Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456
Szerző
Topic neve: Politika, Gyurcsány, választások
kedvencSalx narvalFérfi
Végzetúr tanonc
33 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Politika, Gyurcsány, választások
41. hozzászólás - 2009.04.02. 09:59:04
Én mindent megértek azt is,hogy fizetni kell.Amit viszont gusztustalannak tartok az az aránytalanság.Miért megint a gyerekek,betegek,kisfizetésből élők,kisnyugdíjjasok és a kisvállalkozók terheit látom növekedni.Hol vannak ilyenkor azok a milliomosok,milliárdosok akik eddig mások kárára élvezték az ország javait.Miért nem hallom,hogy 25% al megemelik a luxusadót,hogy eltörlik a 200000Ft nál magasabb nyugdíjjakat,hogy zárolták xy külföldi bankszámláját,hogy ugrott a szálloda,villa,a luxusnyaraló.Szeretném hallani a hírekben,hogy a miniszter gyerekének nemtelik magániskolára mert az ország bajban van.Szeretném ha megneveznék a felelősöket végre,azthiszem ez a minimum lenne azokért a terhekért amit ránk kívánnak tenni.Ehez amit csinálni akarnak nem szakértői kormány kell ,hanem húsz markos legény akik végigjárják a házakat és elviszik amit találnak.Ébrednünk kéne végre barátaim.Ne tűrjük el,hogy ez a pár gazember tönkretegyen mindent amiért már nagyapáink is dolgoztak.Mondjunk végre nemet az egészre,becsületes emberek kellenek az ország élére és nem pártok.Húsz év alatt ennyit sikerült csinálniuk.A problémáinkat csak mi magunk tudjuk megoldani,mégpedig nemzeti összefogással,és mások iránti toleranciával.Meg kellene végre érteni,hogy nem MSZP sek és FIDESZ esek hanem Magyarok vagyunk mindannyian.
Pontszám: 6.71
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Politika, Gyurcsány, választások
42. hozzászólás - 2009.04.02. 10:17:40 (Válasz Salx narval #41 hozzászólására.)
"Miért megint a gyerekek,betegek,kisfizetésből élők,kisnyugdíjjasok és a kisvállalkozók terheit látom növekedni"

Pont, hogy most billen helyre az aránytalanság. Jelenleg az van, hogy a versenyképes munkaerőt sanyargatják, a piacképes termékeket gyártó cégektől vesznek el, ezt nyeli el az állami szféra (rokkantnyugdíjasok, segélyek, támogatások). Most ez utóbbit fogják (tervezik...) lecsökkenteni, így kevesebbet kell elvenni azoktól, akik jövedelmeket termelnek.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.04.02. 10:18:37-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.43
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Melazasok
43. hozzászólás - 2009.04.02. 15:20:59
Sziasztok!

Elore bocsajtanek ket dolgot. Az egyik, csak egy elnezest az ekezettelen betukert, remelem elnezitek nekem, de igy kb. feleannyi ido alatt tudom leirni, mit is gondolok (ha ugy gondoljatok, akkor utana kijavitom).
A masik, amit mar tobbszor is emlitettem, hogy en a felvidekrol irok, tehat szervesen pontosabban kozvetlenul nem erint az, ami Magyarorszagon van, DE:
Kedvesem pesti es magyar allampolgar.
Tervezunk egy kozos eletet, amit minthogy kettonk kozul csak en beszelek szlovakul, a hatar feletek eso oldalan kene "elkovetnunk".

Tovabba van meg par velemenyem, amit szinten szeretnem, ha tudnatok, meg mielott erre a temara konkretan valaszolnek.
Csak annak a politikusnak hiszek, akinek lo legel a sirjan. Tekintet nelkul korara, nemere, vallasi hovatartozasara.
Epp ezert nem vagyok se fideszes, se mszpes, se mdfes, se...

Volt itt par otlet (tobbek kozt ez a SZAVAZZ RAM level), ezzel kapcsolatban inulnek el, aztan majd meglatjuk hol lyukadok ki.
Le volt irva, hogy a rendoroknek tobb jogot, amivel visszacsaphatnak. Igen. Alairom. Lenyegesen tobbet. Reszemrol a legritkab esetben vonnam ketsegbe egy rendor szavat. Persze ehhez olyan rendorok kellennenek, szoval kellen Hozzajuk egy felugyelo testulet.
Tudom ezzel tobb lenne az allami alkalmazott, de ki nem hiszi el azt, hogy ha 2006ban az oszodi beszed utan ugy ahogy kell szetverik a rendorok a randalirozokat (hangsulyozom, nem a tuntetoket, hanem azokat, akik a pl. TV ellen mentek, ill. szetvertek az Andrassy utat) a kello brutalitassal, akkor oktober 23.n nagyobb lett volna a nyugalom. Esetleg a katonasaggal egyutt.
Jahogykerem, ez mar tulzas? Lehet. Nalunk, mikor bevezettek a Bokros-csomag itteni megfelelojet, akkor keleten zavargasok voltak. Kikuldtek a rendoroket, akiket megvertek. Masnap ott volt a katonasag (vizagyukkal, viperakkal gumilovedekkel), harmadnap hajnalban nyugalom volt. A focidrukkerek is meglepodtek Szerdahelyen, de arrol mar nem szol a fama, hogy elotte mit csinaltak (petardak a kocsik alatt), illetve hogy egy masik vagokep szerint a slovan drukkerek elott allnak a rendorok es a gumibotokat nem azert emelgetik, hogy mutassak "Ezzel fogjuk verni a magyarokat". (Megjegyzeskent csak annyit, hogy ha en ott vagyok 15.-n a Kossuth teren, akkor most nem beszelgetunk, mert a zaszlofevonas alatt bekiaballokat, ami alatt a Himnusz szol, kimeletlenul agyonverem, es ezt most lehet szo szoros ertelmeben erteni.)
Apropopo Bokros-csomag. Miutan bevezettek, Magyarorszag megelozte az osszet posztkommunista orszagot, es miutan a nepi elegedetlenseg lemondott, a vilagbank ket kezzel kapott utana:
Miniszteri posztjáról való lemondását követően rövid időn belül külföldre távozott: a Világbank Európáért és Közép-Ázsiáért felelős igazgatója lett, többek között Horvátországban és Lengyelországban dolgozott kormánytanácsadóként. 2009 februárjában a Nemzetközi Valutaalap tanácsadójaként járt a krízis sújtotta Ukrajnában.
Ezzel csak azt akartam mondani, hogy mint kozgazdasz elott, le a kalappal.
Nemreg volt Vele egy riport, akkor azt mondta, hogy a nyugdijrendszer megreformalasaval mar O is elkesett, es azota 10 ev telt el.
Talan ott a gond, hogy senki sem mer hozzanyulni a nyugdijakhoz, mert az egyenlo egy politikai ongyilkossaggal, marpedig (mint ahogyan azt itt paran mar elmondtak), parlamentben terpeszkedo politikusok ennel hatalomehesebbek.
Mar ha epp ott terpeszkednek, es nem vonulnak ki. Egyebkent milyen rendszer az, hogy kivonul, ha nem tetszik Gyurcsany felszolalasa? Konyorgom, Neki ott a munkahelye, es barmennyire is nem birja, Gyurcsany a fonoke (volt). Ez nagyjabol azzal lenne egyenerteku, hogy kimegyek, a terembol mikor nem tetszik, amit a fonok mond. Azt hiszem, abban a pillanatban kereshetnek egy uj allast. O ezzel szemben csak nevet az egeszen. Tovabba a gondokat nem sajtotajekoztatok keretein belul kellene megtargyalni, hanem bent az ules alatt.
A kovetkezo ilyen szamomra nehezen emesztheto, hogy most mar a politikusoknek el kell szamolni, mire koltottek a penzuket. Van itt gondolom olyan, aki ceges autot vezet. Mi lenne, ha egyszer azt mondana, hogy tankoltam 15.000 forintert, kerek annyit. Valoszinuleg kirohognek, ellenben kedves politikusaink (itt is ez van) ezt megtehetik. Mi az, hogy valakinek immunitasa van, ha elut egy embert reszegen? Miert tobb O mint en?
Phuuu. Elnezest kerek (vagy lenezest, ha ha ugy gondoljatok, hogy sok hulyeseget irok), de egy kicsit begyemben van a felsobb vezetes. Amolyan incompleto.
Visszaterve. Az egyetlen helyes megoldas, egy olyan kormany, aki tenyleg tenni akar, es ert is hozza. Sajna vagy az egyik, vagy a masik nem fog osszejonni, es nincs annal rosszabb, mint amikor a hulyeseg akaraterovel parosul.
Salx narval, igazat adok Neked tobb dologban, de abban nem, hogy a nyugdijasokat 13. havi es egyeb nyugdijakkal tamogassak. Ha mar annyira segiteni akarnak, akkor annak a penznek a felet osszak szet a kisnyugdijasok kozott...
Ha nyakadig er a trutyi, ne mozogj, mert hullamzik. Erre par alak elkezd ugralni. No comment. Gyurcsanynak egy dolgot irok a szamlajara mint pozitivum, hogy rajott, hogy itt mar nem lehet politikai csatarozasokat vivni, ezert megszervezte a nemzeti csucsot. A baj, hogy igazan egyik fel sem vette komolyan.
A ket jo jelolt kozul az egyik azert nem vallalta, mert nem volt meg a teljes tamogatottsag, a masik meg azert, mert nem a sajat programjat csinalhatta.
A Fidesznek most mindegy, csak kormanyon legyen, az Mszpnek ezzel szemben mindegy, csak kormanyon maradhasson. Viszont ha az egesz bandat ugy ahogyan van kisoporjuk, akkor semmi sem fog mukodni, ami most jelen pillanatban nem megengedheto...
Igazan nem tudom, hogy lenne-e helyes megoldas. Az biztos, hogy akarmit is fog csinalni a kormany az ellenzek szerint az nem lesz jo (szandekosan nem irok partokat) es a is, hogy a vegen a masik part megoldasat fogja mindenki kivanni, mert az elohuzza a csokkenteni kell az adokat, es emelni a nyugdijat kartyat.
Lenne meg rengeteg minden, amit elmondanek (akar az is, hogy mi az itteniek velemenye a fideszrol mint kormanypartrol) de reszint 40 oldal lenne, reszint elfaradtak az ujjaim, reszint dolgozni is kene, amig meg van hol...

Tovabbi kellemes napot
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 9.45
népszerűDarkshadeFérfi
Végzetúr mester
563 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Politika, Gyurcsány, választások
44. hozzászólás - 2009.04.02. 22:00:06
Üdv! Eredetileg kettőzött volt a dolog valami hiba miatt, vagy csak a szokásos túlterhetség.
A hozzászólást Darkshade módosította 2009.04.02. 22:01:53-kor
Vedd észre, figyeld meg végül csapj le rá. Laurie- Kubla kánság tagja.

Nem Garfield az egyetlen akinek Arachnofóbiája van.
Pontszám: 5.33
népszerűDarkshadeFérfi
Végzetúr mester
563 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Politika, Gyurcsány, választások
45. hozzászólás - 2009.04.02. 22:00:12
Üdv! Zoltanszon egy dologgal szeretném kiegésziteni a dolgot. Magyarországon nem legeltetnék lovat politikus sírján két dolog miatt:
1, Kevés a ló, ami volt eladták, vagy külföldön versenyez (Overdose). Sajnálom a maradék lovat kitenni a mérgezett fűnek.

2, Kevés az igazi politikus, csak pártfunkciónáriusok vannak, de azokból kismillió akad.
Vedd észre, figyeld meg végül csapj le rá. Laurie- Kubla kánság tagja.

Nem Garfield az egyetlen akinek Arachnofóbiája van.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagViharsarokFérfi
Végzetúr tehetség
154 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Politika, Gyurcsány, választások
46. hozzászólás - 2009.04.03. 08:05:24
Miből is áll a 4 év kormányzás?
1. év------hátrafelé mutogatás
2.év------nagy tervek vetítése
3.év-----ígérgetés
4.év -----még több ígérgetés(készülődés az új választásra)
Közben semmi sem történik
Lehet bolondnak tartotok,de visszasírom az átkos rendszert.Volt munkám,nem volt adósságom,boldog voltam.
Jelenleg időszakos munkám(4hónap), jelzáloghitelem(sok),gyomorfekélyem(1) van,és a hangulatom nem vidám.
Viharsarok (ex-Avatar)
TGY
3. világ Aromolika
Pontszám: 7.73
kedvencStubbFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Politika, Gyurcsány, választások
47. hozzászólás - 2009.04.03. 13:33:20
Én csak egy dolgot szeretnék hozzátenni.

SÜN!!!! SÜN!!!!
"Ha egy férfi és egy nő csókolóznak, az a romantika.
Ha ott van a nő férje is, akkor lesz a dráma.
És ha közben még énekelnek is, na az az opera..."
"A hős holtan esett össze. Ezt később nagyon sajnálta, de akkor már nem volt mit tenni."
Pontszám: 2.38
kedvencSalx narvalFérfi
Végzetúr tanonc
33 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Politika, Gyurcsány, választások
48. hozzászólás - 2009.04.04. 10:14:41 (Válasz Mortimer #42 hozzászólására.)
Re, Pont,hogy most billen helyre az aránytalanság. Kedves Moltimer,jó helyen keresed a megoldást amikor azzal érvelsz,hogy a piacképes termelőket,vállalkozókat sanyargatják.Senki nem örül annak,hogy a fele bérét elveszik,pláne akkor nem ha azt látja ,hogy mások visszaélnek a segéllyel,rokkantnyugdijjal stb.Ezeket szigorúan fel kell számolni.Minden tiszteletem ellenére azt kell mondanom,hogy tévedsz ha ettől a programtól várod a megoldást.Szó nincs arról,hogy a megszórító intézkedésekből származó bevétellel a munkavállalói és vállalkozói terheket szeretnék csökkenteni.Annyi pozitívuma van,hogy a menekülni kívánó külföldi befektetőket kiváró állaspontra helyezze,de annyi már nincs,hogy újj beruházókat generáljon.Egy évre senki nem tervez.Tény ,hogy lessz egy papír amit azEU elé lehet vinni.Most nézzük mindezt miért cserébe.Egy csomó munkanélküli a nyugdíjjasokból és kismamákból ,ne feledjük aztse,hogy amelyik anyuka visszatud menni dolgozni bölcsödei ellátast fog kérni ,ez így eggyben nembiztos,hogy kevesebb mint a GYES.Ki szeretnék még térni azokra az emberekre akik kórházba fognak kerülni mert nemtudják kiváltani a gyógyszereiket.Ezeknek az embereknek a zöme nagy eséllyel rokkantnyugdijjas lssz.Mit gondolsz Moltimer ezeket a terheket ki fogja viselni,ha nem a még munkábanlévők egyre apadó tábora?Arra már kisem akarok térni,hogy milyen hatással lessz a közhangulatra,vagy a tanulni vágyó gyerekekre.Az országot a bajból csak a dolgozók tudják kihúzni ,nem pedig a munkanélküliek.Jól látod , minden ésszerűen megmozdítható forrásal a munkavállalók és vállalkozók terheit kell csökkenteni . Állami garanciát kell adni a befektetőknek arra,hogy akormány nem veri szét vállalkozásaikat adórendeletekkel.Még egy fontos dolog,nagy hangsújt kell fordítani a kisválalkozói képzésre,mert voltak itt átgondolatlan kezdeményezések,aztán bukta.Ha mindezek ellenére is jónak tartod ezt a törvényt én ezt tiszteletben tartom. Salx Narval.
Pontszám: 8.25
kedvencSalx narvalFérfi
Végzetúr tanonc
33 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Melazasok
49. hozzászólás - 2009.04.04. 10:54:30 (Válasz Zoltanszon #43 hozzászólására.)
Kedves Zoltanszon,nem akartam én kardoskodni a 13 havi nyugdíjjak,bérek mellett.Ami azt illeti létre sem kellett volna hozni.Ha volt miből adni,akkor meg kellett volna emelni a fizetést vagy a nyugdíjjat.Én csak arra szerettem volna utalni,Bajnai Gordon szavait kiegészítve,hogy ne csak a szegény embereknek fájjon.Tisztelettel Szalx Narval.
A hozzászólást Salx narval módosította 2009.04.04. 11:00:59-kor
Pontszám: 8.33
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Melazasok
50. hozzászólás - 2009.04.06. 12:50:47 (Válasz Salx narval #49 hozzászólására.)
Teljesen igazat adok Neked, erre írtam azt, hogy az legrászorulóbbak között kellene szétosztani a felét. Persze az, hogy ki a rászoruló és ki nem az, mind szubjektív.

Egyébként, ha nekem kellene beleülnom abba a bizonyos bársonyszékbe, azzal kezdeném, hogy Churchillt idézném: "Nem ígérhetek mást csak vért, erőfeszítést, verítéket és könnyeket."
Sajna most csak az utolsó három segíthet.
És minél tovább halogatjuk, annál több kell mindenből.
A hozzászólást Zoltanszon módosította 2009.04.06. 19:48:13-kor
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 7.50
kedvencRiusFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Politika, Gyurcsány, választások
51. hozzászólás - 2009.04.06. 17:21:52
Szép és jó dolog a közös összefogás és a nadrágszíj összehúzás, de ne csak alacsony szinteken.
A nyugdíj összegének felső határának meghúzása, különféle kedvezmények megvonása, az állami szférák vezetőinek bérének befagyasztása, jutalmaik és prémiumaik megvonása(hacsak nem tett le olyat a cég az asztalra, márpedig a most sokat emlegetett Autópálya Felügyelet, a MÁV és a BKV, valamint a minisztériumok csak viszik a pénzt, tehát nem), a vagyonosodások ellenőrzése és teljes családi vagyonelkobzás törvénybe iktatása lenne a szükséges lépések első pár tagja. Vizsgálják felül a vezetők és "szakértők" szerződéseit, amiben iszonyat végkielégítések, juttatások és sikerdíjak szerepelnek(elég csak az MNB-t megnézni). A képviselők végkielégítése törlődjön teljesen, hisz nem csekély kedvezményeket kaptak az alatt is, nehogy még ezt jutalmazzuk a végén, hogy "milyen szépen loptál, ne még egy kicsi emlékül". Az átvilágítás kormányzati szinten kell kezdődjön és nagyvállalkozóin folytatódjon. Az APEH pedig a sokat emlegetett strómanok kivizsgálásával is kezdjen foglalkozni. Kapjon nagyobb hatáskört a politikusok és nagyvállalatok ellenőrzésére és büntetésére, törlődjék a mentességét a politikusoknak, mivel jelenleg a "politikus" a korrupttal áll párhuzamban, ha nem azonos. Ne kaphassanak a képviselők utazási és szállásköltség támogatást milliós tételekben, amikor a családjuk nevén tucatnyi fővárosi ingatlan van(pl. Kapolyi, Veress, stb.).
Kezdjük el a kivizsgálásokat és a megszorításokat, de ne csak a már eddig is sarcoltaktól.
Fagyasszanak be minden a pártoknak adandó választási és egyéb juttatást. A pártok éljenek a tagdíjakból. A székházaikat vegyék vissza, és csak használati jogot kapjanak rá, ahol a rezsit és az állagmegóvást is nekik kell állni. Ez egyesek szerint növelné a korrupciót, de akit politikusként ezen érnek, annak külön halmazati büntetése, munkaköréből adódó minősített büntetése legyen teljes családi vagyonelkobzással, mert oda viszik ki a pénzt.
Tudom kemények ezek a szavak, és megvalósíthatóságuk a 0-hoz közelít, de ezzel kellene egy korrekt politikai elitnek kezdenie. Sajnos ez Utópia.
Ronda troll vagyok.
Éhes, agresszív, konok,
Mindent felfalok.

Világ 1: Rius, Világépítők
Világ 2: DeSide, Zafír
Világ 3: Drowsy Druid Abasc, Mohír
Pontszám: 8.80
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Politika, Gyurcsány, választások
52. hozzászólás - 2009.04.08. 09:13:40 (Válasz Darkshade #45 hozzászólására.)
Idézet: Darkshade - 2009.04.02. 22:00:12
Kevés az igazi politikus, csak pártfunkciónáriusok vannak, de azokból kismillió akad.


Mi a kulonbseg es ki az aki igazi politikusnak tekintheto?
Pontszám: 7.50
népszerűDarkshadeFérfi
Végzetúr mester
563 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Politika, Gyurcsány, választások
53. hozzászólás - 2009.04.08. 12:11:34
Kossuth Lajos, Gróf Teleki Pál, Andrássy Gyula, Széchenyi István, Bethlen István, Deák Ferenc, de még egy keményvonalas politikus mint Tisza István is rendbe tudná rakni az országot, ha kellő támogatottságot kapna. Ma nincs erre példa, ki adná életét az eszméinek, mint Teleki Pál, ki ajánlaná fel magánvagyona egy részét valamely célra /Itt nem az 1 forintos összegről van szó, meg az állítólag jótékonykodásra adott fizetésről, mert ilyen-olyan beruházások révén cégük többszörösét kapta, még ha nem is a legjobb tender volt, hanem a tényleges felajánlásról esetleg közös teherviselésről./ Ki kötne alkut az ellenzékkel az ország érdekében, mint Bethlen István tette? Ha bárki az ország érdekében cselekedne, s félretenne párt és cégérdekeket az volna igazi politikus / ma Magyarországon nem tudom van-e ilyen/, ellenkező esetben csak pártfunkcionárius.
A hozzászólást Darkshade módosította 2009.04.08. 12:15:06-kor
Vedd észre, figyeld meg végül csapj le rá. Laurie- Kubla kánság tagja.

Nem Garfield az egyetlen akinek Arachnofóbiája van.
Pontszám: 9.38
fórumozóSára1997Nő
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Politika, Gyurcsány, választások
54. hozzászólás - 2009.04.08. 12:27:06
nagyon vicces mindent elrontott és ott hagyta az egésztet! hülye majom !
Pontszám: 5.43
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Politika, Gyurcsány, választások
55. hozzászólás - 2009.04.08. 13:34:01
Azt mondják, hogy a közzétett megszorító csomag csak a "feketelevest" tartalmazza, a pozitív lépések (adócsökkenés?) nincsenek benne, mert ezt nem kell külön elfogadtatni a képviselőkkel. Sajnos pont ez az a rész, ami a legkönnyebben lemaradhat. Ráadásul az egésznek van egy átfutási ideje, mire bevezetik, 2010, és akkor itt az új választás, a Fidesz eltörölheti az egészet egy mozdulattal.

Riusnak teljesen igaza van, először a parlament háza táján kellene rendet tenni. Valójában az lenne az igazi, ha a teljes költségvetés akár részletekbe menően is megtekinthető lenne bárki számára egy weboldalon. Látszana, hogy mennyit kap X tárca, intézmény, azt milyen költségként számolja el, de akár az is, hogy mennyit költöttek diplomáciai gépkocsikra stb. Volt egy film egy fickóról aki hasonmásként átmenetileg amerikai elnök lett. Gondok voltak a költségvetéssel, bevitte a saját könyvelőjét, aki átnézte az egészet, és egyből talált pár milliárd fölösleges kiadást
nem is tudom ki mesélte, hogy egy állami szervnél megkapták a 2 milliárdos keretet, és ott izzadnak, hogy költsék el, de képtelenek, eddig még csak pár százmilliót sikerült... Az egészben a trükk az, hogy az egész rendszer annyira összetett, hogy senki sem látja át igazán, és mindenki elhiszi azt, amit az ún. szakértők mondanak (számokról stb). A sajtó kiragad néha vicces tételeket (20 milliós szakértői dij egy pár oldalas dokumentumért), de ez max annyira jó, hogy mindenki szörnyülködik, és megy minden a maga útján. Amig a politikusok saját főnökeik, saját maguktól kapják a fizetést, ebben nem lesz változás. A politikusoknak egy alacsony összeget kéne kapniuk, plusz sikerdijat, ami a GDP növekedéshez, és az államadósság csökkenéséhez kötött.

Egyébként az sem ártana, ha erről az irdatlan államadósságról pontosan lehetne tudni, hogy kinek tartozunk, és kinek mekkora kamatot fizetünk. Nyilván egy része államkötvény, amit bárki megvehet, de a többivel pontosan kinek lógunk, erről még nem sok szó esett.
Pontszám: 8.40
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Politika, Gyurcsány, választások
56. hozzászólás - 2009.04.15. 14:18:16
Üdv újra!

Húsvét hétfőn Pest felé igyekezvén úgy gondoltam, rég hallgattam Zorántól az így alakult albumot. Ugyan nem ezekért a dalokért akartam felidézni, de egy "kicsit" ledöbbentett. Az elsővel az én politikai nézetemet énekelte meg és szerintem nem vagyok ezzel egyedül:

Sohase higgyetek a szemeteknek

Presser Gábor – Sztevanovity Dusán

Óh ne, óh ne, sohase higgyetek a szemeteknek

Hé, gyerekek, figyeljetek
Elmagyarázom a bűvészetet
A pódium áll, a rivalda kész
Zajlik az össznépi megtévesztés
Nézd, az ott a kincs
Csiribi-csiribá, s híre sincs
Az elme villog, dől a szöveg
S úgy, ahogy én is, jól megeszed

Óh ne, óh ne, sohase higgyetek a szemeteknek

Tapsra vár, ha becsapott már
S él belőled, mint a király
S minden csaláshoz van elég ész
És a bilincsből mindig kifér a kéz
Kérdezed, s félrevezet
S jól esik, hogy elhiheted
Egy széles mosoly, csak neked
S úgy, ahogy én is, jól megeszed

Óh ne, óh ne, sohase higgyetek a szemeteknek

Néhány földön jártam
Néhány cirkuszt láttam
De jegyet veszek, s ráfizetek
Megismétlik a trükkjeiket
Nézek, mintha látnék
S ő minden törvényt átlép
A szemembe küldi a fényt
Így lesz a fejben sötét

Óh ne, óh ne, sohase higgyetek a szemeteknek

Néhány földön jártam
Néhány cirkuszt láttam
Itt a piros, ott a piros
Itt úgysem lehetsz túl okos
Tudom, mindez játék
Szabályos, csak másképp
A szemembe küldi a fényt
Így lesz a fejben sötét

Óh ne, óh ne, sohase higgyetek a szemeteknek

Hé, gyerekek, figyeljetek
Elmagyarázom a bűvészetet
Ott lenn a tömegben, ott a helyed
Kiválaszt és beköti a szemed
Táncolj körbe, jó bohóc
Annyira jó, hogy meghatódsz
Hallod a tapsot, s nagyra nősz
Ez nagy mutatvány, s újra bedőlsz

Óh ne, óh ne, sohase higgyetek a szemeteknek

És aki még nem unta meg az olvasást, annak ajánlom a következőt is. Kérnék mindenkit, hogy kétszer olvassa el, az utolsó két sor tekintetében érthető lesz, hogy miért.
Az én időmben

Presser Gábor – Sztevanovity Dusán

Az én időmben sok kohász a jog tudósa volt
Az én időmben sok jogász csak vádakat koholt
Az én időmbe kinn a meccsen durva volt a boksz
Az én időmben divatos volt a bunda és a koksz

Az én időmben minden hanta nyomtatásban állt
Az én időmben minden banda nyugati hangra várt
S csak abból lett a nagy vezír, akit a nép szeret
Az én időmben néhány senki igazán valaki lett

Az én időmben messzi tájról jött a mintakép
A másolat, a jó utánzat sohasem volt elég
Az én időmben mások tudták mitől lesz jó nekem
Az én időm az valahogy nem volt sohasem jó helyen

Az én időmben gondban voltak mind a jó fejek
Már el se hitték, lesz idő az én időm helyett
Most állok itt, mint régi vándor újabb hegytetőn
És bármit nézek, annyit látok, ez is az én időm
Tulajdonképp itt a lényeg, de úgy gondoltam, hogy ha már egyszer elkezdek idézetekkel dobállózni, akkor jöhet az első is...

Miklós hozzászólására:

Idézet: Miklós - 2009.04.08. 13:34:01
Azt mondják, hogy a közzétett megszorító csomag csak a "feketelevest" tartalmazza, a pozitív lépések (adócsökkenés?) nincsenek benne, mert ezt nem kell külön elfogadtatni a képviselőkkel. Sajnos pont ez az a rész, ami a legkönnyebben lemaradhat. Ráadásul az egésznek van egy átfutási ideje, mire bevezetik, 2010, és akkor itt az új választás, a Fidesz eltörölheti az egészet egy mozdulattal.
A Fidesz nem csak törölheti, de ha odakerül, meg is teszi. Nálunk, Robert Fico választási ígéretei közé tartozott, hogy eltörli a vizitdíjat. Megtette. Erre mondják azt, hogy 20 koronával nyerte meg a választásokat. Akármit is lép Bajnai Gordon, Navracsics and co. az ellenkezőjét fogja mondani. Ha már itt tartunk. Említve volt a pártfunkcionárus vs. politikus. Milyen jogon kérdőjelezi meg valaki a politikától való távolságtartását az új miniszterelnöknek az első beszéde után. Lehet, hogy tanulva az elődök hibájából tényleg meg akarja tartani azt a 3 lépét távolságot. De továbbmegyek. Milyen jogon teszi valaki nevetségessé Magyarország frissen megválasztott miniszterelnökét?

Riusnak teljesen igaza van, először a parlament háza táján kellene rendet tenni. Valójában az lenne az igazi, ha a teljes költségvetés akár részletekbe menően is megtekinthető lenne bárki számára egy weboldalon. Látszana, hogy mennyit kap X tárca, intézmény, azt milyen költségként számolja el, de akár az is, hogy mennyit költöttek diplomáciai gépkocsikra stb. Volt egy film egy fickóról aki hasonmásként átmenetileg amerikai elnök lett. Gondok voltak a költségvetéssel, bevitte a saját könyvelőjét, aki átnézte az egészet, és egyből talált pár milliárd fölösleges kiadást
Az ötlet jó, támogatom. Most ismét Bajnai mellett fogok érvelni (gondolok a miniszteri fizetésekre, amit első lépéskény megkurtított, majd megnézzük, hogy hova jut a végére), de én adtam 100 nap türelmi időt a mi kormányunknak is, annak ellenére, hogy ott volt a kormányban Ján Slota (akit gondolom nem kell külön bemutatni). Jjah, Miklós, a film, amire Te gondolsz a Dave volt 1993-ból Sigourney Weaver és Kevin Kline főszereplésével. És igen, az a rész nekem is tetszett. Az is, ahogyan kivágta magát, hogy miért nem írta alá a törvényt (bár az egyik "embere" tette), és az is, ahogy indokolta, hogy most innét veszünk el pár millió dollárt, most onnét...

Amit mondasz, az alacsony fizetésről, jó. A gond ott van, hogy ha ez most meg is valósítható lenne, akkor is szüksége lenne egy bizottságra, ami ellenőrzi, kinek mennyi sikerdíj járna. Innetől viszont kéz kezet mos...

Hát ennyi mára. Tudom hülyán hangzik, de mondom, most részemről bizalmat szavaztam Bajnainak. Nem hiszek Neki el mindent, amit mond, de egyelőre nem is raktam még be az "ez is csak saját zsebre dolgozik" kosárba. Meglátjuk.

Jjah, még egy idézet a Heti Hetesből, Hajós András szájából reagálva Orbán Viktor azon kijelentésére, hogy ez a kormány nem jó Magyarországnak:
Mit lehet erre mondani? Orbán Viktornak gaza van. Ez a kormány nem jó. De teszem hozzá, a másik sem.
A hozzászólást Zoltanszon módosította 2009.04.15. 15:17:20-kor
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 6.50
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Politika, Gyurcsány, választások
57. hozzászólás - 2009.04.20. 12:38:40
No igen, jelenleg én is úgy vagyok vele: lássuk, mi lesz belőle.

Alapvetően, eddig az ország minden szinten többet költött, mint amit megtermelt. A hitelek egy részét lenyúlták a politikusok, de egy kisebb részét szétosztották a népnek, hogy megtartsák a szavazókat. Mindenképpen egy bizonyos fokú elszegényedési folyamat elé nézünk, de az talán még mindig a kevésbé rossz, mint az államcsőd az 1000%-kos inflációval és a jegyre osztott kenyérrel és cukorral.
Pontszám: 6.27
népszerűKraxFérfi
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Politika, Gyurcsány, választások
58. hozzászólás - 2009.04.27. 21:27:22
Először is sziasztok,most csatlakoznék az eszmefuttatáshoz.
Úgy gondolom mindent korrektül leírtak előttem,én csak néhány érdekes kérdésre világítanék rá:
Legjobb tudomásom szerint a rendszerváltás körül-amikor én még maximum pajzán gondolat voltam- be volt ígérve egy olyan törvény módosítás,amely azt célozza,hogy az egyéni körzetekből megválasztott politikusok megfelelő mennyiségű szavazat összegyűjtésével visszahívhatóak lesznek-megszűnik a mandátumuk. Ergo,ha nem azt képviselik,amiért megválasztották őket,akkor egy idő után leváltják őket. Valamiért az elmúlt 20 évben ez nem valósult meg... (nem állítom,hogy mindent elsöprő,fenomenális,világmegváltó javaslat,hiszen ezzel is vissza lehet élni,de néhány problémát meg lehetne vele oldani)
Úgy gondolom,hogy rendszerváltásnak akkor nevezhetünk valamit,ha az megváltoztatja a fennálló rendszert. Ezzel szemben az alkotmányunk-rendszerünk alaptörvénye- a '49-ben megalkotott alkotmány folyamatosan toldozgatott,lényegében azonban változatlan formában megmaradt változata. Most akkor mi változott...?
Szép dolog a nemzeti összefogás és a megszorítások,a gazdaság kifehérítése. Éppen annyi vele a probléma,hogy amíg a hozzánk hasonló kisemberek beled*glenek abba,hogy meg tudják valósítani,addig honatyáink röhögnek a markukba és osztrák cégekkel építtetnek viaduktot a sík területre,mert 1 milliárdból többet lehet eltüntetni feltűnés nélkül. Vállalkozók mennek csődbe,mert nem bírják az adót fizetni a bejelentett munkások után,amikor képviselőink építkezésein 4 órára bejelentett embereket kapnak 12 órázáson. Furcsa...
A mostani vezetőség pedig minden eddigit alul múl...
Szakmai tekintetben még nem láthattuk őket működni-lehet,hogy így jártunk jobban- de emberileg már ismerhetünk egyet-kettőt...
És az a legrosszabb,hogy ezek az "emberek" nap mint nap szerepelnek a médiában,így elkerülhetetlen,hogy ne váljanak példaképpé. Az összes probléma csak az,hogy nem sok erkölcsi alapja van annak,amiről "prédikálnak" és nagyon sokan követik azt a mintát,amit adnak,ami valahol szintén hozzájárulhat a társadalom lezülléséhez.
Mondjuk ezek az én saját gondolataim. Először is nem szeretném senkire ráerőltetni,hiszen nem biztos,hogy így van. Másodszor pedig köszönöm a lehetőséget,hogy ezt megoszthattam veletek.
Arsamis Krax,a Vándorok Hercege

s3 - Illuminati
Pontszám: 8.33
népszerűbalgosFérfi
Végzetúr tehetség
175 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Politika, Gyurcsány, választások
59. hozzászólás - 2009.04.28. 07:43:38
A politikus egyetlen célja hatalomra jutni, lényegtelen melyik oldal, vagy ideológia mögé bújjanak.

Kb enyit érdemel a mindenkori politika.
Pontszám: 9.17
irritálóSpiritmongerFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Politika, Gyurcsány, választások
60. hozzászólás - 2009.05.05. 20:12:30
Miklós!

alapvető bajok vannak itt, amiknek még a felemlegetése sem polkorrekt

1, az ország költségvetésének kb a 15%-as megy el a cigányok segélyezésére
2, a mindenkori magyar érdekek helyett minden mást néznek
3, ok nélkül herdálják el a magyar ipart, a mezőgazdaságot és a természeti kincseket, valamint a magyar földet
4, az elmúlt 20 évben szisztematikusan elbaszták az egészségügyet és az oktatást azok, akiknek a magyar tudat nem érték
5, jelenleg az országban felnőtt már egy generáció, ami nem tudja, mi a munka, és egy cigánygeneráció is, illetve abból egy új, aki alanyi jogon járónak tartja a segélyt a munka helyett
6, a nemzeti önvédelem minden formája tilos/nem kívánatos
7, pozitív diszkrimináció, lassan komoly hátrány a fehér, magyar, hetero, képzett munkaerő
Pontszám: 6.69
Oldal: 123456
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!