Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Baráti portyázás
kedvelt tagKabokaFérfi
Végzetúr tehetség
112 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
101. hozzászólás - 2009.12.09. 23:33:56 (Válasz Freez #100 hozzászólására.)
Semmi gond
Pontszám: 7.03
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
102. hozzászólás - 2009.12.10. 01:01:22
Üdv!

Mivel a Lélekenergia nyereség ellen voltak jónéhányan, ezért logikus, hogy TP-vel nem kellene összekapcsolni.

Az hogy az állatok fejlődnek közben, véleményem szerint azért kell, hogy a PP baráti portyára költése ne jelentsen egyértelmű hátrányt a harcos, portyázó karaktereknek. Tehát ez csak egy adalék, nem maga a jutalom.

Vonzóvá úgy teszi a dolgot a játékvezető, ha van esély olyan jutalomra, amit harcos portyával nem kaphat meg a karakter.
Győzelem
Mondjuk 70% eséllyel +X százalék a következő Y tevékenységre, vagy szakértelemre ? ideig + Z lélekgyémánt/kristálypont
25% eséllyel T * Z lélekgyémánt/kristálypont
5% eséllyel ????

Vereség
1 (vagy fél, negyed, stb. kristálypont/lélekgyémánt - naponta max. W mennyiség szerezhető vesztes csatából. Ezzel ki lenne küszöbölve az exploit (?).

Nyersz vagy vesztesz
X esély kalandra

Nem tudom mi lehetne a formája az ilyen portyáknak de szerintem kellene egy "játékmester". Hiszen ki akadályozza meg, hogy az erősebb fél a próbák közben fogja magát és sitty-sutty lélekenergiáját vegye a másiknak?
Szerintem az öreg 'kufárok újabb cselszövéséről lehetne szó, akiket a "bolygó vezető végzeturai" küldtek, hogy felmérjék ki lesz képes szembenézni az új kihívásokkkal. Lásd. pl események.


Let

Off. Néhány fura gondolat....
Az építésnél nem lehetne esetleg homokvárakkal versenyezni?
Vagy az egyik szól a másiknak: Hé te, koma, nézzük ki tud visszafogottabban fejlődni?
Ennél már csak az jobb, ha kivégeznek, de előre tudod, túléled.
A hozzászólást Let. módosította 2009.12.10. 01:19:52-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.11
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
103. hozzászólás - 2009.12.10. 02:01:09
Felmerült bennem pár kérdés. (Ha hülyeség, sorry, így éjjel 2 körül kicsit kába vagyok.)

- Miért kell, hogy a barátságos portya megérje az erős karaktereknek is? Nem az a célja, hogy a gyengék, akiknek kevés esélye van elkölteni a PP-t hasznosan, azok is kapjanak valamit? Fejlődik az állatuk úgy, hogy ők nem kapnak tp-t.
Ettől ők még nem lesznek erősebbek, csak az állataik. (Nincs több LE, amiből lehetne több TÖ, SZÖ, jobb tárgyak, stb.)
+ Nem kell a morállal szenvedniük, ami eddig gondot okozott, mert nemigen tudtak győzni portyában.
Az erőseknek továbbra is ott a rendes portya, ők amúgy is kapnak sikerélményt PP oldalon, ami a gyengéknek nemigen jut.
Ha a barátságos portya megéri erős karaktereknek is, akkor az tovább erősíti őket. (ollónyílás, meg ilyenek)
Erős karakter el kell tudja dönteni, hogy a LE-re hajt (rendes portya) vagy alternatívra (LGY, KP, állatfejlődés), és lemond a LE-ről.

- Miért ne lehetne valami jutalom a vesztesnek is? Jelképes persze. Mondjuk a győztesnek 10 kristálypont, a vesztesnek 1. A győztesnek így nagyon jó, a vesztesnek meg egy kicsit. De mondjuk napi 20 vesztes csata már 20 KP. Akire nagyon rászállnak annak ez egy csekély vigaszdíj. Vagy a győztesenk korábban emlegetett többféle ital/KP/LGY, a vesztesnek pedig kevéske kristálypont (csak kristálypont).

- Jerikó ötlete arra, hogy kiválaszthatom, ha engem támadnak, akkor "rendes csata/szakértelem/kocka" döntsön.
Nekem nagyon tetszik, viszont a rendes csatát kvienném és SZÖ/kocka választást tennék lehetővé.
Ha barátságos a portya, akkor a megtámadott "ellenfélnek" (barátfél?) miért ne lehetne barátságosan megengedni, hogy ő döntsön a megmérettetés mikéntjéről.
Felmerült, hogy előre tudható, hogy a pókok, VF-esek stb. mit állítanának be. Viszont ki a nyavalya támadná őket barátságos portyában? Maximum a hozzájuk hasonló stílusú játékosok, azok ellen meg ez a beállítás nem segít, mert ők is hasonlóan magas SZÖ számokkal bírnak. Az egyenlő esélyek így kb. megmaradnak.
A gyengék persze beálítanák a kockát. Következmény: a pókok nem támadnák barátságos portyában a gyengéket épp emiatt. (Már ha egyáltalán használnák ezt az opciót.)
Az erősségben középen állóknak pedig nem érné meg a kocka, mert csak 33%-ban van esélyük nyerni. Ők SZÖ-t állítanának be.
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 8.81
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
104. hozzászólás - 2009.12.10. 06:57:32 (Válasz Let. #102 hozzászólására.)
Minimális tp-t akkor is kell adnia különben ingyen van, mert ugye akinek felgyűlt az a sok és rengeteg portyapontja az fog ilyet csinálni.

Edit: és a jutalom bármi legyen, ne legyen már ingyen...kapjon hozzá minimális TP-t a játékos.
A hozzászólást Eliteninja módosította 2009.12.10. 06:58:05-kor
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.45
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
105. hozzászólás - 2009.12.10. 07:01:19 (Válasz Ezüstszél #103 hozzászólására.)
Üdv Ezüstszél!

Köszönöm, hogy támogatod a nyer-nyer gondolatot, szerintem lenne értelme. Viszont a veszteséggel szerzett nyereségnek az exploit miatt szerintem feltétlenül kellene korlátot szabni.

Jeriko ötletére reakcióként érkező kommentek (köztük Miklósé) alapján nem valószínű, hogy a felvetése megvalósulna.

Eliteninja: Ha nincs Le, nem kell TP sem. Ez nem ugyanaz a pálya. De azt hiszem ezt még mindketten sokat mondogatjuk? Ez egy új lehetőség lenne a játékban, nem a levágom és a kapott erőforrásból direkte megerősödök vonalat követné. Vagy igen?
Edit: átgondolva, gondolat elvetve és eltemetve.

Let
A hozzászólást Let. módosította 2009.12.10. 07:28:52-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.03
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
106. hozzászólás - 2009.12.10. 07:05:48 (Válasz Let. #105 hozzászólására.)
Aham. LGY-vadászni, portyázni kell érte, hogy legyen kalandod ergó alap esetben kapnál TP-t. Kristálypont, ezért küldizni kell, van 1-2 küldi amit nem lehet megcsinálni TP nélkül. Kincspont, ugye vagy építést vagy epikus ütés(ha a koncit nem vesszük figyelembe), ehhez meg LE kell amihez vadászni, portyizni kell, amihez szintén TP szükséges. A nyer-nyer cuccal semmi bajom, de az, hogy mindezért semmi TP-t ne kapjon senki azért az kicsir röhelyes.
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.45
fórumozóGodessNő
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
107. hozzászólás - 2009.12.10. 07:15:43
.
A hozzászólást Godess módosította 2009.12.10. 07:16:22-kor
Pontszám: 3.67
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
108. hozzászólás - 2009.12.10. 07:19:22
Szervusz Eliteninja!

Igen, belátom igazad van.
Egyrészt korlátlan erőforrásra lehetne egy adott szinten ezzel szert tenni, másrészt ki kell elégíteni azon tömegek igényeit, akik TP-re vágynak, illetve azokét is, akik nem szeretnének aránytalanul sok TP-t erőforrásra kiadni.
Erre meg nincs ötletem.


Let
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.03
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
109. hozzászólás - 2009.12.10. 08:52:08
Szerintem rosszul gondolkodik az itt hozzászólók zöme. Rögtön azt nézzük, h nekünk 50-80+ szinten mire is lenne jó és hogy lenne táp.

Szerintem meg legyen egy spontán pp költési lehetőség, amivel erőforrásá válik azoknak a pp akik nem lépik le.
Tudom, dutch-szellem a gépben-, h neked sikerült elkölteni. De nem is annak kell ez a fejlesztés feltétlen aki 15%os tagokra kész várakozni órákon át és megcsapni másodperc pontosan.
Azoknak akiknek nincs vagy alacsony szintű a kennelje külön+ lenne egy ilyen fejlesztés, ezeknek kellene, h igazán hasznos legyen ill azoknak akik esélytelenk rendesn portyában, nem pedig azoknak akik a Lé-Tp aránynak megfelelően akarnak plusz Léhez jutni sebződés nélkül.

Tehát ha nem adna Lét- de Tpt sem!- akkor tényleg nem a tápolásra használnák leginkább, hanem a felesleges pp elhasználására. Ha csak állat fejlődéssel járna, mind morál mind pedig Tp tekintetében.

HA elmegyek barátságos portyára akkor az állatom morálja fixen nőne, ha pedig győzök is akkor Tp is kapna és fejlődne.
Esetleg pl 100 portyánként valami egyéb jutalom, pl némi Lé, kristálypont ilyesmi. De a lényeg az, h ne az egyébként is erősek új tápolási útja legyen.
A hozzászólást BaalCain módosította 2009.12.10. 09:03:36-kor
Pontszám: 7.00
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
110. hozzászólás - 2009.12.10. 09:33:24 (Válasz BaalCain #109 hozzászólására.)
Üdv!

Nem gondolom abszolút ellentétes véleménynek a tiédet, igaz van két véleménypár
járjon-e TP, ne járjon
legyen-e egyéb bónusz, ne legyen.

Szerintem mindenkinek érje meg ezt az új lehetőséget használni, tehát kellene "komolyabb" jutalom. A v3-on, ahol én játszom nem 50-80+ a középmezőny. Széles réteg ellenben a 20-40, 40-50. Lásd Adatok topic.


Let
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.03
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
111. hozzászólás - 2009.12.10. 09:45:30
Most olvastam újra Miklós kezdő hsz-ét és abban az szerepel ha jól értem, hogy csak a győztes állatkáinak jár a morál meg a Tp. Ha már hancúrozásról és nem élet-halál harcról van szó a vesztes állatai is tápolóhatnának. bár lehet valamit csak rosszul értelmeztem.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 7.35
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
112. hozzászólás - 2009.12.10. 10:06:05 (Válasz BaalCain #109 hozzászólására.)
Idézet: BaalCain - 2009.12.10. 08:52:08
Szerintem meg legyen egy spontán pp költési lehetőség, amivel erőforrásá válik azoknak a pp akik nem lépik le.


Itt van az alapvető probléma, illetve nézetkülönbség:
Aki eddig nem költötte el a pp-jét, az - szerintem - azért nem tette ezt, mert portyázás során kapott egy jó nagy verést, aztán úgy gondolta, minek menjen házhoz egy pofonért. A verést meg azért kapta, meg alacsonyabbak voltak a tulajdonságai és szakértelmei.
Attól, hogy most nem harcban, hanem képességpróba keretében lesznek összehasonlítva a szakértelmek, még ugyanúgy ki fog kapni. Akkor miért is válna számára erőforrássá a pp, ha eddig sem tudta annak használni?
Pontszám: 7.33
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
113. hozzászólás - 2009.12.10. 10:28:51 (Válasz Jeriko #112 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2009.12.10. 10:06:05

Aki eddig nem költötte el a pp-jét, az - szerintem - azért nem tette ezt, mert portyázás során kapott egy jó nagy verést, aztán úgy gondolta, minek menjen házhoz egy pofonért.

Biztos ilyen is van, de - szerintem - a legtöbben azért nem portyáznak, mert nem kapnak érte LE-t. (Hanem csak büntetést TP formájában.)


A verést meg azért kapta, meg alacsonyabbak voltak a tulajdonságai és szakértelmei.
Attól, hogy most nem harcban, hanem képességpróba keretében lesznek összehasonlítva a szakértelmek, még ugyanúgy ki fog kapni. Akkor miért is válna számára erőforrássá a pp, ha eddig sem tudta annak használni?

Azért az olyan karakterek száma, akik _senkit_ nem tudnak legyőzni elenyészően kicsi. Lefelé a gyengébb karaktereknek is van esélyük.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.96
kedvelt tagQuintFérfi
Végzetúr mester
255 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
114. hozzászólás - 2009.12.10. 10:47:10 (Válasz Miklós #91 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.12.09. 22:11:21
Arról hogy a vesztes is kapjon valami jutalmat, nem vagyok benne biztos, hogy ez jó ötlet, ebből problémák lehetnek.


Valóban. De akkor csinálhatnátok azt, amit írtam, hogy a vesztes egyik szakértelme ideiglenesen megnő arra a szintre, amelyen a győztesé van. (természetesen azon 3 szakértelem valamelyike, amelyek a csata alapját szolgáltatják) Mondjuk 1 napra megkapja ezt a bónuszt, ez nem végleges jutalom, tehát igazából farmolásra nem nagyon lehet használni. Lehetne úgy tekinteni, hogy elleste a másiktól a szakértelmet, és 1 napig még emlékszik rá, hogy a másik hogyan csinálta. Persze, lehet, hogy nem tudja kihasználni az adott szakértelmet, de ha igen, akkor máris nem annyira rossz érzés a vesztesnek sem. Természetesen erre is csak egy adott esély lenne, nem minden esetben történne meg. Más jutalmat nem hiszem, hogy kellene adni a vesztesnek, hiszen azon felül, hogy elveszíti a csatát, egyéb hátrány nem éri, tehát nem csökken az ÉP-je, LE-je, kiégett őskövet sem lopnak tőle.

Egyébként talán igazuk van azoknak, akik azt mondják, hogy TP is kellene, hogy járjon a baráti portyázásért, pl. lehetne 1 TP csatánként, mindentől függetlenül. Vagy esetleg lenne esély a 0-ra is, a két résztvevő SZÖ különbségének függvényében. (tehát ha nagyobb a különbség, akkor sokkal kevesebb az esély arra, hogy a győztes jutalmat kapjon, viszont TP sem járna érte - ez esetben igazából csak az állatok profitálnának belőle)
Pontszám: 5.81
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
115. hozzászólás - 2009.12.10. 10:54:44 (Válasz Quint #114 hozzászólására.)
Idézet: Quint - 2009.12.10. 10:47:10
Egyébként talán igazuk van azoknak, akik azt mondják, hogy TP is kellene, hogy járjon a baráti portyázásért

Szerintem nincsen igazuk. Eleve nem éri meg úgy TP-t kapni, hogy nem jár érte LE. De ez így ráadásul az ultimate terrorista fegyverré is válna, mert úgy lehetne tömködni mindenkit TP-vel, hogy közben nem szab ennek határt ÉP, VP vagy egyéb erőforrás veszteség.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.88
kedvelt tagQuintFérfi
Végzetúr mester
255 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
116. hozzászólás - 2009.12.10. 14:37:07 (Válasz Prisma #115 hozzászólására.)
Hát azért ha csatánként 0 vagy 1 TP jár, ahogy írtam, akkor kicsit sokáig tartana érdemben kitömködni az illetőt. Ráadásul ha LE nem is jár érte, valami jutalmat nyilván kap az illető... Tehát nemcsak TP-vel tömködnéd, hanem egyébbel is, aminek direkt örülne.
A hozzászólást Quint módosította 2009.12.10. 14:37:25-kor
Pontszám: 6.87
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
117. hozzászólás - 2009.12.10. 14:45:17 (Válasz Eliteninja #106 hozzászólására.)
Idézet: Eliteninja - 2009.12.10. 07:05:48
Kristálypont, ezért küldizni kell, van 1-2 küldi amit nem lehet megcsinálni TP nélkül.


Ezzel vitatkoznék.
Ismételhető küldetést főleg LE-ért és aranydukátért csinál az ember. (Jelentkezzen, aki azért ismétlőzik napokon át, hogy 10 kristálypont üsse a markát.)
Akinek komolyan szüksége van KP-ra, az megveszi italból, tehát nem feltétlenül jár érte TP.

A kristálypont egy ballaszt volt, amire ki kellett találni valamit. Eredetileg "hősi pontot" lehetett volna a próbákban használni, amit kalandteljesítésért lehetett volna kapni.

A kristálypont egyfajta semleges erőforrás, ami könnyíthet a kalandokon, de nem szükséges hozzá. Én sem használok KP-t a kalandokban.
Ezért lenne ideális jutalom egy barátságos portyában.

Mi történik, ha valaki sok KP-t szerez barátságos portyával?
1. Lemond a LE-ről (illetve a magas LE/TP arányról), mivel a PP-t KP-szerzésre "pazarolja".
2. Könnyebben csinál kalandokat, amikben kap LGY-t és kaphat LE-t TP-vel együtt.
Plusz a TP-t megkapja a vadászatból/portyából, ami a kalandot dobta.

A TP mindenképpen csorog, mert a kalandhoz kapja az ember. A KP csak megkönnyíti a kalandokat, azaz csak annyi függ a KP-től, hogy milyen gyorsan jön a TP. (=milyen gyorsan sikerül a kalandot teljesíteni.)
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 8.32
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
118. hozzászólás - 2009.12.10. 14:58:16 (Válasz Let. #105 hozzászólására.)
Üdv!

Idézet: Let. - 2009.12.10. 07:01:19
Üdv Ezüstszél!

Köszönöm, hogy támogatod a nyer-nyer gondolatot, szerintem lenne értelme. Viszont a veszteséggel szerzett nyereségnek az exploit miatt szerintem feltétlenül kellene korlátot szabni.


Egyetértünk, én is ezért mondtam egy 10:1 arányt jutalomban.


Jeriko ötletére reakcióként érkező kommentek (köztük Miklósé) alapján nem valószínű, hogy a felvetése megvalósulna.


Ettől függetlenül nekem tetszik.
És az értelmére próbáltam rávilágítani, mert van értelme. Barátságos portyába bőven belefér egy barátságos megegyezés a felek között. Különben ennek is farmszaga lesz. Így meg lenne benne egy kis pikantéria.
El lehet vetni az ötletet, de akkor ne azzal az indokkal legyen elvetve, hogy zöldség az egész. Mert nem az.
A hozzászólást Ezüstszél módosította 2009.12.10. 14:58:47-kor
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 7.64
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
119. hozzászólás - 2009.12.10. 15:59:24
Szervusz Ezüstszél!

Szerintem nem csak relatív korlát (aránypár) kell, hanem abszolút (maximum mennyi erőforrás szerezhető egy nap vesztes csatából) is.
Különben visszaélésekre adhat okot.

Quint
Szerintem is lehetne akkor egy minimális mennyiségű TP, és valóban, kiegészítése lenne ez akkor a kalandteljesítéseknek.
Kaphatna materiális előnyt a vesztes is pl. kristálypont, 10:1, vagy valamilyen más arányban, már ha a nyertes elér egy küszöböt, de csak napi felső korláttal. Szerintem nehéz lenne 5 vesztett csata plusz növekményeire jókedvűen tekintenie a vesztesnek, főleg ha nem tudja azokat mire használni. De ha eközben valami csurranna-cseppenne...


Let
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.02
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
120. hozzászólás - 2009.12.10. 21:08:56
Csak egy véleményt copyznék skyperol


-pár bekezdésig eljutva már látom, hog nagy baromság
-nem, ez nem nekem való
-én harcolok
-rendesen
-nem akarom a fütyimet másokéhoz méregetni
Pontszám: 6.27
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!