Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456
Szerző
Topic neve: Gyógyital varázsital
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Gyógyital varázsital
1. hozzászólás - 2009.12.25. 20:43:58
A szint növekedésével a maximális életerő és varázspont növekedésének üteme enyhén szólva átlépte a gyógy/varázs italok hatékonyságának növekedését. A sebzések a reformok ellenére is folyamatosan gyorsuló pályán nőnek. Korábban is volt már aki felvetette ezt de most úgy érzem ismét jó lenne elővenni ezt a dolgot és a gyógy/varázs italok hatékonyságát az egészség és a mágia tulajdonságok függvényében emelni egy kicsit. Az egészség/mágia adhatna (tulszint/10)% ép/vp növekedést plusszba (pl. 200-as egészség +20%) akár alapból is lehetnének %-osak az italok de az egészséget és a mágiát szerintem mindenképpen érdemes lenne belevenni.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 9.14
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
2. hozzászólás - 2009.12.25. 21:37:40 (Válasz Otoaak #1 hozzászólására.)
az alap, amiből kiindulsz, teljesen jogos, de.

a kérdés: mire kell a gyógyital? és, ha megvan, mire kell, meg kell vizsgálni, hogy kinek kell épp arra a tevékenységre.

nem viccelek, komoly a kérdés. mert ugyebár én speciel még 2 hetenkénti 3-4 napos katakombázással, ami során felregenerálom 0-ról 150-re a PP-met, általában hamarabb kifogyok belőlük, minthogy ismét katakombázhatnék. és én a szintemen messze a leggyengébb vagyok, alulról is sokan elvernek. ergó a környékemen lévő erősebbeknek még kevésbé fogy el napközben az ÉP-jük.

szóval portya miatt nem kell gyógyítás: nem gyógyitalozok, és így is elfogy a PP.

marad az erőltetett portya (értsd: háború) - erről majd tájékoztattok, szerencsére rég volt részem benne, hogy magasan kelljen tartani az ÉP-met, hogy üthessek és marad az epikus, amire én ugyan lényeként elhasználok 30-40 maxos italt, de a szövetségek zömében azért legalább ketten ölik a lényeket. ergó tippre ez sem érint sok embert, lényenként pár ital senkit nem vág földhöz. (ettől még ölni tudnék valamiért, ami jobban gyógyítana, de csak nekem ne fejlesszenek:)

kihagytam valamit vagy tényleg csak a háborúra jönne jól a plusz ÉP? akkor viszont nem valami háború specifikus ital kéne? vagy szakértelem?
Pontszám: 5.52
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
3. hozzászólás - 2009.12.25. 21:52:27 (Válasz winnie #2 hozzászólására.)
Kihagytál:
Az ÉP leverést. Nállam konkrétan naponta felmerülő probléma, hogy reggel 1-2 támadással (5-6 szint magasból természetesen) leverik az ÉPm 60-80%át is akár. Pedig majdnem 100as az egészségem. Így indíthatok egy mágikus regennel, hogy tudjak érdemben csinálni valamit. Aztán ha szerencsém van akkor nem jön senki más aznap, ha nincs akkor sokszor van hogy 8 óra pihi után is csak 40%körül áll az ÉPm. Ez persze háborúmentes időben.
Hiába a kevés vesztett LE és a vadászat nélkülözése ha bekamráztak, akkor is jönnek és csapkodnak. Így sokszor kényszerülök italozni. Főleg, ha kalandokat is szeretnék aznap csinálni.
Nekem kifejezetten jól jönne valamiféle fejlesztés ezen a téren.
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 5.81
kedvencMeszy86Férfi
Végzetúr mester
296 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
4. hozzászólás - 2009.12.25. 21:53:10 (Válasz winnie #2 hozzászólására.)
Nekem 11.400 ÉP van. Ez nem elég ahhoz, hogy napi 30 PP elhasználjak úgy, hogy közben térkapuzók is. Szoktam használni gyógyitalt is. Néha nem csak a saját helyzetedet nézhetnéd, hanem azt is figyelemmel kísérhetnéd, hogy hányan vannak a te véleményed ellen hidd el nem kevesen!!

Ja és a saját példám: A szintemen (60) 60. szintű LE-t vehető italt veszem ez ad 2000-2400ÉP-t tehát kell 1/4 a max életemnek (Zafír bónusz miatt). Míg az elején, még a felét is feltöltötte.


Amúgy az Entitást is megvered Ital nélkül vagy neked abba is segítenek a szövitársaid???
Szeretkezz, ne háborúzz mozgalom tagja.

Lokálpatrióta úr.

Pontszám: 9.06
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
5. hozzászólás - 2009.12.25. 22:23:24 (Válasz winnie #2 hozzászólására.)
Szövi háttértől is nagyban függ és játékstílustól is.
Én speciel sokszor játszom úgy, hogy kattan egyet az agyam és akkor valamire ráállok. Most küldetésezek, most ezt a háborút eldöntöm, stb.
Pl most megkattant az agyam, meg nem óhajtok a játék előtt megőszülni és 110 LGy boldogtalan tulajdonosaként kinéztem a Bestiák Könyvét. Ergo nagyüzemi kalandozok. Egy kalandban jön 3-4 dög általában, és mivel nem én vagyok a szintem überkirálya, így az nekem biza könyörtelen mód megeszi az ép-m, főleg mert mellette térkapuzok, meg portya is van a világon, mán csak az ismis küldik kristálypontjai miatt is, amiből ugye sosenem elég.
A kisebb szövik tagjai az alacsony épületek miatt lassabban regenelnek Vp-t is, a mágikus gyógyítás is nehézkesebben fér bele a költségvetésbe, a nagyobbakban meg entitás, sok térkapupont...
Szerintem kéne sz Otoaak által vázolt reform, és nem csak neked winnie.
A hozzászólást Byzon módosította 2009.12.25. 22:24:37-kor
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.89
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
6. hozzászólás - 2009.12.25. 22:32:14
Egyetértek. Valamilyen reform kell. Entitás, Térkapu, Portya, Kaland. Nomeg alkalom adtán ugye epikus is ami szintén lezabálja az ÉP-d. Ez csak 5 dölög amit te csinálsz, de erre még rájön az is, hogy mások is portyáznak nem csak te és bizony, ha sok az ép-d akkor megtalálnak felülről és csúnyán helyben hagynak. Ha nem is nyernek az ép-t akkor is lekaszabolják. Én mindig a legnagyobb gyógyitalt veszem, de úgy fogy mint a cukor. Egy nap akár 10-15 is simán elmegy.
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.51
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
7. hozzászólás - 2009.12.25. 23:36:10 (Válasz Meszy86 #4 hozzászólására.)
Idézet: Meszy86 - 2009.12.25. 21:53:10
Nekem 11.400 ÉP van. Ez nem elég ahhoz, hogy napi 30 PP elhasználjak úgy, hogy közben térkapuzók is. Szoktam használni gyógyitalt is. Néha nem csak a saját helyzetedet nézhetnéd, hanem azt is figyelemmel kísérhetnéd, hogy hányan vannak a te véleményed ellen hidd el nem kevesen!!


?? nincs véleményem, épp ezért érdekel yworlé, csak leírtam szemléltetésképpen a saját példámat, mert az elég szélsőséges, ezért alkalmazható.

éppen ezért írtam, hogy én, mint nagyon gyenge a szintemen, simán elhasználom a PP-met. nekem ez nyilván napi 25, így nem tudom, hogy jön ide a napi 30, viszont mi van az én véleményem ellen? a tied, aki erős vagy a szinteden? nem értem hogy nem tudsz annyi PP-t elhasználni? te összesen kaptál ki pár százszor, nálam többször pedig nagyon kevesen kaptak ki, nyilván a győzelmeid során nem 2000 sebzést kapsz, amikor kikapsz, akkor pedig nem 5-6000-et. szóval neked mire kellhet az ital?

(a térkapu említését nem értem, hiszen még a 80. szint felett is inkább gyógyul benne az ember, mivel egy vakító fény után el sem talál a lény. korábban ez még jellemzőbb.)

Idézet: Meszy86 - 2009.12.25. 21:53:10

Amúgy az Entitást is megvered Ital nélkül vagy neked abba is segítenek a szövitársaid???


?? miben segítenek a szövitársak? az epikusokban sajnos nem tudnak, őket egyedül verem, az entitás nem túl izgalmas, azzal ritkán foglalkozom, de oda nem kell ital. ha eszembe jut és nincs PP-m, akkor egy gyógyítással fent vagyok 26.000-ben, magamra kapok +70 regenerálást, az csatánként +490 ÉP, s úgy abszolválható egy szusz alatt egy lény. (ezért mondom, hogy baromira nem érdekes, csak klikkkklikkklikk.)
Pontszám: 3.36
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
8. hozzászólás - 2009.12.25. 23:40:31 (Válasz Byzon #5 hozzászólására.)
Idézet: Byzon - 2009.12.25. 22:23:24

Szerintem kéne sz Otoaak által vázolt reform, és nem csak neked winnie.


köszi, korrekt válasz.

ezért is érdekelnek mások meglátásai, csak ugye én magamból tudok kiindulni, s anno, amikor én voltam a 60. szint körül, akkor tudom, hogy soha nem költöttem italra (és volt időszak, amikor lefelejtettem a 40-es valóságformázást a 70. szint körül, de azóta újra fel kellett vennem:), viszont a kaland valóban nem volt tényező, az tény, hogy bekavarhat. (most, igaz nem vakító fényeztem kalandokban, mert sebződni akartam, de egy mágikus regeneráció 4 kalandra volt elég).
Pontszám: 4.55
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
9. hozzászólás - 2009.12.26. 00:04:53
a mai nap 13 gyógylöttynél tartok. persze volt entitás is (30-adik, szép karácsonyi ajándék volt a Triász ), de a kalandok nagyon durván zabálják az ÉP-t, VP-t. megkezdessz egy combosabb kalandot, rakás csata, rakás -LE és VP, volt hogy bebuktam kalandot 4k feletti ÉP-vel.

jó lenne ha lenne némi revízió a löttyökkel kapcsolatban.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.16
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
10. hozzászólás - 2009.12.26. 00:34:17
Én relatíve erős vagyok (60. szint), és mégis rengeteg gyógylöttyöt iszom, az entitás nem könnyű (ma győztem le a 30.-at én is), a kalandok valóban zabálják az ÉP-t, és még így is, hogy a napi 25 PP-ből átlag 6-7-et ütök lefelé, a PP is azért veszi el rendesen. Ha meg közben epikus is van, amit 10 percenként ütök, akkor van úgy, hogy napi 10-15 gyógyitalt is legurítok.

Epikus nélkül azért olyan 2-3 gyógyital biztos fogy naponta, ami nagyjából a 11000 ÉP-met úgy-ahogy feltornássza...

Egyébként ott tartok az entitással, hogy már 5000 ÉP alatt inkább iszom egy löttyöt, mert egy jól sikerült ütése benyom 3500-at... Mágikus regenerációm viszont még nincs, ma kijött a zafír ősgyűrű, úgyhogy nemsokára meglesz.

Összességében az a véleményem, hogy a kalandok borították a bilit. És én még azért fejlesztem az egészségem, mi lehet azokkal, akik nem? Nem ütnek entitást, és csak néha-néha kalandoznak? Megint csak az olló nyílik.

(módosítás: helyesírás)
A hozzászólást Agatity módosította 2009.12.26. 00:35:57-kor
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 7.02
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
11. hozzászólás - 2009.12.26. 00:37:42 (Válasz winnie #2 hozzászólására.)
winnie attól hogy téged nem ütnek le 6 szintről, attól még lehet, hogy másnak ez problémát jelent...
Pontszám: 6.56
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
12. hozzászólás - 2009.12.26. 01:02:07 (Válasz Cavalorn #11 hozzászólására.)
6 szinttel magasabbról nem is tudják, hogy létezik winnie nevű karakter, még soha nem látták a portyaablakban. Akkora kocka, ő mindig 15% ÉP-n van és öltözködik.
Ha winnie előreláthatólag nem tudja magát 15% ÉP-n tartani, elmegy a katakombába, ez köztudott
Poénból most megkémgömböztem (hajnali 1 van), és láss csodát, winnie 15%-on van
És nem pihen, winnie soha nem pihen, ezt ne felecsd el
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 5.71
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
13. hozzászólás - 2009.12.26. 08:46:44 (Válasz Almási Viktor #12 hozzászólására.)
Hagyd már békében winniet Viktor. Most teljesen korrekt és normális hozzászólást írt, legalább ilyenkor ne hurrogd le.

De, hogy a témához is kapcsolódjak. Winnie többek között azért érzi másként a helyzetet, mert a szintje miatt egy ritkább környezetben harcol. Nincs annyi karakter magasabb szinten, míg minél lejjebb megyünk, a sűrűbb mezőny miatt annál több bejövő támadással is kell számolni. Ez természetesen újabb érv a gyógyitalok erősítése mellett, de osztom az előttem szóló véleményét, én is a kalandok miatt vagyok kénytelen előrehozni az egészség fejlesztést és még úgy is folyamatosan italoznom kell majd rá... Csak talán kevesebbet. Szükséges de nagyon az italok reformja.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.28
kedvencMeszy86Férfi
Végzetúr mester
296 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
14. hozzászólás - 2009.12.26. 08:58:27 (Válasz winnie #7 hozzászólására.)
nem tudom, hogy jön ide a napi 30



Nekem 30PP-re van állítva alapból ezért írtam ezt.


a tied, aki erős vagy a szinteden? nem értem hogy nem tudsz annyi PP-t elhasználni? te összesen kaptál ki pár százszor, nálam többször pedig nagyon kevesen kaptak ki, nyilván a győzelmeid során nem 2000 sebzést kapsz, amikor kikapsz, akkor pedig nem 5-6000-et. szóval neked mire kellhet az ital?


Mivel csak felfelé támadok ott azért erősebbek van mint a te esetedben amikor lefelé ütsz x szintet. Ja és az ellenfeleimet sem úgy választom, hogy a leggyengébbet válasszam. 1500 TÖ-t is szoktam támadni. Látod ezekre megy el az ÉP.


az entitás nem túl izgalmas, azzal ritkán foglalkozom


Látod ezzel megint sokan nem így vannak valakinek nagyon is fontos és izgalmasnak is tartják.


Miért nem tudod egyszerűen elfogadni, hogy kell módosítás és kész. Azt már írtad miért nem kell használni de azt még nem, hogy miért lenne probléma, hogyha módosítva lenne. Inkább arról írj valamit ami miatt nem lehetne módosítani. Amúgy meg neked továbbra sem kell venned ital akkor meg mi a bajod vele?
Szeretkezz, ne háborúzz mozgalom tagja.

Lokálpatrióta úr.

Pontszám: 8.59
kedvelt tagTseby'dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
15. hozzászólás - 2009.12.26. 09:02:49
Mindenkinek ajánlom hogy még a mai nap tankoljon be italokkal, én spec 300k LE-t vásároltam el eddig.

Az italok reformjával én is egyetértek, de amíg Birka vagy Miklós nem adja áldását rá addig nem lesz belőle semmi

Minap sikerült nekem is a 30. entitásból kiütnőm a triászt, és elég sok ital kellett már a végefelé hozzá. Epikusokhoz már hozzá se szagolok a Vf-em miatt, szerencsére aki nem vf-ezik nálunk azok hamar kicsinálják.
Portyához is elhasználok napi 1-2 italt minimum.
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 5.27
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
16. hozzászólás - 2009.12.26. 09:44:46 (Válasz winnie #7 hozzászólására.)
Én most ölöm a 132. szintű entitást, de sajna én gizda vagyok nem elég a 490ép regen csatánként. Ha neked nem kell jobb pia hát nem kell, senki nem fogja rád erőltetni, hogy gyógyitalt használj. Epikus ellen mindenki sokat iszik, a varázsitalok hatékonysága meg kb. alapból is kritikán aluli ha valaki mondjuk 10-15k-t vissza akar tölteni...
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 8.05
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
17. hozzászólás - 2009.12.26. 10:21:07 (Válasz Otoaak #16 hozzászólására.)
Szerintem a varilötyit nem kell piszkálni. Az ép többszörös gyorsasággal fogy, mint a mana.

Edit: Jah, az epik meg az entitás zabálja a potikat. A portyával még nem is lenne olyan nagy gond, bár ott is sok fogy. De az, hogy szinte minden ütés előtt inni kell, az azért burtális.
A hozzászólást Eliteninja módosította 2009.12.26. 10:21:53-kor
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.51
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
18. hozzászólás - 2009.12.26. 10:26:19
Az entitások löttykérdése meg fog oldódni, elég prózai módon, kiütjük magunkat a keretből.
55-ös szinten még egy harmadik tárgy kijön, a 70 fölöttieknek egy negyedik is, aztán bőven lesz idő kicsapkodni, csak szintlépések után kapunk új lényt.

Ettől függetlenül persze nem ártanának tényleg nagyobb hatékonyságú, vagy másképpen működő italok.
Kedvenceim a kőért, napi egyszer megvehetők, amik zsákbamacskaszerűen töltenek valamennyit, remek az, amikor ezerrel kevesebbet, mint lehetne.
A hozzászólást Darah módosította 2009.12.26. 15:00:30-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.51
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
19. hozzászólás - 2009.12.26. 11:11:36 (Válasz Eliteninja #17 hozzászólására.)
Megint csak háttérfüggő. Te a Primalban elhiszem, hogy nem érzed szükségét a variital növelésnek, most nézz meg egy kisebb szöviben (kb épp elérték az akadémia megfelelő szintjét a manakonstihoz) és érdeklődj mennyire jó nekik 9-es Mágustoronnyal meg (jóesetben) 3-as Nekrofunnal malmozni. Vegyék meg az italt persze. De azért maradjunk ésszerű keretek között.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.28
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Gyógyital varázsital
20. hozzászólás - 2009.12.26. 11:15:30 (Válasz Byzon #19 hozzászólására.)
Hm, ebben igazad van. A sok mákosbejglitől nem tudok józanul gondolkodni
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.51
Oldal: 123456
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!