Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456
Szerző
Topic neve: Gyógyital varázsital
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
41. hozzászólás - 2009.12.27. 09:16:59 (Válasz Miklós #40 hozzászólására.)
Miklós, nem úgy volt, hogy ma még olcsóbbak lesznek az italok ?
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.83
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
42. hozzászólás - 2009.12.27. 17:01:30 (Válasz Kocos #30 hozzászólására.)
Ariel: olcsóbbak is (reggel láttam, hogy nem volt jól beállítva, de javitottam gyorsan).

Idézet: Kocos - 2009.12.26. 17:38:40
Osszehasonlitaskepp leirom a gyogyitalok aranyszamait (atlagosan gyogyitott EP, bonuszok nelkul / alap LE koltseg). Zarojelben megadom az aranyszamot is.


Kócos, a számitásodból kifelejtettél egy dolgot: hogy 1 csp-ből egyre több LE-t kapsz, ahogy egyre magasabb szintű vagy, a gyógyitalok hatékonyságánál ezt is figyelembe kellene venni. Tehát effektive, 1 csp-ért exponenciálisan egyre több gyógyulást tudsz vásárolni.
Pontszám: 5
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
43. hozzászólás - 2009.12.27. 17:03:25 (Válasz Miklós #42 hozzászólására.)
És azt belekalkuláltad, hogy 100. szint felett fele olyan "távoli" italokat tudunk majd elérni?
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 6.65
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
44. hozzászólás - 2009.12.27. 17:22:44 (Válasz Miklós #42 hozzászólására.)
A számításaid jók voltak eleinte, teljesen jól alkalmazkodtak az italok a környezethez. De bekerült két új jelentős sebzésforrás, a kaland és az entitás... Ez pediglen borítja az eddigi környezetet.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.85
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
45. hozzászólás - 2009.12.27. 19:34:06 (Válasz Byzon #44 hozzászólására.)
Ebben teljesen igazad van.

Gondolkodtam közben lehetőségeken.
1.) Egy relikvia, ami megnöveli a mágikus regeneráció lehetséges maximumát annyira, hogy naponta 3x lehessen használni - vagy egyszerűen csak egy feltételtől függően (x leölt entitás, x teljesitett kaland) lecsökken az újrahasználati ideje.
2.) Egy relikvia v feltétel, aminek köszönhetően 1 nap 2 ősköves gyógyitalt lehet venni, egyszerre (a 24 órát technikai okokból nem tudjuk 12 órára csökkenteni)
3.) Egy relikvia v feltétel, aminek köszönhetően a pihenés nem 3x, hanem nagyobb regenerációt ad.
Pontszám: 9.44
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
46. hozzászólás - 2009.12.27. 19:41:40 (Válasz Miklós #45 hozzászólására.)
A harmadik lenne a legjobb.

De én egy új épületet is el tudnék fogadni, ami ugyanúgy növeli a pihenés közbeni regenerációt, mint a mágustorony és a nekrofun. Mert azt azért ne felejtsük el, hogy a VP regeneráció 20-as torony és 15-ös nekrofun mellett alig két óra nulláról maxba, összehasonlíthatatlanul gyorsabb, mint az életponté. Utóbbi mértéke maradt akkora, mint első szinten!
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.61
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
47. hozzászólás - 2009.12.27. 20:01:48 (Válasz Miklós #45 hozzászólására.)
Spec én azt javaslom:

1. A mágikus regenerációt egyszerűen napi 3-szor lehessen kisütni, ne legyen várakozási idő (amúgy is felesleges és bosszantó).
2. Gyógyitalok és varázsitalok gyakrabban jöjjenek a kufárnál.
3. Relikviaként (ne túl magas szintre, de magas árra!!!) inkább olyat tegyél be, ami egészség és mágia függvényében növeli a gyógy- és varázsitalok hatékonyságát.
4. Ispotály meg (ép regent gyorsító épület) tényleg kéne...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 9.62
fórumozóBdcaronFérfi
Végzetúr tanonc
27 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
48. hozzászólás - 2009.12.27. 21:23:21
Byzon-nal teljes mértékben egyetértek!
V3: bdcaron - Illuminati: Rubra Manifestatio
Pontszám: 6.58
kedvelt tagTseby'dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
49. hozzászólás - 2009.12.27. 23:12:35
Byzon összefoglalta a lényeget csak azt az ispotályt kéne első helyre tenni
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 5.28
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
50. hozzászólás - 2009.12.27. 23:50:51 (Válasz Byzon #47 hozzászólására.)
Jah, az ispotály a portyázásnak is jót tenne. Én örülnék neki nagyon
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.54
kedvelt tagTyberius06Férfi
Végzetúr tehetség
184 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
51. hozzászólás - 2009.12.28. 03:35:03 (Válasz Byzon #47 hozzászólására.)
Byzonnak gratula a jó meglátásokért, ezt így meg is lehetne valósítani, ahogy ő leírta.
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Ashran83 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 7.83
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
52. hozzászólás - 2009.12.28. 09:30:44
Byzon ötletei tetszenek nekem is a legjobban.

Ma reggel max ÉP-ről (15 000) le tudtam ölni az entitást, maradt még 3000. Erre nyomtam egy mágikus regenerációt így kerültem újra maxba, elég is volt két kalandra. Sőt még maradt is 1000 életem. Miklós, nem értem itt milyen apró kis mechanizmusokat tudnék kihasználni. Ha most el akarok menni portyázni, akkor kezdhetek italozni, nem ritka az sem, hogy 1 db ital két portyára fedezi az ÉP-m.
Ha egy nap két ősköves ÉP italt lehet venni, azzal igen nagy rétegnek nem segítesz semmit, én sem veszem már, mert olyan kicsi a hatásfoka, hogy nem költök rá pénzt, inkább veszek LE-ért.
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 8.82
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
53. hozzászólás - 2009.12.28. 10:44:37
byzonnal azért ért mindenki egyet, mert a javaslatai könnyítenék a játékot. én beírnék ilyet, akkor velem is egyetértene mindenki.

a mágikus regeneráció 3szori kisütése például alapból nagyon ronda húzás lenne, csak elősegítené a "reggel belépek pár percre, leportyázom a pontjaimat és adios egész napra" játékot és egy jó taktikai lehetőség veszne oda.

egy ispotály meg..., nokomment, de ha akarom, végülis nem rossz, hiszen így sokkal többen lennének üthető állapotban, dettó PP-elszívó tényező lenne.

jobban át kéne gondolni a javaslatokat, de érdekes módon az egyik topjátékos által a topjátékosok körében tapasztalt problémára rárepült a középmezőny is, akinek semmi problémájuk nem lehet az ÉP-regenerációval.
Pontszám: 2.52
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
54. hozzászólás - 2009.12.28. 10:49:44 (Válasz pityu #52 hozzászólására.)
Idézet: pityu - 2009.12.28. 09:30:44
Ha most el akarok menni portyázni, akkor kezdhetek italozni, nem ritka az sem, hogy 1 db ital két portyára fedezi az ÉP-m.


pityu, pityu... nem lehet mindent megenni, amit megkívánsz. fizetni kell érte. idővel, erőforrással, lehetőséggel. ha neked ennyire fontos az entitás, akkor kalkuláld bele, hogy a megölése portyalehetőségtől szabadít meg 3 naponként.

éppen ezt mondom, hogy a játékos baromi kényelmes, nem akar taktikázni, mert úgy könnyebb. entitás: pipa, kalandok: pipa, portyák: pipa. sokkal érdekesebb a játék, ha döntési szituációba kerülsz: vagy entitás vagy portya. ha az egyiket választod, akkor a másikra később lesz lehetőséged.

szóval ismét: a tipikus játékos azt akarja, hogy mindent egyszerre tudhasson le, holott itt egyátlalán nem az "5 perces vadászat" valóban időrabló témaköréről van szó. ez a kényelmes, pöffeszkedő, dönteni még véletlenül sem akaró játékosfajta azonban nem túl szimpatikus. semmit sem kötelező megcsinálni, az erőforrások nem végtelenek, neked kell előnyben részesítened valamit vagy valamiket. ne akarj habzsolni, mindent megkapni. nem tesz jót.
Pontszám: 5.18
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
55. hozzászólás - 2009.12.28. 11:32:00
OFF:
winnie,
Rólad a Muppet Show jut eszembe, bár nem tudom abban az időben is ontottad-e az okosságokat. Na persze nem Miss Piggy -re asszociálsz, hanem a két öregre. (Asszem Statler és Waldorf volt a nevük.)
ON
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 6.65
kedvelt tagTyberius06Férfi
Végzetúr tehetség
184 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
56. hozzászólás - 2009.12.28. 11:37:22 (Válasz winnie #54 hozzászólására.)
winnie, ismételten sikerült nem átlátnod a dolgot, de mindegy. A középmezőnyt is érinti a probléma, amikor csinálok egy kalandot 5-6k Ép-vel és a végén nem sikerül, mert van benne két LE-vesztés meg 3 csata, amik egyenként 1-2k-kat sebeznek meg még ki is végeznek. Az entitásról ne is beszéljünk. 12k Ép-vel nekimentem az entitásnak, első csata belém sebez 5k-t, kapott 7k-t, epikus még eddig a büdös életbe nem sebzett belém ennyit az adott világon, pedig ugye az epikus magasabb szintű, mint az entitás, jobb cuccokkal... Aztán következő menet, sebzek 4k-t sebez belém 2k-t, nah harmadik menet az már nincs is mert tuti hogy rámcsap 3,5 és már buktam is a csp-t.
De arra is megvan a példa, hogy elsütöm a mágregent, hogy lehetőleg 3-szor megcsapjam az entitást, erre jön XY és belém csap 5,5k-t, mire máris csak jó ha egyszer meg tudom ütni az entitást csp-vesztés nélkül... Persze középmezőnyben, amúgy sem lehet az ember nagyon 25% fölött (szándékosan írtam 25%-ot), mert akkor tuti, hogy valaki felülről bezúzza mint állat, max Ép-ben meg nem tölthet el 3-4 percnél többet, mert kap két pofont és már padlót is fogott.

Az ispotállyal meg mi a franc bajod van. Lenne végre mégegy építeni való, aztán örülhetne a nép...
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Ashran83 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 7.87
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
57. hozzászólás - 2009.12.28. 11:39:36 (Válasz winnie #53 hozzászólására.)
Idézet: winnie - 2009.12.28. 10:44:37
jobban át kéne gondolni a javaslatokat, de érdekes módon az egyik topjátékos által a topjátékosok körében tapasztalt problémára rárepült a középmezőny is, akinek semmi problémájuk nem lehet az ÉP-regenerációval.


Mondja ezt egy top játékos, akinek fogalma sincs arról, hogy a középmezőnynek milyen problémái vannak...
Esetleg nem gyanús neked, hogy a középmezőny általában a keresztvizet is leszedi a topperekről amikor olyan problémára akarnak fejlesztést ami csak nekik gond, most meg mégse ugrál ellene senki, pontosabban csak te, de te egyrészt nem tartozol a középmezőnybe, másrészt de minden létező változtatási ötlet ellen automatikusan pattogsz.
Képzeld mivel a középmezőnyben (a szintem top10-ében!!) rohangálva is problémának érzem a dolgot, akkor valamivel jobban fogom tudni, hogy ez nekünk gond-e.
Amikor te tartottál itt, mint mi, akkor se entitás, se kalandok nem voltak. A véleményed kb annyira mérvadó, mint az enyém egy atomfizikai kérdésben.

Idézet: winnie - 2009.12.28. 10:44:37
byzonnal azért ért mindenki egyet, mert a javaslatai könnyítenék a játékot. én beírnék ilyet, akkor velem is egyetértene mindenki.


Úgy van! Könnyíteni a játékot. Nekünk ugyanis szórakozás, nem kínszenvedés szeretne lenni, mégpedig lehetőleg akkor amikor épp gép elé kerülünk.

Idézet: winnie - 2009.12.28. 10:44:37
egy ispotály meg..., nokomment


Tökély. Nem mondtál semmit, de azt legalább már megszoktuk.
A hozzászólást Byzon módosította 2009.12.28. 11:46:00-kor
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 9.31
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
58. hozzászólás - 2009.12.28. 14:05:05 (Válasz winnie #53 hozzászólására.)
Idézet: winnie - 2009.12.28. 10:44:37


a mágikus regeneráció 3szori kisütése például alapból nagyon ronda húzás lenne, csak elősegítené a "reggel belépek pár percre, leportyázom a pontjaimat és adios egész napra" játékot és egy jó taktikai lehetőség veszne oda.



Pedig pont ez a lényeg. A vadászat bőven sok időt vesz el így is minél gyorsabban lehet pörgetni a játékot annál többen maradhatnak majd meg, mert nem vesz el az időt mástól. A portya problémát meg a végre majd bekerülő(?) fix LE (szakértelemből?) majd megoldja és mindenki boldog lehet. Nem kell egész nap itt ülni és a portya is jobb lesz.


A te éjjal nappal 24 órás készenlétes manára öltözött/állat nélkül pihenő és max. szinttel lejjebb ütő taktikádat ez nem fogja érinteni.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 7.08
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
59. hozzászólás - 2009.12.28. 14:09:42
A mágikus regenerációt én most is sokszor napi háromszor sütöm ki, ha van rá időm. Ehhez semmit nem kell módosítani, csak nektek kéne növelni a szintjét. Minden hatodik szintje félórával csökkenti a használati időt.

Az ősköves ital napi kettőre növelése nem oldana meg semmit. Én régen, 30-40. szint környékén csak őskövest vettem, de a hatásfoka annyira lecsökkent, hogy már nem pazarlok rá. Rosszabb esetben csak két ütésre elég.

Ha VP regenerációt gyorsító épületből kettő is van a játékban, akkor nyilvánvaló, hogy ÉP növelőre is szükség lenne.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 4.16
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
60. hozzászólás - 2009.12.28. 14:15:35 (Válasz Mortimer #59 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.12.28. 14:09:42
A mágikus regenerációt én most is sokszor napi háromszor sütöm ki, ha van rá időm. Ehhez semmit nem kell módosítani, csak nektek kéne növelni a szintjét. Minden hatodik szintje félórával csökkenti a használati időt.


Te egész nap a gép előtt ülsz Morti. Aki gyárban/építkezésen/kórházban/műhelyben/boltban/stb dolgozik, avagy még tanul az nem. Viszont mikor net elé kerül, akkor had tudjon már játszani. Az összes időkorlát egy marhaság igazából az ilyen funkciókban.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.87
Oldal: 123456
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője