-eseket fejlesztő képességek is lennének. A relikviakuponos tárgyak között az EH-t tápoló agyar mellett lenne VF-et tápoló cucc is. Úgyhogy maradjunk abban, hogy igenis VF ellenesség van, csak ezt nem mondjátok ki, csak így fejlesztetek.

Miklós, ha végig olvastad, amit írtam látni fogod, hogy nem értettem félre és, hogy a posztokat is végig olvastam. Igazad van a szubplazmát bárki használhatja, csak épen a két tárgy együtt a VF-eseket duplán bünteti, míg hozzájuk képest az EH-sokat jelentősen tápolja.


Idézet: Miklós - 2012.09.20. 11:40:57
A beállíthatóság leprogramozása a sok kivétel és feltételkezeléssel együtt kb. annyi lesz, mint maga a szubplazma használat. Épp ezért biztos szeretnék lenni benne, hogy erre a sok munkával járó kényelmi funkcióra ténylegesen azoknak van szüksége, akik fenntartják a játékot.


A ki-be kapcsolhatóságra ugyan szükség van, de mivel a játék egyensúlyt (ha kis mértékben is, de) felborítja ez a fejlesztés, ezért szinte mindegy, hogy leprogramozzátok-e vagy sem.
Dátum: 2012.09.20. 14:52:01
Craslorg: Ott a pont. A térkaput tényleg nem vettem figyelembe. Azzal eggyütt nekem is közelebb van a 400-hoz, mint a 300-hoz.
Dátum: 2012.09.20. 04:56:33
Miklós:
Jól értettem? A szubplazmát csak EH-sok tudják használni, tehát a VF-esek ismét ki lesznek zárva (0LE, sok +TP) a szinte ingyen tápból, és még +TP-t is kapunk? Függetlenül attól, hogy szoktunk-e portyázni vagy sem, mert az ebből a szempontból lényegtelen. Ez csak akkor lenne igazán dúrva kics@szés, ha automatikusan sülne ki.
Az ősgyémántot a VF-eseknél lekorlátoznátok, viszont használhatják az EH-sok is méghozzá korlátozás nélkül?
A VF-et ugyanúgy LE-ből fejlesztettük ki, mint az EH-sok az EH-t, csak nekünk nem volt lehetőség AF-ből és relikviából még tovább tápolni. Nekik a szubplazmánál jár érte az EH-s bónusz, nekünk meg az ősgyémántnál is lekorlátoznátok?
Mert ha ez igaz, akkor ez ismét egy eléggé jól sikerült kettős mércének tűnik, a játék fejlesztésének történetében nem először, és azt hiszem sajnos nem is utoljára.

Birka:
Hányadik szinten sikerült ezt a 450-es arányt elérned vadászatból és hogyan? Mert nekem itt 93. szinten, akárhogy próbálom (max+5VF, max+5 spektrális manipuláció, 9db kvízmedál, platina kürt+3% a laborból v. HT), akkor sem sikerül a sajtolásokkal (max+5-ös sajtolás) együtt sem 220-as átlag fölé menni. A hozzá tartozó küldiket nem szoktam csinálni, mert (valami csoda folytán) amint bekapcsolom töredéke mennyiségben jön a kavics, v. a kisebb lények, de még ha ezt hozzá számolom a legjobb esetben sem megy 250-260-as fölé. Tedd már meg, hogy segítesz, hogy mit felejtettem ki a számításból, vagy hogyan tudom Én is elérni a 450-es átlagot.
Előre is kösz.
Dátum: 2012.07.20. 19:24:18
A relikviakuponnál a tárgyakra mutatva nem mutatja sem a nevüket, sem a leírásukat.
Dátum: 2012.07.20. 18:53:52
Köszi. Én is ettől féltem. Amikor bevezették az 1 kattintásos ivást, akkor még nem volt templom, így most bármit csinálok mindenképen veszítek rajta vagy kavicsot, vagy feleslegesen elszórt kp-s italt. Nem bosszantana, ha nem ép a templom előtt pár hónappal töltöm fel a kp készletemet egy csomó kavicsból.
Legalább egy számlálót oda tehetnének a piák mellé, akkor a kattintások száma csak azoknál változna, akik kevesebbet akarnak felhasználni.
Dátum: 2012.07.20. 18:20:58
Most kivételesen PC-ről játszok. Alapvetően ez a fejlesztés jónak ígérkezik (ha valaki nem mobilról játszik). Egy hibát már most az ismerkedés elején találtam. Karakterlap/tárgylista tárgy használatánál vissza dob a karakterlapra. Ez minden esetben, amikor egyszerre több dolgot szeretnék elintézni +1 kattintást (és időt) jelent. Minden plusz kattintás lassítja a szervert.

Más:
Ha kristályitalt használok, akkor az italra kattintva mindet megiszom, vagy csak egyet?
Ez a végzet temploma 300 kp-s küldi miatt érdekel. Jelenleg 3000 kp-m van és +-50-be mozog, minden kp-s ital ami az elmúlt 4-5 event alatt és a szerencse kerékből jött sértetlenül meg van. Így a küldihez nem tudom, hogy lehet beállítani pontosan, többet viszont nem szeretnék elhasználni. Előre is kösz.
Dátum: 2012.07.20. 00:14:12
Én összesen egy ˝apró˝ hibát találtam az egészben. Mivel a játék időm kb. 80 %-át mobilról tudtam csak megoldani, és most is mobilról tudtam belépni, most azt tapasztaltam, hogy az eddig úgy ahogy játszható játék teljesen játszhatatlanná vált. Minden olyan helyen, ahol eddig szövegek voltak, vagy ikonokkal lehet megnyitni lényegében elérhetetlenné, láthatatlanná vált. Ami több ablak megnyitásával érhető el, vagy mélyebbre került rengeteg adatforgalmat generál. Így a játék végleg használhatatlanná, a lecsökkent játékidő miatt pedig értelmetlené vált. A többi észrevétel majd pc-ről. Köszönöm az eddigi játékot.
Hello!
Van valami ötletetek, hogy miért nem tudok kb. 1orája belépni kvizolimpiára? Tudtommal csak éjfél után jár le az ideje.
V1-en van a karakterem.
Dátum: 2011.07.20. 19:11:39
Hello!

Itt van két ötlet:
Az aukciósházba bekerülne egy lehetőség, hogy azokat a tárgyakat, amikből már van erősebbünk is, fel lehetne tenni az aukcióra egyfajta játékosok közti (de korlátozott) aukció keretében, így rendesen licitálni lehetne aranydukátér a tárgyakra (az aukciós ház 1-2%-ot levenne kezelési költség gyanánt). Ezzel a megoldással a relikeket reális értékükön lehetne eladni.

Mivel a játékosok közöti kereskedelmet, valamikor régebben Miklós lényegében kerekperec elvetette, ezért egy másik ötlet is felmerült bennem, ami határozottan érdekesebb lenne.

Egy "programozható" relikvia, amivel az ilyen relikek hatásai összeadódnának, akár úgy is, hogy egy ilyen relik csak egy szettet tudna összekapcsolni, viszont változtatható lenne a beállítás, vagy több ilyent is lehetne használni. Ezeket be lehetne szerezni simán a lélekkufárnál (LGY, őskő stb.), vagy hozzá lehetne kapcsolni szettenként egy-egy küldetéssorozatot (egyfajta mikro eventet), amit csak az kapna meg, akinek már van ilyen jelenleg használhatalan relikviája.

A lehetőségek tárháza szinte végtelen, csak el kellene kezdeni vele foglalkozni, és így a gyengébben sikerült eventek sem lennének teljesen hasztalanok.
Dátum: 2011.07.20. 15:16:31
Hello!

Eddig nem volt időm, most olvasgatom egy kicsit a fórumot. Sokan panaszkodnak, hogy milyen igazségtalan volt, mert csak ezt, vagy azt kapták, vagy mert az újítások elhibázottak voltak. Én nem panaszkodom, pedig szerintem Én játram a legrosszabbul.
Megvett pálca, túlfejlesztett szaki mellett sem sikerült összehoznom a +1-hez szükséges mennyiséget úgy sem, hogy a rengeteg felesleges portya miatt +2 szintet léptem lényegében szerzett LE nélkül. Mindezt úgy, hogy a későn beharangozott platina miatt átléptem egy másik kufárhoz, majd itt a már meglévő arany mellé kaptam egy ezüstöt, ami mivel nem adódik össze nem ér egy rakás sz@rt sem.
Ráadásul, amíg a platina nem lett bevezetve, addig erre nem volt lehetőség sem.
Ha ez nem szív@s, akkor semmi. Imádom a jól "átgondolt" fejlesztéseket.

Viszont határozottan tudnám értékelni, ha ezek után az aukciósházba bekerülne egy lehetőség, hogy azokat a tárgyakat, amikből már van erősebbünk is, fel lehetne tenni az aukcióra egyfajta játékosok közti (de korlátozott) aukció keretében. Mivel a játékosok közti kereskedelmet, valamikor régebben Miklós lényegében kerekperec elvetette, ezért egy másik ötlet is felmerült bennem, ami határozottan érdekesebb lenne.
Egy "programozható" relikvia, amivel az ilyen relikek hatásai összeadódnának, akár úgy is, hogy egy ilyen relik csak egy szettet tudna összekapcsolni, viszont változtatható lenne, vagy több ilyent is lehetne használni. Lehetne hozzákapcsolni egy-egy küldetéssorozatot (egyfajta mikro eventet), amit csak az kapna meg, akinek már van ilyen jelenleg használhatalan relikviája.
Sokféle lehetőség van, de mivel egyre többen vagyunk, akiknek ez a problémája, ezért valamit kellene kezdeni vele. Kevés kiábrándítóbb dolog van, mint mikor az ember végigcsinál egy egy hónapos eventet, és (nagyrészt) önhibáján kívül (menet közben változtatni a szabályokat ) még egy végzetmedált sem kap.
Hello!
Van egy apró gondom. Beküldtem egy találós kérdés két változatát egymás után. Az egyiket simán elfogadták, a másikat nem. Ez csak az értékelő "figyelmetlensége" miatt volt, vagy mostantól az ilyen "duplán küldött" kérdéseket hibásnak kell tekinteni? Ebben az esetben az ilyeneket mostantól küldöm a hibásakkal együtt (eddig több ilyent találtam).
Ha netán az értékelő hibázott, akkor javítsátok.
Előre is kösz.

Mi az? Reggel méreg, délbe étek, este gyógyszer.

*retek
répa
ropi
rágó


A kérdésre eddig 1 jó és 0 rossz válasz érkezett.

Mi az? Reggel méreg, délbe étek, este gyógyszer.

*sajt
gyümölcs
zöldség
vaj


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
Kérdésed kiértékelésre került.A "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapta.

(helyesírási hiba)
Dátum: 2010.01.30. 12:34:37
Kinek a tervei alapján készítették el az első egyenáramú dinamót?

Zipernowsky Károly
Mechwart András
Déri Miksa
Bláthy Ottó Titusz


Vak tyúk is talál szemet...
Utána néztem mégegyszer a forrásoknak. A kérdés még így is jó. Nem kell törölni.
Dátum: 2010.01.30. 07:28:07
Kinek a tervei alapján készítették el az első egyenáramú dinamót?

Zipernowsky Károly
Mechwart András
Déri Miksa
Bláthy Ottó Titusz

Sajnálatos módon kifelejtettem pár szót a kérdésből, így hibás. Kérném törölni.

Vak tyúk is talál szemet...
Utána néztem mégegyszer a forrásoknak (kicsit jobban). A kérdés még így is jó. Nem kell törölni.
Oldal: 1234