Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Viskos

Idézet: Xena - 2011.12.09. 09:35:46
"De ahhoz képest, hogy egy azonos szintű epikus legyőzéséhez mennyi erőforrás kell, az entitás tényleg vicc kategória."

Mennyi erőforrás kell?
Ha egy főre jutó költséget számolsz, akkor máris az epikus a vicc kategória.

Ha entitást ütök és nagyon ráérek, akkor leverem 4 nap alatt gyógyital használat nélkül. Nincs se negatív aurám, se visszasebzőm, semmi ami miatt könnyen tudnám leverni. 16-30k sebzés megy bele ütésenként, max ÉPről 3-at tudok belecsapni, hogy ne essek 15% alá. A legutóbbinak 706.000 ÉPje volt. Ez tartott 4 napig.
Ha epikusban kellene ezt levernem, akkor regenerációval együtt mondjuk 8-at tudnék beleütni gyógyital előtt. 24k átlaggal nézve elvileg 4-en le tudjuk verni 40 perc alatt. Ha csak egyedül vagyok ellene, akkor vagy folyamatosan iszom a gyógyitalokat, vagy egész nap üthetem, mert folyamatosan regenerál akkor is, amikor épp pihenek...
Nekem ez elég kiegyenlített erőforrásigénynek tűnik.
Nekem inkább az a vicc kategória, hogy 3x olyan magas szintű ellenfelekről beszélünk, mint a játékos maga és azon panaszkodunk, hogy túl könnyen le lehet győzni, pedig már attól elájulsz, hogy rádnéz.

Ha változtatni akarunk az epikus ütésen, akkor csináljuk azt, hogy az epikus ütésre be kell nevezni a játékosoknak és egy adott időpontban ahogy akkor épp áll a karakter úgy elindul az epikus vs játékosok viadal. Mindenki lenyomja a varázslat és harckörét. Ha nem fogyott el az epikus ÉPje, akkor meg lehet próbálni újra ismét max ÉPről. Ha elfogyott, akkor meglesz a kincs. Az epikus nyílván csak 1 játékost fog támadni, de a játékosok mindegyike az epikust. Tud-e a szövetség 800.000 -et sebezni egy csata alatt? Gyanítom ez is előbb utóbb kiderülne, hogy túl könnyű.
Idézet: Ariel - 2011.12.08. 22:59:46
Idézet: Aurri - 2011.12.08. 22:00:59
Ariel:
Ha nem akarsz olyan gyakran vadászni, idomítani és őskövet fogyasztani például akkor.
Akinek meg az fontos, hogy pörgesse a küldiket, meg úgyis gyakran vadászik, az úgyis 20-as szinten sajtol.

Akkor már jobb egy olyan felszerelés ami nem fix szinthez kötött, hanem pl a következő 20 szintlépéshez ad plusz TP-t függetlenül attól, hogy hányadik szintű az állat. Így akár 60-80 szintig is használhatod.

Én jelenleg 40. szinten sajtolok. Nekem tetszene egy olyan megoldás, hogy 2 ősköves állatfelszerelés 20 lépett állat szint után megsemmisül, és a következő 20 szintre meg tudom venni újra. Persze jó lenne, ha az már csak 1 őskőbe kerülne, de legalábbis fele annyiba kerülne újra vásárolni az állatnak. Kár, hogy jelenleg nem látom hogyan lehetne ilyet leprogramozni, merthogy nincs állatra vásárlás. Ha meg nem akarom 40-ig vinni, akkor sajtolok. Persze jelenleg azért sajtolok 40. szinten, mert így feleződik a sajtolás költsége, de ha csak 2 őskő lesz a 20 szintes felszerelés, akkor onnantól nem fogja megérni 40. szintig vinnem az állatot. Ha 4 őskő lesz, akkor semmit sem spórolok vele a mostani helyzethez képest, cserébe több esszenciám lesz.
Idézet: Miklós - 2011.12.08. 16:13:28
Az entitással kapcsolatban, ha max ÉP-ről is ájulsz, akkor ez tényleg nem jó. Lehet, hogy elegendő akkor az is, hogy ha ájulsz, akkor csak többet regenerál, de azért nem megy vissza maxra.

Én ezt nem támogatom. Szabjunk már egy ésszerű határt a végeláthatatlan tápolásnak. Én a következőt támogatom:
1, 90% fölötti ÉPről kezdődött a csata és ájultam (-> 0 ÉP): az entitás visszagyógyul minden sebződést és plusz saját csata utánit regenerál
2, 90% fölötti ÉPről kezdődött a csata és 15% alá estem, de nem ájultam: Az entitás a saját sebződése harmadát visszagyógyulja plusz csata utáni regeneráció
3, 90% alatti ÉPről kezdődött a csata és 15% alá estem vagy ájultam: Az entitás visszagyógyul minden sebződést és plusz saját csata utánit regenerál
4, Nem esetem 15% alá, akkor marad a normál regeneráció
Dátum: 2011.12.02. 14:28:01
Rákérdeztem Alvarielre, ez a válasz jött:
A Lady Alvariel zárása valószínűleg marad 13:45-kor.
Szerintem 60. szinten entitásból megszerezni 120. szintű tárgyat sokkal nehezebb, mint 120. szinten megszerezni 240. szintű tárgyat. Elhiszem, hogy a magas szintűek túl könnyűnek, az alacsony szintűek pedig kihívásnak tartják az entitásölést.
Idézet: Miklós - 2011.11.30. 18:06:37
Az entitás gyógyulja vissza az adott csatában bekapott sebzést, ha ájul a karakter.

sokkal jobb, de tény, hogy ez az entitások ölését JÓCSKÁN megnehezíti, tehát ezt is csak bizonyos szint fölött vezetném be. És lehet, hogy ez is szükségtelen, mert fájdalomtűrés mellett lehet, hogy az entitás amúgy is többet gyógyul a csatából, mint amennyit sebzel... szval első lépésként a fájdalomtűréses dolog lesz, aztán meglátjuk, hogy megy a dolog.

Ezt a fájdalomtűrés dolgot nem értem és nem látom pontosan hogyan gyengítené az entitás sebződését. Szerintem indulásnak az is nagy erősítése lenne az entitásnak, ha az entitás állata nem csak plusz sebzést adna, hanem lenne neki elnyelése is.
Párba bele-bele olvastam.

"A csata végén kiírjuk, hogy összesen mennyi LE-t szereztél lélekszívással."
Pontosítanék. Az általam szerzett szívott LE mínusz ellenfél által elszívott LE lesz kijelezve a csata végén, ugye?

"Olcsóbb állatfejlesztő 20. szintig"
Én 40. szintig fejlesztőt kérek. Esetleg, ha fele árban lesz, mint a mostani és csak 20-ig működik, akkor én is 20-nál fogok sajtolni és nem 40-nél. Ha többe kerül majd, mint a fele, akkor nem változik semmi. Ha fele annyiba kerül majd és 40. szintig működik, akkor leszek teljesen elégedett.

"Nehéz volt megtippelni az olimpiát."
Nos, sokan mondták, hogy a kvíz ne totó legyen, hanem tudás alapú valami. Én úgy látom, hogy a középút lesz a megfelelő, azaz 10 kérdésből 7 vagy 8 tudás alapú és laptopról kikereshető, 2 vagy 3 kérdés pedig csak tippelhető.

"Az entitást túl könnyű megölni."
Nekem a csp és a LE érték, ezért úgy ölök entitást, hogy ne essek 15% alá. Egy rövid fejszámolás után arra jutottam, hogy a 279. szintű entitás nagyjából 1,5 millió ÉP sebzést oszt ki nekem mielőtt meghal. Nem is tudom legyőzni 3 nap alatt. Másik karakterel ahol nem érték a csp, ott valóban tudok még ütni hármat 15% környékén az entitásba. Utána jöhet a pihenés és a regeneráció. A maxos AF pontból kitolt pihenés maxos szentéllyel 45 perc alatt feltölt 0 ÉPről maxra. Ez óriási előny entitás ölésnél. Tény, hogy a 279. szintű entitás ellen kell legalább 80 ezer ÉP, hogy ne essek maxról 15% alá. Hogy emiatt most túl könnyű, vagy túl nehéz megölni az entitást azt mindenki döntse el maga szerintem. Tény, hogy nem tudom mennyit sebez vissza a maxos negatív aura, ha bekapok egy 40 ezres varázslat sebzést.
Én 52. szinten már nagyon szenvedek, hogy megöljem a 110. szintű entitást, mert alig sebzek bele. Elvileg a trükkös gyűrűt is viselhetném 52. szintűként, de entitástból azt nem lehet olyan alacsony szinten kiszedni a szintkorlát miatt. Megölni meg valószínűleg nem is tudnám a gazdáját. Az epikus kincsesláda viszont nagyot dobott a karakterek erején, mert átugorható vele a szintkorlát.

A lopásról annyit, hogy 52. szinten 10-es lopással összegyűlt a 200 kiégett őskő és sehol sincs még 20-as kristályosító.

"Kreatív affinitás: ha kimerül a napi kreatív limit, de egy karaktrnek van EH-ja, akkor az EH-ért járó LE után a kreatív bónuszt a karakter továbbra is megkapja. "
Miért nem úgy hangzik a szabály, hogy az EH LE minimumra nem számolja a kreatív keretet? Én heti limitet szerettem volna, de azt leszavazta Miklós. Elbújik a KH, gyűlik a pp. Klónozódik a KH, első nap jól megszedjük magunkat napi limitig, utána pihi és közben mások viszik ami maradt. V3-on 3 nap után már csak EH minimum jön a KHból, de ez nem segít azon, hogy az első 2 nap kimerül a keret.

"A nekrofun fókusz maximális szintje 15-ről 49-re nő, de a 15 fölötti szintek csak az IQ-t növelik (szintenként 1/2-del), a manaregenerációt nem."
Ennek nem látom értelmét. A nagy szöviknek plusz épületszint, kis szöviknek úgyis túl drága lesz, viszont sok bónuszt ad, ezért még nagyobb lesz a különbség.

"A vadászat oldalon lesz egy statisztikai összesítés a legutóbbi 50 vadászatodról (összes szerzett LE, átlag LE, talált kalandok és esszenciák száma stb)"
Jobban örülnék egy szintlépéstől szintlépésig tartó statisztikának, amit szintlépésnél kirak az eseményekbe és el lehet menteni, ha meg akarom tartani, majd nullázódik a számláló.

"Állatkép megváltoztatás."
Akik szerint ez felesleges csicsa és semmi szükség rá bizonyára nem emeltek 100 alapszintet az állatukon és nem unják az állatuk képét.

A "Wyhetrqaxx képzőgyűrűje" nem entitás tárgy tudtommal, hanem aukciós. Olyan, mint a szívósság öve. Előnyt ad a gazdájának. Ettől még nem érzem azt, hogy a trükkös gyűrű vagy a 60-as szívósság elértéktelenedett volna.

Az IQ/szerencse spirál pedig fontos eleme a játéknak. Két dolog ellen kell az IQ/szerencse. A többiek ellen és az entitás/epikus ellen. Ha már a többiek ellen nincs értelme tovább növelni, akkor az entitás ellen kell. Ha lekorlátozzuk, hogy ne lehessen IQt növelni valamilyen megkötés miatt, akkor onnantól az entitás mindig belövi majd a varázslatát és sokkal nehezebb lesz legyőzni. Ugyan ez igaz az epikusra is. Ha mondjuk kell innod 10 gyógyitalt, hogy legyőzz egy epikust és minden 20 epikusból jut neked kincs, akkor annál már olcsóbb lenne IQra költeni...
Dátum: 2011.11.24. 20:42:28
Idézet: Truth80 - 2011.11.24. 18:42:36
Tallér. Szerintem a skara nem akkora táp.
A közelemben mindenki vett szkarát, hogy ne támadjam őket. Tud az táp lenni.
És az aranytallér megér 2000 dukátot, mint a szkara?
Dátum: 2011.11.24. 20:41:35
.
Dátum: 2011.11.24. 18:32:40
Idézet: Miklós - 2011.11.24. 15:35:13
Itt a végleges lista: megtoldottuk +1 tétellel (ami V5-ön nem lesz), megpróbálunk belehúzni hogy jusson rá idő.

1.A szívósság öve A szívósságod lehetséges maximuma 100-ra emelkedik (+1 harci kör)
6.Joker Megkapsz egy tárgyat, ami már szerepelt valamilyen –a világodnak megfelelő- aukción, de nem szerepel ezen a listán.

Szóval összesen egy szívósság övet lehet szerezni világonként. Akkor mit fogtok kérni a jokerért?
Dátum: 2011.11.24. 13:36:29
Nekem 1000 csatából csak 14 millió sebzés jött össze. Köszönhető ez annak, hogy a sok visszasebződés miatt vakító fénnyel és buzogánnyal kell menjek. Tényleg sokáig fog tartani az event...
Persze az is lehet, hogy letelik a 3 hét és a Xenok győznek.
Dátum: 2011.11.24. 10:39:35
Idézet: Miklós - 2011.11.23. 13:10:07
Idézet: Viskos - 2388.11.02. 23:54:07
A lényeg az, hogy növelni kell Magyarországon a kereseteket.

Ezzel az a baj, hogy nagyon sok közgazdász szerint a fizetések egyszerűen túl magasak az eurózónában, és Magyarországon is! Nem a nettókra gondolnak itt, hanem a bruttókra: egyszerűen túl magas az adóteher, emiatt nem vagyunk versenyképesek, ezért nyomnak le a kínaiak és más országok, ezért még több a munkanélküli és még több adót kell fizetni.

De egy állam nem jelenthet csődöt mert akkor jön a lázongás, éhezés, felfordulás. Az alternativák, hogy eladnak mindent, ami mozdítható, vagy pedig pénznyomtatás, elinflálják a Forintot. Szerintem az utóbbi a kormány alig titkolt célja, csak ezzel per pillanat az a probléma, hogy kicsit sok a devizaadósság, ettől próbálnak megszabadulni, egyelőre kevés sikerrel.


Ami a fizetéseket illeti, az alap problémában nem értünk egyet. Magyarországon a fizetés lehet, hogy sokszorosa a kínai fizetésnek, de még mindig nem elég magas ahhoz, hogy az emberek többsége lakást, házat, stb. vegyen belőle. Ha mondjuk nem kellene 200e Ftot fizetni az alkalmazottnak, hogy 100e Ftot kapjon, hanem elég lenne 110e Ftot, akkor hogy döntenél? Adnál neki továbbra is 200e Ftot, vagy örülnél, hogy most már csak 110e Ftba kerül?
A versenyképességet nagyjából az határozza meg, hogy a világgazdaságban jelenlévő pénz mekkora részét teszi ki a bankok felé fennálló tartozás. Ez az arány folyamatosan emelkedik, ezért egyre nehezebb versenyképesnek lenni. Ez független az adótartalomtól. A probléma az, hogy amit 10 éve még el tudtál adni 10 egységért, azt most már nem tudod annyiért eladni, vagy nem annyit. És miután már minden lehetőséget kimerítettél rájössz, hogy hirtelen drágák lettek az alkalmazottaid.

Ami a pénznyomtatást illeti eszembe jut, hogy a görög csőd megoldására hozott intézkedéseknél mennyire örültek, hogy micsoda elegáns megoldást találtak, miközben csak annyi történt, hogy beindították a pénznyomdát. Ha magyarországon is elinflálják a forintot, akkor nem csak a devizahitelesek szívnak, hanem azok is, akik mondjuk devizás megtakarításba kezdtek és évente fizetnek x eurot a nyugdíjas korukra. A pofára esés akkor lesz, ha az euro és a forint is elértéktelenedik és akkor nem csak 10x, hanem 100x drágább lesz a nyugdíj. Én valamelyik nap azon töprengtem, hogy mikor lesz kevés a 3 számjegy a benzinár kijelzésére a kúton.
Dátum: 2011.11.19. 20:05:24
Idézet: Miklós - 2011.11.18. 13:05:32
]Ok, közben kiokosodtam a kompenzációval kapcsolatban, és az eredmény lelombozó. A kompenzáció nem arról szól, hogy visszaadják, amit elvettek. Teljesen mind1, hogy vki igénybe veszi a kompenzációt, vagy sem: ugyanannyival több plusz adót kell fizetni. Ha nincs kompenzáció, akkor a munkavállaló bukja ezt az összeget. Ha van, akkor a nettód ugyanannyi maradt, viszont a munkaadó fizet ennyivel többet (és ő ezt csak úgy tudja "kompenzálni" hogy megint 10 emberből 1-et ki kell rúgnia). Csak akkor nem értem, mit sirnak azon, hogy 200milliárdba kerül a kompenzáció az államnak? Nem kerül egy fillérjébe sem.

A lényeg az, hogy növelni kell Magyarországon a kereseteket. Nem az a lényeg most, hogy mi van a kompenzációval, hanem az, hogy meg fogod növelni az alkalmazottak bérét a kompenzáció miatt, ami jövőre úgy marad és utána már nem fog csökkenni. Ha sikeres az akció, akkor majd rákényszerítenek, hogy folyamatosan emeld tovább a béreket addig amíg ők szeretnék. Majd ha már eléri azt a szintet ami szerintük elvárható, akkor kijelentik, hogy a gazdagok (értsd 300e bruttó és fölötte) fizessék meg a plusz kiadásokat és kivezetik az egykulcsos adót. Onnantól pedig végre mindenkitől beszedhetnek sokat és egy szava sem lehet, mert "igazságosan" történik.
Dátum: 2011.10.25. 21:09:18
A vadászcsizma pedig jó tárgy. 2 és fél óra alatt lemegy 100 vadászat. Minimális odafigyeléssel le tud menni 400 csp, maximális odafigyeléssel pedig 800 csp egy nap alatt. Nem ad plusz LE-t, de szuper kényelmi szolgáltatást igen.
Nem olyan rossz ez a rendszer, mint elsőre látszik.
Lesz minimum dukátmennyiség amivel egyáltalán be lehet szállni?
Dátum: 2011.10.25. 21:03:17
Idézet: Craslorg - 2011.10.25. 20:56:22
Régen rossz lenne, ha az erőt ilyen alacsonyan tartanám

Akkor neked 1000 szerencse mellé 900 fölötti erő dukál?
Dátum: 2011.10.25. 20:48:43
Idézet: Craslorg - 2011.10.25. 11:00:28
A szerencsét bárki fejlesztheti Ha valaki rám fejleszt, tolok rajta és máris helyreáll a világ rendje.

Igen, ez az elmélet. Aztán mikor kiszámolod, hogy az a csekély 25 szerencse előny mondjuk 15 millió LE-be kerül, amiből kijön egyébként +100 erő is, akkor kiderül, hogy nehéz rajta hipp-hopp emelni gyorsan.
A szerencse tényleg szivatós tulajdonság, mert a 30% azt jelenti, hogy minden harmadik csatában bejön a varázslata kritikusan. Ez ellen pedig 100 erő nem ér semmit.
Dátum: 2011.10.25. 10:41:59
Idézet: Birka - 2011.10.25. 10:21:59
különösen, hogy senkinek nincs tarcsiban egy 5. ultra magas szintű állata, így amíg az "felnő" elnyelés hátrányban lesz, ami bőven több sebződés, mint amennyi sebzés bónusz az 5. állat, azaz a csata kimenetele szempontjából sokáig csak nyűg az 5. paripa.

