Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: RSzNyT
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: RSzNyT
81. hozzászólás - 2009.09.18. 21:11:35 (Válasz Mortimer #80 hozzászólására.)
A napi 2-300 tp, amit a csp-vel bukok az max 1 szint egy hónap alatt. Amint úgy érzem, hogy elég LÉ-t portyáztam ahhoz, hogy magasabb szinteken is megálljam a helyem, majd szingulárissal pótlom az itt elpazarolt tp-t.

Viszont Te tudod a legjobban, hogy arrafelé egy karakter nem kap túl sok támadást, pláne nem felülről így bőven van ép-je 15-25 pp-t ellőni a KH-ra. Én, hála a népszerűségemnek napi 10-30 támadást kapok, attól függően, hogy mennyi időt töltök portyalistában. Emiatt még portyában is kevesebb tp-t szerzek. (Ezzel csak azt akartam magyarázni, hogy nem lenne elég a dukát vádárlás abbagagyása ahhoz, hogy közeledjek a TOP-hoz.)

Viszont ez már nagyon off téma.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 7.94
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: RSzNyT
82. hozzászólás - 2009.09.18. 21:28:19 (Válasz Ricardo #79 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.09.18. 20:59:22
Több tp-t úgy sem tudok szerezni, mint az első 35 karakter. Azért ők az első 35. Legalábbis csp-vel. Az aukciós házban viszont lehet olyan tárgyat szerezni, ami kiugrásra adhat lehetőséget.


Hat ez sem epp a topik temaja, de nalam biztos, hogy tudsz tobb TP-t szerezni. En a PP-imbol atlag 50 TP-t ha ki tudok hozni, az jo. De nem tudok. Ha egy 68-as kari egy masik 68-ast megut maxos szinglivel, az ugye 100+ TP.
Ezt 25 PP-re levetitem, az +1000 TP/nap hozzam kepest. Persze ha a tophoz kozelitesz, akkor ez egyre nehezebben kivitelezheto.
Pontszám: 6.77
népszerűDragon HUNterFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: RSzNyT
83. hozzászólás - 2009.09.18. 22:22:39
Csak azért írok, hogy más neve is szerepeljen itt.

Komolyabbra forditva a szót a KHsokból se tud mindenki annyit profitálni, mint azt a lentebb lévő karik gondolják. Átlagban, ha 20TP jön egy portyából ellenük az már jónak számit mert szinte folyamatosan 60% alatt mozognak 1-2 kivételével. A LEről meg csak annyit, hogy 60 és 80%-soktól is "raboltam" NULLA LE-t.
Szingul szakim nekem sincs, hiszen így is fogynak el a karik körülöttem.

Hogy azért a topichoz is hozzászóljak (ma lett vége a háborúnak a Nyuszsokkal ):

Elég szívásnak érzem, hogy ahányszor legyőzöm a büntetővel rendelkező karit 1 CSP-m odalesz!
Ha naponta egyszer, amikor elviszem kamrába, az még talán belefér, de HÁBORÚban, amikor elvileg óránként üthetem?
A másik szívás amikor a háború kitörésekor ilyen üzenetet kapok:
"Nincs értelme megtámadni a karaktert, mert 0 lélekenergiát szereznél tőle."
Ő meg full ÉPvel vígan csapkodhat.
A különböző büntetők és védelmek háborúban??? Persze, hogy inkább kapituláció és veszendőbe megy valamennyi (mondjuk az én kb. 2 napi manakonstrukciós mennyiségű) LE.........
Pontszám: 6.31
fórumozóCyron
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: RSzNyT
84. hozzászólás - 2009.09.18. 22:25:29 (Válasz Failure #77 hozzászólására.)

Na, már ezért megérte reggel felkorbácsolni a poshadt állóvizet!

Idézet: Failure - 2009.09.18. 20:56:01
jajaja!
Most már mindent értek. Tehát ne akarjam érteni a "gyúrunk vazze" szekciót, ahogy ők se fogják érteni az "üss meg tiszta erődből" szado-mazo klub feltétlen híveit, így értsem?

Javasolnám két új tárgy lekódolását: az egyik egy sima tükör... aki megszerzi, és a gyúrunk vazze szekció oszlopos tagja, minden statjára +5-öt kap, mert saját kiválóságának látványa ennyire felcsigázza.
A másik tárgy egy sima csalán, ezt a másik szekció tagjai használják arra, hogy egymás nemiszerveit csapkodják vele, hatása ugyanúgy +5 mindenre, csak a hatásmechanizmus tér el, mert ők másban lelik örömüket.
Mindkét tárgy érdekessége, hogy ha valamilyen véletlen folytán nem a megfelelő szekció tagja használja a tárgyat, akkor nemhogy +5-öt nem kap, de kimondott negatív hatásként -10 mindenre, és napi kötelező közös fórumhasználat sérelmeik megfogalmazására.
Soul Reaver - Azúr Légió
Pontszám: 7.49
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: RSzNyT
85. hozzászólás - 2009.09.18. 22:32:32
Nyihahahaha Néha érdemes visszanézni a fórumra Lányomat idézve: "Ugye milyen vicces?"
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.09.18. 22:32:41-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.28
népszerűConstantinFérfi
Végzetúr mester
324 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: RSzNyT
86. hozzászólás - 2009.09.19. 02:22:32
Valaki árulja már el mit lehet veszíteni ha valaki felveszi a kesztyűt? Mert mást nem hallok mint nem éri meg háborúzni?
Pontozz le és biztos pityeregni fogok
..
*****
Pontszám: 8.15
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: RSzNyT
87. hozzászólás - 2009.09.19. 03:58:59 (Válasz Constantin #86 hozzászólására.)
Na kepzeld el, hogy maratonit futsz.. Felepited a taktikad, figyeled az ellenfeleidet, beosztod az erod.. Szepen az elbolyban is vagy, amikor a bokorbol elougrik egy kajla fulu nyul, es elkezd repaval dobalni, hogy adjal neki kaposztalevelet.. Ezzel kizokkent az utembol, elrontja a taktikadat, es az erotartalekaidat is feleled, mikozben a repkedo repak elol ugralsz.. Ennek eredmenyekent az igazi ellenfeleid szepem elkezdenek elfutni melleted.. Ha nem akarsz lemaradni, inkabb odaadod az igenyelt kaposztalevelet, amugyis inkabb a mezes muzli szeletet akarod megenni, abban tobb az energia... Mondjuk a masik megoldas, hogy felrerugod a nyulat, de ebben a megoldasban nagy a serulesveszely...
Amugy a filozofiai kulonbseg kozottunk az, hogy Te azert fejlodsz egy iranyba, hogy harcolj, mi azert harcolunk, hogy fejlodjunk.... Remelem ertheto..
A hozzászólást Solina módosította 2009.09.19. 04:00:01-kor
Pontszám: 6.92
népszerűFailureFérfi
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: RSzNyT
88. hozzászólás - 2009.09.19. 10:37:18 (Válasz Solina #87 hozzászólására.)
Solina, a szavakat amik elhagyják billentyűzeted, azokat értem, csak tényleg, az ideát nem.
Mint pár hozzászólással ezelőtt vázoltam, minek a stat, ha nem használod? Hova a futóverseny, ha nincs célja? Mert mi a célja? Nálatok legyen a HT? Előbbre legyél a toplistán?
Oké, valakitől megkaptuk már, hogy a statot nem csak a többi végzetűr ellen lehet használni, hanem például epikus ellen is. Kiváló! Nade, az epikus mit hoz neked ajándékba? Stat növelő ereklyéket! Ördögi kör... Azért csinálod, hogy ugyanazt jobban csináld?
Olyan ez, mintha iskolába járnánk, ahol mindenki törekszik arra, hogy jó jegyeket szerezzen, mert az majd nem árthat a továbbtanuláshoz, csak az iskolának sosincs vége, mindig van egy újabb osztály felettünk. Ha meg valakik közben unalmukban kidobóznak, akkor az eminensek duzzognak, hogy így nem lehet tanulni.

A futóverseny, meg eközött az a különbség, hogy egy futóversenyen megreklamálhatnád a bokorból előugró nyulat, hogy naaa, így nem lehet futni, mert dobálnak.
Ez viszont itt egy olyan spéci futóverseny, hogy a bokorugró nyulak legálisan vannak jelen, benne vannak a futóverseny szabályaiban, nem pedig zavaró körülményként. A bokorugró nyúlnak pont akkora a létjogosultsága, mint a futónak, és két eset van:
vagy a futó sem reklamálhat, hogy dobálja a nyúl, és akkor a nyúl se tépheti a száját, hogy ezek itt elfutnak előle, vagy ha a futó reklamál a dobálók miatt, akkor a nyúl pont ugyanúgy fanyaloghat, hogy itt mindenki futkározik, ahelyett, hogy répát dobálna.

Sőt, az igazat megvallva, ez nem is futóverseny. Rossz analógia. Ez itt szabadfoglalkozás, ahol van aki futni szándékozik, van aki meg futva dobál, mert azt is lehet.
s1: Fekete Macska Mocska
Pontszám: 6.81
népszerűFailureFérfi
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: RSzNyT
89. hozzászólás - 2009.09.19. 10:42:40 (Válasz Constantin #86 hozzászólására.)
mit, mit... hát ÉP-t! VP-t! Ne adj Isten, még LÉ-t is, ha véletlenül lötyög épp a szütyőben valamennyi. Ha randa büntető van nálad akkor - félve merem csak kimondani - CSP-t! Versenyfutás közben nagyon veszélyes ilyen dolgokat veszíteni, mert még lemaradsz a végtelen futóversenyben.
A helyzet viszont az, hogy a középmezőnyből lehet kiválóan répát dobálni az elöl haladókra, és még azt is látod, ahogy szitkozódva bukdácsolnak, répára lépnek, és kiabálják, hogy "ott! ott!". A többiek meg kérdezik, hogy "hol? A nyúlon túl?".
s1: Fekete Macska Mocska
Pontszám: 6.81
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: RSzNyT
90. hozzászólás - 2009.09.19. 12:07:52 (Válasz Constantin #86 hozzászólására.)
Idézet: Constantin - 2009.09.19. 02:22:32
Valaki árulja már el mit lehet veszíteni ha valaki felveszi a kesztyűt? Mert mást nem hallok mint nem éri meg háborúzni?


Leginkább szabadidőt. Ahoz, hogy egy kisebb és hiperaktív szövetséget legyőzzön az ember, nem kevés időt kell a gép elött tölteni. Azt lesni egész nap, hogy mikor bukkan fel valaki aki üthető.
Én is visszakérdeznék:
Mégis miért érné meg ezt művelnünk akár két héten keresztül?
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.07
népszerűConstantinFérfi
Végzetúr mester
324 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: RSzNyT
91. hozzászólás - 2009.09.19. 12:45:22 (Válasz Ariel #90 hozzászólására.)
Durván 2000 szövi van Vu-n..
Ebből 75-nek van 15-nél több tagja...
Gondolom van még néhány száz amelyik inaktív...
De így is érdekes a mérleg nyelve.
Pontozz le és biztos pityeregni fogok
..
*****
Pontszám: 8.49
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: RSzNyT
92. hozzászólás - 2009.09.19. 13:03:17 (Válasz Constantin #91 hozzászólására.)
Én a saját esetünkről beszéltem, nem általánosságban.
Van egy olyan réteg, ahol érdemes háborúzni, és nyerni lehet rajta. De akkor sem a hiperaktív szövik ellen. De ahol már bejön a manakonstrukció, és ingyen terem a LE, elveszti jelentőségét a háborús zsákmány, és minél több időt fordít egy háborúra az ember, annál többet bukik rajta. LE-t, pp-t, csökken a konstrukciója, de leginkább időt.
Mennyit nyerhettünk volna tőletek? 50-100k LE-t maximum. Ennyiért nem érdemes két hétig 30 embernek folyamatosan azt kuksolni, hogy épp van-e üthető ellenfelünk, katakombázni, vagy láthatatlanságba vonulni. Plusz nem is szórakoztat. Akkor minek foglalkozzunk vele?
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.11
népszerűFailureFérfi
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: RSzNyT
93. hozzászólás - 2009.09.19. 13:44:34 (Válasz Ariel #92 hozzászólására.)
Én teljesen egyetértek!
És mindenki mást is erre buzdítanék! Ne foglalkozzanak a háborúikkal. Idő, és erőforráspazarló.
Éppen ezért, minden olyan esetben, ha hadat üzennénk nekik, kapituláljanak! Mindenkinek jobb az úgy.
Csak a bolondok és az időmilliomosok háborúznak, a tappancs pedig garantáltan az első kategória, nem pedig a második.

(zárójeles megjegyzés, mert nem tudom megállni, szóval, az azért mindig röhejes, amikor egy online játék játékosa azon kesereg, hogy egy online játék túl sok időt emészt fel, ilyen, meg olyan okokból. Végeredményben, minden ilyen céltalan játék alapvetően időtöltésre való. Olyan ez, mint számonkérni a tengeren, hogy vizes.)
s1: Fekete Macska Mocska
Pontszám: 5.86
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: RSzNyT
94. hozzászólás - 2009.09.19. 14:14:09 (Válasz Failure #93 hozzászólására.)
Miért röhejes az, hogy nem akarok a játék azon részével (lesni, hogy épp van-e üthető célpontom) napi 8-10 órát foglalkoztatni ami nem szórakoztat? Miközben tudom, hogy ha megnyerem a háborút, akkor is csak vesztek rajta.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.11
népszerűFailureFérfi
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: RSzNyT
95. hozzászólás - 2009.09.19. 14:22:04 (Válasz Ariel #94 hozzászólására.)
jó, hát nézd, tulajdonképpen nekem nem célom meddő vitát folytatni valamiről, amiről egyébként kár is vitatkozni. A tappancshorda tagjai nyilván gépek, és mind napi 14-16 órát végzeturaznak, természetes dolog. Főállású VU játékosok, és Miklós szponzorál minket.

Egyébként amit megfogalmaztam, általánosságban tettem, és nem csak a háborúra, hanem az általános nyivákolást illetően. "jaj, túl sokáig tart vadászni, jaj túl időigényes a háború, jaj, miért nem lehet az epikust gyakrabban ütni".
Nem tudom, biztos csak nekem vicces, hogy elkezdenek az urak egy szabadidős tevékenységet, aztán meg azon keseregnek, hogy az nekik idejükbe kerül. Tényleg egyedül én látom ezt mókásnak?
s1: Fekete Macska Mocska
Pontszám: 6.00
népszerűConstantinFérfi
Végzetúr mester
324 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: RSzNyT
96. hozzászólás - 2009.09.19. 15:15:27
Manakonstrukció miért csökkenne? Pp-t így is elhasználjátok gondolom a kamra miatt.
A csp felhalmozódik, nem veszik el.
Még mindig nem értem. Nem lehet hogy csak a "top"(hogy ez mi az is rejtély) megmagyarazza a bizonyítványát szép míves hasonlatokkal?
Pontozz le és biztos pityeregni fogok
..
*****
Pontszám: 7.12
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: RSzNyT
97. hozzászólás - 2009.09.19. 15:25:06 (Válasz Constantin #96 hozzászólására.)
Ahogy nézem, a most indított gyors háborúitokat megnyertétek. Én már nálunk is rég benyomtam volna a kapitulációt, olyannyira érdektelennek tartom az egészet. Ha az Azúron 350ezret hoztatok, akkor rajtunk felét fogtok, és ennél az én egyedüli egy napi építésem több. Nem érdemes emiatt bárkinek is stresszelnie, emiatt leveretnie magát, vagy figyelnie arra, hogy mikor kerül 15% fölé. Én sem örülök hogy így van, én azon vagyok, hogy ez megváltozzon.

Egyébként csak azért vagyunk egálban, mert már egy hónapja leszervezett a banda egy balatonboglári összeröffenést, és aki katakombában van, az nem a háború miatt teszi ezt, hanem mind ott bográcsozik már tegnap óta. Más esetben szerintem már nyertetek volna.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.09.19. 15:33:49-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.48
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: RSzNyT
98. hozzászólás - 2009.09.19. 16:03:35
A manakonstrukció durván lecsökken, ha nem mágiás cuccban végzed. Háború alatt viszont nem flangálhatsz órákon át mágiás cuccokban, mert laposra vernek. A pp azért bukta, mert 99% hogy az ellenfélnél nem lesz LE, vagy épp védelem italára kell költeni, hogy ne kelljen 15% alatt bujkálni. A csp egy darabig halmozódhat persze, de ha katakombában vagy, esetleg láthatatlanul kell maradnod, és a háború elött is volt már felhalmozva csp, akkor nagyon könnyen túlcsordulsz. Arról nem is beszélve, hogy milyen ütemben szaporodik a büntető és hasonló társai.

Nyilván Ti sem a pár százezer LE-ért háborúztok, hanem azért mert élvezitek. Mi nem élvezzük, ezért nem tesszük. Ráadásul ha nagyon összekaptuk volna magunkat, és netán nyerünk két hét alatt, akkor sem lett volna több a nyereményünk kb 50k LE-nél, miközben egymagam 50x ennyit konstruálok a két hét alatt.

Sokan szeretnek háborúzni, ezt aláírom. De egyre több olyan szövetség lesz, ahol ha nem önmagáért a háborúért üzen hadat egy szövi a másiknak, akkor nem éri meg belevágni. Ahogy egyre több szövetség használ manakonstrukciót, egyre kevesebbet ér a háborús nyeremény, és ez nem csak a nagy létszámú szövetségekre igaz.

Ezért nyitott külön topikot Mortimer a háború rendszerének módosítására. Nem pedig azért mert fájna nekik vagy nekünk az a pár százezer LE amit elbukunk.
Az lenne a célja, hogy olyan háborús rendszerünk legyen, ahol minden szövetségnek megéri foglalkozni a háborúval. Inkább próbáljatok ti is azon gondolkozni, hogyan lehetne javítani a mostani rendszeren, ne csak azt hajtogatni, hogy jó ez így és egy szövi vagy konstruáljon, vagy háborúzzon.
Ha hosszútávon is háborúzni szeretnétek, és azt akarjátok, hogy izgalmas háborúitok legyenek fél év múlva is, akkor ezen kéne törjétek a fejetek. Mert ha a mostani rendszer megmarad, pár hónap és nem lesz akivel háborúzni tudtok majd.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.72
kedvelt tagMaximussFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: RSzNyT
99. hozzászólás - 2009.09.19. 16:37:21
Tény, hogy egy nagy szövetség esetében a 350k LE az nem veszteség, mert pár óra alatt visszatölt 1., 2. 3 tag többet konstruál egy nap. A mi esetünkben viszont sokat számít ez a 350k LE, legalábbis nekem. Nem szeretek konstruálni, bár "muszály", így inkább a háborús bevételre tekintek úgy, mint amit beépítek. Furcsa felfogás, de ez van:P

Amúgy számomra majdnem hogy mindegy az, hogy random 10 embert kamrázok vagy 10 háborús célpontot. Általában HT-s áldozatot nem sikerül zsákmányolnom, időm meg nincs mindig azt lesni, ki bukkanhat 15% fölé, aki vadászott épp aznap.

Amúgy, ha a Tappancs nem háborúzna, akkor mit tudnánk csinálni? Epikus a szövetség nagy részére már kilőve, tehát csak vadásznánk, sajtolnánk és konstruálnánk. A kvízolimpia számomra manapság már nem nyerő, mert sokan jobbak nálam, bajnoki viadal szintén nem jön számításba, mert Minosa Torres-t valószínűleg sosem verem el viadalon, hogy többekről ne is szóljak:)

Innentől fogva a háborúk nélkül értelmetlen lenne a játék, mert az egyéni portyákon kívül nem lenne sikerélményem.

Szóval alapvetően meg lehet érteni a Légiósokat, hogy lelassította volna őket ez a háború és mivel nem volt érdekük, nem vették fel a kesztyűt. Csak azt is fogadjuk el, hogy a Tappancs nagy részének már csak a háborúzás, ami sikert jelenthet és ha toplistán elől lévő szövetséget győzünk is le (mind1, hogy 1-2-300k LE-t hozunk), az élmény hatalmas. Én becsülöm a Légiósokat azért, amit véghez vittek/visznek és ha nem érdekli őket a vereségük amúgysem, akkor legalább hagyják, hogy mi élvezzük a SZÁMUNKRA sikert jelentő győzelmet.

Persze, ez csak az én személyes véleményem:)
V1: MaximuSS - Azúr Légió
Pontszám: 8.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: RSzNyT
100. hozzászólás - 2009.09.19. 16:45:14 (Válasz Maximuss #99 hozzászólására.)
"ha a Tappancs nem háborúzna, akkor mit tudnánk csinálni?"

Háborúzzon csak nyugodtan. A szövetségi epikus változtatásának igényét többször, több helyen felvetettem, ebben is egyetértünk. Az, hogy csak VF-es nyerhet már olimpiát az még nem jutott eszembe, de biztos amiatt is balhéznék, ha érintene a dolog. (Szerintem simán megér egy bővebb felvetést, megoldási javaslat nélkül is, hiszen minden hasonló módosítási ötlet több hónapos vajúdáson esik át. Nem lenne baj, ha ez is bekerülne a köztudatba.)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.71
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője