Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
101. hozzászólás - 2011.11.30. 20:01:15 (Válasz Viszok009 #100 hozzászólására.)
Idézet: Viszok009 - 2011.11.30. 19:52:17
Van a Famulusnak egy alap képessége, hogy amíg a lépett szintje nem éri el az alapszintjét, addig komoly bónuszt kap a TP szerzésére "common" lényekhez képest. Ezzel rendelkezik minden Famulus, DE csak ideiglenesen ugye.


Mivan? És ez a leírásban, hol van? Szerintem sehol.

Kit érdekel, ami a leírásban szerepel az legyen, ne megint egy ilyen dolog, én nem a számok világában élek.

A lépett szintjét meg már 3* körbeértem, szóval nem hiszem, hogy most jönne ki. Ha meg mégis ne nekem kelljen már deriválnom, hogy megtudjam, hogyan számolódik a TP.


Familiárisok: ezt az állatot beidomítva kapod meg, alapszintje annyi, mint vásárláskor a te szinted. Lépett szintje kezdetben 1, de a többi állatnál valamivel gyorsabban fejlődik, amíg el nem éri az alapszintjét. Kisajtolni és elengedni nem lehet. Ezenkívül mindegyiknek van egy speciális képessége (ld. a leírást). A vezetőkészség korlátba beleszámít, és alapesetben csak 1 familiárisod lehet. A későbbiekben megvásárolható lesz a kufárnál egy relikvia, amely a familiáris alapszintjét felnöveli a tiedre (de lépett szintjét ugyanennyivel csökkenti). A kód beváltásakor a familiárist csak az aktuális világra kapod meg!


Egyébként ez a számításaim szerint olyan 18-20% bónuszt jelent a TP-jére, amíg a lépett szintje alacsonyabb, mint az én szintem.
A hozzászólást Craslorg módosította 2011.11.30. 20:07:45-kor
Pontszám: 7.48
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
102. hozzászólás - 2011.11.30. 20:12:34 (Válasz Craslorg #101 hozzászólására.)
(familiáris)
207. Szint

Alapszint: 78


Figyu Cras, szerinted mikor érte el ezt?

Válaszolok, nem az utóbbi 2-3 hétben. Kb 66-os szinten vehettem, de ez nem oszt, nem szoroz.

Akkor is az a problémám, hogy ha Miklós szerint 20%-többet kap, akkor hogy lehet az, hogy Lanmaffia állata (ha lenne Neki) Tapasztalatkővel kapna ugyanennyit mint jelenleg az én állatom, kérdem én, hol az a +20%, mert ezek szerint seholsem.

Mindegy írtam egy Miklósnak, ha akar majd válaszol, ha nem akkor IJB+

és utána nem kap semmit? Akkor miértelme, hmm...ló**sz?
A hozzászólást Viszok009 módosította 2011.11.30. 20:13:15-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.12
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
103. hozzászólás - 2011.11.30. 20:12:39
Probléma ott van még mindig, hogy a Tulok sárkánykígyója dekával se kap több TP-t, mint az én állatkám, pedig neki még tapasztalatköve is van, és ennyi.

Hovatovább most már lehet ő kap többet, mert mióta megvan a jogar rosszabbul élünk mint 4 éve
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.12
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
104. hozzászólás - 2011.11.30. 20:14:55
Lehet csak azóta bugos, mióta megvettem a követ, nem bírja felszámolni a gép azt a 20-20%-ot (40%)...akkor nem para csak szűk 2 havi TP ment a levesbe.
A hozzászólást Viszok009 módosította 2011.11.30. 20:15:20-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.12
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
105. hozzászólás - 2011.11.30. 20:23:54 (Válasz Viszok009 #104 hozzászólására.)
Elég sokáig használtam őket a 12 szintlépéses küldihez és sose bugzott, mindig annyit adott, amennyit az első néhány szint kennelnél számoltam. Lehet, hogy nem volt 20%, mert már nincs meg az adat, csak azt tudom, hogy fixen tartotta a mennyiséget.
Pontszám: 7.48
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
106. hozzászólás - 2011.11.30. 20:27:05 (Válasz Craslorg #105 hozzászólására.)
A familirist, a tapasztalatkövet vagy micsodát.

Leegyszerűsítve szó szerint az van, amit Lanmaffia írt. Ha lenne tapasztalatköve ugyanannyi TP-t kapna Nosdormu, mint Bexarsz.

Akkor csak az a 20%-nyi TP tűnt el (már a francc seh tudja mióta)
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.12
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
107. hozzászólás - 2011.11.30. 21:12:24 (Válasz Miklós #87 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2011.11.30. 18:06:37
Az entitás gyógyulja vissza az adott csatában bekapott sebzést, ha ájul a karakter.

sokkal jobb, de tény, hogy ez az entitások ölését JÓCSKÁN megnehezíti, tehát ezt is csak bizonyos szint fölött vezetném be. És lehet, hogy ez is szükségtelen, mert fájdalomtűrés mellett lehet, hogy az entitás amúgy is többet gyógyul a csatából, mint amennyit sebzel... szval első lépésként a fájdalomtűréses dolog lesz, aztán meglátjuk, hogy megy a dolog.

Ezt a fájdalomtűrés dolgot nem értem és nem látom pontosan hogyan gyengítené az entitás sebződését. Szerintem indulásnak az is nagy erősítése lenne az entitásnak, ha az entitás állata nem csak plusz sebzést adna, hanem lenne neki elnyelése is.
Pontszám: 5.84
kedvelt tagBumburnyakFérfi
Végzetúr mester
555 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
108. hozzászólás - 2011.11.30. 21:40:23 (Válasz LanMaffia #103 hozzászólására.)
Mondjuk az övének a lépett szintje meghaladja már az ő szintjét, ezért nem kapja a familiárisok jobban fejlődését (~20%)
A te familiárisod pedig lehet még alacsonyabb szintű mint te, ezért kapja a 20% bónuszt.
"Húzom a csukát, sapkát az arcba és kocc. Akkora lépteket csapatok ,h te is megfutamodsz. Idegesít mindenki mint körmöm alatt a kosz. Nevem antiszociál jobb ha nem baszakodsz!"
Pontszám: 6.09
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
109. hozzászólás - 2011.11.30. 21:45:09 (Válasz Bumburnyak #108 hozzászólására.)
Nekem nincs familiárisom
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.12
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
110. hozzászólás - 2011.11.30. 22:00:45
Ha már valóban átment a Craslorg féle épület upgrade Miklóson, törekedni kellene rá hogy hosszú távú éíptési célt adjon (ilyen 20-30 max. szintű épületekről votl szó a legtöbben, ami halottnak a csók). Minimális plusz ötleteléssel és krativitással (hiszen az alap adott midnegyik épületnél), simán ki lehetne találni az ÖSSZES épületnek a terveit 5
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.65
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
111. hozzászólás - 2011.11.30. 22:14:40 (Válasz Paco #98 hozzászólására.)
Javitsd a hozzaszolasodban az idezeteket kerlek.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.30
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
112. hozzászólás - 2011.11.30. 22:16:50 (Válasz Bumburnyak #108 hozzászólására.)
Familiárisok: ezt az állatot beidomítva kapod meg, alapszintje annyi, mint vásárláskor a te szinted. Lépett szintje kezdetben 1, de a többi állatnál valamivel gyorsabban fejlődik, amíg el nem éri az alapszintjét. Kisajtolni és elengedni nem lehet. Ezenkívül mindegyiknek van egy speciális képessége (ld. a leírást). A vezetőkészség korlátba beleszámít, és alapesetben csak 1 familiárisod lehet. A későbbiekben megvásárolható lesz a kufárnál egy relikvia, amely a familiáris alapszintjét felnöveli a tiedre (de lépett szintjét ugyanennyivel csökkenti). A kód beváltásakor a familiárist csak az aktuális világra kapod meg!


Ezek szerint már rég elértem.

Akkor ezek szerint csak addig van 20% amíg eléri a szintemet, de akkor mi a ráknak 1,5* a TP-t a tárgynak?
Nincs olyan familiáris képesség, hogy másfélszeres TP-t kap, csak olyan, hogy a kapott felszerelése másfélszeres TP-t ad (óriási különbség!). Az alap TP 10+felszerelés, tehát ha a +10 TP-s cucc ennek az állatnak 15-öt ad, akkor az alap TP-je 20 helyett 25 lesz, azaz 20%-kal kap több TP-t. Ez működik is, megnéztem egy karaktert, akinek 2 familiárisa van, a +TP-set hónapokkal később vette meg, mégis magasabb szintű, mint a másik...


Miklós szerint még mindig kapnia kéne.

Nah most akkor, hogyis van ez???
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.12
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
113. hozzászólás - 2011.11.30. 22:17:42 (Válasz Mantra #99 hozzászólására.)
Idézet: Mantra - 2011.11.30. 19:17:40
Hát akkor remélem ezt lehúzzátok a listáról.
Arról nem tehetek, hogy más már előbb előtte, a többiektől meg elvenné azt a lehetőséget, hogy akármikor használhassa ezt az opciót.


Olvasd ujra el Miklos mit irt. Volt akinek SOHA nem volt ilyen lehetosege. Nem lotte el, mert nem volt neki.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.30
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
114. hozzászólás - 2011.11.30. 22:21:58
Ha már valóban átment a Craslorg féle épület upgrade Miklóson, törekedni kellene rá hogy hosszú távú építési célt adjon (ilyen 20-30 max. szintű épületekről volt szó a legtöbben, ami még a közepes szövinek is max. pár hét-hónap kihívást jelent, egy AL-nek meg halottnak a csók kategória). Minimális plusz ötleteléssel és krativitással (hiszen az alap adott midnegyik épületnél), simán ki lehetne találni az ÖSSZES alacsony szinte álló épületnek a terveit -minimum- 50. szintig. Szóval javasolom húzzunk vissza a vonatkozó topicba (ha már Cras megnyitotta, legyünk optimisták: valaki el is olvast a javaslatokat :-) ), hanyagoljuk a romantikus elképzeléseket (pl. istenek), és koncentráljunk a jelenlegi épületek upgrade-jére.

Entitás-epikus vita: Közepesen erős szövi tagja vagyok V1-en. Most jár a szövetségem a 100. szintű epikuskincseknél (átlagosan 2-őt ütünk ebből hetente, a többi VH). Szerintem ugyan lassan haladunk, de a szövetség többsége szerint nem, így respektálni kell a többség akaratát. A tárgyak amik esnek szerintem nem rosszak, de nyilván mérföldekkel jobbak a magas szintű cuccok. Mint első generációs kari (3számjegyű regszámmal) saját magamnak kellett kiütni a zafír csilalgot, a rubin triászt, a vámpír fókuszt és szürke rablót is magamnak, nem volt VH és epikfarm akkoriban, így entitással sem haladok sokkal előrébb.
Mit akarok ebből kihozni? A később indul kariknak epikus és entitás terén nagyságrendekkel jobb lehetőségeik vannak. 50. szintre gyakorlatilag mindennel felszerelkezhetnek. Azt gondolom, hogy aki a fenti 4 cuccot összeszedi az már elveszve nincsen, márpedig ezt midnenki megteheti entitásból és VH-ból. Vannak kicsit, mérsékelten és közepesen jobb tárgyak, ez igaz, de nincsennek 0%-ról 5%-ra és 10%-ra növelő tápok, mint volt a triász és zafír csillag, vagy 20-30% ++LE-szívást és rablást adó cumók, mint a fókusz és a ceremóniagyűrű/szürke rabló. Mert rosszul emlékszik Kócos: az entitás eredeti cálja nem -csak- a kihívás volt, hanem elsősorban az, hogy mindenki hozzájuthasson ezekhez a tárgyakhoz. Ehhez képest marginális, hogy 40% helyett 45% LE-szívást és 10% helyett 11% spectult adó bónuszt ki melyik szinten szerzi meg. Bár értem a top morgását, és szerintem is régen elszállt az eredeti szintx2-es epikus cucc küszöb (ennél a kereskedelmes javaslat is reálisabb). De pont az entitásvadászat és epikus ládikó miatt lehet nem kellene ezen taktikákat korlátozni túlzottan. (bár 80. szinten 160-os cucc tényleg erős, ezen nincs vita) Az entitást lehet erősíteni, hiszen valóban csak időtényező és nem valós kihívás legyőzésük (a 15% alatt visszagyógyulja az utsó ütést nem rossz elképzelés). Viszont ha az entitást korlátozzátok, akkor a "köréépített" kis szintű karikat is, mert ez tényleg a nagy szövikbe áramlást fogja forszírozni. Értsd semmivel sem igazságosabb az hogy egy top szöviből kiszedi egy 80-as kari a 160-as tárgyat, mintha önerőből entitásból teszi ezt meg.
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.10
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
115. hozzászólás - 2011.11.30. 22:22:24 (Válasz Aurri #110 hozzászólására.)
Idézet: Aurri - 2011.11.30. 22:00:45
simán ki lehetne találni az ÖSSZES épületnek a terveit 5

0-es szint felett?

Amugy en is abban latom a kakaot, ha 100-as szintig megy par epulet. Nem baj az sem, ha kisebb tapot adnak.

Mod: kozben javitottad.
A hozzászólást Morzkod módosította 2011.11.30. 22:22:57-kor
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.30
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
116. hozzászólás - 2011.11.30. 22:23:30 (Válasz Rjúku #65 hozzászólására.)
V2-es szerveren szerintem az első 160-as tárgy.
Pontszám: 7.36
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
117. hozzászólás - 2011.11.30. 22:28:54 (Válasz Aurri #114 hozzászólására.)
Idézet: Aurri - 2011.11.30. 22:21:58
Mert rosszul emlékszik Kócos: az entitás eredeti cálja nem -csak- a kihívás volt, hanem elsősorban az, hogy mindenki hozzájuthasson ezekhez a tárgyakhoz.


Minden tiszteletem ellenere megjegyzem, hogy jol emlekszem, az eredeti javaslatban szo sem volt semmilyen taprol, csupan artrol, hogy legyen egy ilyen kihivas. Nem tudom kitol szarmazott, de Peturtol biztosan hallottam, es az egyik AL-es is felvetette itt forumon. Eltelt par het es utana jott a tapszagra a nep, amikor valaki bevetette, hogy akkor mar potyogjon a szabadon valaszthato cucc is belole. Utana pedig mindenki azt hitte, hogy az eredeti cel ez volt (mar a berakasa elotti vitaban is tobbszor elhangzott, nem gyoztem elegszer korrigalni).
Tehat a tisztanlatas kedveert az eredeti cel kifejezetten nem a tapolas volt, hanem a kihivas.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.30
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
118. hozzászólás - 2011.11.30. 22:53:14
Morz: Igen, erdetileg valóban eköré volt marketingelve a tervezet. Sőt én is elleneztem eleinte, hogy tápolásról szóljon, pont az "epikus-feeling" miatt (kaptam is érte), és már akkor is a visszahívhatós epikus mellett kapányoltam/unk, mert szerintem nagyságrenddel nagyobb játékélmény, mint a puszta tápolás. Az entitás amellett, hogy mindenkinek megadta a lehetőséget, hogy szintjének megfelelő epikust üssön, alapvetően azért arról szólt - legalábbis az általad említett eredeti cél felvetés utáni 4. percttől kezdve-, hogy hozzájutassa a jobb epikuskincsekhez mindenkit, ne csak a szövi legerősebb/legmagasabb szintű tagjait.
Ezt az igényt a VH egy igazságosan működő szövetségben maximálisan megoldja, talán ha hamarabb érkezik a VH nincs szükség entitásra sem és nincs ez a vita sem most.

*mod: lehet a 4 perc barokkos túlzás. Bevallom az eredeti tervre ezek szerint nem jól emlékszem, nekem nem rémlik a több hetes holtfázis, de majd talán visszakeresek.
A hozzászólást Aurri módosította 2011.11.30. 22:57:21-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.65
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
119. hozzászólás - 2011.11.30. 22:56:47
Jut eszembe a halhatatlanságról is volt valami Van rá mód hogy legyen újra?

mod: helyesírás
A hozzászólást LanMaffia módosította 2011.12.01. 12:58:45-kor
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 6.41
népszerűZzzzzzFérfi
Végzetúr
94 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2011nov VU taliról)
120. hozzászólás - 2011.11.30. 23:15:13
Hali, csak egy kérdés. A Craslorg által javasolt épületekről hol lehet olvasni?
VU for Jómunkásembör: egy skin /script azoknak akik melóhelyen vagy suliban tolják a játékot és nem szeretnék, hogy túl feltűnő legyen a dolog.
Pontszám: 8.10
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!