Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: RSzNyT
népszerűConstantinFérfi
Végzetúr mester
324 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: RSzNyT
41. hozzászólás - 2009.09.18. 09:59:29 (Válasz Ariel #40 hozzászólására.)
Rosszul tudod:)
Pontozz le és biztos pityeregni fogok
..
*****
Pontszám: 6.83
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: RSzNyT
42. hozzászólás - 2009.09.18. 10:00:20 (Válasz Damage #39 hozzászólására.)
Talán nem járnának ide az egyetemisták, ha nem azzal hősködnének a másodikosok, hogy megverték az elsős tagjaikat.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.07
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: RSzNyT
43. hozzászólás - 2009.09.18. 10:10:04 (Válasz Ariel #42 hozzászólására.)
Az osztálynaplótok szerint akkor az első osztály létszáma 14 fő.
Woodranger, Darken_Shang, Sanya a végzet ura, Noked, dzsusz, Gorakh, Tadpole, Dess, Ariella, Draak Hoggelde, Zoidberg, Gita, Sasu, Nick Aragua.
Hiányzik 2 fő (katakomba).
Csókolom ez több, mint a szövetség fele.
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 5.32
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: RSzNyT
44. hozzászólás - 2009.09.18. 10:24:25 (Válasz Damage #43 hozzászólására.)
Valóban, így már tényleg hősködésre ad okot a győzelem...
Miközben a Ti osztálynaplótok szerint Tündeköves Glórin, Maedhros, Darksol, Damage, Szemtelen Karom és Bazor fia Borog helye már rég az egyetemen lenne, de inkább maradtak a második osztályban...
Ez szintén a szövetség fele.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.87
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: RSzNyT
45. hozzászólás - 2009.09.18. 10:30:41
sztem mind tuloztok, mert ami most itt folyik az maximum ovodas szinvonal...
Pontszám: 7.24
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: RSzNyT
46. hozzászólás - 2009.09.18. 10:42:41 (Válasz Ariel #44 hozzászólására.)
Megtisztelsz!

Viszont még mindig tele vagyok elméleti kérdésekkel...
Tulajdonképpen mennyi az a 34 egyetemista?
Ha a szövetségünk fele legyőzi a szövetségetek felét, aminek a másik fele nem járul hozzá aktívan a többiek védelméhez, mivel elhanyagolhatónak tekinti a veszteséget, akkor megnyertük az ellenetek zajló szövetségi háborút vagy sem?
Miért számít hősködésnek, ha leírjuk, hogy nyertünk?
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 6.60
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: RSzNyT
47. hozzászólás - 2009.09.18. 11:05:16 (Válasz Damage #46 hozzászólására.)
Véget ért az ELIT háború is. A magam részéről szeretném megköszönni Marcsának és Rockatanskynak, hogy izgalmassá tették!
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 5.25
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: RSzNyT
48. hozzászólás - 2009.09.18. 11:08:43 (Válasz Constantin #37 hozzászólására.)
Idézet: Constantin - 2009.09.18. 09:42:13
Utána pedig elmennek szólni az igazgató bácsinak, hogy már nem jó ez így...


Ilyesmi nem tortent.
A haboru jelenlegi formajaban megrekedt. Nem jo, de jobb mintha nem lenne. Tudomasul kell venni, es eszerint jatszani.
Pontszám: 6.64
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: RSzNyT
49. hozzászólás - 2009.09.18. 11:17:54 (Válasz Endyr #45 hozzászólására.)
Idézet: Endyr - 2009.09.18. 10:30:41
sztem mind tuloztok, mert ami most itt folyik az maximum ovodas szinvonal...


Nem kene beszolni az ovodasoknak.
Pontszám: 6.91
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: RSzNyT
50. hozzászólás - 2009.09.18. 11:18:53 (Válasz Damage #43 hozzászólására.)
Nezd ez tipikus asszimetrikus haboru.. Egy kicsi, gerilla/partizan taktikara tenyesztett szovetseg haboruzik egy inkabb regularis hadsereghez hasonlito szovetseggel.. Nyers eroben szerintem 10-1-re hoznank egy haborut... De a rendszer lehetove teszi, hogy Ti vedve vagytok a tankok, nehezbombazok ellen, mig a mi kikepzokozpontjainkat, utanpotlas vonalainkat szabadon tamadhatjatok.. Mivel a rendszer megengedi, es Ti ezt ki is hasznaljatok, taktikai folenyben vagytok, amit a Ti energia befekteteseteknek a tobbszorose aran lehetne csak kiegyensulyozni a mi oldalunkrol.. Nem biztos, hogy erdemes ezert penzt, fegyvert, paripat aldozni.. Inkabb lehet, hogy alapitani kene alatok egy alszovetseget, csupa pokbol, VF-esbol, akik allulrol farmolnanak titeket...
Pontszám: 7.08
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: RSzNyT
51. hozzászólás - 2009.09.18. 11:21:52
Én alapvetően élvezem a Tappancsok elleni háborút. 32 / 68 az állás jelenleg nekik, tehát nincs kétségem afelől, hogy ki fog nyerni. Ugyanakkor tisztában vagyok azzal is, hogy jelen harcrendszerben ők a legerősebb háborúzó klán, tehát arra kell törekednem/törekednünk, hogy őket le tudjuk győzni. Előbb-utóbb sikerülni fog.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 8.76
népszerűConstantinFérfi
Végzetúr mester
324 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: RSzNyT
52. hozzászólás - 2009.09.18. 11:24:44 (Válasz Ricardo #51 hozzászólására.)
Legalább van aki nem számológéppel játszik:)
Pontozz le és biztos pityeregni fogok
..
*****
Pontszám: 6.29
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: RSzNyT
53. hozzászólás - 2009.09.18. 11:32:19 (Válasz Ariel #40 hozzászólására.)
(Bocs, nem vettem észre a hszt, egyébként viszont téves - én mindenkit felpontozok)
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 6.30
népszerűConstantinFérfi
Végzetúr mester
324 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: RSzNyT
54. hozzászólás - 2009.09.18. 11:49:58 (Válasz Kocos #49 hozzászólására.)
Ebben és Ariel hsz-ében látszik mennyire más szemszögből néztek mindent, mint az átlag pór játékos
Pontozz le és biztos pityeregni fogok
..
*****
Pontszám: 6.09
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: RSzNyT
55. hozzászólás - 2009.09.18. 11:51:01 (Válasz Constantin #54 hozzászólására.)
Idézet: Constantin - 2009.09.18. 11:49:58
Ebben és Ariel hsz-ében látszik mennyire más szemszögből néztek mindent, mint az átlag pór játékos


Ezt a 49-es hozzaszolasomra valaszoltad?
A hozzászólást Kocos módosította 2009.09.18. 11:51:12-kor
Pontszám: 6.77
kedvelt tagMaximussFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: RSzNyT
56. hozzászólás - 2009.09.18. 12:18:22
Lehet én tudom rosszul, de a szövetség nem azért van, hogy a tagok segítsék egymást? Ha a háborúban nem érintett "egyetemista" tagokat érdekelné a szövetségük, akkor bizony segítették volna azokat, akiket látjátok, hogy támadunk. A szövetség nem csak az építésről meg az epikusról szól...Nem vettétek a fáradtságot, hogy a játék nyújtotta taktikai elemeket kihasználjátok, innentől kezdve nincs értelme azt írogatni, hogy azért nyertünk mert, sokkal gyengébbek vagyunk, bla_bla....lehet néhány tagotoknak az egyéni dolgai magasabban helyezkednek, mint a szövetség ügyei
V1: MaximuSS - Azúr Légió
Pontszám: 6.96
népszerűFailureFérfi
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: RSzNyT
57. hozzászólás - 2009.09.18. 13:00:18
Elég meddő vita ez, amiben abszolút igazság úgysincs.
Persze, a tisztelt egyetemistáknak (ami egyébként egy teljesen elhibázott tekintélyelvű analógia, ami megint azt feltételezi, hogy aki szintben megnőtt, az a kemény gyerek, az erő nyerő, és aki nem vele akarja pépesre veretni magát, az sunyi módon játszik...) biztos rémes bosszúság, hogy itt egyesek merő élvezetből szórakoznak velük, nade lássuk be, a játéktechnikai lehetőség adott, és az is adott, hogy valakik ezzel a lehetőséggel szeretnek élni.
Természetesen elhangzott, hogy nekik nem éri meg erőfeszítéseket tenni azért, hogy ne verjék meg őket, mert amennyit veszítenek a kútjukból, azt egy karakter 1-2 nap alatt megkonstruálja, tehát az egész teljesen érdektelen... Nyilván nem volna ez így, ha a konstrukció nem hozott volna olyan játéktechnikai kiegyensúlyozatlanságot, mint amit hozott.

Vegyük észre, hogy ami miatt az egyetemista megvonhatja a vállát, hogy nem érdekli a kútja, mert úgyis 3-an többet konstruálnak mint az egész kút, pont ugyanez a játéktechnikai baki teszi egyáltalán lehetővé egy olyan szövetség létét, mint a tappancs, ahol majdhogynem nulla erőforrás ráfordításából, szimpla VP-ből kreálható egy versenyképes szövetség.
Ha az épületek továbbra is csak vegytiszta LÉ-ből építhetőek volnának, azt hiszem, senki sem rángatná a vállát, hogy 2-300 K LÉ-t leakasztanak-e róluk, vagy sem.

Nade ha ez van, akkor ez van, és igazából nem is értem senki sértettségét, mert akkor a háború végül is egy teljesen érdektelen dolog, mindenkinek csak teher, következésképp, mi hadat üzenünk, az ellen meg nyugodtan nyomkodhatja a kapituláció gombot, ha nem akar magának kellemetlenségeket, és mindenki jól jár... ha már védekezni a számológéppel játszók számára deficit. Akkor optimalizáljanak kapitulációval, szerintem ez teljesen rendben van.
Csak akkor nem kell puffogni, hogy itt érdemtelenül győz a tappancs, meg nem fair, hogy az utánpótlási vonalaikat verik a "sasoknak". Mert, ha annyira szálka ez, akkor lehet ellene tenni: leválasztani az utánpótlást külön szövetségbe, vagy simán diszkvalifikálni őket, vagy kezezni, kitartani, verekedni.
Ja persze, ez mind rombolja a játékélményt.

Végeredményben arra próbálok rávilágítani, hogy a választaási lehetőség adott, hogy a játék határain belül ellenállnak, vagy elkerülik a kellemetlenséget, de akármelyik verziót is választják, azt senki nem kényszeríti rájuk, s mint ilyen, fura ha utána keseregnek a dolgon. Ugyanígy, a tappancsnak is szíve joga kedvére háborúzni, ha már egyszer van ilyen opció a játékban, és minket kevéssé zavar, hogy ez statisztikailag mennyire előnyös, vagy előnytelen.
s1: Fekete Macska Mocska
Pontszám: 7.50
irritálóEliminaxorFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: RSzNyT
58. hozzászólás - 2009.09.18. 17:29:09 (Válasz Maximuss #56 hozzászólására.)
.
A hozzászólást Eliminaxor módosította 2009.09.18. 17:29:48-kor
Pontszám: 5.18
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: RSzNyT
59. hozzászólás - 2009.09.18. 18:00:16 (Válasz Ariel #44 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.09.18. 10:24:25
a Ti osztálynaplótok szerint Tündeköves Glórin, Maedhros, Darksol, Damage, Szemtelen Karom és Bazor fia Borog helye már rég az egyetemen lenne, de inkább maradtak a második osztályban...


Találva érzem magam, így leszögezem, hogy rég lediplomáztam volna, ha nem lennék bő egy hónapos évvesztes, de mivel az vagyok, nem kapkodtam el a tanulmányaimat. Jól csak alaposan lehet tanulni, hiába, ha 1 év alatt 2 osztályt végzel, felületes marad a tudásod...

V2-n, a szerver indulásakor regeltem, ott már az akadémiai székfoglalómat írom...

Sok dolog miatt fel tudok nézni itt a VU-ban valamire (pl. a Nyulak cizellált stílusára) de arra, hogy valaki 1 hónappal hamarabb regelt, sajna nem....
Pontszám: 7.49
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: RSzNyT
60. hozzászólás - 2009.09.18. 18:10:39 (Válasz Solina #50 hozzászólására.)
Idézet: Solina - 2009.09.18. 11:18:53
Nem biztos, hogy erdemes ezert penzt, fegyvert, paripat aldozni.. Inkabb lehet, hogy alapitani kene alatok egy alszovetseget, csupa pokbol, VF-esbol, akik allulrol farmolnanak titeket...


kulcsszó: nem érdemes = nem optimális....nyilvánvaló

A javaslatod amúgy jó, alapítsatok is egy ilyen szövit, az a plusz egynéhány multi már nem oszt, nem szoroz
Pontszám: 5.87
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője