Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Benőke

Oldal: 1234
Dátum: 2009.02.28. 20:17:34
Bár nem valószínű, hogy ez a gond, de hátha...
Volt elég "hely" a lélekkutatokban?
Dátum: 2009.02.28. 20:00:47
Nem azzal a részével van a bajom, hogy megoldást találjunk a problémára, hanem a mikéntjével, hogy gombnyomásra gyógyuljunk. Annál szerintem technikailag jobb megoldás lenne az, ha a sebződés, szintkülönbség, TÖ különbség, stb. mértékétől függően a csata végén a kapott sebzés egy százalékát (akár 90%-ot is) azonnal visszagyógyulná a megtámadott.
Dátum: 2009.02.28. 19:21:13
Az 5 támadást x órára írtam. Legalábbis azt hiszem...
Dátum: 2009.02.28. 11:17:42
Na ne, ez azért túlzás...
Legyen olyan gomb is, ami azonnal ellő 10 vadászatot, és megkapod érte a LE-t. Kb. ugyanez lenne, nem is beszélve arról, hogy az egészség, mint tulajdonság még kevésbé lenne számottevő.
Lesz rá szakértelem (vp-ért ép-t), kíváncsi vagyok mennyire oldja majd meg a problémát.
Türelem.
Dátum: 2009.02.28. 10:11:52
Ez nem elég meggyőző még. Szerintem a 100-ból 1 egy esete ez kb.
De ettől függetlenül ugyanúgy portyázással szerezhető a kínzókamrából származó LE, ezért járna (szerintem) erre is a bónusz.
Dátum: 2009.02.28. 09:57:16
"Ahol én vagyok mér egy jó ideje nem nagyon szakítok LE-t portyából. Az emberek fifikásak, csak akkor vadásznak ha 15% alatt vannak, rejtik a LE-t, stb."

Ezért nem ér a gyémántok bónusza gyakorlatilag semmit sem magasabb szinten. És bármennyire is le fogtok pontozni, akkor is jogos lenne, ha a gyémántok a kínzókamrára megkapnák a bónuszukat. Szerintem elég egyértelmű, hogy miért, cáfoljatok meg, ha nem így látjátok.
Dátum: 2009.02.27. 21:40:21
Egy icipici észrevétel a 2. ponthoz. az 52 és 40 szintű tornyok közötti LE-differencia utólagos egy az egyben való mostani visszaadása azt jelenti, hogy X LE be lett fektetve a semmibe 10 napig.
Dátum: 2009.02.27. 21:19:25
Ha hetvenre feltornásznád, sok gondtól megszabadulnál, ert a TÖ-d megnőne, az ÉP-d pláne. Azt követően pedig ha 350 CSP körül tartod magad és lemaradsz, akkor lehet a maradék támadók is leszoknának, vagy ritkábban támadnának. De lehet ha elköltenéd a felhalmozódott pontjaidat, utána a támadóid felét a földbe döngölnéd utána.
Lehet nem korrekt amit most írok, de ha engem pl. valamelyik izomkolosszus lezúzott, akkor utána a szövetségéből az összes gyengébb, üthetőbb tagot tönkrevertem akár naponta többször is. Néha segített ez is.
Dátum: 2009.02.27. 21:09:23
Ez teljesen érthető, de ez a probléma a kínzókamra nélkül is létezik.
Az egészség megnövelése 30=>70 mondjuk specializálva kb. annyi, mint a támadást 120=>125-re növelni (hasra ütöttem).
De nem is tökéletes megoldást írtam, csak egy javaslatot, ami csökkentheti a tendenciát és hosszabb távon akár maximálisan orvosolhatja is a problémát.
Ráadásul szerintem a top portyázóknak is van kb. ekkora egészsége.

Ám mindettől függetlenül az életerő problémájának kezelése szükséges, de nem a kínzókamra miatt. Csak az a baj, hogy az erre a célra szánt topik a süllyesztőbe került (mondhatni), akár csak a passzív LE, ami a LE-zsákmányolásra és a gyémánt horda bónuszának ismételten értelmessé tételére irányult. De ez már végképp nem ide tartozik...
Dátum: 2009.02.27. 20:58:49
Nem tudom mennyi most az egészséged és a max. ÉP-d, de van egy-két szabály, amivel lehet trükközni. %percen belül nem támadhatnak, x óra alatt max. 5 alkalommal üthetnek, stb. Ezeket is ki lehet ám használni, hogy üthess egyet-kettőt.
Vagy ha vagy akkora kocka (/van rá lehetőséged), hogy a felgyűlt csp-k egy részét (mondjuk 200-at) egy nap alatt elhasználd úgy, hogy közben senki se tudjon támadni, mert a sok módszer kombinálásával ezt kivéded (epikus, 15% határ, stb.), akkor akár le is szokhatnak rólad.
De konkrét számadatot tippelve minimum 50-ig (ami szerintem kevés), de akár 80-100-ig is. Ez egy olyan kérdés, amire a számmágusok sokkal pontosabb (és jobb) választ adhatnak.

Nem azonnal, de idővel biztos meghozza a kitartás a gyümölcsét.
Dátum: 2009.02.27. 20:47:18
Nem lenne rossz, de ezzel pont a szintjükön leggyengébbek szívnának a legnagyobbat.
Dátum: 2009.02.27. 20:44:58
Anno olvastam. Ezért kértem "észszerű" javaslatot. A használatának van korlátja, amit Simon is említett.
Az ÉP problémára pedig adott a megoldás, növelni kell az egészséget. Nem akarod? Akkor vállald a következményeit, hogy alig-alig lesz lehetőséged bármilyen portyázással kapcsolatos tevékenységre.
Ezen okokból biztos nem lesz semmilyen korlátozás, vagy változtatás, mert a megoldás már most is adott.

Nem kioktatni akarlak, mert minden bizonnyal vagy olyan játékos mint én, de... Valahol olvastam, hogy nem túl magas a max. ÉP-d, és hogy sokkal gyakrabban látogattak a kínzókamra megjelenését követően mint azelőtt. Bizonyára így van, bár ez ilyen alacsony max. ÉP-vel nehezen elképzelhető, lévén már elég régóta vannak 1000 feletti sebzések és sebződések..
Valószínűleg az történt, hogy az infó gyorsan körbejárt, hogy "üssétek a tagot, mert 25% feletti ÉP-nél, már 500 sebzéstől beájult. Magas szintű, biztos sokat hoz a kamrába". Valami hasonló történhetett - gondolom én. Ha portyánál valaki jó célpont volt, azt pillanatok alatt lecápázták régebben is.

Végre újra lehet portyázásból LE-t szerezni, inkább örüljünk neki mindnyájan!
Rius, pont azokat büntetné a rendszer, amit a 99. hozzászólásomban javasoltam, akik "visszaélésre" használnák a ki-/belépést.
Még a körutazásodba sem szólna bele, hiszen egyszeri visszalépésről lenne szó.
Dátum: 2009.02.27. 10:08:36
Ááá! Miért lenne hátrány?
Ha valaki alacsonyabb szinten akár csak 100 LE pluszhoz jut a kínzókamrával alacsonyabb szinten, az hosszútávon máris előnyben van a korábban indultakkal szemben. De ezt már kb. harmadjára írom le.
Ne haragudj, de amit te szeretnél elérni, az kb. az, hogy azonnal kapjak 5 szintnyi TP-t és arányaiban ugyanennyi LE-t, amit elkölthetek (talán a TP annyira nem is kellene). Nos, kapaszkodj! Ez nem fog megvalósulni...

Akár tetszik, akár nem, vannak lehetőségek a különbségek csökkentésére, de azt nem várhatod el, hogy tapasztalatlanabb karakterrel ugyanannyi tápot tudj előteremteni magadnak, mint egy magasabb szintű. Nézd arányaiban a dolgot! Ha nem teszed, akkor pedig várd tovább, hogy a sült galamb a szádba repüljön, mert - bocs, de - ezt teszed.
Érdekes módon egyetlenegy építő jellegű javaslat sem hangzott el tőled, ami megoldást jelenthetne, csak pocskondiázol és korlátozást/törlést követelsz. Észszerű javaslato(ka)t várunk. Kérlek, tegyél egyet-kettőt...
Elvileg a visszaéléstől való elrettentés lenne a cél, amire ez szerintem meg is felelne.
Emelkedjen meg a kúttöltés mértéke a következőképpen: ha valaki ugyanabba a szövetségbe lép vissza, amelynek már valaha tagja volt, akkor 2 az n-edikennel szorzódik a betöltendő LE mennyisége, ahol n=az ugyanabba a szövetségbe való belépések száma-1.
Ha ez megvalósul, akkor nem hiszem, hogy valaki ki-be fog lépkedni. Ha pedig valaki már másodjára lép ki figyelmetlenségől, vagy rúgják ki, nos az megérdemli a büntetést.
Dátum: 2009.02.26. 21:27:47
Huhú, ezért valószínűleg nem leszek túl népszerű, de szerintem korrekt lenne...
A kínzókamra bónuszra a gyémántok kapják meg a 33% bónuszukat! AZ így szerezhető LE portyázásos harcból származik, amire mindhárom másik szövetségnek bónusza van, ami előnyt jelent számukra. Gyakorlatilag a portyából szerezhető LE egyenlő a nullával egy idő után (amit Vlagyimir (syck) - aki sajnos azóta abbahagyta:( - már pár hónappal ezelőtt előre megjósolt), ez "befoghatná" a gyémántok száját.
Dátum: 2009.02.25. 20:42:17
A hölgyektől előre elnézést, de ezek csak viccek.

-Mit lehet készíteni egy férfi koponyából és öt női agyból?
-???
-Csörgőt.


Isten megteremti a Földet az élőlényeket, Ádám is él és virul, amikor Isten megszólítja: "Fiam, az egyik karodért, vagy az egyik lábadért cserébe teremtek számodra egy tökéletes párt!" Erre Ádám: "Megőrültél!? Egy bordáért mid van?"
Dátum: 2009.02.25. 20:14:05
Ezt a problémát nem tudom mennyire erősítette fel a kínzókamra megjelenése, azt viszont gondolom, hogy eddig is fennállt az ÉP-vel való küszködés problémája. Az viszont egy teljesen másik téma, amire külön topik(?) is van.
Erre talán megoldást jelentene egy új épület, ami a támadhatóság százalékos korlátját fokozná valamennyire.
De a kamra butítása nem a kívánt célt érné el.
Dátum: 2009.02.25. 20:08:12
Egy dolgot szögezzünk le, mielőtt bármit is mondanánk. Mi is most az igazi cél? A "nagyok" visszafogása, vagy az egyenlő feltételek? Azért kérdezem, mert szerintem a kínzókamra nem befolyásolja nagyon a támadások számát, hiszen eddig is fix volt a napi pp-k száma. Az zavar, hogy valaki ezt ki tudja használni, míg Te (akinek inge az vegye magára) nem?
Nos, ha valaki 25-30. szinten akár csak napi szinten 100 LE pluszhoz jut, máris előnyben van az élenjárókkal szemben, akik 40. szint alatt egyáltalán nem tudták ezt kiaknázni, mert akkor még nem volt. Az pedig természetes, hogy magasabb tapasztalati szinten az erőforrások arányaiban több hasznot hoznak (pl. LE, TP). Ez így is kell maradjon, nem szabad, hogy megváltozzon!
Úgy látom itt az a baj, hogy nincs lehetőség utolérni a vezetőket - sokan így gondolják. A kínzókamra esetleges megváltoztatásával sem lesz ez 100%. De közelíteni valamennyire most is tudsz, hiszen - mint írtam is az előző hsz-emben - mire valaki, aki most 20. szintű átlagkarakter, lvl 40-re erősebb lesz, mint egy mostani közepes 40. szintű. Ez pedig szerintem bárhogy is nézzük, igenis felzárkózás.
De szélsőséges esetekben utol lehet érni az élen állókat is. Nézzük csak TrueBlood, Galmuszk, vagy AranyAlma esetét, hogy szintben hol voltak 1-2 hónapja az elejétől, és most hol vannak. Ok, nekik durva a LE differenciájuk. Attól függetlenül bárki felviheti a szinguláris ismeretek és valóságformázás szakértelmeket maximumra.
Visszakanyarodva a kínzókamrához, szerintem még az Sharpát, TrueBloodot, Cyront, Asmodeus Mortimert és a többi tápállatot is elviszik néha a kamrába.
Oldal: 1234