Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - BaalCain

Dátum: 2010.07.07. 10:08:24
Bizonyított, h minden gyémánt csal.

Kérjük drasztikusan írják vissza a karikat, mivel a térkapuból Miklós leírása alapján csalással szereztek több Lét. És mivel elmélete szerint nem lehet tudni kinek mikor volt Lés tárgya azért nem szankcionál,
szerencsés helyzetben vagyunk a gyémántoknál: csalnak amióta térkaput használnak az első ütéstől.

Vagy mostantól nem lesz gyémántbónusz a térkapura sem?
Mert mintha szó szerint ugyanaz a szöveg lenne a tárgyra írva mint a gyémántbónusznál szerepel.
Dátum: 2010.07.06. 22:39:20
Mindenki tudta, h így működik. a +Lés tárgy

Ha a Jv nem, akkor inkább nagy bölcsen csöndbe kellett volna maradnia.

A f*ért kell beleszólni mert nem ismerik a saját játékuk. Ilyenkor röhögök azon amikor Miklós azt mondja a találkozón,h ő is játszik és látja mi folyik a játékban. Gondolom az ö karija 2 év alatt még nem lett olyan erős, h entitásból-epikusból szerezzen ilyesmit, így nem jött rá hamarabb.

Rettegjetek vadászok
Annyira nem tudnak már magukkal mit kezdeni Behonál, h lassan az utolsó portyatárgynak is utánanéznek jól működik-e és a szabadságból visszatért Baratty első dolga beinteni ide-bár vagy 2 tucatnyi gonddal várják a népek.

Szóval rettegjetek vadászok, mert előbb utóbb ti kerültök sorra, eddig 2 éven át szopattuk a portyásokat, azok állatait tárgyait, szakértelmeit, háborúit.
rettegjetek, mert csak ti maradtok.
Dátum: 2010.06.18. 21:27:22
Idézet: Miklós - 2010.06.18. 15:06:10
A háborús reformról Birka annyit, hogy én fél évvel ezelőtt leírtam egy elég jó rendszert, amit átbeszéltünk, és a Vu talin jelentős többséggel meg is szavaztatok. Aztán a fórumon megindult a szőrszálhasogatás és vita, ezért a dologból nem lett semmi. Épp ezért háborús reformot nem sok értelme van most megint felhozni a megbeszélésen, nem lehet olyat kitalálni, aminek a többség örülne.



Hátha rosszul dekódolom Miklós szavait: NEM FOGOK SOHA A HÁBORÚRENDSZERREL FOGLALKOZNI.
mert nekem ez jött le. Alig másfél éve panaszkodunk rá, úgy tűnik van akit nem izgat.
Dátum: 2010.06.01. 16:53:39
Szerintem is mindkettő jobbra módosításítana. Nem lődöznék az átkot a bérenc szövik, mert nem lenne értelme, de egy jó kis adok kapok lehet belőle, ha folyik a verseny.

A kincseskamra ezezl együtt sántít, szerintem nem váltja be a hozzáfűzött reményeket.
Dátum: 2010.05.25. 08:10:58
3 naponta vadászok ami 10 másodperces besorolást számolva aznap közel fél órát elvesz az életemből. és haszontalan dögunalom.
Tegnap besoroltam 50 kvízt-kb 40-42 helyes válasz-nem tudom ez számít-e. 1 azaz 1 sikeres besorolásom volt. Biztos hülye vagyok. De akár tényleg a szellemi képességeim gyengébbek, akár úgy sz*r ahogy van, mindenképpen felesleges játékromboló a besorolás.
ÉS ha tényleg anyagi okok miatt lehetetlenedik el egyre jobban a játék akkor még annál is agyatlanabbak egyesek a Behonál mint hittem. de annyi eszük van, h az ősköves állatfelszerelést 100. szint fölött kb 4szer annyira lassulva kelljen cserélni, hála a lustaságuknak.
Dátum: 2010.05.18. 09:36:33
Én megkérek pár ismit, regeljen be. fél perc

Majd napi egyszer klikkeljen a vadászat ikonra és kész. 5. szint pár nap alatt meglesz.
kb 10 percet veszek igénybe egy haver v rokon életéből és 5. szintű karikat fejlesztenek. Írja már meg vki nagyeszű ennek mi értelme.

Ilyen faszságot még Miklóséktól is nehéz elhinni. Mi van basszus, h ennyire loholunk a pénz után? áprilisi fizetési kedvezmény, még még karit.
Csak nem kedvezőtlen az adóbevallás?
Ahelyett, h annyi eszetek lenne, h fejlesztitek pl az ősköves tárgyakat.
Olyan helyen ahol felét éri a kereskedelem duplára növelni a fix ősköves állattárgyak elérési szintjét? ki az a hülye aki nem jött rá, h így 4szer annyi idő alatt vesznek tárgyakat?

