Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234567
Szerző
Topic neve: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
fórumozóCyron
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
1. hozzászólás - 2009.11.29. 13:34:49
Ha már ilyen nagy reformálási hullám alakult ki, gondoltam én is feldobom azt a témát ami már a megjelenése óta böki a csőrömet, de mostanra tarthatatlan méreteket öltött.

Nevezetesen a Büntető / Földanya / Traumusz epikus tárgyak:
Védekezőként vesztes portya esetén a támadó 50% eséllyel elveszít 1 cselekvéspontot.

Javaslat: töröljük el végleg ezeket a tárgyakat, ne lehessen találni, és a kalandozóktól is törlődjenek.

Kompenzáció: akinek volt ilyen tárgya, az 1db, az aktuális szintjének megfelelő szabadon választott epikus tárgyat kap (változás után 1 héten belül át kell venned).


Hogy miért fontos ez?
Véleményem szerint egy PVP játékban NINCS helye egy olyan tárgynak, ami bünteti a PVP-t.
2 tárbor van:
1. "ugyan már, csak egy CSP, kit érdekel" - nekik nem lényeges hogy van-e ilyen tárgy vagy nincs, úgyis támadják az illetőt (tehát nem nyert vele semmit)
2. 50% ? még ha 10% lenne, akkor sem támadnám, csak ha 0 CSP-m van (ezt viszont nem könnyű jól időzíteni)

Ha nincs a KH, akkor csak pár portyacélpont marad: azok akiken büntetőt látok.
Sajnos nem 1-2 ilyen karakter van magas szinten, hanem 10-ből 8 (ez a 10 fő a teljes portyalistámat jelenti).

Félreértés ne essék, a saját szövetségemben is vannak büntetősök, de a kompenzáció szerintem mindenkinek megfelelő kárpótlást jelentene.

Miklós / Baraty: Tudom, hogy nagy munka lenne egyesével mind a 3 világon beírogatni a szabadon választott epikus cuccokat, de az entitás utáni kincstáblázattal egyszerűen meg lehetne oldani.
Soul Reaver - Azúr Légió
Pontszám: 4.35
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
2. hozzászólás - 2009.11.29. 13:37:30
Ahelyett, hogy el akarnád venni, miért nem kéred olyan epikus tárgy berakását, ami negálja a hatását? Így a büntetőt nem kellene elvenni senkitől, neked pedig nem az öledbe hullik a büntetősők megütésének lehetősége, hanem tenned kell érte, hogy kivédjed a hatását.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.86
fórumozóCyron
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
3. hozzászólás - 2009.11.29. 13:41:52
Azért vegyek fel egy extra tárgyat, hogy PVP-zhessek egy PVP játékban?

Elég furcsa elgondolás.

Te fizetsz azért a munkáltatódnak, hogy dolgozhass nála?
Soul Reaver - Azúr Légió
Pontszám: 7.28
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
4. hozzászólás - 2009.11.29. 13:48:02 (Válasz Cyron #3 hozzászólására.)
A büntető nem akadályoz a pvp-ben. Nyugodtan portyázhatsz, arra semmi hatása nincs. A csp-nek nem sok köze van a pvp-hez.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 4.68
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
5. hozzászólás - 2009.11.29. 13:50:11
Eddig azt hallgattam, hogy a csp nem érték, mert a pp hú de sok lét termel a póknak.
Most azt hogy a csp de macerás, ha eltűnik.

Szerintem meg egy olyan topic kellene, ahol a pvp reformot vesszük végre elő.
A lélekszívás komolytalanná teszi a csatákat, a 0 lés rablások kabarék, a kivégzés magas szinten szart se ér és még sorolhatnám...
Pontszám: 6.15
fórumozóCyron
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
6. hozzászólás - 2009.11.29. 13:51:28
Pókokat nem akadályozza, de aki vadászni is szokott, azokat igen.

Ahogy írtam lejjebb is, 2 tábor van: az egyiket nem érdekli a CSP, a másik viszont NEM fog támadni ha CSP-t bukhat rajta akár 10% esélyjel is.
Soul Reaver - Azúr Légió
Pontszám: 6.25
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
7. hozzászólás - 2009.11.29. 13:53:08
ez a játék nem pvp játék...nem mindenki "csak portyázik"....csak eggy event a pvp...aki meg csak portyázik annak nem érdeke a csp...tehát abszolút nem izgatja...de a lehetőség adott a kivédésére...te magad írtad...használd el a csp-det, ha büntetőst akarsz zúzni...és akkor nem fog zavarni a dolog...amúgy meg a csp elvesztése nem fejlődésbeli hátrányt okoz, hanem időkiesést...nem tö-t vesztessz....és nem a lédet húzza....csak vársz eggy kicsit és lessz másik....sztem nem kéne ekkora port kavarni a dolog körül...vannak ennél fontosabb, és aránytalanabb dolgok is....
Time in a bottle
Pontszám: 2.23
fórumozóCyron
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
8. hozzászólás - 2009.11.29. 13:56:24 (Válasz Birka #5 hozzászólására.)
Birka: Te kevered a szezont a fazonnal!
Ne téveszd össze a VF-ező pókokat a másik táborral.
Én a másik táborba tartozom (bár már VF-ezek én is és fél év múlva biztos félig póknak számítok majd ).

Tőlem biztos hogy soha nem hallottál még olyat, hogy a CSP nem érték és soha nem is fogsz!
Különben minek vettem volna meg az Inspirátort?

Dutch szájából is kicsit fura hallani, hogy a CSP nem érték, közben meg Inspirátorra akarja cserélni a Kémgömbjét.

Bár igaz, hogy van olyan is aki max.-os VF-el és maxos szingulárissal játszik.
Soul Reaver - Azúr Légió
Pontszám: 5.80
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
9. hozzászólás - 2009.11.29. 13:59:33 (Válasz Cyron #8 hozzászólására.)
hehh...az aki nem csak küldire használja a szingulárist...nos az...hehe ...
Time in a bottle
Pontszám: 3.73
fórumozóCyron
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
10. hozzászólás - 2009.11.29. 14:01:41 (Válasz Faust0ne #7 hozzászólására.)
Faust0ne:
Hát már ne is haragudj, de ugyanazt a játékot játsszuk mi?

CSP-ből LE-t termelsz, amiből TÖ-t vehetsz.
A CSP valóban idővel jön vissza, de ami elveszett, az elveszett, nem kapsz helyette másikat.

Avagy mondhatnám másképpen is: az idő LE!

Természetesen vannak más, reformra váró dolgok is a játékban, én csak egyet említettem ami engem érint.
Minden szentnek maga felé húz a keze, csak én ezt be is vallom... meg próbálok értelmes alternatívát adni mellé.
Érdekes, hogy csupa olyan ember véleményezik itt, akinek nincs büntetője.
Soul Reaver - Azúr Légió
Pontszám: 5.98
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
11. hozzászólás - 2009.11.29. 14:01:50 (Válasz Cyron #8 hozzászólására.)
Nem azt írtam, hogy nem érték, hanem, hogy nincs sok köze a portyához. A büntető pont arra jó, hogy egy karaktert nehezebb legyen támadni, több áldozattal járjon az ő legyőzése. Simán meg tudod verni portyába attól mert ez a nyakában van, csak kevesebbet hasznot fogsz termelni, mint ha nem lenne a nyakában. Szerintem egy nagyon jó védekezési mód. (az igazi optimalizátoroké a legerősebb karakterek, viszont ők emiatt nem támadnak)

Egy portyával tp-t szerzel, lét szerezhetsz, lét szívhatsz is, kábíthatsz 6-7x vagy akár kritikus varázslatot is csinálhatsz. Tehát áttételesen még így is visszatermelődhet a bukott csp, de természetesen fennáll a bukás esélye. Szerintem ezt nem kell kiküszöbölni.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.56
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
12. hozzászólás - 2009.11.29. 14:02:45 (Válasz Faust0ne #9 hozzászólására.)
Idézet: Faust0ne - 2009.11.29. 13:59:33
hehh...az aki nem csak küldire használja a szingulárist...nos az...hehe ...


Az TOPper játékos, ami bőven ugyanolyan létjogosult játékforma, mint a vf vagy a pók... Egy ilyet a vf gyengít le, a szingu meg megerősít.

Másrészt tény, hogy csak számukra igazán érték a csp. A többiek számára érdektelen a Büntető...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.36
kedvelt tagTyberius06Férfi
Végzetúr tehetség
184 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
13. hozzászólás - 2009.11.29. 14:03:54 (Válasz Cyron #8 hozzászólására.)
Cyron mikor fogjátok már fel, hogy nincs VF-ező pók!!!! A VF a vadászatra és a térkapura hat egy normál pók nem vadászik, ha igen csak küldetés miatt, azt is láthatatlanul. Akik kivégzés és kémkedéssel rabolnak baszott sok LE-t nem mondanám póknak. A pók nem vadászik, ergó a VF sem érinti....
A hozzászólást Tyberius06 módosította 2009.11.29. 14:04:43-kor
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Ashran83 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 3.88
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
14. hozzászólás - 2009.11.29. 14:07:44 (Válasz Tyberius06 #13 hozzászólására.)
Idézet: Tyberius06 - 2009.11.29. 14:03:54
Cyron mikor fogjátok már fel, hogy nincs VF-ező pók!!!! A VF a vadászatra és a térkapura hat egy normál pók nem vadászik, ha igen csak küldetés miatt, azt is láthatatlanul. Akik kivégzés és kémkedéssel rabolnak baszott sok LE-t nem mondanám póknak. A pók nem vadászik, ergó a VF sem érinti....


Ez érdekes felvetés. Szerintem a portyából rabolt LE és a vadászatból szerzett LE összeegyeztethető, ha nem, akkor Dutch vonja le a következtetéseket és dőljön a kardjába.
Elvileg akkor micsoda az a kari, aki vadászik (max vf-el, ergo abból sok LE-t szed) és ráadásul ügyin választja a célpontokat így a LE diffi is néhány millió körül van?
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.91
fórumozóCyron
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
15. hozzászólás - 2009.11.29. 14:08:27
Tyberius06: tök mind1, akkor legyen VF-es, pók, meg éljátékos.
Nekem olymind1 milyen névvel illetünk egy-egy tábort.

Ami a lényeg:
- Az aki nem használ CSP-t, vagy nem optimalizál, annak lényegtelen a büntető.
- Azok akik vadásznak és portyáznak is, azoknak viszont nagyon is számít!
Nem 1-2 ilyen ember van, tehát igenis kell foglalkozni a témával, mert egyre vészesebb a helyzet.
A hozzászólást Cyron módosította 2009.11.29. 14:11:21-kor
Soul Reaver - Azúr Légió
Pontszám: 4.48
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
16. hozzászólás - 2009.11.29. 14:10:48 (Válasz Cyron #15 hozzászólására.)
Őőőő... Szerintem aki vf-es, annak holt tökmindegy a csp... Önmagában nem erőforrás... Csak ha le van vadászva. Addig korlátlan mértékben szórható a karakter gyengülése nélkül, nem oszt nem szoroz... Ez biztos.
Viszont a TOPpereknek (szinthuszárok) igenis számít. Ha van ilyen tárgy (alapban minek???) akkor kellene ellene védekezés is...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.91
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
17. hozzászólás - 2009.11.29. 14:11:06
én egy másik reformot javaslok. büntetőt minden KH-snak.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 5.79
kedvelt tagTyberius06Férfi
Végzetúr tehetség
184 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
18. hozzászólás - 2009.11.29. 14:11:09 (Válasz Cyron #15 hozzászólására.)
Amúgy Mortimerrel értek egyet, hogy ne a büntető jellegű tárgyakat vegyék ki, hanem rakjanak be egyet, ami azt kompenzálná és ad még hozzá valami tul és/vagy szakértelem bónuszt... Engem nem érint, marha keveset portyázom, bár futottam már bele büntetőbe figyelmetlenségből, de hát ez van...
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Ashran83 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 6.78
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
19. hozzászólás - 2009.11.29. 14:11:57 (Válasz Cyron #15 hozzászólására.)
Zavar 20 karaktert világonként, meg teljesen hidegen hagy másik 20.000-ret. Természetesen egyre vészesebb a helyzet. Inkább azért vészes, mert ha a megfelelő 20 embert zavar valami, akkor biztosan meg kell változtatni, akkor is, ha a maradék 20.000 játékos nem akarja.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 8.09
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Büntető - avagy -CSP ha nyerek a portyán
20. hozzászólás - 2009.11.29. 14:12:12
A pók tényleg nem vadászik (se VF-fel, se VF nélkül). Eleve ez a definíciója. A CSP-t csak turbóváltásra, és dukát vásárlásra használja.
A Büntető viszont tényleg aránytalanul sújtja a TOP tagjait, akik számára a CSP nagyon nagy érték. Szóval érdemes megfontolni a javaslatot.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 6.59
Oldal: 1234567
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!