Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456789
Szerző
Topic neve: Új szövetségi épületek
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
41. hozzászólás - 2009.11.15. 12:21:22 (Válasz chehs #29 hozzászólására.)
A katedrálisokkal és az istenekkel egy komoly gond van, az hogy a játékosok egyszerűen azt fogják választani ami a legnagyobb tápot adja. Lehet, hogy lesz aki a szerepjátékot nézi majd benne, de a többség nem. Innentől kezdve a fejlesztési kapacitás sima elvesztegetése a 8 féle épület kitalálása és leprogramozása, amiből aztán úgyis csak egyet húzhat fel egy szövetség.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.53
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
42. hozzászólás - 2009.11.15. 12:23:30 (Válasz Ariel #41 hozzászólására.)
hat ugy kell beloni a tapokat, h nagyjabol egyforma erosebbek legyenek. egyik ebben legyen erosebb a masik amabban. aztan persze megkerdezni par geeket itt a forumon, h melyiket valasztanak, es ha 20bol 18 ugyanazt, akkor ott gond van
Pontszám: 8.39
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
43. hozzászólás - 2009.11.15. 12:25:51 (Válasz Ariel #41 hozzászólására.)
Ezt úgy lehet kivédeni, ha még bónuszokat is adnának egymás ellen. Ha sokan építik x-et valami extra miatt, akkor - a táp alapján gondolkozóknak - megéri egy y-t építeni, ami bónuszt ad x ellen. Természetesen x hasonló bónusza nem y, hanem z ellen jó, azaz körkörös rendszer kell.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.11.15. 12:27:33-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.57
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
44. hozzászólás - 2009.11.15. 12:36:02 (Válasz Mortimer #43 hozzászólására.)
7-8 ilyen épület szerintem túl sok. Nem hiszem, hogy 20-30 új épületet le lenne programozva. Ha van 2-3 opcionálisan választható, az rendben van, de ha túl sok az ilyen, akkor megint ott fogunk állni, hogy hiába kerül be egy tucat épület, mindenki kész van az építkezéssel pár hét alatt, és utána megint a nagy semmi van, nameg 7 épület amit kizárt egy nyolcadik.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.06
népszerűbalgosFérfi
Végzetúr tehetség
175 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
45. hozzászólás - 2009.11.15. 12:58:13
Nem tudom mennyire lehet realitása, de a szövetségen belüli egyéni építés is lehetne egy lehetőség.(hasonlóan a relikviákhoz)
Pontszám: 7.14
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
46. hozzászólás - 2009.11.15. 13:01:52 (Válasz balgos #45 hozzászólására.)
Mindenki felépíthetné a saját villáját az erődön belül
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.38
népszerűbalgosFérfi
Végzetúr tehetség
175 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
47. hozzászólás - 2009.11.15. 13:06:50 (Válasz Mortimer #46 hozzászólására.)
Igen Mortimer, neked piszuoárod is lenne benne...Na meg Kondi részleg.

Mivel csak egyénileg (szinttől függően, azzal párhuzamosan mindig le-t beleépítve) lehetne felépíteni, fenntartani, meglenne a manakonstrukciók helye.
A hozzászólást balgos módosította 2009.11.15. 13:07:22-kor
Pontszám: 7.14
fórumozóMcPaulFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
48. hozzászólás - 2009.11.15. 13:20:13 (Válasz balgos #47 hozzászólására.)
Ez nagyon jo. Az epitesi koltseget/fenntartasi koltseget pedig lehetne a manakonstrukcioval epitheto LE mennyiseghez kotni.
A franya vortex viharok allandoan kart okoznak, stb.
Igencsak le lehetne fogni az elszallo epiteseket, foleg ha nemi kenyelmi funkciot is biztosit a haz. Pl vadaszat ido csokkenes, vagy ha ez nem bizonyulna elegnek, 1-2 CSP vagy PP a kenyelmes pihenesert. Maris mindenki fixen leheto legjobb allapotban tartana
Pontszám: 3.82
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
49. hozzászólás - 2009.11.15. 13:25:12 (Válasz Byzon #37 hozzászólására.)
Idézet: Byzon - 2009.11.14. 22:12:46
Iszonyúan tetszik, én is nagyon akarnám a TF isteneit, de úgy tudom ettől Miklósék totál elzárkóznak...
Nem igazán értem miért... Ez a mi világunk és gyakszi minden háttérsztoriban amit mi írunk előkerülnek... Had formáljuk akkor már mi a háttérvilágot!


Ehhez csak egy dolgot tennék hozzá. Nem akarnak isteneket, meg ilyesmit, de az epikus tárgyak fele az istenekről van elnevezve. Mikor nekem lett egy Tharr gyűrűm, akkor azt sem tudtam, hogy az ki/mi. Utánanéztem, így már érthető, sőt a bónuszát is értem.

Egyébként nekem is nagyon tetszenek az épületek, de nagyon ki kéne tesztelni és jól ki kéne egyensúlyozni, nehogy az egyikkel elszálljanak a szövik.
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 6.51
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
50. hozzászólás - 2009.11.15. 14:17:22
Esetleg még egy két ötlet:
Városfal: előfeltétel lakóépületekhez
Lakóépületek: tesztelni kellene legyen-e maxa, vagy milyen bónuszt adjon,ja a bónusz meggyőzőkészséghez adna.
Színház kreatív affinitást növelné minél magasabb a színház szintje, annál profibb az előadás, a közönség elragadtatásában LE-t "termel"
Esetleg lehetne egy olyan épület ami a város körüli területet termékennyé teszi a városlakók számára, ezt össze lehetne kötni a lakóépületek számával.A szövetségek versenyezhetnének ki tud nagyobb, termékenyebb várost építeni, ehhez még van egy csomó ötletem, erre lehetne eseményt is kreálni.
Dorn
Pontszám: 4.37
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
51. hozzászólás - 2009.11.15. 14:44:32 (Válasz Ariel #44 hozzászólására.)
Akkor lehetne csak 3:
Chara-din, Bufa és Rhatt
Pontszám: 8.06
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
52. hozzászólás - 2009.11.15. 15:54:20
Katedrális: más megközelítés.
Legyen 1 nagy katedrális ami fókuszálja a híveket és az erődön belül több szentély. A szentélyek aktiválásához legalább 5 fő kell.
A városban lévő szentélyek kombinációja adná a bónuszt. Lehetne limitálni a szentélyek számát és a befogadható hívek mennyiségéhez emelni kéne a szentélyen szintet lásd őrtorony.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 7.20
kedvencchehsFérfi
Végzetúr tehetség
225 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
53. hozzászólás - 2009.11.15. 16:32:25
Én szeretném, ha csak egy kiválasztott katedrálist lehetne építeni minden szövetségnek, így végre lenne egy kis mozgás a szövetségek közt. Amelyik szövetség normális demokráciával működik ott úgyis eltudják dönteni, hogy mi mellett tegyék le a voksot.
Nehéz döntés lenne, de hitet választani sosem egyszerű.

Ariel!
Máris itt a lehetőség, hogy megmond melyiket választanád Ha a top játékosok egyértelműen kiállnak 1-2 katedrális mellett, akkor az nyilván nem jó, mert túl jó. Lehet ezeket a nyers ötleteket még bőven csiszolni.
A követelmények pedig már kapásból kizárnak egy csomó lehetőséget, vagy teljes ön-átvariálásra késztetik a szövetségeket. Ez pedig megint csak visz némi pezsgést a szövetségi életbe.

Mortimer ötlete zseniális, az istenek egyébként is könnyen párosíthatók egymással.
Kegyesnek ismerték.
Rothadó, zöldes hús, selyemszalaggal átkötve.
- Tündeköves Glórin -
Pontszám: 8.51
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
54. hozzászólás - 2009.11.15. 16:56:07 (Válasz chehs #53 hozzászólására.)
Az elsődleges gond nem az, hogy egyik épület nagyobb tápot ad mint a másik, hanem az, hogy elviszik a fejlesztési kapacitást, és csak egy építhető belőlük. Pl a Chara-Din katedrálist jó eséllyel egyetlen szövetség sem húzná fel, mert 100% fertőzöttség kell hozzá, ami csak nagyon magas szinten érhető el, és vagy egy teljesen új szövit kell felhúzni hozzá, vagy kirúgni mindenki mást aki nem 100%-os. Még optimista becsléssel sem lenne 10 szövi akik ezt választanák az összes világot egybevéve.

De ha már katedrálisokat akartok, akkor lehessen mindet felhúzni egy szövin belül, és a karakter önmaga dönthesse el, hogy melyik bónuszait akarja megkapni. Ha pedig megunta, bizonyos költségek (LE, állatok feláldozása stb.) árán vehesse igénybe a másik épület bónuszait.
A hozzászólást Ariel módosította 2009.11.15. 16:56:51-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.04
kedvelt tagKhronosFérfi
Végzetúr
74 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
55. hozzászólás - 2009.11.15. 16:59:28
Továbbgondolva az istenek témát, lehetne esetleg különböző dolgokkal "isteni kegyet" nyerni. Pl., leülsz imádkozni egy kis időre (5CSP), vagy áldozatot mutatsz be (feláldozod egy állatod), ilyesmik. Ebből kaptok valamiféle pontot (kegy pont? Hit pont?) amit aztán lehet ilyen szövetségi szintű spellekre elnyomni pl. Isteni áldás: X ideig +Y támadás, hasonlók. Emellé ha háborúban egy ellenséges isten templomával rendelkező klánt győztök le akkor a templom kegyének nagyságával arányosan kaptok bónusz rabolt LE-t (és kegyet).


Egyéb: Kocsmában lehetne mondjuk kalandot cserélni, amolyan "Hejj, ma is olyan csoda dolgot láttam..." "Ne mondd, én pedig..." alapon. Vagy valami.
Pontszám: 7.79
kedvelt tagMartin93Férfi
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
56. hozzászólás - 2009.11.15. 20:45:20
Nekem nagyon tetszenek az eddig felvázolt ötletek.
A kocsma épület nagyon tetszik mert sok dologra lehetne használni Pl: valamiféle regenerálódási bónusz vagy kereskedelem a saját horda és többi horda között

Így tovább eddig nagyon jó ötleteket hallhatunk
Pontszám: 7.41
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
57. hozzászólás - 2009.11.15. 21:19:24 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Üdv!

A városépítés zseniális ötlet, az pedig, hogy globális eseményekkel lenne az egész összekötve, még jobban tetszik, valódi dinamizmussal töltené meg a játékot.
Személy szerint örülnék neki, ha egy szövetség -a kalandokhoz hasonlóan- maga adhatná meg városa leírását. Lebegő város, kristály város, stb.
A manakonstrukció mi, ha nem az akarat manifesztációja, ilyen hatalommal pedig ki mondhatja meg mit alkothatsz? Szóval a Manakonstrukció is juthatna -szerepjátékos- szerephez.


Let

Ui: Egyébként nekem egyelőre nem elérhető a Manakonstrukció.
A hozzászólást Let. módosította 2009.11.15. 21:22:24-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 8.98
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
58. hozzászólás - 2009.11.15. 23:07:47
Ezek mind nagyon jó ötletek, csak kérlek kérlek kérlek legyen KOCSMA is !!
Pontszám: 8.91
kedvelt tagHollofiaFérfi
Végzetúr tanonc
40 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
59. hozzászólás - 2009.12.02. 09:43:32
Az Ispotály szerintem nagyon fontos lenne, magas szinten több ezreket sebzünk egymásba, ott van a kristályhorda, a kaland, az epikus, az entitás, V3-n volt olyan szövitársam (Wrzbaah) aki azért törölt, mert egyszerűen nem tudott már játszani!

A manára két épület is van, a Mágustorony és a Nekrofun, az egészségre pedig semmi!

Én az ispotályt úgy tudnám elképzelni, mint a nekrofunt, szintenként +1 egészség vagy védekezés, + X% regeneráció
v3 Hollofiver
Pontszám: 5
kedvelt tagHollofiaFérfi
Végzetúr tanonc
40 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
60. hozzászólás - 2009.12.02. 09:51:34
Azonkívül teljesen életszerütlen, hogy egy városban nincs kórház! (kivétel persze a magyar egészségügy)
v3 Hollofiver
Pontszám: 5
Oldal: 123456789
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője