Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: VU tali aukció
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
41. hozzászólás - 2011.10.25. 07:18:35 (Válasz Morzkod #37 hozzászólására.)
olvasd el a teljes HSZ-t és megérted
V3-Alíz
Pontszám: 5.61
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
42. hozzászólás - 2011.10.25. 07:19:11 (Válasz Morzkod #38 hozzászólására.)
Az elnyelés átlagol, teljesen mindegy, hogy 4 vagy 5 állatod van ilyen szempontból.
Ami izgalmas lehet az az összeadódó képességek listája:
-lészívás tárgyakból
-acsarkodás
-epikus harapás

kb ennyi.

Véleményem szerint ez a tétel csak egy optikai tunning, gyakorlati haszna nem sok van nézve, hogy 1 helyet vesztek a küldiző dögök sorából...
Pontszám: 6.28
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
43. hozzászólás - 2011.10.25. 09:13:33 (Válasz Birka #42 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2011.10.25. 07:19:11
Az elnyelés átlagol, teljesen mindegy, hogy 4 vagy 5 állatod van ilyen szempontból.

Elnyeles alatt te allatelnyelesre gondolsz, en a (sebzes - elnyeles) vs. allatsebzes viszonyara, szoval ha errol tudnal adni infot akkor meg okosabbak lehetnenk.


Ami izgalmas lehet az az összeadódó képességek listája:
-lészívás tárgyakból
-acsarkodás
-epikus harapás

kb ennyi.

Véleményem szerint ez a tétel csak egy optikai tunning, gyakorlati haszna nem sok van nézve, hogy 1 helyet vesztek a küldiző dögök sorából...


Tobbet fejleszt egy csata 25%-kal az allataidon. Az az 5 allat lehet am kuldizo allat is.
Szivossag ovenel szerintem is gyengebb, de akinek van olyan, annak kivalo kiegeszito lehet egy ilyen.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.92
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
44. hozzászólás - 2011.10.25. 09:15:20 (Válasz Dozer #41 hozzászólására.)
Idézet: Dozer - 2011.10.25. 07:18:35
olvasd el a teljes HSZ-t és megérted


Olvastam, nem ertettem, most sem ertem. "Harcos" eddig sem tolt IQ-t, mert ha fel tudja venni egy "varazsloval" a versenyt onnantol o mar nem harcos.
Kritvarit befolyasol a targy, semmi mast.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.92
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
45. hozzászólás - 2011.10.25. 10:10:18 (Válasz Morzkod #44 hozzászólására.)
Nincs olyan hogy harcos... A VU jelenleg Varázsló mesterek játéka!

Mivel a védelem nem veheti fel a versenyt a támadással magas szinten, ezért boldog boldogtalan eltalálja a másikat.
Ennek eredménye az, hogy a közelharci körök sebzés különbségét CSAK a szerencse adta találati arányban és kritikus sebzésben különbözik. Azaz a karakter fegyver ALAP sebzése*találati körök száma van az ellenfeled varázslat sebzésével szemben!

Jelenleg 400-as alap sebzés és 7 találati kör esetén 2800-as varázslat sebzésig jó a "harcos" vs "varázslat" elképzelés. Namost amikor 400-as az alapsebzése a fegyvereknek, rég nem 2800-at sebeznek a varázslatok.

A játék még mindig a jó öreg iq+szerencse spirálban döcög sajnos
Pontszám: 7.52
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
46. hozzászólás - 2011.10.25. 10:21:59 (Válasz Morzkod #43 hozzászólására.)
Elnyeles alatt te allatelnyelesre gondolsz, en a (sebzes - elnyeles) vs. allatsebzes viszonyara, szoval ha errol tudnal adni infot akkor meg okosabbak lehetnenk.


A kérdés mivolta meglepett

Az állatok sebzését így számolja a progi:
((((fegyvered sebzését + erőbónuszod*erőkompenzációs szorzót) * hordabónuszok - ellenfél elnyelése) * állat találati számból jövő szorzó)) * állat kritikus

Magyarán az 5. állat adta sebzés bónusz annyit eredményez, hogy nem 25+20+15+10% = *0,7 , hanem 10%-al több azaz *0,8 lesz a szorzó a képletben, itt az elnyelés már nem módosít utólagosan.

Ergó az 5. állat találata összességében 14%-al növeli az állatok által bevitt sebzést a csatákban, ami +10%-os famulusos ember esetén már csak 12,5%.

Mivel az állatok alapvetően 90%-ban találnak, ezért az hogy az 5. állat miatt fixebb a 4 találat mint eddig, lehet indok, de az ebben rejlő sebzéspotenciált se tartom relevánsnak a +1 állat adta nyűghöz képest, különösen, hogy senkinek nincs tarcsiban egy 5. ultra magas szintű állata, így amíg az "felnő" elnyelés hátrányban lesz, ami bőven több sebződés, mint amennyi sebzés bónusz az 5. állat, azaz a csata kimenetele szempontjából sokáig csak nyűg az 5. paripa.
A hozzászólást Birka módosította 2011.10.25. 10:23:22-kor
Pontszám: 7.52
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
47. hozzászólás - 2011.10.25. 10:30:19 (Válasz Birka #45 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2011.10.25. 10:10:18
Nincs olyan hogy harcos... A VU jelenleg Varázsló mesterek játéka!


Hat ennek azert sok karakter mond ellent a jatekban, tobb kevesebb sikerrel.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.28
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
48. hozzászólás - 2011.10.25. 10:41:59 (Válasz Birka #46 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2011.10.25. 10:21:59
különösen, hogy senkinek nincs tarcsiban egy 5. ultra magas szintű állata, így amíg az "felnő" elnyelés hátrányban lesz, ami bőven több sebződés, mint amennyi sebzés bónusz az 5. állat, azaz a csata kimenetele szempontjából sokáig csak nyűg az 5. paripa.

Nekem van magas szintű sajtolt állatom alacsony alapszinttel és lehetne famulusom magas alapszinttel alacsony szinttel. A kettő kombinációja az, ami hiányozni szokott.
Szerintem az 5 állat azoknak nagy segítség lesz, akiknek ettől kiegyensúlyozottabbak lesznek a csatái.
A varázsló vs harcos témában az IQ spirálnak ellent mond kicsit, hogy nagyon sokszor lőnek át varázslattal és mégis megnyerem a csatát. A gond akkor van, ha a két karakter bennefoglalt LE értéke nagyjából azonos, mert akkor az IQ hátrány egyértelmű vesztes pozíciót jelent, akárcsak a túl alacsony támadás.
Pontszám: 5.80
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
49. hozzászólás - 2011.10.25. 10:53:23 (Válasz Viskos #48 hozzászólására.)
Nézd, nem az az érdekes, amikor odamegyek, és lealázom az ellenfelem, mert van 10 milka léelőnyöm hozzá képest... Én is megfordítom a csaták 98%-át, mivel drasztikusan több lé van a karakteremben, mint a környezetemben jellemző érték.

Viszont az igencsak pofánütött, amikor 8 szint mélységből valaki lazán elver folyamatosan csak azért mert van 25 szerencse előnye, mivel lecsökkenti a találataim számát 6-7 ről 4-5 re csatánként, így a közepesen erős iq-jából adódóan bejött spellje 3000-ét nem tudom megfordítani már.

A 2 karakter közt több mint 50 milka lé van alsó hangon, ami erő+támadás+kritikus ütésben van a javamra, és kitörölhetem vele az iq+szerencse kombó ellen...
Pontszám: 6.29
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
50. hozzászólás - 2011.10.25. 11:00:28 (Válasz Birka #49 hozzászólására.)
A szerencsét bárki fejlesztheti Ha valaki rám fejleszt, tolok rajta és máris helyreáll a világ rendje. Akinek meg van IQ + krit vari előnye, meg többmillió LE a karakterében, mint nekem, ott örülök, mikor lepattan a szerencsémnek köszönhetően és adakozik (aztán panaszkodik a szerencsére, amit ő is fejleszthetne). Ez van. A szerencse közel azonos erejű karakterek esetében egy fontos tulajdonság.
Pontszám: 8.31
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
51. hozzászólás - 2011.10.25. 11:26:30
Az elmúlt években elég sok licitet vezettem le, és gyakorlatban ez nem úgy megy, mint egy műtárgy licit, ahol vki elmegy, hogy megvegyen 1 db tárgyat, és csak arra licitál. Az emberek túlnyomó többségének (még a több dukátosoknak is) több tétel is szimpatikus. Ezt próbáltuk most még tovább fokozni a lehető legtöbb nyálcsorgató tétellel. Ráadásul számos ember van nagy mennyiségű dukáttal, de a vagyonok között nincs nagyságrendi különbség. Mindez azt eredményezi, hogy ha van egy tétel, amit igazán akarsz, általában be kell tolnod rá annyit, mint a második licitáló, plusz még valamennyit. A gyakorlati modell tehát azt mutatja, hogy ha a tárgyakat csökkenő erősségi sorrendben árvereznénk el, akkor az elsőt elviszi a legtöbb dukáttal rendelkező (vmivel többért, mint a második), a másodikat a második legtöbb dukáttal rendelkező stb. Tehát a mostani verzió végeredménye nem fog sokban különbözni a hagyományos aukciótól. Amit írsz Paco, hogy te csak egy közepes tárgyra pályáznál, és csak a dukátjaid negyedét tolnád be érte, és azzal el is vinnéd, teljesen elméleti felvetés, mivel felteszi, hogy neked 4x annyi dukátod van, mint mindenki másnak, mégsem akarod a top tárgyakat.

Idézet: Redy - 2011.10.25. 01:32:18
csak a tárgyakat kellene kiegyensúlyozni, hogy több csábító tétel legyen. Annak, akinek közepes mennyiségű dukátja van az új rendszer teljesen érdektelenné válik,

Még így sincs elég csábító tétel?
Akinek közepes mennyiségű dukátja van, annak mindenfajta rendszer érdektelen, a licit a top 10-20 dukátosnak szól (más kérdés, hogy előfordult már, hogy egy világról nem volt sokkal több kari jelen, mint ahány tétel volt, így gyakorlatilag mindenkinek jutott vmi).

Fontos, hogy az aukció formátuma olyan legyen, amilyet ti is szeretnétek. Ha a többség a régi verziót kedveli, akkor olyan lesz. Csak előre szólok, hogy ez esetben jóval kevesebb tételt tudunk elárverezni. A régi verzióval világonként max. 6 tárgy lesz, még úgy is, hogy megpörgetjük kicsit és valaki segít nekem felírni a nyertes adatait. Természetesen ez esetben is meg lehet csinálni, hogy először árverezünk, de nem konkrét tételt, és utána választ a nyertes a listából.
Az új verziónál, amikor a licitet mindenki előre leadja, és a színpadon már csak a tárgyat kell kiválasztani, 10, sőt talán akár 12 tétel is belefér világonként.
A kérdés eldöntésére nincs jobb ötletem, mint a szavazás, de akkor ezt a játékon belül fogjuk feltenni (néhány nap múlva), hogy csak bizonyos szint fölött (és így számottevő dukáttal rendelkező) játékosok szavazhassanak.
Pontszám: 7.53
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
52. hozzászólás - 2011.10.25. 11:54:03 (Válasz Miklós #51 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2011.10.25. 11:26:30
Amit írsz Paco, hogy te csak egy közepes tárgyra pályáznál, és csak a dukátjaid negyedét tolnád be érte, és azzal el is vinnéd, teljesen elméleti felvetés, mivel felteszi, hogy neked 4x annyi dukátod van, mint mindenki másnak, mégsem akarod a top tárgyakat.


Igen, épp erre akarok megoldást.
Mert lehet x dukátom, és nem akarok TOP tárgyat. Én is pl kinéztem volna magamnak valamit, ami nem top, de nekem jól jönne. Elmegyek csak ezért a találkozóra, teszek egy összeget érte, ami legyen akár max, mert nem tudom, hogy másoknak mennyire kellene mégis esetleg.
Ha másnak is kell, és lenyom - mert több dukátja van - akkor megértem, hogy vesztettem, bár nem esik jól. Van ilyen.
De ha nyerném, mert másoknak az a valami nem olyan fontos, én meg dobjam az összeset cserébe érte, holott nem is lenne érte tolongás?
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 6.79
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
53. hozzászólás - 2011.10.25. 12:21:58 (Válasz Paco #52 hozzászólására.)
Ezért írtam, hogy ez csak elméleti felvetés: mert ha normál aukció lesz, világonként 6 tétellel, akkor legkésőbb hatodiknak neked is licitálnod kell, és akkor a hatodik legtöbb dukáttal bíró játékos (akár a listából egy másik tárgyra hajtva) felül fog licitálni téged, hiába nem a hat legerősebb tárgy egyikére hajtasz.
A te dilemmádra csak az lenne a megoldás, ha, mint korábban, nem lehetne választani, én kijelölnék 6 tárgyat, azokat árverezném, és ha mákod van közte van az a közepes cucc, ami rajtad kivül senkinek nem kell. Nem egy valószínű szituáció
Pontszám: 8.35
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
54. hozzászólás - 2011.10.25. 12:33:00 (Válasz Miklós #53 hozzászólására.)
Az emberek baja az, hoyg a "vásárfia" lehetőség egyszerűen megszűnik mind a 2 esetnél (új rendszerű aukció / kevesebb tételes régi)!!!

Eddig 2 nagy vonzereje volt a találkozós licitnek:
-Elvihettem olyan tárgyat is "jelentős" dukátmennyiséggel, amit netes aukción tuti nem, mivel a top dukátosok nem biztos hogy eljöttek, vagy más világon licitáltak
-Ha kevesen jelentek meg / egy gyenge tétel hamar volt a licitben és "tartogatták" a dukátjaikat az emberek komolyabb tételekre, akkor "középkategóriás" dukát mennyiséggel volt esélyem elvinni valami "vásárfiát"

Most egy lehetőségem van, amint belépek a kapun tolok egy all int, és vagy viszek vele egy ár/érték arányban jó cuccot, vagy 4. ként inkább végigpasszolom a listát semmint rengeteg dukátért elvigyek valami "szart"...

Elbukod a "csak hóbortos" játékosok lelkesedését, valamint siralmassá teszed az aukciót a topdukátosok folyamatos passzolásaival (ami lehet időben nem is kevesebb 20 embernél mint a "klasszikus" 10 tételes aukció), ez ellen morognak most az emberek.


Ennél már az is jobb, ha 5 kategóriába sorolod a tárgyakat (kategóriánként 3 tétellel), és az uccsó 2 fennmaradó kéz választhat 1-1 tárgyat a kategóriából. (Természetesen az utoljára maradt kéz először!)
Lepasszolva a könyvelést/felezve az aukciók számát így is jelentősen "felpörög" az aukció, és marad a "show" jellege negatívumok nélkül...
A hozzászólást Birka módosította 2011.10.25. 12:35:00-kor
Pontszám: 8.76
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
55. hozzászólás - 2011.10.25. 12:36:04 (Válasz Miklós #53 hozzászólására.)
Ha normál aukción valaki másik tárgyra hajt, akkor nem hiszem, hogy az "én tárgyam" licitjén nyomná fentebb, mert akkor vagy várna a sajátjára, vagy ha az a tétel nem lenne, akkor "helyette" vinné el.
Mert ott ugye emlékeim szerint ki lett hirdetve a tárgy, és érkeztek a licitek rá. Aki a legtöbbet adta, az vitte. Ha így nézem, és a tárgy másoknak nem annyira értékes, akkor pusztán azért, hogy költse a dukátját, nem feltétlenül fog licitálni. Lehet, de nem 100%.
Mindenesetre mind a 2 módnak vannak buktatói; a réginek akkor az, ha csökkennek a kiírt tételek, aminek nem örülnek annyira a játékosok.
Az újnál pedig az "all in" vakra, holott lehet(ne) spórolni is.

Nem egyszerű kérdés, hogy akkor most mi legyen, ami mindenkinek a legjobb lenne, az biztos.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 6.79
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
56. hozzászólás - 2011.10.25. 12:36:51 (Válasz Miklós #53 hozzászólására.)
A dupla licit miért nem lehet jó? 6-6 (vagy 5-5) tétel a színpadon bekiabálásokkal, verésekkel, ellenfelek eltávolításával, kínzással, szóval ahogy eddig és 6-6 (5-5) tétel vakon, utólag összehasonlítva (a la TF titanitdukát). Itt max egyező licitek esetén az viszi, akinek alaphelyzetben több dukátja volt a dukátmentés idején.
Mindemellett Birka által is említett párhuzamos licit, azaz 2 (3) tárgy és/vagy 2 nyertes.
Pontszám: 7.46
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
57. hozzászólás - 2011.10.25. 13:12:11
A "párhuzamos licit" nem igazi licit, valami fél-állat a 2 verzió között, mindkettőnek a negatív tulajdonságaival Tudom hogy csináltuk néha a TFen azért, hogy az időbe beleférjünk és több tételt tudjunk kiosztani, és elsősorban olyan közepes cuccokra alkalmaztuk amiből sokat akartunk kiosztani. Ha lehet én elkerülném, jobb 10 különböző tárgyat kiosztani mint 5x két-két egyformát.

Birka szerinted tehát jobb az, ha van néhány fix (a legtöbb játékos szerint gagyi) tétel, amit valami kis dukátos minimum liciten elvisz. Szvsz ezzel a véleménnyel egyedül vagy. Hulladék tárgyakat ("vásárfiákat") minimál dukátért tudsz venni a játékban levő aukción is, ezért nem kell a VU talira jönni. a Vu aukciónak az lenne a lényege, hogy itt tényleg kiemelkedően jó cuccok legyenek.
Pontszám: 8.35
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
58. hozzászólás - 2011.10.25. 13:30:49 (Válasz Miklós #57 hozzászólására.)
A 2 tárgyas licit csak alternatíva volt, ami a lényeg, hogy 6 tárggyal a színpadi licit és 6 tárggyal papíros licit utólagos eredményhirdetéssel. Ha viszont ez nem mehet, akkor csökkenteni kell a tételek számát 5-6-ra világonként vagy akár valamilyen módon - mivel nagyjából ugyanazok a tételek vannak a 4 világon - párhuzamos licit a világokra. Ehhez persze tuti kell még egy ember segítségként és ez jmegint csak bonyolítja a dolgokat.
Pontszám: 7.46
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
59. hozzászólás - 2011.10.25. 13:32:33 (Válasz Birka #54 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2011.10.25. 12:33:00
Az emberek baja az, hoyg a "vásárfia" lehetőség egyszerűen megszűnik mind a 2 esetnél (új rendszerű aukció / kevesebb tételes régi)!!!


Szamomra a Miklos altal leirt rendszerbol ennek ellenkezoje tunik korvonalazodni. Jo esellyel a gyengebb targyakbol lehet majd szerezni egyet aron alul. Szepen beadod mennyit akarsz vasarfiara szanni, es siman lehet, hogy annyiert elvihetsz majd valamit amire a tobbiek sajnaltak rarakni osszes dukatjukat.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.92
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
60. hozzászólás - 2011.10.25. 13:34:44 (Válasz Craslorg #58 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2011.10.25. 13:30:49
papíros licit utólagos eredményhirdetéssel


Az utolagos eredmenyhirdetest minenkeppen vessuk el. A veleje veszne oda az elo aukcionak.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.92
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője