Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Simon

Dátum: 2008.12.11. 23:50:40
Igen, tenyleg jo lenne mar latni. Egyre tobb szovetsegnek van terkapuja.

Kaphatunk jelzest, hogy mikorra varhato?
Igen, nem lehet ket karaktered. Pont.

Az, hogy hogyan buksz le ket karakterrel egy mas tema. Ha nem tamadod, akkor jelek szerint kevesebb esellyel buksz le.
Igen, csodalatos peldaja annak amirol irtam. Meg kell nezni, kinek megy az ajanlas LE, es maris lehet intezkedni. Ilyen karakterek csak elrontjak a jatekot mindenkinek.
Dátum: 2008.12.10. 13:29:31
Igen - a problema lenyege a folyamatos haboruzas es veszteseg. Egy "gyenge" vagy kis szovetseget korlatlan szamban tudjak tamadni a nagyobb szovetsegek. Ez sok szovetsegnel abban mutatkozik, hogy, folyamatosan tobb vesztos haboruban vannak, ami ellehetleniti a szovetseg eletet.

Amig itt-ott egy vereseg van, egyetertek azokkal, akik azt mondjak nem a vilag vege.

Szoval, a vedekezo felnek kellene valami automatikus kontroll, hogy ne lehessen egyszerre tul sokan tamadni. Portyanal: 5 percenkent lehet csak tamadni valakit. 3 oran beluli 5 tamadas utan ABSZOLUT nem lehet tamadni. Valami hasonlo elvre alapulo rendszer kellene szovetsegi szinten is.

Konkretan: Egy 7 napos idoszakon belul max 3 haboru torhessen ki egy szovetseg ellen. Igy mindenkeppen meg tud menteni valamit a lelekkuttoltesebol a kis szovetseg is, hiszen a maximum veszteseg 2.2 napnyi toltes.
Idézet: Miklós - 2008.12.09. 14:11:45

Idézet: Otoaak - 2008.12.08. 12:39:32
- egy állat annyi sebzésfelfogást adjon, amennyi az (elfogási szintje + az aktuális szintje)/2

A jelenlegi képlet majdnem ugyanez, igazándiból, az én képletem szélsőséges helyzetben jobb. Pl. egy 50-es aktuális, és 4-es alap szintű állat a te képleted szerint továbbra is 27-esnek számít sebzésfelfogás szempontjából, ami még mindig sok.


Miklos, legyszives reszletezd, hogy akkor mi is tortent az allatokkal. Elnyelest nem lehet "kitapasztalni", hiszen a sebzesek maguk hatalmas szorassal tortennek.

Kerlek adj valos kepletet errol a szituaciorol.

Avagy, kerlek erositsd meg a kovetkezok valamelyiket:

a) Alacsony alapszintu (x), magas aktualis szintu allat (y) mely meghaladja a gazdija szintjet mindig erosebb lesz mint barmilyen szorny, ahol y-x>0. Tehat, a valtozas lenyege, hogy egy magas szinten befogott allat gyorsabban felzarkozik, de utolerni nem tudja a regota befogott szornyet.
b) Kelloen magas alap szinten befogott allat le tudja korozni az alacsony szinten befogottat, hiszen sok szintlepesen keresztul tobb bonuszt kap, mivel alacsonyabb az aktualis szintje mint a gazdinak. Azaz, a feltetelezes az, hogy a bonuszokat nem a mindenkori allat-gazdi szintje alapjan szamoljuk, hanem minden szintlepeskor az abban a pillanatban letezo allapotok szerint lementjuk.

Varom valaszodat.
Dátum: 2008.12.08. 22:08:17
De, sejtettem...

Orulok, hogy igy van. En meg csak rateteztem.
Dátum: 2008.12.08. 21:11:22
Haha! Szerintem a LE-t is iktassuk ki, meg egyaltalan a harcot. Minek az?

Viszont be lehetne tenni Barbie oltoztetot, es mindenki szep szoknyat, esetleg nadragot huzhatna.
Kozben kicsit atgondoltam, es rajottem, magaban ez sem fog eredmenyt hozni, hiszen csak azt eri el, hogy a nagyobb szovetsegek "haloja" tovabb terjed, azaz jelenleginel kisebb szovetsegeket is fognak tamadni, hiszen a haborus lehetosegeiket tovabbra is ki fogjak hasznalni.

Tehat, ha a celunk a kis szovetsegek vedelme (vagy azoknak farmolasanak a csokkentese), akkor mindenkeppen az oket ero tamadasok csokkentese kell hogy cel legyen, es ebbol a szemszogbol kell vizsgalni a problemat.

Jeriko es az en javaslatom otvozese talan eredmenyes lehet. Egyreszt, csokkentsuk az aggresszor szovetsegek haborus utemet (pont rendszer -- bar, elozo statisztikak alapjan azt mondhato, talan napi egy haboru atlagban nem olyan sok mar most sem), masreszt a vesztes fel tobb ideig maradjon haboru celbol tamadhatatlan.

Vegul, legyen limit azon, hogy hany haboruban lehet egyszerre a *vedekezo* fel.

Lehet, ez utobbi a legegyszerubb. Portyanal is van egy effektiv limit, hogy rovid idon belul hanyszor lehet egy karaktert megtamadni... Egyreszt 5 percig nem, masreszt 3 oran belul ha tobbszor tamadjak, akkor sem.
Javaslom:

Keruljon be minel elobb a lelekkut meret valtozas. Mar ez is nagyban segit az uj belepoknek.

Kicsit meg gondolkodjunk a vegleges kepleten arrol, hogy mikent szamitodik be az epites az uj szovetsegben. Ez a resze ugy tunik nem annyira korrekt. DE, a lelekkutcsokkentessel elfogadhatobb akar a jelen helyzet is, rovidtavon, amig ez veglegesitodik.
Igen, eppen pontositani akartam. Ne a BEKE tartson tovabb. Hanem hadat uzenni ne lehessen olyan gyakran, ugyanannak a szovetsegnek.

Tehat, maradjon a beke felbontas utani 1 het, mialatt tamadni sem lehet a tagokat. Uj dologkent keruljon be +1 het, esetleg +2 het arra, hogy a szovetsegnek nem lehet hadat uzenni.
Vegulis ertheto amit mondasz, Miklos.

Ettol fuggetlenul, erosen zombulas/farmolas folyik, meg haboruk teren is. Igaz, ~60 gyozelem (toplistan vezeto) 2 honap alatt miota folynak a haboruk... azaz 6-8/het, vegulis nem olyan sok.

Mivel ketsegtelenul sok vita van errol, azt fogadjuk el, hogy tenyleg ellehetetleniti a kis szovetseg eletet a sok haboru. Azaz, ugy tunik, leginkabb a haboruknak az uteme a gond. Talan ha 1 het minimum beke helyett tobbet kapnanak a szovetsegek, akkor a bekapott haboruk MENNYISEGE megis csokkenne elfogadhatobb szintre.

Ezzel talan mindenki tudna elni.
Dátum: 2008.12.08. 00:32:08
Dragon Hunter - most komolyan nem erted a mondandom lenyeget, vagy csak direkt beszelsz felre?

Nem allitja senki, hogy a kuldetesek teljesithetetlenek. Azt sem keri senki, hogy konnyebbnek legyenek. Azt talan igen, hogy fantaziadusabbak legyenek... de ez sem a problema lenyege.

A problema az, hogy a kuldetesek MINDENKIT ugyanazokra a szakertelmekre kenyszeritenek ra. Ha nem akarsz hatalmas mertekben lemaradni (azaz kimaradni egy CSOMO kuldetesbol es LE-bol), akkor kenytelen vagy megcsinalni az osszes kuldetest, a veluk jaro szakertelemnovelessel, stb.

Ha neked ez tetszik, persze jogod van ra. Nekem nem tetszik. Sokkal inkabb szeretnek latni valtozatossagot a karakterekben.
Akkor azt ki is vettem onnan, ne terelje el a figyelmet.

Koszi a pontositast.
Dátum: 2008.12.07. 23:38:36
Bocs. Nem tudom hogy volt magyarul a filmben, csak angolul lattam.

Te is nagyon jol tudod, hogy el lehet akadni a kuldetesekkel. Igen, most is van valasztasi lehetoseg. De ha valaki nem akar vadaszni, peldaul, vagy nem akar allatkakat, vagy nem akar portyazni, akkor nagyon gyorsan betelik a 3 valaszthato kuldetes ezekkel. Es mar tovabb nincs. Csinalni kell a nem kivant tevekenyseget, vagy fejleszteni kell a nem kivant szakertelmen.
Azt hiszem, ez inkabb idevalo - eredetileg egy masik topicba irtam.

Miutan valaki felajanlotta hogy hasznaljuk egymas masodik(!) karakteret kolcsonosen, azota elgondolkodtam arrol, hogy kikbol is all a toplista LE differencia also par oldala. Eddig felteteleztem, hogy vannak egyszeruen "figyelmetlen" vagy lusta jatekosok, de most mar sajnos ezt nem hiszem.

Felreertesek elkerulese vegett:
- nekem nincs masodik karakterem
- a szabalyok felelevenitese utan vegulis a masodik karaktere torlesere birtam osztokelni a bizonyos jatekost is

O azzal magyarazta a masodik karaktert, hogy nem tamadja egyaltalan, csak az ajanlasbol jon a fo karaktere szamara LE. Szerintem ezt le kellene vizsgalni... LE diffes toplista also oldalait megnezni, es ahol ajanlas is van, arra kulon figyelmet forditani.

Ajanlom a JV figyelmebe ezt a multizos lehetoseget is.
Amen!

Csak legyen mar valami.

Viccen kivul, javaslatod elfogadhato kompromisszumot nyujt a problemakra. Megegyszer koszi, hogy atgondoltad a kerdest.
Dátum: 2008.12.07. 23:19:31
Your mission, should you choose to accept it...



A kuldetesek egyenformazzak a karaktereket, sajnos. En nem mondom, hogy ne legyenek nehezek a kuldetesek, de hadd ne kelljen mindenkinek ugyanazokat csinalnia, ha nem akarja.

Szerintem sokkal szinesebb lenne a jatek, ha a kulonbsegek megengedettek lennenek.
Dátum: 2008.12.07. 20:29:57
A kuldetesek vegleges eldobasa orvosolna minden problemat.

Erre az otletre meg nem lattam reakciot Miklostol.
Dátum: 2008.12.07. 17:03:22
Van valami hir arrol, hogy mikorra varhato a terkapus pontrendszer? Ha jol emlekszem mar ket hete elfogadasra kerult.
Elfogadhato amit irtok arrol, hogy az alapszint szamitson be a bonuszokba, ne csak az EP-be.

A tobbi korlatozassal kapcsolatban, ezek azt segitik elo, hogy ismet kockasabb lesz a mezony, hiszen a hosszutavu allatepites is megszunik majd mint lehetoseg.

Ujabb csepp a poharban - kuldetesek, targyak, szovetsegek mind mind ugyanoda vezetnek. Csakhogy ez nem Roma lesz, hanem romba, unalomba es sablonokba dolt jatek.