Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kínzókamra
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
281. hozzászólás - 2009.02.25. 20:50:44 (Válasz Zaccmester #280 hozzászólására.)
Nem, atlag 10-es epitessel fejenkent 26666 LE-vel szamoltam. Ezt egy nap alatt megteszitek. Bocsi.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
282. hozzászólás - 2009.02.25. 20:52:10 (Válasz Almási Viktor #277 hozzászólására.)
Nézd Viktor, az is lehet játékélmény fokozó, hogy kibírtál ájulás nélkül 2 db 1600-as sebzést valami 3 állatos kamratöltő látogatótól.
Kinek a pap, kinek a papné.
Pontszám: 2
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
283. hozzászólás - 2009.02.25. 20:54:33 (Válasz Simon #281 hozzászólására.)
Lehet, nem számoltam. Engem vonj ki, a saját pincénkben ülök amíg lesz valami játszható élet odakint.
Pontszám: 2
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
284. hozzászólás - 2009.02.25. 20:59:03 (Válasz Zaccmester #283 hozzászólására.)
Ok, de ne haragudjatok, mindketten itt eszeveszetten erveltek, hogy milyen rossz, milyen igazsagtalan, stb, es meg azt se tudjatok mibe kerulne az, hogy nektek is legyen?

Kicsit vicces. Ugy erzem eletembol elmult egy par perc/ora, teljesen feleslegesen. Sajnos amig komolyabb hozzaszolasokat nem tudtok eszkozolni, nem ertekelhetoek amit mondtok ilyen teren.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 7.33
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
285. hozzászólás - 2009.02.25. 21:00:12 (Válasz Zaccmester #282 hozzászólására.)
Érdekes amit mondasz, most vertek le 5 szinttel magasabbról, 450-et kaptam, de semmi gond, mert van még 2500, hidd el én el tudom használni az erőforrásaimat, nincs gond vele.
Ja és ha 900 LE-ért tudnám növelni az egészségemet mint néhányan a Káosz és Vérből bizony nem panaszkodnék arra hogy nincs ÉP-m mert levernek, hanem megvilágosodnék hogy azért nincs ÉP-m, mert nincs egészségem.
Persze egyszerűbb mást okolni.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.44
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
286. hozzászólás - 2009.02.25. 21:06:16 (Válasz Simon #284 hozzászólására.)
Mondom: nem merült fel a kamraépítés, nem izgatott fel minket. Kedvedért kiszámoltam: 1.600.000 LE építés kell. Feltéve, hogy csak arra nyomunk és nem akarsz 1-es szintre kárhoztatni.
Na, ez fejenként 76.190 LE, ami 10+10 építéssel 38.095 LE.
Momentán, mert esünk szét... De ez sem az irányvonal és hátrányok miatt van, csak elfáradtunk.

Mi a csudának kellett kiszámolnom egyébként nem tudom, de megtettem a kedvedért.
Pontszám: 2
kedvencchehsFérfi
Végzetúr tehetség
225 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
287. hozzászólás - 2009.02.25. 21:06:57
Zaccmester!

True és Mási is csak segíteni akar. Miért nem próbálod meg a taktikádat az új helyzethez alakítani? Igen, akár más, nálad lehet, hogy éppen most jobb játékosok tanácsai alapján. Nincs azzal semmi gond, ha változtatni kell néha, sőt.
Ha így tennél, akkor még élveznéd is a játékot.

És még valami a félreértések elkerülése végett. Engem is visznek kamrázni. Cyron, Nomis Leinád és Sharpa menetrendszerűen érkezik, ha nem figyelek oda. De azon ügyködöm, hogy majd egyszer én vigyem el őket.
Kegyesnek ismerték.
Rothadó, zöldes hús, selyemszalaggal átkötve.
- Tündeköves Glórin -
Pontszám: 7.50
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
288. hozzászólás - 2009.02.25. 21:07:08 (Válasz Almási Viktor #285 hozzászólására.)
Majd megtalál az ELIT, mint minket a TGY és VM, aztán láthatsz akkorákat is.
Pontszám: 3
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
289. hozzászólás - 2009.02.25. 21:13:12 (Válasz chehs #287 hozzászólására.)
Chehs!

Volt taktikám, sikeresnek is mondható, el is voltam vele. Most arra megyünk, ahol az ügyesség és taktika jelentősen veszített fontosságából. Ez már engem viszont nem érdekel. Majd meglátjuk mennyire lesz sikeres az erősebb kutya közösül irányvonal, még az elején vagyunk. Sajna hajlamos vagyok előre gondolkodni, míg sokan csak most akarnak harácsolni. Majd visszanézek időnként, mert kíváncsi vagyok mi lesz ebből a világból, ha nem egyenlítődnek az esélyek, kisebbednek a szakadékok. Fogalmam sincs Miklósék miért segítik ezt elő, lehet elromlott a súgógépük.
Én még reménykedem, és kukkolok a pinyóból.
Pontszám: 3
kedvencchehsFérfi
Végzetúr tehetség
225 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
290. hozzászólás - 2009.02.25. 21:34:38 (Válasz Zaccmester #289 hozzászólására.)
Nekem is volt taktikám. Eddig már legalább 8-10. Mindegyik működött egy adott ideig, a szintemtől, a körülöttem lévő többi karakterektől és a saját lehetőségeimtől függően. Aztán, amikor kezdett nem működni, akkor átgondoltam a karakterem, és változtattam rajta itt-ott. Ha jöttek az eredmények, akkor tudtam, hogy jó nyomon járok, ha nem, akkor jöhetett újra a morfondírozás.

Így lett minden top portyásból top spektrális és elementáris mágus, így jutott el minden top karakter a sokáig lesajnált egészség tulajdonság fejlesztéséig, így maxolódtak ki a sajtolások és csapdakészítések, és sorolhatnám még, szerencsére van rengeteg többé kevésbé ugyan hasonló, de mégis más, és mégis működő verzió.

Amióta játszom van körülöttem néhány karakter, akikkel nagyjából együtt haladunk. Néha ők járnak rám, néha én rájuk. De akadnak olyanok, akik elől anno bújkálnom kellett, most pedig -10%-os ellenfeleimé váltak, pedig játszanak, aktívak, akarnak. De ők nem váltottak időben taktikát.

Zacc, szerintem tedd ezt te is. A levelezéseinkből számomra az derült ki, hogy te egy jó játékos vagy (Tündeköves Glórin a karakterem).
Töprengj egy pár napot a dohos pincében a boros hordók között, találj ki egy új irányt a karakterednek, aztán mássz fel, és próbáld ki.
Ha néhány próbálkozás után is úgy érzed, hogy neked ez így semmiképpen sem megy, akkor valóban nincs mit tenni. De amíg nem próbáltál ki más taktikát, addig mindenki, aki olvassa ezt a topicot joggal fogja úgy érezni, hogy csak puffogsz, mert mérges vagy a világra.
Kegyesnek ismerték.
Rothadó, zöldes hús, selyemszalaggal átkötve.
- Tündeköves Glórin -
Pontszám: 9.44
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
291. hozzászólás - 2009.02.25. 21:57:13 (Válasz chehs #290 hozzászólására.)
Tökéletesen igazad van abban, amit leírtál Glórin! Emlékszem ám én is rád.
Jól látod azt is, hogy mérges vagyok, valamint tényleg elment a kedvem a játéktól. A morgásaimból és vészjósló előrejelzéseimből tudható miért. Valóban érzékenyebb vagyok az átlagnál, ha igazságtalanságot szimatolok. Ez minden területen így van.
Most pedig kilengett a mutató nálam, amikor minden arról szólt hirtelen, hogy az eleje rettenetes nagy hátszelet kapjon, az éppen hogy csak lemaradtak rovására. Ez nem az élmenők hibája, csakis a fejlesztőké! Nekik kötelező lenne globálisan gondolkodni, nem csak egy (szűk) réteg fejével. Olyat kell kitalálni, amit minden egyes játékos alkalmazhat, ha akar persze. Előjöhet a taktika, ügyesség, gondolkodás. Online, valahol stratégiai játékban ez kellene legyen az alap szerintem. Az új fejlesztésekben hol valósul ez meg? Jó helyen vagy, akkor rettentő tápot és harci előnyt kapsz, ha pedig nem, akkor ....ni fogsz.
Erre mondjátok, hogy fel kell húzni. TB-nek igaza volt, mi a 20. helyen fel is húzhatjuk gyorsan. Mögöttünk hogyan és mikorra? Tudod, globális gondolkodás. Aztán persze még azzal is érdemes lenne számolni, mekkora LE hátránnyal jár a később építőknek a dolog / nap. Már jönnek hírek 5-6k kamra nyereségről is. Ne késsen többet a szövetség az 5-ös kamrával, mondjuk a példa kedvéért 2 hetet.
Számokban ez 14x5.000 LE=70.000 LE. Ennyit fog magára költeni a topkarakter ezen idő alatt, és ezért huhogok szakadék növekedésről. Eddig sem volt egyszerű a később kezdőknek felkapaszkodni, most ez még nehezebb. Netán lehetetlen, hiszen a felkapaszkodókat fogják agyba-főbe verni a kamrát építgetők, beszedni a napi sarcot, amivel további hátrányba kerül példabeli emberünk, míg az elhurcoló további előnyhöz jut közben.
Azt hiszem ennél egyszerűbben nem tudom összerakni a gondomat, és remélem mindenkinek feltűnt, hogy NEM magamról beszélek, és NEM magamért sírok!
Pontszám: 8.33
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
292. hozzászólás - 2009.02.26. 02:42:51
Na akkor sorban: Igen, nekünk durván 40e LE-ből meglenne a kamra.... első szinten. Nem kompenzál semmit, de profi mód ki lett számolva, tényleg

És hogy Téged idézzelek Simon priviből: "Engem nem erdekel, hogy Sharpa belolem vagy masbol szedi ki az 5000 LE-t (...), amig en is ki tudom szedni az 5000 LE-t vagy amennyi nekem adatott."

Innentől kezdve hagyjuk szerintem.

Ajgatsz, azaz Dalen. Idézve szintén Simontól: "Nekem 5-os kamraszinten tegnap 3410 LE jott. Hireink alapjan Azur Legioban 3 napja 6-7000 LE-t termeltek kamrabol" Utóbbi érték megerősítve, úgyhogy átlag 5K.

Viktor: nekem nincs bajom az egészségemmel, tökéletesen elvagyok vele. Én feleslegesnek tartom húzni ennél jobban. Ha gondolod, priviben elmagyarázom miért, de ez szerintem nagyon nem ide tartozik.

Viszont úgy látom innentől felesleges is bármit mondani. Lesz ahogy lesz. Megpróbáltam szólni valamiről, amiről úgy ítéltem meg valós probléma. Ez pedig az, hogy a nagyobbak ennél is jobban elhúznak. Erre a TGY-ből, a VM-ből mondogatták hogy neeem is. Remek, akkor nem. Nektek, akik a középmezőnyben vagytok, pici kis karakterekkel, tuti elhiszi az ember
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
293. hozzászólás - 2009.02.26. 03:27:49 (Válasz Gau84 #292 hozzászólására.)
Helyesbitesek:

" Engem nem erdekel, hogy Sharpa belolem vagy masbol szedi ki az 5000 LE-t (amit nem tudom honnan szedtel, de legyen annyi), amig en is ki tudom szedni az 5000 LE-t vagy amennyi nekem adatott. Es ez legyen mindenkire igaz. A 15% ala veres demoralizalo minden jatekosnak. "

Ez igy szolt pontosan. Alahuztam a reszt amit szepen kihagytal az idezetbol, ami eleg etikatlan dolog. Ha mar idezel, akkor idezzel teljesen.

Az Azur pedig a TGY-bol taplalkozott, amikor 6000-7000 LE-t szedett ki, mialatt a TGY hatalomtornyot epitgetett. Ez nem tarthato. Napi bevetel kb 50-60K 40. szinten, ennek 1%-val lehet szamolni, kamraszintenkent. Ebben nincsen semmi furfangossag.

Tehat napi szinten kevesebb kb 6-7% bevetel miatt haborogtok, egyebkent, mikozben meg azt sem maxoljatok ki, ami most nektek elerheto. De mindegy, errol mar eleg szo esett.
A hozzászólást Simon módosította 2009.02.26. 03:32:06-kor
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 6.25
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
294. hozzászólás - 2009.02.26. 04:23:47 (Válasz Simon #293 hozzászólására.)
"Es ez legyen mindenkire igaz. A 15% ala veres demoralizalo minden jatekosnak. "

Szerintem azért nem tette be, hogy Neked ne legyen ciki velünk bármiben is egyetérteni...

Ezt persze humornak szántam. Vagy nem. Itt olyat sem lehet.
Pontszám: 5
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
295. hozzászólás - 2009.02.26. 08:23:10 (Válasz Simon #293 hozzászólására.)
Olvasd a következő, szintén tőled származó idézetet, Simon... honnan szedtem? Te magad (is) mondtad.
És ne akadj ki azon, hogy a neked szánt részből azt emeltem ki ami fontos a mondandód szempontjából, és arra válaszoltam is. A többiek számára (is) a kihagyott rész teljességgel érdektelen.
De akkor fordítom: amíg TE IS meghúzol x mennyiségű LE-t... mondandód lényege ez volt. És akkor addig nem érdekes a dolog, ameddig BÁRKI meghúz közel azonos mennyiségű LE-t (közel azonosat persze, játéktudásnak, szerencsének, stb köszönhetően vagy nem).

És részemről nem kívánok itt tovább foglalkozni a dologgal, majd meglátjuk hogyan alakul. Mindenesetre érdekes és tanulságos volt a mese
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
296. hozzászólás - 2009.02.26. 09:48:31 (Válasz Gau84 #258 hozzászólására.)
Idézet: Gau84 - 2009.02.25. 19:16:32
Benőke, részben van igazad csak, és Te is sarkítasz. Adott egy Nephilla szintű játékos, akit többekkel egyetemben én is maximálisan elismerek. Tegyük fel, hogy nem a TGY, hanem valamelyik középszintű szövetség tagja, kamra nélkül. Ideális célpont, tehát a fölötte lévők és kamrával rendelkezők 1-5 szintkülönbséggel is úgy támadnák, hogy csak füstöl. Kijönni 15% fölé? Esélytelen, még ha 16 órát tölt a gép előtt, akkor sem, lévén annyi ember próbálja elkapni. És hiába nem sikerül adott esetben, veszítenivalója senkinek sincs!


Kivancsi lennek kik azok akik leverik.
15% fole barmikor kijohet gyogyitallal, es ilyen LE termeles mellett ezt akar LEübol is veheti. Hol a gond?
Pontszám: 5
utáltSzezsoFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
297. hozzászólás - 2009.02.26. 11:58:50
Egy kérdés, vélemény illetve javaslat:
Lehet hogy nem értettem pontosan, de ha 23:50-kor valaki elhurcol, akkor is az egész napi LE-ből részesül?
Vagy csak arra a 10 percre eső részből ha akkor épp szerzel LE-t?
Vagy az aznapi a támadásig szerzett LE-ből?
Hogy van ez?

Szerintem ne lehessen egy valaki több kínzókamrában.
Nem annyira korrekt.
Persze úgy is lehet értelmezni, hogy elhurcolnak 5 percre mivel 5 percen belül nem támadhatnak, aztán elhurcolhat valaki más megint. De gondolom nem 5 percig kínoznak egy kínzókamrában Úgyhogy ez sem valami jó.

Lehetne esetleg egy olyan verzió, hogy ha elvisz valaki, akkor legyél a kínzókamrában pl. 8 óráig, majd utána elvihet valaki más is.
De addig nem. És csak arra a 8 órára kapja a kínzó a részesedést.
És lehetne egy olyan szakértelem, ami csökkenti ezt az időt.
Esetleg mégegy szakértelem: esély százalékban hogy nem tud valaki elhurcolni a kínzókamrába. (ellenállás)

Hm?
Pontszám: 4.25
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
298. hozzászólás - 2009.02.26. 12:01:20 (Válasz Szezso #297 hozzászólására.)
Idézet: Szezso - 2009.02.26. 11:58:50
Egy kérdés, vélemény illetve javaslat:
Lehet hogy nem értettem pontosan, de ha 23:50-kor valaki elhurcol, akkor is az egész napi LE-ből részesül?
Vagy csak arra a 10 percre eső részből ha akkor épp szerzel LE-t?
Vagy az aznapi a támadásig szerzett LE-ből?
Hogy van ez?

Szerintem ne lehessen egy valaki több kínzókamrában.
Nem annyira korrekt.
Persze úgy is lehet értelmezni, hogy elhurcolnak 5 percre mivel 5 percen belül nem támadhatnak, aztán elhurcolhat valaki más megint. De gondolom nem 5 percig kínoznak egy kínzókamrában Úgyhogy ez sem valami jó.

Lehetne esetleg egy olyan verzió, hogy ha elvisz valaki, akkor legyél a kínzókamrában pl. 8 óráig, majd utána elvihet valaki más is.
De addig nem. És csak arra a 8 órára kapja a kínzó a részesedést.
És lehetne egy olyan szakértelem, ami csökkenti ezt az időt.
Esetleg mégegy szakértelem: esély százalékban hogy nem tud valaki elhurcolni a kínzókamrába. (ellenállás)

Hm?



Ez magas szintueknek elegge kinyirna az epuletet. Mivel eleg keves celpont van, aki korabban kel az jar jol.
Egyebkent fogd fel ugy, h elvisz 5 percre es a kinzokamraban egy magikus sebet ejt rajtad, ami majd a nap vegen neki kamatozik. Es ugy tobb sebb lehet mindenkin
Pontszám: 5.33
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
299. hozzászólás - 2009.02.26. 17:03:38 (Válasz Szezso #297 hozzászólására.)
Idézet: Szezso - 2009.02.26. 11:58:50
Egy kérdés, vélemény illetve javaslat:
Lehet hogy nem értettem pontosan, de ha 23:50-kor valaki elhurcol, akkor is az egész napi LE-ből részesül?
Vagy csak arra a 10 percre eső részből ha akkor épp szerzel LE-t?
Vagy az aznapi a támadásig szerzett LE-ből?
Hogy van ez?
Hm?


A rendszer valamikor hajnalban frissít. Ha 23:50-kor elhurcol valaki, Akkor csak az onnantól számított termelésed megfelelő százalékát kapja. Amit előtte vadásztál ill portyáztál, abból nem részesül.
Pontszám: 5
kedvencPeturFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kínzókamra
300. hozzászólás - 2009.02.26. 17:34:12
Én egy kicsit értetlenül olvasom a kínzókamra körüli vitát.
Szerintem a kínzókamra sok tekintetben hasonlít a térkapuhoz, csak egy kicsit meg lett csavarva.
1. A kínzókamrából X mennyiségű LÉ-t lehet szerezni, akár csak a térkapuból.
2. A térkapu a normál portyázáson felül adta a TP-t, a kamra TP-t nem ad.
3. A térkapuból megszerzett LÉ tuti a tied lett, a kamra LÉ-t el lehet bukni
4. A térkapuból pottyantak ki ékszerek is, a kamrában ilyen nincs.
5. A térkapu max napi 6 lehetőséget jelent, a kamrának csak elvi korlátja van.

Mindkét fejlesztés nagy táp, és mindkettőből a magasabb szintű karakterek és az erősebb szövetségek profitálnak többet. Ha gond van a kínzókamrával, akkor gond van a térkapuval is és viszont. Ha a térkapu rendben van, akkor a kínzókamra is.

A kínzókamrát úgy kell felfogni, hogy az aki legyőz téged a rabolt LÉ felett még kap további LÉ-t is, ami már nem kerül levonásra tőled. Ez egy érdekes új színfolt, kicsit erős, de volt már ilyen.
A hozzászólást Petur módosította 2009.02.26. 17:35:13-kor
Pontszám: 8.75
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!