Nekem van magas szintű sajtolt állatom alacsony alapszinttel és lehetne famulusom magas alapszinttel alacsony szinttel. A kettő kombinációja az, ami hiányozni szokott.
Szerintem az 5 állat azoknak nagy segítség lesz, akiknek ettől kiegyensúlyozottabbak lesznek a csatái.
A varázsló vs harcos témában az IQ spirálnak ellent mond kicsit, hogy nagyon sokszor lőnek át varázslattal és mégis megnyerem a csatát. A gond akkor van, ha a két karakter bennefoglalt LE értéke nagyjából azonos, mert akkor az IQ hátrány egyértelmű vesztes pozíciót jelent, akárcsak a túl alacsony támadás.
Dátum: 2011.10.24. 23:28:49
Idézet: Miklós - 2011.10.24. 18:22:38
Ja és persze az egész ugyanúgy a szinpadon zajlik, show jelleggel.
Egy óriási táblára kiirjuk a tárgyak nevét. Kihivom az első embert. Ő választ, a táblán kiixszeljük. Utána jön a következő stb. lehet izgulni hányadik leszel mi marad neked.

Ha ragaszkodsz hozzá, hogy a licitáló ikszeljen a táblán, akkor állítsd fel csökkenő sorrendbe az összes licitálót a színpadon az elején és utána szépen libasorban sétáljanak el a tábla előtt és x-eljenek, vagy haladjanak tovább (passzolnak). Fokozhatod az izgalmat, hogy mindenki csak a tábla elé érve tudja meg miből lehet még választani, csak ennek a közönség lehet nem örülne, ha ők nem látják a táblát.
Dátum: 2011.10.24. 23:17:18
Idézet: Miklós - 2011.10.24. 18:40:27
Az új rendszer célja nem az, hogy ugyanazt tudja, mint az előző, csak rövidebb idő alatt.

Ez egy másik játék, másféle árverés, ahol aranydukátokért tárgyakat lehet szerezni, lehetőleg minél többet minden világon.

Igen, azt hiszem ez zavar engem. Eddig megszoktam, hogy aukció van, licitálunk. Ha van elég dukátom veszek valamit. A legerősebb tárgy azé az 1 emberé lesz, akinél a legtöbb van. Most az általad javasolt rendszerrel mindenki megmondja mennyivel száll be. Továbbra is a legtöbb dukáttal rendelkezőké lesz a legjobb tárgy én pedig még a licitálás örömétől is elbúcsúzhatok. Az általad javasolt rendszer legnagyobb előnye talán az, hogy megvédi a "kisbefektetőket" a "nagytőkésekkel" szemben a licitkényszer miatt.

Ha 5-en is 500-al akarunk beszállni, akkor azt nem fogjátok engedni? Holtversenynél nincs első.

A zen át tud majd alakulni "Az Uralkodó pálcája" tárggyá? Ha igen és gyorsan felnövelem 100-ra a hordázást, akkor másnaptól, amikor épp más lesz belőle ugyanúgy 5 állatom lehet majd?
Dátum: 2011.10.24. 18:35:36
Én arra gondoltam, hogy mindenki megmondja, hogy melyik tárgyra mennyi dukáttal pályázik. Csak egy tárgyra pályázhat x dukáttal. Ha az adott tárgyra érkezett be licit, akkor a legnagyobb licit elviszi a tárgyat. Amelyik tárgyra nem érkezett be licit, azt árverésre bocsátjátok.
Lehetne tovább finomítani, hogy ha valaki legalább kétszer annyival licitált valamire, mint egy másik tárgy esetén a top licit, de ő lemaradt a tárgyról, mert volt nála nagyobb licit ugyan arra, akkor elviheti azt a tárgyat, amire nem licitált +100-ért, de az ottani licit kevesebb, mint fele annyi, mint az ő ajánlása. Példa:
A szívósság öve 4000
B szívósság öve 3000
C szívósság öve 2000
D Uralkodó 2500
E kompenzátor 1000
F uralkodó 800
G kompenzátor 800

A viszi a szívósság övet.
D viszi az uralkodót.
B eldöntheti, hogy elviszi-e E elől a kompenzátort 1100-ért.
C eldöntheti, hogy elviszi-e E elől a kompenzátort 1100-ért.
Ha egyiknek sem kellett, E viszi a kompenzátort 1000-ért.