Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Prisma

Dátum: 2012.05.23. 20:21:38
Idézet: Ywgarrd - 2012.05.23. 19:58:29
Te vagy a főnök Miklós, te tudod...

Erről eszembe jutott egy másik M betűvel kezdődő nevű ember, akinek még ennél is jóval bonyolultabb "rendszert" kell irányítania, és ami sokkal több embert érint. "Te tudod" - LOL
Dátum: 2012.05.17. 17:53:09
Idézet: Jademaster - 2012.05.17. 17:44:42
szereztek veled szemben az élboly tagjai

Nem írtam, hogy konkrétan velem szemben szereztek előnyt, bár ez is igaz lenne (hacsak nem az az alapvetés, hogy én definíciószerűen nem juthatok el arra a szintre SOHA). Felesleges ezt egy karakterre leszűkíteni, a lényeg, hogy egy kirívóan igazságtalan döntés született. És még csak nem is az a legfontosabb, hogy most konkrétan ez az ügy mennyire durva. Hanem az, hogy a Játékvezetés egyáltalán nem hajlandó figyelembe venni a napnál is világosabb racionális érvelést. Ami fontos ebből az ügyből, az az általános tanulság: a Játékvezetés inkompetens. Most így nyilvánult meg ez a tény, máskor máshogy fog, a mintázat viszont egyértelmű.

Le lesz programozva, mert az érintettek (egy része...) megszavazta.

Igen, az érintettek megszavazták maguknak a tápot. Ez akkora pofátlanság volt, hogy az már-már komikus.
Dátum: 2012.05.17. 17:38:22
Tehát a top végül megkapja az ingyenes, permanens pók bölcsességét. Tehát a top érdekei előbbre valók a többiekénél.
Ezt úgy is lehet értelmezni, hogy a Játékvezetés szerint úgyis a top tartja el a játékot, így aztán nincs az a felháborítóan arcátlan igazságtalanság, amit ne érné meg betenni a játékba a top kedvéért, mert a többiek ittléte vagy nemléte nem számít.

Ezt figyelembe véve, ezentúl nem költök egy fityinget sem a játékra.

Egyébként függetlenül attól, hogy a Játékvezetés szerint tényleg a top tartja-e el a játékot, és azért részesíti őket inkorrekt előnyben, vagy csak szimplán nem látja át a játékot, ezzel az utolsó cseppel (amit számtalan eddigi dilettáns döntés előzött meg) egy dolog véglegesen bebizonyosodott: a Játékvezetés megdöbbentően inkompetens, alkalmatlan arra, hogy a játékot úgy menedzselje, hogy akár középtávon is érdemes legyen játszani - és ez már a leszállóág, ha ugyan nem zuhanórepülés. Bontásra ítélt házra pedig már nem érdemes költeni.
Dátum: 2012.05.10. 14:10:37
Idézet: Offsboy - 2012.05.10. 14:03:27
Szerintem is ez lenne a jó megoldás, mint ahogy azt írtam a 343-346 hsz-ben.

Igen, ez ugyanaz, amit te is javasoltál, azzal az egyetlen különbséggel, hogy szerintem ezt nemhogy AF képességhez nem kellene kötni, hanem választhatóvá sem szabadna tenni. Mert biztos lenne olyan, aki nem fejlesztené ki az AF képességet/nem választaná ezt a működési módot, vagyis az ilyen játékosok számára a helyzet maradna ugyanaz, mint eddig. Ezért a legjobb, ha egyszerűen a top számára így működnének a képletek.
Dátum: 2012.05.10. 13:50:23
Egyébként, ha tényleg muszáj ilyen típusú megoldás, akkor van egy pofonegyszerű változtatás, ami nagyságrendekkel igazságosabbá teszi az egészet: ne csak a szükséges TP nőjön, hanem hasonló arányban kapjanak kevesebb LE-t is, hogy a LE/TP arány ugyanaz maradjon. Vagy, még egyszerűbb, ha a TP, és a LE is csökken, ugyanakkora aránnyal.

Ez még mindig nem lenne az igazságosság csimborasszója (pl. küldetések pörgetése, vagy kalandok száma miatt stb.), de a jelenlegi tervezettel össze sem hasonlítható.
Dátum: 2012.05.10. 13:32:14
Idézet: Miklós - 2012.05.10. 13:19:48
Kivel szemben igazságtalan?

Ezt már rajtam kívül is jónéhányan hosszan fejtegették.
Röviden: elvileg, potenciálisan (és hosszú távon) mindenkivel szemben igazságtalan, rövid távon azokkal szemben, akik a top ütőtávjában vannak, középtávon pedig azokkal szemben is, akik be fognak kúszni az ütőtávjukba.
Dátum: 2012.05.10. 13:28:44
Idézet: Jeriko - 2012.05.10. 13:19:12
Kicsit durva a hasonlat, mivel amiről Miklós ír, az az, hogy a féllábúaknak (kisebbség - top) szeretne adni egy lábat (plusz) - ahogy ezt már te is kifejtetted és sérelmezted.

Valóban durva a hasonlat, de nem a konkrét igazságtalanságra próbált analógia lenni, hanem csupán azt szerettem volna illusztrálni, hogy attól, hogy egy probléma létezik, maga a probléma létének ténye ettől még nem válik elfogadható igazolásává akármilyen nagy marhaságnak.
Dátum: 2012.05.10. 12:45:25
Idézet: Miklós - 2012.05.10. 12:16:24
Látom, van aki nem érti még mindig, miért lenne erre a változásra szükség. Megpróbálom elmagyarázni érthetőbben.

Szerintem mindenki érti, és eddig is értette az indítékot. A baj nem ezzel van, hanem azzal, hogy egy létező problémára megdöbbentően igazságtalan megoldást akarsz bevezetni. Így aztán fölösleges volt még egyszer leírni, hogy mi motiválja ezt a "fejlesztést", attól még egy szemernyivel sem lesz igazságosabb. Mint ahogyan fölösleges lenne a féllábúak hátrányos helyzetét ecsetelni, ha ezt a többiek egyik lábának levágására akarnád érvként felhozni.
Dátum: 2012.05.09. 17:09:36
Idézet: Miklós - 2012.05.09. 14:58:28
Ha bevárja a többieket, akkor hogy marad az élen? Ha nincs az élen, akkor hogy kapja a brutál LE/TP-t?

1. Az alatta jövők folyamatosan felzárkóznak rá, neki elég csak annyi TP-t termelni, hogy ne előzzék le, hanem csak bekússzanak az ütőtávjába minél többen. Velük szemben jó nagy LE/TP bónusza van, tehát a szintelőnyből adódó előnyön felül is erősebb lesz.
2. Még ha annyira lelassít, hogy meg is előzzék (és így már nem kapja a bónuszt), attól még az addigi LE/TP bónusszal szerzett TÖ/SZÖ előnye nem vész el, egyszerűen erősebb lesz, mint az, aki utolérte, mivel egy jó ideig szteroiddal pumpálta magát, a másik meg nem. Ez csak akkor tud kiegyenlítődik, ha legalább annyi ideig van előtte az, aki utolérte, mint ő volt őelőtte. Ez viszont csak az előnyben lévő döntésén múlik.

A 2. pontot nehezebb átlátni, de szerencsére elegendő az 1. pontra koncentrálni, a közvetlenül a doppingolók alatt lévők jól megszívják. Ez önmagában is ordítóan igazságtalan.


Mondjuk te egy már most is brutál pók vagy, brutál LE/TP-vel. Miért nem kapcsolsz magasabb fokozatra, rohansz előre, úgyis erősebb vagy a többieknél, és aztán az élmezőnyben tovább profitálsz a kedvező LE/TP-ből?

Nekem éppenséggel még nincsen kedvem előrerohanni, de volt, van, és lesz is olyan pók, akinek igen, és pontosan ezt csinálták/csinálják. De ez mondjuk offtopic, a permanens pók bölcsességéhez nincsen köze.


A logika ugyanaz.

Nem, nem az. Pók bárki lehet, ha úgy dönt, szteroidot pedig csak a kiválasztottak kapnának.
Dátum: 2012.05.08. 16:00:44
A példád több sebből vérzik, de fölösleges is ragozni, mert ami igazán fontos, az az, hogy tökéletesen irreleváns. Attól még, hogy - szerinted - van másik olyan változtatás, ami igazságtalan, attól még a permanens pók bölcsességének odaajándékozása a topnak még ordítóan igazságtalan marad.

Így jobban belegondolva nem is értem, hogy jön a csizma az asztalra, ez teljesen offtopic hozzászólás volt a részedről.

Na, akkor még egyszer emlékeztetőül: ez a topik arról szól, hogy Miklós permanens pók bölcsességét óhajt ajándékozni ingyen a topnak, és ezt jónéhányan, teljesen jogosan, rendkívül igazságtalanságnak tartják. Függetlenül minden más vélt, vagy valós igazságtalanságtól.
Dátum: 2012.05.08. 12:34:58
Idézet: Jeriko - 2012.05.08. 11:45:13
Szerintem pl. a VF sokkal igazságtalanabb, mert hiába érvelsz azzal, hogy mindenki számára elérhető

Hát ha te mást értesz az igazságtalan alatt, mint ami a jelentése, akkor persze igazad lehet, de a szavak újradefiniálása soha nem szokta megváltoztatni a valóságot. Ami pedig az, hogy a VF igazságos (függetlenül attól, hogy mennyire volt jó ötlet bevezetni), mert mindenki számára elérhető, a bevezetni kívánt permanens pók bölcsessége pedig nem igazságos, sőt ordítóan igazságtalan, mert csak a kivételezettek számára elérhető. Ez ilyen egyszerű.

de a játékkörnyezet miatt a top nem fejleszthette ki

Mert, gondolom, pisztolyt tartottak a fejükhöz, és kényszerítették őket, hogy ne fejlesszék ki. Vagy esetleg az ő szakértelmeik között nem is volt listázva?
Dátum: 2012.05.07. 15:59:34
Idézet: Miklós - 2012.05.07. 15:38:08
amelynek SEMMI jelentősége nincs az éljátékosok számára.

Ezt már többen elmagyarázták többféleképpen, hogy miért inkorrekt érvelés, ráadásul irreleváns is. Most csak röviden: ez egészen addig igaz, amíg úgy nem dönt az a bizonyos éljátékos, hogy máshogy gondolja. Mert mondjuk úgy dönt, hogy megszedi magát brutál LE/TP-vel fönt, aztán bevárja a tömeget, és jól elveri őket.
Ezt nem lehet kimagyarázni, ez a játék történelmének legigazságtalanabb, legfelháborítóbb változtatása lesz, ha megvalósul.
Dátum: 2012.05.07. 14:56:11
Idézet: Miklós - 2012.05.07. 14:40:35
mindenhol csak a top karakterek kapják meg a kérdést.

Tehát a top karaktereknek saját maguknak kell dönteniük arról, hogy kapjanak-e ingyenes, permanens pók bölcsességét? Ez aztán a korrektség csimborasszója! Ingyensörről esetleg egy szavazást?
Dátum: 2012.05.02. 11:31:02
Idézet: Jeriko - 2012.05.02. 10:21:21

Erről csak annyit, hogy láttam olyan scriptet, ami nem bután üti az epikust, hanem oda lapoz, ÉS HA VAN GOMB, AKKOR MEGNYOMJA. Ugyanezt tudta állatok gyógyítására, idomításra, térkapuzásra stb.

És az ilyen script hogyan is lassítja a szervert a normál játékhoz képest? Sehogy. Mi volt az eredeti felvetés? Szerver lag. Ennyi.


Szerintem bőven elég volt Miklós részéről megnyitni ezt a topic-ot és meglebegtetni a fenyegetést, hogy a script-írók továbbfejlesszék scriptjeiket ilyen irányban.

Ha így van, akkor nagyszerű, problem solved.


Részemről nem a captcha mellett kampányolok (főleg nem a pókok ellen),

Pedig pontosan ezt tetted. A kapca mellett kampányoltál, és kifejezetten a pókok ellen, úgyhogy ez egy rendkívül álszent, mondhatni arcátlan kijelentés volt. Akkor lenne hihető, hogy nem a pókok ellen kampányolsz, ha nem olyan tevékenységet akarnál büntettetni, amit csak ők végeznek, hanem olyat, amit mindenki. Tehát ha pl. azt javasoltad volna, hogy MINDEN n. számú tevékenység után (függetlenül attól, hogy mi volt a tevékenység) kapcával kell kínlódni, akkor az mindenkire érvényes lenne, és akkor csak szimpla butaság lenne, nem pedig pók-ellenes butaság.



szerintem az egyetlen biztos módszer a játékos és a script megkülönböztetésére a captcha (aki tud jobbat, írja meg!).

Csakhogy nincsen ilyen feladat, a feladat a szerver lassulásának enyhítése, nem pedig boszorkányüldözés. Egyébként is ez a "mindenki bűnös, míg ártatlannak nem bizonyul" elv megvalósítása. Miért kéne bárkinek azért szopnia, mert valakik esetleg scriptet használnak? A kapca az egyik leggyűlöletesebb dolog az Interneten, és én nem vagyok hajlandó olyanért fizetni, ami ilyennel zaklat. Más helyen pont azért kell fizetni, hogy ne kelljen kapcával kínlódni, te meg a fizetős játékosokat akarod vele sújtani? Ez nonszensz.


Az, hogy berakunk egy capchát valahova, szerintem a normál játékosokat védi:

Köszönöm, engem ilyen módon ne védjen senki. Hadd ne mondjak példát a való életből, hogy ez milyen védelemre emlékeztet.
Dátum: 2012.04.28. 11:24:42
Idézet: Craslorg - 2012.04.27. 17:34:25

Prisma: igazad van, hogy a vas cseréje is megoldás a lag megszüntetésére, de ha Miklóséknak választani kell, hogy egy több milliós új vasat vesznek, vagy egy jóval olcsóbb megoldást tesznek (captcha pl, mint felmerült opció vagy más programozással megoldható dolog), garantálom, hogy az olcsóbb megoldást válasszák.

Azért a több milliós vas túlzás, olyanon szerver farmot szoktak üzemeltetni. Ennek a töredékéért is lehet erős vasat kapni. Attól tartok azonban, hogy a hardver probléma itt csak másodlagos. A múltkor írt valami olyasmit Miklós, hogy minden csata külön fájlban le van mentve. Amikor ezt olvastam, sokkot kaptam. Amíg ilyen komoly architekturális gondok vannak a játékkal, addig nem szépségtapaszokat kellene találni, és pláne nem a normál játékosok zaklatásával kellene foglalkozni. Szerencsére ez az egész butaság csak Jerikó ötletelése volt, Miklós nem írta, hogy meg akarja csinálni.

Egyébként van olyan eset, amit Miklós is írt, amikor egyből látszik, hogy script dolgozik, mert ember olyat nem csinálna, pl. az epikus ütése, amikor még nem járt le a várakozási idő. Az ilyenekhez még kapca sem kell, ilyen esetekben egyszerűen ki kell hajítani néhány órára az illetőt automatikusan. Szóval, ha már mindenképpen foltozgatni kell nagygenerál helyett, akkor akad néhány lehetőség, ami nem jár a játékosok irritálásával.
Dátum: 2012.04.27. 16:37:09
Idézet: Jeriko - 2012.04.27. 16:23:08

Szerintem vegyél egy mély lélegzetet, ülj le, nyugodj meg,

Szerintem felesleges kivetítened rám a saját lelkiállapotodat, ráadásul offtopic is. Egyébként az a gyanúm, hogy az emberek nagy része ülve játszik ezzel a játékkal, így én is.


- A probléma oka a scriptelés

Ez rögtön egy téves következtetés. Azért mert script játszik valaki helyett, attól még nem lesz nagyobb a szerver terhelése. Akkor lesz nagyobb, ha a script olyat csinál (feleslegesen), amit az ember nem csinálna.
És még az ilyen scriptekre sem lehet ráfogni azt, hogy az ilyenektől elfogadhatatlanul lassú a játék. Attól lassú, hogy gyenge a hardver alatta, és a játék architektúrája pedig nagyon hatékonytalan (pl. csatánként file létrehozás? WTF?)


- A probléma azzal oldható meg, ha a scripteket kiszűrik

Tévedés. A probléma a főbb hibák (hardver, architektúra) kijavításával oldható meg. Esetleg a felesleges kérések megakadályozásával valamelyest enyhíthetők, de ennek semmi köze ahhoz, hogy script vagy ember csinálja.


ami ezt tökéletesen, és a játékosok minimális zavarását kiküszöbölve oldja meg, azt a fórum - vagy a játékvezetés - elé terjeszd.

Nagyon jó, hogy szerinted meg kell felelni egy ilyen követelménynek, mert akkor már önként dobhatod is ki a javaslatodat, ami teljesen nyilvánvalóan nem teljesíti.
Dátum: 2012.04.27. 15:40:52
Engem is zavar, de emellett olyan sok más minden is a templommal kapcsolatban, hogy el is kerülöm nagy ívben az egészet.
Dátum: 2012.04.27. 15:32:12
Idézet: Jeriko - 2012.04.27. 15:09:02
Elolvastad amit írtam? SIKERTELEN PORTYA ESETÉN MŰKÖDNE

És te elolvastad, amit írtam? A sikertelen portya a NORMÁL, SCRIPT NÉLKÜLI JÁTÉK GYAKORI VELEJÁRÓJA! Mire fel kellene bárkinek eltűrnie, hogy irritáló captchákkal szopassák ezenközben? Játssz te úgy, legyen ez csak rád érvényes!

Az egyébként különösen felháborító, hogy megint a pókokat akarjátok megszopattatni. Mert az lehet, hogy magas szinten agyatlanul lehet ütni, aki megjelenik a portyalistában, de a topon kívül a pókok nem így csinálják, hanem valamivel körültekintőbben, és úgy, hogy az sikertelen portyákkal is jár. Az is különösen nagy arcátlanság, hogy úgy akarjátok kitalálni ezt a szopató algoritmust, hogy ettől még a magas szintűek nyugodtan scriptezhessenek tovább, mert ott ugye nincsen sikertelen portya, mert a portyalistában megjelenő kristály robotokat úgyis mindenképpen lehet, és érdemes is ütni.

Hát szerintem pedig olyat kellene bevezetni, hogy minden 3. kristály hordás megtámadásánál mindenképpen legyen captcha, mert az túl könnyen scriptezhető!
Dátum: 2012.04.27. 11:27:15
Idézet: Jeriko - 2012.04.27. 09:56:23
ami a normál játékosokat sem zavar(hat)ja különösebben

Miért nem mindjárt SMS-ben küldött megerősítő kódot kérjen be?! A captcha az Internet egyik legirritálóbb jelensége, és az, hogy normál játékosokat ezzel zaklassanak, elfogadhatatlan. Leírtuk többen is, hogy script nélküli teljesen normál játék során is nagyon sok sikertelen portyaindítás lehet szükséges, és én nem vagyok hajlandó ilyen irritáló marhasággal foglalkozni közben!
Az pláne vicces lenne, amikor valaki a 15% alól felbukkanás közvetlen közelében nyomkodja ezerrel a támadást, majd a captcha miatt kiesne 15 másodperc, ami alatt az ember pont lemaradna a célpontról.
Dátum: 2012.04.16. 17:42:43
Idézet: Miklós - 2012.04.16. 16:27:30

Prisma: nem tudom, mire számítottál, szerintem elég uncsi lett volna, ha csupa ilyen feladat van: portyázz 10-et. szerezz portyában X LE-t. gyózz portyában X-szer. Szerezz 1 portyában Z LE-t. A templom egy olyan fejlesztés, amihez vadászni és portyázni is kell.

Én még mondanám is, hogy rendben, nekem ez nem tetszik, nem használom, de tegyük hozzá, hogy csak azért mert hozzászoktam, hogy benned az egyszerűen fel sem merül, hogy végre olyan fejlesztés kerüljön be, ami MINDENKINEK előnyös, de legalábbis olyan, amiről nem nyilvánvaló számodra az első pillanatban, hogy van egy jól meghatározott réteg, akinek nem előnyös.

Szóval, ok, mondanám azt, hogy nekem nem kell, de a háborús, és transzcendálisos küldetés az alacsony elvárásaim mellett is kicsapták a biztosítékot. A háború erőltetéséhez tényleg vastag bőr kell azok után, hogy hány darab ezzel kapcsolatos topik, és panasz született. A transzcendális pedig a szokásos portya nerf, még ha közvetett is. Ha ennyire nem tetszik a portyázás, miért nem veszitek ki a játékból, vagy legalábbis miért nem szüntetitek meg a rablási lehetőséget? És ezen két küldetést pont azok fogják megszopni, akik nem akarnak foglalkozni a végzet templomával.

Megint sikerült egy olyan fejlesztést összerakni, ami nemhogy nem jó mindenkinek, de még jól meg is szopat bizonyos játékosokat. Köszönjük.