Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
81. hozzászólás - 2009.11.02. 16:17:12 (Válasz Miklós #80 hozzászólására.)
Köszönöm a választ,már írtam is!
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 6.64
kedvelt tagTyberius06Férfi
Végzetúr tehetség
184 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
82. hozzászólás - 2009.11.02. 16:20:47
Többen észleltük az alábbi problémát. Gyakran, főleg ha valami miatt hirtelen belassul az internet kapcsolat, akkor amikor elvállalok egy kalandot egy másodpercre felvillan az összes próba, ameddig jutnék bennük, aztán egy pillanattal később visszaugrik az első próbára. És a többi eltűnik a tovább link mögé.

Néha kicsit zavaró, de egyébként semmi para vele, csak érdeklődnék, hogy miből fakad ez a bug.
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Ashran83 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 5.93
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
83. hozzászólás - 2009.11.03. 16:06:33 (Válasz Tyberius06 #82 hozzászólására.)
Ez nem bug, Tyberius, és nem is az internettől függ.

A program a komplett kalandot AZONNAL legenerálja. Bent van a böngésződben. De hogy izgibb legyen, nem látod rögtön, hanem lépésenként nézheted meg. Ezt azonban már egy javascript nevű manócska intézi, aki nem feltétlenül a gyorsaságáról híres, főleg összetettebb dolgok esetén, vagy lassabb gépnél. Tehát a komplett kaland egyből ott van a weboldaladon, csak a javascript gyorsan eltakarja előled, de ha lassú a fickó, akkor egy pillanatra látsz belőle többet is.
Pontszám: 7.50
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
84. hozzászólás - 2009.11.03. 16:07:05
A kért változások / fejlesztések már be is kerültek, köszönet Baratynak! A részletes lista megtekinthető a hírekben.
Pontszám: 5
kedvelt tagAshran83Férfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
85. hozzászólás - 2009.11.03. 16:48:43
Köszi a választ, így már érthető!
Köszi a berakott fejlesztéseket!
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Tyberius06 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 5.85
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
86. hozzászólás - 2009.11.05. 14:19:27
Barattyal leleveleztem, es azt mondta nem borzasztoan nagy melo megcsinalni, megkerdezem a nagyerdemut is:

Mit szolnatok hozza, ha minden honapban a legtobb pontszamot (de legalabb 20 szavazatot kapott) kalandok szoveget valahova kozzetennek? Igy az igazan jo kalandokat mindenki elolvashatna. Esetleg a szerzot is ki lehetne biggyeszteni melle, hadd verje a mellet

Lehetne minden havonta uj lista meg egy all-star eddig legjobb top10 (esetleg top5). Szerintem sokat dobna egy ilyen a jatekelmenyen.


Velemenyek?



Ui: Esetleg a legjobbaknak osztonzes celjabol a kvizmedalok mintajara jarhatna kalandiroi plecsni, ami adna valami apro tapot (+1-2% lelekgyemant a kalandok vegen).
A hozzászólást Endyr módosította 2009.11.05. 14:48:13-kor
Pontszám: 8.78
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
87. hozzászólás - 2009.11.05. 14:35:14 (Válasz Endyr #86 hozzászólására.)
Támogatom! Bár továbbra se értem, hogy a miért a - szerintem - legjobb történetű kalandom a legkisebb pontszámú, de remélhetőleg a nagy átlagban majd tényleg a jók jönnek ki végül győztesen.
Pontszám: 5.30
népszerűDanielle WildroseNő
Végzetúr
74 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
88. hozzászólás - 2009.11.05. 16:20:22 (Válasz Endyr #86 hozzászólására.)
Az ötlet remek!

Egy kicsit azért szkeptikus vagyok (és picinyt paranoid) a pontozást illetően, a másik topikban már kifejtettem az érveimet, itt inkább nem untatok velük senkit
A hozzászólást Danielle Wildrose módosította 2009.11.05. 16:20:50-kor
Mindenkinek joga van a saját őrültségéhez! - Salvador Dalí

Próbálj meg úgy élni, hogy ne vegyék észre, ott ahol vagy, de nagyon hiányozzál onnan, ahonnan elmentél.
- Victor Hugo

Pontszám: 8.06
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
89. hozzászólás - 2009.11.05. 21:18:31 (Válasz Endyr #86 hozzászólására.)
Nem rossz ötlet, de a kalandok pontozása talán nem a legmegbízhatóbb dolog... Főleg hogy a nagyja játékos úgy látom táp-nem táp, megvan elsőre-nincs meg elsőre alapon pontoz. De attól még lehet jó az ötlet. Az én kalandjaim pl. mind bőven 7es pontszám fölött vannak...
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 6.65
népszerűKis MackóFérfi
Végzetúr tanonc
48 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
90. hozzászólás - 2009.11.05. 21:21:42
jó ötlet, szeretnék ilyet
Pontszám: 7.26
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
91. hozzászólás - 2009.11.06. 08:11:09
A pontozással kapcsolatban nekem is az a gondom, hogy ha tápot rendelünk hozzá, nem biztos, hogy be fogja tölteni a szerepét. Tegyük fel, hogy valaki egy aktív, 30-35 fős top szöviben van. Mindenki felirja a fórumra, melyik kalandot írta, és egymás kalandjaira mindenki 10-est ad.
Jelenleg a pontozáshoz nem kötődik táp, senkinek nem fűződik hozzá érdeke, hogy ne az őszinte véleménye alapján pontozzon. Per pillanat az egésznek 2 funkciója van, egyrészt véleményt nyilváníthatsz, másrészt látod, a többiek mit gondolnak a kalandjaidról.
Amire én gondoltam, hogy a toplisták oldalra kirakunk egy kaland toplistát is az első 10 kalanddal, rákattintva akár a szöveget is el lehet olvasni, de félek, hogy lenne aki még ezt a tét nélküli dolgot is versengésnek fogná fel, és A eset fordulna elő. Bár talán remélhetjük, hogy ennél érettebb a játékosok többsége...
Pontszám: 7.50
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
92. hozzászólás - 2009.11.06. 08:26:00
Kaland - harc - szörnyválasztás:

Én azt a módszert alkalmazom, hogy vadászat közben nézem a képeket, és ami majd jó lesz kalandhoz annak "jobbklikk" a képére, és kép mentése. Automatikusan azt a nevet adja neki, ami a szörnyé. Így tudsz egy arhívumot csinálni. Vagy marad a felírkálás. Persze, ha valaki csinálna a neten ilyen kép- szörnynév adatbázist az is jó lenne...
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 7.06
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
93. hozzászólás - 2009.11.06. 08:46:41 (Válasz Miklós #91 hozzászólására.)
en is erre gondoltam alapvetoen, a jutalmazast akkor felejtsuk el
Pontszám: 8.38
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
94. hozzászólás - 2009.11.06. 08:55:50
azt lehetne kerni, h a sajat kalandomat ne ertekelhessem? eleg visszas dolog. persze ki lehet hagyni az ertekelest, de tippre az emberek legtobbje azert behuzza maganak a 10est es meg jobban torzul az ertekelesi rendszer
Pontszám: 7.57
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
95. hozzászólás - 2009.11.06. 09:16:02 (Válasz Tiha #92 hozzászólására.)
Ezek szerint még mindig reklámozni kell a wikit?

http://vegzetur.wikidot.com/moblvl
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.59
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
96. hozzászólás - 2009.11.06. 21:38:29 (Válasz Endyr #94 hozzászólására.)
Idézet: Endyr - 2009.11.06. 08:55:50
azt lehetne kerni, h a sajat kalandomat ne ertekelhessem? eleg visszas dolog. persze ki lehet hagyni az ertekelest, de tippre az emberek legtobbje azert behuzza maganak a 10est es meg jobban torzul az ertekelesi rendszer


jogos!
Pontszám: 5
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
97. hozzászólás - 2009.11.07. 09:00:40
A kaland találás százalékával lehet valamit kezdeni? Jelenleg 80 vadászatból semmi, pedig a százalékérték alapján már 4et kellett volna átlagosan találom... De sem 4 sem 1 nincs a láthatáron...
Ha ez is úgy megy, mint az itt megszokott random, akkor bizony rettenetesen soká lesz sokaknak csizmája... Persze maradhat is, viszont sokkal jobban megéri kalandot írni,hiszen tudom hogy az fix KP-ba kerül,fixen hoz is és semmit nem veszthetünk vele...
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 6.66
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
98. hozzászólás - 2009.11.07. 09:05:16
hosszú távon ez kiegyenlítődik, lehet, hogy 50 vadászatból nem jön 1 kaland se, de 1000 kalandból már nagyjából stimmelni fog.
Pontszám: 5
fórumozóMcPaulFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
99. hozzászólás - 2009.11.07. 10:51:12
Miklos, a probak kepleten lesz meg finomitas? Kisse meglepo modon a keplet javitasa utan kaptam az eddigi legdurvabb iq probat:
354. szintű IQ próba
A szinten nekem 200+38, Woodnak 225+45 az iq. Tobb vegzetur meg nem nezett be a 66-os szintre. Ez esetunkben 212,5 alap, 254 targyakkal novelt atlag.
Csak finom 141,5 az alap, es 100 a targyakkal novelt ertekek eseten az elteres...
Hasonlo finomsagot mar kaptam szerencse ugyeben is, de a szakertelmeknel furcsa modon ilyen brutalis elteresek nincsenek. Neha neha van egy-egy kisse furcsan magas ertek, de gondolom innen sem hagytatok ki a random oromeit, ugyhogy ezt ennek a rovasara irom.

Maga a kaland fejlesztes nagyon jol sikerult, vegre a vadaszat nem abbol all, hogy varom jon e allat. Boszen kezdem nezni a wikidotot amint egy kalandot kapok, es mar tervezgetem is, mibe kell atoltozni, mit turbozzak majd, ha vege a vadaszatnak
Ha lehetne ezt a kisse illuziorombolo proba-ertek generatort finomitani, az meg dobna az elvezhetosegen.
Pontszám: 7.62
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
100. hozzászólás - 2009.11.07. 10:54:53 (Válasz McPaul #99 hozzászólására.)
"Hasonlo finomsagot mar kaptam szerencse ugyeben is"

A szerencsét külön kiemelném abból a szempontból, hogy az tárgyakkal nem növelhető, és nem is specializálható (+10%, ugye), szóval vagy kristálypontot költ az ember, vagy dobja a fenébe. Szóval annál figyelembe kellene venni a tárgybónuszok teljes hiányát, ami a többi tulajdonságpróbánál simán száz feletti lehet.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.59
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!