Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: bajnoki viadal
kedvelt tagkitmatko
Végzetúr
93 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
841. hozzászólás - 2009.12.01. 14:28:28 (Válasz Maximuss #840 hozzászólására.)
Egyetértek. Egyre jobban nyílik az olló. Most pl. elvileg 80-86 indul együtt a TOP kategória alatt. Ez már 7 szint. Úgy fél év múlva elérünk oda, hogy már 10 szint lesz majd különbség és így tovább. 5 szint feletti különbség már egy-két kivételtől eltekintve behozhatatlan. És nem beszéltünk uyge a jó öreg VF-ről, ami még inkább árnyalja a képet, igaz nem a legmagasabb szintűek közt.

Szóval szűkítsük a határokat, ahol van legalább 10 induló.
Új tulajdonos
Pontszám: 6.85
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
842. hozzászólás - 2009.12.01. 17:00:53 (Válasz kitmatko #841 hozzászólására.)
Ráadásul egyre kevesebb karakter lesz, mert ha abbahagyja valaki, nem fog feljönni a helyére senki.

Elég nehéz megoldás, mert ha szűkítjük a kategóriákat, akkor meg még kevesebb ember jut egy kategóriába. 3 résztvevővel meg nem túl izgalmas egy bajnoki

Talán nem szintenként kellene besorolni a kategóriákat, hanem TÖ és SZŐ szerint ("súlycsoport").
Pontszám: 5.23
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
843. hozzászólás - 2009.12.01. 17:20:25 (Válasz kitmatko #841 hozzászólására.)
Nem értek veled egyet. 3 szinttel a felső határ alatt regelek a mostani viadalra, de nem érzem gyengébbnek magam a fent lévőknél. Aki viadalt akar nyerni, az erősödjön (portyával, visszafogottal, küldetésekkel, vagy amivel akar) a környéken lévőkhöz képest!

ui. egy relatíve életképes megoldás volt egyébként a problémátokra Beholderéknél, úgy hívták, hogy kategóriaőr (TF) - de ahhoz szerintem túl nagy a random, hogy itt, VU-n is működhessen
Pontszám: 4.49
kedvelt tagNoodleeFérfi
Végzetúr mester
349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
844. hozzászólás - 2009.12.03. 23:49:55
Szerintem a TÖ, SZÖ ott bukik meg, hogy egy jó pók 8. szinten olyan súlycsoportba eshet ahol akár 20+os karakterek is vannak.. és akkor úgyszint semmi esélye a 10-20 szinttel nagyobb cuccokban rohangálók ellen..
Vallom, hogy pók bárki lehet.
Pontszám: 6.52
irritálóTommyka0202Férfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
845. hozzászólás - 2009.12.04. 15:28:32
Rá férne egy kis módosítás erre a bajnoki dologra... Mert én /és sztem elég sok tag/ csak a járó Le miatt indulok és hogy-hogynem a viadalokat ugyanaz az 1-2 emberke nyeri, akik alapból vagy 100-200-al nagyobb TÖ-el rendelkeznek, mint a többiek, telis tele mindegyik prémium cucokkal...

Ebben szerény személyemnek csak annyi a bosszantó, hogy minden viadal nyeréssel csak tovább erősödnek, ami a játékot/mivel ez a játék alapvetően egymás elleni versengésről szól/ értelmetlenné teszi....

Több javaslatom is lenne a viadallal kapcsolatban:
-vagy korlátozzuk, a megnyerhető medálok számát
-indítsunk a top/prémium karaktereknek külön viadalt
-töröljük el a medál rendszert... legyen dukát, magasabb szinten meg lélekgyémánt

Ha a harmadik módszerrel átalakítjátok akkor meg lehetne több helyezettet is díjazni...
Pontszám: 6.67
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
846. hozzászólás - 2009.12.04. 15:59:05
Engem megint a kategória bajnoka győzött le az 5. körben aki fullprém. Én nem vagyok prémiumos de mégis jó karit építettem fel. Sorozatosan a bajnokok győznek le, mondanom sem kell hogy prém mindegyik. Nem azt akarom mondani, hogy nem fair, de legalább a dobogós helyekért is kaphatna a nép valamit.
A hozzászólást Kethios módosította 2009.12.04. 15:59:28-kor
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 6.51
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
847. hozzászólás - 2009.12.04. 17:56:46
Valaki fejtse már ki, hogy mi köze a prémium tagságnak a bajnoki viadalhoz! Mert ha jól gondolom, akkor nem sok. Mivel a prémiumos, ha jól tudom több CSP-t kap, amit vagy elvadászik, vagy nem, de ha elvadássza, akkor hamar otthagyja a saját mezőnyét tapasztalati szintben. Tehát lehet, hogy feljebb csúszik egy -két kategóriát. Vagy a prémimosnak garantált a több LE? Az meg hogy valaki full ősköves cuccban virít, nem jelenti azt, hogy prémiumos (persze nagy valószínűséggel az).

Engem sokkal jobban bosszant, hogy az épületbónuszok beleszámítanak a viadalba. Már másodszor esek ki a döntőben, és mindig csak 1 kicsivel (most éppen 6 sebzés volt a különbség ), és mindig egy jóval erősebb szövetség tagja ver meg. Értem én, hogy beleépített (ha beleépített...) a szövetségi épületbe, azt az energiát magára is költhette volna, de vannak olyanok, akik köré komplett szövetséget húztak fel... Na azokkal mi a helyzet?
Pontszám: 7
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
848. hozzászólás - 2009.12.04. 18:06:11 (Válasz Yaksee #847 hozzászólására.)
Akkor úgy fogalmazok, hogy talpig ősköves cuccos.
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 6.51
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
849. hozzászólás - 2009.12.04. 18:13:09 (Válasz Kethios #848 hozzászólására.)
Aki engem legyőzőtt, azon 1 db ősköves felszerelés nem volt... Én pedig full őskövesben. Igaz a TÖ-je és a SZÖ-je 586+677 volt az én 513+515-tel szemben... Akkor most melyik a nyerő? A jó játék, vagy a jó felszerelés? Mert szerintem a jó játék...
Pontszám: 8
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
850. hozzászólás - 2009.12.04. 19:01:58 (Válasz Jeriko #842 hozzászólására.)
Ebben a súlycsoportos ötletben hogyan is működne a cuccok adta nem elhanyagolható előny?

Természetesen a nagyobb javára, ami tökjól van úgy?

Akkor a kisebb mi a csodának fejlődött erősebbre a környezeténél?

Csak?

Edit:
680/130 TÖ/SZÖ-s 57-es kari kinek az ellenfele lenne?

A 29-es szintTOP elsőké?
A hozzászólást Darah módosította 2009.12.04. 19:14:39-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.75
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
851. hozzászólás - 2009.12.04. 19:24:54 (Válasz Jeriko #842 hozzászólására.)
Épphogy nem kevesek jutnak a kategóriába, hanem az öt szintesekbe pl iszonyú tömegek, akik közül csak egy kaphat érmet, ami nevetséges.

Hogy feljebb nyolc ember van, arról nem a többiek tehetnek.

Szövibónusz:
Régóta mondjuk, vegyék ki a csodába, eddig nem sikerült.
Mély megdöbbenésemre ma olyan Bajnokot avattunk nálunk a Gaia-ban, NoFear személyben, aki még be sem építette magát, szövibónusz nélkül nyert.

Ettől függetlenül a szövibónuszt ki kellene venni.
A hozzászólást Darah módosította 2009.12.04. 19:31:27-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 6.06
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
852. hozzászólás - 2009.12.04. 19:28:18
üdv

Néhány észrevételt megosztanék veletek:

1. a prémium létnek valóban túl sok köze nincs a bajnokihoz.
2. a prémiumos tárgyaknak már inkább. Valószínűleg nincs más út, mint elfogadni, hogy rá kell szánni a játékra kb. 1000 ft-ot havonta (vagy még annyit sem), hogy meglegyenek a megfelelő cuccok, és igazi esélyesként indulj. Természetesen le lehet mákolni enélkül is a top karikat.
3. Miért lesz jó, ha nem bajnoki medált kap a díjazott, hanem mást? Ugyanúgy ő fogja nyerni, mert erősebb, prémiumos cuccokkal van, stb. Ráadásul az sem igaz, hogy a bajnoki kategórianyertes csak egyre erősebb lesz, és minden bajnokin nagyobb eséllyel indul. Nem igaz.
Míg nekem az iq-mon hogy növelni tudjam, kell 22e, neked ha alacsony kb. 5e. Sokkal könnyebben fel tudsz zárkózni hozzám, mint nekem növelni az előnyömet hozzád képest.
4. Ha csinálnának két külön csoportot prémiumos cuccok - nem prémiumos cuccokra, valószínűleg lecserélném a prémes cuccaimat, és indulnék a nem prémesek között.
5. A szövetségi bónuszok megléte. Egyrészt belenyomtam 38. szintre 700000 LE-t a szövibe, ami azért nem kevés. A kisebb szövibe tartozóknak ezt nem kellett. Másrészt taktikai kérdés, hogy olyan szövetséghez tartozz, ahol nagyok a bónuszok. Tudom, hogy egy szövetséget nem ezt tart össze, és ha már van egy jó csapat, nem akarod ott hagyni őket pusztán a "táp" miatt, ezt az érzelmi részét abszolút megértem, de bizony így le kell mondanod a szövitápról. Ha nem vagy kocka optimalizátor, nehezen fogsz bajnokit nyerni .
6. A helyezkedésen nagyon sok múlik, ha szinted tetejéről tudsz indulni, és ügyesen fejlesztetted eddig a karit, igenis van esélyed. Max. magas kereskedelemmel megveszed mondjuk a prémiumos fegyvert (általában az a lényeg), esetleg a varit, és semmi mást. Azzal meg el vagy hónapokig. Én a saját fegyveremet gyakorlatilag 3 bajnoki óta használom, és fogom még kb. 3-4 bajnokin. És került 30 őskőbe. Szerintem megérte..
Pontszám: 7.67
fórumozóMcPaulFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
853. hozzászólás - 2009.12.04. 19:34:15
En egyetlen dolgot szeretnek megtudni, hogyan is mukodik a kozelharcban a talalat?
Mikor talalom el az ellent, mikor nem, es milyen aranyban szol ebbe bele az aldott random?
Egesz egyszeruen nem tudom megmagyarazni, hogy talalja el tobbszor a 400as tamadas a 470es vedelmet, mig a 480as tamadas kevesebbszer a 480as vedelmet?
Pontszám: 3.14
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
854. hozzászólás - 2009.12.04. 19:36:11 (Válasz McPaul #853 hozzászólására.)
lehet szerencse különbség okozza, nem McPaul?
Pontszám: 7.48
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
855. hozzászólás - 2009.12.04. 19:36:27 (Válasz McPaul #853 hozzászólására.)
A támadásba beleszámoltad a szintbónuszt? A szerencse különbsége mekkora?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.25
fórumozóMcPaulFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
856. hozzászólás - 2009.12.04. 19:51:57
17 a diferencia. Ha ezt okozza 17 szerencse, akkor halvany lila fingom nincs, mi a tokomnek van a tobbi stat?
Pontszám: 2.71
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
857. hozzászólás - 2009.12.04. 19:54:41 (Válasz McPaul #856 hozzászólására.)
Ha ugyanakkora a támadás és a védelem akkor elvileg 50-50 az esély. 17 szerencse kb. 3-4%ot számít.

A 400-asnak a 470-eset eltalálni kb. 35% esélye van. Ezt a szerencse a javára 3%al növeli, lesz neki 38 esélye. Neked 480-at a 480-assal eltalálni 47-re csökkenti.

Azaz ő megdobta a 38-ra, te pedig nem a 47%-odra. Simán belefér.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.25
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
858. hozzászólás - 2009.12.04. 20:02:11 (Válasz McPaul #853 hozzászólására.)
Idézet: McPaul - 2009.12.04. 19:34:15
En egyetlen dolgot szeretnek megtudni, hogyan is mukodik a kozelharcban a talalat?
Mikor talalom el az ellent, mikor nem, es milyen aranyban szol ebbe bele az aldott random?
Egesz egyszeruen nem tudom megmagyarazni, hogy talalja el tobbszor a 400as tamadas a 470es vedelmet, mig a 480as tamadas kevesebbszer a 480as vedelmet?


Amit en tudok (persze nem biztos, h igy van ) :

(te tamadasod+szinted)-(ellen vedekezese)+50 % eselyed van talalni, de min. 20 es max 80.
ha a szerencsed joval nagyobb vagy kisebb (ami egy 30 es 40 kozotti ertek) akkor ez kitolodik min. 10 es max 90-re


Mod: a +50 lemaradt, hisz azonos ved/tam-nal 50% a talalat.
A hozzászólást Endyr módosította 2009.12.04. 20:18:47-kor
Pontszám: 8.34
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
859. hozzászólás - 2009.12.04. 20:09:13 (Válasz Endyr #858 hozzászólására.)
Szerintem biztos, hogy nincs így
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.69
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
860. hozzászólás - 2009.12.04. 20:19:08 (Válasz Mortimer #859 hozzászólására.)
javitottam
Pontszám: 7.52
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!