Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
kedvencboncaFérfi
Végzetúr tehetség
191 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
141. hozzászólás - 2009.12.01. 15:44:47 (Válasz Eardog #140 hozzászólására.)
Az ezzel a gond, hogy ha fel is lenne jegyezve, hogy melyik kalandban hol akadtál el, vajon mi a garancia, hogy másnap nem fogsz elakadni egy előző próbánál, ami első nap a random jóindulatának köszönhetően sikerült.

Azt tudom javasolni, hogy jegyezd a prbáidat egy papírlapra/füzetbe/excel táblába és akkor pontosan tudni fogod, hogy mikor milyen próba vár rád és hol akadtál, akadhatsz el.
Dark Mongoose - Azúr Légió
Pontszám: 8.08
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
142. hozzászólás - 2009.12.02. 08:09:52 (Válasz bonca #141 hozzászólására.)
Idézet: bonca - 2009.12.01. 15:44:47
Az ezzel a gond, hogy ha fel is lenne jegyezve, hogy melyik kalandban hol akadtál el, vajon mi a garancia, hogy másnap nem fogsz elakadni egy előző próbánál, ami első nap a random jóindulatának köszönhetően sikerült.

Azt tudom javasolni, hogy jegyezd a prbáidat egy papírlapra/füzetbe/excel táblába és akkor pontosan tudni fogod, hogy mikor milyen próba vár rád és hol akadtál, akadhatsz el.



Köszi az ötletet, lehet így fogom csinálni, de azért ez még mindig macerásabb:) Abban igazad van, hogy a random is eldönti, hogy mikor akadok el, de azért annak nagyobb a valószínűsége, hogy egy olyan próbánál vallok kudarcot, amihez tartozó szakiösszegem sokkal alacsonyabb
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5.55
kedvencboncaFérfi
Végzetúr tehetség
191 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
143. hozzászólás - 2009.12.02. 21:24:06 (Válasz Eardog #142 hozzászólására.)
Persze, hogy macerásabb, de más előnye is van még.
Én papíron írkálok minden kalandot aminek nekiugrok, így bármikor vissza tudok keresni egy szakértelempróba küszöbre, ha meg akarok oldani egy új kalandot. Azaz, ha mondjuk találkozom egy kalanddal, amiben van egy másodlagos varázslat próba, akkor visszanézek egy olyan kalandra, ahol volt ilyen próba és előre készülök rá, hogy mekkora értéket kell majd átugranom.

Persze, az már más kérdés, hogy engem sokszor megtréfál az, hogy kevesen vannak a környezetemben, így néha baromira más számok jönnek elő, mint mondjuk egy héttel előtte, de szerintem a középmezőnyben kisebb lehet a szórás, így ott ez működhet.
Dark Mongoose - Azúr Légió
Pontszám: 8.08
kedvencScorpion666Férfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
144. hozzászólás - 2009.12.03. 14:53:32
Üdv!

Lenne egy kényelmi javaslatom:

Azt meg lehetne oldani hogy ha a toplistát a teljesített kalandok szerint rendezem, akkor rá lehessen keresni a saját, ill. más játékos karakterére?
V2 - Sith Lord - Sötét Mágusok
Pontszám: 7.18
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
145. hozzászólás - 2010.01.25. 12:12:00
A karakter szintjeinek növekedésével párhuzamosan a random szerepe is egyre nő. Ez két részből ál, egyrészt a próbák küszöbének megállapításában, másrészt az azok teljesítéséhez szükséges dobásnál. A gép magas szinten már dobhat egyet és harmincat is, azaz adott esetben, ha mindkét területen a mi hátrányunkra jön ki a kockadobás (a küszöbnél maximumot, a próba teljesítésénél minimumot kapjuk eredménynek) extrém magas kristálypontfelhasználásba is belefuthatunk egy egyébként normál próbánál.

Ezért fejlesztési javaslatként felvetném, hogy a próbák teljesítésénél egyenként dönthessük el, hogy akarunk-e kristálypontot költeni, vagy nem.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.26
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
146. hozzászólás - 2010.01.25. 13:41:37 (Válasz Mortimer #145 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2010.01.25. 12:12:00


Ezért fejlesztési javaslatként felvetném, hogy a próbák teljesítésénél egyenként dönthessük el, hogy akarunk-e kristálypontot költeni, vagy nem.


így épp a lényeg veszne oda, nem? szinte minden kalkulálható, de még ezt is akarod?

persze a másik véglet sem jobb, amit én csinálok. be kell lőni a "mindenre megy a max 200 kristálypont" és akkor nem lesznek túl nehezeh a próbák.
Pontszám: 6.37
népszerűtlenMpsithFérfi
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
147. hozzászólás - 2010.02.19. 16:33:52
Üdv!

Lenne egy ötletem a kalandokkal kapcsolatban, mégpedig az hogy ha valaki csinál egy kalandot, annak legyen lehetősége rögtön kipróbálnia azt. Szerintem, így nem csak nekem lenne jobb.
Pontszám: 3.05
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
148. hozzászólás - 2010.02.20. 09:15:28
Egy gyors kérdés,javaslat!
Nem lehetne bevezetni esetleg, hogy lélekgyémántért is lehessen venni italt ami kristálypontot ad?
Ezzel a dologgal adhatnánk egy esélyt azoknak akik, csak a kalandmegoldás puszta öröméért csinálja a kalandokat, de erőforrásba kerül neki a kristálypont.Amúgy is kell erőforrást áldozni kalandok miatt ezzel lehetne egy kicsit segíteni.
Dorn
Pontszám: 6.14
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
149. hozzászólás - 2010.02.20. 10:24:40 (Válasz Mpsith #147 hozzászólására.)
Idézet: Mpsith - 2010.02.19. 16:33:52
Üdv!

Lenne egy ötletem a kalandokkal kapcsolatban, mégpedig az hogy ha valaki csinál egy kalandot, annak legyen lehetősége rögtön kipróbálnia azt. Szerintem, így nem csak nekem lenne jobb.


mi annak az értelme ,hogy olyan kalandot csinálsz, amiben tudod, milyen próbák vannak? az miért érdekes? az egész lényege veszne el. vagy az potya LGY-ot akarsz?
Pontszám: 2.79
népszerűtlenMpsithFérfi
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
150. hozzászólás - 2010.02.20. 10:50:15 (Válasz winnie #149 hozzászólására.)
Én úgy gondoltam, hogy ha csinálsz egy kalandot, akkor azt tesztelhetnéd (veszteségek és nyereségek nélkül) hogy milyen a ,,gyakorlatban".
Pontszám: 3.05
kedvelt tagTyberius06Férfi
Végzetúr tehetség
184 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
151. hozzászólás - 2010.02.20. 15:51:36 (Válasz winnie #149 hozzászólására.)
winni gondold már át újra, hogy mit írtál...
"mi annak az értelme ,hogy olyan kalandot csinálsz, amiben tudod, milyen próbák vannak?"

Te tudsz úgy kalandot csinálni, hogy nem tudod milyen próbák vannak benne? Mi az talán törlöd az emlékeidet a kaland elkészítéséről vagy mi? Max a számadatokat nem tudod, de azt meg ki tudod kalkulálni a többi megkapott kaland alapján, szóval megint sikerült hatalmas baromságot írnod... Arról nem is beszélve, hogy a kalandokra lehet készülni, mert a végzetúrwikin fenn van a legtöbb, szóval simán lehet hozzá átöltözni meg szakit pakolni, bevásárolni stb...


Mpsith: Egyébként a felvetés felesleges, mivel hatvanhatmillió dolog befolyásolja a próbák számadatait, így nincs értelme a tesztelésnek, mert kb mindenkinél mások a számok... Nem lehet belőle semmit levonni, plusz felesleges szerverterhelés.
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Ashran83 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 6.52
népszerűtlenMpsithFérfi
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
152. hozzászólás - 2010.02.20. 19:02:08
Idézet: Tyberius06 - 2010.02.20. 15:51:36
winni gondold már át újra, hogy mit írtál...
"mi annak az értelme ,hogy olyan kalandot csinálsz, amiben tudod, milyen próbák vannak?"

Te tudsz úgy kalandot csinálni, hogy nem tudod milyen próbák vannak benne? Mi az talán törlöd az emlékeidet a kaland elkészítéséről vagy mi? Max a számadatokat nem tudod, de azt meg ki tudod kalkulálni a többi megkapott kaland alapján, szóval megint sikerült hatalmas baromságot írnod... Arról nem is beszélve, hogy a kalandokra lehet készülni, mert a végzetúrwikin fenn van a legtöbb, szóval simán lehet hozzá átöltözni meg szakit pakolni, bevásárolni stb...


Mpsith: Egyébként a felvetés felesleges, mivel hatvanhatmillió dolog befolyásolja a próbák számadatait, így nincs értelme a tesztelésnek, mert kb mindenkinél mások a számok... Nem lehet belőle semmit levonni, plusz felesleges szerverterhelés.






Egyszerűen csak azt akarom, hogy ha írok egy kalandot, akkor azt letudjam tesztelni. Hogy hogy sikerült.
Pontszám: 3.05
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
153. hozzászólás - 2010.02.20. 23:13:35 (Válasz Hagya #148 hozzászólására.)
Idézet: Hagya - 2010.02.20. 09:15:28
Egy gyors kérdés,javaslat!
Nem lehetne bevezetni esetleg, hogy lélekgyémántért is lehessen venni italt ami kristálypontot ad?


Ennek nem sok értelmét látom, a lélekgyémántért millió sokkal hasznosabb dolgot lehet venni, amit máshogy nem szerezhetsz meg, míg KP-hez 4 különböző módon is hozzájuthatsz.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
154. hozzászólás - 2010.02.21. 09:47:38 (Válasz Miklós #153 hozzászólására.)
Igaz, én csak arra gondoltam, hogy biztos vannak olyanok akik a kalandot annak öröméért csinálják és nem pusztán lélekgyémántért, nekik lehetne segíteni azzal, hogy nem erőforrást kell áldozni. Például én 174 LGY-t kapok egy fullos kalandért 87. szinten, ha ennyiért lehetne az én szintemen italt venni, akkor nem történik semmi, csak annyi, hogy egy kalandért járó jutalmat beváltok egy másik kalandra felhasználható kp-ra, jó esetben marad is. Ha nem nagy munka meg lehetne csinálni, mert tápot nem ad, de vannak olyanok akik szeretnek Wiki nélkül játszani.

Az eredménytől függetlenül köszönöm a választ!
Dorn
Pontszám: 4.42
népszerűDop1150
Végzetúr
84 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
155. hozzászólás - 2010.02.21. 17:28:37 (Válasz Hagya #154 hozzászólására.)
Szia Hangya!

Szerintem nem rossz elgondolás, de a Miklósnak is igazat adok, mivel teszem fel a harag italát meg lehetne venni LE-ért, és naponta változtatni a megadott személyeket.
Mondjuk hozzám képest brutális magasságokban vagy.

Nekem az a bajom, hogy begyűjtöttem 10 kalandot, de most nem tudok venni kristálypontot, viszont tudom, hogy rengeteg elnyelné.

A baráti portya legalább ad, ha nyerek, bár küldetésen vagyok és kevés a pp-m, úgyhogy tartalékolnom kell.

Kristálypontot jó lenne, ha mondjuk tudna lopni az ember, mint őskövet, vagy máshogy szerezni még.
Azt sem bánnám, ha tíznél több kalandot lehetne begyűjteni, mivel egy idő után természetesen rámennék mindegyikre, bár ezt biztosan jól kitaláltátok, szóval nem erőltetem.
"A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos."

A. Einstein
Pontszám: 5.86
kedvencBarbeyNő
Végzetúr mester
736 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
156. hozzászólás - 2010.03.01. 22:08:56
Ezek a kalandok inkább próbák. Kaland csak a körítés. Jobban tetszene ha lenne valami olyasmi megoldás is amikor egy "kaland"( Pl.: császári megbízatások) több kisebb küldetésszerű feladatból állna amit esetleg többféleképpen is a lehetne teljesíteni egyenként, és nem csak a szakértelmek, tulajdonságok értékekein és dobókockán múlna a teljesítése.

Pár dolog hogy mire is gondolok.
Fogj be a császárnak 3 db meghatározott fajtájú lényt, a császár mágusának szüksége van 3 különböző hordájú ájult karakter hajszálára, hozz a hordaparancsnoknak gyógyitalt, varázsitalt xy mágusnak, szerezz be + 2 erőt növelő tárgyat. stb..., stb...

Fel lehetne dobni különleges tárgyakkal amelyet a mágus egyes komponensekből tudna elkészíteni és az utolső feladathoz és ezeket kellene előtte összeszedni (előzőleg említett 3 hajszál, befogott lény szőre, pikkelye, bőre stb...)

A kalandokból ítélve lennének akik egész jó ilyen jellegű feladatokat tudnának kreálni.
Természetesen a jutalmazásnak a teljesítéshez szükséges esetleges befektetéseket fedezni kellene.
Persze ez csak egy feltevés, és nem egy előírt dolog.
A mosoly, melyet küldessz, visszatér hozzád.
Széllel szembe... ? Király vagy ecsém!
Pontszám: 9.57
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
157. hozzászólás - 2010.03.09. 23:39:38 (Válasz Barbey #156 hozzászólására.)
ez nagyon jo ....sot...akar teret is lehetne adni a kalandoknak....minden mezo eggy egy csp/t emeszten fel.....lehetne igy krealni akar labirintusokat, epuleteket vagy akarmilyen helyszineket ....eggy- eggy mezon pedig egy- egy proba....vagy harc...vagy akar semmi....attol fuggoen hogy milyen kincs vagy esetleg nyeremeny van a vegen ....kicsit olyan kalandok foldjesnek tunik de sztem feldobna a jatek egysikusagat, ha kapnanak a karakterek egy kis mozgasteret....
Time in a bottle
Pontszám: 7.61
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
158. hozzászólás - 2010.03.10. 11:11:05 (Válasz Faust0ne #157 hozzászólására.)
Ezt hívják majd TF online nevű játéknak.
Pontszám: 8.00
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
159. hozzászólás - 2010.03.10. 12:14:21 (Válasz Craslorg #158 hozzászólására.)
Vu oneline ...
Time in a bottle
Pontszám: 7.02
kedvencBarbeyNő
Végzetúr mester
736 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
160. hozzászólás - 2011.01.01. 16:47:44
Az idei évre, a kalandmodul megreformálása, átalakítása. Amennyiben nem sikerül egy próba akkor kapjon a karakter büntető jellegű eseményt, LE vesztés, VP vesztés, EP vesztés, LE nélküli csata attól függően, hogy mekkora a karakter tulajdonsága és a próba által megkívánt szint közötti különbség. A szerencse nagysága pluszban befolyásolná a próbák kimenetelét, ezek után folytatódna a kaland. Ebből adódóan egy kalandon vagy végig megy az ember vagy elveszti azaz bukás után nem lehetne ismételni. Az alap próbákból a EP, LE, VP vesztés pedig kerüljön ki.
A mosoly, melyet küldessz, visszatér hozzád.
Széllel szembe... ? Király vagy ecsém!
Pontszám: 5.58
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!