Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Simon

Dátum: 2009.02.28. 17:39:49
Jo otlet az is. Sört meg a virslit is szeressuk.
Dátum: 2009.02.28. 16:53:28
Butchman, abszolut tamogatom amit mondasz.
Dátum: 2009.02.28. 16:41:34
Idézet: Kocos - 2009.02.27. 22:57:35
Idézet: Simon - 2009.02.27. 20:51:41
En egy regeneracios tipusu megoldast tamogatok. Alacsonyabb szintu a vesztett EP-inek egy reszet a csata *utan* regeneralja. Az, hogy mekkora szazalekot, azt a szintkulonbseg szabalyozna. Persze, elobb ki kell varni a vedelem italanak hatasat. Lehet, mar az is megoldja a problemat (nem hiszem... de lehet ).


Regeneracio szakertelem?


Az nem segit. Regeneralni abbol lehet, amit te sebzel. Magasabb szintrol jovo tamadasnal az ember sebzese elenyeszo, tehat a regeneracio is.
Dátum: 2009.02.28. 13:11:13
Igazad, van Petur. Akkor ne valtozzon meg hatalom torony. Visszajutunk oda, ahonnan kiindultunk. Legyen uj epulet, ez meg marad ahogy volt. Senkinek nincs elonye, se hatranya. Ha mi rosszul dontottunk, akkor megfizetjuk az arat. Tema lezarva.

Ha pedig valtozas van, es a valtozas elonyt okoz az uldozoknek, ami kimondott celja a valtozasnak (legyen versenyhelyzet), akkor az az elony valakinek hatranyt okoz. Mivel eddig ez egy egyszereplos drama, nem kell messzire menni ahhoz, hogy megtalald azt, akinek hatranyt okoz. Rosszindulaton es onerdeken (ami persze ertheto) kivul sajnos semmi mas oka nincs itt az okoskodasnak, hogy miert nem kell karpotolni a TGY-t.

Meg annyit hozzateszek, hogy a karpotlas modjarol volt vita, Miklos azt javasolta hogy lebontas helyett (amit mi javasoltunk) inkabb valamikor bekerul a valtozas, hogy onnantol kezdve csokken az epulet szintje. Ez egy megfelelo kompromisszum amit kommunikaltunk is Miklos fele.
Miklos - egy otlet az adattarolasra. Horizontalis tarolas helyett (tehat ujabb es ujabb adatmezoket felvenni a tablaba) egy vertikalis felepitesu tablaban taroljatok a kiegeszito adatokat.

Pl:
Karakterszam, Adatkod, Adatertek

Igy, minden ujabb adat egyszeruen egy ujabb rekord a tablaban, semmit nem kell valtoztatni. Ha ujabb adattipusra van szukseg, egyszeruen meghatarozol egy ujabb adatkodot, es azzal jellemezed az adott rekordot.

Adott szituacioban, csak akkor kellene ezzel a rekorddal foglalkozni amikor szukseg van ra, azaz szovetsegbol ki/belepeskor.

Horizontalis felepitesnel is erdemes csak olyan adatot beolvasni, amire tenyleg szukseg van. Kicsit pontosabban kell programozni, de visszafizeti a munkat az alkalmazas teljesitmenyevel.

(Mi is ilyen technikakat alkalmazunk egy globalis 350,000 felhasznalot szolgalo tranzakcios rendszerben, sok sok millio rekorddal.)
Dátum: 2009.02.27. 23:55:26
Ez a megoldas szerintem is mukodni fog. Mar en is varom nagyon, hogy nekem is legyen...
Dátum: 2009.02.27. 21:23:25
Benoke, pontosan. Ha visszaolvasol, en is ezt mondom. A problema nem a kinzokamra, hanem az EP vesztes. Zacc-nak is ezt probaltom sokfele modon eloadni, de mindig visszater a kinzokamra szidasara, ahelyett, hogy az EP vesztest szidna.

A 30-as egeszseg 32. szinten Zaccmesternel persze nevetsegesen alacsony. Potom LE-ert novelhetne, de nem teszi ezt *sem*. Mindenki mas szepen noveli az egeszseget ugy, hogy tudja kezelni a bejovo tamadasokat. Zacc ilyen dolgok felett all. Neki nem kell EP csatahoz. O ranezesre nyer.
Dátum: 2009.02.27. 20:57:59
Nem azt mondtam, hogy nem kell, termeszetesen kell azt is. De magaban meg mindig nem eleg. En azzal egyetertek, hogy a sebzesek tulzottak, es ezek leginkabb lefele tamadasnal jelentkeznek.

Az IS igaz, hogy a jatekban az egeszseg erosen atlagon alul fejlesztett. Esetleg ha mindenkinek 40-nel tobb lenne az egeszsege, akkor nem lenne gond. De nincs, mivel az azonos szintuek ellen nem engedheted meg azt, hogy egeszsegre koltesz, amikor ok IQ/tamadas/vedekezesre... csak azert, hogy legyen EP-d portyazni. Mert mire EP-d lesz, nem tudsz kit leutni. Erted amit akarok mondani?
Dátum: 2009.02.27. 20:51:41
Benoke, azzal nem ertek egyet, hogy az egeszsegnoveles megoldja a problemat. Eppenhogy nem, hiszen az eros karakternek nem kell egeszsegre LE-t koltenie, mig a gyengenek igen, csak azert hogy legyen *valami* mozgastere. Ezzel relativ megnagyobb hatranyba kerul.

En egy regeneracios tipusu megoldast tamogatok. Alacsonyabb szintu a vesztett EP-inek egy reszet a csata *utan* regeneralja. Az, hogy mekkora szazalekot, azt a szintkulonbseg szabalyozna. Persze, elobb ki kell varni a vedelem italanak hatasat. Lehet, mar az is megoldja a problemat (nem hiszem... de lehet ).
Dátum: 2009.02.27. 20:45:03
Nem.

Altalanossagban kell az EP problemat megoldani, es mindenkinek jo lesz.
Dátum: 2009.02.27. 20:24:45
Zacc: van szintkorlat. Ez a szintkorlat megegyezik a portyazas szintkorlatjaval. Ami ugye szinten letezik. Nem regiben szukitettek is egy szinttel.
Dátum: 2009.02.27. 18:31:55
Arrol nem is szolva, hogy dokumentaltuk azt is, hogy a dontetlenezok utesenek serelmezese nem szovetsegi allaspont volt, hanem egyeni velemenyek hangzottak el ez ugyben. Volt akit zavart, volt akit nem. Engem special nem zavart.
Dátum: 2009.02.27. 13:46:15
Remeljuk, az nem maradt ki, hogy a portyaablakban/karakterlapon lathato lesz a hasznalata, lathatatlansaghoz hasonloan.
Dátum: 2009.02.27. 00:30:35
Mar mondtam, odafenn surusodik a mezony. A szakertelmek/tulajdonsagok ara gyorsabban dragul, mint a bevetel. Kezd kiegyenlitodni a mezony. Ez a par % semmit nem valtoztat ezen, foleg, ha te is elkezded minel hamarabb begyujteni.
Dátum: 2009.02.27. 00:19:36
Meg mindig megy a tema? Zacc: katakombaban bujkalva nehezen fog felepulni a sajat kinzokamrad, lesz meg a sajat maxos vadaszos szakertelmed, stb, ami pedig elengedhetlen ahhoz, hogy utolerd a hon ahitott nagyokat.
Szerintem Miklos ebben "kodosit"

Nem lehet technikai alapja a megvalositasnak.
A technikai reszet atgondolva a dolognak, nem ertem miert okozna problemat barmelyik otlet.

Maga az adat tarolasa nem lehet problema, hiszen akar uj adattablaban is lehet ezt tarolni. Nem helyproblemarol van szo, hanem szerver terhelesrol. Mivel csak ki es belepeskor kell ertekelni az adatot, mindez a szerverre sem tehet extra megterhelest. A ki/belepes esemenyek szama a jatekban torteno mas esemenyekkel szemben egyszeruen elenyeszo hanyad. Szerintem a klikkeknek talan ~0.0001%-at jelenthetik (minden 1 millio klikkbol 1 ki vagy belepes).
Dátum: 2009.02.26. 03:27:49
Helyesbitesek:

" Engem nem erdekel, hogy Sharpa belolem vagy masbol szedi ki az 5000 LE-t (amit nem tudom honnan szedtel, de legyen annyi), amig en is ki tudom szedni az 5000 LE-t vagy amennyi nekem adatott. Es ez legyen mindenkire igaz. A 15% ala veres demoralizalo minden jatekosnak. "

Ez igy szolt pontosan. Alahuztam a reszt amit szepen kihagytal az idezetbol, ami eleg etikatlan dolog. Ha mar idezel, akkor idezzel teljesen.

Az Azur pedig a TGY-bol taplalkozott, amikor 6000-7000 LE-t szedett ki, mialatt a TGY hatalomtornyot epitgetett. Ez nem tarthato. Napi bevetel kb 50-60K 40. szinten, ennek 1%-val lehet szamolni, kamraszintenkent. Ebben nincsen semmi furfangossag.

Tehat napi szinten kevesebb kb 6-7% bevetel miatt haborogtok, egyebkent, mikozben meg azt sem maxoljatok ki, ami most nektek elerheto. De mindegy, errol mar eleg szo esett.
Dátum: 2009.02.25. 20:59:03
Ok, de ne haragudjatok, mindketten itt eszeveszetten erveltek, hogy milyen rossz, milyen igazsagtalan, stb, es meg azt se tudjatok mibe kerulne az, hogy nektek is legyen?

Kicsit vicces. Ugy erzem eletembol elmult egy par perc/ora, teljesen feleslegesen. Sajnos amig komolyabb hozzaszolasokat nem tudtok eszkozolni, nem ertekelhetoek amit mondtok ilyen teren.
Dátum: 2009.02.25. 20:50:44
Nem, atlag 10-es epitessel fejenkent 26666 LE-vel szamoltam. Ezt egy nap alatt megteszitek. Bocsi.