Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
201. hozzászólás - 2011.10.16. 19:55:19
Rohadjon meg az összes kaland a 700Le/30tp csatákkal egyetemben amiből van 3 egy kalandon belül és az utolsónál eszébe jut :

A csatában összesen 4373 sebzést okoztál, és 5200 sebzést kaptál.
Ellenfeled nyerte a csatát
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 5.01
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
202. hozzászólás - 2011.10.16. 19:59:25
Meg rohadjon meg az összes kihívásos lótúró is :

elementáris fúzió 111


A második próba elementáris fúzió.
Egy alkalmas helyet kerestek Szomorúan látod, hogy Péter sokkal tapasztaltabb ebben! Ezt a kört elvesztetted.


Csak 1000 el kisebb az szö-je és elbukom elbukom elbukom
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 5.01
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
203. hozzászólás - 2011.10.16. 20:20:31 (Válasz SuperEgo23 #202 hozzászólására.)
Akkor nagyobb az elementáris fúziója akár +5-tel, akár esszenciával, vagy AF képessége van. Bár ennek semmi köze a kalandokhoz.
Pontszám: 7.46
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
204. hozzászólás - 2011.10.16. 20:21:07 (Válasz SuperEgo23 #201 hozzászólására.)
Amit mar egyszer megnyertel, azt a csatat nem kell ujra megvivnod.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.92
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
205. hozzászólás - 2011.10.24. 18:42:53
Asszem volt már, de talán bekerül:
Az elhasznált gyógy/varázsitaloknak érvényesüljön a kalandban a hatása!
Mindjárt nem pontozok annyi kalandot fixen 1-re (nem mintha érne bármit is a pontrendszer).
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 6.60
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
206. hozzászólás - 2012.07.17. 12:14:47
Ez nem egy konkrét javaslat, de azt vettem észre, hogy a kalandok a játék leginkább időrabló részét képezik. Egyrészt végigkattogni is macerás, másrészt öltözködni, átturbózni.

Hasznos lenne valamilyen automata kalandozás funkció, amivel költségesebb lenne egy kalandot megoldani, és a jutalom is kisebb lenne, de lehetne vele időt spórolni. A megvalósítása nem körvonalazódott bennem.
Pontszám: 6.32
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
207. hozzászólás - 2013.05.20. 10:56:24
Megcsináltam a 15 kalandos küldetést és nagyon tele van a tököm azzal, hogy tonnaszám eszik a próbák a VP-t! Nekem a legutóbbi sor ~100.000 VP-be fájt. Őszintén szólva elég brutális! Némelyik kretén kalandban meg nem elég a 9.000 VP elb@szása egy próbára, rögtön utána lenyúl egy italt is.
Az ÉP-vesztéshez hasonlóan ide is kellene vmi megoldás vagy az algoritmusban visszavenni a számokat. Ugyanis amíg kötelező elem a kalandozás a templomhoz, a feladatokhoz és a szövetségi küldetésekhez, addig a "jutalma" lóf@szt sem ér!!!
Pl. tegyetek be táposabb (nem +1-2 tulajdonságért sokkal drágább!) cuccokat, mert jelenleg a kalandozás egy SZÜKSÉGES ROSSZ eleme a játéknak!
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 7.28
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
208. hozzászólás - 2013.05.20. 12:25:44 (Válasz Alendaar #207 hozzászólására.)
Ne nyafogj már! A VP és ÉP, ami ingyen termelődik. Én örülnék, ha csak ilyenekből lennének a kalandok. Ha elfogy, pihenek 1 órát és újra maxon van mindkettő.
Pontszám: 7.75
népszerűKhuinFérfi
Végzetúr tehetség
244 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
209. hozzászólás - 2013.05.20. 12:34:14 (Válasz Alendaar #207 hozzászólására.)
Idézet: Alendaar - 2013.05.20. 10:56:24
Megcsináltam a 15 kalandos küldetést és nagyon tele van a tököm azzal, hogy tonnaszám eszik a próbák a VP-t! Nekem a legutóbbi sor ~100.000 VP-be fájt. Őszintén szólva elég brutális! Némelyik kretén kalandban meg nem elég a 9.000 VP elb@szása egy próbára, rögtön utána lenyúl egy italt is.
Az ÉP-vesztéshez hasonlóan ide is kellene vmi megoldás vagy az algoritmusban visszavenni a számokat. Ugyanis amíg kötelező elem a kalandozás a templomhoz, a feladatokhoz és a szövetségi küldetésekhez, addig a "jutalma" lóf@szt sem ér!!!
Pl. tegyetek be táposabb (nem +1-2 tulajdonságért sokkal drágább!) cuccokat, mert jelenleg a kalandozás egy SZÜKSÉGES ROSSZ eleme a játéknak!


Én inkább úgy mondanám, hogy elavult. 40. és 50. szint környékén még sok LGY-ért kapható relikvia van, amit érdemes megvenni. Azt elhiszem, hogy fentebb már mindenkinek minden megvan. A kalandok reformját én a következőkben látom:
1. Csata: a kaland csaták LE/TP arányát (ami nálam fele a vadászaténak, és negyede a térkapuból jövőnek) nagyon meg kellene változtatni. Jó lenne egy kis erőforrás nélküli csata, meg minden, de így... Én javaslok egy normál méretű szörny elejtéséért kapott LE-nek és TP-nek a felét venni.
2. Gyógy- és varázsitalok: a játékosok legalább 99%-a NEM azért tartja a gyógy- és varázsitalokat, hogy azokat egy kaland elvegye. Két opciót javaslok: az egyik, hogy vegyék ki ezt az egész marhaságot, a másik, hogy legyen egy "nem használok el gyógy- és varázsitalt" lehetőség is. A harmadik, régebben javasolt lehetőég, hogy a hatásuk érvényesüljön.
3. Legördülő kalandok: mire is jó? Kb. arra, hogy lehessen az időt húzni. A kristálypont mindenkinél az egekben van, nem hiszem, hogy 3. szint fölött bárkivel is megtörtént volna, hogy emiatt vesztett el egy próbát. A csata alacsony szinten problémás, amint azt V4-en tapasztaltam, de a játékosok nagy részének ez sem jelent gondot. Az tehát, hogy egy kaland teljesül-e, csak attól függ, hogy gyógy- és varázsital van-e nálad. (Ritkán a Vp-től és ÉP-től.) Ezért kattintgatni végig az egészet?
4. Tárgyak: tök jó, 1. szinttől vannak kalandok, de mit lehet vele kezdeni? Első lépésként Landragór csizmáit olcsóbbbítanám, egy 5-, 10-, 15. szintű igényeinek megfelelően. Másodszor beraknék ötszintenként 15-40 között is csizmákat. Harmadszor pedig a régiek mellé/helyett legalább tízszintenként több LGY-t igénylő, de táposabb csizmákat tennék be. (Ha LGY-ért vásárolható lesz majd a platina, akkor ez a túltengés kicsit kompenzálódik.)
5. Próbák: be kéne jelölni, hogy ki melyik próbákat akarja teljesíteni, és melyiket nem. (Landragór alatt idegesítő, hogy 5 Le-rabló kalandto kapok. TUdom, hogy ott a wiki, de akkor is.)
A végzetúr játék olyan, mint az ogre. Nagy, büdös, és az ember a pokolba kívánná.
Pontszám: 6.24
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
210. hozzászólás - 2013.05.20. 12:53:38 (Válasz Khuin #209 hozzászólására.)
Idézet: Khuin - 2013.05.20. 12:34:14
1. Csata: a kaland csaták LE/TP arányát (ami nálam fele a vadászaténak, és negyede a térkapuból jövőnek) nagyon meg kellene változtatni. Jó lenne egy kis erőforrás nélküli csata, meg minden, de így... Én javaslok egy normál méretű szörny elejtéséért kapott LE-nek és TP-nek a felét venni.

Nálam meg általában 30 LE/TP-re jön ki, ami egyszerűen ocsmány, 155. szinten meg minősíthetetlen! Külön öröm, ha mellé még sebez 10k-t.
Mondjuk ez mostanában nem jellemző - szerencsére. Sokszor elég rendesen le lehet redukálni a sebződést < 10.
A hozzászólást Alendaar módosította 2013.05.20. 12:53:58-kor
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 7.06
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
211. hozzászólás - 2013.05.20. 12:54:43 (Válasz Craslorg #208 hozzászólására.)
Csak én nem ülök annyit a gép előtt, mint Te!
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 7.06
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
212. hozzászólás - 2013.05.20. 12:55:04 (Válasz Khuin #209 hozzászólására.)
Idézet: Khuin - 2013.05.20. 12:34:14
Idézet: Alendaar - 2013.05.20. 10:56:24
Megcsináltam a 15 kalandos küldetést és nagyon tele van a tököm azzal, hogy tonnaszám eszik a próbák a VP-t! Nekem a legutóbbi sor ~100.000 VP-be fájt. Őszintén szólva elég brutális! Némelyik kretén kalandban meg nem elég a 9.000 VP elb@szása egy próbára, rögtön utána lenyúl egy italt is.
Az ÉP-vesztéshez hasonlóan ide is kellene vmi megoldás vagy az algoritmusban visszavenni a számokat. Ugyanis amíg kötelező elem a kalandozás a templomhoz, a feladatokhoz és a szövetségi küldetésekhez, addig a "jutalma" lóf@szt sem ér!!!
Pl. tegyetek be táposabb (nem +1-2 tulajdonságért sokkal drágább!) cuccokat, mert jelenleg a kalandozás egy SZÜKSÉGES ROSSZ eleme a játéknak!


Én inkább úgy mondanám, hogy elavult. 40. és 50. szint környékén még sok LGY-ért kapható relikvia van, amit érdemes megvenni. Azt elhiszem, hogy fentebb már mindenkinek minden megvan. A kalandok reformját én a következőkben látom:
1. Csata: a kaland csaták LE/TP arányát (ami nálam fele a vadászaténak, és negyede a térkapuból jövőnek) nagyon meg kellene változtatni. Jó lenne egy kis erőforrás nélküli csata, meg minden, de így... Én javaslok egy normál méretű szörny elejtéséért kapott LE-nek és TP-nek a felét venni.
2. Gyógy- és varázsitalok: a játékosok legalább 99%-a NEM azért tartja a gyógy- és varázsitalokat, hogy azokat egy kaland elvegye. Két opciót javaslok: az egyik, hogy vegyék ki ezt az egész marhaságot, a másik, hogy legyen egy "nem használok el gyógy- és varázsitalt" lehetőség is. A harmadik, régebben javasolt lehetőég, hogy a hatásuk érvényesüljön.
3. Legördülő kalandok: mire is jó? Kb. arra, hogy lehessen az időt húzni. A kristálypont mindenkinél az egekben van, nem hiszem, hogy 3. szint fölött bárkivel is megtörtént volna, hogy emiatt vesztett el egy próbát. A csata alacsony szinten problémás, amint azt V4-en tapasztaltam, de a játékosok nagy részének ez sem jelent gondot. Az tehát, hogy egy kaland teljesül-e, csak attól függ, hogy gyógy- és varázsital van-e nálad. (Ritkán a Vp-től és ÉP-től.) Ezért kattintgatni végig az egészet?
4. Tárgyak: tök jó, 1. szinttől vannak kalandok, de mit lehet vele kezdeni? Első lépésként Landragór csizmáit olcsóbbbítanám, egy 5-, 10-, 15. szintű igényeinek megfelelően. Másodszor beraknék ötszintenként 15-40 között is csizmákat. Harmadszor pedig a régiek mellé/helyett legalább tízszintenként több LGY-t igénylő, de táposabb csizmákat tennék be. (Ha LGY-ért vásárolható lesz majd a platina, akkor ez a túltengés kicsit kompenzálódik.)
5. Próbák: be kéne jelölni, hogy ki melyik próbákat akarja teljesíteni, és melyiket nem. (Landragór alatt idegesítő, hogy 5 Le-rabló kalandto kapok. TUdom, hogy ott a wiki, de akkor is.)


Ezen problémák jó részére azért van megoldás, de kiegészítem azért, mert van, amin szerintem is lehetne javítani.

Csata: Épület már emeli a kapott LE mennyiségét, de nem lenne gond a gyengébb LE/TP-vel, ha az LGY-t el lehetne értelmesen költeni. 840k LGY-m van és ez egy szint után egyértelműen állandósul mindenkinél, hogy rengeteg fölösleg termelődik. Nem is nagyon van értelme egy idő után az LGY-re bónuszt adó tárgyaknak, mert inkább állatoknak +TP-t vagy +AF-et adót használunk már.

Italok: Itt megint előjött egy félreértés. Sok kalandban az ilyen italokat nem magadra használod, hanem mást itatsz meg vele. Azaz szöveghűen baromság is lenne, ha ebből te gyógyulnál. Ha a szerepjátékos részét kivesszük (lévén a legtöbben már alapban elrejtik a szöveget, mert senkit se érdekel), akkor a csatás részre visszautalnék. Ha az LGY-t el lehetne költeni értelmes dolgokra (NEM ősköves kiegészítésekkel, hanem önmagában), akkor már nem lenne ebből gond, gyakorlatilag LE-t konvertálsz LGY-vé és elhasználod.

legördülő kalandok: Erre szintén van megoldás, hogy a szövegek elrejtése mellett, ezt is automatikusan kibontod. A játékba még nem építették be Baratyék, de ezt akár te is megoldhatod otthon, böngésző segítségével. Valóban ésszerűbb lenne automatikusra rakni és a kvízek esetén is nem újratölteni az oldalt, hanem megjeleníteni a maradék részt.

Tárgyak: Egyetértek, értelmes LGY-s tárgyak kellenek.

Próbák: Ezt nem igazán értem. Vagy teljesítesz egy kalandot vagy eldobod, ha nem tetszenek a próbák. Azért ennyire ne könnyítsük meg a saját dolgunkat. Ha értelmes LGY-s tárgyak vannak, akkor bizony keljen megcsinálni a kalandot égig, akkor is, ha ÉP-t, VP-t, italt, LE-t buksz, mert meg fogja érni.

Nagyjából egyetértek, hogy az egész kalandozás alapja, hogy értelmes LGY-s tárgyak legyenek, akár ideiglenesen hatók is vagy ideiglenesen ható képességek. Akár összevonva a másik topicokban már tervezgetett mágiát hasznosító elképzelésekkel.
Emellet azért, ha küldiként használjuk, akkor az elköltött LE-k a küldijutalmakban visszajönnek, legrosszabb esetben is nullszaldós (+1 dukát), de ennél azért sokkal jobb az arány.
Pontszám: 7.75
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
213. hozzászólás - 2013.05.20. 12:59:02 (Válasz Alendaar #211 hozzászólására.)
Lehet, még ha napi 10 óra fixen VÚ mentes napközben számomra
Pontszám: 7.75
kedvencZoltiFérfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
214. hozzászólás - 2013.05.20. 13:50:16 (Válasz Craslorg #213 hozzászólására.)
Nekem annyit kellene aludnom, hogy jól érezzem magam.
Pontszám: 8.83
népszerűKhuinFérfi
Végzetúr tehetség
244 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
215. hozzászólás - 2013.05.20. 14:34:52 (Válasz Zolti #214 hozzászólására.)
Szerintem ő is.
A végzetúr játék olyan, mint az ogre. Nagy, büdös, és az ember a pokolba kívánná.
Pontszám: 6.83
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
216. hozzászólás - 2013.05.20. 15:27:43 (Válasz Alendaar #207 hozzászólására.)
Idézet: Alendaar - 2013.05.20. 10:56:24
Megcsináltam a 15 kalandos küldetést és nagyon tele van a tököm azzal, hogy tonnaszám eszik a próbák a VP-t!


Gondolom nem fejleszted a magiadat tul nagy elannal. De ez meg igy sem tunik borzasztonak, mivel a kerekbol tobb varazsital jon, mint amennyi fogy. Igyal meg parat.
Pontszám: 7.08
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
217. hozzászólás - 2013.05.20. 16:33:27
Az nem lehetne, hogy ha kalandokban elhasználok egy ÉP vagy VP italt, akkor azt meg is igyam?
A hozzászólást Mortu módosította 2013.05.20. 16:38:31-kor
Pontszám: 7.51
népszerűKhuinFérfi
Végzetúr tehetség
244 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
218. hozzászólás - 2013.05.20. 16:38:05 (Válasz Mortu #217 hozzászólására.)
Írtam Miklónak, ezt válaszolta:
Szia,
Több LE kaland csatákért: erről lehet szó, új AF képesség formájában, feljegyzem.
Gyógy és varázsitalok: ez nem fog változni, ez is kell a kalandokhoz...
Legördülő: csináld ezt: rákattintasz a kalandra, és utána kattints vissza a kalandokra. Ha volt benne kviz, akkor visszakapod a kalandot, végigkattinthatod. ha viszont nem volt benne, egyből teljesült, nem kell végigkattintani!
további vásárolható tárgyak LGYért: bővitjük a listát új csizmákkal és egyéb tárgyakkal.
A kalandokról van leirás a wikin, ott meg tudod nézni, milyen próbák vannak benne, és eldöntheted, dobod-e. Lehetne ezt a programba is beépiteni, de sajnos erre most nincs kapacitásunk

További jó játékot,
Miklós


Tehát ilyen téren változás nem lesz.
A végzetúr játék olyan, mint az ogre. Nagy, büdös, és az ember a pokolba kívánná.
Pontszám: 6.83
népszerűKhuinFérfi
Végzetúr tehetség
244 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
219. hozzászólás - 2013.05.20. 16:43:37 (Válasz Craslorg #212 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2013.05.20. 12:55:04
Próbák: Ezt nem igazán értem. Vagy teljesítesz egy kalandot vagy eldobod, ha nem tetszenek a próbák. Azért ennyire ne könnyítsük meg a saját dolgunkat. Ha értelmes LGY-s tárgyak vannak, akkor bizony keljen megcsinálni a kalandot égig, akkor is, ha ÉP-t, VP-t, italt, LE-t buksz, mert meg fogja érni.

Nagyjából egyetértek, hogy az egész kalandozás alapja, hogy értelmes LGY-s tárgyak legyenek, akár ideiglenesen hatók is vagy ideiglenesen ható képességek. Akár összevonva a másik topicokban már tervezgetett mágiát hasznosító elképzelésekkel.
Emellet azért, ha küldiként használjuk, akkor az elköltött LE-k a küldijutalmakban visszajönnek, legrosszabb esetben is nullszaldós (+1 dukát), de ennél azért sokkal jobb az arány.


Az lenne a lényege, hogy ha nem akarsz LE-t/ÉP-t/italt áldozni, akkor ne keljen.
A végzetúr játék olyan, mint az ogre. Nagy, büdös, és az ember a pokolba kívánná.
Pontszám: 6.83
kedvencZoltiFérfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fejlesztési javaslatok kalandokkal kapcsolatban
220. hozzászólás - 2013.05.20. 18:35:07 (Válasz Kocos #216 hozzászólására.)
.
A hozzászólást Zolti módosította 2013.05.20. 18:36:59-kor
Pontszám: 8.83
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője