Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234567
Szerző
Topic neve: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
61. hozzászólás - 2009.11.29. 19:11:17 (Válasz Ricardo #23 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.11.29. 14:15:35
Azzal nincs semmi bajom, ha betesznek egy Mortimer által emlegetett epikus tárgyat, ami miatt nem veszít csp-t a támadó. De a büntetőt ne vegyék ki.


Érvet kérlek. Érvet.
Pontszám: 6.10
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
62. hozzászólás - 2009.11.29. 19:12:23 (Válasz Byzon #24 hozzászólására.)
Idézet: Byzon - 2009.11.29. 14:17:51
Tőlem ippen kivehetnék, bár egy okból nem javallanám: mindenki költött rá kincspontot, akinek csak van. Ergo valamennyit vissza kéne származtatni nekik, innentől meg aránytalan meló lenne az egész. Inkább védje le valami (városi épület vagy epic tárgy) a hatását a fenébe


Ott van Cyron javaslataban egy igencsak meltanyos kompenzacio sztem.
Pontszám: 7.79
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
63. hozzászólás - 2009.11.29. 19:16:58 (Válasz Byzon #33 hozzászólására.)
Idézet: Byzon - 2009.11.29. 14:24:34
Nekem ebben a szintednek megfelelően rész gázos... Lévén a szövi miatt ahol van (Sötét Ösvény) az én 60-as karim pl 80-as epic cuccal flangál... Akkor most mi van?


Az, hogy van egy hozzad merten aranytalanul eros targyad, orulj neki.
Persze ha szamottevo reszet az epikusnak te gyurted le, akkor nem szoltam.
Ugyanakkor en azert 60-as targyak kozul nem egynek tudnek orulni.
Pontszám: 7.79
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
64. hozzászólás - 2009.11.29. 19:25:54 (Válasz Kocos #61 hozzászólására.)
Taktikai elem. Én dukátokkal lassítom magam, szeretném ha az ellenfeleim is lassulnának. Erre kiváló a büntető. Vagy max ép-ben ébredek, az meg más miatt kiváló.

Azt, ha bekerül egy tárgy, ami 1%-ra (vagy akár 0-ra) csökkenti a büntetés esélyét azt tökéletesen elfogadom. Annak aki nem akar csp-t kockáztatni, de mindenképpen meg szeretne kínozni, annak igenis kelljen megküzdenie a tárgyért a klántársakkal vagy az entitásokkal és igenis egy jobb nyaklánc vagy gyűrű helyett kelljen viselnie. (a büntetős tárgyak általában nem adnak olyan jó statokat, mint képességben gyengébb szintbeli társaik)
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.55
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
65. hozzászólás - 2009.11.29. 19:28:05 (Válasz Jeriko #38 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2009.11.29. 14:29:21
Idézet: Cyron - 2009.11.29. 13:34:49
Ha már ilyen nagy reformálási hullám alakult ki, gondoltam én is feldobom azt a témát ami már a megjelenése óta böki a csőrömet, de mostanra tarthatatlan méreteket öltött.

Nevezetesen a Büntető / Földanya / Traumusz epikus tárgyak:
Védekezőként vesztes portya esetén a támadó 50% eséllyel elveszít 1 cselekvéspontot.

Javaslat: töröljük el végleg ezeket a tárgyakat, ne lehessen találni, és a kalandozóktól is törlődjenek.


Akkor ugyanígy töröljük a szkarabeuszt is, mert az is kvázi támadhatatlanságot ad.



Jujj Arpi most nagyon a "deezazenyem" szemlelet szol beloled. A skarabeusz semmilyen tamadhatatlansagot nem ad, 0 LE-vel, amit a 0 CSP-vel szemben nagyon konnyu barmikor eloallitani barmikor hatrany nelkul tamadhatsz skarabeuszost. Ha tele a kamra szinten. Az a targy szerintem meglehetosen haszontalan, valodi elonyet csupan abban latom, hogy delelott nem fognak toled LE-t elvinni, barmennyi lehet nalad. Delutan/este mar zizisebb a dolog. Kenyelmi funkcio. Nyilvan persze 1-2 baleset elofordul, aikor felhangzik a "basszusmarennekisskarabeusza" van felkialtas, de miutan megtanultak, hogy nalad van a kutyu, ilyen bevetelre nem szamithatsz.

Meg töröljük az aukciós bérletet is, mert minden aukción lehetővé teszi a legtáposabb tárgyak megvásárlását (meg akkor már azt is töröljük, amit ezek segítségével vett meg valaki).


Az aukcios berlet ellen vedekezhetsz, ha te is berletet veszel, berletes arra nem nem uszik mar ra.

Meg töröljük a lélekszívó tárgyakat, mert azzal annyi plusz LE bevételre tehetsz szert,


LE szivo targy ellen tokeletesen ved a LE szivo targy, de mar LE vedelem is van annak, aki csak varazsol, igy LE szivassal nem tud kompenzalni. Hosszabb tavon meg jonnek a LE szivo varik, tehat nekik is lesz boven ellenszeruk. (Jo tudom, de ha nulla LE van nalad, az ellen ved ha nalad is nulla LE van.)

amivel jóval erősebb leszel mint a körülötted levők, ezért sokkal nagyobb eséllyel fogsz nyerni. Ráadásul emiatt nullázzák a hordabónuszomat, ami amúgy is a leggyengébb.


Lasd Galmuszk.

Továbbá töröljük a KH-t, mert páran csak belőlük szereztek többmilliós LE.diff-et (lásd toplista), ami a karakterek 95%-ának nem áll rendelkezésére.


Szamtalanszor leirtam, hogy a problemafelvetes jogs, de a dolgoljon meg a szomszed tehene helyett a legyen a szomszednak is szep kover tehene a jo megoldas, azaz a KH ne csak a top jatekszere legyen. Ha minden szinten _ugyanannyi_ H-s van mint jatekos, akkor a lehetosegek nagyjabol egyformak lesznek.

stb.


Folytasd kerlek.
Pontszám: 6.10
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
66. hozzászólás - 2009.11.29. 19:31:28 (Válasz Ricardo #64 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.11.29. 19:25:54
Taktikai elem. Én dukátokkal lassítom magam, szeretném ha az ellenfeleim is lassulnának. Erre kiváló a büntető. Vagy max ép-ben ébredek, az meg más miatt kiváló.

Azt, ha bekerül egy tárgy, ami 1%-ra (vagy akár 0-ra) csökkenti a büntetés esélyét azt tökéletesen elfogadom. Annak aki nem akar csp-t kockáztatni, de mindenképpen meg szeretne kínozni, annak igenis kelljen megküzdenie a tárgyért a klántársakkal vagy az entitásokkal és igenis egy jobb nyaklánc vagy gyűrű helyett kelljen viselnie. (a büntetős tárgyak általában nem adnak olyan jó statokat, mint képességben gyengébb szintbeli társaik)


Ezek korrekt ellenervek, amelyeket azzal utkoztethetunk, hogy PVP jatekban gatoljuk-e a PVP jatekot. Mert hat a fent altalad leirtak valahogy megiscsak azt jelentik, hogy nem indiferens az a bunteto lejjebb sem. Van akit zavar.
Ez mar nezopont kerdese.
Az egyik lehetoseg, hogy favorizaljuk a PVP jatekot (ahogy az a jatek elejen volt), a masik, hogy alternativ PP koltesi modszert teszunk be, hogy PVP csak egy opcio maradjon. Erre egyebkent jo pelda a KH, ami mint kivaloan leirta Jeriko, sajnos csak a top szamara elerheto.
Pontszám: 6.69
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
67. hozzászólás - 2009.11.29. 19:35:14 (Válasz Kocos #66 hozzászólására.)
A büntető nem gátolja a portyát, csak lassítja a karakterek fejlődését. Ha minden ellenfeleden van büntető akkor is portyázhatsz akár 40-et is egy nap. (Jó, Te mondjuk pont nem. )
A hozzászólást Ricardo módosította 2009.11.29. 19:35:25-kor
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.54
népszerűmatdavFérfi
Végzetúr
59 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
68. hozzászólás - 2009.11.29. 20:35:44
Nem tudom a középmezőnyben mi a helyzet, de számomra kifejezetten hasznos a büntető, mivel kvázi erőforrást termel, méghozzá ÉP-t. Ebből gazdálkodhatok a KH-sokon (+ LÉ bevétel, csak az ÉP és a PP szab neki határt), a 4 csatás kalandokra és az epikusra/entintásra is jut. Már korlátozva lett a tárgy, nem örülnék neki, ha még jobban lebutítanák. Természetesen az AntiBüntetőt, mint epikus kincset én is elfogadnám. De jelenleg nincs olyan másik kincs, amire lecserélném a büntetőmet.
Sajnos az előrerohanásunknak az lett az eredménye, hogy ritkult a mezőny. Aki portyázgatni akar, annak vagy ott van a KH, vagy fejlesszen VF-et és irány a sűrűje!

(megjegyzés: a büntetőnek köszönhetően napi max 1-2 támadást kapok csak)
Pontszám: 4.12
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
69. hozzászólás - 2009.11.29. 21:13:03
Úgy érzem a középmezőnybe tartozom az 54-es szintemmel. V1-en eddig összesen 1-szer futottam bele büntetős karakterbe. Leütöttem teljes lelki nyugalommal és még CSP-t sem vesztettem. Ha pedig veszítettem volna az se hat meg különösebben. Ismételhető küldiknél ledarálok egyszerre 24-et is ha kell térkapura. Valaki megjegyezte, hogy a levadászott csp az érték. Ezzel csak egyet tudok érteni. Vadász, halász, madarász karakterem van tehát mindent csinál amit kell/lehet. Lehetőleg úgy hogy a LE/TP arány optimális legyen. Személy szerint nem zavar a büntető típusú tárgyak jelenléte főleg mióta esély van arra, hogy ne működjenek. Ellenben az se zavar különösebben ha lesz rá valami védekezés szaki/lélekgyémántos jóság. Mondjuk nincs is ilyen jellegű tárgyam. Megeshet akkor még kevesebb támadást kapnék de én nem építenék Büntetőre középtájban.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 7.31
fórumozóCyron
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
70. hozzászólás - 2009.11.29. 21:32:15
Tehát anti-büntető.

Ezzel csak egy gond van: a 95-ös epikus tárgyak most jöttek be, leghamarabb a 100-asok lehetnek ilyenek.
A Légióban már "csak" bő egy hónap és eljutunk odáig (legalábbis ez a terv ), de a többi szövetség meglehetősen le van maradva ebben.
Ha bevezetjük ezt, akkor megint jön majd a sírás, hogy a Légiót tápoljuk.
Feltéve hogy esik ilyen (a Behó randomot most nem szeretném bemutatni ).

Lehetne persze egy pl. lélekgyémántért kapható valami is (legyen mondjuk nyaklánc), ami ezt adná.
Csakhogy belegondoltak a kedves büntetősök, hogy mit is jelent ez a számukra?
Én azt javasoltam, hogy kapjanak egy szabadon választott másik tápot helyette (akár magasabb szintűt is), míg az anti-büntetővel semmit nem kapnának, de az eredmény ugyan az lenne (legfeljebb egy kis haladékot kapnának).

Nem véletlenül javasoltam a kompenzációt, azzal mindenki jól járna.

Egy másik megoldás még a KH kiterjesztése és az eltűnési idő lecsökkentése lenne.
Ezt szintén régóta szorgalmazzuk sokan.
Lehetne akár úgyis, mint a Zarknodos manók voltak, csak nem LE-t és CSP-t kell fizetni a csatáért, hanem PP-t.
Valaki asszem javasolta már ezt korábban.
Soul Reaver - Azúr Légió
Pontszám: 5.74
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
71. hozzászólás - 2009.11.29. 22:11:35 (Válasz Cyron #70 hozzászólására.)
Idézet: Cyron - 2009.11.29. 21:32:15

Csakhogy belegondoltak a kedves büntetősök, hogy mit is jelent ez a számukra?
Én azt javasoltam, hogy kapjanak egy szabadon választott másik tápot helyette (akár magasabb szintűt is), míg az anti-büntetővel semmit nem kapnának, de az eredmény ugyan az lenne (legfeljebb egy kis haladékot kapnának).

Nem véletlenül javasoltam a kompenzációt, azzal mindenki jól járna.


hö, egy pillanat, te ezt már le is zsíroztad a Beho-val?
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 8.14
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
72. hozzászólás - 2009.11.29. 22:20:08 (Válasz S0laris #71 hozzászólására.)
Idézet: S0laris - 2009.11.29. 22:11:35
Idézet: Cyron - 2009.11.29. 21:32:15

Csakhogy belegondoltak a kedves büntetősök, hogy mit is jelent ez a számukra?
Én azt javasoltam, hogy kapjanak egy szabadon választott másik tápot helyette (akár magasabb szintűt is), míg az anti-büntetővel semmit nem kapnának, de az eredmény ugyan az lenne (legfeljebb egy kis haladékot kapnának).

Nem véletlenül javasoltam a kompenzációt, azzal mindenki jól járna.


hö, egy pillanat, te ezt már le is zsíroztad a Beho-val?


Ezt hogy hoztad ebből ki S0laris?
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.36
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
73. hozzászólás - 2009.11.29. 22:26:04 (Válasz Byzon #72 hozzászólására.)
a megfogalmazás miatt.

"belegondoltak" "hogy ez mit jelent" "semmit nem kapnának" "nem véletlenül javasoltam"

kezdjek megíjedni?
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.22
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
74. hozzászólás - 2009.11.29. 22:27:45 (Válasz Cyron #70 hozzászólására.)
Idézet: Cyron - 2009.11.29. 21:32:15
Tehát anti-büntető.

Ezzel csak egy gond van: a 95-ös epikus tárgyak most jöttek be, leghamarabb a 100-asok lehetnek ilyenek.


Epikus tárgyat eddig sem rakott be Miklós visszamenőleg, pedig igény lett volna erre, például a lélekszívás védelem kapcsán. Szóval nyilvánvalóan nem lehet ilyen.

Idézet: Cyron - 2009.11.29. 21:32:15
Én azt javasoltam, hogy kapjanak egy szabadon választott másik tápot helyette (akár magasabb szintűt is), míg az anti-büntetővel semmit nem kapnának, de az eredmény ugyan az lenne (legfeljebb egy kis haladékot kapnának).


Attól, hogy te javasoltad, nem fog ilyen történni. Tudsz példát arra az elmúlt egy évből, amikor a játékban bárki, bármilyen változás miatt kompenzációt kapott volna? (Mielőtt a Zarknod esemény V3-mas átalakítását említenéd, az egy egész világot érintett, nem egyes karaktereket.)

Idézet: Cyron - 2009.11.29. 21:32:15
Csakhogy belegondoltak a kedves büntetősök, hogy mit is jelent ez a számukra?


Ezt roppant kevesen fogják megvenni, mert ha valakit zavar, akkor egyszerűbb simán elkerülni az ilyen tárggyal felszerelkezett játékost. Középmezőnyben pedig a CSP vesztés amúgy is mindegy.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.46
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
75. hozzászólás - 2009.11.30. 08:30:58 (Válasz Kocos #65 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.11.29. 19:28:05
Idézet: Jeriko - 2009.11.29. 14:29:21

Akkor ugyanígy töröljük a szkarabeuszt is, mert az is kvázi támadhatatlanságot ad.

Jujj Arpi most nagyon a "deezazenyem" szemlelet szol beloled. A skarabeusz semmilyen tamadhatatlansagot nem ad, 0 LE-vel, amit a 0 CSP-vel szemben nagyon konnyu barmikor eloallitani barmikor hatrany nelkul tamadhatsz skarabeuszost. Ha tele a kamra szinten. Az a targy szerintem meglehetosen haszontalan, valodi elonyet csupan abban latom, hogy delelott nem fognak toled LE-t elvinni, barmennyi lehet nalad. Delutan/este mar zizisebb a dolog.
Folytasd kerlek.


Bőven elég ha délelőtt zavartalanul tudok vadászni, semmi másra nem is kell egy ilyen tárgy (szkarabeusz).
De ahogy nézem, nagyon nem gondoltad végig az érveidet. Én legalábbis bármikor elcserélném a büntetőmet egy szkarabeuszra.

- Egyrészt, ugye senki nem annyira hülye, hogy 0 LE-vel menjen portyázni a top-ban - ez tökéletesen értelmetlen. Amikor egy KH tagot támadva minimum 2-3000 LE-t lehet szerezni, mondj egyetlen olyan érvet, hogy inkább 0 LE-vel menjek neki valakinek, akinek szkarabeusza van (tutira nem működik a LE szívás és a portya végén sem kapok LE-t, tehát győzelem esetén buktam minimum 2-3000 LE-t ahhoz képest, ha KH tagot támadok).
Ha már 0 LE-t csinálok, akkor jön a macera is, hogy ha nem 0 LE-vel akarok utána támadni, akkor meg LE-t kell szerezzek (vadászat).

- A "tele a kamra" érv is meglehetősen félresikerült. Szerintem te hónapok óta nem töltötted meg a kamrádat, de bevallom, nekem is ritkán sikerül és ezzel mindenki hasonlóan lehet a top-on (alul meg, ahol több száz portyaellenfelet találsz, nem hiszem gond lenne kihagyni a pár büntetőset.

- A büntető nem biztosít támadhatatlanságot, jelenleg HA nyersz, akkor veszítesz fél csp-t (ez nekem kb. 1000 LE). Ha elköltöd előtte az összes csp-det (ehhez nem kell nagy stratégiai érzék), akkor meg semmit, tehát annuláltad a büntető hatását. Én egyébként rendszeresen támadok büntetős karaktereket (természetesen 0 csp-vel), mert ha látom, hogy az van rajta a táposabb cucca helyett, akkor ugye felmerül az emberben, hogy nem ok nélkül.

- Az már csak hab a tortán, hogy a büntető elfoglal egy slot-ot, amire manapság már felvehetsz +25 IQ-t adó cuccot. Aki tehát büntetőt vesz fel, nagyon komoly hátrányt vállal be.


"Anti-büntető" egyébként létezik, minden ami csp-t ad, annak minősül. Az inspirátor például több plusz csp-t ad, mint amennyivel az összes büntetős karaktert végig tudom támadni a top-on. Támogatom is, hogy szerepeljen a kártyakóddal megvehető cuccok között, hiszen már megállapítást nyert, hogy semmi tápot nem ad, csupán szerepjátékos, pici gyorsítás funkcióval felruházott cucc
Pontszám: 5.34
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
76. hozzászólás - 2009.11.30. 09:58:09 (Válasz Jeriko #75 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2009.11.30. 08:30:58
Idézet: Kocos - 2009.11.29. 19:28:05
Idézet: Jeriko - 2009.11.29. 14:29:21

Akkor ugyanígy töröljük a szkarabeuszt is, mert az is kvázi támadhatatlanságot ad.

Jujj Arpi most nagyon a "deezazenyem" szemlelet szol beloled. A skarabeusz semmilyen tamadhatatlansagot nem ad, 0 LE-vel, amit a 0 CSP-vel szemben nagyon konnyu barmikor eloallitani barmikor hatrany nelkul tamadhatsz skarabeuszost. Ha tele a kamra szinten. Az a targy szerintem meglehetosen haszontalan, valodi elonyet csupan abban latom, hogy delelott nem fognak toled LE-t elvinni, barmennyi lehet nalad. Delutan/este mar zizisebb a dolog.
Folytasd kerlek.


Bőven elég ha délelőtt zavartalanul tudok vadászni, semmi másra nem is kell egy ilyen tárgy (szkarabeusz).
De ahogy nézem, nagyon nem gondoltad végig az érveidet. Én legalábbis bármikor elcserélném a büntetőmet egy szkarabeuszra.

- Egyrészt, ugye senki nem annyira hülye, hogy 0 LE-vel menjen portyázni a top-ban


En tudok neked egy ilyen hulyet mutatni, itt ul a szekemen. A topban. De a skarabeuszt ha jol lattam nem a topban vettek meg. Ugyan a KH-bol kijon 2-3000, de a kinzokamrabol is, nincs ebben hiba.

- ez tökéletesen értelmetlen. Amikor egy KH tagot támadva minimum 2-3000 LE-t lehet szerezni, mondj egyetlen olyan érvet, hogy inkább 0 LE-vel menjek neki valakinek, akinek szkarabeusza van (tutira nem működik a LE szívás és a portya végén sem kapok LE-t, tehát győzelem esetén buktam minimum 2-3000 LE-t ahhoz képest, ha KH tagot támadok).


Lasd fent. Nem csak a top letezik, es a kinzokamra (alahuznam a kovetkezo szot) siman hoz annyit, mint amennyit kiversz egy KH-sbol.

Ha már 0 LE-t csinálok, akkor jön a macera is, hogy ha nem 0 LE-vel akarok utána támadni, akkor meg LE-t kell szerezzek (vadászat).


Na katasztrofa.

- A "tele a kamra" érv is meglehetősen félresikerült. Szerintem te hónapok óta nem töltötted meg a kamrádat, de bevallom, nekem is ritkán sikerül és ezzel mindenki hasonlóan lehet a top-on (alul meg, ahol több száz portyaellenfelet találsz, nem hiszem gond lenne kihagyni a pár büntetőset.


Termeszetesen nem. De HALLO! Van elet a topon tul is! Ott kezdodik a valo vilag! (Azt mondjak, en honnan tudjam.)

- A büntető nem biztosít támadhatatlanságot, jelenleg HA nyersz, akkor veszítesz fél csp-t (ez nekem kb. 1000 LE). Ha elköltöd előtte az összes csp-det (ehhez nem kell nagy stratégiai érzék),


Strategiai erzek nem, de azon jatekosok zome akit ismerek jellemzoen tobbszaz CSP-n csucsul, mert vadaszni ido. Nem lehet azt mondani, hogy hopp itt a skarabeuszos fazon, gyorsazn elvadaszom a CSP-t es ket perc mulva megutom, mert az nem 2 perc. Bar a bunteto nem jelent tamadhatatlansagot, de sokkal komolyabb akadalyat jelenti a portyazasnak, mint a skarabeusz.

Megjegyzem, en Cyronnal meg egyezkedtem kicsit skype-on es megallapodtunk abban, hogy a KH kiterjesztese terben es idoben SOKKAL jobb megoldas lenne, mint a bunteto eltorlese. De jelenleg sajnos a KH nagyon sokaknak hozzaferhetetlen, illetve gyakran 5-6 napig van tavol, ami alaposan probara teszi a PP halmozas korlatait. De az, hogy gatoljuk a portyazast es kvazi kotelezove is tesszuk egyutt nem koser. Vagy egyik vagy masik.


akkor meg semmit, tehát annuláltad a büntető hatását. Én egyébként rendszeresen támadok büntetős karaktereket (természetesen 0 csp-vel), mert ha látom, hogy az van rajta a táposabb cucca helyett, akkor ugye felmerül az emberben, hogy nem ok nélkül.


Irigyellek, en mar meg se probalom nullazni a CSP-imet, megmaradok a realitasok talajan.

- Az már csak hab a tortán, hogy a büntető elfoglal egy slot-ot, amire manapság már felvehetsz +25 IQ-t adó cuccot. Aki tehát büntetőt vesz fel, nagyon komoly hátrányt vállal be.


Ezt alairom, de ez a problemafelvetessel nem all szoros osszefuggesben.

"Anti-büntető" egyébként létezik, minden ami csp-t ad, annak minősül. Az inspirátor például több plusz csp-t ad, mint amennyivel az összes büntetős karaktert végig tudom támadni a top-on. Támogatom is, hogy szerepeljen a kártyakóddal megvehető cuccok között, hiszen már megállapítást nyert, hogy semmi tápot nem ad, csupán szerepjátékos, pici gyorsítás funkcióval felruházott cucc


Alsagos erv az Arpikam, nagyon alsagos. Az inspirator nem ad tobb CSP-t attol, hogy elversz egy buntetost es esetleg buksz egy CSP-t. Ilymodon a hatasa semmilyen kapcsolatban nincs a buntetovel.

Az inspiratorral kapcsolatban pedig azt gondolom, hogy egy egeszseges korlat utan valoban hozzaferhetove lehetne tenni a szelesebb nepretegek szamara. Jelenleg nem csinal nagy galibat a jatekban, de hosszu tavon, amikor valakinek lehet belole akar dupla alap eroforrasa, az mar nem feltetlenul kivanatos. Esszeru korlatnak tartanam a max (25-VF) extra CSP-t. Ezzel meg mindig masfelszerezni lehet az alaperoforrast, LE/TP elonye a VF-nek valtozatlan, viszont aki nem hasznalja, az valtozatlan LE/TP (na jo kicsit csokkeno LE/TP) arany mellett jutna fejlodesi elonyhoz.
Termeszetesen, ha ez megvalosul, akkor azokat akiknek mar van inspiratora karpotolni kell.
Pontszám: 6.69
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
77. hozzászólás - 2009.11.30. 10:02:02 (Válasz Mortimer #74 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.11.29. 22:27:45
Attól, hogy te javasoltad, nem fog ilyen történni. Tudsz példát arra az elmúlt egy évből, amikor a játékban bárki, bármilyen változás miatt kompenzációt kapott volna? (Mielőtt a Zarknod esemény V3-mas átalakítását említenéd, az egy egész világot érintett, nem egyes karaktereket.)

Középmezőnyben pedig a CSP vesztés amúgy is mindegy.



Erre a ket dologra reagalnak. Meg ha igazad is van az elso pontban akkor sem korrekt kiragadni Cyron javaslatanak felet es arra reagalni, abbol az alapkoncepciobol kiindulva, hogy csak a fele fog megvalosulni. Egyebkent en tudok peldat kompenzaciora a jatekbol.

Masodik: en is igy gondolnam, de irtak a kozepmezonyben (SOlaris, Ricardo) buntetozo kollegak, hogy bizony van ott is visszatarto ereje.
Pontszám: 6.69
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
78. hozzászólás - 2009.11.30. 10:25:01 (Válasz Kocos #76 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.11.30. 09:58:09
Lasd fent. Nem csak a top letezik, es a kinzokamra (alahuznam a kovetkezo szot) siman hoz annyit, mint amennyit kiversz egy KH-sbol.


Légyszíves, legalább ezt a kijelentésedet támasszad alá némileg. Tájékoztatásul az én eredményeim (válogatás nélkül):

2009.11.28. A kínzókamrából 16289 LE áramlott beléd.
2009.11.27. A kínzókamrából 12858 LE áramlott beléd.
2009.11.26. A kínzókamrából 14795 LE áramlott beléd.
2009.11.25. A kínzókamrából 19796 LE áramlott beléd.
2009.11.24. A kínzókamrából 13526 LE áramlott beléd.
2009.11.23. A kínzókamrából 10270 LE áramlott beléd.
2009.11.22. A kínzókamrából 20742 LE áramlott beléd.
2009.11.21. A kínzókamrából 13118 LE áramlott beléd.
2009.11.20. A kínzókamrából 14576 LE áramlott beléd.
2009.11.19. A kínzókamrából 18398 LE áramlott beléd.
2009.11.18. A kínzókamrából 21323 LE áramlott beléd.

Ha feltesszük, hogy 20k esetén 15 főt sikerült bevinnem a kamrába, akkor azt mondhatom, hogy egy portyából szereztem a kamrán keresztül 1300 LE-t.

KH-s csatáim:

Ma, 09:42 Jerikó *Dracoluos* Te nyerted a csatát.
A jutalmad 6136 lélekenergia és 42 TP.
Törlés Ma, 09:42 Jerikó *Yommm* Te nyerted a csatát.
A jutalmad 3661 lélekenergia és 15 TP.
Törlés Ma, 09:42 Jerikó *Trexaus* Te nyerted a csatát.
A jutalmad 1646 lélekenergia és 20 TP.
Törlés Ma, 09:27 Jerikó *Orpheus* Te nyerted a csatát.
A jutalmad 3671 lélekenergia és 34 TP.
Törlés Ma, 09:15 Jerikó *Sauronus* Te nyerted a csatát.
A jutalmad 1986 lélekenergia és 48 TP.
Törlés Ma, 09:15 Jerikó *Azeroth* Te nyerted a csatát.
A jutalmad 4110 lélekenergia és 42 TP.

Ehhez csatánként adj hozzá kb. 1-1700 LE-t lélekszívás miatt (és nekem kicsi a lélekszívásom)
Jól látszik, KH-ből kb. 3-szor annyi LE jön ki, mint kínzókamrából + portyából (mivel portya LE minimális, 2-300 LE körül van).

A KH-s adatokat gondold végig úgy, hogy 80-100% lélekszívásom lenne, valamint 50-60% a csata végi LE-re - mert vannak iylen tárgyak és karakterek.
A hozzászólást Jeriko módosította 2009.11.30. 10:59:53-kor
Pontszám: 8.75
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
79. hozzászólás - 2009.11.30. 10:28:57 (Válasz Kocos #77 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.11.30. 10:02:02

Masodik: en is igy gondolnam, de irtak a kozepmezonyben (SOlaris, Ricardo) buntetozo kollegak, hogy bizony van ott is visszatarto ereje.


Ez azért érdekes, hogy egyik topicban azzal érvel valaki, hogy középmezőnyben nem számít a csp, csak az LE/TP arány, másik topicban meg azzal, hogy számít.
Pontszám: 7.51
fórumozóMcPaulFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
80. hozzászólás - 2009.11.30. 10:34:42
A lelekszivasra ket egyszeru megoldas is lenne.
- Ha csinalnanak egy epuletet, ami lelekszivas vedelmet adna
- Egyszeruen ne lehessen a kristalyhordat lelekszivni

Meg is szunne a nyavalygas, jonne valami masert...
Pontszám: 7.62
Oldal: 1234567
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!