Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kínzókamra
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
261. hozzászólás - 2009.02.25. 19:22:20 (Válasz McGee #260 hozzászólására.)
Gondolod megéri olyat ütni, aki adott esetben könnyen kiszabadulhat?
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
262. hozzászólás - 2009.02.25. 19:24:54 (Válasz Gau84 #258 hozzászólására.)
Tehat ismet az a baj, hogy most mar az eros karaktereket is erdemes tamadni??? Hu de nagy kicseszes? Mert eddig 2-5 honapon keresztul kiskiralykent elted az eleted, es most mar neked is kell EP-vel foglalkoznod?

Ne legyel mar nevetseges, komolyan.

Foglalkozzal vele. Panaszkodj az EP vesztes miatt... minden ok. De ne amiatt panaszkodj, hogy tamadnak. Eddig mazlid volt, hogy nem tamadtak.

Egyebkent a EH/AL/TGY 80-90%-ban egymast uti. Ezt se tudod, ugye, mert nem vagy tagja egyiknek sem. Sebaj... beszelj csak.
A hozzászólást Simon módosította 2009.02.25. 19:25:57-kor
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 8.75
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
263. hozzászólás - 2009.02.25. 19:28:12 (Válasz Simon #262 hozzászólására.)
Simon, ne forgass ki légy oly kedves. Az ép vesztés csak egy hozadék, ezt pofázom.. pardon, szajkózom.

A probléma marhára nem ott van, hogy az erősebb karit támadod, vagy hogy annak is taktikáznia kell, légy oly kedves, és fogd fel. A probléma sokkal, de sokkal nagyobb ennél
Pontszám: 3
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
264. hozzászólás - 2009.02.25. 19:29:59 (Válasz Simon #262 hozzászólására.)
Komolyan írod amit??? Szerinted én azért töltöttem 20 órát gép előtt, és vettem 1000 feletti őskövet, hogy ne legyek erős? Ne legyek "kiskirály"?
Most meg csicskát csinálna belőlem pár szövetség, mert azok akik?
Gondolkozz már, mielőtt megszólalsz, kérlek!
Egyébként Te ki vagy? Melyik szövetség, és milyen néven?
Pontszám: 2.33
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
265. hozzászólás - 2009.02.25. 19:31:13 (Válasz Gau84 #263 hozzászólására.)
En meg azt szajkozom, hogy pontosan az EP vesztes az, ami a problema. Ha nem lennel folyamatosan 15%-on, akkor nem erne hatrany abbol, hogy folyamatosan csapkodnak.

Az, hogy masok tobb bevetelre tesznek szert mint Te, ideiglenesen, az pedig lenyegtelen. Majd behozod oket.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 8.33
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
266. hozzászólás - 2009.02.25. 19:31:44 (Válasz Zaccmester #264 hozzászólására.)
TrueBlood - Tokeletes Gyemant
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
267. hozzászólás - 2009.02.25. 19:34:13 (Válasz Simon #265 hozzászólására.)
Hogy a viharba ne érne hátrány? Legalább olyan hátrány ér, bakker. Téged nem, mert neked az a jó, hogy minél több ÉP legyen, többet tudjak cselekedni, többet kapj kamrából. Ne legyünk Álszentek.

A probléma az, hogy Te kapsz 5000 LE-t, amit a kicsik, ill közepesek nem tudnak kompenzálni. Mellesleg eleve többet is rabolsz, szóval ez a marha nagy szakadék igen jót tesz a játéknak, tényleg...

Ja... és ideiglenesen? Na ez az ami téves.
A hozzászólást Gau84 módosította 2009.02.25. 19:34:56-kor
Pontszám: 3
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
268. hozzászólás - 2009.02.25. 19:34:30 (Válasz Simon #266 hozzászólására.)
Aha. Régen beszéltünk...

Mindenesetre ez vicces, hogy pont Te, és pont a TGY-ből mondod meg, hogy mennyire jó a középszinten.
Ne haragudj, de innentől nem vagy hitelesebb a mai parlamentnél az ügyben.
Pontszám: 3.17
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
269. hozzászólás - 2009.02.25. 19:37:01
Semmi gond. Csondben is maradok. Mar igy is tul sokat beszeltem.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
270. hozzászólás - 2009.02.25. 19:42:57 (Válasz Simon #269 hozzászólására.)
Simon, érdekel, hogy Te hogyan oldanád meg a problémát, csak azt ne mondd, hogy az alacsonyabb szintű, gyengébb szövetségben lévő tagnak semmi hátránya nem származik belőle, mert ez így nem igaz.

Sőt, vegyük azt, hogy a Hordából Sharpa minden nap megkapja érted az 5000 LE-t, Te pedig csak egy-másfél hónap múlva fogsz ott tartani, hogy lehetőséged legyen megkapni azt az összeget. Emellett pedig 15% alól sem tudsz kijönni. Ezügyben mit mondanál?
A hozzászólást Gau84 módosította 2009.02.25. 19:47:38-kor
Pontszám: 5
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
271. hozzászólás - 2009.02.25. 19:46:49 (Válasz Simon #269 hozzászólására.)
Köszi TB!
Nem személyeddel van bajom, hanem ez most a bort iszik és vizet prédikál esete.

Jó lenne, ha olyanok is használnák a fórumot, akiket érint.
Jelen pillanatban egyre több a játékot befejező karakter, szövetségek néptelenednek és hullanak szét. Nem messze a TGY-től, nem a lista végén. Ez pedig köszönhető erősen a szakadék további mélyítésének, ami ellen dumálok már hosszú hetek óta.
Jó lenne valamilyen statisztika Mikiéktől, mint például regisztrált-törölt-aktív-inaktív karakter számadatok. Mondjuk heti bontásban.
Annak tükrében pedig lehetne agyalni, hogy merre tovább. Nem csak a toplista elejének véleménye után menni, és igényeiket kiszolgálni...
A végén nem lesz kit vernetek, csak mit...
Pontszám: 6.50
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
272. hozzászólás - 2009.02.25. 19:50:41 (Válasz Gau84 #270 hozzászólására.)
Akkor egy utolso probalkozas. Ne azzal torodj, hogy masoknak milyen eroforrasai vannak, hanem azzal, hogy a Te eroforrasaidat maximalis mertekben kihasznald.

A gyengek azert maradnak gyengek, mert nem tudjak elhasznalni az eroforrasaikat - itt a PP-re gondolok. Ha nem hasznaljak el, kevesebb LE-t gyujtenek, hiszen a PP TP-t hoz, a TP pedig magasabb szintet es tobb LE-t.

Azert nem tudjak elhasznalni az eroforrasaikat, mert nincs EP-juk. Amig ezt nem erted meg, sajnos tobbet nem tudok segiteni.

Vegul, engem nem erint ez a tema. Nektek probalok segiteni. Ha van kinzokamra, akkor abbol is elek, ha nincs, akkor anelkul elek. En el fogom hasznalni az osszes letezo eroforrasomat maximalis LE szerzes erdekeben, barhol is vagyok. Talan mondhatom, ezert vagyok ott ahol vagyok.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 9
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
273. hozzászólás - 2009.02.25. 19:54:59 (Válasz Simon #272 hozzászólására.)
Nincs ÉP, nincs erőforrás. Minél töb erőforrás, annál több kamrából a kínzónak. Kamra kínzója dettó minél több erőforrás, ez kompenzálva. Marad az a különbözet, hogy minél több erőforrást aknázok ki, annál több megy annak is, aki szintén ugyanezt teszi, csak épp kamrát is használ.

Az érdemeidet nem állt szándékomban elvitatni, sőt. De attól még ugyanúgy szakadék képződik, akármit teszünk is. És ha mi ezt túléljük, jól mondta Zacc, akkor jönnek majd a kisebbek, akik még inkább szívnak.
Pontszám: 6
népszerűBenőkeFérfi
Végzetúr
73 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
274. hozzászólás - 2009.02.25. 20:08:12
Egy dolgot szögezzünk le, mielőtt bármit is mondanánk. Mi is most az igazi cél? A "nagyok" visszafogása, vagy az egyenlő feltételek? Azért kérdezem, mert szerintem a kínzókamra nem befolyásolja nagyon a támadások számát, hiszen eddig is fix volt a napi pp-k száma. Az zavar, hogy valaki ezt ki tudja használni, míg Te (akinek inge az vegye magára) nem?
Nos, ha valaki 25-30. szinten akár csak napi szinten 100 LE pluszhoz jut, máris előnyben van az élenjárókkal szemben, akik 40. szint alatt egyáltalán nem tudták ezt kiaknázni, mert akkor még nem volt. Az pedig természetes, hogy magasabb tapasztalati szinten az erőforrások arányaiban több hasznot hoznak (pl. LE, TP). Ez így is kell maradjon, nem szabad, hogy megváltozzon!
Úgy látom itt az a baj, hogy nincs lehetőség utolérni a vezetőket - sokan így gondolják. A kínzókamra esetleges megváltoztatásával sem lesz ez 100%. De közelíteni valamennyire most is tudsz, hiszen - mint írtam is az előző hsz-emben - mire valaki, aki most 20. szintű átlagkarakter, lvl 40-re erősebb lesz, mint egy mostani közepes 40. szintű. Ez pedig szerintem bárhogy is nézzük, igenis felzárkózás.
De szélsőséges esetekben utol lehet érni az élen állókat is. Nézzük csak TrueBlood, Galmuszk, vagy AranyAlma esetét, hogy szintben hol voltak 1-2 hónapja az elejétől, és most hol vannak. Ok, nekik durva a LE differenciájuk. Attól függetlenül bárki felviheti a szinguláris ismeretek és valóságformázás szakértelmeket maximumra.
Visszakanyarodva a kínzókamrához, szerintem még az Sharpát, TrueBloodot, Cyront, Asmodeus Mortimert és a többi tápállatot is elviszik néha a kamrába.
Pontszám: 8.33
népszerűBenőkeFérfi
Végzetúr
73 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
275. hozzászólás - 2009.02.25. 20:14:05 (Válasz Gau84 #273 hozzászólására.)
Ezt a problémát nem tudom mennyire erősítette fel a kínzókamra megjelenése, azt viszont gondolom, hogy eddig is fennállt az ÉP-vel való küszködés problémája. Az viszont egy teljesen másik téma, amire külön topik(?) is van.
Erre talán megoldást jelentene egy új épület, ami a támadhatóság százalékos korlátját fokozná valamennyire.
De a kamra butítása nem a kívánt célt érné el.
Pontszám: 5
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
276. hozzászólás - 2009.02.25. 20:35:38
5000 LE kamrából? Ezt az értéket most honnan szoptátok ki? Kérdem én a nagyokat, ki kapott eddig rendszerességgel 5K LE-t naponta kamrából? Én spec nem. Tessék ez az a NAGY TÁP amit kapok belőle, és aminek segítségével úgy elhúzok mint a szélvész:

2009.02.25. A kínzókamrából 304 LE áramlott beléd.
2009.02.24. A kínzókamrából 151 LE áramlott beléd.
2009.02.23. A kínzókamrából 838 LE áramlott beléd.
2009.02.22. A kínzókamrából 559 LE áramlott beléd.
2009.02.21. A kínzókamrából 196 LE áramlott beléd.

Gau, Zacc kezdetek röhejesek lenni, de komolyan.

5k LE-hez összesen félmillió LE/nap-ot kell termelnie az elfogottaknak. Ha mondjuk 5-ös kamrád van, akkor mind az ötnek fixen hoznia kell a 100K LE/nap termelést.

Most komolyan kérdem, ki van aki ennyit szakít??
A hozzászólást Ajgatsz módosította 2009.02.25. 20:39:35-kor
Pontszám: 5
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
277. hozzászólás - 2009.02.25. 20:38:24 (Válasz Gau84 #273 hozzászólására.)
Gau meggömböztelek, én veled vagyok egy szinten és majdnem FELE annyi a max. ÉP-d mint nekem.
Ajánlom hogy told az ÉP-d, hidd el nekem megéri.
Hogy őszinte legyek röhejes az egészséged a szintedhez képest.
Igazából 2 darab fentről jövő támadás elég ahhoz hogy 0-ra kerülj.
Nem gondolkoztál el eddig ezen? Ahelyett hogy másokat okolsz?

Na jó játékot

Mási
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.75
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
278. hozzászólás - 2009.02.25. 20:41:18 (Válasz Gau84 #273 hozzászólására.)
Kozben kiderult, hogy a Kaosz es Ver tagja Gau84. 800.000 LE-re vannak a kinzokamratol. Ez 20 tag mellett akar 1 (!) nap alatt teljesitheto. Gau84 szerint 3 hetbe fog telni. Ezek szerint megsem olyan fontos.

Tema lezarva.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 7.50
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
279. hozzászólás - 2009.02.25. 20:46:50 (Válasz Ajgatsz #276 hozzászólására.)


Talán nem engem kellett volna becipelned

Bizony, vannak olyanok, akik 5k-t kapnak. Gondolom már megköszönték valakinek...
Pontszám: 5
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
280. hozzászólás - 2009.02.25. 20:49:25 (Válasz Simon #278 hozzászólására.)
Nem számoltuk ki. Őszintén szólva még csak nem is terveztük be a kamrát. Másban gondolkodnak a többiek, de én abba már nem szólok bele.

Ja, és TGY-ben már lehet mindenki ráért maxra húzni az építést, de nem az az általános. Gondolom megint olyat mondtam, ami elképzelhetetlen az űrben.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!