Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
61. hozzászólás - 2009.11.01. 11:04:23
Rodriquez: a saját képfeltöltés nagyon csábító, viszont mindenképpen szeretném elkerülni azt, hogy esetleg szerzői jogokat sértsünk. Azzal hogy ez emberek saját avatárt töltenek fel nyilván nincs gond, de amikor a játék tartalmat is "lopott" képek alkotják... tudom, sok oldal csinálja ezt, hogy a userek töltenek fel képeket amely a tartalmat adja, és ők mossák kezüket, de szerintem ez nem teljesen kóser. Ha van köztetek ügyvéd, megmondhatná a frankót...
Egyébként van még képünk, a képek feldolgozásánál az e betüvel kezdődőkig jutottam szóval a választék bővülni fog. Illetve úgy látom sokan alapvetően fontosnak érzik, hogy minden egyes próbához legyen kép, ez szerintem nem lényeges, elég az első lépéseknél ill. ahová nagyon jellemző képet találsz. A csatákhoz nem kell, oda a szörnyé tuti betöltődik.

Birka a vfen kár rágódnod, ezt már elég sokszor megbeszéltük.
Pontszám: 5
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
62. hozzászólás - 2009.11.01. 11:21:18 (Válasz Miklós #61 hozzászólására.)


Mondtam már neked, hogy én elvagyok, bevárok 2-3 embert a kalandokkal, ha nem más. Az extrém próbák csak akkor jönnek elő, ha mesterséges átlagot vesztek valami alapján.
Namost ha van mesterséges szerzett lé is, akkor viszont az elesettek megsegítése VF kompenzáció lett egy kalap kaki. Valami tuti el van mászva, amikor szerver top tullal 1,5x akkora próbát kap valaki

A VF kompenzációt teszt szinten négyzetesre, vagy köbösre beállítva meg kéne nézni, hogy mit csinál a próbaküszöb Barriqe, Ariel, Wood esetében... (Ennek csak akkor van értelme, ha van magas szintre belőtt "mesterséges" átlag össz szerzett lé is, ami alapján kompenzálna a VF-el szemben az átlag alattiaknak a progi!)
Pontszám: 6.44
kedvelt tagAshran83Férfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
63. hozzászólás - 2009.11.01. 11:34:53
Érdeklődnék, hogy több részből álló kalandot készíthetek e, amik összefüggő események (háttértörténet) köré épülnének. Nem lennének benne konkrét hordák említve, max "ellenséges horda"-ként utalnék más hordákra. Úgy értem, hogy csinálok egy kalandot mely kapná az Blabla első rész címet, és ennek lenne történetileg folytatása, blabla 2. rész stb... Konkrétan az összefüggő háttértörténetre tenném a hangsúlyt.
Értelemszerűen egyszerre mindig egy részt készítenék, aztán jöhet a folytatás, ha elfogadjátok.
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Tyberius06 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 5.85
kedvelt tagAshran83Férfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
64. hozzászólás - 2009.11.01. 12:57:06
Tanulás próbát miért nem lehet csinálni? Mármint próbához az a szakértelem miért nem használható fel? Jó lenne.
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Tyberius06 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 5.85
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
65. hozzászólás - 2009.11.01. 12:58:22 (Válasz Ashran83 #64 hozzászólására.)
Rakj be helyette IQ próbát, az biztosan passzol a kalandba.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.62
népszerűKraxFérfi
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
66. hozzászólás - 2009.11.01. 13:15:00
Tyberius kérdéséhez én is csatlakoznék,szívesen készítenék én is több részes próbát. Elméletileg megoldható,hogy a próbák külön-külön is nyújtsanak élvezeti értéket,de ennél többet is nyújthatnak,ha valaki megszerzi és megcsinálja a történet szerint összetartozó próbákat.
Arsamis Krax,a Vándorok Hercege

s3 - Illuminati
Pontszám: 8.78
népszerűKis MackóFérfi
Végzetúr tanonc
48 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
67. hozzászólás - 2009.11.01. 13:23:06
Figyelnie kéne a proginak, hogy ki melyik részénél tart a kalandnak, ez azért durva lenne..

Szerintem csináljátok meg úgy a kalandokat, hogy önállóan is érthető, élvezhető legyen.

Bár a folytatásos hóka móka ötlete bennem is felmerült, de nem látok rá reális esélyt.
Pontszám: 6.89
fórumozóantilopFérfi
Végzetúr tehetség
169 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
68. hozzászólás - 2009.11.01. 13:27:05
esetleg lehessen találni a kalandok során kaland tárgyakat úgy mint a térkapuban levő tárgyakat.
ezt úgy értem hogy van egy térkép ami 4 db áll ha össze gyűjtjük akkor megkapjuk a hozzá való kalandot
V1-antilop
Pontszám: 3.58
népszerűKraxFérfi
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
69. hozzászólás - 2009.11.01. 14:09:40
Nem feltétlenül gondoltam (Tyberius nevében nem beszélek ) hogy a programnak kellene figyelnie erre,gondolom van Miklóséknak elég bajuk enélkül is,de:
A kaland írója figyelhetne arra, hogy a kalandjai külön-külön is élvezhetőek legyenek (ami valahol logikus is,különben nem fogadják el ) és valahogyan utaljon arra,hogy a Kalandok összetartoznak (pl. mindegyiknek ugyanaz a címe és az alcímben térnek el - én ilyet szeretnék írni)
A kalandot kapó játékos meg eldöntheti,hogy ha mondjuk a 2. részt kapja meg belőle,hogy megéri-e neki elraktározni a kalandot és szép sorban megcsinálni, vagy letudja az egyébként önálló élvezeti értékkel bíró kalandot és halad tovább.
Szerintem
Arsamis Krax,a Vándorok Hercege

s3 - Illuminati
Pontszám: 8.82
kedvelt tagTyberius06Férfi
Végzetúr tehetség
184 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
70. hozzászólás - 2009.11.01. 14:20:22
Igen ez utóbbira gondoltam, hogy a történetből és a címből derülne ki, hogy van összefüggés, de külön külön is érthető, kisebb utalások lennének a korábbi részekre, emlékek képében. Egyébként első kalandom épp elbírálás alatt van, bár a címe még nem tükrözi a folytatás lehetőségét, de a köv rész története már megvan a fejemben...
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Ashran83 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 5.93
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
71. hozzászólás - 2009.11.01. 14:29:12 (Válasz Tyberius06 #70 hozzászólására.)
Amíket én írok, az majdnem ilyen, több momentum és utalás is van egy másik kalandban történtekre, de nem feltétele azok ismerete, csupán, a "á, ez volt abban a másikban" hatást váltja ki. Címben nem azonosak, csak ami az egyikben egy pletyka, egy másikban te magad vagy a főszereplő.
Pontszám: 5.08
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
72. hozzászólás - 2009.11.01. 19:33:02
Üdv

Kis probléma, nem játéktechnikai, de mégis:

A kalandíró csata esetén választ a csatához valamilyen képet, majd a szövegezésben, arról a képről mintázza a karaktert, akivel harcolsz. Ha csontvázat választ ki képnek, akkor a történet szerint csontvázzal harcolsz.
Viszont szörnynél nem ad meg nevet. Így random kapsz valamit.
A legutóbbi kaland:

Megpördülsz, még épp időben, hogy lásd, amint egy fényes vértbe öltözött, kis termetű alak egy pöröllyel a kezében rád veti magát a sziklaoszlop egyik kiszögelléséről. Félrevetődsz az orvtámadás elől. A szakállas apróság fogát vicsorgatva, pörölyét lóbálva neked ront. Te is felé ugrasz, fegyveredet magad elé emelve, s közben hajítóbárdokat pillantasz meg ellenfeled övén lógni. - Szóval te voltál, nyomorult? - Elönti tudatodat a vérvörös köd. Teli torokból felüvöltesz, mintegy csatakiáltásként: - PUSZTULJ!

Ellenfeled:
mammutóriás - 69. szintű torzszülött

Azt hiszem értitek a problémámat
A hozzászólást Maci módosította 2009.11.01. 19:33:44-kor
Pontszám: 7.86
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
73. hozzászólás - 2009.11.01. 19:43:07
Arról lehetne tudni esetleg MIklós valamit, hogy miért ilyen alacsonyra lőttétek be a kaland közben leölt szörnyek Le-jét?

Két lénnyel csatáztam, az egyik 10 tp és 250 LE volt, a másik szintén 10 tp, és valami 350 LE..
MIndez 56.szinten.

Ráadásul a kaland von le LE-t is próbában, 729 LE-t szám szerint..

GYakorlatilag harcoltam kettőt, kaptam "felesleges" 20 tp-t, és mínuszban jöttem ki LE-ben..

OK, hogy kapok lélekgyémántot, de mégis kicsit ballanszosabb is lehetne..

Ráadásul még nem beszéltem azokról a kalandokról, ahol italt vesz le, vp-t, ép-t..

Nem arra gondolok, hogy kalandonként több ezer LE essen, de valamivel azért több, mint most.

üdv
maci
Pontszám: 7.86
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
74. hozzászólás - 2009.11.01. 19:54:36 (Válasz Maci #73 hozzászólására.)
Egy csata 1/2 vadaszat maxos spm-el pontosan...

"free csata." lehet neki örülni, fejlődik a blöki, és még 1/2 csp-t is nyersz egy csatával Hogy ez esetlegesen mennyibe került, az nem érdekes, lehetnek 0 lés portyáid is...
Pontszám: 6.44
népszerűKis MackóFérfi
Végzetúr tanonc
48 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
75. hozzászólás - 2009.11.01. 19:57:32 (Válasz Birka #74 hozzászólására.)
Csp nem számít, a tp a sok;)
Pontszám: 6.97
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
76. hozzászólás - 2009.11.01. 20:07:01 (Válasz Kis Mackó #75 hozzászólására.)
Az nem baj. Legalább a lélekgyémánt szerzése nem ingyen van.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.77
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
77. hozzászólás - 2009.11.01. 21:51:33 (Válasz Maci #73 hozzászólására.)
Idézet: Maci - 2009.11.01. 19:43:07


OK, hogy kapok lélekgyémántot, de mégis kicsit ballanszosabb is lehetne..




Ez a szó védett, Birka a jogtulajdonosa, egyeztess vele a használatáról különben panaszt teszek az artisjusnál vagy hol
A hozzászólást Rodriguez módosította 2009.11.01. 21:52:13-kor
Pontszám: 5.51
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
78. hozzászólás - 2009.11.01. 22:12:44 (Válasz Maci #72 hozzászólására.)
Ezt én írtam és törpe harcost írtam szörny névnek,mivel ilyen torzszülöttre emlékeztem még vadászatból. Rögtön utána ide is beírtam, kérdezvén hogy ilyenkor mi van. Még most is érdekel,hogy lehet e ezt beállítani illetve hogy azt a kalandot át lehet e állítani,hogy a törpe tényleg törpe legyen? 72. kaland, Nyomok címmel.

Edit.: Most olvastam át a szörnylistát a másik topikban. Lehetséges a kalandomban törpe hősnek beállítani a szörnyet?
A hozzászólást masterv módosította 2009.11.01. 22:23:23-kor
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 6.63
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
79. hozzászólás - 2009.11.02. 08:19:50
Esetleg azt is be lehetne tenni, hogy ha max. kalandom van, akkor álljon le a vadászat? Mint ahogy az állat elfogásnál... opcionálisan lehessen kiválasztani.
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 8.18
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
80. hozzászólás - 2009.11.02. 15:45:28
Több részes kalandot már írtak többen, ahogy írtátok, magában is élvezhető legyen, akkor ok.
Maci: az ilyeneket általában kiszúrom és javítom, nem egyszerű a kaland értékelés, mert ilyenkor én keresgélek szörnynevet ami oda illik. A kalandoknak nem az a lényege, hogy LE-t kapjál benne (egyébként ahogy Birka írja, egy szörny cirka fél csp-nyi LE-t és TP-t ad), hanem hogy LGY-t szerezz, és igen, ennek sokszor LE költsége van.
masterv ezt a javÍtást elvben meg lehet csinálni, írd meg a kaland címét, számát és a kért javítást az info kukac vegzetur emailre.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!