Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Cyron

Oldal: 123456789
Dátum: 2009.11.18. 21:04:29
jah, viccnek jó a "pontozókommandó", de amúgy szánalmasak csak

na sebaj, legalább nekik is megvan a napi móka
Dátum: 2009.11.18. 20:40:46
looool... most nézem mi történik itt:

1. kirohantam a törlés / butítás ellen -> lepontoztak
2. átgondoltam, és rájöttem lenne értelme a butításnak -> lepontoztak

Ezek után érdeklődnék, hogy ki és hogyan jutott el 9-es átlag környékére!
Dátum: 2009.11.18. 20:38:41
Idézet: Ricardo - 2009.11.18. 20:23:36
Sejtem. (Szerencsére van vésztartalék, ha tényleg nem lenne esélyem.)


a vész-vész-vésztartalékod is kevés ide
ideje elgondolkodnod, hogy mit veszel az Inspirátor helyett
Dátum: 2009.11.18. 20:16:43
Idézet: Ricardo - 2009.11.18. 16:43:59
Az inspirátor jó, tetszik. Kár hogy a dukát mennyiséget nem lehet kémkedni, akkor tudnám, hogy versenyben tudok-e lenni Cyronnal.

(Lehet azért átnézek az epikus ölő klánunkba 50-60 dukátért.)


Dutch: esélyed sincs, de nyugodtan nézzél át
Dátum: 2009.11.18. 20:08:31
Jerikó: bocs, valóban kicsit túlreagáltam...
Amúgy a halhatatlanság óta csak erre tartalékolom a dukátot, és nem csak 240 CSP-t költöttem dukátra, jóval többet.

Közben átgondoltam a dolgot.
Semmiképp sem kivenni, de egy kicsit korlátozni lehetne az inspirátort.

Pl. Kócos ötlete, hogy max. termelése +10 CSP/nap legyen (sőt, lehet kevesebb is akár) egész jónak tűnik.
Így alacsony szinten és top kariknak is használható marad, de nem száll el vele senki.
Azonban semmiképpen ne az osztót növeljük, úgy már használhatatlanná válna.

Amúgy kiszámoltam, ha a +5% küldibónuszos tárgyamat lecserélném epikus +20%-osra (nem a legjobb, van ennél sokkal jobb), akkor az nekem kb. annyi +LE-t hozna a konyhára, mint +3 CSP / nap.

Szóval vannak még tápos dolgok a játékban, csak ügyesen kell kihasználni az erőforrásokat.
Dátum: 2009.11.18. 08:36:19
Ja igen, hogy megértsd mi zavar engem ebben:

Irdatlan sok CSP-t költöttem el, hogy dukátot szerezzek, amiből dukáttermelő tárgyat vettem.
Ezeket a dukátokat máig halmoztam, hogy végre megvehessek egy olyan tápot, amiből ezt a sok CSP-t visszakapom egyszer (még így is jó pár hónap eltelik majd, mire plusszos leszek).

Most itt a lehetőség rá, erre ki akarod vetetni mert az tápos.
Valóban az, ezért dolgoztam és szívtam 1 teljes éven át.
A relikviák lényege hogy táposak legyenek, erre lett kitalálva.
Te hogy éreznéd magad, ha egy nagyon hosszú távú stratégiádat a célegyenesben egyetlen tollvonással áthúznák?
Dátum: 2009.11.18. 08:08:31
Idézet: Jeriko - 2009.11.17. 15:45:28
Az inspirátor über-durva lett, ezt nem szabadna játékba engedni.

10 szintel vagyok lemaradva a top1-től. ez nekem napi +5 csp-t jelent, ami kb. 10.000 LE - most, és naponta.
De azonnal felvinném a visszafogott fejlődést maximumra, és mivel Barrique-nak nincs (és jó eséllyel nem is lesz soha), egyre több csp-t fogok kapni bónuszba.

Remélem kiveszik, ha nem, Cyron fejlődése turbó fokozatba kapcsol a megvásárlása után


Turbó fokozatról csak annyit, hogy már közel egy éve Galmuszk folyamatosan ratyira ver akár napi többször is.
Ezen már semmi nem változtathat... de tudom hogy Téged ez nem érdekel, mert a szövi társad.
Engem sem érdekel, hogy Barrique vagy Ariel TGy-seket ver halomra, mert Ők meg az én társaim.
Ellenben soha semmilyen fórumon nem fúrtam semmilyen dolgot csak azért, hogy ezzel Ti gyengébbek legyetek, vagy ne kapjatok régóta áhított tápot. Sosem értettem a "dögöljön meg a szomszéd tehene" teóriát.
Miért jobb az nekem, ha a másiknak rosszabb lesz???

Valóban ezt a cuccot szeretném megszerezni, de ha sikerül, akkor sem akarom maxos VF-el tolni, épp csak annyival hogy kompenzáljam a többlet TP-t. Jó helyen érzem magamat ott ahol vagyok.

Na sebaj, ha most miattad kiveszi / legyengíti Miklós, legfeljebb abbahagyom a VÚ-t.
Több is veszett már Mohácsnál...
Dátum: 2009.11.12. 22:28:34
4 csata + 2 ÉP az valóban a ló túloldala, de ha elolvasod amit alább írtam, ugyanezt látod ott is.
ÉP áldozás egy felesleges rossz próba.
Mást kell helyette berakni.

Egyébként meg célszerű IQ-ra öltözni és -támadás / erőt adó varit berakni, ha csata van.
Dátum: 2009.11.12. 21:08:35
Endyr: ezzel nem értek egyet.
A Végzetúr ha a fene fenét eszik is, akkor is egy táporientált, optimalizációs stratégia marad fantasy környezetben.
Lehet csinosítani, egyengetni az útját hogy egy kicsit pofásabb legyen, és ne csak számokat lássunk folyton, de ettől meg ez egy ilyen játék.
Ha tetszik, ha nem, ezt el kell fogadni.

Volt olyan kaland, amiben 5 különböző szakértelmet kellett használni.
Mind az 5 olyan volt, amit alapvetően duplára turbóz az ember, nem fejleszt magasra... ezek után hogy teljesítsem normál esetben?
Az sem megoldás, ha 100 KrP-ket dobok ki az ablakon, mert a szaki próba az olyan jó móka.
Ugyanez igaz a tul. próbákra is.
Belövik az átlagot, de ez az átlag a felszereléssel együtt értendő, tehát már nem tudsz rá öltözni, ha 2-3-nál többet kér.
Az elején 30-as mászás / csapdaészlelés / zárnyitás próbák voltak, de most hogy már 20-asok a szakijaim, a próbák 60-ra nőttek!
Ha csak 1 van, akkor turbóval megoldom, de ha már kettő akkor szívok... 5-nél meg felejtés az egész.
Dátum: 2009.11.12. 08:25:53
Az elmúlt időszakban írtam már pár kalandot és oldottam is meg 10* annyit, így sikerült egy kis rálátást szerezni e témában.
Gondoltam leírom az észrevételeimet amik alapján a saját kalandjaimat megírom, illetve értékelem másokét.
Hátha segít ez jó kalandokat összeállítani.
Persze ez is szubjektív, csak az én véleményem, így lehet ezt is véleményezni.

1. minél hosszabb kalandot írj!
Engem marhára zavar, ha végre találok egyet, aztán a 3. próbával véget ér.
Személy szerint csak 8 próbásakat írok.

2. a próbák során ne elvegyél, inkább adj!
A létező legrosszabb próbák, amik konkrét áldozattal járnak: LE és ÉP vesztés, gyógyital és manaital áldozás
A legjobb próbák: csata, ebből álljon a kaland fele, tul. próba (lehet rá öltözködni, kivéve szerencse) és csak minimális szakértelempróba legyen.
Személy szerint 4 csata + max. 1-2 szakértelempróba, 1-2 tul.próba, VP áldozás (pl. varázsolsz valamit).
Ezek adják a legtöbb tápot és veszik el legkevesebb KrP-t, egyebet.
1 szakira fel lehet készülni turbózással, az sosem okoz problémát (ha meg maxos, akkor úgyis mindegy).

3. Jó helyesírás!
Ha nem tudsz helyesen írni (a szövegszerkesztő sem isten, de nagy segítség), akkor mielőbb tanulj meg!
Tudom bunkó vagyok, de ez a saját érdeked is.

4. A történet maga.
Magyarok vagyunk, szeretjük a humort! Persze ezt sem kell túlzásba vinni (vicceket mésélni teljesen felesleges).
Ne túl hosszú történeteket írj, több oldalasat csak a fanatikusok olvassák el, míg a rövid pár sorosakba semmilyen történet nem fér bele.
Ne váltsd meg a világot, célszerű apró kitérőket írni, amitől nem változik meg a játék menete és illeszkedik a világba.


Jómagam a fentiek alapján értékelem és írom a kalandokat.
Persze ez nem tükrözheti mindenki véleményét, kíváncsi lennék mások álláspontjára is!
Ide csak röviden:

A kaland értékelése legyen opcionális!
Aki akarja, az értékeli (külön gomb a befejezéskor), de akinek ideje / kedve sincs elolvasni, vagy nem érdekli az egész, annak ne kelljen egy random pontszámot adni rá (mint korábban a kvíz kérdéseknél).
Az értékelés eleve szubjektív, ne vigyunk bele még randomot is.

Én személy szerint szeretek pontozni ha van rá időm elolvasni, de ha nincs, akkor frusztrál, hogy most esetleg más értékelést adok mint amennyit a kaland ér.
Dátum: 2009.11.01. 22:37:46
Ez nekem több kalandnál is előjött már, de mindig ugyanazoknál.
Pl. Valami csillog a víz mélyén

ezt kb. 3-4 próbálkozásra sikerült összehozni... a legérdekesebb próba az volt, amikor kaland elvállalása után csak egy üres VÚ oldal egyetlen éke, a "Vissza" gomb figyelt rám
Dátum: 2009.10.05. 18:50:59
Még mindig nem működik a szívósság övem, és 7 helyett csak 6 harci köröm van!

Buktam egy rakás csatát, kevesebbet sebzek epikuson és árnypengével is pl. térkapus ellen (LE szívás), plusz a bajnokit is bebuktam.

Egy rakás LE-t vesztettem már
Dátum: 2009.10.03. 09:28:50
Nem működik a szívósság öve, csak 6 kört tudok támadni tegnap dél óta (igen, a bajnokin is így volt ).

Áááá... most hétfőig szívok.
Dátum: 2009.09.30. 23:13:03
IGEN, VÉGRE!

Ez az Miklós, pontosan ezt kérem Tőled minden összejövetelen a béta teszt óta!


Első olvasatra jónak tűnik, de pár dolgot valóban pontosítani kellene:

1. Szakértelempróbák: ahogy többen is leírták, ne kerüljenek bele bizonyos szakértelmek.
Sőt, egyszerűbb lenne ha csak pár szaki és a 3 új kerülne bele, DE!
Az új szakértelmek mindenképpen adjanak egyéb bónuszt is a kalandok teljesítésén kívül, mivel ahogy írta Mortimer is, nagyon drágák lesznek.

2. Tulajdonságpróbák: detto fontos belőni a szintet. Ha átlagot akarsz vonni egy adott szint kalandozóinka tulajdonságaiból, akkor ez kb. 50-60. szintig menne is (bár a VF itt is torzít), azonban milyen átlagot vonsz 80. szint felett, ahol minden szintre jut 1 ember?

3. Csaták: manók bizonyítottak, szerintem az jó lesz. Feltéve hogy semmilyen erőforrásba nem kerül majd sem a harc, sem a kaland elvállalása (PP, CSP)! (kivéve persze ÉP, VP)

4. Jutalom: mindenképpen legyen egy (kettő? ) új slot, amit csak innen lehet megszerezni, illetve spéci tárgyak, pl. relikviák... DE! ne az aukciós ház értékét csökkentsük azzal, hogy onnan lehet majd válogatni, az maradjon meg egy remek licitálási helynek.
A dukátok már így is erősen inflálódtak... amit az elején 115 dukátért vettem meg (aukciós bérlet), az a 2. alkalommal 500 felett kelt el, 3. alkalommal meg már simán 1000 körül lesz.
Ha ezt tovább gyengítjük, már közröhej lesz aukció.

5. Kristálypont: továbbra is úgy gondolom, hogy NE ebből lehessen kalandot írni. Ez egy olyan erőforrás, amiről korábban nagy tápot emlegettetek... ez bizony nem az. Duplán kell megdolgoznom azért, hogy egyszer jutalmat kapjak!

Lehetne akár olyasmi is, mint a KF-en megvalósult: speciális tápokat lehet belőle venni (kérdezd Macit ). Vagy esetleg bizonyos váltószámokkal bármire át lehessen váltani.
LE, dukát, CSP, PP, akármi...

6. Kalandírás: Szvsz lehetne egy olyan hozzáállás, hogy aki teljesített már 10 kalandot, az írhat 1 újat. Gyak. ugyanaz mint a kvíznél.
Nagyon erős szűrés kell mind helyesírás, mind értelmezés / bonyolultság szempontjából.
Azonban aki lektorálja, az azért ne legyen már annyira lusta, hogy 1-2 apró hibáért visszadobja az egészet. Javítsa ki!
Egy hosszú kalandnál hatványozottan előfordulhatnak helyesírási hibák, senki sem tökéletes!
Természetesen rengeteg hibával nyugodtan vissza lehet dobni, nem kell vele órákat tökölni.

Hirtelenjében ennyi... ja igen, mikor lesz kész?

FOR THE GAMERS!
Dátum: 2009.09.18. 22:25:29

Na, már ezért megérte reggel felkorbácsolni a poshadt állóvizet!

Idézet: Failure - 2009.09.18. 20:56:01
jajaja!
Most már mindent értek. Tehát ne akarjam érteni a "gyúrunk vazze" szekciót, ahogy ők se fogják érteni az "üss meg tiszta erődből" szado-mazo klub feltétlen híveit, így értsem?

Javasolnám két új tárgy lekódolását: az egyik egy sima tükör... aki megszerzi, és a gyúrunk vazze szekció oszlopos tagja, minden statjára +5-öt kap, mert saját kiválóságának látványa ennyire felcsigázza.
A másik tárgy egy sima csalán, ezt a másik szekció tagjai használják arra, hogy egymás nemiszerveit csapkodják vele, hatása ugyanúgy +5 mindenre, csak a hatásmechanizmus tér el, mert ők másban lelik örömüket.
Mindkét tárgy érdekessége, hogy ha valamilyen véletlen folytán nem a megfelelő szekció tagja használja a tárgyat, akkor nemhogy +5-öt nem kap, de kimondott negatív hatásként -10 mindenre, és napi kötelező közös fórumhasználat sérelmeik megfogalmazására.
Dátum: 2009.09.18. 07:52:22
Idézet a mai csatából, csak hogy értsétek miért nem kapkod a sas nyulak után:

---------------------
Ellenfeled épp pihent. Ez kemény csata lesz! [...]
Védelem itala erősíti. Tombolva vetitek magatokat a csatába.
Maedhros feléd dob egy kataklizma varázslatot. Félrevetődsz. Csak 12 pontnyit sérültél. Az állataid 1 életpontot sebződtek.
[...]
Erősen markolva fegyveredet, elsöprő erejű támadást indítasz. 517 pontnyit sebeztél. Kritikus sebzés! Lélekenergiát szívsz el ellenfeledtől! (+129 lélekenergia) Tishan, Doomer, Hellborn és Atlasp is támadnak. 3 támadással 241 életpontot sebeztek.
Regenerálsz 6 életpontot.
Maedhros vicsorogva sújt rád a Végzetpengével. Melléütött!
[...]
A csatában összesen 4308 sebzést okoztál, és 42 sebzést kaptál. Elhurcoltad ellenfeledet a kínzókamrába.
---------------------

Erre mondtam azt, hogy értelmetlen a háború.
Nem azt tükrözi amit a valóság mutat.
A nyulak kb. 2:1-re álltak amikor gondolva a kisebb Légiósok életére, inkább átadtunk 7 órányi LE-t a kutunkból hogy ne szívja a vérnyúl tovább a nagylábujjunkat.

Ez idő alatt egyetlen nyulat sem láttam, mind rejtőzött a vackában, holott egyedül gond nélkül végigverném az egész bandát.
Ez most nem nagyképűség, hanem a puszta tény.
Semmi élvezet nem lenne benne, csak hideg precizitás.

Személy szerint mindennemű háborúnak ellene vagyok, ami nem a Kristályok ellen folyik!
Valakinek jó, valakinek nem jó, de olyan nincs hogy mindenkinek jó vagy legalábbis nem rossz!

A középmezőnyben lehetett szép háborúkat vívni, közel egyenlőket... de itt már ez semmiről nem szól csak a bujdosásról meg a mészárlásról.
Dátum: 2009.09.15. 07:01:18
Morti, látom Te sem érted a háború lényegét itt a VÚ-n.
Akármit tennénk (mármint értelmeset), valszeg csak sokkal nagyobb áldozatok árán (pl. katakomba) tudnánk talán lenyomni a nyulakat.
Mindezt nem azért mert erősebbek, hanem mert annyival kisebbek.
Sokszor és sokan mondták már, hogy az elbújás egyben fegyver.
Ha a társaidat ütheti olyan akit Te nem tudsz ütni, akkor Ő jelentős előnyben van Veled szemben.

A Légió már bő fél éve visszavonult a hadszíntérről mert belátta hogy a háború rendszere a játékban nem a dicsőséges háborúknak kedvez, hanem a sunyi alattomosaknak vagy az irdatlan erőfölénnyel rendelkezőknek.
Lehetne nekünk is vagy 100-al több győzelmünk, de minek? Értelmetlen vérontás csak!

Az utolsó igazi "háborút" az Elit Hordával vívtuk.
Mindkét fél tisztelte a másikat, betartottuk a közösen kreált szabályokat, és büszkén vállalta mindenki a végeredményt! Tiszteltük és gratuláltunk a győztesnek és a legyőzöttnek egyaránt!
Nem kellett se jutalom se büntetés, sokkal jobb szórakozás volt mint egy ilyen ninja vadászat.

Szívem szerint inkább törölném a háború rendszerét és vagy gyökeresen megreformálnám, vagy végleg elfelejteném.
Szerintem a jelenlegi játékosmezőnnyel nem tudsz olyan rendszert összeállítani ami elfogadható lenne mind az agresszornak mind a védőnek.


Idézet: Mortimer - 2009.09.14. 23:23:15
Na dobtam is gyorsan egy levelet Miklósnak, hogy csináljon valamit, háborúzni akarok

1. Nyeremény drasztikus megnövelése.
2. Pusztítás citadellájának hasonló megerősítése.
3. A vesztes fél kára ne nőjjön azért ezzel egyenes arányban, hiszen nem a szivatás, hanem a játékélmény növelés a cél. De az sem normális, hogy a nyereményeteket az Azúr lélekkútja 7 óra alatt visszaregenerálja. Ennél azért nagyobb büntetés kell, érezze mindkét fél, hogy van tét.
Dátum: 2009.09.15. 06:35:53


Idézet: Aderrick - 2009.09.14. 22:56:05

"Mijazördög? Hogy én már nem optimalizálok?! Na lesz itt haddelhad!"

Rózsaszín Nyuszitappancs:

Hadat üzentetek az Azúr Légió szövetségnek. A háború 2009.09.14. 09:58:32-kor kezdődik. Tegnap, 21:58

az Azúr Légió szövetség kapitulált, győztetek! Jutalmatok +338257 töltődés a szövetség Lélekkútjába. Ma, 22:29
Dátum: 2009.09.14. 08:23:13
Kedves Awenhai,

ha megtanultad hogyan értelmezd a sorokat és a matematikai képleteket, akkor kérlek jelezd felém.
Készségesen elmagyarázom Neked 4-edszer is, hogy mi a vadászat és a sajtolás képlete a játékban.

De addig is javaslom olvasd el még egyszer (vagy inkább többször) a korábbi leveleimet, benne van minden.

Eddig sem sírtam, ezután sem fogok.
Mint mondottam volt azt nehezményezem, hogy a kemény munkát büntetik, a minimálisat pedig jutalmazzák.
Ahogy István is írta, ha mindenki megállt volna a minimumnál, most is a 2. fázis közepén böködnénk egymást, hogy "naaaa, üssétek mááááár, nekem nem éri meg"!

Erről mindig egy mondás jut eszembe egy társaságból: "Főzzünk teát, hozok vizet!"
Oldal: 123456789