Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456
Szerző
Topic neve: Gyógyital varázsital
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
81. hozzászólás - 2009.12.30. 13:10:32
Összegzés és vélemény az eddigiekről:

A játékkörnyezet az entitással és a kalandokkal jelentősen felborult, mindkettő felemészti az ép-t és a vp-t is. Magasabb szinteken amúgy is elszabadulnak a sebződések, szükséges volna mindezek tükrében az ép és vp regeneráció és visszatöltődés reformja.
Kérések és ötletek eddig:

1. Valamilyen Ép regenerálást pihenés alatt meggyorsító épület (munkanév itt: Ispotály) bekerülése. A topperek reakciói alapján nekik jó lenne, alsóbb szinteken nem sokat ér, hisz úgyis leverik rólad +7 szintes támadók amit regenerálsz.
2. Managyógyulás újrahasználati idejének csökkentése vagy eltörlése és napi 3-ra való kiváltása. A második verzió a jobb szerintem, vagy legalábbis kényelmesebb, kevésbé köti géphez az embert. Kisebb szinteken a Vp korlátozottsága miatt "halottnak a talpmasszázs".
3. Gyógyitalok és varázsitalok egészség és mágia függvényében regeneráljanak többet. Ez igazából minden magasságban részben hasznos, részben fontos dolog lenne, egy alacsony szinten de sok LGy-ért megvehető relikvia (Élet- és Halál Kupája? Vagy valami) formájában bekerülhetne. A középmezőny illetve a gyengébb karakterek számára ez lenne a legfontosabb érzésem szerint.
4. Túl ritkán jönnek a gyógy és varázsitalok, ráadásul mint Koc megmutatta a hatékonyságuk sem az igazi magas szinten. Sűrűbben kellenének, mert egyszerűen az egészség és a mágia gyorsabban szabadul el, az italok nem tudnak vele lépést tartani.

Köszönöm a figyelmet.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 9.32
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
82. hozzászólás - 2009.12.30. 13:13:06 (Válasz Jeriko #79 hozzászólására.)
Nagyon sok emberrel kiszúrnál így. Entitásnál lesz akinek 10 gyógyital kell (a legutóbbi entitásom 12 löttybe fájt), és lesz akinek 50.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.16
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
83. hozzászólás - 2009.12.30. 13:19:05 (Válasz S0laris #82 hozzászólására.)
Nekem is jobban tetszik amit Otoaak írt, hogy egészség/10%-al gyógyítson többet és mágia/10%-al adjon többet az ital, és ha már Miklós azt mondta akkor jó, legyen egy alacsony szintű, drágább relikviához kötve a dolog.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5.84
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
84. hozzászólás - 2009.12.30. 13:23:06 (Válasz Byzon #83 hozzászólására.)
Kezdek attól félni hogy Miklós feladja a Beho kft-t és relikvia ügynök lesz

De valóban ésszerű lenne, ha a képletbe bevonnánk az alap statokat is.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.16
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
85. hozzászólás - 2009.12.30. 13:25:42 (Válasz S0laris #84 hozzászólására.)
Kb muszáj neki, mert egyébként megszerzed a tárgyakat egyszer (nyilván a felesleges medikus kivételével, meg most már talán a tudatpajzs se lényeges) azt többet rá se néznél a kalandokra.
Úgyhogy megértem, agassunk magunkra még 3 bizsut project van
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5.84
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
86. hozzászólás - 2009.12.30. 17:37:33 (Válasz S0laris #82 hozzászólására.)
Idézet: S0laris - 2009.12.30. 13:13:06
Nagyon sok emberrel kiszúrnál így. Entitásnál lesz akinek 10 gyógyital kell (a legutóbbi entitásom 12 löttybe fájt), és lesz akinek 50.


Hát ez nem célom, remélem ez nyilvánvaló.
Részemről csak kalandokban, feláldozáshoz használok italokat, mert eszméletlen drágák, akár LE-be, akár őskőbe kerülnek. Inkább egészséget növelek, és igyekszem kihasználni a napi 3 pihenést.
Pontszám: 7.29
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
87. hozzászólás - 2009.12.31. 17:03:05 (Válasz Jeriko #86 hozzászólására.)
Értem az álláspontodat, de ez megint az az eset amikor más közegben vagy mint a legtöbb játékos. Idelent a középmezőnyben a pihenés többnyire arra van elhasználva hogy VP-t regeneráljunk. Az ÉP regenerációt úgy ahogy van felejthetjük is el, mindig van valaki akit ütnek felülről. 3 vesztes portyám volt ma, azért csak 3 mert többnyire 20-30% ÉP alatt vagyok, amúgy gátlástalanul ütnének felülről. 3 portya alatt közel 9k sebzést myeltem be (4k-t ütöttem vissza összesen, valamint halottkémet kellett hívni egyik ellenfelem állatához ). Ha pihenek, akkor sorozatos támadásokat kapok, esélytelen, hogy kihasználhassam a magasabb ÉP regenerációt. Így marad a löttyözés. Növelhetném az egészséget, de attól még ugyanúgy ütnek, és horribilisan magas egészség kéne, hogy 15-30%-on tudjak kalandozni. Ezért inkább IQ-t és Tau-t növelek, hogy az ellenfelemet meggondolásra bírjam. Ha hoz állatot, azt nem köszöni meg, ha nem, akkor már van érezhető esélyem arra, hogy nyerjek (kivégzés, esetleg akkorát sebzek ami legközelebb elriasztja a támadómat)
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 8.11
kedvelt tagTseby'dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
88. hozzászólás - 2010.01.02. 21:14:54 (Válasz Miklós #68 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.12.30. 09:50:03

