Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456789
Szerző
Topic neve: szövetségekből való ki- be lépkedés
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
101. hozzászólás - 2009.02.26. 23:58:35 (Válasz Birka #100 hozzászólására.)
Te magad mondtad, hogy ha simán csak csökken a beszámított LE mértéke, akkor az semmit nem ér a magas építés miatt magas szinten, nem elég elrettentő. Tessék, ez az.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
102. hozzászólás - 2009.02.27. 07:20:39 (Válasz Birka #100 hozzászólására.)
És az miért baj? :think:
Üdv:
Gabi
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
103. hozzászólás - 2009.02.27. 08:07:05 (Válasz Birka #100 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.02.26. 22:53:21
2 az n diken ? Ember 4. visszalépésnél már 16x140k mondjuk igencsak kemény bünti...


Amivel nincs is gond, hiszen aki negyedszer lep be ugyanoda, az 100%, hogy visszaelesre hasznalja az alacsony kuttoltesi kotelezettseget. Egyebkent a 140K-t nem tudom honnan vetted, manapsag mar nincsenek ilyen magas kuttoltesi kovetelmenyek.
Pontszám: 5
népszerűBenőkeFérfi
Végzetúr
73 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
104. hozzászólás - 2009.02.27. 09:52:39 (Válasz Birka #100 hozzászólására.)
Elvileg a visszaéléstől való elrettentés lenne a cél, amire ez szerintem meg is felelne.
Pontszám: 5
kedvencRiusFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
105. hozzászólás - 2009.02.27. 15:06:51
Nem akartam beleszólni ebbe a vitába eddig, de megteszem.

Vannak olyanok, akik csak szimplán szövetséget váltanak. Vannak, akik ezt taktikázásra használják és vannak olyanok, akik a mostani helyzetet kíváncsiságuk kielégítésére használnák.

1. Típust(szövetség váltó) vajon büntetni kell? Többség szerint nem. Megoldás lehet a visszalépés ellenőrzése.

2. Típus: többféle lehet, köztük a Tyrant, szerintem teljesen új és váratlan taktikája a ki és visszalépéses háború; lehet a kemény arcokat hívunk háború; lehet a gyengék kilépnek háború(leginkább V3-ra érvényes, mert ott még a top szövetségek sem jutottak el a Katakombákig, de a többi világ kis szövetségeire is igaz). Lehet "Akadémia turizmus" miatt ki és visszalép.
Mindegyik esetben a visszalépés az amit ha kell egyáltalán, akkor büntessünk. Ez lehet szerencse megvonással, de akár azzal is, hogy minden belépésnél újra számol a gép(azaz 1 belépésnél a beépített 80%-a, másodiknál már a 80%-nak a 80%-a, vagy 60% ha durvábbat akarunk, és így tovább). Ez szintén csak visszalépésnél vizsgálandó ésszerűen, mert lehet, hogy ott marad az illető.

3. Típusra példa még nincs(a kíváncsi), de én szívesen átugranék több szövetségbe is 1-2 napra vagy hétre, csak a hangulat, az ottani működés és egyebek megízlelése végett, tennék 1 hónapos "utazást". Lehet büntetni ha gondoljátok, de egy körutat szívesen tennék 1 visszamenetellel. Na bumm. Többszöri büntetést érdemlek tudom, mert csak egy bolond troll vagyok , de szerintem az egy visszamenetelem büntetését szívesen fizetném, a mindet már kérdéses, attól függ mi a büntetésem.

Talán nem jól elemeztem a dolgokat (troll aggyal nem könnyű), de úgy tűnik számomra, hogy a visszalépés az egyetlen, amit vizsgálni kell, ha már egyáltalán akarunk valamit büntetni.
Ronda troll vagyok.
Éhes, agresszív, konok,
Mindent felfalok.

Világ 1: Rius, Világépítők
Világ 2: DeSide, Zafír
Világ 3: Drowsy Druid Abasc, Mohír
Pontszám: 8.33
népszerűBenőkeFérfi
Végzetúr
73 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
106. hozzászólás - 2009.02.27. 18:54:00 (Válasz Rius #105 hozzászólására.)
Rius, pont azokat büntetné a rendszer, amit a 99. hozzászólásomban javasoltam, akik "visszaélésre" használnák a ki-/belépést.
Még a körutazásodba sem szólna bele, hiszen egyszeri visszalépésről lenne szó.
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
107. hozzászólás - 2009.02.27. 20:01:51
Én abban látom a problémát, hogy a különbségtétel a különböző típusok között macerás, így ilyen megoldás valószínűleg nem fog születni.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
108. hozzászólás - 2009.02.27. 20:09:37
Nem tudom miert kell tulbonyolitani. Ha kilepsz egy szovibol, akkor 30 napig UGYANABBA a szovibe nem lephetsz vissza. Masikba igen. Es ez megoldani a csiki-csukit.
Pontszám: 6.71
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
109. hozzászólás - 2009.02.27. 21:55:44
Endyr, azért ez nem ennyire egyszerű. Ehhez le kell akkor tárolni az ÖSSZES szövetséget, aminek valaha tagja voltál, és MINDEGYIKHEZ egy időszámlálót. Ha csak 1 szövi és 1 időszámláló mezőt veszek fel, akkor átmegyek A-ból B-be, és utána onnan jövök vissza, és ezt kikerültem.

A "kodositesrol" akkor néhány szó. Technikailag a fenti megoldható, 2 féle módon. Az egyik, hogy ezt a 2 serializált vektort is a karakter táblában vesszük fel. De a makarónit el kell harapni valahol, a karakter tábla csak hizik és hizik, és ezt minden egyes klikknél fel kell olvasni, MASSZIV terhelés, ahol sok kicsi sokra megy.

Ennél jobb megoldás, ha csak ezért külön táblát nyitunk. Itt jegyzem meg, hogy már jelenleg is 120 (!!!) különböző táblát használ a végzetúr, az sql-nek (majdnem) édesmind1, hogy eggyel több vagy kevesebb, nekem viszont kezd egyre nehezebben átlátható lenni, hogyha keresek valamit, ne adj isten valakinek panasza van. Épp ezért szeretném, ha csak és kizárólag akkor komplikálunk valamit a végletekig, ha az tényleg feltétlenül muszáj. A szerencse csökkenés kóddal, teszteléssel együtt max. 30 perc alatt leprogramozható, az új tábla, vektorokkal, jóval összetettebb műveletekkel és jóval komplexebb teszteléssel ennek sokszorosa (az "én 2 perc alatt megcsinálom" postokat hanyagoljátok).

Summa summárum, én az egyszerű megoldások hive vagyok, és a fenti ötletnek kellemetlen mellékterméke lenne, hogy amikor az inaktiv tagot kirúgod, és másnap ir, hogy mi történt, ő itt van, vegyék vissza, akkor kapná az üzit, hogy majd 30 nap múlva...

Arra inkább vevő vagyok, hogy a szerencse csökkenés helyett más csökkenjen. de az épitéshez szövetséghez leginkább ez kapcsolható, ezért ezt javasoltam. És ha mennék egy másik szövibe, nem érdekelne az a -2 szerencse, viszont csak azért, hogy pár K-nyi LE veszteséget megspóroljak, nem játszanám el folyamatosan a ki be lépkedést, tehát az intézkedés pont elérné a célját.

A 80% csökkenése szerintem nem jó ötlet, nem véletlenül lett ez 50%-ról felemeleve korábban. A max. ép, vp csökkenés szintén nem tetszik, elég torz dolgokat lehetne ebből kihozni, amikor valaki csinál egy 20. szintű karaktert 1 max ép-vel... Ja, jelenleg nem tároljuk, hányszor váltottál szövetséget, tehát a számláló a fejlesztés bekerülésétől indulna.
Pontszám: 5
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
110. hozzászólás - 2009.02.28. 01:06:42
Miklos: Én nem tudom mennyire bonyolult leprogramozni, de nekem is van egy javaslatom:
Amikor valaki ki akar lépni egy szövetségből, akkor kiléphet azonnal, ha épp nincs háborúban a klán. (És nincs hadüzenet sem ellene.)
Ha háborúban van épp a klán valakivel, akkor letárolod, hogy épp kivel van háborúban és addig nem tud kilépni a klánból, amíg ezek a háborúk le nem zajlottak. Ha akarod már azok is számítanak, akik hadat üzentek, de még nem indult meg a háború.
Amikor egy háború befejeződik, akkor a kilépni akaróktól kitörlöd a listából az éppen lezajlott háborút. Amikor a karakternek már nincs több befejezendő háborúja, akkor automatikusan kilépteted a szövetségből.
Most már, hogy klánnélküli: korlátozás nélkül mehet ahová akar. Ha akar vissza is léphet a klánjába, ahol eddig volt.
Én ennél korrektebb megoldást nem látok a probléma orvoslására, hogy a háború elvesztésének veszélye miatt ne legyenek ki-be lépegetések.
Ehhez fel kell venned 2 új mezőt a karakterhez, egyet a kilépni akarok flagre, egy szöveges listát meg a kilépést akadályozó háborúkkal.
Pontszám: 5.33
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
111. hozzászólás - 2009.02.28. 02:49:16 (Válasz Miklós #109 hozzászólására.)
Miklos - egy otlet az adattarolasra. Horizontalis tarolas helyett (tehat ujabb es ujabb adatmezoket felvenni a tablaba) egy vertikalis felepitesu tablaban taroljatok a kiegeszito adatokat.

Pl:
Karakterszam, Adatkod, Adatertek

Igy, minden ujabb adat egyszeruen egy ujabb rekord a tablaban, semmit nem kell valtoztatni. Ha ujabb adattipusra van szukseg, egyszeruen meghatarozol egy ujabb adatkodot, es azzal jellemezed az adott rekordot.

Adott szituacioban, csak akkor kellene ezzel a rekorddal foglalkozni amikor szukseg van ra, azaz szovetsegbol ki/belepeskor.

Horizontalis felepitesnel is erdemes csak olyan adatot beolvasni, amire tenyleg szukseg van. Kicsit pontosabban kell programozni, de visszafizeti a munkat az alkalmazas teljesitmenyevel.

(Mi is ilyen technikakat alkalmazunk egy globalis 350,000 felhasznalot szolgalo tranzakcios rendszerben, sok sok millio rekorddal.)
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 7.50
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
112. hozzászólás - 2009.03.03. 07:11:45 (Válasz Viskos #110 hozzászólására.)
Idézet: Viskos - 2009.02.28. 01:06:42
Miklos: Én nem tudom mennyire bonyolult leprogramozni, de nekem is van egy javaslatom:
Amikor valaki ki akar lépni egy szövetségből, akkor kiléphet azonnal, ha épp nincs háborúban a klán. (És nincs hadüzenet sem ellene.)
Ha háborúban van épp a klán valakivel, akkor letárolod, hogy épp kivel van háborúban és addig nem tud kilépni a klánból, amíg ezek a háborúk le nem zajlottak. Ha akarod már azok is számítanak, akik hadat üzentek, de még nem indult meg a háború.
Amikor egy háború befejeződik, akkor a kilépni akaróktól kitörlöd a listából az éppen lezajlott háborút. Amikor a karakternek már nincs több befejezendő háborúja, akkor automatikusan kilépteted a szövetségből.
Most már, hogy klánnélküli: korlátozás nélkül mehet ahová akar. Ha akar vissza is léphet a klánjába, ahol eddig volt.
Én ennél korrektebb megoldást nem látok a probléma orvoslására, hogy a háború elvesztésének veszélye miatt ne legyenek ki-be lépegetések.
Ehhez fel kell venned 2 új mezőt a karakterhez, egyet a kilépni akarok flagre, egy szöveges listát meg a kilépést akadályozó háborúkkal.


Ez jó ötlet, de nem old meg mindent: pl. más szövetségből átjön egy nagyon erős karakter, hogy megnyerje a háborút.
Jelenleg az új belépők ugye nem TELJES JOGÚ tagok, amíg nem töltötték fel a lélekkutat. Ki-be lépésnél ilyen nincs, mert akkor nem kell tölteni. Viszont lehetne használni ezt a nem telejs jogú státuszt:

1) Nem teljes jogú státusszal rendelkező tag portyaeredményei nem számítanak háborúban (ez friss belépőknek még jó is, mert nem kapnak gyakorlótér/védőfal bónuszt - egy háborúban nagyon érdmes őket verni, könnyű pontszerzési lehetőség. Ha a legyőzésük (vagy az ő győzelmeik) nem számítanak háborúban, az megoldja ezt a problémát.
2) Háború alatt belépők csak akkor kapnak teljes jogú státuszt, ha a szövetségnek nincs olyan háborúja, ami az ő belépése előtt kezdődött (és persze a lélekkút feltöltésének is eleget tett).

Megjegyzem, ezzel is lehet trükközni, például gyengébb karakterek ki-be lépnek a szövetségből, így háborús pontot majd nem lehet szerezni rajtuk - viszont mivel ezt a másik félnem tudja ezt, még így is támadni fogja őket; az épületek használatának jogát viszont elvesztik (katakomba, térkapu, védőfal), szóval nagyon rosszul járnak.
Pontszám: 7.50
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
113. hozzászólás - 2009.03.03. 08:19:17 (Válasz Jeriko #112 hozzászólására.)
Megjegyzem, ezzel is lehet trükközni, például gyengébb karakterek ki-be lépnek a szövetségből, így háborús pontot majd nem lehet szerezni rajtuk - viszont mivel ezt a másik félnem tudja ezt, még így is támadni fogja őket; az épületek használatának jogát viszont elvesztik (katakomba, térkapu, védőfal), szóval nagyon rosszul járnak.


Ennek semmi teteje. Ekvivalens azzal, hogy a picik kilépnek a szövetségből a háború idejére, csak így "bent fognak látszani". Ugyanúgy nem tudják használni az épületeket, mintha kiléptek volna.

A háborúban való kilépést/kirúgást meg azért nem lehet korlátozni, ha valaki érdektelenül v. bunkón viselkedik a szövetséggel és el kell távolítani (mert például pontokat is hoznak rajta) örökre, amiatt ne kelljen már elbukni a harcot és el lehessen távolítani végleg.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
114. hozzászólás - 2009.03.08. 11:27:40
Kitaláltam új dolgot: bajnoki nevezés előtt kilépsz, hordát váltasz, belépsz másik szövetségbe és úgy nevezel. Nevezés után meg vissza.

Nagy előnye, hogy a horda gyűlölet szakértelmet ki tudod vele cselezni (ami miatt a bajnoki sorhúzás jellegű tombolának néz ki).
Pontszám: 5
népszerűDzsoniKSLFérfi
Végzetúr tehetség
117 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
115. hozzászólás - 2009.03.16. 20:27:09
Nem cselezted ki, mert ugyanúgy hat rád csak másik. Persze feltételezem a gyémántokat többen "gyűlölik" mint a többi horda tagjait.
Ugyanakkor érdekes lehet egy kék karakter, kék gyűlölettel
Élőholt Főoptimalizátor
Pontszám: 5
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
116. hozzászólás - 2009.03.16. 20:32:46 (Válasz Jeriko #114 hozzászólására.)
Ezért 100 őskövet elpazarolsz.
Pontszám: 5
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
117. hozzászólás - 2009.04.01. 13:23:39
Egy elegáns, megkerülő szabályozást kaptunk

96-os küldetás: Gyere el hozzám, amikor legalább 5 hónapja vagy már tagja egy szövetségnek!
Pontszám: 6.17
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
118. hozzászólás - 2009.04.01. 13:29:01 (Válasz Birka #117 hozzászólására.)
Ez is csak arra jó, hogy azokat szivassa meg, akik kényszerből váltanak. Vagy kényszerből ottragasztja őket egy rossz szövetségben.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
119. hozzászólás - 2009.04.01. 13:44:01
Tipikus példa olyan küldetésre, ami romboló, és nem szabadna játékba kerülnie.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.50
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
120. hozzászólás - 2009.04.01. 13:57:06 (Válasz Mortimer #119 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.04.01. 13:44:01
Tipikus példa olyan küldetésre, ami romboló, és nem szabadna játékba kerülnie.


Teljes mertekben igazat adok.
Nagyon igazsagtalan kuldi, 5 honap borzaszto sok ido, aki azelott valtott mielott ez kiderult az most oszig ul elotte, aki meg jatek eleje ota bent van vhol (plul en), annak 1 kattintas lesz a 30k LE.

Ha a kincseskamras kuldi szivatos volt, akkor ez a jatekosokkal valo extra kib@aszas...
Pontszám: 5
Oldal: 123456789
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!