Lusták vagytok fejleszteni a játékot és nem jön annyi zsé mint ami kellene. Pedig egy alsós is tudna új fókuszkristályokat epiktárgyakat gyűrűbevaló cuccokat, küldetéseket stb csinálni egyszerűen az eddigikek arányos átalakításával.
Dátum: 2010.05.08. 10:53:25
Pár nap alatt eldőlt verseny, semmi interakció, tatktikázási lehetőség hiánya, nem kiegyensúlyozott nyeremények. Semmit nem változott a napi rutinom attól, h most esemény van.
A nevezéssel való manipulációt meg eleve kizárnám. Ne szálljon be senki a célegyenesbe.
Az elejétől értelmetlen volt olyan csoportot létrehozni, aminek a képességének használatát sok esetben kizárja egy más szakértelem.

A Birka által felvetett randomok jó kis izgalmat jelentetek volna, valóban.
vagy pl ha x időnként egy npc megpróbálna térképet lopni tőlünk, kb mint a kiégett követ. HA legyőz van esélye, h elvigyen térképet.

Pár ilyen egyszerű ötlet, nem is kell sokat programozni és ez egy nagyszerű izgalamas dolog lehetett volna-lehet a későbbiekben.

A mászást nem érzem olyan nagy gondnak, h hatásnövelő volt. De tény, h szerencsés lett volna mindenki által elérhető dolgot választani.
Megoldás lett volna, hha pl fél tucatnyi kaland leírás lett volna a térképesnél különböző szakikkal és a vadászat során kiírja melyik alapján kaptunk valamit.
De van még ezernyi ötlet amivel a monotonitást és kiszámíthatóságot el lehet üzni és interkaciókat keresni a játékban.
továbbá a semmit nem érő csak büszkeséget hozó plecsniket miért nem lehet bevezetni?
Dátum: 2010.05.08. 10:27:06
De ha lehetne kicsit fogjuk vissza stílust.
Érvelgetni, vitázni van értelme, de természtese, h a légiósok soha nem fogják beismerni, h tetteik és a sok top fizetővendég által Miklósra gyakorolt hatásuk többször is károsan érintették a játék egészét. Végülis ők csak kihasználták amit engedett a Jv vagy nem büntetett, az a lúzer aki nem így gondolkozik, nem?


Mi többiek meg sajnáljuk, h mi lehetett volna, hha kicsit néha a kiskapu kereső, mindent megúszó személyek kaptak volna pár keményebb szankciót- és itt nem feltétlen az azúrra gondolok, hanem egyéb játékotszabályt kiröhögő népekre.


ui:
és ha vki másként értelmezi a szabályokat, más morális felfogással bír... ha már jelszavaim vannak és lehet, ha már bevallottam, scriptelek és nincs büntetés, akko előbb utóbb meg fogjátok magatok győzni, h csak egy kényelmi funkció, senkinem sem árt, hha a helyettetek egy script megy el epikelni is.
Dátum: 2010.05.08. 10:15:45
Kissé hevesek az indulatok és nem minden úgy van, ahogy az Azúr ellen fújtatók mondják.
de azért a tények kedvéért:

- feketén fehéren leírt hsz volt arról, h az azúr játékosai egymással portyáznak, szankció nem történt
- ott voltam a találkozón, amikor az 4 azúrós az egész szövit vitte epikusozni, mindenki előtt. Amikor erre rákérdeztünk Miklóstól, h a jelszó gyüjtemény használható-e azt mondta, h epikus ütésre igen, csak portya ne legyen.

A VM egy harcias, portyás szövi volt valamikor, a legtöbb háborús győzelemmel. Míg az Azúr fő játékcélja az epikus ütés lett mi a játék elejétől a szövetségi háborúkra mentünk. Érdektelenségünk és elsorvadásunk oka ez a Miklós válasz volt. Terveztük, h nem sokkal a találkozó után kihívjuk az Azúr Légiót háborúba és majd sorra a nagy erős szöviket. Ne csak farm háborúink legyenek hanem érdekes nagy harcaink.

De nem lehet legyőzni olyan szövetséget, amiben a jelszavak lényegében nyilvánosak és mindíg lesz valaki aki leütteti az éppen % fölé feljövőket. És mint Miklós hozzáállásából kitűnt ez szabályos.

Azóta sok változás történt, a háború rendszer ami már az első fél évben látszott, h nem működik nem javult. De ha epiken leverettetjük a gépnél nem lévőket, már nem lesznek tisztességes háborúk.
Ami pedig tény tehát, az Azúr légió tagja volt az akik először nyilvánosan megúszta, h mások játszanak játékosai helyett és ez a szövi volt az ami miatt jogot kapott a végzetúr minden szövetsége, hivatalosan, kinyilatkoztatva, h egymáshoz bejárjon.
Dátum: 2010.05.07. 17:43:06
Az első vasárnapra elég is volt az eventből. Semmi különleges játékélményt nem adott. Pontosan ugyanúgy vadászgattam és portyáztam és teljesen egyértelmű volt, h győzünk.

Erős tápot kaptunk, de én jobban örültem volna ha játszani lehet. A kristály horda el és feltünése izgalmasabb ennél.

Semmi interakció nem volt, az a 1-2 levél amit a kufárjaink küldtek elég szánalmas. Azt levelet kaptad 20 és 100 térképnél is.
Érdekelne mi alapján lett kitalálva a 10 szükséges térkép darab. HA valaki csak egy nap lép be a hónapba, akkor esetleg nem jön össze?
Lett volna 50-100 máris más a helyzet.
At esemény vége meg egy nagy semmi. Pár sor arról ki nyert és szevaztok.

HA végülis egy gyakran előforduló dolog része persze akkor nem gond. de egy kvíz versenyt- ami az adatbázosok korában hasonló izgalmakat rejt- nem kellene eventként beharangozni.
A kvíz versenyen is van némi izgalom, annak a tucatnyi emberenek akik a leggyorsabb scriptelők. Itt is volt pár játékosnak érdekesség akiknél nem volt egyértelmű a 2-3 hely és tudtak is érte tenni érdemben.
Én meg napok óta gyüjtöm a cspt a +al való fejlesztéshez.
Dátum: 2010.04.17. 08:47:49
Jó lenne, ha működne végre a morál növelés az állatokon.
Most ha nincs max morálra elég Lém akkor nem is lehet növelni morált, király
Dátum: 2010.04.14. 19:31:51
Hm... Ha nem lépek 16 napig, akkor inaktívnak számítok gondolom. A csapatom ennek megfelelően jobb aránnyal számol 2 héten át.

ÉS ha lelépem a 800 cspt a 16+. napon, akkor hova lett az inaktivitás? rabszolga karik, átvett karik akik az event elején be sem neveztek, hanem csak pl mászást növeltek belépnek a 15. napon (vadásznak pár napot mert azért ennyi csp...) majd még 10 nap szabadság.

Úgyhogy ha túl nagy szerepe van az aktivitásnak és túl hamar rámondják vkikre, h passzív az nagy meglepetéseket okozhat később.
Dátum: 2010.04.11. 09:51:25
Kb ennyi idő alatt ami érdekesség volt az le is zajlott.
Sokan tartalékoltak cspt, pp és uccu neki. Mások mászást növeltek. Már közép szinten is a maxos valóság ill elem gyakori dolog.
Tehát kombózni az eventben annyit lehet, h mászást növelsz-turbóval mész-e ill jól töltöd-e ki a kvízt.
Ennyi.

tehát vadászok, mint eddig és portyázok mint eddig.
Nagyon remélem ennél azért többről szól a dolog.
Dátum: 2010.04.08. 08:41:29
Nem a bevétel a gond, hanem h törlődik a hajnali kínzókamra és hiába adja meg esetleg másnap ha nincs pp, idő bármi újra megtölteni.
HA pedig tud róla akkor jó lenne orvosolni.

HT !!! nekünk volt a legmagasabb szintünk, kapjuk már meg mihamarabb!
Dátum: 2010.03.31. 08:51:14
Önmagában nem csak a leállás a gond. Hanem h látványosan lassul a rendszer. Gondolom sok mindent tesztelgetnek az eventhez is, ami úgy látszik sok a vasnak.
Ajánlhatok jó hardware szaküzleteket.
Dátum: 2010.03.28. 11:58:44
Levezgetésemből kiragadnék:független az eddigi helyzettől mire jó egy makró és csaló-e aki használ kényelmi funkciót.

Fizetős szolgáltatásként bevezetik az öltözködéses makrót. Lehet bármiféle elméleteket gyártani, azt soha nem lehet megmagyarázni mennyire szabályos, hha egy otthon írt progival egy szolgáltatónál kikerülöd a fizetési kötelezettséget.

Ez attól a perctől kezdve már nem egyszerűen a játékszabály megsértése.
Dátum: 2010.03.27. 19:07:56
Nem vonom kétségbe, h az élet egyes részeit lehetőség szerint ésszerűsíteni kell.
Azt vonom kétségbe, h korrekt-e ebben a helyzetben.

Próbáld ki az előbb felsorolt szabálytalanságaidat egy rendőr előtt, majd menj oda egyenest hozzá és mond az arcába, ésszerűtlen a törvény, te csak azért is így csináltad ÉS ÍGY IS FOGOD. Nagy sikered lesz.
Ez a vita nem lenne, ha lett volna néhány kari akit töröltek bármi csalásért. Akkor lehet inkább nem kockáztatnál-számodra az lenne a veszélyhelyzet-, mint ahogy a rendőrnek sem dicsekszik el az ember milyen szabálysértést követ el.

A NAsdnak igaza van. Nehéz lesz bármiről is meggyőzni, ha úgy gondolod "önkontrolod" megmutatja, h mi az a "számtalan szabály és törvény" amit át lehet hágni és mi az amit nem.
Még egyszer, nem a dolog ésszerűségét vonom kétségbe, hanem a korrektségét. Az pedig számodra is nyilvánvaló, h szabálytalan.
Dátum: 2010.03.27. 15:03:01
Este, tök üres egyirányú utca, tolatunk. villan a kék fény bírság.
Zavart vkit, vagy gondot okozott városrész egyetlen mozgó kocsija? nem
megszoptuk? igen. Mert ez a törvény.
A törvények, szabályok betartását nem lehet az "önkontrollra" bízni. Mert az kinek mit jelent, mint látszik a jelenlegi vitán is. van akinek annyit mint nasdnak, van akinek kb Kócos mérték, és tudjuk vannak nagyságrendekkel... más önkontrollal bírók.

Ez nem jelenti azt, h egy szabály, törvény feltétlen jó. Fel kell vetni, beszélni róla és a legtöbbnek legjobb megoldást keresni. pl tipikusan öltöző script jól jönne mindenkinek.

Az meg, h milyen kárt okoz, h vki csak kis ez meg azt használ. Amíg be nem húztam a gyorsításokat csak vegetáltam, lényegesen ritkábban volt kedvem géphez ülni, sok kötelező, meg kell csinálni. A gyorsítások után nagyobb kedvvel játszok, többet portyázva, kevesebb Lét veszíteve a megspórolt perceken stb stb.

És ha vki elmondása szerint már törlésen gondolkozott, betegség bármi miatt és scripteket azért használja, h a játékélménye nagyobb legyen, akkor egyértelmű, h a script, makró bármi előny.

Az álszentes dologról Kócosnak: azért használod a scriptet mert hasznos. Álszent dolog lenne, ha ezt nem látnád be.
Dátum: 2010.03.26. 23:09:45
Ez igen, király! pénteken kora éjszaka!
Dátum: 2010.03.26. 21:07:12
Páran azt mondják, h amiért nem ütöttek orrba, azt meg lehet csinálni, még ha tilos is.
Valahol igazuk van.
Miért lesz az ember a való életben is kiskapu kereső,törvény szegő, korrupt, kisebbségi támogatásból élő, adó csaló stb stb stb?
Elég sokan azért mert valahol szükség van rá. ÉS mindenki azért mert hagyják.

A beho a parancskiadás legalapvetőbb szabályát sértette meg: ne adj utasítást olyanra amit biztos nem hajtanak végre. Vagy durva szankciók kellenek hozzá, vagy pedig látványosan erélytelennek bizonyulsz. lehet érdemes lenne több mindent megengedni, de ami szabály azt tényleg betartatni.


A jelenlegi rendszerben minél pofátlanabbul csalsz annál eredményesebb leszel. Zuii kiröhögi a rendszert rabszolga hordáival és valahol belegondolva, ha megteheti lehet igaza is van.

A létező legjobb megoldás a Hódító nevű játéké. Ha legkisebb mértekben is csalsz (na és persze ha nem vagy elég csókos) mész külön anarchba. Ami viszont nem törlés, hanem egy egyszerű lehetőség arra, h bármit megtehess, nincs szabály. HA így akartál játszani akkor játssz olyan környezetben ahol a vetélytársaid is hasonlóak.

És higgyétek el, azok aki"csak pont ezt scriptet használom, na jó holnaptól még azt is" emberek, jó páran menekülnétek vissza inkább a tisztességesek közé, mert a még nagyobb csalók agyonvernek. Furcsa lenne rádöbbenni, milyen az, ha mindenkinek van előnye nem csak nektek.
Én is csak napi 5-10 perc spórolnék meg egy jó kis scriptel mint írták egyesek... azaz egy év alatt egy hónapra jutó szabadságom, amit törvényileg kapok.


mód: h ne legyen off a hsz: elég evidensnek látom, ezek után, h mivel semmi kár nem éri azokat akik felvállalva használnak olyan segítséget ami mások számára nem elérhető, akkor ezek használatát engedélyezni kell hivatalosan is. Nem pedig kifizettetni az árát csengő forintban