Regenerációt épület jó okkal nincs a játékban. A játékosok számottevő része vélekedik úgy, hogy gyógyulni, regenerálni nem jó dolog. Egy szövetségen belül lenne, aki akarna ilyen épületet, lenne, aki nem. Ha csak 1 ember van a szövetségben, akinek egy épület káros, akkor azt nem lenne túl ildomos felépíteni...


Nem tudom milyen felmérés alapján mondod ezt, de szerintem egy körkérdés mint ami karácsonykor volt lehet rádcáfolna.
emellet azt is külön kellene venni hogy 2 fajta szerver van ugye a sima és a "békés", és ahogy az átokpiramis is másképpen müködik a 2 világon, aminek persze az értelmét még mindig látom gogy miért is van ez így.

Mivel a kalandok és az entitások miatt borult a rendszer ezért az "ispotály" müködhetne úgy mint az alvilági verem vagyishogy csak 30.as szint felett müködne.

Ha semmiképp se akarsz ÉP reget növelő épületet akkor lehetne egy épület aminek minden szintje megnöveli a gyógyitalok hatásfokát.
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 6.88
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
89. hozzászólás - 2010.01.02. 21:19:48 (Válasz Tseby'dr akula #88 hozzászólására.)
Az instant gyógyító hatások növelése csökkenti a portyacélpontok számát...

Viszont egy egyéni épület megoldást jelenthet a kérdésben.

Még mielőtt valaki előjönne a szakértelmekkel, mint egyéni épület elvvel, nem jó, mert:
-A szakértelemnek nem lehet tört fejletsége
-A szakértelmet nem lehet manakonstruálni, és nem hat rá az építés szaki sem.
Pontszám: 4.85
fórumozóHoGoFérfi
Végzetúr tehetség
109 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
90. hozzászólás - 2010.01.03. 05:04:38 (Válasz Birka #89 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2010.01.02. 21:19:48
Az instant gyógyító hatások növelése csökkenti a portyacélpontok számát...

Ha megkérlek oktatnád tudatlan kollégádat, hogy miért is? Ugyanis épp az ellenkezőjére számítanék. Logikusan: ha van életpontja, tudom ütni.
Nem érdekel a pontozás!
Ne csináld már, erre most miért kellett egyet adni ...
Pontszám: 7.13
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
91. hozzászólás - 2010.01.03. 16:37:14 (Válasz HoGo #90 hozzászólására.)
HuGo ez elég egyszerű dolog. Ha instant gyógyulsz akkor te magad használod el a nyert ép-t és csak nagyon ritkán szólhat abba bele valaki. Ha épület van és gyorsabb regent ad az folyamatosan termel gyk. folyamatosan 15% fölé tolhat.

Ez a gyógyítós épület körül kialakult ötletelés amúgy igencsak jól példázza a zafír horda bónuszának árnyoldalát. Jól látszik, hogy senki nem akarja úgy bevállalni a gyorsabb regent, hogy az 15% alatt is működik ill. pihenésen kívül is. Korábban meg le lettem ugatva mikor azt mondtam, a zafír horda bónusza a legszarabb mert az az egyetlen aminek hátránya is van nem csak előnye.
A hozzászólást Otoaak módosította 2010.01.03. 16:37:51-kor
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 7.08
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
92. hozzászólás - 2010.01.03. 17:09:56 (Válasz Byzon #81 hozzászólására.)
Idézet: Byzon - 2009.12.30. 13:10:32
Összegzés és vélemény az eddigiekről:

2. Managyógyulás újrahasználati idejének csökkentése vagy eltörlése és napi 3-ra való kiváltása. A második verzió a jobb szerintem, vagy legalábbis kényelmesebb, kevésbé köti géphez az embert. Kisebb szinteken a Vp korlátozottsága miatt "halottnak a talpmasszázs".


Legyen max. napi 3 használati lehetőség, mint a pihenésnél, annyi változtatással, hogy 15-ös szintű szakértelemnél 2 óránként lehet használni, 30-asnál óránként és 50-es szintnél 10 vagy 20 percenként.
Ezen felül pedig a magasabb ÉP italok hatásfokának növelése.
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 8.24
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
93. hozzászólás - 2010.01.03. 17:38:20
Látom megindult az ötletelés, erre szokás szerint azt mondom, hogy nem fogjuk a komplett játékot újraírni, a problémát minimális változtatásokkal is meg lehet oldani.

Solaris, az igaz, hogy pihenés közben ütnek, ezért a regenerált ép-t nem tudod teljes mértékben kihasználni, de azért elég könnyen belátható, ha több ép-t regenerálsz, akkor összességében több ép áll rendelkezésedre, és nyersz az ügyön. Tudod, ha többet keresel, több az adó, de több is marad neked...

Az Ispotályt meg tudjuk csinálni, semmi gond nincs vele, remélem fogjátok is építeni...
Amit irtam relikviákat, azt az egyszerűség kedvéért összevonom 1 relikviába, a hatékonyabb pihenés talán már nem szükséges ha úgyis van ispotály.
Az ép bizonyos százalékát vagy egészségtől függően gyógyitó italt nem tartom jó ötletnek.
Pontszám: 8.75
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
94. hozzászólás - 2010.01.03. 17:53:23 (Válasz Miklós #93 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.01.03. 17:38:20

Solaris, az igaz, hogy pihenés közben ütnek, ezért a regenerált ép-t nem tudod teljes mértékben kihasználni, de azért elég könnyen belátható, ha több ép-t regenerálsz, akkor összességében több ép áll rendelkezésedre, és nyersz az ügyön. Tudod, ha többet keresel, több az adó, de több is marad neked...


De ez nem így van.
Ha sokat keresel, és sokat adózol, itt akkor háromszor jön egy hónapban (egy pihenés alatt) az APEH. És mindig úgy, mintha előtte semmit nem vitt volna.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 6.49
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
95. hozzászólás - 2010.01.03. 17:55:52 (Válasz Darah #94 hozzászólására.)
Nem, mert maximalizálva van, három órán belül ötször jöhet.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.29
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
96. hozzászólás - 2010.01.03. 18:08:49 (Válasz Mortimer #95 hozzászólására.)
Nah, hát a pontosság kedvéért kinulláztam magam és elmentem pihenni kiscuccban.
Azt mondja 41 perc múlva leszek ismét üthető, azaz 15 %-os. Szerinted így hogy fog összejönni nekem az 5 támadás 3 órán belül?

Mert szerintem sehogy.

Arra viszont tökéletes, hogy ahányszor használható mennyiségű ÉP-re kerülök, valaki le is gombolja rólam.

Igaza van S0larisnak, ez csak VPgyűjtésre jó.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.66
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
97. hozzászólás - 2010.01.04. 07:28:45
Akinek a szintjéhez képest gyengék a tulajdonságai és a tárgyai, azon tényleg nem sokat segit a gyorsabb regeneráció, mivel a portyalistán mindenki őt fogja kiválasztani. Az erősebb karikat azonban nem feltétlenül ütik 5x három óránként.
Egyébként minden csak számszerűség kérdése, ha a regeneráció 20x sebességű lenne, biztos vagyok benne, hogy még a leggyengyébb karikat se ütnék le feltétlenül mindig...
Pontszám: 7.50
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
98. hozzászólás - 2010.01.04. 10:29:07 (Válasz Miklós #97 hozzászólására.)
Esetleg az új épület maximális szintje adhatna egy 4. pihenést. Már ha több szintje lesz neki.
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 8.23
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
99. hozzászólás - 2010.01.04. 10:37:18
Van ugye a csata végi gyógyulás, amikor egy sokkal erősebb valaki ver le téged, akkor visszagyógyulsz valamennyit.
Itt lehetne esetleg megcsinálni, hogy nem gyógyul vissza a karakter, hanem csak számolódik neki az ÉP, és amikor ő akarja, akkor kapja meg a karaktere ezt az ÉP mennyiséget (akár több ilyen csatáét is).

Ez szerintem megoldás lenne a gyenge karaktereknek, hogy tudjanak portyázni (benyomja a gombot, portyázik kettőt, ha megint leütik, megint lesz lehetősége benyomni a gombot).
Talán leprogramozni sem bonyolult.
Pontszám: 6.40
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
100. hozzászólás - 2010.01.04. 14:07:10 (Válasz Miklós #93 hozzászólására.)
Az ispotály nem befolyásolja a gyógyitalok hatékonyságát?

A %-os gyógyital ill az egészség és mágiát figyelembe vévő gyógyítal annak kedvez akinek ezek a tulajdonságok magasabbak. A játék 30 as szint felett már igencsak kikényszeríti ezeknek a tulajdonságoknak a fejlesztését (főleg az egészséget) azok számára akik kevésbé hatékonyak portyában. Így egy ilyen lehetőség közvetve a gyengébb karaktereket segítené. Persze a karakter portya aránytalansága és az esélytelen karakter támadhatáságát pusztán randommal megtámogató rendszer alapjánnem csodálom, ha egy ilyen dolog nem tetszik, hiszen egy erősebb karakter erősebb gyógyitalokkal több entitást meg epikust ölhet és az meg játékfejlesztést generál ami ugye nem kívánatos. És máris ott tartunk, hogy a szerencsétlen agyonportyázott karakter duplán szív. De cserébe lassabban kell fejleszteni a játékot szóval nem gond.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5.05
Oldal: 123456
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője