Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: VU tali aukció
kedvelt tagBumburnyakFérfi
Végzetúr mester
555 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
161. hozzászólás - 2011.10.26. 18:07:52 (Válasz BaalCain #160 hozzászólására.)
Az a megoldás lenne a legjobb, amiben a legtöbb tárgyat el lehetne vinni.

Ha beleférne, tényleg jó lenne, ha minden tárgyat el lehetne vinni.
"Húzom a csukát, sapkát az arcba és kocc. Akkora lépteket csapatok ,h te is megfutamodsz. Idegesít mindenki mint körmöm alatt a kosz. Nevem antiszociál jobb ha nem baszakodsz!"
Pontszám: 6.05
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
162. hozzászólás - 2011.10.26. 18:28:13 (Válasz NoFear #155 hozzászólására.)
És csak azért, mert 10 ezerért vett tombolát, nah persze...nyáron is, most is odaadom másnak, mondjuk MRs Kaderának. :-)
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.09
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
163. hozzászólás - 2011.10.26. 19:02:02 (Válasz Morzkod #158 hozzászólására.)
Idézet: Morzkod - 2011.10.26. 17:43:18
Idézet: Ezüstszél - 2011.10.26. 17:23:58
De a több kaland és a több állatelfogás csak optikai csalódás. Teljesen mindegy, hogy 10 milla TP-t vadászattal egy év alatt szerzek meg X vadászatból (bejönnek kalandok, állatok), avagy Inspirátorral fél év alatt ugyanannyi (=X) vadászatot elnyomok, statisztikailag ugyanannyi kaland és állatelfogás jut ugyanannyi vadászatra.


vö. Lady Alvariel


?

Azért mert egy Inspirátoros 1 hónap alatt több kalandot csinál/állatot fog be attól X vadászatból még ugyanannyi jön be neki is, mint egy nem Inspirátorosnak.
A sűrűség más, de ha valaki 2 év alatt X vadászatot nyom el, valaki más pedig Inspirátorral az utolsó fél évben éri el azt az X darab vadászatot, attól az X db vadászatra jutó statisztika miért térne el?
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 6.79
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3353 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
164. hozzászólás - 2011.10.26. 19:41:54
1 hónap alatt több CSP -> több kaland -> Alvariel medál
1 hónap alatt több állat -> több elfogás -> több küldetés

az optikai csalódás túlzás. Ha évente egyet vadászok 10.000LÉ/TP-ért, akkor erősebb vagyok?
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.04
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
165. hozzászólás - 2011.10.26. 19:46:34 (Válasz Morzkod #156 hozzászólására.)
Idézet: Morzkod - 2011.10.26. 17:39:29
Idézet: Craslorg - 2011.10.26. 16:30:24
Inspirátor nem használható VF mellett.


Inspirátor beszezése előtt viszont használható a VF. Nem kell nagy matematika bűvészkedés kiszámolni, ha VF-fel lemaradsz valakiről aztán behozod inspirátorral, akkor erősebb leszel nála.


Persze, de ezzel nem izmosodik jobban, csak a gyorsabb szintlépés miatt az izmos karakter izmos marad, ld. Marcsa V1-en.
Pontszám: 7.47
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
166. hozzászólás - 2011.10.26. 19:49:27 (Válasz Viszok009 #149 hozzászólására.)
Igen, aki 10-15 ezer Ft-ért vesz 100-150 db-ot, amivel majdhogynem az összes tombola felét megveszi, az 50% eséllyel nyer. Ha valaki csak 1-2 tombolát vesz mondjuk az összes 300-ból, annak 1/3-2/3 % az esélye a nyereményre Ha veszel te is ennyit, te is fogsz garantáltan többet nyerni.
Egyébként én a magam 10-15 tombolájával szinte mindig viszek 1-2 nyereményt.
Pontszám: 7.47
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
167. hozzászólás - 2011.10.26. 20:07:42 (Válasz LanMaffia #164 hozzászólására.)
Idézet: LanMaffia - 2011.10.26. 19:41:54
1 hónap alatt több CSP -> több kaland -> Alvariel medál
1 hónap alatt több állat -> több elfogás -> több küldetés

az optikai csalódás túlzás. Ha évente egyet vadászok 10.000LÉ/TP-ért, akkor erősebb vagyok?


Akkor lassabban írom.
Tegyük fel, hogy 20000 vadászatból jön 2000 kaland, és 1600 állat befogódik.

Teljesen mindegy, hogy 5 hónap alatt vadászok 20000-et, és csinálom meg a 200 kalandot, és sajtolok 160 állatot, vagy 3 hónap alatt Inspirátorral. Ha Inspirátoros karakter utoléri így a nem Inspirátorost, akkor egálban lesznek.

" Ha évente egyet vadászok 10.000LÉ/TP-ért, akkor erősebb vagyok."
Ha az alatt az 1 vadászat alatt bejön annyi kaland, állat, kiégett, stb. mint 1 évnyi vadászatmennyiségből, akkor igen.

Tényleg ennyire bonyolult?
Mert akár felfogható úgy is ez, mint a CSP tárolás. Valaki napi 50-et vadászik 8 napon át, valaki meg 7 napig semmit nem csinál, a 8.-on meg lenyom 400-at.
Ez utóbbi az utolsó napon klasszisokkal több kalandot, kiégettet, állatbefogást fog produkálni, mint az első a 8. napon, összességében mégis ugyanott vannak.

Azt, hogy VF-es, ha bevállalja az Inspirátort, jól jár, aláírom.
De az, hogy Inspirátoros több kalandot, állatot, miegyebet szerez, mint más, az csakis optikai csalódás.
Kivéve amikor eléri a topot, mert ott mindig le lesz maradva valamivel, de ott már a napi plusz CSP is elenyésző.
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 6.79
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
168. hozzászólás - 2011.10.26. 20:19:02 (Válasz Craslorg #166 hozzászólására.)
10-15 ezer forintért, tudod mennyi sört lehet venni...Nem ezt Te nem tudod...
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.09
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
169. hozzászólás - 2011.10.26. 20:20:15 (Válasz Ezüstszél #167 hozzászólására.)
Nem optikai csalódás, mert Lady Alvariel nem elköltött csp alapján osztogatja a medáljait, hanem havonta. Márpedig ha az Inspirátoros 3 hónap alatt termel annyi kalandot, elfogást mint a nem Inspirátoros 5 hónap alatt, akkor az Inspis havonta 1,6x annyi kalandot csinál meg, amivel fixen elviszi az arany medált a nem inspis orra elől.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.22
kedvencDdyyFérfi
Végzetúr mester
251 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
170. hozzászólás - 2011.10.26. 20:23:49
Sárkánykígyó bűbáj Állataid felszerelésének hatásfoka másfélszeresére nő (kivéve +TP és +max. szakértelempont)


A sárkánykígyó familiárisnak ez szorozza a már meglévőjét?
Daltan | Az Illuminati Lovagjai

Figyelem a hozzászólás nyomokban fikciót, idézeteket és mogyorót is tartalmazhat. Ugyanitt tojás eladó.
Pontszám: 7.97
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
171. hozzászólás - 2011.10.26. 20:35:11 (Válasz Lanmandragoran #169 hozzászólására.)
Jó ég.
És Lady Alvariel medáljai mitől tápok? Elnyered az aranymedált, lesz idomításod, és meggyőzőkészséged. Az nem táp.

Itt azt emlegették, hogy az Inspirátor táp. Az Inspirátor nem táp, hanem időgép.
Teszem azt, +25 CSP-t ad naponta annak, aki megszerzi. (Most nem nézem azt, hogy ez idővel csökken, csak a működésére világítok rá.)

Főszinthuszár Ernő elkezdte az elején a játékot, most tart 160. szinten. Lemaradt László 1 évvel később rálel a Harmoneten a Végzetúr linkjére, ellátogat a wikire, megtetszik neki a játék, jól nyomja, és megszerzi az Inspirátort.
Mit csinál az Inspirátor? Elkezdi neki adni a CSP-t, 25-öt naponta. 2 naponta 50 CSP => Olyan mintha Lemaradt László 1 nappal korábban kezdte volna a játékot. 4 nap múlva mintha már 2 nappal korábban kezdte volna, és így tovább, és így tovább.

Egyre csökkenő ütemben, de az Inspirátor CSP-t ad, ami olyan mintha korábban kezdett volna játszani az illető. Legalábbis vadászat szintjén, mert PP-t nem ad, Térkapupontot nem ad, stb. Ha így nézzük, akkor még rosszabb helyzetben is van, mint Ernő, aki a TP-je egy részét portyából, térkapuból szerezte, amik jobb LE/TP arányt biztosítanak.

A VF ezt megkeveri, de ezt aláírom,a hogy már mondtam is.
Itt viszont mintha mindenki azt emlegetné, hogy 1 hónap alatt több CSP, kaland, stb. ez viszont csak a sűrűsége a játéknak. Lady Alvariel medáljai meg plecsninek jók, de tápot nem adnak.
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 7.59
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
172. hozzászólás - 2011.10.26. 20:56:44 (Válasz Ddyy #170 hozzászólására.)
Én ezt már az első körben megkérdeztem M urunktól, persze b@szott válaszolni...de véleményem szerint arra pont nem hat, bár mintha benne lenne, hogy TP-re nem hat, hanem 7.
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.09
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
173. hozzászólás - 2011.10.26. 21:24:52 (Válasz Ezüstszél #171 hozzászólására.)
Inspirátor előnye: Valaki VF-el megerősödött, azaz a szintjében erős, viszont elég közel van a VF-esek felső részéhez, azaz nem VF-el pont átér az eredetileg sem VF-es társasághoz, akik szinten a saját szintjükön erősek, de az addig szerzett összes LE-jük kisebb, mint amit a VF-es az inspirátorral pár hónap alatt odaérve, utolérve őket szerez, ergo fent is rommá ver mindenkit. Természetesen ő mehet ráadásul 30 PP-vel és a 15% fölött gyorsan csapkod, továbbra is odafigyelve játszik. Mikor eljut oda, hogy már kevesebb az ellenfél 300 PP-vel, akit üthet és a KH-sok között is igaz ez, akkor már továbbra is a szintjén erősen, már kiváló a plusz CSP a gyorsításokra is akár. Szóval elég jól kihasználható. Nyilván nem akkora táp már, mint régen, a nerf előtt, de elég jelentős hatása lehet egy addig is kiemelkedő játékosnál, mint volt V1-en Cyron és Marcsa is.
Pontszám: 6.64
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
174. hozzászólás - 2011.10.26. 21:24:53 (Válasz NoFear #155 hozzászólására.)
Cáfolom. A tavaly téli talin, a kódok miatt bevásároltam tombolából,utána vertem a fejem a fődíjba, amit sikerült vele összehoznom, és 5percen belül elpasszolni Darksolnak. Mondjuk kijöttem nullára, mert annyit adott érte amennyibe nekem a tombolák fájtak. Úgyhogy tudom milyen idegesítő mikor egy asztalra való tombolád van és sorba visznek el mindent földről meg kukából összeszedett belépőjegyekkel az okoskodó 15évesek.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 7.02
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
175. hozzászólás - 2011.10.26. 21:28:24 (Válasz Craslorg #173 hozzászólására.)
Cras, én ezt már az előző 2 hsz-emben is elismertem.
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 6.78
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
176. hozzászólás - 2011.10.26. 21:54:44 (Válasz PottomPanna #174 hozzászólására.)
Hááát... A srácok nem 15 évesek, akik ingajáratban szoktak lenni a színpad felé Amúgy meg te is guberálj
Pontszám: 7.46
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
177. hozzászólás - 2011.10.26. 22:08:33 (Válasz Craslorg #176 hozzászólására.)
Neem az erős testalkatú hosszú vagy rövid hajú, ősvusokra gondoltam, hanem a bután vigyorgó mindent begyűjtő gyerekre, akit mikulásokkal is dobáltunk, aztán elbújt Kati mögé. Nem is tudom melyik talin volt az. De most is nagybevásárlást tartok majd tombolából, bögrém, pólóm már van dögivel, ilyen könyveket nem olvasok, valamire el kell költeni a pénzt, hacsak az uram nem issza el az emeleten. Nem kéregetek, most szólok, hogy aki idő előtt elmegy az tegye az asztalomra.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.02
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
178. hozzászólás - 2011.10.26. 22:11:47 (Válasz PottomPanna #177 hozzászólására.)
Inkább tessék majd jönni a VÚ/TF vetélkedőre! )
Pontszám: 7.46
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
179. hozzászólás - 2011.10.26. 22:57:14 (Válasz Craslorg #178 hozzászólására.)
Pontosan, legalább addig sem zavar Minket...cöh cöh cöh.
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.09
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3353 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
180. hozzászólás - 2011.10.26. 23:06:28
Az Inspirátor akkor is táp és kész. Nekem az. Ha most elkezdeném használni, akkor feljönnék kaland toplistán, és több küldetést is tudnék csinálni.

És direkt írtam ezt az évente 1 vadászat dolgot, mert nem mindegy hogy milyen időtávra van kivetítve az összehasonlítás, és ezt sokan hajlamosak elfelejteni.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.04
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője