Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: VU tali aukció
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
81. hozzászólás - 2011.10.25. 19:13:24
Most üsd le Biri, manás cuccban van!
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 7.14
fórumozóArmageddon888Férfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
82. hozzászólás - 2011.10.25. 19:15:25 (Válasz Alendaar #81 hozzászólására.)
Pontszám: 6.11
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
83. hozzászólás - 2011.10.25. 19:52:22 (Válasz Birka #77 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2011.10.25. 18:21:04
-Jelenleg tolnom kell egy all int, azaz...


Eddig jutottam el. Nem kell allint tolnod. Ez szemenszedett marhasag. Nyilvan innen mar mindenfele hamis kovetkeztetesre el tudsz jutni, de hiaba ha nem jo a kiindulo allitasod.

Tuti gyorsabb a lista/tétek összegzése, majd passzolás hegyek végigvárása, mint az eddigi rendszer???


Tuti. Plane ha sikerul vizualisan megtamogatni, es tudod mi van meg bent amikor felmesz. 1 vilag max 10 perc alatt le fog menni.
A hozzászólást Morzkod módosította 2011.10.25. 19:55:13-kor
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 7.46
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
84. hozzászólás - 2011.10.25. 19:53:28 (Válasz Birka #78 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2011.10.25. 18:23:11
Kóc, jelenleg kb 100-al nagyobb alap védelem kell mint támadás, ennél már olcsóbb IQ-t tolni


Hja kifogasaim nekem is vannak, de en nem jovok forumra pityeregni, hogy az en taktikam nem letezik csak mert valaki elvert. Igaz engem mindenki elver.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.92
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
85. hozzászólás - 2011.10.25. 20:11:36 (Válasz Birka #77 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2011.10.25. 18:21:04
Nem elég gyorsítás az, ha valaki könyvel melléd, és az extrém hosszú TF és az érdektelen OV aukciókon "kurtítasz"?

Olvastad a műsort? ŐV aukció már nincs. Mágia Mesterei van, de az nem a színpadon lesz, hanem az MM fórummal együtt különteremben.
Pontszám: 7.46
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
86. hozzászólás - 2011.10.25. 20:47:44
Inspirátor nem volt kapható a normál AHban, ezért arra nem váltható be.

Craslorg, a papíros aukció, értelmetlen, van a játékban állandó aukciós ház, az pontosan ezt tudja, csak jobban

Látom az Árnyékkristály kiütötte pár embernél a biztosítékot, természetesen le lehet venni a listáról.

Idézet: Ddyy - 2011.10.25. 15:57:01
Ott fogsz állni egy rakat emberrel, akik rámennek a jó cuccokra és folyamatos passz-passz-passz lesz az amit hallgathatsz majd.

Szerintem nem értetted meg, hogy működik ez az egész, javaslom olvasd el még egyszer. De lehet ezzel más is így van, úgyhogy írok egy konkrét példát.

A játékos 2000
B 1700
C 1500
D 1200
E 1100
F 900

A játékos (1800-ért) választ: Joker (szkarabeuszt kér)
B (1600-ért) szívósság öve
C (1300-ért) Sárkánykígyó bűbáj
D (1200-ért) Karemium csapda
E (1000-ért) Uralkodó pálcája
stb.

A fenti játékosok közül melyik az, amelyiknek a helyében te passzolnál?

Aki arra apellál, hogy majd 50 dukátért kap egy mentális burkot, mert az senki másnak nem kell, azért, mert korábbi talin már volt ilyen, hadd ábrándítsam ki. Ez csak akkor lenne lehetséges, ha azt mondanám, az aukció pl. így zajlik:
Hat tétel van, a Vadászcsizma, A szívósság öve, A mentális burok, a Karemium csapda, A Csontmutáció és a Joker.
A mentális burok a jelenlevők közül senkinek sem kell, mert a Karemium csapdára v a Jokerre tartogatják a dukátjaikat, ezért elviheted 50-ért. Ez így nagyobb öröm lenne, mint a fenti? Ha igen, akkor majd szavazz erre a verzióra...

Birka, az, hogy "allint kell tolnod" egy nagy butaság. Igazándiból a régi rendszerre volt igaz, hogy a legjobb tárgyakat mindig azok vitték, akinek a legtöbb dukátja volt. Itt azért kell taktikázni. Betolsz mindent, hogy tuti tied legyen a legjobb tétel, de így esetleg "túlfizeted"? vagy berakod a felét, és valószínűleg azzal is tudsz ötödikként választani, amikor még lesz egy csomó jó tétel?
Pontszám: 7.51
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
87. hozzászólás - 2011.10.25. 20:48:43 (Válasz Craslorg #50 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2011.10.25. 11:00:28
A szerencsét bárki fejlesztheti Ha valaki rám fejleszt, tolok rajta és máris helyreáll a világ rendje.

Igen, ez az elmélet. Aztán mikor kiszámolod, hogy az a csekély 25 szerencse előny mondjuk 15 millió LE-be kerül, amiből kijön egyébként +100 erő is, akkor kiderül, hogy nehéz rajta hipp-hopp emelni gyorsan.
A szerencse tényleg szivatós tulajdonság, mert a 30% azt jelenti, hogy minden harmadik csatában bejön a varázslata kritikusan. Ez ellen pedig 100 erő nem ér semmit.
Pontszám: 5.54
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
88. hozzászólás - 2011.10.25. 20:56:22 (Válasz Viskos #87 hozzászólására.)
Régen rossz lenne, ha az erőt ilyen alacsonyan tartanám
Pontszám: 7.46
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
89. hozzászólás - 2011.10.25. 21:03:17 (Válasz Craslorg #88 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2011.10.25. 20:56:22
Régen rossz lenne, ha az erőt ilyen alacsonyan tartanám

Akkor neked 1000 szerencse mellé 900 fölötti erő dukál?
Pontszám: 5.80
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
90. hozzászólás - 2011.10.25. 21:09:18
A vadászcsizma pedig jó tárgy. 2 és fél óra alatt lemegy 100 vadászat. Minimális odafigyeléssel le tud menni 400 csp, maximális odafigyeléssel pedig 800 csp egy nap alatt. Nem ad plusz LE-t, de szuper kényelmi szolgáltatást igen.
Nem olyan rossz ez a rendszer, mint elsőre látszik.
Lesz minimum dukátmennyiség amivel egyáltalán be lehet szállni?
Pontszám: 7.20
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
91. hozzászólás - 2011.10.25. 21:12:57 (Válasz Miklós #86 hozzászólására.)
És mi van a több azonos licittel? Hogy döntitek el a sorrendet? Esetleg ketrecharccal?
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 7.92
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
92. hozzászólás - 2011.10.25. 21:13:09 (Válasz Viskos #90 hozzászólására.)
Valszeg annyi mint eddig 300 dukát, de hamarosan felmegy vagy 500-ra tuti.

Mola:

És még "Mi" vagyunk az álmodók mi...kis Perverz. :-P
A hozzászólást Viszok009 módosította 2011.10.25. 21:14:03-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.08
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
93. hozzászólás - 2011.10.25. 21:21:28 (Válasz Viszok009 #92 hozzászólására.)
(Miért, csak nektek lehet? )
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 6.89
kedvencDdyyFérfi
Végzetúr mester
251 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
94. hozzászólás - 2011.10.25. 22:28:06 (Válasz Miklós #86 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2011.10.25. 20:47:44

Szerintem nem értetted meg, hogy működik ez az egész, javaslom olvasd el még egyszer. De lehet ezzel más is így van, úgyhogy írok egy konkrét példát.

A játékos 2000
B 1700
C 1500
D 1200
E 1100
F 900

A játékos (1800-ért) választ: Joker (szkarabeuszt kér)
B (1600-ért) szívósság öve
C (1300-ért) Sárkánykígyó bűbáj
D (1200-ért) Karemium csapda
E (1000-ért) Uralkodó pálcája
stb.

A fenti játékosok közül melyik az, amelyiknek a helyében te passzolnál?


Igen, jól látod, nem értettem. Most már vágom, h allineljek (szép szó ) nyugodtan, s majd egy százassal verhetem az utánam jövőt, mert elég annyi az elvitelhez. Itt nincs más taktika csak ez. Itt nem lehet stikában besunnyogni 3301 dukáttal és szépen faragott faarccal, h "áááá most nem viszek semmit", s kivárni azt a pillanatot amikor a licit alapértelme szerint be tudok szállni és vérremenő küzdelmet vívhatok a piszok mással úgy, h a lehető legalacsonyabb összegért viszem el a hőn áhított cuccot. Itt az dönt h százzal nagyobb legyek, mint az utánam jövő. Pff. Ezt erősen emelt fixárnak érzem, mégha úgy is propagálod felénk a licitálást h milyen nagy szabadsággal bírunk.

A fenti sorban mondjuk legyen valaki a Bö. Neki a szívósság öve kellett vón, de azt elviszi a mocsok A, akkor utána mi történik ha gyorsabb vadászatot szeretne vigaszágon és erre mondjuk 800-at szán, illetve hát egyefene kellene neki valami mézeskalácsszív amire meg 900-at adna? Passzol. Kérdés: ezzel akkor ő már többet nem is van versenyben? Ha nincs, akkor szopacs, mert azt ugye nem mondhatja h szivecske 900-ért.
Ha viszont van még lehetősége újra licitálni akkor meg az állhat elő, h az összes többinek nem fog kelleni 1000+-ért a cucc, tehát választanak mást vagy passzolnak. Tehát vár. Ellentétben az eddigiekkel ahol gyakorlatilag az volt érdekelt a tárgy megszerzésében akit érdekelt (szóismétlés tudom, de jól néz ki) a cucc, most bevonsz mindenkit és a delikvens várakozik és bizakodik. Ez nekem bár értelmesnek tűnik, de egyértelműen azt generálja, h az árak meg fognak ugrani. Mert bátorság és ostobaság kell a reményhez. (még mindig igaz az alacsony árra való jogos igény)

Idézet: Miklós - 2011.10.25. 20:47:44
Aki arra apellál, hogy majd 50 dukátért kap egy mentális burkot, mert az senki másnak nem kell, azért, mert korábbi talin már volt ilyen, hadd ábrándítsam ki. Ez csak akkor lenne lehetséges, ha azt mondanám, az aukció pl. így zajlik:
Hat tétel van, a Vadászcsizma, A szívósság öve, A mentális burok, a Karemium csapda, A Csontmutáció és a Joker.
A mentális burok a jelenlevők közül senkinek sem kell, mert a Karemium csapdára v a Jokerre tartogatják a dukátjaikat, ezért elviheted 50-ért. Ez így nagyobb öröm lenne, mint a fenti? Ha igen, akkor majd szavazz erre a verzióra...


Magyarán jól felverted az árát a szerencsétlen buroknak.

Idézet: Miklós - 2011.10.25. 20:47:44
Birka, az, hogy "allint kell tolnod" egy nagy butaság. Igazándiból a régi rendszerre volt igaz, hogy a legjobb tárgyakat mindig azok vitték, akinek a legtöbb dukátja volt. Itt azért kell taktikázni. Betolsz mindent, hogy tuti tied legyen a legjobb tétel, de így esetleg "túlfizeted"? vagy berakod a felét, és valószínűleg azzal is tudsz ötödikként választani, amikor még lesz egy csomó jó tétel?


Miklós, a legjobb tárgyakat mindig azok viszik akiknek a legtöbb dukátja van.
Most annyi változik csak, h mindenkit arra kényszerítesz, h a lehető legmagasabbal csapódjon bele a licitbe (all in) és megvegye annyiért amennyiért az utánajövő tudná+100. Maga a licit szó nem fedi mostantól ezt a dolgot, mert nem egymásra licitálnak az emberek sunyin a másikra pislogva és halkan kanyaranyázva, hanem nagyság szerinti sorban hívod ki az embereket és nyújtod át a tételt. Itt nem tudhatod mit akar a következő. Gyakorlatilag semmit nem tudsz, mert x ember áll ott és sorban van. Gyakorlatilag diplomaosztás fíling, csak épp annyiban tér el, h választható milyen diplomát kérsz, de mindegyikből csak egy van.

Erősen lehet h még most sem értem a dolgot, de nekem ez jön le.
Daltan | Az Illuminati Lovagjai

Figyelem a hozzászólás nyomokban fikciót, idézeteket és mogyorót is tartalmazhat. Ugyanitt tojás eladó.
Pontszám: 7.76
kedvencDdyyFérfi
Végzetúr mester
251 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
95. hozzászólás - 2011.10.25. 22:39:41 (Válasz Ariel #76 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2011.10.25. 18:11:19
Idézet: Ddyy - 2011.10.25. 15:57:01
Pl a vadászcsizma nem ér gyakorlatilag sokat, és nincs is a normál aukción, mégis párszáz dukátért nem olyan rossz az.

Nem hiszem, hogy túl sok olyan eset lett volna, ahol valaki azért szállt volna ki az aukcióból, mert ugyan 900 dukátot megért neki még a tárgy, de 1000-et nem. Általában azért van vége a licitnek, mert azok közül, akik versenybe szálltak érte, egy kivételével mindenkinek elfogyott a dukátja.


Nem hoztam volna fel, ha nem így lenne Gyakorlatilag dobtam már el így tárgyat én is, mert van egy ésszerű határa mindennek. Van ami mindent megér, van ami dísznek jó lesz.

Idézet: Ariel - 2011.10.25. 18:11:19
A régi licitnek is volt bőven hátránya az új verzióhoz képest. A régiben, ha több tárgy is érdekelt, de elsősorban valami táp a licit végéről, akkor minden másból ki kellett szállnod, hiszen két tárgyat nem vihettél el, és lehet, hogy a végén hoppon maradtál.
Az új verzióban ha elviszik előled az elsőként kiszemelt tárgyat, még mindig választhatsz, hogy kell-e egy másik tárgy, vagy inkább passzolsz.


Na jó, de itt ha nem viszem el a csizmát 1850-ért -mert annyim van-, akkor passzolhatok, amivel gyakorlatilag ki is ütögettem magam a licitből. Mert ha jól sejtem nem mondhatom azt h na akkor erre a csizmára 900, ikszelj ki drága Miklósom.
Most egy célod lehet. Vagy eléred me' van della rogyásig, vagy mész az aprólékért sokaidikszként.
Nincs második lehetőség.
Daltan | Az Illuminati Lovagjai

Figyelem a hozzászólás nyomokban fikciót, idézeteket és mogyorót is tartalmazhat. Ugyanitt tojás eladó.
Pontszám: 8.02
kedvencDdyyFérfi
Végzetúr mester
251 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
96. hozzászólás - 2011.10.25. 22:46:30 (Válasz PottomPanna #79 hozzászólására.)
Idézet: PottomPanna - 2011.10.25. 18:30:20
Kérdez egy olyat a karakteredről, amit még te sem tudsz, persze csak ha nem vagy ősjátékos, és nem ismerős az arcod a Beho-s beléptikártyáról.


amúgy eddig is ez vót. Pár kérdés, oszt pikkpakk megvan a helyes ember.
Mondjuk azért a kazamatákra kiváncsi lennék kik lakhatnak ott...
Daltan | Az Illuminati Lovagjai

Figyelem a hozzászólás nyomokban fikciót, idézeteket és mogyorót is tartalmazhat. Ugyanitt tojás eladó.
Pontszám: 8.02
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
97. hozzászólás - 2011.10.25. 23:01:12 (Válasz Ddyy #95 hozzászólására.)
Idézet: Ddyy - 2011.10.25. 22:39:41
Gyakorlatilag dobtam már el így tárgyat én is, mert van egy ésszerű határa mindennek.


Igen, van pár ilyen tétel. Például a 100 dukát, az aranytojó tyúk, és hasonlók. Az összes többi tárgy ára a játék kezdete óta folyamatosan növekszik. Ha azért mondtál le egy tárgyról, mert 900 dukátot még megért, de 1000-et már nem, akkor nem is volt igazán szükséged a tárgyra. Jó eséllyel a következő aukcióra már 1200 dukát körül fog elmenni, és ugyan úgy nem fogod megvenni.

Ha attól félsz, hogy passzolnod kell, mert annyi dukátot tettél fel, amiért végül mégsem akarnál a maradékból választani, akkor állíts fel egy 10-es sorrendet magadnak a listán, és csak annyit tegyél fel a licitre, amennyit a listádon 10-ik tárgyért is hajlandó vagy fizetni.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.65
kedvencDdyyFérfi
Végzetúr mester
251 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
98. hozzászólás - 2011.10.25. 23:11:19 (Válasz Ariel #97 hozzászólására.)
Ariel, egy pillanatig senem tagadom, tényleg nem kellett volna nagyonnagyon. Pont ezt mondom h dísznek jó lesz kategória. S ezzel -ahogy elnézegettem és elbeszélgettem a két utolsó liciten- nem csak én vagyok így. Ez kb olyan, mint egy plusz plecsni.
Nem mellesleg a kacat cuccoknak inkább lefele ballagott az ára, semmint erősödött vón.

Annak meg mi értelme van, h felállítok egy listát, ahol a szívem vágya a a Joker, de mivel a 10. tárgyért csak 900-at adnék akkor csak 900 lesz a kezdőm.
A hozzászólást Ddyy módosította 2011.10.25. 23:12:42-kor
Daltan | Az Illuminati Lovagjai

Figyelem a hozzászólás nyomokban fikciót, idézeteket és mogyorót is tartalmazhat. Ugyanitt tojás eladó.
Pontszám: 8.03
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
99. hozzászólás - 2011.10.25. 23:17:02 (Válasz Ddyy #98 hozzászólására.)
Dddy pedig jó lehet a lista, csak ne 1, hanem fejenként 2 vagy 3 licitet lehessen belökni összesen az összes világra!

Nyomok egy 3000 egy 2000 és egy 500-as licitet.
Ha 3000-essel nem viszek semmit, de passzolok, meg rám kerülhet a sor 2000-essel a "szarabb cuccért "reálisabb" áron.
A hozzászólást Birka módosította 2011.10.25. 23:17:14-kor
Pontszám: 6.29
kedvencDdyyFérfi
Végzetúr mester
251 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
100. hozzászólás - 2011.10.25. 23:18:49 (Válasz Birka #99 hozzászólására.)
Jó a lista ha...
De itt nem van ha még.
Daltan | Az Illuminati Lovagjai

Figyelem a hozzászólás nyomokban fikciót, idézeteket és mogyorót is tartalmazhat. Ugyanitt tojás eladó.
Pontszám: 8.03
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!