Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Krax

Oldal: 1
Dátum: 2009.12.29. 16:48:02
Egyértelműen szinguláris ismeretek,de ez portyához van kötve.
Később vannak olyan tárgyak,amik növelik a vadászatért járó tapasztalatot. Ennek ellenére azt javaslom,hogy ha most kezdted a játékot,akkor ne akarj előre rohanni,mert akik már régebb óta játszanak és normál vagy esetleg lassabb tempóban fejlődnek,azok rommá fognak verni,ha már az elején elszaladsz...
Ezt a módszert főleg a top játékosok alkalmazzák,hogy minél gyorsabban lépjenek szinteket és topon is maradjanak. Max. a topba való felzárkózásra alkalmazzák még,de azt pl. nem 5-ről a 96. szintre való felzárkózáshoz használják.
Summa summarum: Szinguláris ismeretek,de nem ajánlom
Dátum: 2009.12.26. 16:36:38
Idézet: Rodriguez - 2009.12.26. 14:44:10

Amúgy van valami terror egyezmény, de senki nem lőtt rakétát


Van,de az pillanatnyilag még csak a Citadella korlátozására irányul. De ha így folytatod és lesz még bőr a képeden birtokolni a Hatalom Tornyát,akkor lehet,hogy erre is kiterjesztik

Ez a szájkarate és póker engem is érdekelne. Ez úgy működik,mint az igazi? Mert akkor mostantól magam is lelkes híve leszek ezen módszereknek
Dátum: 2009.12.26. 14:31:09
Idézet: Tseby'dr akula - 2009.12.26. 09:05:53
2 napig zsínorban birtokolni már szívatásszagú, mert a hetente egy vadászat, főleg maxos elementárissal szerintem bőven elég.


Ha mondjuk több CSP-t raktározott be (600+) akkor nem biztos. Meg van,aki azért alszik is néha (mondjuk Rodriguez pont nem... )
Másrészt meg szerintem akár 2-3 hónapot is ülhetne a Hatalom Tornyán,ha megengedheti magának és úgy hozza kedve. hogy miért? Most jön a kedvenc szövegem: mert nem tiltják a szabályok :D:D
Szóval lehet füstölögni rajta,hogy mekkora szemét ez a Hercegnő,hogy megbontja az eddig kialakult rendet,de a Hatalom Tornyának birtoklása pont abból fakad,hogy aki megengedheti magának,az birtokolja. Erre (még) nincsen semmilyen terror egyezmény kialakítva,hogy lekorlátozza a használatát
Harmadrészt meg,ha szívatás jellege van,akkor le kell boruljak Hercegnő stratégiai nagysága előtt. Egy huszárvágással bontom az eddigi ritmust,így akinek valamiből kifolyólag periodikus a gép előtt léte,vadászata (topban van rendőr,határőr,tűzoltó) az most vagy lemond a HT-ról és anélkül vadászik vagy kénytelen átszervezni az életét. Nem utolsó sorban pedig a HT erőforrás. Azzal,hogy megszerezte magának (viszonylag szűk kör a Camorra) a szerveren mindenki másnak lehetetlen hozzáférnie. A háború művészete: Vedd el az ellenségeid erőforrásait és abból gyarapítsd a sajátod,mert ez többször annyit ér,mintha csak a saját erőforrásaidat gyarapítanád
És mielőtt jön a szép benyalás volt szöveg,elárulom,hogy sorrendben mi jöttünk volna és én is HT nélkül vadásztam le 400 CSP-t. Nekem is hátrányt okozott. De ettől függetlenül el kell ismerjem,hogy nem volt rossz húzás. Ha minden más,ami egyébként etikátlan,de a játékszabályok nem tiltják,helyes és vállon veregetést érdemel,akkor ez is
Dátum: 2009.12.24. 14:56:36
Ha már mindenképp valamelyik olaszhoz szeretnéd hasonlítani Hercegnőt,akkor szerintem jobban örülne,ha nem Al Capone-val tennéd ezt,hanem Martin Scorsese-vel
Dátum: 2009.12.21. 22:37:10
Kedves Birka!
Ha a felsültetek az építőkkel c. szöveg az én hozzászólásomra érkezett,akkor kérlek vedd figyelembe,hogy én nem vagyok egyenlő Illuminati,ez a személyes véleményem,ami figyelembe veszi azt,hogy ez egy játék és mindenki úgy játszik,ahogy akar. Következésképpen az,hogy én mit mondok,nem jelenti azt,hogy ezt a többiek is így gondolják.
Amennyiben másra reagáltál,úgy kérelk fogadd szíves elnézésemet
Azt viszont érdemes lenne végig gondolni,hogy ki fütyörészik olyan ritmust,ami meghatározhatja a játékot
Dátum: 2009.12.21. 22:26:24
Kedves Byzon!
Tisztelem,becsülöm amit mondasz. Sőt,azt kell mondjam,hogy az ilyen hozzáállással semmi gond,a való életben is így megy, biológialiag is és társadalmilag is így egységes az élet,hogy ki ezt csinál,ki azt. A ti módszeretek előtt emelem kalapom,ez egy gerinces és tisztességes megoldás. Amiről azonban Deaxus nyilatkozott az nem konkrétan ez,ha jól vettem ki a szavaiból.
Nem kívánok beszállni a sárdobálásba,mert nem az én műfajom,de azért érdmes végig gondolni,amit a kolléga mondott. Még ha elsőre nem is az jön ki belőle,amit szerintem ki szeretett volna hangsúlyozni,akkor sem érdemes egymás torkának ugorjunk egy játék miatt. Ehelyett érdemes még egyszer-kétszer átolvasni a nem teljesen egyértelmű vagy elsőre heves vérmérsékletű hozzászólásra utaló postokat,mert (a fórumok kommunikációs hiányosságai miatt) gyakran félreértésekből keveredik ki nagy vita.
Edit: helyesírás
Nem feltétlenül gondoltam (Tyberius nevében nem beszélek ) hogy a programnak kellene figyelnie erre,gondolom van Miklóséknak elég bajuk enélkül is,de:
A kaland írója figyelhetne arra, hogy a kalandjai külön-külön is élvezhetőek legyenek (ami valahol logikus is,különben nem fogadják el ) és valahogyan utaljon arra,hogy a Kalandok összetartoznak (pl. mindegyiknek ugyanaz a címe és az alcímben térnek el - én ilyet szeretnék írni)
A kalandot kapó játékos meg eldöntheti,hogy ha mondjuk a 2. részt kapja meg belőle,hogy megéri-e neki elraktározni a kalandot és szép sorban megcsinálni, vagy letudja az egyébként önálló élvezeti értékkel bíró kalandot és halad tovább.
Szerintem
Tyberius kérdéséhez én is csatlakoznék,szívesen készítenék én is több részes próbát. Elméletileg megoldható,hogy a próbák külön-külön is nyújtsanak élvezeti értéket,de ennél többet is nyújthatnak,ha valaki megszerzi és megcsinálja a történet szerint összetartozó próbákat.
Dátum: 2009.11.01. 09:35:57
Én ammondó vagyok,hogy a zarknod ébredése event egy kifejezetten jó dolog volt, színesítette a játékot, új lehetőségeket nyújtott, hasznos relikviá(ka)t adott. A jutalmazása pedig rendkívül korrektre sikeredett,mert a ráfordított LE arányában az életben nem járhatott volna jobban senki (max. ultraspec minden tulajdonságra). Egyszerűen nem vagyok képes felfogni,hogy miért nem elég ez valakinek. Miért nem hagyjuk szerencsétlen Beholdereseket dolgozni. Félreértés ne essék,nem vagyok beépített ügynök és nem is védem őket,mert vannak hiányosságok a játékukban,de még ezzel együtt is az egyik legjobbat alkották a kategóriájukban és nem igazán tudok még egy olyan játékot,ami ennyi fejlesztést nyújtana a játékosok igényeire. Ha viszont minden egyes fejlesztésükre elkezd valaki sírni,hogy nem így gondolta,meg ez így nem jó,akkor: egyrészt egy idő után lehetetlen lesz úgy programozni,hogy minden apró változtatást beletegyenek,amivel egy-két játékos napi 2-300 LE-vel többet szedhet össze,másrészt egy idő után a kedvük is elmegy az egésztől,hogy bármi újdonságot csináljanak.
McPaul. Nekem az égvilágon semmi problémám nincsen veled,de kérdeznék valamit,amin remélem nem sértődsz meg. Ehhez nyújtanék egy kis adalékot:
Én versenyszerűen Kick-Boxoztam több éven keresztül. Az évek folyamán viszonylag sok küzdelmet vívtam versenyeken. A kialakult versenyhelyzetben (Zarknod) pedig döntéseket kellett hoznom. Egy adott versenyszezon (maga a Végzetúr játék) viszont több versenyből és több ilyen versenyhelyzetből állt. Az adott versenyhelyzetben hozott döntéseim pedig befolyásolhatták a további versenyszezont (ahogyan a te Zarknod-os döntéseid is). Ha pl. az egyik verseny (Zarknod) döntőjében hátrányban voltam,de ezt be tudtam hozni és ezt meg is tettem,az dicséretes. Az viszont,hogy a versenyt megnyerő fejrúgásom közben a bokám kifordult, kizárólag az én döntésem következménye volt. Nem hibáztathattam érte senkit,csak saját magamat. Az adott versenyt megnyertem,a következő hónap versenyeiből viszont kivontam magam.
Ezzel a kis történettel csak azt akartam sugallni,hogy nem érdemes számon kérni a játék fejlesztőitől a te egyéni döntéseidnek későbbi esetleges hibáit. Kiesett a portyázásból bejövő LE. Akkor miért nem portyáztál? Esetleg kellett az élet a manók leölésére. Akkor most kényszerítettek arra,hogy manóznod kell,mert az event alatt eltűnt a portyázás gombod? Arra pl. nem is gondolsz,hogy hozzád hasonlóan mindenki más a Zarknod-ba fektette a LE-jának nagy hányadát,ezért mondjuk hiába portyáztál volna,nem hozod a szokott mennyiséget?
Sok LE-t veszítettél,amiért nem a tulajdonságaidat fejlesztetted,hanem a meglevő LE-dat pilon aktiválásra költötted. Nem tudom,hogy ti hogy vagytok vele (Birka és még néhányan biztosan ismerik a pontos képletet) de tőlem még a V3-on nem raboltak komoly mennyiséget...(tudom,a vesztes csaták aránya is beleszámít,de 1.000 LE-nél többet még így sem nagyon veszíthet valaki az élbolyban)
Illetve,amikor volt mondjuk 300.000 LE-d,akkor nem lehetett tulajdonságot fejleszteni vagy csak nem akartál,mert inkább a Pilonba töltötted?
Szóval lényeg a lényeg: a betöltött LE-dért jobb jutalmat fizikai képtelenség lett volna adni a játék keretein belül. Amit meg esetleg elveszítettél,azért nem a Beholder a hibás, így nem is kellene emiatt kompenzáljon,mégis megteszi,mert fontosak nekik a játékosok. Erre te közlöd,hogy még ez sem elég...
Dátum: 2009.10.12. 19:23:19
Remélem nem gond,ha beleszólok,de azt hiszem,Mortimernek igaza van. Lehetőséged lesz optimalizálós cuccokat választani,de minden 2 setenként csak egyet,ez eléggé lekorlátozza a lehetőségeket. Ha pedig nem élsz az adott lehetőséggel,akkor azok,akik pedig éltek vele,le fognak hagyni,mivel olcsóbban fejlesztenek Szakértelmet és Tulajdonságot is,hiába kapsz te 15%-a több LE-t a küldetésekért pl.
Így a lehetőséged nagyjából kötelesség is lenne egyben,mert sötét árnyékként vetül föléd a többiek előnyének rémképe.
Kb. olyan,mintha választhatsz abból,hogy egy lantot vagy egy kardot akasztasz le a falról,de ha a lantot akasztod le,akkor azok,akik a kardot választották feldarabolnak egy idő után...
Persze ez csak az én meglátásom.
Dátum: 2009.10.04. 13:12:08
Nem vagyok ugyan programozó,de megkérdezném,hogy a napi egyet nem lehetne úgy megoldani,mint mondjuk a manakonstrukciót? Hogy szerver időhöz lenne kötve és csak azt kellene leprogramozni,hogy jelezze valami,ha az adott kalanddal már próbálkozott aznap az illető.
A KP-ra reagálva: nekem pl. még egy sincsen,mivel 80-90. küldetés között vagyok,de kaland ötletem az van,már most el is kezdtem kidolgozni egyet-kettőt. Szerintem elég szívatás jellege lenne,ha ezt a lehetőséget elvennénk az egyébként kreatív,csak nem megfelelő szintű játékosoktól. Egyébként tetszik a fejlesztés
Dátum: 2009.09.29. 22:56:59
A másik meg az,hogy a Lovagi tornának fix időpontja és szabályai vannak
Ezen kívül pedig csak az indul rajta,aki akar.

A nyeremény feletti siránkozást pedig nem értem Ha ez csak egy lovagias torna volt a békés világ egyik legbékésebb Szövetségétől,akkor nem megérte volna LE nélkül is,csak a puszta részvételért?
Dátum: 2009.09.29. 16:20:50
Mi a veszekedés tárgya?
Mit szóltunk volna le?
Dátum: 2009.09.26. 20:38:11
McPaul írására reagálva:
Az Illuminati egyetlen tagja sem kampányolt soha amellett,hogy ne legyen senkinek sem másodlagosa.
Rain volt az első,aki elérte a felejtős küldetést a V3-on. Ő magánemberként úgy döntött,hogy nem akar szívatni másokat (előtört az irgalmas nővér hajlama) és ezeket felejtette el. Ezek után valamilyen,rajta kívül mindenki számára ismeretlen indokból kiírta a karakterlapjára, a top játékosok jelentős hányada pedig követte a példáját.
Rain viszont nem egyenlő Illuminati (még ha sokat tett is a szövetségért) tehát nem emlékszem,hogy az Illuminati valaha is hirdette volna,hogy ne legyen másodlagosod. Amikor én megszereztem a Mérgezett Karmot még támogatást is kaptam,hogy fejlesszem- jelzem,egyet sem emeltem rajta még- mert jól jön az még. CaveMan-nek pedig igaza van: ha neked nincsen állatod és nekem van,az nekem előny,a harci játékban pedig az előny győzelmet jelenthet.
Tehát nem látom,hogy hol a probléma...
Dátum: 2009.09.26. 13:24:31
Idézet: Tseby'dr akula - 2009.09.23. 14:15:43
Hercegnő kár hogy szolis törölt és nem te...........


Hercegnő,azt hiszem ez egyfajta finom kritika volt művelt és tanult DraKula barátodtól...

Én sajnálom,hogy Szolis törölt,beszéltem már vele azóta,alapvetően igazat is adok neki,de remélem a jövőben még találkozhatunk majd vele
Hercegnő,te pedig ne törölj,mert DraKula örülni fog és a vigyorgás nem áll jól egy kaszát szorongató fogatlan csontváznak
Először is sziasztok,most csatlakoznék az eszmefuttatáshoz.
Úgy gondolom mindent korrektül leírtak előttem,én csak néhány érdekes kérdésre világítanék rá:
Legjobb tudomásom szerint a rendszerváltás körül-amikor én még maximum pajzán gondolat voltam- be volt ígérve egy olyan törvény módosítás,amely azt célozza,hogy az egyéni körzetekből megválasztott politikusok megfelelő mennyiségű szavazat összegyűjtésével visszahívhatóak lesznek-megszűnik a mandátumuk. Ergo,ha nem azt képviselik,amiért megválasztották őket,akkor egy idő után leváltják őket. Valamiért az elmúlt 20 évben ez nem valósult meg... (nem állítom,hogy mindent elsöprő,fenomenális,világmegváltó javaslat,hiszen ezzel is vissza lehet élni,de néhány problémát meg lehetne vele oldani)
Úgy gondolom,hogy rendszerváltásnak akkor nevezhetünk valamit,ha az megváltoztatja a fennálló rendszert. Ezzel szemben az alkotmányunk-rendszerünk alaptörvénye- a '49-ben megalkotott alkotmány folyamatosan toldozgatott,lényegében azonban változatlan formában megmaradt változata. Most akkor mi változott...?
Szép dolog a nemzeti összefogás és a megszorítások,a gazdaság kifehérítése. Éppen annyi vele a probléma,hogy amíg a hozzánk hasonló kisemberek beled*glenek abba,hogy meg tudják valósítani,addig honatyáink röhögnek a markukba és osztrák cégekkel építtetnek viaduktot a sík területre,mert 1 milliárdból többet lehet eltüntetni feltűnés nélkül. Vállalkozók mennek csődbe,mert nem bírják az adót fizetni a bejelentett munkások után,amikor képviselőink építkezésein 4 órára bejelentett embereket kapnak 12 órázáson. Furcsa...
A mostani vezetőség pedig minden eddigit alul múl...
Szakmai tekintetben még nem láthattuk őket működni-lehet,hogy így jártunk jobban- de emberileg már ismerhetünk egyet-kettőt...
És az a legrosszabb,hogy ezek az "emberek" nap mint nap szerepelnek a médiában,így elkerülhetetlen,hogy ne váljanak példaképpé. Az összes probléma csak az,hogy nem sok erkölcsi alapja van annak,amiről "prédikálnak" és nagyon sokan követik azt a mintát,amit adnak,ami valahol szintén hozzájárulhat a társadalom lezülléséhez.
Mondjuk ezek az én saját gondolataim. Először is nem szeretném senkire ráerőltetni,hiszen nem biztos,hogy így van. Másodszor pedig köszönöm a lehetőséget,hogy ezt megoszthattam veletek.
Dátum: 2009.04.13. 20:16:35
A 0,2 a képletben egy egyszerű százalékos számítás-értelmezésem szerint- és az összeadás jel miatt az alap Lélekenergia Sajtolás Szint*20%-a nyerhető ki (Tehát értelmezésem szerint 5-ös szinten pont 2-szer annyi,mint alapból-alap+5*20=100%.
"Már 1-es szakértelemszinten is a normál értéknél 20%-kal több LE-t kapsz, és ez tovább nő, 2. szinten 1.4x, 3. szinten 1.6x stb. lélekenergiát kapsz érte."
Az idézet a wikidot-ról van.
Persze ezek csak az én meglátásaim,javítsatok ki,ha nem így volna.
Dátum: 2009.02.12. 22:05:10
Tiszteletem mindenkinek,aki olyan tökélyre fejlesztette a regenerációs képességeit,hogy a Zafír Horda tagja lehet!

Ömlengést félre,sziasztok!
A 3. világ (nem Afrika,hanem a szerver) egy Zafír szövetségének, az Abyss-nak vagyok tagja.
A Klán nem rég indult, 2009.február 16-n hétfőtől pedig megkezdődik az adózás a Klánon belül,így a fejlődésünk eddig zavartalan.
Pillanatnyilag teljes a létszám,de már épül az Őrtorony tovább,úgyhogy várunk mindenkit,aki szeretne egy viszonylag gyorsan fejlődő Klánhoz és egy kiváló közösséghez tartozni.
A jelentkezéseket Salven-nek vagy Arsamis Krax-nak továbbítsátok.
Hajrá Zafír Horda
Dátum: 2009.02.12. 18:19:22
Üdv mindenkinek!
Az egyéb lehetőséget választottam,ez jelen esetben azt takarja,hogy egy másik játékban hallottam róla.
konkrétan travianban,valaha játszottam ezzel is. A Klán Fórumán volt több offtopic,többek között arról is,hogy ki mivel játszik még.
ott írta valaki,hogy Végzetúrral és nagyon tetszik neki,emiatt már abbahagyott minden online játékot kivéve a Traviant. Gondoltam mivel még nem hallottam a Végzetúrról,ezért megnézem. Mikor láttam,hogy Beholderes fejlesztés a dolog,már éreztem,hogy játszani fogok
Egy időben ugyanis HKK-val játszottam,de mivel vidéki vagyok,ezért nem sok lehetőségem volt gyakorolni,így ez abbamaradt,az ŐV környezetét pedig kifejezetten megkedveltem.
Oldal: 1