Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - McPaul

Oldal: 12345678
Dátum: 2009.12.04. 19:51:57
17 a diferencia. Ha ezt okozza 17 szerencse, akkor halvany lila fingom nincs, mi a tokomnek van a tobbi stat?
Dátum: 2009.12.04. 19:34:15
En egyetlen dolgot szeretnek megtudni, hogyan is mukodik a kozelharcban a talalat?
Mikor talalom el az ellent, mikor nem, es milyen aranyban szol ebbe bele az aldott random?
Egesz egyszeruen nem tudom megmagyarazni, hogy talalja el tobbszor a 400as tamadas a 470es vedelmet, mig a 480as tamadas kevesebbszer a 480as vedelmet?
Ezt a reszet meg mindig nem ertem. Nem tettel semmit sem erte, megis bonuszt bonusz utan akartok.
Le volt irva, hogyha nem kuzdesz a fertozes ellen, elborul az agyad. En biztosan hatranyokat generaltam volna a fertozes ellen nem kuzdoknek, nem pedig jutalmakat osztogatnek a lustasagert... Minden szintlepes utan -1 tul mindenre, mivel lassan urra lesz rajtad az orulet, elemesztve onmagad...

Eleg jutalom az a nagy halom LE, amit te arra koltottel amire akartad.

Mindezek ellenere meg BONUSZOKAT is kapnak a full fertozottek. Ezt sem tudnam semmivel magyarazni, nemhogy extra jutalmat valami olyan dologert, amiert NEM TETTEL SEMMIT! Az egvilagon semmit.
Dátum: 2009.12.04. 09:37:23
Az egeszben a legszebb, meg sem szolaltam, megis rajtam verik el a port.

Az is igaz, ha mar teszik, akkor legalabb ugy csinaljak, mint hencego, ize hercegno teszi, igy legalabb en is jokat vigyorgom rajta
Idézet: Kocos - 2009.12.03. 16:07:38
Wikin nezz egy kicsit jobban elore targyakban. A vedelem lenyegileg nem fejlodik 20 szint ota. Boven el lehet talalni az ellenfeleket.


Ertem. Akkor szerinted tokeletesen rendben van, hogy 100 szinten keresztul a nem talalod el az ellenfeled all fenn, majd onnantol lassan kopik a magia elonye. Gondold mar at amit leirsz

Jelenleg en meg csak a 70 es szintet kezdtem el, es iszonyatosan bantja a lelkivilagomat, hogy a sajat bevallasa szerint is magiara gyurt karakter tobbszor talal el engem a kozelharcban, mint en ot, holott server elso a tamadasom.

A szornyu az, hogy ez permananes. Egesz egyszeruen amig nincsenek lelekszivo targyak tomegevel, es nem kezd csokkeni a vedelem nagy elonye a tamadashoz kepest, nincs ertelme a kozelharcot fejleszteni. Minden szinten a magiahasznalat van erositve a targyakkal, mig a kozelharc kb 20 szintenkent kap egy-egy normalisabb targyat, es akkor sem minden slotra, hanem egyre.

Az egesz gondolatsort az inditotta el nalam, hogy elhangzott a talalkozon, ez a jatek nincs ugy felosztva, hogy magus, vagy harcos valaki, mindenhez ertenie kell. Ezt cafoljak meg jelenleg a jatekban levo targyak, mivel egymas nyomaba sem er a ket taktika itemizacioja. Az egyszem magikus kor szerepe mellett eltorpul a 6 kozelharci kor szerepe, legalabbis 7x. szinten meg egeszen biztosan igy van. Mutass egyetlen olyan 10es szinthatart, amiben a kozelharc van jobban segitve. Csak egyet, es azt mondom igazad van.

Alairom, nem egyszeru beloni, hiszen a kereskedelem is belekavar, de ha nem ez a sablonosodas a lenyeg, illetve nem a "kasztok" kialakulasa a cel, akkor a targyaknak nem lenne szabad ennyire egy iranyba terelni a jatekosokat. Legalabb a ket fele sebzes kozt kellene nemi egyensulyt teremteni.

Most sokan fognak fujni ram, de eleve egy tulajdonsaggal kevesebbet kell fejleszteni a magia utjara lepoknek, megis elonyuk van, pedig a logika utjan ha valamihez 2x annyi eroforras kell, akkor annak 2x annyit kellene ernie. Ehhez jon meg az egyenlotlen itemizacio kerdese, es maris hatvanyozodik a helyzet, es kristalytisztan latszik, hogy igenis, aki utanaszamol, az jelenlegi korulmenyek kozt 7x. szintig egeszen biztosan a magiara specializalodik, mert felennyi erofeszitessel a targyaknak is hala sokkal tobbet tud elerni.
Ha mar elvileg az uj gyemantert veheto cuccokrol van szo (legalabbis elvileg ), akkor szeretnem felhivni a figyelmet egy erdekessegre.
Tudom jol, hogy nincs sehol sem leirva, hogy ebben a jatekban magusok es harcosok lennenek, mindent kellene fejleszteni, de erdekes modon csak a magiaval foglalkozoknak vannak a jatekban rendszeresen, folyamatosan fejlodest mutato cuccok, mig a kozelharci resz folyamatos itemizacioja eros hianyossagokat mutat. Nem tudom hogy ez szandekos-e, es a 6 kor vs 1 kor viszonylat kiegyenlitese volt-e a cel, ( szerintem ezt az iszonyatos sebzesbeli kulonbsegek boven egyensulyoznak) de jelenleg maga a jatek kenyszeriti ki igy a specializaciot.
Meg az 50%-os kozelharci talalati aranyt sem lehet per pillanat a targyakbol fenntartani, meg ha a szintek adta tamadas modositot is hozzaadjuk, akkor sem. Azaz a kozelharci sebzes rogton kevesebb mint a felere van redukalva, ha a targyak adta bonuszokat nezzuk.

Kozelharcnal ami kell a sebzes novekedesehez az az ero, es a tamadas. Hogy csokkentsuk az innen adodo sebzest, ahhoz a vedekezes.
Varazslasnal ami kell a sebzes novekedesehez az a taumaturgia, es az IQ. Hogy csokkentsuk az innen adodo sebzest, ahhoz az IQ.
Az IQ es vedekezes mindenki szamara hasznos, mint vedekezeshez szukseges stat, igy a ket sebzesnemnel ha a targyak adta bonuszok viszonylataban egyensulyt szeretnenk, akkor a taumaturgianak es az ero+tamadas osszegnek kellene egalban lennie, raadasul a tamadas/vedekezes parosnak is nagyjabol stimmelnie kellene (szintbonusz figyelembe vetelevel).
En ezt az egyensulyt nem latom, minden szinten a magia sebzes egyertelmu tamogatottsagat tudom csak levezetni.

Tudom hogy ez egy nagyon egyszerusitett levezetes, pl elnyelesek is szamitanak, es szandekosan nem hoztam szoba a fegyverek / varazslatok alap sebzeset sem, az kulon tortenet.

Arra szerettem volna ravilagitani, hogy a lelekgyemantos targyakkal ezt a tendenciat lehetne javitani, ne adj isten nehany alap targy modositasa is jo otletnek tunik

Edit:
uppsz, kozben megjottek a pancelok, meg nem neztem oket.
Ezek a gyemant koltsegek egeszen biztosan at vannak gondolva? LEhet en csinalom rosszul, vagy valami gond van nalam, de 10.000 gyemant nalam tobb mint 1 honapnyi termes, es iszonyatosan sok LE, mert a kuszobok az egekben vannak, teljesithetetlenek a szamomra, pedig szerveremen a top tulosszeg, es top szakertelem osszeg is kozel az enyem. Ezekkel az arakkal meg csak nem is gondolnek egyik megvetelere sem, soha az eletben nem terulnek meg.

En remenykedem abban, hogy a nem relikvia targyak nem lesznek ennyire horror arakkal meghirdetve, es lehetove teszik, hogy az emberek ne ugy nezzenek ki, mintha adott szinthatarok kozt egyenruhaba kellene bujni. Esetkeg a meglevo targyakat is at lehetne nezni, hogy ne legyen a 90%-uk csak lom a lelekkufar polcain

A konkret targyakrol a velemenyem pedig:
Bestiák könyve
Szint: 75
Tipus: relikvia
Ár: 10000 LGY, 20 őskő --- 1 honap gyujtogetes, tobbszazezer LE-nyi ital
Hatás: Az idomítás és sebgyógyítás ideje 20 percre csökken.
- Igy is ugyis a gep elott uleshez van kotve a hasznalat, es a keres lenyege az volt, hogy ne kelljen a gep elott ulni az opciok hasznalatahoz. Ez igy nem valtja be a remenyeket. Ha a gep elott ulok, igy is ugyis tudom nyomni, ha meg nem, akkor minek ez a cucc?

Barátság karkötő
Szint: 80
Tipus: relikvia
Ár: 15000 LGY, 20 őskő --- 1,5 honapA LE koltseget nem is merem mar leirni
Hatás: A szövetségedben bárkinek adhatsz segítő kezet, szinttől függetlenül, és a segítő kéz nem múlik el rólad, ha alacsonyabb szintűt támadsz.
(A javasolthoz képest jelentősen csökkent az LGY ár, hogy könnyebben megszerezhető legyen, viszont aránylag magas szint kell hozzá, hogy "rabszolga" karikkal ne lehessen exploitolni)
Abszolut Exploit tamogatas, hiszen a torles helyett igy annyi lesz, hogy meg ezt megszerzi, es atadja a kezet, majd hozza sem nyul tobbet. A strategiai erteket nem vitatom, haborukban jol johet, de ennyi LE-bol a haboruban tobbet er, ha novelem a tulajdonsagaimat.
Dátum: 2009.11.30. 14:27:36
V3, 71-es szintre:

Kaland neve: Mágustanonc
177. szintű Mágia próba
398. szintű IQ próba
319. szintű Taumaturgia próba

Szintemen egyedul vagyok, azaz program szamolja az ertekeket.
A szerveren a 250-es IQval talan a 4. vagyok, Taumaturgia server max talan 211.
Nagyon erdekelne, hogyan oltozzem egyszerre a 3 tulajdonsagra, hogy ne egessek el egy kalandon 10-15000 LEnyi kristalypontot??? Plussz kozel sem biztos, hogy egyaltalan vegigmegyek a kalandon...
A 3. on bukva hiabavaloan koltottem el a kristalypontokat, mert a kedves program ujra megkoveteli majd a kuszoboket!
Kozel sem tunik fairnek, hogy rohogve csinalja a felesegem a probakat picsafust tulajdonsagokkal 55. szinten, mig en server top tulosszeggel, szakertelemosszeggel a turbot idealisra allitgatva, beoltozve nem vagyok kepes vegignyomni egyetlen kalandot sem kristalypontok brutalis mennyisege nelkul.
A lelekszivasra ket egyszeru megoldas is lenne.
- Ha csinalnanak egy epuletet, ami lelekszivas vedelmet adna
- Egyszeruen ne lehessen a kristalyhordat lelekszivni

Meg is szunne a nyavalygas, jonne valami masert...
Dátum: 2009.11.17. 22:11:07
Nagyon megszivlelendo otlet.
Kiegeszitenem, hogy igy semmikeppen se lehessen 12nel tobbet szerezni. Sajnos mar az adatbazisok koraban elve nem a jatekosok tudasa dont, hanem hogy mekkora adatbazist ismernek...
Dátum: 2009.11.17. 18:35:04
Idézet: Birka - 2009.11.17. 16:27:48
Epikus targyat nem vehetsz kereskedelemmel.
Miklós nem fogalmazott tökéletesen, max akkora szintű epikust mondhatsz, amekkora a te szinted!


Ezt nem ertem. A kereskedelem szakertelem pont azt teszi lehetove, hogy a szintjenel erosebb targyakat vehessen az ember. Jelenleg egy hordakozi talalkozora megyunk, ahol NEM egy epikus mobot kalapal el erte az ember, hanem egy kereskedotol VESZI dukatert.
Szerintem ha VESZI valaki dukatert a cuccot, igencsak kereskedelem fuggo a dolog. Elvi vita ugyan, de akkor is.
Dátum: 2009.11.17. 17:51:36
En speciel ezt az Inspiratort raknam akkor inkabb a kodert vehetok koze, razodjon csak ossze a mezony

modositas: es egy szivossag ovet a helyere
Majd mar csak azt kell elerni, hogy tobb targyra is lehessen licitalni
Dátum: 2009.11.16. 20:14:15
Azt hiszem keves olyan jatek van a piacon, amit ne probaltam volna ki, es az egyik messze "legolcsobb" a vegzetur. Nem hiszem hogy ezt a fizetos vonalat kellene firtatni, mindig is igy volt, mindig is igy lesz, kulonben nem lenne fenntarthato a jatek.
Ugyhogy szerintem a van penzem adj tapot mentalitas nem eppen helyenvalo, 30 oskobol elerheto egy teljes honapra a "tap", ami talan 500 Ft.
Ami pedig a kodokat illeti, nagyon sok pakli el fog menni, sokkal tobb kodot generalva, mint amennyit mi fel tudnank hasznalni. Szerintem elso hetekben lehet hogy lesznek visszaelesek a kodokkal, lesznek seftelok, de akinek kell majd, az barati korokbol be fogja tudni szerezni. En javasolnam pl azoknak, akik nem tudnak eljonni, hogy a HKK forumban nyissanak egy topikot, es egy e-mail cimet irjanak ki, hogy akinek van folos kodja a HKK-sok kozul, egy mailt dobjon mar ra vele, vagy csak jelezze a topikba, hogy van kodom, odaadnam, es a kollegank irjon ra.
Persze itt is megvan az eselye a visszaelesnek, de ne ebbol induljunk ki. A HKK-soknak nem er semmit a kod ha nem vegzeturaznak, biztos vagyok benne, hogy joparan siman oda fogjak adni a kodjukat. Egyetlen topic nyitas az egesz.
Lehet ram kopkodni, nekem szerencsem van, a nagyobbik fiam epp olvasni tanul elsoben, es mar igy is nehezen tudom a Magic lapjaimat tavol tartani tole, ugyhogy ezzel en ket legyet utok egy csapasra: konnyu lesz gyakorlasra birni
Dátum: 2009.11.15. 18:12:09
Holnap ugyis koran kell kelnem, novelem a tetszesindexet
Dátum: 2009.11.15. 13:20:13
Ez nagyon jo. Az epitesi koltseget/fenntartasi koltseget pedig lehetne a manakonstrukcioval epitheto LE mennyiseghez kotni.
A franya vortex viharok allandoan kart okoznak, stb.
Igencsak le lehetne fogni az elszallo epiteseket, foleg ha nemi kenyelmi funkciot is biztosit a haz. Pl vadaszat ido csokkenes, vagy ha ez nem bizonyulna elegnek, 1-2 CSP vagy PP a kenyelmes pihenesert. Maris mindenki fixen leheto legjobb allapotban tartana
Szerintem a konstruktiv vitara a forum mindenkeppen alkalmasabb, mint a szemelyes 1 oras beszelgetes.
A talalkozon en inkabb hallgatni szeretnem az uj fejlesztesi elkepzeleseket, es utana meg ott az esetleges visszaelesi lehetosegekre felhivni a Beholder figyelmet, hogy ne menjenek el munkaorak tucatjai feleslegesen, illetve kozosen otletelni, hogy szinesebbe, elvezetesebbe tegyuk az otleteket.

Erdekelnenenk ezek a dolgok:
- Szovetsegi varosok epitese
- Szovetsegi haboruk reformja
- Szovetsegi epuletek ujabb generacioja, akar a fenti ket temaval valo kapcsolata
- Uj lelekgyemantos targyakrol nemi info
- Tervezett valtoztatasokrol par szo
- Hordak kozti vetelkedesre van-e elkepzeles (akar varosokhoz is lehetne kotni)
- Sajat hordan beluli interakciora van-e elkepzeles (akar varosokhoz is lehetne kotni)
Dátum: 2009.11.14. 19:16:57
Nagyszeru.
Ennyit a Zarknodosdi egyetlen ertelmes relikviajarol. Aki ott cseszett resztvenni, hozzateszem nagyon okosan, mert csak rafizeteses volt, most meg az egyetlen normalis cuccot is megszerezheti. Legalabb valami mas neve legyen, es akkor a kenyelmi funkciot megkapjak a lustak, nemtorodomok is (halleluja...), de mindenki szamara elerhetove valik a targy.
Most ennek igy iszonyatosan eros buntetes szaga van azoknak a szempontjabol, akik idot, es esetenkent iszonyatos mennyisegu LE-t oltek bele Zarknodba.
Meg a gunyos kacajt is hallani velem...
Igy Zarknodnak semmi ertelme nem volt, pusztan azoktol akik bedoltek, nem keves eroforrast vontatok el.
Nagyszeru.
Dátum: 2009.11.14. 17:51:55
Gondolom ertelemszeruen akar mindegyik relikviat be lehet szerezni ezen a modon, nem csak 1 db/jatekos?
Dátum: 2009.11.14. 17:22:34
Nagyon tetszik ez az epikus csere otlet, kulonosen hogy mar kisebb szovetsegekkel kezdtunk el targyalni az epikus kuldetesek miatt...
A szovetseg elhagyasa miatt nem sokan orultek meg ennek a lehetosegnek sem, remelem megvalosul.
ezek a szakertelmekre bonuszt ado epuletek nagyon tetszenek, mivel elvileg igy a kalandok jelenlegi iszonyat magas kristalypont kolcseget is lehetne javitani.
Maris adott, hogy akar mindegyik szakertelemre ki lehetne talalni egy egy epuletet, ami egy, ket vagy akar tobb szintenkent is adhatna azt a bizonyos +1 szakertelem bonuszt, amit szinten be lehet korlatozni.
Akar nyersanyag raktarakat is lehetne belerakni, illetve nyersanyag termelo epuleteket is, es a haboruk soran netalan ezekbol az anyagokbol is lehetne zsakmanyolni, egy egy sikeres csata vegen, mondjuk szinthez kotott szorzoval. Az uj epuletek epitese pedig lehetne akar ket lepcsos is, eloszor a LE-bol meg lehetne adni, milyen anyagot akar az ember termelni, (PL: vas, fa, ko, buza stb.) majd x szavazattal biro klantagok ezeket az anyagokat forgathatnak bele az epuletekbe. Vegig gyujteni kellene az anyagot, (hogy legyen is mit rabolni) es amikor az adott epulethez elegendo gyulik ossze, akkor kell kiadni az epitest, amit adott ido alatt huznak fel azon galetkik, akik a vegzeturak utan jonnek a felszinre, kifejezetten az ujjaepitesi celzattal (kezmuvesek, foldmuvesek stb.)

Lakoepuletekben pedig a felszinre jovo galetkik elhetnenek, akik az adott szovetseg altal termelt/rabolt anyagokbol epitkeznenek, igy ujabb tenyezo is kerulhetne be, a szovetsegnel lako munkasok, akikhez megint igencsak sok mindent lehetne kotni.
Erre szerintem azert is lenne jo gondolni, mert nem hinnem, hogy jol venne ki, hogy az ellenseget legyozo nagyhatalmu harcosok nekiallnak pl faipatri munkat vegezni. Tobb kart okoznank mint amennyi hasznot termelnenk A mi feladatunk maradjon csak meg a szokasos, biztonsagos kornyezet teremtese, illetve a rivalisok tavoltartasa.

Aztan persze a gyengebbek vedelmere lehetne kozponti szabalyozas, hogy a termelesuknek csak 1/3-at lehet adott napon lerabolni, akarmilyen indokkal, megiscsak kozpontilag koordinalt modon jottunk a felszinre, az ujjaepitesnek is igy kellene folynia.

Ugyanugy a jutalmazas is kozpontilag megoldhato, pl olimpiaval egybekotve, a felvezeto szovegben. Akar tobb dolog alapjan is lehetne jutalmat osztani, pl a legtobbet fejlodo, varosat az adott honapban a legnagyobb mertekben novelo szovetseg (mennyi szazalekot fejlodott epuletszintekben az adott szovetseg, ez mindig a ksiebb szovetsegeknek a konnyebb, igy ok is bele lennenekvonva az epitkezesbe), vagy a legnagyobb varosok jutalmazasa. Ugyanolyan jutalmakat adva minden szovetsegnek megvan az eselye a siekrelmenyre.

Rengeteg lehetoseg van ebben a varosepiteses projektben, boven lehetne a haboruknak ertelmet adni, illetve ujabb versenyzesi feluletet is biztosit, kozosseg epito hatasa sem lenne elhanyagolhato. Ahogy egyre jobban belegondolok, meg a kaland fejlesztesnel is klasszisokkal jobba lehetne tenni, pedig szerintem eddig az a legjobb fejlesztes (leszamitva a furcsa kuszobgenerator reszet )
Dátum: 2009.11.14. 02:12:22
Ha mar ennyire fontos a "Vilagbeket, es hatalom tornyat mindenkinek!" mozgalom tamogatasa a felso vezetesnek, akkor modositsak az epuletet, es legyen szinthez kotott, hogy mekkora szazalekot lehet belole kapni. Pl.:
1. helyezett = 10% bonusz
2. helyezett = 9%
.
.
.
10. helyezett = 1%

Ha mar tonkrevertetek a versenyt, es a "tapoljuk fel a gyengeket" mozgalom került előtérbe, a "szivassuk meg a jol szervezetteket" tarsasag buzditasara, akkor legalabb ertelmesen legyen megcsinalva, es valoban a gyengebbek segitese legyen a cel. A jelenlegi verzioban igencsak kokemenyen dragult az epitesi koltseg a felzarkozni kivanoknak is, nem is beszelve errol a derult egbol villamcsapas effektrol, ami az eddigi birtokosakat erte.
Komolyan kezd erdekelni, hogy ki az aki ennyire jol kiteszteli ezeket az ujitasokat.
Oldal: 12345678