Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Bolsevik

Oldal: 12345678
Dátum: 2009.05.18. 20:57:40
Idézet: Snitt - 2009.05.18. 20:07:30
tessék odaengedni az új pókokat:D


Minden új pók "oda van engedve". Regelj egy szép új karaktert, nyomd a pókozást, és mivel az új pókoknak sokkal jobb lehetőségeik vannak mint akár az első, akár a második-harmadik generációnak, tuti halálra fogod nyerni magad medálokkal
Dátum: 2009.05.17. 17:29:24
Ismét felvetném azt az ötletet, hogy a bajnoki érem ne olyan bónuszt adjon aminek köze van a harchoz... Így ugyanis továbbra is ezen megy majd a vita folyamatosan hogy "az erősebb még erősebb lesz". Mondjuk szerintem kb. minden ilyen játék erről kellene hogy szóljon, így hát nem teljesen értem hogy ez miért probléma, de mindegy.

Ha mondjuk 5-ben maximálnátok a bajnoki érmek számát (ami a harci bónusz miatt érthető valamennyire), akkor aki ezt a limitet elérte, onnantól a játék egy igen izgalmas fícsöréből kimarad. Tudom-tudom, ők nem számítanak mert csak egy törpe kisebbséget alkotnak, node mintha a TOPperek is csak egy ilyen kört alkotnának, aztán valahogy az ő igényeiket folyamatosan kiszolgálják.

Ha viszont bónusz statok helyett lopást, projekciót, vastag bőrt vagy valami ezekhez hasonlóan rendkívül fontos és hasznos szakit adna, akkor innentől a pozitív visszacsatolás nem lenne gond, és elvileg panaszra sem lenne ok.

Anababa: ez nagyon hízelgő, de nem hinném hogy csak ezen múlt volna, -1 stat mindenre szerintem nem oszt, nem szoroz... Viszont mondjuk több bajnoki éremmel és statonként -3mal számolva már valóban húzós lenne.
Dátum: 2009.05.07. 18:26:07
Hidd el, lesznek majd olyan karakterek akik megunják a játékot "odafenn", illetve olyanok akik rájönnek hogy hol rontották el, és a tapasztalataik alapján újra megpróbálják. Ekkor pedig nincs más dolguk mint szólni az addigra 1000. szintre lépett régi ismerősnek, aki pár percre átugrik a szép új szövetségbe, és bármilyen épületet mellényzsebből megvesz nekik, például egy ilyen gyakorlóépületet.

A küldetést a portyások annyira nem szokták erőltetni, másrészt nem arról van szó hogy XY atomportyás folyamatosan ezzel töltené az idejét, az is bőven elég ha csak a regelés után pár hétig nyomja ezt. Az így megszerzett előny aztán már saját magát tolja maga előtt, ugyanaz mint amikor valaki rabszolgázik és szanaszét farmolja magát, aztán kap érte 3 nap kitiltást Letölti, és köszöni szépen, jól elvan.

Értem hogy a jószándék vezérel, de szerintem ha bármi olyat adnál ami "megéri", akkor pont hogy az lesz előnyben aki napközben is be tud lépni, és mondjuk 2 portya közt is benyomja a gyakorlást. Ha pedig olyat ami nem éri meg, akkor azok kerülnek vele hátrányba akik csak rövid távon gondolkodnak. Olyan mint a BFen a munka: kevés LÉ, röhejesen sok tp, és rohan vele előre.

Egyébként szerintem ezt inkább a Javaslatok topicban kéne folytatni

Edit: bocsesz, de az
Dátum: 2009.05.06. 15:54:38
Ja, akkor elnézést. A bajnoki reform topicban arról volt szó hogy a győztes nem kap (de ezt nem "hivatalos" ember mondta), azt hittem hogy így lesz az újításban is.

Gratula
Dátum: 2009.05.06. 14:57:07
Szerintem jó lett az újítás, köszönjük.

Egy dolog hibádzik: ha csatánként nézed végig, akkor is ott van alul hogy "átveszem a jutalmam" vagy valami ilyesmi, és innen lehet (vagy akkor innentől kezdve lehet) tudni hogy nem te nyertél.
Dátum: 2009.05.06. 14:48:48
Kedves "barátom", szerintem elég jól elkülönítettem azt amit te írtál, meg azt amit hozzáképzeltem. Azt meg elhiszem hogy te sokat rabolhatnál ha lehetne, de mivel a te szinteden már nem lehet, ezért nyilván üdvös és hasznos lenne ha máshol se lehetne, ez világos.

Ezt te azzal indoklod hogy nem jó ha "nyílik az olló". Ja-ja, akkor légy már olyan jó és ne zúzd le 6 szintről a népet, ne végezd ki az állatukat, mert sajnos így is nyílik az olló. A LÉjüket se vidd már el a kútjukból. Ja de hogy ti már nem háborúztok, de azért ugye akadt már rá példa.

Igen, a hozzászólásaimat nyilván a figyelmetlenség, de főleg a butaság motiválja.

Node igazad van, trónod magasából inkább ne ereszkedj le az aljanép közé, csak hintsd el közéjük örökérvényű tanaidat, amikkel nyilván kizárólag a többség javát szeretnéd előremozdítani. Tudod, olyan ez mint a hegyi öreg, ő nagyon kicsinek lát mindenkit odafentről, de sajnos a hegy lábánál őt is igen kicsinek látják Én is köszönöm mester.
Dátum: 2009.05.05. 21:39:37
Reméltem hogy ez valami kandi kamera vagy ilyesmi, de úgy tűnik nem.

Nem erdekelnek a portyazo karik. Nem tartom helyes celnak, hogy a jatekban rabolni lehessen LE-t, mert a eroset eriti a gyenget gyengiti, magyarul az ollot nyitja.


Nem a vadaszatnal kene jutalmazni azt aki sokat ul gep elott. Arra ott a portya.


Egyetlen aggodalmam egy esetleges jovobeni pok kari, akit meg csak most inditananak es osszefarmol 50 millat kiskariktol, majd feljon az elre es akor kap egy 5000 CSP-s boostot. Ez nem biztos, hogy szerencses.


Na akkor összefoglalnám, és egyben igyekszem értelmezni is az ismét ütős meglátásaidat.

Legyen ilyen EXT, természetesen azért mert a nép fel szeretne zárkózni, ez nem is lehet kérdéses. Az hogy így a topnak, így neked is lenne sok-sok üthető ellenfeled, természetesen csupán hab a tortán.

Ezzel párhuzamosan a portya ne adjon LÉt, mert ez abzug dolog. Aki sokat ül a gép előtt, azt ne vadászattal jutalmazzák, hanem portyával, ami persze LÉmentesen (a javaslatod alapján) kb. semmire nem jó, de majd kitalálnak valamit. Mondjuk legyen tp-pumpa, jelképes LÉért. Ez persze nem azt jelentené hogy akkor innentől mindenki csak vadászna, és azt a sokat emlegetett uniformizálódást sem erőltetné. (Ha az én portyáim 0 LÉt hoznak, hozzon annyit másnak is)

Arra pedig erősen vigyázni kell hogy ha esetleg egy pók is a top nyakába szakad, akkor valamilyen módon meg legyen rendszabályozva. Ezt ugyan nem fejtegeted, de szerintem ezt valahogy úgy kéne megoldani hogy támogatott legyen a "felzárkózás", de úgy hogy maximum 4-5 szintre (természetesen mínuszban) közelítsék meg az EXT-sek a topot, de ők iziben.

Remélem jól értek mindent, ja és Kócos, a portyásokat kb. pont annyira érdekled, mint amennyire ők érdekelnek téged.

(Még annyit hogy ez egyszerűen hihetetlen, illetve közérthetőbben fogalmazva: LOL)
Dátum: 2009.05.05. 10:27:02
Nem tudom hogy ismered-e a Bitefight nevű játékot. Ott is az volt a gond, hogy egy idő után megjelent a "harcos karakter" (itteni nevén "pók"), csak ott mindez azzal volt megfejelve hogy a lefelé támadásért nem járt egy deka tp sem. Ez azt eredményezte, hogy alacsony szinteken (de nem úúúgy alacsony, hanem konkrétan 1-5.) egy egész hadosztálynyi ilyen karakter várta az új belépőket, akiknek gőzük nem volt a játékról. Az egy sokkal keményebb világ mint ez, ott nincs ám 15% alatti vadászgatás, segítő kéz, védelem itala és egyéb finomságok, ezért ott akit folyamatosan levertek, az nem tudott tenni ellene, helyette inkább törölt. Így aztán magasabb szintekre új belépő már el sem nagyon jutott, úgyhogy ez a "jelenség" szépen végiggyűrűzött az egész szerveren.

Itt ez sokkal jobban megoldott, mert mindenért jár tp, még ha pók vagy, akkor is menned kell előre. Ha viszont itt ingyér és tp-mentesen lehetne gyakorlatozni, hidd el, lenne pár ember akik első szinten vagy 2 hétig beállnának támadást húzni, utána pedig semmi nem állítja meg őket. Oké, ebben gátat szab az hogy fel kell húzni a lélekkutat, de ez részletkérdés, nézd pl. ezt a klánt:

http://www.vegzetur.hu/index.php? m=szovetseg&szovi=3196&sub=reszletes_statisztikak


Másrészt nézd meg a topot. Most hiába magyaráznak, ha valódi PvP-játékot akarnak, akkor nem kristályhordázni fognak, hanem nekik is le kell állniuk és be kell várniuk a kisebbeket. Na most ha ezt úgy tehetnék meg hogy a pár nap alatt csutkára húzott gyakorlóépületekkel még az eddiginél is erősebbek lesznek a kisebbekhez képest, no, az vicces lenne.

Egyébként szerintem nem rossz ötlet ez, de ha lesz is ilyen, úgy kéne belőni hogy ez az opció LÉ/tp arányban sokkal rosszabb legyen mint bármelyik másik, hogy tényleg csak max éjszakára lőjék be, és csak azok akiket ez valamennyire segít. Viszont továbbgondolva, akkor meg az lesz a gond hogy a sok tp miatt akik használják, rohanni fognak előre, és relatíve még gyengébbek lesznek a mostani állapotokhoz képest.

Szóval összegezve, szerintem mégsem olyan jó ötlet ez
Dátum: 2009.05.05. 09:59:11
Azért nekem lenne egy költői kérdésem.

Ha anno úgy reklámozták volna nektek a játékot (akár a Beholder, akár akik meginvitáltak ide, lényegtelen) hogy "gyere, tök jó ez a játék, a végzeturak egymás ellen küzdenek, de ha nem akarod, nem vehetik el a LÉdet, de persze te sem a másét", akkor ti regeltetek volna..?
Dátum: 2009.05.02. 09:36:43
Teljesen igazad van, hajrá

Ha pókoskodsz, a prémiumra soha nem lesz szükséged, mivel ha nem vadászol, CSP se kell neked. A pókoskodásnak pedig velejárója hogy támadásoktól se nagyon kell jódarabig tartanod, így az sem számít hogy kevesebbet veszíthetsz, ugyanez érvényes a gyorsabb regenerációra. A prémium ezen felül még kényelmi dolgokat ad, azaz tölthetsz fel avatárt, meg elnevezheted az állataidat, szerintem lehet ezek nélkül élni. Aztán mikor majd eljön a vadászidény kezdete - mert egyszer akármit is teszel, kifogy alólad a tápzóna, és akkor majd jobban meg fogja érni vadászni - akkor sem biztos hogy kell neked az a plusz CSP, ugyanis attól hogy többet vadászhatsz, LÉ/tp arányban nem jársz jobban. "Felzárkózni" a nagyokhoz soha nem fogsz, az meg hogy most 40 vagy 50 szinttel vagy mögöttük, az szvsz tökmindegy, másrészt meg kérdés hogy úgy egyébként szeretnél-e te is folyamatosan unatkozni és vadászni a 40%os üthető ellenfelekre. Pontosan ahogy írod, a saját szinteden és ütőtávodon belül kell jónak lenned.

Az őskő azért már más tészta, mert ha jól csinálod, akkor a nempókokkal szemben ugyan arra sincs szükség, a bajnokikon viszont a többi pók full őskőben fog felállni, és ha nem akarsz tőlük kikapni, akkor neked is venned kell. Aztán jön majd az energiakristályosító, amibe jó eséllyel kell majd valódi ősköveket is pakolnod, bár ez persze a klánodon is múlik.

Később pedig, amikor már ilyen 5-6 szintekről üthetnek, no az már nem lesz jó világ, de ez neked még nagyon-nagyon messze van, és hátha addig kiforrja magát a visszafogott fejlődés, meg esetleg mégis lesz valami ebből a nyers lélekenergia projektből.

Kitartás

csati777: az első bajnokimat prémium és egy deka őskő nélkül nyertem. A másodikon az ellenfél talpig őskővel jött, nekem meg volt akkora arcom hogy azt hittem, kő nélkül is van annyival jobb a karakterem hogy nyerjek. Nagyot tévedtem, úgyhogy ebben teljesen igazad van

Edit: azaz bocsesz, a másodikra már vettem egy villámot
Dátum: 2009.04.29. 07:25:46
Hát ne kezdjenek visszavenni. Semmi nem kényszeríti őket semmire.

Az ügyesség és annak a végeredménye meg erősen véleményes, illetve nézőpont kérdése...
Dátum: 2009.04.29. 07:14:08
Szerintem jó ez a vígaszág. Ugyan a konkrét megvalósításra kíváncsi leszek, de ez azért jó mert a bajnoki cím megmaradhat a legerősebbeknek, a gyengébbek pedig szintén pályázhatnak valami fájdalomdíjra. És így talán majd nem a bajnokokat akarják kizárogatni Hát ha még egy kis LÉt is kapnának mellé.

UEFA-kupát nyerni is szép dolog, még akkor is ha az szimplán nem ugyanaz a súlycsoport mint a BL.
Dátum: 2009.04.28. 11:48:20
Idézet: Kocos - 2009.04.28. 10:32:24
Igen, hat ez ugye azert kicsit visszas erv, hiszen, ki garantalja, hogy a celpontom nem kezd ugyanugy visszafogott fejlodni, es akkor ugyanugy nem latom, mint eddig, csak mindketten lassan lepunk szintet. Masreszt nyilvan aki elorement szintben azert tette ezt, mert szeretne elol lenni szintben, nem azert, mert utana a megszerzett elonyrol szivesen lemond.


Visszásnak lehet hogy visszás, de ez igazából pont ugyanaz mint a hordagyűlölet odafenn. Ha rajtatok kívül csak a TGY lenne ott, akkor szimplán megegyezhetnétek egymással hogy egyik klán se fejlesztgeti, más kérdés hogy ezt ellenőrizni elég nehéz lenne. Vagy akkor egy jobb példa: ha az én szintem környékén a legjobb pókok megegyeznének abban hogy a bajnokin nem használnak ősköves cuccokat (ugyanis a "normális" karakterek ellen erre semmi szükség nincs), akkor egyikünknek se kéne őskövet vennie.

És hát igen, ha mindenki kifejleszti a visszafogottat, annak ugyanaz az eredménye mintha senki nem fejleszti ki. De ilyen persze sosem lesz, mert egyrészt biztos hogy lesz olyan aki inkább kipróbálná a fordított felállást, másrészt meg ahogyan te is írtad, ezt ti nehezen viselnétek. De ha nem fejlesztitek, akkor garantáltan csak még nagyobb lesz a szakadék, de ez persze továbbra is a ti dolgotok.
Dátum: 2009.04.28. 08:13:38
Sajnos nem látom a lényegi különbséget a két dolog között. Azaz látom, csak épp negatív előjellel mint te.

A gyémánt nem tehet róla hogy a többség szintén gyémánt. Oké, eltolódott az egyensúly, és erre valóban megoldást jelent a javaslatod, a hordaváltás. Igaz hogy ez extrém lemondással jár (ha lesz ilyen, akkor ezt feloldja a szövetségi hordaváltás), épp ezért nem is nagyon csinálja senki.

Ezzel szemben titeket senki nem kényszerített fegyverrel arra hogy ilyen szinten előrerohanjatok. Viszont, fogalmazzunk úgy hogy "megdolgoztatok" azért az előnyért, hogy titeket senki nem fog 6 szintről csapkodni, csak hát sajnos ezzel együtt jár az is, hogy egyre kevesebben fogják vállalni azt a dicső feladatot hogy -6 szintről növeljék az állataitok morálját. A pásztor/juhász/akárki is megdolgozik azért a rengeteg húsért/bőrért/akármiért ha levágja az összes állatát, igaz hogy utána munkanélküli lesz, de ez legyen az ő dolga. Nektek is ott van a szövetségbontás, visszafogott fejlődés teljesen reális alternatívája, de ez nektek sem tetszik. Viszont erről szintúgy nem Miklós tehet.

Az a helyzet hogy akinek minimális esze van (illetve nem dédelget olyan álmokat hogy mostantól inkább ő ütne titeket 6 szintről) az nem óhajt "felzárkózni" hozzátok, mert ehhez ugye túl kell élni azt az időszakot amíg rommá veritek, aztán ha sikerül nekik, akkor élhetik a topok vidám életét, ami miatt ti is panaszkodtok. Esetleg ők is élvezhetnék az egyesített hordagyűlöleteteket. Most őszintén, ha a TGY tényleg ritkulni fog, akkor mit fogtok csinálni? Alattatok is egyre kevesebben lesznek, ti pedig a Hordával karöltve, egymással szövetségben építkezhettek majd vígan, vagy mit tudom én. Hogy Zaccmestertől idézzek, dugjál egyedül

De oké, te nem kéred hogy tágítsák az ütőtávot, helyette legyen mondjuk NPC horda. Oké. Ha lesz egy ilyen kristály horda, akkor elkölthetitek a PP-t, nő az állatok morálja, és talán egy kevés fix LÉt is kaptok. Jó, nem tudhatom, lehet hogy ez így önmagában kielégít majd benneteket, de én azt gyanítom hogy ha az így megszerzett előnyt (az eddig állapotokhoz képest) utána nem valós játékosokon fogjátok tesztelgetni, akkor semmi értelme nincs az egésznek, mert akkor ez ugyanúgy megmarad tamagocsizásnak mint a térkapu és az epikus. Vagy ezt rosszul látom? (Mielőtt félreértene valaki, az NPC hordát tök jó ötletnek tartom, csak nem értem hogy ez mennyiben oldja majd meg a topok problémáját)

Ezzel szemben, Miklós konkrétan leírta egy helyütt hogy a visszafogott fejlődést pont azért hozta be, hogy aki amiatt panaszkodik hogy nincs kit ütnie annak mégis legyen valamilyen lehetősége. Jó, én akkor elkezdek földet művelni és állatot tartani, aztán egy hirtelen ötlettől vezérelve felgyújtom az összes földemet, levágom az összes állatot, éhségsztrájkba kezdek, majd panaszkodni kezdek amiatt hogy éhes vagyok, és követelem hogy a kormány sürgősen csináljon valamit, mert ez így nem állapot...

Ja, és ami azt illeti hogy biztos az a bajom hogy a top ezzel jól járna: ez tévedés, ugyanis a szintkülönbség okán a toppal soha nem fogok semmilyen interakcióba kerülni, és eszem ágában nincs "felzárkózni" hozzátok
Dátum: 2009.04.27. 17:15:13
Idézet: Kocos - 2009.04.27. 16:39:46
Van egy helyzet, miszerint a jatekosok zome egy hordahoz csatlakozott es ez szamukra hatranyokkal jar. Vajon erre miert a jatekvezetesnek kene megoldassal szolgalnia?


Kócos, sajnos erre az a válasz, hogy adódott egy másik helyzet is: a top durván elhúzott a másodvonaltól (gondolom akkor is kevés lenne az üthető célpontotok, ha mindig mindenki 100%on lenne), ti pedig ezt még meg is fejeltétek azzal hogy szövetségben vagytok a Hordával. A probléma könnyedén orvosolható: fel lehet bontani azt a szövetséget, lehet visszafogottan fejlődni, és tényleg létezik az a bizonyos kronokompenzáció. Ha akarnátok, ti is megoldhatnátok.

Ami meg a visszafogott fejlődés árnyoldalait illeti, bár többen kifejtették hogy ez "öngyilkosság", szerintem viszont akinek esze van, az kapásból maxolja. Aki meg mégsem, annak egy idő után csak-csak le fog esni hogy mi a teendő, de persze az is lehet hogy helyet szeretne cserélni veletek Lehet hogy bevállalják néhányan hogy egy ideig rommá veritek őket ahogy kibújnak a 15% alól (oké, most nem lehet majd 40-45ig várni), de aztán egyszer csak már ők fognak 6 szintről csapkodni titeket, és az is lehet hogy utána ők fogják majd kérni hogy igen-igen, lehessen még több szintről ütni, mert elfogytak a célpontok
Dátum: 2009.04.26. 17:30:41
Nem akarok ünneprontó lenni, de ez az ötlet már pár helyen felmerült itt a fórumon A V3 kapcsán is gyakran emlegetik.

Szerintem ez nagyjából ugyanaz a kategória, mint amikor két jómunkásember lebeszéli hogy mikor érdemes egymást elvinni a kínzókamrába. Az elv ugyanaz, csak a mérték más.

Szabályzatba meg egymás ütlegelése ugyan nem ütközik, de ugye mindenki érzi hogy ez bíz abzug tett.
Dátum: 2009.04.22. 15:02:38
Idézet: Noodlee - 2009.04.22. 14:38:05
...nagy valószínűséggel jóval több köztük a játékhoz kevésbé értő tag is arányokban.. í


Ez igaz, viszont akkor a játékhoz "értők" is jóval többen kell hogy legyenek köztük. Ami a terített asztalt illeti, valószínűleg ez is igaz, de azért a fennmaradó 55%-ból még kéne tudni csemegézni nekünk is
Dátum: 2009.04.22. 14:33:25
Idézet: Noodlee - 2009.04.22. 14:23:48

Ha már a gyémánt LE bónuszáról beszélünk én a szerzett LE toplistát nézem..

Ha jól számolom a top 100 farmerből :

45 gyémánt
29 smaragd
16 rubin
10 zafír


Ha belegondolsz, ez a statisztika sajnos nem a "hű de erős a gyémánt"-féle álláspontot támasztja alá. Ha mindenki full ugyanazt a bónuszt kapná hordától függetlenül, akkor az a 45 gyémánt jól reprezentálná a teljes mintát, ugyanis nagyjából ennyi a gyémántok aránya. De mivel ő 33% bónuszt kap a rablásaira (illetve 33%-al kevesebbet veszít), ezért sokkal több gyémántnak kéne lennie a top100ban. Nemde?

Azt pedig elfelejted, hogy a gyémánt bónusza látszik a karakterlapon (illetve látszania kellene, pl. abban is hogy durván felülreprezentáltak a LÉdiff listán), az összes többi hordáé viszont nem látszik.
Dátum: 2009.04.19. 17:36:49
Tiszteletem, gratulálok a "megnyitóbeszédhez", és szeretnék sok sikert kívánni a Tökéletes Gyémántnak. Hajrá
Dátum: 2009.04.14. 20:28:12
Kvízolimpia, mai termés:

Mi a válasz az Élet, a Világmindenség és Minden kérdésére?
42 *
Gargleblaster.
Nem létezik válasz!
Az Isten!
Oldal: 12345678