Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Simon

Dátum: 2009.01.06. 14:02:15
Idézet: Harmat - 2009.01.06. 13:40:22


Amennyiben a vesztes felet akarata és kérése ellenére nevezték be a küzdelembe, nem rossz a példád!

(Tudom, most jön sok komment, hogy háborúzni márpedig kell ebben a játékban, meg a szabályokban is megírták előre - pedig nem.)


Hat igen, nehez dolog ez, na. Olyan mint egy foci bajnoki szezon. Ott is verik a gyenget, megsem teheti meg, hogy nem all ki. Vagyis megteheti, de 3-0-val jovairjak az ellenfelnek a gyozelmet. Sorozatos tavolmaradas utan pedig kizarjak a csapatot. Esetleg szezon vegen megy az alsobb osztalyba.

Muszaj focizni? Nem.
Faj a vereseg. Igen.
Lehet ugy jatszani, hogy mindegy ha kikapunk? Igen.
Lehet ugy jatszani, hogy serulest okozunk az ellenfelnek? Igen, de nem sokaig.
Dátum: 2009.01.06. 13:55:43
Mazlid volt, hogy nem maradt senki, aki tudott utni szinteden. Kulonben csatlakoztal volna hamarabb is.
Dátum: 2009.01.06. 04:07:12
Nezd meg a portyazaspont beallitasodat (Portyazas menupont alatt). Ott kiderul majd a turpissag.
Dátum: 2009.01.05. 21:00:57
Off: lassan kezded megtanulni vedeni a LE-det... mar korantsem vagy olyan jo preda mint regen...
Dátum: 2009.01.05. 20:08:38
Felteszem a kezem, mi voltunk (TGY), akik a Hajnalpajzsra hasznaltuk, gondolom mindenki tudja.

Mentsegem nincs. Uj dolog volt, elsokent ertuk el, kiprobaltuk. Utolag sajnalom.
Dátum: 2009.01.05. 18:42:00
Ezek szerint nem olvastad a Bekeidok levelet a racstagoknak. Szerintem oket tenyleg kulon kell kezelni, mivel azt is elfogadjak, hogy maximalis szamu csapas lesz rajtuk. Semmivel nem tudsz rajuk hatni.

Ismetlem, a Bekeidok Hirmondoi egyedulallo eset. Tobb mas szovetseg van, akik a citadella hasznalattal dobaloznak, naluk mar mas a szituacio. Ket okbol:
1. A tobbi szovetseg szeretne tovabb fejlodni es versenyben maradni
2. A tobbi szovetseg haboruzik naluk kisebbek ellen -- akiknek elobb utobb szinten lesz citadellaja. Tehat erosen atmeneti allapotban probalnak citadellazni, szamukra is elonytelen modon.

A Bekeidokre nem tudsz/tudunk hatni. Ok elfogadjak a leheto legrosszabb hosszutavu szituaciot... Most akkor mit csinalsz?
Dátum: 2009.01.05. 17:47:51
Teny - en is szivesen megneznek statisztikat szovetsegek gyozelmi/veresegi aranyarol. Vajon akiket utnek, igazabol hany vereseget szenvedtek? Tenyleg elvesztik az *osszes* lelekkut toltesuket? Nem hiszem. A csarnokkal ez megtovabb csokkentheto.

A citadellaraccsal kapcsolatban, teljesen egyetertek, hogy kell legyen valami onmegtartoztato szabaly -- azaz, a belepesnek legyen olyan feltetele is, hogy a szovetseg meretehez kepest mennyivel kisebb szovetseget tamadhat meg. Pontosabban, tamadjon akit akar, de a citadellaracs nem fog reagalni egy olyan csapasra, mely egy tul "kicsi" szovetsegtol szarmazik a tamadohoz kepest. Konkret javaslatom az, hogy toplista alapjan 50-nel kisebb szovetseget ha valaki megtamad, akkor az onnan szarmazo csapasokra valo valaszcsapasra nem kotelezhetoek a racstagok. Ezen felul, azt is javasoltam, hogy ha egy szovetseg kijelenti hogy megtorol egy tamadast citadellaval ES ok nem haboruznak, akkor ilyen tamadas eseten sem kotelezheto a racs tobbi tagja.

Ezt a sajat szovetsegemben felvetettem mint otletet, sajnos meg nem sikerult meggyoznom oket, hogy egy ilyen modositast eszkozoljunk a racsban. Ugyhogy ezt itt sajat velemenykent irom.
Dátum: 2009.01.05. 02:31:46
Calahan: szep az iras, dicserendo a tortenet es az egyeni kreativitas. A valosagot azonban nem fedik a szep szavak.

Makacs modon probaltok egy alapvetoen haborus jatekban beket teremteni magatoknak. Es teszitek ezt a jatekban letezo legdurvabb eszkozzel. Celotokat megertem, talan meg az eszkozt is.

De, mivel ti is a sajat celotok erdekeben tesztek valamit, nincs ra jogod, hogy valaki mast "barbarnak" titulalj. Semmivel nem vagytok magasztosabbak celotokban mint a titeket tamadok. Ti ugy probaltok ervenyesulni, hogy senki nem tamad titeket es ti sem tamadtok, ok pedig ugy, hogy tamadnak es ok is fogadjak az esetlegesen oket tamadokat.

Osszefoglalva - lehet, hogy sikeres lesz a taktikatok es eleritek a beket. De ezt csak ugy eritek el, hogy "felelemben" tartotok mindenkit. A felelemnek egy tulajdonsaga, hogy elobb utobb tul tesznek rajta az emberek. Ha nem tudtok mas alapokon beket teremteni, sajnos idovel nektek befellegzik. Masreszt, felelemre alapulo beket teremteni nem igazi fegyverteny - legalabbis szerintem. Ezert nem jar dicseret, esetleg annyi, hogy ugyes taktika.
Dátum: 2009.01.04. 22:33:23
Szerintem olyan ertelemben tul eros a beke csarnok, hogy tul keves befektetesert ad tul nagy segitseget (kicsit nevetseges, hogy vegtelensegig tarto vedelmet 80K egyszeri epitessel el lehet erni).

Magaval a vedelemmel semmi gondom, sot, tovabb erositenem. De az egyszeri befektetest egy folyamatos befektetest igenylo megoldassal cserelnem le (vagyis, mivel mar letezik a beke csarnoka - kiegeszitenem).
Dátum: 2009.01.04. 22:04:31
Egyebkent elkuldtem korabban feltett javaslatomat Miklosnak... Ilyen valaszt kaptam...



Tihor Miklós to me Jan 2 (3 days ago)

Szia,

Nagyon sok játékos szerint már a béke csarnoka is túlzott védelmet ad, úgyhogy ezt nem akarjuk tovább fokozni, ne haragudj.
Üdv,
Miklós

---
Szoval jo lenne, ha azok akik a farmolast szeretnek megvaltoztatni Miklos fele is jobban hangoztatnak gondalataikat, mert ugy tunik, Miklos elegge nincs kepben a szituaciorol, annak ellenere hogy TGY tagkent kuldtem a levelet, ugymond nem szenvedo poziciobol.
Dátum: 2009.01.04. 21:37:17
Bocs, de a genyo kifejezes tulsulyos.

A top szovetsegek IS jatszanak, mint ahogy azok is, akik kesobb indultak. Nem ertem miert kell jellemezni azt a viselkedest, amelyet a jatekosok es a szovetsegek 99%-a a sajat elettereben muvel. Azaz a kisebbeket farmolja. Akikeket farmolnak, azok a meg kisebbeket farmoljak.

Ez a jatekrendszer. Ebben kell ervenyesulni -- hacsak nem sikerul megvaltoztatni a jatekrendszert valami pozitivabbra.
Dátum: 2009.01.04. 18:05:35
AranyAlma az egyik top szovetseg top tagja, megis ilyet irt.

Esetleg tajekozodj, mielott beszelsz.
Dátum: 2009.01.04. 02:23:19
Sok jot irtal, de a dogoljon meg a szomszed tehene pelda (bar tokeletes), eppen azert vicc, mert egy rossz emberi tulajdonsagra mutat ra. Jo vicc, de szomoru. En nem tudok ilyen elvvel azonosulni es nem tudom tamogatni ennek elterjedeset/elfogadasat sem.

A jatek keretein belul ennek szellemeben probalkozok tovabbi ervekkel es empatiaval hatni azokra a haborus szovetsegekre, akik vedekezo felkent citadellat haborus torpedokent probaljak hasznalni (viszont tamadni ok is tamadnak mas szovetsegekre). Elfogadom, hogy nem jo erzes farmoltnak lenni, de a jatek jelen rendszere ezt adja. Szivatassal nem fog megoldodni semmi. Igenis nyomast kell gyakorolni a JV-re, hogy a problemara valami rendes megoldas szulessen.

Itt kivetelt teszek ismet a Bekeidok Hirmondoival, mivel nekik a celjuk mas, reszukrol a citadella egy olyan allapot eleresehez valo eszkoz, melyben ok nem haboruznak, es oket sem nem tamadjak. Igy felfoghato befektetesnek is. Itt is kivanatosabb lett volna egy diplomacia megoldas, de elfogadhato a citadella hasznalata is.

Parhuzamot vonva az onvedelemrol tett hasonlatodra -- ok felmentesre kerultek... eddig egyedulikent szerintem... Vannak olyanok is, akik maguk is eroszakot alkalmaznak (haboruznak), majd, amikor oket tamadjak meg, tulzott eszkozoket hasznalnak, es szimpatiat keresnek...
Dátum: 2009.01.03. 18:21:39
Csak te MIKRO politikaban gondolkodsz - ami csak titeket erint, masok pedig MAKRO politikaban, mely mindenkit erint.

Ha a Te szovetseged kijelenti es vallalja a citadella hasznalatot, akkor szerinted az eredmeny az, hogy nem tamadnak titeket. (Mikro)

Ennek a Makro vonzata az, hogy a kovetkezo szovetseg is bejelenti, hogy ok is citadellaznak. Oket sem tamadjak. Ok.

Stb, stb.

Nagy hirtelen elertuk azt a szituaciot, hogy mindenki citadellaval fenyegetozik es a haboruk megszuntek.

Szerintem ez nem jo vegeredmeny, senkinek, mert a jatek unalomba fullad. Ettol fuggetlenul ez egy valos veszely.

Es, elkepzelheto, hogy bar rovidtavon nem tamadnak meg a nagyobb szovetsegek, hosszutavon megis megtamadnak, meg ugy is, hogy eloszor rafizetnek, mert ti sokkal tobbet fogtok ezen vesziteni, es legkozelebb mar nektek sem eri meg peldalozni.

[Mindezt ugy mondom, hogy nem a jelen rendszer fenntartasat eroltetem, lasd a javaslataimat korabbi posztokban. A szovetsegi haboru rendszer mar igy is uncsi, igazabol nagy baj nem lesz, ha megszunnek a haboruk ebben a formaban.]
Dátum: 2009.01.03. 17:53:49
Mortimer - megegyszer rakerdezek.

Ti nem haboruztok?

Mi lesz ket honap mulva, amikor minden lehetseges celpontotoknak szinten lesz citadellaja? Senkit nem tamadtok? Vagy majd AKKOR elfogadjatok, hogy a citadella egy nem hasznalhato epulet amivel elni kell, hasznalni pedig nem. Mert mindenkinek tobb kart okoz, mintha nem hasznalnad egyaltalan.

Amig nem latszik, hogy kicsit elore is gondolkodnal, addig sajnos senki nem fogja megerteni a motivaciodat es marad butanak a dontesed. Bocs.
Dátum: 2009.01.03. 16:13:51
Igen, igy mar korrektebb a meglatasod.

Teny, most van egy "ripple effect", azaz a nagy szovi megtamad kisebbet, kisebb megtamad meg kisebbet, stb... Ez szamomra egyenlo a farmolassal - minden szinten, szinte minden.

Ennek pontosan ket oka van:
1. Nem lehet a LE-t levedeni
2. Nincsen kockazat (avagy abszolut minimalis) a kisebb szovetseg betamadasaban, hiszen a haborus gyozelemi rendszer ugye szepen kiiktatja (!) a random szerepet.

Szerintem mindket problemat kezelni kell.

Erdekes otlet lenne esetleg haborus "taktikat" bevezetni, mely modositana a haborus eredmenyeket. Peldaul, haboru kezdetekor, a szovetsegek kulonbozo hadmuveleteket tudnanak valasztani (peldaul gyengek segitsege, koncentralt vedekezes, stb), melyek kulonbozo bonuszokat adnanak kulonbozo viselkedesmodokra, es buntetest mas dolgokra. Ennel biztos van jobb otlet is.
Dátum: 2009.01.03. 15:25:22
Ariel - meg mindig nem latod a problema lenyeget. Mindegy, hogy mennyi LE-t veszit, amig LE-t veszit es semmit nem tud csinalni ellene.

Portyanal beall 0 LE-re, aztan ussek.

Szovetsegnel most mar lehet CSOKKENTENI a veszteseget, de nem lehet kiiktatni, akarmit is csinalnak. Ez mindig is fajni fog nekik, szerintem erthetoen. Amig a szovetsegeknek nem lesz egy tenyleges LE vedelmi modszeruk, ez a problema elni fog. Beke csarnok elott, beke csarnok utan.

Masreszt, ugy tunik ez nem jott ki rendesen, de a vedelem nem ingyen lenne, hanem folyamatos befektetest igenyelne. Tehat, valami aldoz a szovetseg arra, hogy kevesebb vagy semmi LE-t ne veszitsen haboruban. A beke csarnoka tekintheto "ingyen" vedelemnek, hiszen egyszeri felepites utan vegtelensegig ad vedelmet.

Az mas kerdes, hogy mind a portyaknal mind a haboruknal kell valami megoldas a LE-re. Bevallom, erre nincs olyan otletem jelenleg amely nem farmolashoz vezetne. Ezen morfondirozok sokat.
Dátum: 2009.01.03. 02:03:03
Neked nem kell, mert te az aggresszor oldalarol nezed. Annak, aki tovabbra sem tudja megvedeni barmekkora mennyisegu szovetsegi LE-jet, annak azert ez mashogy nez ki.

Azt nem vitatom, hogy valami megoldast kell talalni a LE eltunesere is. Magas szinten portyaknal mar csak a veletlen muve a LE szerzes. Javaslatom a haboruknal is bevezetne valami hasonlo szituaciot. En ugy latom, ez elokeszitene egy LE reformot, mely mind a portyara mind a szovetsegi haborukra kihatna.

De elobb a szovetsegek kapjanak egy hathatos es mukodo vedelmi eszkozt, hasonloan a karakterekhez, hiszen egyeni szinten mar van hathatos vedelem. A farmolast ki kell iktatni, az nem jo sem a farmoltnak egyertelmu okokbol, sem a farmolonak, hiszen az mar most tamagocsi es unalmas.
Dátum: 2009.01.02. 21:46:01
Ertelek, de erre nem is gondoltam, mivel vedelemrol van szo, nem tamadas eseten veszteseg minimalizalasrol. Azaz, egesz egyszeruen, a vedelem csak vedekezesnel hatna.

A csarnok, mint irtam, nem rossz, de igazabol csak a farmolas merteket valtoztatta meg. Most ez ugy tunik, valamit er, hiszen meg nem minden szovetseg dontette el, hol is akar ervenyesulni. Mivel semmibe nem kerul a haboru, ezert meg 50% es 2-3 het beke mellett is megeri a haboru a tamadonak, ha nincs mas valasztasa. Mivel az meg mindig tobb mint a nulla - es a nulla az alternativa.
Dátum: 2009.01.02. 19:17:37
Cofee - Harmatek nem haboruznak. Abszolut. Nem tudok mas szovetsegrol, akik hasonloan tesznek.

Ha egy szovetseg pedig tamad naluk kisebbeket, akkor talan nem meglepo, hogy oket is tamadjak... Mast varni kicsit kepmutato lenne, nem?

Szerintem Harmatek el fogjak erni a celjukat, es letrehoznak egy bekes eletmodot. Ehhez talan csatlakozni fognak szovetsegek. Lesznek szovetsegek, melyek tovabb haboruznak... talan kicsit szukul a kor, es egymas kozott csak.