Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - BaalCain

Dátum: 2009.12.22. 09:05:16
Még egy dolog: aki alacsony szinten manakonstival épített- félreértés elkerülése végett én építést fejlesztettem- annak

1. vagy semmit sem érő mennyiség
2. vagy iszonyat sokat áldozott rá
3. vagy nagyon sok napja játszik

Prismát megszóljátok mert éíptése manakonsti. de ne felejtsük el miről is beszélünk akkor: egy a szakértelmet kifejlesztő játékosról nagyon hosszú ideje folyamatosan konstival épít.
Márpedig akkor ott vagyunk, h hátrányosan érinti a fejlesztés azokat, akik hosszú ideje játszanak, előre terveztek és nem egy nem rég induló semmit sem tettem a bónuszért játékos.

Az entitás épület aránylag egy új fejlesztés a 2. szint epik épülethezhez kötött. Ugyan vezessük már be, h szint*2-3 szerencse kell a használhatához. Hiszen aki felépítette az szinte biztos, h kőkeményen konstival nyomta, hogy mert ilyet?
Mit is szolna fent a nép, akik építésnek lassan 80% is konsti lehet? Őket miért nem kötelezzük szerencse növelésre?


jahhh,hogy alacsony szinten egyébként is ez a nagy szabadságot biztosító terv....
Dátum: 2009.12.22. 08:55:50
A szerencsés dolog hátrányosan érinti azokat a karikat is, akik építést fejlesztettek először és utána kezdtek építeni.
Az egész bónuszos dolog az alacsony szintűeket érinti leginkább. Itt pedig bár a manakonsitit fújolják stb stb valójában sokkal kisebb a szerepe. Továbbá az übermenchek elfelejtik, h a manakonsti semmit sem ér ilyen szinten, ha nem áldozol arányosan nagyságrendekkel több Lét a szakira, ill mágiára ill tárgy vásárlásra.

Az építés szaki viszont mindenki által elérhető, nem kell hozzá akadémia. Aki beleöl alacsony szinteken hatalmasnak számító léket utána meg pofára esik, mert ha ezt beépíti simán akkor sokkal több bónuszt kap.

Ha csak a szerencsét nézzük akkor oda Miklós imádott szabadsága:
- egy olyan tulajdonság fejlesztése lesz kötelező amit sokan nem tartanak értelmesnek szubjektív véleményük szerint
- az alacsonyabb szintűek kevésbé lesznek a szöviknek hasznosak, mivel nem fognak építést fejleszteni, inkább építik a szakira költendő Lét
-a 15 apró lényt vadássz stb stb küldetés nagyságrendekkel nehezebben lehet majd megcsinálni akövetkező generációba tartozó szövitag játékosoknak mint azoknak akik már túlhaladták
- hátrányosan érinti azokat akiknek már ki lett fejlesztve az építés, mankonsti szaki, a konsti miatt esetleg öltözős szettet vettek, mágiát növeltek azokkal szembe akik csak menetelnek a vakvilágba
- sokkal kisebb értelme lesz belépni nagy bónszt adó szövibe közép szinten, hha naturális lé kell a bónuszokhoz, mig a kis szövi kútját feltölti építéssel a játékos és a bónuszainak használatához pedig elég a kevesebb betöltött Lé.
Dátum: 2009.12.20. 23:38:59
3 milliós építésű 37. szintű karinktól hogy vehetsz el épület bónuszt Miklós? Mi áldozat volt az neki, h itt tartson?
47. szintű 6 milliós építéssel, de nem kap meg mindent?
25. szintű játékos aki egy hónapon át csak épített, h tag legyen. Hogy lehet az ilyet megszívatni???

ÉS ezek csak egyetlen szövetségből kiragadott példa.
Még jó, h ez nem befolyásolja a játékegyensúlyt. Hogyan avatkozna bele Miklós ha még kellene is.

Igaz, azt mondják ha egyszer csapsz be neked szégyen ha kétszer már nekem. Én meg elég balfasz voltam, TF, KG, ÖV, HKK után ismét egy behós játék miatt töröm magam vasárnap éjszaka, amiben előre tervezni a jövő hétig is nehéz, nem h karakter koncepciót kitalálni.
Dátum: 2009.12.20. 23:08:35
Az amúgy tetszik, h bár ha megnézzük minden egyes szöviben vannak akik magasabb szintű epikben járnak mint a saját szintjük, sikerül a felegekből világmegvátót játszóknak olyan módosítást találni ami őket nem bántja.

Az, h hány és hány játékos szív rajta... mindegy. fensőbbséges gőggel lehet kezelni és meg kell érteni a 36 szintű szövitagnak, h mindegy mennyit épített, de mostantól veszít 21 támadót és védőt...


Megint a v1hez viszonyítunk az, h v2n visszafogottal megy már a 15. játékos is senkit nem érdekel. Az, h sok százan fognak ezen szívni nem számít. A v1es kényurak eldöntötték mi kell a népnek és addig duruzsoltak, amig MIklós engedett neki egy olyan kérdésben ami a JÁTÉKEGYENSÚLYT nem befolyásolja a Jv szerint.
Dátum: 2009.12.20. 23:05:37
A v2es szövink harmadát érinti a gyaktér módosítás. Vért izzadva felépítik a 25ös gyakteret, és 50. szint alatt nem kapják a bónuszt.

Van olyan játékosunk, aki 8 hónapja szövi tagunk fél milliós építéssel és mivel 15. szintű és elveszíti a szövi bónuszokat?
Mindezt egy olyan dolog modosításáért ami Miklós szerint " nem befolyásolja a játék egyensúlyt"???

Miklós, csinálj vmi hasznosat, de keseríísd meg a játékosok életét, hha nem befolyásolja a jelenlegi helyzet a játékegyensúlyt!
Ez tuti nem olyan újítás, ami játékosokat toboroz, de h lesz aki ezek után nem fog játszani az tuti.
Dátum: 2009.12.20. 10:49:51
Több játék van, ahol szabályok nélküli dühöngő jellegű anarchista szerver van. Más játék élmény nem önmagában egy kari fejlesztéséről szólna.

Hanem, h tud egy közösség legyenek bárki karakterei kinevelni pár nagyon erős karit vagy szövetséget.
Dátum: 2009.12.20. 00:21:52
Stabil szabályrendszerűt szeretnék, végre egy nem teszt szervert. Ahol az eddigi tapasztalatokat kamatoztatva eredményes játékos lehetek, megéri pénzt költenem rá.

Lényegében red ötletéhez csatlakoznék
lehetne pl anarchista szerver, megkötések nélkül, vagy kevés megkötéssel
bármennyi karaktered húzhatod a szöviépületeket egyikkel lehet a harcos karid a másik stb stb. Amit össze tudsz magadnak tápolni minden. vagy legalábbis több kari. Egy ilyen dühöngő is nagyon jó lehet.

Aki rabszolgázik annak idővel más is megtalálja a rabszolgáját, aki építő karikkal nyomul szívhat a háborúkban: van játék ahol beraktak egy ilyet élmény oda regelni.
Éppen azért nem számít egy ilyen közegben, ha megcsinálsz mindent ami itt szabálytalan, mert más is megteszi. Olyanokkal fogsz szembe kerülni akik hasonlóan amit csak lehet megpróbálnak.
Dátum: 2009.12.19. 20:07:11
Idővel minden vfes és pók szív azon, hha a szövépületek bónusza azon fog múlni, h a lélekkút mérethez képes mekkora a szinted, mert Miklós ilyet írt.
Dátum: 2009.12.19. 18:46:16
Birka, sok mindenbe sok mindet bele lehet magyarázni, ezt te is közismert, h tudod.

De azt am ondatot nem tudod kimagyarázni, amiben Miklós kerek perec kijelenti, h az egész nem borítja fel a játék egyensúlyt.

Akkor pedig miről is megy a nagy tervezgetés? ha igazságosan akarunk fellépni akkor a játékosok fele háromnegyede érintett lesz egy változtatásban, amire nincs szükség mert játékegyensúlyt nem borít, csak lehet a prémes nem ultimét táp a szintjén?
Dátum: 2009.12.19. 15:30:20
Jaja Jerikó így van. ÉS eddig nem kérdeztük, h milyen epikust ütöttek éppen. De ha megvizsgáljuk alacsony szinten, h sokaknak nincs olyan értékes, használható ékszere, akkor miért is nem vizsgáljuk meg magas szinten?

És nem csak a többieknél magasabb a náluk lévő epikus cucc, hanem a saját szintjüknél is. Az azúr fele akkor mostantól amit ki tudnak ütni tárgy azt nem használhatja majd, vagy nem teljes értéküként?
Sőt, ti A Tgy hanyadik szintű epikus tárgynál is jártok? lesz olyan aki szintből adódóan fel tudja venni?

Vagy rátok ez a változtatás sem fog vonatkozni?

edit: ellenőrizve, a Tgy harmada nem használhatná rendesen a köv tárgyat mert magasabb szintű nála, Azúrból meg ha jól látom 3 fognak licitálási jogot kapni, hha nézik a tárgy és játékos szintjét
Dátum: 2009.12.19. 15:21:10
Idézet: Miklós - 2009.12.19. 12:40:43

- ha valakinek a szintje, vagy a lélekkúthoz viszonyított értéke egy meghatározott arány alatt van, akkor a tárgya, a bónuszok stb. is arányosan kevesebb bónuszt adnak. szerintem ez lenne messze a legigazságosabb rendszer. Ha a szinttel számolunk, ott kevésbé van visszaélési lehetőség, a lélekkút viszont sokkal reálisabban modellezi, hogy mi az a feltétel, amitől egy karakter ténylegesen jogosan használhatja e bónuszokat.


Egyébként jól látom ezt a szintes ötletet amit Miklós akar:

Meg fognak szívatni MINDEN EGYES hosszú ideje szövitag vfel menő és pók karit is? mert alacsonyabb szintű mint ahogy a kút méret indokolná???
Megint szinthuszár rules???

És ezek után ki fog átlépni nagy kúttal bíró szövibe?
Dátum: 2009.12.19. 15:11:41
Ha korlátozás lesz akkor a top karik se szaladozzanak büntetlenül nagyobb szintű cuccokban mint amilyenek.
Meg vagyok győződve, h a közép mezőnyből sokak, a top epik ütőkből pedig szintúgy jó páran magasabb szintű epikekben vannak mint a többiek.

Továbbá én prémes vagyok. Éppen ezért védelmet kérnék azoktól akiknek magasabb szintű epikus tárgyak elérhetőek mint nekem és a besték használják is ellenem.
Igaz 72. szintű vagyok, de a tény az tény, h van aki sok körrel előttem álló felszereléssel bír, kérném a védelmet.
Dátum: 2009.12.19. 15:03:22
Idézet: Miklós - 2009.12.19. 12:40:43
Sok érdekes hozzászólás elhangzott itt, és nagyon jól körüljártátok a problémát.
...
Abban a pillanatban, hogy tudok csinálni egy alacsony szintű karaktert, akire egy kanyi őskövet sem költök, mégis +60/+60/+15 bónuszt, és 80. szintű epikus tárgyakat használhat, és bármilyen, nem multizó, a játékért fizető játékost könnyedén le tud nyomni, bajnoki viadalon, portyázásban, akárhol, akkor az egy hiba a rendszerben, amit korrigálni kell.

Tehát korlátozásra nincs szükség azért, hogy a játékegyensúly fennmaradjon, a játék szabadsága ennél sokkal fontosabb. De a multizás akadályozására, és a prémium játékosok érdekeinek védelmére ez igenis szükséges.



Miklós megmondta a frankót: egyensúly keresésnek köze nincs a korlátozási tervekhez. Hanem ahhoz, h a prémesek legyenek a legtápabbak és lezárjon egy olyan utat amivel nem prémes erősebb lehet náluk.

Olvassátok kérlek vissza. Erről ír.

Ezzel szemben nem lehet érvelni. Legalább nem álszent. Rég megmondta,ha fizettek csalhattok multizhattok, beléphettek egymáshoz.
Most hozzáteszi: ha lesz valaha is olyan, h a nem prémesek eséllyel lépnek fel ellenetek akkor megvédünk titeket, csak tejeljetek.
Dátum: 2009.12.18. 23:36:11
Nem lehet olyan korlátozást bevezetni sem az epik cuccokra sem a szövi épületbónuszokra ami nem érint minden egyes játékost és szövetséget.

pl a Tök gyémántnak is van egy jó pár játékosa aki nem építette be a kút méretet, milyen jogon használ akkor mindent ugyanúgy?

Az Asciu Gamano - 51. szintű Tök gyémántos kari milyen jogon hord 80. szintű epik cuccot?
hajrá Jerikó, szabályozd le
A Sápadt Angyal - 39. szint Elit gyémánt is 80as tárgyban virít...
És mindketten használnak minden létező bónuszt amit egy szövetség adhat.
A sötét ösvény meg tele van 40-50. szintű karikkal, adj nekik Mortimer, vedd el az épület bónuszaik
Ha bármiféle reform érkezik az alacsony szintűek tárgy vagy épület használatához, igenis akkor minden szinten legyen ez figyelembe véve.

Arról meg, h igy egyensúly úgy egyensúly nem esik szó, amikor Miklós nem adhat olyan épületet ki amit a fő szövik szinte az nap nem kezdenek el használni, mig a többség lehet hónapok múlva ér el oda.
Mi a különbség eközött és aközött, h alacsonyabb szinten jut vki nem mindenki által rögtön megszerezhető- de idővel igen!- dologhoz?
Dátum: 2009.12.18. 14:54:39
Javaslom szintarányosan a kereskedelemmel vásárolt tárgyak tulajdonságainak a módosítását.
Ha 80. szintű játékos vesz 97. szintű tárgyat akkor neki csak a tárgy bónuszainak a kb 80% érvényesüljön.

Továbbá mivel kb annyi magas szintű követeli a kristály horda teljes eltörlését mint ahány alacsony szintűt zavarnak az epik tárgyak javaslom szüntessük meg a túl táp kristály hordát.
Amikor indultál tudtad és láttad mit vállalsz ha túl szaladsz a játékosokon. tehát nem kell még npc kari mert nem maradt játék lehetőség pár embernek.

Javaslom, h egy szövetség épület bónuszaiból-mivel most az epikus épület és kincseskamra hatását akarjuk bolygatni- a többi is szint arányosan érvényesüljön. A szövetség legmagasabb szintűje kapjon max 25 gyakteret a közép mezőny pedig mondjuk 10et.

Mivel az epikus tárgyak túl tápok, ezért nézzük meg az épikus emlékművel rendelkezők átlag mennyi epiket győztek le. Amelyik szövi ennél többet, az arányosan sokszor erősebb epikussal küzdjön meg.
tehát pl az azúr légió ellenfelét erősítsük fel kb mindenben úgy tizszer.

Vannak még szenzációs balansz hatású ötleteim. Annyira hasznosak mint a topik indító ötlete.
Dátum: 2009.12.15. 16:18:16
Az, h az állatom sebzése az enyémtől függ a játék indulásától része az egésznek.
Mivel ezt a logikát választották az állat sebzés meghatározásához érthetetlen, h több mint egy év után miért veszik el a sebzés egy részét megint. jelen esetben amit a kritikus adott.

Tehát teljes mértékben egyetértek a népfelkelőkkel. Döntsük meg az állatainkkal diszkriminatívan bánó vezetés!
Farmer kollégák ragadjunk kapát- kaszát óvjuk meg állataink, előre parasztok !
Dátum: 2009.12.10. 08:52:08
Szerintem rosszul gondolkodik az itt hozzászólók zöme. Rögtön azt nézzük, h nekünk 50-80+ szinten mire is lenne jó és hogy lenne táp.

Szerintem meg legyen egy spontán pp költési lehetőség, amivel erőforrásá válik azoknak a pp akik nem lépik le.
Tudom, dutch-szellem a gépben-, h neked sikerült elkölteni. De nem is annak kell ez a fejlesztés feltétlen aki 15%os tagokra kész várakozni órákon át és megcsapni másodperc pontosan.
Azoknak akiknek nincs vagy alacsony szintű a kennelje külön+ lenne egy ilyen fejlesztés, ezeknek kellene, h igazán hasznos legyen ill azoknak akik esélytelenk rendesn portyában, nem pedig azoknak akik a Lé-Tp aránynak megfelelően akarnak plusz Léhez jutni sebződés nélkül.

Tehát ha nem adna Lét- de Tpt sem!- akkor tényleg nem a tápolásra használnák leginkább, hanem a felesleges pp elhasználására. Ha csak állat fejlődéssel járna, mind morál mind pedig Tp tekintetében.

HA elmegyek barátságos portyára akkor az állatom morálja fixen nőne, ha pedig győzök is akkor Tp is kapna és fejlődne.
Esetleg pl 100 portyánként valami egyéb jutalom, pl némi Lé, kristálypont ilyesmi. De a lényeg az, h ne az egyébként is erősek új tápolási útja legyen.
Dátum: 2009.12.03. 08:34:07
A találkozón Nasd, hozzászólását értékelte úgy Miklós, h az állatok sebzését érdemes csökkenteni. Holott teljesen másról beszélt
Dátum: 2009.11.30. 10:16:55
Amire nagyon büszke vagyok, h haveromék mindig nyerik a kötélhúzást évek óta. De most felkaptuk a kötelet és kisétáltunk a Tfes csapattal a teremből
Valamint az, h mennyire tudunk asszociálni meglepett. Bárhogy is mutogattak az activitysek, mindig ki lett találva.

A nekem pl a szamuráj bemutató is tetszett.
És az is, h Miklós a problémákból és megoldási javaslatokból nagyon felkészülten érkezett, sok jó ötlettel.- talán volt értelme külön topikot nyitni annak miről is akarunk majd beszélni.

Egyetlen gondnak az aukció levezetését találtam. Az előző jobb volt, itt a sok elől álló és kiabáló miatt gyakran nem is lehetett tudni miről megy a licit.

módosítás: igazi viccember az aki lepontoz egy szubjektív élménybeszámolót. Tippre vki olyan aki elvesztette a hatalom tornyát és nem tudott kisírni könnyítést?...
Pontosan.
Lássuk már be, h valami gond van a háború rendszerrel, hha az első oldal szövetségeinek nagy része is Béke tornyában utazik. Ez nem kizárólag a hobbi játékos- mindig pörgök probléma, hanem a háború rendszerének hibája.