Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: VU tali aukció
kedvelt tagShutruk NahhunteNő
Végzetúr mester
559 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
181. hozzászólás - 2011.10.26. 23:24:49 (Válasz LanMaffia #140 hozzászólására.)
Akkor én kérem vissza az Inspirátorom értelmét, és lehessen VF mellett is használni...
трамвай-инженер
Pontszám: 5.41
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
182. hozzászólás - 2011.10.26. 23:38:39 (Válasz Viszok009 #179 hozzászólására.)
Miben zavarlak én Titeket, édes egyetlen Drága csillagom?


Vetélkedőn izgulnék, összevissza beszélnék, ami mondjuk nem újdonság, és csak pontvesztőnek lennék jó.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.02
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
183. hozzászólás - 2011.10.27. 06:12:05 (Válasz Paco #159 hozzászólására.)
Idézet: Paco - 2011.10.26. 17:46:44
Gondolkodom rajta, hogy lehet kihagyom a mostani találkozót, mivel, ha ez a rendszer lesz, úgysem tudok benne lenni a TOP 10 dukátosok között...


20 tetel van, nem vayok meggyozve, hoy a top10 dukatban kell benne lenni. Sot a top20-ban se kell.

Mod: Ja most latom, hogy csak 10 elkelt tetelig megy a licit. Ez nekem eddig nem volt meg. Szerintem addig kell menni amig van valaki a listan vagy az osszes tetel el nem kelt. Nem is ertem, hogymiert lenne barkinek jo, ha bentmaradnanak tetelek. Baalcainak teljesen igaza van.
A hozzászólást Morzkod módosította 2011.10.27. 06:40:18-kor
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.94
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
184. hozzászólás - 2011.10.27. 06:44:14 (Válasz Craslorg #165 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2011.10.26. 19:46:34
Idézet: Morzkod - 2011.10.26. 17:39:29
Idézet: Craslorg - 2011.10.26. 16:30:24
Inspirátor nem használható VF mellett.


Inspirátor beszezése előtt viszont használható a VF. Nem kell nagy matematika bűvészkedés kiszámolni, ha VF-fel lemaradsz valakiről aztán behozod inspirátorral, akkor erősebb leszel nála.


Persze, de ezzel nem izmosodik jobban, csak a gyorsabb szintlépés miatt az izmos karakter izmos marad, ld. Marcsa V1-en.


De jobban izmosodik. Ugyanott fog tartani TP-ben tobb CSP elkoltese utan. Ez bizony izmosodas.
Nyilvan mindaddig amig olyanokat ersz utol, akik kivetel nelkl F-eztekez a hatas nem jelentkezik. De amint elkezded utolerni azokat akik VF nelkul jatszanak - de legalabbis szamottevoen kesobbkezdtek el VF-ezni, onnantol ez az elony mukodik es szamottevo. Marcsa eseteben pontosan ez tortent, jo darabig VF-ezett es most olyan kozott van akik nem VF-eztek. Persze felreertes ne essek, ez onmagaban nem eleg, ezt az elonyt el lehet bukni ha valaki nem 100%-osan vagy anak kozeleben jatszik.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.94
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
185. hozzászólás - 2011.10.27. 06:49:41 (Válasz Ezüstszél #171 hozzászólására.)
Idézet: Ezüstszél - 2011.10.26. 20:35:11
Főszinthuszár Ernő elkezdte az elején a játékot, most tart 160. szinten. Lemaradt László 1 évvel később rálel a Harmoneten a Végzetúr linkjére, ellátogat a wikire, megtetszik neki a játék, jól nyomja, és megszerzi az Inspirátort.


Igen ha valaki kesobb indult az ispirator nem ad atuto tapot. De ha nem indult kesobb? Ha az elso napon regelt, es az idogep abba a multba repiti, ahol rajta kivul csak mas inspiratoros "indult" az azert mar valami szerintem.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.94
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
186. hozzászólás - 2011.10.27. 06:55:20 (Válasz Craslorg #173 hozzászólására.)
Ehhez meg annyit, hogy tetszoleges karakter utoleri igy a nem VF-es mezonyt, csak legfeljebb kesobb.
Ja es mibol lesz mindenkinel tobbje a kornyezeteben? Ugyvan! AF-bol. Mert az nem kezdetektol fogva letezekk, igy AF fejlodesben belecsoszogni a minusz idobe sokkal konyebb, plusz nyilvan lesz AT-je is a 'spirator melle, tehat egysegnyi TP-re a (kozel) maximalis AF-et fogja kapni.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.94
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
187. hozzászólás - 2011.10.27. 06:56:31 (Válasz Craslorg #176 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2011.10.26. 21:54:44
Amúgy meg te is guberálj


Ovatosan vele, mert elvisznek a sunok.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.94
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
188. hozzászólás - 2011.10.27. 06:58:28 (Válasz PottomPanna #182 hozzászólására.)
Idézet: PottomPanna - 2011.10.26. 23:38:39
Vetélkedőn izgulnék, összevissza beszélnék, ami mondjuk nem újdonság, és csak pontvesztőnek lennék jó.


Lehetsz a TF-esekkel.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.94
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
189. hozzászólás - 2011.10.27. 07:07:31
Pont ezt akartam beírni én is (de a biztonság kedvéért ne Danair mellé ülj! )
A hozzászólást Alendaar módosította 2011.10.27. 07:08:13-kor
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 5.74
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
190. hozzászólás - 2011.10.27. 08:56:41
Idézet: BaalCain - 2011.10.26. 16:27:21
- a megbeszélés a Miklósékkal a mi is nem működik jól- ezen jól el lehet szórakozni, hiszen amiről beszélünk annak töredékével sem lesz foglalkozva pl háború reform alig 2 éve érik, vicc az egész.


A vicc az, hogy MINDENT megcsináltunk, amiről a megbeszélésen megállapodtunk (a háború reformról csak érintőlegesen volt szó, hogy igen jó lenne de mivel minden korábbi javaslat el lett vetve nem igazán van egyelőre megoldás), mégis van aki ilyeneket ír.
Pontszám: 8.76
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
191. hozzászólás - 2011.10.27. 09:36:23 (Válasz BaalCain #160 hozzászólására.)
Idézet: BaalCain - 2011.10.26. 18:00:27
Még egy javaslat. legyen akkor ahogy Miklós eltervezte új licit, de Mind a 20 választható tárgy kellhessen el.

Akkor már reális dolog, h érdemes kevesebbért is licitálni, a csúcs optimalizátorok kiszállnak hamarabb ill elvitték az értelmes tárgyakat.

pl teszek egy 300as licitet alapból, akkor lehet azzal elvszehetem a leggagyibb dolgot mert más vagy nagy licitben utazik, vagy pedig senkinek sem kell.


A néhány száz dukáttal (vagy akár csak a minimummal) licitáló játékosok orra előtt miért is csukódna be a kapu, amikor főleg a licit méretezésében rejlő taktikázási lehetőség tenné izgalmasabbá/jobbá az új rendszert?
A hozzászólást Xena módosította 2011.10.27. 17:06:55-kor
Pontszám: 6.44
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
192. hozzászólás - 2011.10.27. 13:43:19 (Válasz Miklós #190 hozzászólására.)
Azért nem teljesen.

110. szint felett nem kerültek be új LGY-ért vehető relikviák, de ez annyira nem gond, mert 4-en ügyködünk most ezen (Ariel, Aurri, Craslorg, én)

Nem került be, az hogy ne kelljen kérdést feltenni (tegyél fel egy kérdést, amit a többi játékos elfogad) a kérdésfeltevős küldetésnél, habár jelen esetben ugyanúgy fel kell tenni, csak előzékenyebbek az adminok, szvsz sokkal egyszerűbb lett volna, ha lemondok a kérdésről és aktiválodik a küldetés, szerintem.

Nem lehet több kvízre előre válaszoni.

Nem változott a portya/háború.

De nem is ez a lényeg, ha kell a mostani őszin is elmondjuk újra.

(helyesírás)
A hozzászólást Viszok009 módosította 2011.10.27. 13:44:13-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 6.29
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
193. hozzászólás - 2011.10.27. 14:02:08 (Válasz LanMaffia #180 hozzászólására.)
Idézet: LanMaffia - 2011.10.26. 23:06:28
Az Inspirátor akkor is táp és kész. Nekem az. Ha most elkezdeném használni, akkor feljönnék kaland toplistán, és több küldetést is tudnék csinálni.

És direkt írtam ezt az évente 1 vadászat dolgot, mert nem mindegy hogy milyen időtávra van kivetítve az összehasonlítás, és ezt sokan hajlamosak elfelejteni.


Hiába írod azt, hogy több kalandot, meg több küldetést tesz lehetővé, mert éppen ezzel nem nézed a teljes időtávot, csak annak egy hónapos metszetét, amire besűrüsödik a vadászat az Inspirátor miatt.

Te VF-es vagy saját bevallásod szerint. A VF egy másik időgép, mert csökkenti a TP-t, azaz azt a hatást kelti, mintha a később kezdtél volna játszani, ezért maradsz le. Viszont a VF ezzel arányosan nem csökkenti a LE-t, tehát realtíve LE-t ad pluszba. Olyan mintha az ember később kezdett volna, de a kezdés előtt megszerzett LÉ "nála marad".

Ebből kifolyólag nem az Inspirátor a táp, hanem a VF. A VF előnye az, ami megmarad, ha valaki Inpirátorozni kezd. Azaz az "alternatív, játékkezdés előtt szerzett LÉ".

Igen, neked táp, de a VF miatt, mert a VF-es előnyödet realizálod.
A VF időgéppel a kezdésedet későbbre tolod, de a LE-mennyiséged megmarad. Ezután az Inspirátorral a kezdésedet korábbra viszed ismét, de LE-t is kapsz közben, ezért a VF-ből származó színtiszta LE-mennyiség pluszban megmarad a TP-től nem ódzkodókhoz képest.

A TP az idő mértékegysége ebben a játékban.
Bármilyen LE/TP arányt javító taktika (pók, VF, láthatatlan vadászat bubival, kő EH-zás, akármi) torzítja az időt, lassítja a haladást, tehát a kezdést "későbbre tolja". A szinthuszárság, ami rontja a LE/TP arányt szintén torzítja az időt, de ellentétesen, mert "korábbra tolja" a kezdési időpontot.
Az első típúsú torzítás (lassú taktikák) a táp, a második típusú torzítás (gyors taktikák) a nem táp.

Az Inspirátor vadászatnak megfelelően adja a LE/TP arányt (és a kalandokat, állatbefogást, egyebeket) egyenletesen.
Azaz nem torzít az időn, csak időutazást tesz lehetővé. Önmagában nem táp, csak a tápot tudja átvinni az időben. (Már, ha valaki lemond ezért a lassú taktikájáról.) Ez a válasz Morzkod felvetésére is.
De még ez is picit kérdéses hosszú távon, mert csak CSP-t ad, PP-t, térkapupontot nem, ahogy már írtam is, azaz szigorúan véve ront a LE/TP arányon.
A hozzászólást Ezüstszél módosította 2011.10.27. 14:03:36-kor
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 7.59
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3352 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
194. hozzászólás - 2011.10.27. 18:27:03 (Válasz Ezüstszél #193 hozzászólására.)
Nem veszekszek veled, nekem jó lenne, szerinted meg nem táp
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.06
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
195. hozzászólás - 2011.10.27. 19:09:58 (Válasz Viszok009 #192 hozzászólására.)
Idézet: Viszok009 - 2011.10.27. 13:43:19
Nem került be, az hogy ne kelljen kérdést feltenni (tegyél fel egy kérdést, amit a többi játékos elfogad) a kérdésfeltevős küldetésnél, habár jelen esetben ugyanúgy fel kell tenni, csak előzékenyebbek az adminok, szvsz sokkal egyszerűbb lett volna, ha lemondok a kérdésről és aktiválodik a küldetés, szerintem.


Sztem szamonkerni azt lehet, amirol megallapodas szuletett. Haborut szamonkerni a legnagyobb butasag, mivel arrol nemhogy megallapodas, de meg indulasi alapnak alkalmas otlet sem igazan volt.

A fenti kvizes dolog ugyeben az volt a megallapodas, hogy a kvizadminoknak lesz olyan opcioja, hogy a kerdest nem fogadj el, de a kuldetest teljesitettre allitjak. Ez szerintem meg is valosult.
A hozzászólást Morzkod módosította 2011.10.28. 11:01:19-kor
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.94
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
196. hozzászólás - 2011.10.27. 19:17:27 (Válasz Morzkod #195 hozzászólására.)
Jah igen, amit én felvetettem az ezek szerint olyan nagy dolog lett volna, hogy ehelyett ezt tudták megvalósítani. A háborúról meg a pp-ről sztem Birka meg a Többiek eleget beszéltek erről, persze ha Te máshogy gondolod szíved joga.
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 6.29
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
197. hozzászólás - 2011.10.27. 20:48:57 (Válasz Viszok009 #192 hozzászólására.)
Idézet: Viszok009 - 2011.10.27. 13:43:19
Azért nem teljesen.

110. szint felett nem kerültek be új LGY-ért vehető relikviák, de ez annyira nem gond, mert 4-en ügyködünk most ezen (Ariel, Aurri, Craslorg, én)


+1
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 5.75
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
198. hozzászólás - 2011.10.27. 20:55:38 (Válasz Ezüstszél #193 hozzászólására.)
Elolvastam, de a ma este meghallgatott 3 költségvetési beszámoló sokkal világosabb volt számomra.
Ez egy szép filozófiai fejtegetés volt (számomra), annyit is ért (számomra) /"A filozófia a szófosás tudománya"/

Az inspirátor pedig TÁP! Méghozzá nem is akármekkora!
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 7.17
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
199. hozzászólás - 2011.10.28. 10:25:26
Idézet: Viszok009 - 2011.10.27. 13:43:19
Nem lehet több kvízre előre válaszoni.

Kócos választ is adott a felvetésedre (köszönöm neki!), a fentivel kapcsolatban még annyit, hogy ezt ott helyben megmondtuk, hogy a több kvizre lehessen előre válaszolni dolog technikailag nem megvalósítható.
Azt mondtam, megcsináltunk MINDENT, amiről MEGÁLLAPODTUNK. Egyébként meg is van a listám, minden ki van húzva rajta:
- küldetéseknél a vesztes csata nem számít
- új gyógyitalok
- max. szakértelempontot növelő állatfelszerelések
- térkapu neves szörnyek
- KH kiterjesztés
- KHval nem akarok háborúzni gomb
- KH rövidebb ideig bújjon a katakombába
- 50-nél több vadászat
- irj kvizkérdést könnyitése adminok jóváhagyásával
- erő sebzés megnövelése
- szövetségi küldetések
- új szövi épület (ebből lehetne több is, de ez is folyamatban!)
Lehet, hogy beszéltünk új LGY-s relikviákról, nekem ez nincs felírva, valószínűleg ez úgy hangzott el hogy majd ti játékosok küldtök ötleteket, hogy mit szeretnétek, és ezzel kapcsolatban még nem érkezett be hozzánk semmi. Ha jön, akkor berakjuk, mint ahogy az épületötletek egy részére is rábólintottam.
Érintőlegesen szó volt egy achievements rendszerről is, de ezt nem konkretizáltuk, ez a "jó lenne majd egyszer" kategória volt a háború reformhoz hasonlóan.
És így lesz ez a mostani talin is, amit megígérünk, ugyanúgy meg fogjuk csinálni.
Egyébként továbbra is fejlesztünk, a xenó event után jön a bajnoki utolsó vérig és az új épületek, úgyhogy nem lazsálunk, de ez már tényleg offtopic.
Pontszám: 9.65
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3352 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
200. hozzászólás - 2011.10.28. 11:01:17 (Válasz Miklós #199 hozzászólására.)
Igaz, ami igaz és köszönjük is:)

Viszont én már a múltkor is mondtam hogy meg kéne nézni azt a papírt nekünk is fórum után
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.06
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője