Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Simon

Dátum: 2009.02.02. 16:42:55
Ariel - nem kell fizetni. Fejlesztd ki a szakertelmet.

A napi 1 osko meg lassuk be nevetseges lenne, gyogyitalhoz hasonlitva.

Esetleg napi 5 oskoert egyben minden szamlalot le lehetne nullazni, hogy ne kelljen vele vacakolni. Egy ilyennek esetleg lenne ertelme.
Dátum: 2009.02.02. 14:20:17
Ariel - ez egy lehetoseg lesz. Mellette ott lesz a szakertelem is. Szerintem abszolut korrekt.
Dátum: 2009.02.01. 16:14:54
Ahogy eszrevetted, ez a topic masrol szol, probaljunk meg a temanal maradni.

Inkabb ide ird masiranyu otleteidet:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,92.0
Dátum: 2009.01.31. 22:12:20
Reszemrol koszonet Miklos fele, hogy meghallgatta sokak gondjat ezzel kapcsolatban.

En barmelyik otletet tamogatom. A kedvenceim az kronokompenzacios megoldas es az oskoves megoldas.

Eleinte en is ugy voltam vele, LE-t soha nem koltenek csak arra, hogy gyorsabban tudjak jatszani. Atgondoltam, 40 szakertelmet meger. Nem a vilag vege, es hatalmas idomegtakaritast fog eredmenyezni.

Izgatottan varom a vegeredmenyt, remelem minel hamarabb lehetosegunk lesz ezeket kihasznalni.

Egy-ket gyors velemeny a tobbi otletrol:
- csokkentett LE gyorsabb hasznalatnal. Bar lehetoseget ad, ami pozitivum, nem oldja meg a problemat. Mindenkeppen rosszabb megoldas, mint a befektetett LE utan jaro elonyok (azaz szakertelem alapon idocsokkentes)
- Jeriko otletet a portyapontok bunteserol kivalonak tartom... azaz, haboruban maradjon a -10%, stb... remek otlet. Nem haboruban is maradhatna valami fek, persze, csak ne legyen ilyen szuk.
- Egyetertek Miklossal, van eleg LE magasabb szinten ujra. Viszont, a 15%-on alatti bujkalast/vadaszast nem tartom jonak, lathatoan Miklos sem tervezett ezzel a mellekhatassal. Esetleg nyers lelekenergia modjan, 15% alatt osszevadaszott LE-t nem lehet elkolteni mondjuk 20-30 percig 15% fele kerules utanig. Igy lenne lehetoseg kicsit csapkodni, de nem is lennenek tehetetlenek a 15%-os strategiat folytatok.
Dátum: 2009.01.30. 15:34:01
Miklos, koszi az update-t, nem sirni akartam, csak probaltam tenyeket leirni. Egyreszt arra reagalva, hogy valaki azt irta, jo az ahogy van.

Szerintem azert az valoszinusitheto, hogy titeket is meglepett, hogy milyen sebesseggel halad a jatek es a fejlodes, erre talan nem voltatok ilyen mertekben felkeszulve. Ez nem baj, csak remeljuk alkalmazkodni fogtok tudni. Amiben tudunk segiteni mi jatekosok, termeszetesen szolj. Otletek, javaslatok, stb...

En drukkolok nektek, ne erts felre, hiszen tenyleg jo a jatek, es szeretnek vele tovabb jatszani (foleg, ha megoldjatok, hogy ne kelljen orankent belepni ahhoz, hogy ki tudjam hasznalni a jatek lehetosegeit).
Dátum: 2009.01.30. 13:28:17
Kicsit butuska amit mondasz. A magustorony es az hogy nem ad szinte semmit pont a kicsi szovetsegeket sujtja, hiszen amikor kicsi a szovetseg, akkor kolt el sok LE-t a semmire. Az epulet epitesi koltsegek kello mertekben lassitjak az epuletek felhuzasanak utemet is (azaz megy mondhatni a semmibe a LE elegeket), nem latok logikat abban, hogy erre meg kulon egy epulet is legyen.

Igen, van tobb epulet tipus, de mar mind megepult. Akkor marad ennyi a jatek? Tobb lehetoseg nem lesz?

Ures papiron tervezve lehet hogy soknak tunt mindez, de alig 5 honapja megy a jatek es mar a jatek hatarait toljuk. Hogyan?

1. Kuldeteseket most programoztak le, mert mar nem volt.
2. Tanulas 30 feletti szakertelmek tovabbra sem leteznek.
3. Tobben ugy gondoljak a legendas imagekbol, hogy meg a legendak sincsenek leprogramozva 40+ szint felett.
4. Epuletek mind elkeszultek, tobb lehetoseg nincs.
5. Epuletszintek is kezdenek maximum ertekhez kozeliteni (terkapu, ortorony).
6. Egyre tobben elerik a letezo szakertelmek maximum erteket - legalabbis tobb szakertelem maximum erteket. Lathato modon ez csak ido kerdese, hogy mindenki eleri a maximumot a "fontos" szakertelmeknel, majd valamivel kesobb a tobbinel is.

Tehat ami vegtelen lehetosegek vilaganak tunt 5 honapja, ma mar korantsem az. Inkabb egy lufira hasonlit, melyet vizzel toltunk... szepen imbolyog es tagul, de hamarosan kidurran.
YoghDemer - nem tudom mit varsz. Lefikazod es altalanositod a jatekosok egy reteget mint "kocka". Ezutan szimpatiat varsz. Varj nyugodtan.

Azert mert valakinek tobb ideje van jatszani mint neked, attol meg nem lesz rossz ember es kocka sem. Termeszetesen nem fogja magat azokhoz igazitani egyikuk/egyikunk sem, hogy valakinek kevesebb ideje van. Amire van lehetosegunk a jatekban, azt probaljuk kihasznalni. Te is ezt teszed a te lehetosegeidhez kepest.
Dátum: 2009.01.26. 12:49:38
Zolika - az Elit Horda nem joszivusegbol nem haboruzik, hanem azert mert tul magas szintuek az eros tagjaik, es mar nem erik el a legtobb szovetseg tagjait... ha el is erik, egy lathatatlansaggal mar nagy gondot okoznal nekik. Masreszt, sok uj tagot is vettek fel, melyek egyelore nem azt a kalibert viselik mint a korabbi kemeny mag.
Dátum: 2009.01.24. 15:21:18
Valoszinuleg eddig nem is igy volt... Lehet, az utobbi egy-ket alkalom osszesurusodott.

De ha matematikailag igy a legjobb nektek, mi tudunk elni vele. Nekunk sem rossz igy.
Dátum: 2009.01.24. 01:13:27
Milyen jo otlet!
Dátum: 2009.01.23. 19:53:55
Bocs, mindig elcseszem!

Javitottam.
Dátum: 2009.01.23. 19:49:11
Mi buzlik, Miltropax?

Ha valotlansagot talaltal, esetleg nevezd meg.

Tenyek:
1. Szovetsegi toplista elso harom oldalan (75 szovetseg) 38 (!!!) gyemant szovetseg szerepel. TGY gyemant. Az elso harom oldalrol a TGY peldaul 37 szovetseg kozul valaszthat.
2. Szovetsegi toplista elso harom oldalan (75 szovetseg) 9 rubin szovetseg szerepel. Elit Horda rubin. Az elso harom oldalrol az Elit Horda 66 szovetseg kozul valaszthat.
3. Szovetsegi toplista elso harom oldalan (75 szovetseg) 5 zafir szovetseg szerepel. Azur Legio zafir. Az elso harom oldalrol az Azur Legio 70 szovetseg kozul valaszthat.

Tehat, az Elit Hordanak es Azur Legionak majdnem pontosan ketszer (!) annyi valasztasi lehetosege van haborus celpontra, mint a TGY-nek. Mivel mind az Azur Legionak, mint az Elit Hordanak tobb haborus gyozelme van, egyertelmu, hogy nem azert nem utik ugyanazokat a szovetsegeket, mert nem kell, hanem azert, mert megengedhetik magunknak a celpontok bosege miatt.

Semmi szemetseg, semmi buz nincs. Egyszeruen ez a leosztas.
Dátum: 2009.01.23. 13:57:26
Maximalva van, hogy egy szovetseg hanyszor tamadhatja egymas utan egy ellenfelet. Hetente egyszer, ugy, ha a tamadott azonnal kapitulal, es a beke azonnal felbontott -- pontosan 180 orankent egyszer. Valojaban legalabb 3 nap a haboru, tehat 228 orankent egyszer, amire rajon a csuszas szavazasokbol. Egy 30 napos honap 720 orabol all, tehat jelenleg havonta 3.15-szor tud tamadni egy szovetseg, maximum!

Tehat, a limit amit javasolsz, mar letezik. Gondolj bele mi lenne, ha nem lenne beke haboruk kozott? Es mivel a havi 3 mar megvan, akkor havi 2 kell majd?

Egyebkent ertheto hogy senki nem szeret vesziteni. Ha megnezed, a TGY nem vezeti a haborus listat, tehat valakikkel azert csataznak a masik szovetsegek is. Tobb lehetseges celpontjuk van? Kisebb szovetsegek ellen is csataznak? Nem tudom a valaszt. De nem olyan egyszeru a szituacio mint amilyennek itt feltunteted.
Dátum: 2009.01.21. 20:30:15
Arpi, ne erts felre, az uj taktikai elem bevezetese szerintem is kivanatos. Szerintem maga a formaja, atokpiramison keresztul, talan nem eppen a legszerencsesebb.

De ezen a vonalon ketsegtelenul lehetne kidolgozni valami otletet, mely a haborukat szinesitene.
Dátum: 2009.01.21. 18:57:27
Gonosz?

Ne keverd a dolgokat...

En is orulok, hogy vegre nem monotonok a haboruk. Meg a portyak. Ketsegtelenul mozgalmasabbak most a haborus belso forumok, mint eddig barmikor. Ez szerintem pozitivum.

Katakombakrol: letezik taktika, letezik ellentaktika.... meglatjuk melyik ervenyesul majd hosszutavon.

Jeriko otlete erdekes olyan szempontbol, hogy ujabb taktikai elemet vezetne be, de ketsegtelenul ez a nagyobb szovetsegeknek kedvezne... Foleg mivel az atokpiramis VP alapu, ami pedig magatol ujratermelodo eroforras. Nagyobb szovetsegben tobb VP van.
Dátum: 2009.01.20. 21:53:57
Ezt elk*&tuk...!
Dátum: 2009.01.20. 19:04:25
Korrekt, errol van szo. Vesziteni nem jo, de tudni kell. Ne is legyen konnyu dolgunk ha ujra tamadunk, annal jobban nem fog semmi leszoktatni rolatok, mint celpontrol.

De hozzaszolasodban mar benne van annak a megertese, hogy egyszeruen azert vagytok celpontok mert ez a jatek. Ezt reszemrol udvozlom.
Dátum: 2009.01.20. 17:16:06
Ahogy egyeni szinten ugyanabbol a korbol kerul ki a portyacelpont, ugyanugy haborus szinten is ez tortenik. Nincs itt semmi hatszandek, stb. Ezt remelem latod.

Az, hogy mi 5 honap alatt miert otszor tamadtunk, mig EH/AL csak ketszer-ketszer... nem tudom. Gondolom vannak mas szovetsegek ahol ez forditott arany. Szerintem mi atlagban nagyobb szovetsegek ellen haboruzunk, tehat kisebb a valasztasi lehetoseg.
Dátum: 2009.01.20. 16:50:32
Mortimer - van egy szabad hely a szovetsegunkben, gyere at es nem kell aggodnod tovabba a szovetseged gyenge tagjainak lelkiallapota miatt.

A jatekszabalyok egyebkent adottak. Ti most egy taktikval nyertetek. Nekunk taktikatokra es a vesztesegunk csokkentesere annyi valaszunk lehet, hogy ujra megtamadunk, mielott katakombat hasznalni tudjatok.

Mintahogy te nekunk felajanlottad a lehetoseget, hogy ne rontsuk el a jatekotokat (amit nem teszunk, csupan jatszunk es kuzdunk), ugyanugy nektek is lehetoseg nem feltetlenul az egyik legerosebb szovetsegnek ekkora ellenallast tanusitani.
Dátum: 2009.01.19. 14:16:25
Elfelejted, hogy 3 oran beluli tobbszoros tamadasnal mar nem 100%-os celpontnak mutatkozik az illeto, es ezzel kiesik a portyaablakbol. Tehat, az EP regeneracio nem feltetlenul vezetne tobbszori tamadashoz.

Ketsegtelenul, haborukban ennek lenne egy negativ hatasa, mert ott nem feltetlenul portyaablakbol tamad az ember, es az erosebb karakter igy tobbszori tamadaslehetoseghez juthat a gyengebb elleneben. Ezen meg gondolkodni kell.