Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456
Szerző
Topic neve: Kvízrendszer ignorálása
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Kvízrendszer ignorálása
1. hozzászólás - 2010.05.23. 22:05:12
Nos úgy érzem ez az egész kvízes téma eljutott arra a pontra, hogy keresni kell rá valamilyen verziot.

Nézzük jelenleg ami ehhez tartozik:

1. Kvízkérdések: a játék elejének egy üde színfoltja, ami nagyon hosszú ideje érdektelen, dögunalmas kattogtatássá vált, amit a régi játékosok 99,9%-a szívből utál. Mostanra a kvízek rendszere ellaposodott, nagyon sokan (semmi szinten szerintem nem elítélhető módon) scripteket használnak a kikerülésére.

2. Kvízmedál: játékbeli agresszív előnyt termel nem játékbeli dologért. Nagyon problémás. Jelenleg a kvízbesorolással is szerezhető, eléggé rossz rendszer, időigényes, idegörlő, bonyolult.

3. Kalandban kapott kvízek: azt leszámítva hogy rombolják a kaland hangulatát, azt hiszem ez a még belefér kategória.

Megoldási javaslatok:

Kvízkérdések: lehetőség a teljes ignorálásukra! Nyilván olyan módon, hogy aki ezt teszi ne kerüljön hátrányba később, egyszeri költségért, baromi drágán, de egy életre elfelejthesse ezt a marhaságot.
Példa:
(Endyr mesternek hála az alapötletért)

Bölcs manó
típus: állat, relikvia
megszerezhetősége: lélekkufár
költsége: sok LGy, sok LE
előfeltétele: szint*200 (?) helyes kvízválasz
szintje: 50
hatásmechanizmus: egy kis famulus kerül be a jószágaid közé. Nem léphet szintet, nincs morálcsökkenése, nem segít a harcokban, de lefog egy állatslotot, nem lehet kennelbe küldeni. Amíg aktív állatként ki van választva, automatikusan helyesen válaszol minden kvízkérdésre amit kapsz (de a helyes kvízválaszok száma nem nő, ergo kérdésfeltevési/dobási lehetőség nem jár). A kérdések meg sem jelennek.

Kész. Többé nem kell scriptelni, semmi ilyesmi. És növelné a játékosok kedvét!!!! Ellentétben mondjuk az új játékoshívási rendszerrel...

Kvízmedálok: a jelenlegi rendszer egy katasztrófa. Alapban a medál működésével van a baj, mert LE-t ad, mint szinte minden "jutalom" ebben a játékban, a nagyobb baj, hogy a játékhoz nem tartozó dologért. Ez így alapban ostobaság volt. A kvízmedál adhatna bármi apróbb előnyt, maxba gyógyulás (ép-vp, napi egyszer). Kristálypontot. Akármit. Miért kell erőforrást termelnie nagyon durván? De ha már azt teszi, akkor ne idegeljük külön az embereket. Azt hiszem a játékosállomány szépen fogyogat, ennek ékes bizonyítéka ez a csodálatos hívjunk még játékost relikvia. Csak e helyett jobb lenne emberszerűbbé, szórakozásközpontúbbá tenni a játékot. Hogy ne kötelező nyűgök legyenek, hanem játék!!!
Vagyis, lehessen akkor ilyesfélét is vásárolni, de ne hívják kvízmedálnak! Mittomén:

A Bölcsesség Ősi Idolja
típus: relikvia
elérhetőség: lélekkufár
költség: X LGy, megvásárlásakor a helyes kvízválaszaid száma 5000-el csökken (esetleg őskő is)
hatásmechanizmus: az idol +1%-ot ad a kvízmedálnak megfelelően. Azokkal összeadódik, együtt max 12 lehet, de idol maximum 8.
Egye kánya, lehessen ilyet kapni mit bánom én kvízbesorolásért is, de azt ne tegyék már kötelezővé, időigényes, játékromboló...

Természetesen a fentiek csak ötletek. Ha van jobb ötletetek, akkor hajrá! Elő vele!
De valamit kezdjünk már ezzel a dologgal, mert jelenleg a VU egyik legtragikusabb része... És Miklósék határozottan nem nagyon akarták eddig normális keretek közé hozni.
A hozzászólást Byzon módosította 2010.05.23. 22:26:33-kor
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.75
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
2. hozzászólás - 2010.05.23. 22:22:02 (Válasz Byzon #1 hozzászólására.)
Nem tudok semmit sem hozzátenni, támogatom.
Pontszám: 6.85
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
3. hozzászólás - 2010.05.23. 22:26:34 (Válasz Byzon #1 hozzászólására.)
Csatlakozom Cavalorn-hoz...dettó

Pontszám: 6.20
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
4. hozzászólás - 2010.05.23. 22:27:46 (Válasz Byzon #1 hozzászólására.)
Őszintén szólva, már erősen gondolkodom egy ideje a kvíz-scripten, holott már nem éppen egy ember ecsetelte az előnyeit, eleddig kitartottam. Ez a besorolásért-kvízmedál pedig talán az eddigi legeslegszarabb "fejlesztés", rühellem. (A játékosok ILYET nem "kértek"!)

Mivel konkrét ötletem nincsen (még?), így csak azt tudom mondani, hogy 150%-ig igazak a leírtak, teljes mértékben az ügy valamilyen megoldása mellett vagyok.
A hozzászólást Rokamoka módosította 2010.05.24. 09:11:26-kor
Pontszám: 4.86
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
5. hozzászólás - 2010.05.23. 23:42:43 (Válasz Byzon #1 hozzászólására.)
A felvetés hibátlan, ment rá egy 10es!
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 4.67
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
6. hozzászólás - 2010.05.23. 23:54:13
a bölcs manó tetszik
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 5.66
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
7. hozzászólás - 2010.05.24. 08:48:46 (Válasz Byzon #1 hozzászólására.)
A manó nekem is tetszik, talán csak az nem, hogy aktiválni kell, mintegy kiírja a kari "homlokára", ide figyeljé, vadászom.

De talán lehetne az új épületekkel kombinálni, és kaphatna már meglévő állat ilyen eszenciát, pl a következő X kérdésre borítékolva vagyon a jó válaszod, vagy ehhez hasonló.

Az alapötlet tehát remek.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 6.58
népszerűAshcrofttFérfi
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
8. hozzászólás - 2010.05.24. 09:29:25
Abba azért gondoljon bele mindenki, h. minden kvízkérdés egy-egy oldalbetöltés is, ami a reklámok szempontjából messze nem érdektelen, ergo ezen a téren én nem is várnék semmi változást, hiába tetszene nagyon.
Pontszám: 6.89
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
9. hozzászólás - 2010.05.24. 09:48:28 (Válasz Ashcroftt #8 hozzászólására.)
Bedobom a kvízes scriptet és egy darab reklámot nem látok. Ha ez így a kft-nek jó...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 4.52
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
10. hozzászólás - 2010.05.24. 10:05:40 (Válasz Darah #7 hozzászólására.)
par percig lenne csak lathato a mano, amig valaszol 20/50 kerdesre. a teljrs vadaszatnal nem kell magadnal tartanod
Pontszám: 8.50
fórumozóHoffer DávidFérfi
Végzetúr tehetség
221 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
11. hozzászólás - 2010.05.24. 11:35:12
Csak ne kelljen hozzá ilyen sok kvízre válaszolni, amúgy tetszik, nagyon.
V1 - Megdarállak
V3 - Megasajt
Pontszám: 5.99
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
12. hozzászólás - 2010.05.24. 12:55:08 (Válasz Ashcroftt #8 hozzászólására.)
A reklámokból - tudomásom szerint - pénz csak akkor van, ha rá is kattintanak. Legalábbis a google és hasonlók ezek alapján mérnek.
Pontszám: 7.74
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
13. hozzászólás - 2010.05.24. 20:36:45 (Válasz Byzon #1 hozzászólására.)
Idézet: Byzon - 2010.05.23. 22:05:12
Kvízkérdések: lehetőség a teljes ignorálásukra! Nyilván olyan módon, hogy aki ezt teszi ne kerüljön hátrányba később, egyszeri költségért, baromi drágán, de egy életre elfelejthesse ezt a marhaságot.


Egy dolgot nem veszel figyelembe: a kvízkérdéseket a játékosok kvázi "ingyen" szállítják a Behonak. Egy kérdés pedig - akárhogy is nézzük -, termék, ami eladható: ugyanúgy, mint pl. egy e-mail vagy mobilszám adatbázis, vagy reklám, vagy egy játékprogram, amivel adott esetben a weboldaladra tudod szólítani az embereket. A kategorizált kvíz pedig még jövedelmezőbb termék. Ha utána nézel a fórumon, nem a játékosok találták ki, hogy nosza álljunk neki kategorizálni a kérdéseket, a Beholdernek van rájuk ilyen formában szüksége.
Szóval az egész kvízesdi mögött bizony anyagi érdekek állnak.
Pontszám: 7.08
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
14. hozzászólás - 2010.05.24. 21:09:01 (Válasz Jeriko #13 hozzászólására.)
Nézd Jeriko, aki akarta, az kategorizálta szépen eddig is. De lényegében kötelezni rá a játékosokat minden, csak jó ötlet nem. Egyszerűen ha az van amit írsz, akkor végtelenül inkorrekt játékbeli előnyökkel "fizetni" ezért. Nagyobb baj, hogy időigényes is. És fárasztó. És most még kötelezővé is tették...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.15
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
15. hozzászólás - 2010.05.24. 22:41:59 (Válasz Byzon #14 hozzászólására.)
Idézet: Byzon - 2010.05.24. 21:09:01
[...]kötelezni rá a játékosokat[...]


A hangsúly ezen van. A kvíz legalább időigényessége mellett is összességében hasznos, és alkalmanként élvezhető. De a kategorizálás... pff, időrabló, unalmas, érdektelen!
Pontszám: 7.65
népszerűArchibald CunninghamFérfi
Végzetúr mester
882 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
16. hozzászólás - 2010.05.25. 06:25:13 (Válasz Byzon #1 hozzászólására.)
Remek ötletek. Csak az a baj, hogy ugye a "játékosok kérése alapján" lett jutalmazva kvízmedállal a besorolás-> lett kötelezővé téve. Gondolom túl kevesen csinálták azért a kevés LEért. Most majd mindenkinek muszáj lesz. Nos szeretném tudni, hogy hány játékos kérte ezt az opciót, mert eddig csak ellene szóló embereket hallottam, olvastam. És ha meg van az a 2-3 ember, akkor akár név szerint is meg lehetne említeni őket.
V1
Pontszám: 8.63
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
17. hozzászólás - 2010.05.25. 08:10:58
3 naponta vadászok ami 10 másodperces besorolást számolva aznap közel fél órát elvesz az életemből. és haszontalan dögunalom.
Tegnap besoroltam 50 kvízt-kb 40-42 helyes válasz-nem tudom ez számít-e. 1 azaz 1 sikeres besorolásom volt. Biztos hülye vagyok. De akár tényleg a szellemi képességeim gyengébbek, akár úgy sz*r ahogy van, mindenképpen felesleges játékromboló a besorolás.
ÉS ha tényleg anyagi okok miatt lehetetlenedik el egyre jobban a játék akkor még annál is agyatlanabbak egyesek a Behonál mint hittem. de annyi eszük van, h az ősköves állatfelszerelést 100. szint fölött kb 4szer annyira lassulva kelljen cserélni, hála a lustaságuknak.
Pontszám: 7.32
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
18. hozzászólás - 2010.05.25. 08:24:55 (Válasz BaalCain #17 hozzászólására.)
Idézet: BaalCain - 2010.05.25. 08:10:58
1 azaz 1 sikeres besorolásom volt.

Nem, az általad besoroltak közül 1-nek van meg az eredménye, mert besorolta az eredményhez szükséges játékosmennyiség. Az is lehet, hogy ezt az egyet nem tegnap soroltad be, hanem már régebben.
Nekem 2-3 hét után kezdett megugrani a besorolás napi 10-15-re olyan napokon is, amikor egyáltalán nem vadásztam, lévén utólag van jóváírva. Így most 900 fölött tartok V1-en, ami már 3 medált jelentett.
Pontszám: 7.74
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
19. hozzászólás - 2010.05.25. 12:43:02 (Válasz Archibald Cunningham #16 hozzászólására.)
Egen, én sem törődtem a kategorizálással, mert egyszerűen nem volt hozzá időm és kedvem sem, elfogadtam, hogy aki akarja az kap érte valami kis LE-t, nem annyit, hogy "kötelező" legyen vele foglalkozni, de aki csinálja, az jutalmat kap, ez így korrekt történet volt szerintem. Most pedig behozzák a kvízmedált a képbe (MEGINT UTÓLAG), s így máris kötelezővé vált számomra is, hiszen azok a medálok nem fognak elkopni x hét múlva, hanem tartós pluszt biztosítanak a játékosoknak. Ja, igen, nem kötelező most sem kategorizálni, jól válaszolni sem kötelező a kvízre, mégis mindenki tisztában van vele, hogy ha akar valamit a játékban, akkor törekedni kell a jó válaszra és most már a kategorizálással is foglalkoznia kell.

Nyilván nem volt nagy aktivitás a kategorizálás terén, ezért lett megemelve a jutalom, de szerintem ha valami nem népszerű (s a kategorizálás nem az..), akkor nem az a megoldás, hogy egyre látványosabb csomagolásban próbáljuk meg eladni..
Zoidberg - v1
Pontszám: 8.86
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
20. hozzászólás - 2010.05.25. 12:43:22 (Válasz Archibald Cunningham #16 hozzászólására.)
Idézet: Archibald Cunningham - 2010.05.25. 06:25:13
Remek ötletek. Csak az a baj, hogy ugye a "játékosok kérése alapján" lett jutalmazva kvízmedállal a besorolás-> lett kötelezővé téve. Gondolom túl kevesen csinálták azért a kevés LEért. Most majd mindenkinek muszáj lesz. Nos szeretném tudni, hogy hány játékos kérte ezt az opciót, mert eddig csak ellene szóló embereket hallottam, olvastam. És ha meg van az a 2-3 ember, akkor akár név szerint is meg lehetne említeni őket.


Nem gyanítom, hogy a játékosokat kéne szidni Archie. Jellemzően mire megvalósul egy fejlesztés, addigra már nem épp az lesz belőle, amit szeretünk volna. Lásd Gyógyító szentély! Volt kérve egy épület ami gyorsítja az Ép regent, amikor pihensz. Ehelyett kaptunk egy épületet, ami mindig,működik, és tovább rombolja az amúgy is ellehetetlenített háborús rendszert. Szóval gyanítom itt is ilyesmi van.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 9.02
Oldal: 123456
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője