Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Darah

Dátum: 2010.01.06. 12:51:49
De mi az, hogy nem erősít a szingu?

Hetvennyolcmillió helyen olvastuk, hogy a VF gyengít, öngyilkosság, a szintlépéssel erősödik a karakter, és a szingu ezt segíti elő.

Hát akkor mostmár csak el kellene dönteni.
Dátum: 2010.01.06. 11:22:01
Valahol nem baj ez, nem lesz monoton a játék.
Viszont hogy mondhatni azon kívül, hogy felveszem a szingut, és rongyolok felfelé szintben, egyetlen olyan stratégia sincs a játék kezdete óta, ami ne lett volna visszanyírva, megcsonkítva, befegyelmezve.
Egyszerűen képtelenség hosszútávú stratégiákat csinálni, amire pedig itt a lehetőségek adottak lennének, de a folyamatos változtatások meg is ölik.
Mire beérne egy taktika gyümölcse, az tuti, hogy nerfelve lesz.

Ennek az epik korlátozásnak több a kára, mint a haszna.
Akik ott vannak, abban a szöviben, nem véletlenül vannak ott, hanem mert ott szeretnek lenni.
Mesterségesen távozásra kényszeríteni őket, az nem fogja a szórakoztatásukat szolgálni, de még a játékkedvüket megtartani sem.

Egyszerűen érthetetlen, miért pont így kell ezt megoldani.
Dátum: 2010.01.06. 11:01:11
Alkalmazkodni kell.

De van-e annak értelme, hogy arra kárhoztassuk a szöviket, hogy kénytelenek lesznek egy idő után széthullani, mert nem tudnak megfelelő szintű játékosokat felvenni?

Kell-e ahhoz alkalmazkodni, hogy a kisebbek egy idő után kénytelenek elhagyni a szövetségüket, ha nem legnagyobb szintű tagjai, hiába építették be magukat, mert kilátástalan, hogy epik kincshez jussanak valaha is.

Valóban az a jövő, hogy a nagyobb tagok kilépnek, és csinálnak a kisebbeknek egy szövetséget, ahol ők is epikusozhatnak?

Miért így kell ezt az epikus holmit megoldani?

Jelzett topicban pedig egyértelműen nem a "dede, kössük már szinthez, mert az a jó" vélemények vannak túlsúlyban, nem tudom miért pont ez a lehetőség ragadta meg a JV figyelmét.

Lehet, hogy nem érinti még a játékosok felét, de már pontosan látszik, hogy ez hova vezet.
Az epik szintek csak felfele nőnek, a potenciális új tagok szintje egy kicsit sem tart ezzel lépést.

A legjobb közösségi rész már így is a szövitagság 10 %-ának privilégiuma-kötelessége, ez a szintkorlát pedig a kegyelemdöfése.

Kár lenne hagyni végképp kimúlni.
Dátum: 2010.01.06. 00:06:40
Idézet: Phobosz - 2010.01.05. 23:39:10
Mit szólnátok ahoz ha nem lenne új szaki , és a VF is eltörölnék.
(ne kövezzetek meg nekem is van , csak kiváncsi volnék erre mit reagáltok)


Phobosz, nem örülnénk neki.
Nagyon sokan nem.
Dátum: 2010.01.05. 23:57:56
Én spec nem kértem a szingu lebutítását, az indokot LOL-oztam mindössze.

Bizonyos SZÖszinten túl ezzel egy pöttyet se éri meg játszani, sőt, igazándiból tényleg csak arra jó, hogy aki nem számol, felörüljön neki, jé, LE!
Dátum: 2010.01.05. 23:43:14
Nem ez a baj Rafkós, az érvelés, hogy túl sok embert érintene, amikor a krea-kivégzés özön embert érintett, a VF kizárása özön embert érint, az epik cuccok korlátja sem ötöt-hatot, ahogy az itt tűnik, akkor nem az a gond a szinguval, hogy az lenne a korlát "sokja".

Egyébként... aki megindul felfelé szinguval, az egészen pontosan annyival fog kevesebb LE-t kapni ebből is, mintha a normál nagyok után lódulna meg, mivel szinttel számolódik.
Ugyanolyan behozhatatlan marad a TOP.
Dátum: 2010.01.05. 23:14:15
Francba, gyors vagy.
Dátum: 2010.01.05. 23:13:50
Hát ekkora korlátot tényleg nem szabad, hát özön játékost érintene akkor már.
Most csak a VF-eseket tiltja le róla (40-50%), a szingusok, mind az ötvenen (?) már túl sok lennének.

Az epik cucc is csak pár játékost érint, akik beépültek valahová.
Kedvenc:
VF és a kalandok, (nagyon várom a szöviszintű verzáját).

Fujj:
A korlát korlátozásának korlátozása, mert kedvet szeg, játékosbázist veszít, és rossz szájízt hagy.
Helyettük jobb lenne "ellen"adni.
Dátum: 2010.01.05. 15:17:24
És mi van azokkal, akik nem kevés LE-ből tisztességesen beépültek valahová?

Ők a beáldozhatók azok miatt, akik köré szövit húztak és epik tárgyakat kaptak?

Mind menjenek most epiket ütni kezdő szövetségekbe?

Vagy esetleg lehet szó visszahívható epikusokról, hogy mindenki szintjének megfelelő cucchoz és küldetésteljesítési lehetőséghez juthasson?
Dátum: 2010.01.05. 12:14:12
Idézet: Miklós - 2010.01.04. 22:28:19

Egy karakter csak olyan epikus tárgyat készíthet be, amelynek a szintje vagy max. kétszerese az övének, vagy max. 20 szinttel nagyobb. Ilyen tárgyra nem is licitálhat a kincseskamrában (a licitálok gomb meg se jelenjen). A tárgy leírásában a "nem használhatod" kifejezés legyen olvasható.


Nem lenne akkor itt az ideje a visszahívható epikek perújrafelvételének?
Mert gyak így teljesen ellehetetlenednek a nem homogén szintszerkezetű szövik.
Dátum: 2010.01.03. 18:08:49
Nah, hát a pontosság kedvéért kinulláztam magam és elmentem pihenni kiscuccban.
Azt mondja 41 perc múlva leszek ismét üthető, azaz 15 %-os. Szerinted így hogy fog összejönni nekem az 5 támadás 3 órán belül?

Mert szerintem sehogy.

Arra viszont tökéletes, hogy ahányszor használható mennyiségű ÉP-re kerülök, valaki le is gombolja rólam.

Igaza van S0larisnak, ez csak VPgyűjtésre jó.
Dátum: 2010.01.03. 17:53:23
Idézet: Miklós - 2010.01.03. 17:38:20

Solaris, az igaz, hogy pihenés közben ütnek, ezért a regenerált ép-t nem tudod teljes mértékben kihasználni, de azért elég könnyen belátható, ha több ép-t regenerálsz, akkor összességében több ép áll rendelkezésedre, és nyersz az ügyön. Tudod, ha többet keresel, több az adó, de több is marad neked...


De ez nem így van.
Ha sokat keresel, és sokat adózol, itt akkor háromszor jön egy hónapban (egy pihenés alatt) az APEH. És mindig úgy, mintha előtte semmit nem vitt volna.
Ebben látom az alapvető "nemtettemvolnabe" gondot én is.
Ha a nemgyógyulás ingyen van, a másik pedig fizetős, akkor a fizetők joggal mondják, én fizettem, a nemfizetősök pedig azt, hogy arról volt szó, hogy a fertőzöttek is játszhatnak tovább, nem lehetetlenülnek el.
Na most a gyógyultaknak egyre több szakija lesz túlmaxolható, amit a portya"nembónuszok" semennyire se kompenzálnak.
Valamelyik elv mindenképpen sérül.
Tovább bonyolítja a helyzetet, hogy azt sem tudtuk tulajdonképp mi ellen küzdünk-nem küzdünk, ami nem adott lehetőséget valós megéri-neméri latolgatásokra.
Immár mindenki tudja, (akit érdekel) ez ismét más helyzetet teremt.
Bár a folyamatos módosulások miatt így sem tudhatja egy 20-as, mi és mennyi lesz, mire ő odaér.
Dátum: 2010.01.03. 14:59:49
Aranytallér
Licit vége:
2010.01.08. 10:46:12
Aranytallér
Típus: relikvia
Hatás: Az ismételhető küldetésekért +20

+20 micsoda?
Gondolom KP, de tán nem ártana odaírni.
Vagy esetleg + 20 % LE?
Dátum: 2010.01.03. 13:55:45
Szerintem olvasd újra, ezt írja.
Moderator, ott tévedsz, hogy a saját horda támadása az nem bónusz, sőt, leginkább az üres TP továbbgyűjtésére ad lehetőséget.
Bár igazándiból arra sem, PP mennyiség adott és nem változik a fertőzötteknek sem.

Ha a 100 %-os fertőzöttséggel nem marad a játék játszható,
(játszható alatt nem a most okvetlenül bekövetkező gyengülést értem)
Akkor ez hatalmas fejlesztői baklövés, mintha a saját vevőkörömet felezném meg magamnak.

Alapból az a véleményem, hogy ilyen vízválasztót nem lett volna szabad berakni, de ha már benn van, meg kell tartani mindenképp mindkét oldal játszhatóságát.
Dátum: 2010.01.03. 13:13:03
Gondolom a segítségnyújtásra gondolsz.

Ha fejlődsz, vedd vissza és add oda újra, és máris átment a fejlődésed rá is.
Dátum: 2010.01.03. 13:00:57
Idézet: Settlers - 2010.01.03. 12:46:46
Sziasztok,

a Térkapuról szeretnék többet megtudni. Megnéztem a Wikidot-on és a Fórumon, de még szükségem lenne néhány pontosításra.
- a Térkaput mint karakter, egyénileg használhatom ?
- ha kapok valamilyen relikviát, ami nem kell, akkor azzal mit csinálhatok ?
- eladhatom-e a szövetségen belül ?
- elajándékozhatom-e ingyen kisebb társaimnak ?
- ha a szövin belül nem kell senkinek, akkor eladhatom-e más helyen ?
- esetleg valami, ami még fontos lehet ?

Nagyon köszönöm.

Üdv.


Szia!
- Igen, a térkaput te egyénileg használhatod.
- Ha olyan tárgy esik, amit nem akarsz használni, eladhatod egy dukátért az aukciós házban, illetve a lélekkufárnál is, de ő nagyon zsugori.
- Nem adhatod el szövetségen belül.
- Nem ajándékozhatod el.
- Lásd mint fent.

Kérdés kinek mi még a fontos.
Nem mindegy, hogy mekkora az a hátrány.
Zarknod 5 %-a, vagy esetleg 50 %-os fertőzöttséggel ér el valaki arra a szintre, ahol vele szemben már mindkét bónusz érvényesül.

Miért nem lehet az 50 %-ra relik 50 szintet relik, amit 68-as szint alatt nem lehet használni?