Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
fórumozóMcPaulFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
41. hozzászólás - 2009.10.31. 17:57:05
Nagyon jonak tartom a kalandokat, vegre valami jo, de van egy problemam veluk.

Ezeket a probaertekeket at kellene nezni...
64. szintre ezt enyhen szolva is soknak tartom:
310. szintű IQ próba

Csak lazan 60+ kristalypontba fajt volna, nem hiszem hogy a mielobbi nullazas a cel...
Pontszám: 3.14
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
42. hozzászólás - 2009.10.31. 17:59:50 (Válasz McPaul #41 hozzászólására.)
Egyedül vagy a szinten, innen automatikusan szívóágon vagy, este fellépek valszeg hozzád, javul majd a helyzet (mondjuk iq-ban pont nem...)
Pontszám: 5.83
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
43. hozzászólás - 2009.10.31. 18:04:00 (Válasz Kis Mackó #40 hozzászólására.)
Igen az nagyon jó lenne, és bárki írta a fogd a lányt és fuss-t, követeljük, hogy írjon még
Pontszám: 4.48
kedvelt tagTseby'dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
44. hozzászólás - 2009.10.31. 18:07:07
nekem is tetszett
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 5.37
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
45. hozzászólás - 2009.10.31. 18:10:32 (Válasz Rodriguez #43 hozzászólására.)
Mintha valaki írta volna már, hogy ő volt az elkövető
Pontszám: 6.27
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
46. hozzászólás - 2009.10.31. 18:11:57 (Válasz Birka #45 hozzászólására.)
Akkor keresd meg, én nem olvastam ilyet, de szívesen gratulálnék neki, jókat nevettem a szövegeken.
Pontszám: 4.48
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
47. hozzászólás - 2009.10.31. 18:20:48 (Válasz Birka #42 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.10.31. 17:59:50
Egyedül vagy a szinten, innen automatikusan szívóágon vagy, este fellépek valszeg hozzád, javul majd a helyzet (mondjuk iq-ban pont nem...)


szted vilagonkent kulon szamolja az atlagot? En siman elkepzelhetonek tartom, h a v1+v2+v3 osszes 64-es karakteret atlagoljak
Pontszám: 5.37
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
48. hozzászólás - 2009.10.31. 18:23:49 (Válasz Endyr #47 hozzászólására.)
Határozottan NEM, világonként számol, ez biztos...
Pontszám: 5.90
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
49. hozzászólás - 2009.10.31. 18:39:23
Skypeon egyeztettünk páran, lenne egy egyszerűen leprogramozható, a jelen rendszert nem piszkáló javaslat:

Egy új ital, mely ára megegyezik a mostanival (szinfüggő lé ugye):

Égi manna (vagy isteni szerencse?)
Amennyiben van nálad ilyen ital, és egy próbánál a beállítottnál több kristálypontot kellene felhasználnod, úgy megiszod, és onnantól kezdve ABBAN a kalandban MINDEN kockadobásos próbád automatikusan sikeres lesz.

Azaz 1 50 pontos ital áráért minden tul és szaki próbát meg lehetne vásárolni nem kevés lé költségért...

Nem kevés léért megoldódna az extrém küszöbök problémája.

Vélemény?
Pontszám: 5.08
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
50. hozzászólás - 2009.10.31. 18:42:08 (Válasz Birka #49 hozzászólására.)
Olcsóbb, mint szakértelmet fejleszteni.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 4.85
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
51. hozzászólás - 2009.10.31. 18:43:31 (Válasz Ricardo #50 hozzászólására.)
De nem maradandó, a szaki fejlesztés maradandó, hosszú távon megéri, ez meg lékidobás, de lehet áldozni rá...
Pontszám: 5.45
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
52. hozzászólás - 2009.10.31. 19:05:53 (Válasz Birka #49 hozzászólására.)
Birka, én nem egy autopilótát akarok venni, ami egyszerűen végigvisz a kalandon, mindössze azonos feltételeket azokkal, akiknél valóban átlagolás alapján jön ki a próba küszöbszáma és nem ilyen irreális kalkuláció alapján.
A hozzászólást Ariel módosította 2009.10.31. 19:06:14-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.05
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
53. hozzászólás - 2009.10.31. 22:35:27
MINIMÁLIS formázást követelek a kalandírók számára S.O.S.! Az összes hosszabb szöveg olyan szinten összefolyik, hogy problémás az olvasása. Hiába tagolja valaki normálisan, megjelenítéskor már nem látszik belőle semmi.

Kéretik az ENTER lehetőségét beletenni, vagy konvertálni, vagy bármi.

Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.17
népszerűDanka33Férfi
Végzetúr mester
929 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
54. hozzászólás - 2009.10.31. 22:40:42 (Válasz CaveMaN #53 hozzászólására.)
Itt tessék aláírni===> (aláírva)
V1:Danka33
V3:Ezüst Agyar
Pontszám: 4.97
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
55. hozzászólás - 2009.10.31. 22:41:04 (Válasz CaveMaN #53 hozzászólására.)
Csatlakozom! Nagyon ostoba hiba, mihamarabbi javítását kérem! NAGYON GYORS javítását!
Magam részéről, amíg ilyen borzasztóan adja vissza én a kalandírást szüneteltetem, ez valami borzalom...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 6.91
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
56. hozzászólás - 2009.10.31. 22:52:13
csatlakozom
Zoidberg - v1
Pontszám: 5.54
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
57. hozzászólás - 2009.10.31. 22:54:04
Kellenének olyan térkapus és/vagy lélekkufáros tárgyak, amelyek az új szakértelmeket növelik meg.

Rengeteg olyan van most is, ami bónuszt ad a spektrálisra, sajtolásra, meg egyéb szakértelmekre, szóval egy "mindent nyitó kulcs" vagy egy "összecsukható létra" simán beférhetne ezek mellé.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.42
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
58. hozzászólás - 2009.10.31. 23:23:20
Látom eléggé offolódott ez a topic, nekiláttam kigyomlálni, de úgy látom reménytelen Összefoglalom az értelmes gondolatokat, leírom a kevésbé értelmesek miért azok, és akkor ezeket remélhetőleg már nem írják be ide még egyszer.

Felvetett kérdés:
A 3 új szakértelemről. A képlet dinamikus, és szinttől függő. A dinamikus azt jelenti, hogy a küszöbök idővel - ahogy a játékosok tudják fejleszteni őket - szép lassan nőnek amig el nem érnek egy reális szintet. Most azért ilyen alacsonyak a küszöbök kezdésre, mert nyilván kezdetben mindenkinek 0-s a szakértelme.

Elutasított javaslat:
40. szint alatt is lehessen kalandozni - sajnos nem lehet. Épp ez a dolog lényege, hogy a szinteket lépve fokozatosan új lehetőségek nyjlnak meg a játékosok előtt.
Turbó átrakása 2 próba között, kaland megszakítása stb. - nem. ha a kalandban minden szaki turbózható lenne akkor semmi kihívás nem lenne benne, nem lenne értelme a kristálypontoknak. Darah, a progi most is epizódonként írja ki az eseményeket (remélem a javascript be van kapcsolva a böngésződben).
Lehessen válogatni, hogy milyen típusú kalandot akarsz: ezzel nem akarjuk bonyolítani a dolgot, ha egy kaland nem tetszik, dobd el.
Antilop ötlete lény csoport megadására: ez nekünk elég komplikált, adj meg konkrét szörnyet, itt van a fórumon a lista is, sztem az elég kell, hogy legyen.
Egyéb kalandstatisztikák: melyik kalandot csináltad meg hányszor, melyik kalandodat oldották meg hányszor stb: valahol meg kell húznunk a határt, hogy mennyi adatot tárolunk, mennyire akarjuk a szervert terhelni. Ezek a nem annyira lényeges információk már sajnos ezen a határon túl vannak.
Birka javaslatai arról, hogy a kalandok még könnyebbek legyenek, minimális kristálypontból, 100% biztonsággal megoldhatók legyenek, a próba mindig a karakter tulajdonságának feleljen meg: nem támogatom. Több tesztkarival próbálgatjuk most is aktívan, semmi gond nincs a kalandok nehézségével.
Danka32 javaslata, hogy a próbáknál nehézséget is lehessen megadni: erre én is gondoltam a fejlesztés során, de elvetettem az ötletet az egyensúly és a játékosok szubjektív faktora miatt. Persze talán mindkettőre megoldás lehet, hogyha nehéz a próba, akkor nő a kalandért járó jutalom is. Talán a későbbiekben ez még megvalósítható, de inkább olyan formában, hogy ha akarod, kérhetsz direkt nehéz kalandokat, több jutalomért.
Új szakikat növelő tárgyak: ennek nagy szükségét nem érzem, legalább van cél, van szaki, amit növelhetsz.

Elfogadott javaslat:
Egy próba minimum 3 próbából álljon. Rendben, ez megoldható.
Legyen bent több szakértelem - Rendben ez szerintem megoldható.
Rodrigez javaslata, kiírni hány kalandot írtál eddig:ez megoldható.
Kiírni, hogy melyik kalandot ki írta. Hát ha ezt nem is tervezzük, azt meg fogjuk csinálni, hogy a kalandokat értékelni lehessen, és esetleg kiírunk egy toplistát, hogy mely kalandok kapták a legtöbb pontot, ill. mely játékosok. Ha a kaland mellé kiÍrjuk a szerzőt, akkor félő, hogy a játékosok nem a kalandot fogják pontozni, hanem a játékost.
Toplistában megoldott kalandok - ezt máshol már írtam is, ilyen lesz.
A kalandban a csatához lehessen humanoid ellenfelekt választani. igen erre én is ráébredtem, hogy szükséges lenne, fogok is csinálni ilyeneket.
A kaland kiírásakor a bekezdést tagoló soremelések jelenjenek meg. Ez bizony egy bug, sürgősen javítani fogjuk!
Pontszám: 7.20
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
59. hozzászólás - 2009.11.01. 00:53:37 (Válasz Miklós #58 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.10.31. 23:23:20

Kiírni, hogy melyik kalandot ki írta. Hát ha ezt nem is tervezzük, azt meg fogjuk csinálni, hogy a kalandokat értékelni lehessen, és esetleg kiírunk egy toplistát, hogy mely kalandok kapták a legtöbb pontot, ill. mely játékosok. Ha a kaland mellé kiÍrjuk a szerzőt, akkor félő, hogy a játékosok nem a kalandot fogják pontozni, hanem a játékost.


A kalandokat értékelni szerintem mindenképpen jó ötlet, találtam már pár olyat ami igen szórakoztató volt, bár a "fog a lányt és fuss"-t még nem sikerült felülmúlnia senkinek

Alapvetően gondolná az ember, hogy vagyunk annyira inteligensek, hogy nem a szerző személyét értékeljük, hanem a kalandot, de talán úgy ki lehetne védeni, ha valaki először kapja meg a kalandot akkor értékelheti mondjuk 1-10ig, aztán jelenik meg neki, hogy ki írta. Nem tudom ez mennyire bonyolult megoldani.

Saját kép feltöltése a kalandhoz jó lenne, vagy esetleg ti bővítsétek a választékot, mert így hamar elfogyhatnak a képek variálási lehetőségei. Persze ez nem létszükséglet most, csak ötlet.
Pontszám: 4.67
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
60. hozzászólás - 2009.11.01. 07:32:17 (Válasz Miklós #58 hozzászólására.)
Birka javaslatai arról, hogy a kalandok még könnyebbek legyenek, minimális kristálypontból, 100% biztonsággal megoldhatók legyenek, a próba mindig a karakter tulajdonságának feleljen meg: nem támogatom. Több tesztkarival próbálgatjuk most is aktívan, semmi gond nincs a kalandok nehézségével.


-A karakter függő próbákról meg lettem győzve, hogy nem teljesen jogos az, hogy a titanit ajtót berúgja egy gizda csóka, meg egy izomagy is...
-Nem általánosan kellene könnyíteni a kalandokat, hanem azokon a szinteken, ahol "mesterséges" a küszöb megállapítása kellene valami realitás bele! Tömeg szinteken igen is reális és tökös a próbák szintje (kb 10 ember++ szinteken)
-Az ital csak egy ötlet volt. Kalandonként 6-7k lé igen is komoly lékivonás lenne a játékból, cserébe az élmezőny is tudna játszani, most meg kvázi ki van rekesztve a kalandokból

Tovább haladva:
-Amennyiben a szint alsó és felső 10%-át (ennél több pók/rabszolga nincs egy szinten általában) nem veszitek bele az átlagba, és az így képzett átlagot felviszitek egy grafikonba, akkor egyenletes függvény kép esetén reális limiteket lehetne behúzni magas szintre is. Megcsinálnám én is, de adatbázis nélkül maximum iszonyat mennyiségű scenneléssel lehet a tulokkal játszadozni.
-A VF már most is keményen bekavar, a jövőben hogy fogod tudni majd beállítani a dolgokat, ha nem az egyénhez méred, hanem az átlaghoz a dolgokat? Vagy kötelező vf-et fejleszteni, mint spm-et?
Pontszám: 5.25
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője