Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
fórumozóMcPaulFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
121. hozzászólás - 2009.11.11. 17:17:51
Most vettem eszre, hogy a kuszob lehet azert valtozott, mert Wood fellepett
Pontszám: 5.25
fórumozóCyron
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
122. hozzászólás - 2009.11.12. 07:57:21
Ide csak röviden:

A kaland értékelése legyen opcionális!
Aki akarja, az értékeli (külön gomb a befejezéskor), de akinek ideje / kedve sincs elolvasni, vagy nem érdekli az egész, annak ne kelljen egy random pontszámot adni rá (mint korábban a kvíz kérdéseknél).
Az értékelés eleve szubjektív, ne vigyunk bele még randomot is.

Én személy szerint szeretek pontozni ha van rá időm elolvasni, de ha nincs, akkor frusztrál, hogy most esetleg más értékelést adok mint amennyit a kaland ér.
Soul Reaver - Azúr Légió
Pontszám: 6.01
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
123. hozzászólás - 2009.11.13. 10:48:05 (Válasz Cyron #122 hozzászólására.)
Be lehetne tenni egy visszaszámlálást az értékelés elé mondjuk 2 perccel. Aki ennél gyorsabban végigér a kalandon, az gyaníthatóan nem is olvassa el a story-t, és a visszaszámláló nem engedi, hogy értékeljen. Aki elolvassa, az ennél több idő alatt ér végig a kalandon, a számláló lejár és már értékelhet is.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.82
népszerűtlenDestroyer96Férfi
Végzetúr mester
348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
124. hozzászólás - 2009.11.14. 13:36:24
Csak eszembe jutott pár kalandos tárgy, amik közül az egyik epikus nyaklánc lehetne.

Császári tekercs után:
Kaland tekercs
Megvásárlása után az egyik aktív kalandod rögtön teljesített lesz.

Kaland kehely
A kalandok teljesítéséért +5% lélekgyémánt jár.

A Kalandok könyve
Minden nap az első belépésedkor kapsz egy lélekgyémántot.

Kalandorok lánca
Portyázásod során +1% eséllyel találsz kalandot.
A hozzászólást Destroyer96 módosította 2009.12.05. 10:05:55-kor
Pontszám: 3.87
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
125. hozzászólás - 2009.11.16. 18:33:55
Kérdésem lenne, hogy v2-n én már 2-3 napja nem kaptam kalandot, pedig sztemegy 60-80CSP-t elvadásztam, és potyáztam vagy 80-100-at, és nem jön egy kaland se, pedig minden kalandom meg van oldva, egy sincs eltárolva, van 4300LGY-m, már nem sok kéne a Hétmérföldeshez....más se kapott kalandot, ez valami bug, vagy csak a random cseszeget jó erősen? Köszi
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5.48
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
126. hozzászólás - 2009.11.16. 18:35:57 (Válasz Cyron #122 hozzászólására.)
Idézet: Cyron - 2009.11.12. 07:57:21
Ide csak röviden:

A kaland értékelése legyen opcionális!
Aki akarja, az értékeli (külön gomb a befejezéskor), de akinek ideje / kedve sincs elolvasni, vagy nem érdekli az egész, annak ne kelljen egy random pontszámot adni rá (mint korábban a kvíz kérdéseknél).
Az értékelés eleve szubjektív, ne vigyunk bele még randomot is.

Én személy szerint szeretek pontozni ha van rá időm elolvasni, de ha nincs, akkor frusztrál, hogy most esetleg más értékelést adok mint amennyit a kaland ér.


Támogatom az ötletet, én is amikor nincs rá időm, hogy elolvassam, az alapján nyomok egy "random" számot, hogy hány próba volt, és mennyi a szöveg....sztem is jó ötlet lenne, ha lenne egy olyan gomb, hogy nem kívánom értékelni a kalandot!
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5.48
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
127. hozzászólás - 2009.11.17. 09:09:05
Eh, akkor elárulom: a kaland értékelése most is opcionális! Ha nem akarod értékelni, akkor nem értékeled! Bárhova kattintasz, mint előtte is, utána nem fog a program pampogni, hogy nem értékelted a kalandot...
Egyébként az értékelésről, úgy látom, az emberek többsége nem olvassa el a kalandokat, minél több értékelést kap egy kaland, egyre inkább a pontszámok ugyanaz felé az érték felé konvergálnak
Kiteszek majd egy feliratot, hogy CSAK akkor értékeld, ha a kalandot el is olvastad! (azt hittem ez nyilvánvaló lesz mindenkinek)
Pontszám: 5
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
128. hozzászólás - 2009.11.17. 09:13:41
Mondjuk ha egy kaland csak a kiszúrásra megy rá több erőforráshasználattal és tárgyhasználattal csata nélkül, akkor számomra elég kézenfekvő, hogy mire szavazok, bármi is legyen a szövege.
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 8.44
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
129. hozzászólás - 2009.11.17. 09:40:02
Miklós, nem kell elkeseredni, minden kalandot nem olvas el az ember, nem lehet mindig ráérni mindenre, meg lehet valaki már többször is megkapta ugyanazt a kalandot, sztem 2x nem olvassa el senki...én az esetek 60-70%-ában elolvasom a kalandot, mert érdekel, valamikor sajna nincs rá időm:(
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5.47
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
130. hozzászólás - 2009.11.17. 09:41:54 (Válasz Miklós #127 hozzászólására.)
Igen, ez nalam is igy volt. Amikor megirtam egy kalandot par oran belul 9 es 10 kozott volt a pontszama, latszott, h elolvasta az illeto es tetszett neki. Masnap csunyan elkezdett lefele csuszni. En azt tippelem, h ezek az emberek a probak miatt szavaztak le (szoktam idonkent 1-2 elvetemult, de a kornyezetbe jol illo probat tenni). Igy most 6 es 8 kozotti pontszamaim vannak.

Azt gondolom, h nagyon sokan azert huzzak le a kalandot, mert teszem azt van benne egy szubteri proba es arra neki KPt kell koltenie, holott latszik, h egyeseknek nagyon tetszett a kaland (nem hiszem, h az osszes kalandom a magas szubteris emberek ertekelik eloszor ). En meg direkt azert megvaltoztatni a kalandot, h inkabb a konnyebb es kozkedvelt szakertelmek legyenek benne es hatha felpontozzak.

Sajna a pontozas szempontjai is szubjektivek, nemcsak maga az ertekeles.
Pontszám: 5.40
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
131. hozzászólás - 2009.11.17. 10:50:31
szinte biztos, hogy a többség a próbák erőssége alapján, illetve az alapján pontoz, hogy megcsinálta-e a kalandot vagy sem. ez van.

olvasást nem érdemes elvárni azoktól, akik a legenda menüre még egyszer sem kattintottak rá.
Pontszám: 4.56
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
132. hozzászólás - 2009.11.17. 10:56:52
Jelenleg a probak erteke naponta ujrszamolodik. Illetve egy proba ugye ugy all ossze, hogy alap+random, es ebbol az alap naponta ujraszamolasra kerul. A random valtozatlan marad. Nem tudom hogy a kozepmezonyben ez milyen ingadozast jelent, a mi szintunkon sajnos siman elofordul, hogy 20-30 pontot mászik a küszöb egy nap alatt. Jó lenne ez valahogy leredukálni, vagy ideális esetben megszüntetni, hogy valamivel kiszámíthatóbb legyen a kaland. Multkor például úgy jártam, hogy egy mar felderitett kalandnak megfelelo szintre beallitott KRP felhasznalassal nekirongyoltam, az elso proban ami 30 szintet ugrott mar KRP-t koltottem, pedig ugy szamoltam, hogy nem kell majd, a masodik proban pedig ami szinten 20 szintet ugrott elhasaltam. Ez igy jelenleg szerencsejateknak tunik.
Pontszám: 6.10
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
133. hozzászólás - 2009.11.25. 14:47:20
Ha jól sejtem, már leírták előttem is, de azért én is felhozom:

Legyen lélekszívás a kaland csatákban! Ha már osztogatja a TP-t, ha kérem, ha nem, és 11 TP mellé 250 LE-t ad ( ), akkor legalább lehessen lélekszívással kompenzálni az "ingyen" TP-t.

Köszönettel.
A hozzászólást Vaczakka módosította 2009.11.25. 14:47:42-kor
Pontszám: 3.75
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
134. hozzászólás - 2009.11.25. 14:49:01 (Válasz Vaczakka #133 hozzászólására.)
Lélekgyémántot ad a kaland. Ha nem tetszik nem kell csinálni.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.71
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
135. hozzászólás - 2009.11.25. 14:54:47 (Válasz Ricardo #134 hozzászólására.)
Én most a csatáról beszéltem, az TP-t ad és minimális LE-t. Nem a kaland jutalmát akartam megváltoztatni.

Pusztán a csatát, mint ahogy a manóknál is volt. Ha már egyszer kapok 63. szinten egy olyan ellenfelet, aki 300 + 76 IQ ellenére a varázslatával telibekap, akkor tudjak cserébe elszedni valamit én is...
Pontszám: 6.49
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
136. hozzászólás - 2009.11.25. 14:58:03 (Válasz Vaczakka #135 hozzászólására.)
A csatákkal van kompenzálva, hogy a kalandért magáért nem kapsz egy deka tp-t sem, pedig szerepjátékosan attól fejlődne a legtöbbet a karaktered.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.71
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
137. hozzászólás - 2009.11.25. 15:04:20 (Válasz Ricardo #136 hozzászólására.)
Amennyiben ez egy szerepjáték lenne. De nem az, hanem "egy szerepjáték környezetbe ültetett optimalizációs játék", ahol nem a TP határozza meg az erősségedet, hanem a karakterbe fektetett LE mennyisége.

Ez esetben viszont LE-t kéne kapni a kalandért, azt viszont nem kapsz - nekem ez rendben is van.

Az viszont már nincs, hogy 100 kaland (200 csata) után mondjuk kapok egy 2000TP-s "vízfejet".

De miért is neked magyarázkodok?
Pontszám: 6.00
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
138. hozzászólás - 2009.11.25. 15:27:14 (Válasz Vaczakka #137 hozzászólására.)
de mivel mindenki ezt csinalja, ezert az a vizfej nem is letezik.
aki meg megsem kalandozik, az elesik a csizma es a belevalo fokuszkristaly tapjatol, ami boven meger 200 csatanyi TPt sztem.
Pontszám: 7.58
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
139. hozzászólás - 2009.11.25. 15:34:35 (Válasz Endyr #138 hozzászólására.)
Létezik, csak mindenki egyformán kapja.

Amúgy meg persze, hogy megéri kalandozni, ez nem is kérdés.

Viszont próbálok optimalizálni
Pontszám: 6.49
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
140. hozzászólás - 2009.12.01. 07:45:27
Jó reggelt mindenkinek!

Nem tudom, hogy szóba került-e már, de lehetne-e olyat csinálni, ha egy kalandnál valamelyik próbánál elbukok, akkor CSAK annak a próba nevét kiírni a kaland címe mellett?

Tudom hogy fent van minden wikin, de nekem van egyszerre 6-8 kalandom is, és egy közepes karakter vagyok v1-en, tehát nem tudom könnyen csinálni a kalandokat, legtöbbször viszont elég lenne csak egy szakit turbóznom, hogy meglegyen. Most is 3-4 kalandnál a zárnyitás-t kéne turbóznom, de ugye mindig elfelejtem hogy előtte nap mi nem sikerült, így ha minden kalandnál ki lenne írva, hogy hol akadtam el, akkor már ránézésre látnám, hogy mit kell turbózni, és ez hatalmas segítség lenne...persze ha nem nehéz megoldani.
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5.55
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!