Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Rius

Dátum: 2009.06.05. 11:22:59
Szerintem a másikat felteszem kérdésként, maximum kiesik:
Eltévedt testvérpárt "cukrásznő hizlal, kemencébe rakják, mert kannibálnak tartják. Melyik mese ez?
Dátum: 2009.06.05. 11:16:37
Olvastam, de a vámpír effekteket nem akartam odaírni .
Dátum: 2009.06.05. 01:51:51
Rémtörténet, melyben menekülő királylányt kis termetű bányászok befogadnak, mostohája megmérgez, de egy nekrofíl herceg feltámaszt, és megölik a mostohát. Melyik mese ez ?

Hófehérke és a hét törpe
Hamupipőke
Holle anyó
Világszép Nádszál királykisasszony
Dátum: 2009.06.04. 12:31:54
21-et bedughatsz, de levágja a biztosítékot .
Ha a feltett kérdésemre túl speciálist kapok, és úgy esik ki még megértem, de az alábbi kicsit furcsa értékelést jelez, egyeseknek a nevek írásmódja sem tetszett esetleg, de akkor meg a helyesírási hibának kellett volna kijönni.

Richard Wagner Parsifal címmel is írt operát. Kivel azonosítható Parsifal?

Sir Percevallal, a Kerekasztal Lovagjai közül
Szent Patrickkal, Írország védőszentjével
Perselus Piton tanárral, a Harry Potter történetekből
Perszeusszal, a görög hőssel

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.
Dátum: 2009.06.03. 07:21:01
Sorry, de kissé el vagyok havazva mostanság, így csak most válaszolok.
Mivel mostanában melóhelyről játszom általában, mert nemsokára nősülök, így néha rohanós és kapkodós a játékom. Én a 100K-ra akartam 170-et nyomni, de csak 2 nappal később néztem rá a licitre és akkor láttam, hogy valamiért nem arra ment. Én kértem, hogy vegyék le róla, mert semmi szükségem kincspontra, amikor 930 van (talán a legtöbb a szövetségemben).
Miklósék visszaállították és ezért csak köszönet illeti őket.
Dátum: 2009.05.29. 03:30:05
1.A Kenneleztetést lehessen megadni konkrét ideig. Ha én 10:37-kor befejezném, de 11-ig gyakorolt volna a 2 órás teljes TP-ért, akkor az utolsó 1,5 órát ne kapja meg, de ne kelljen malmoznom, vagy újabb kenneleztetés nélkül hagynom. Legjobb az lenne, ha meg lehetne szakítani és akkor az utolsó 2 óra TP-je törlődjön. Hirtelen is dolga támadhat az embernek.

2.A vadászatnál tényleg lehessen megadni 20-nál többet(30-40-et).

3.A kronokompenzációt lehessen addig vinni, hogy eltűnjön az a 10 perc is, mert az is sok ha többszörözzük.
Dátum: 2009.05.25. 03:05:19
Ha már a bajnoki címek és medálok a fő probléma, akkor itt is lehetne kumulatív a dolog. Az 1. csak -1-et ad mindenre, a 2. már -2, a 3. -3, stb. negatív módosítót. Az 5.-6. után már Sharpán kívül senki nem indulhat eséllyel(bár valószínű, akkor inkább eladja aukciós házban).
Dátum: 2009.05.22. 00:09:51
A mostani "reformok" a GYED,GYES és családi pótlék terén sem segítik elő a gyerekvállalást.
Alapvetően már a 30-as években leírták(most nem ugrik be a címe, de beleolvastam anno), hogy az adott időszak értékrendjébe az "egykézés" illik legjobban. Csak a nincstelen (zsellér), a leggazdagabb(akkor főnemesi) rétegben és egyes etnikumoknál volt jellemző a sok gyerek.
A mostani fizikai érés sokkal korábbra tevődött(akcelerációs folyamatok), míg a szellemi érettség későbbre. A köztes időszakban a nők nem igazán alkalmasak anyának(csak ha a gyerekkel együtt ők is felnőnek a feladathoz). A férfiak(fiúk) hasonlóan állnak.
Az "egyenjogúság" kapcsán kialakult siker, karrier és pénzhajhászás sem segít be, hogy mostanság fiatalon a párok és főleg, a nők a gyerekvállalással foglalkozzanak. Ráadásnak sikk lett a "szingli-lét" és a szexuális másság, valamint ezeknek felvállalása reklámozandó dolog lett,külön filmek szólnak róla és egyesek már az oktatásáról beszélnek, mint szexuális felvilágosításról.
Ezek a jelenségek nem erősítik a gyerekvállalási kedvet.
Az etnikai változásokra egy példa: Párom egyik unokatestvére vidéki plébánoshoz ment. Gyerekük 9éves és bár csak az osztály felének szülei vallják magukat etnikumhoz tartozónak, mégis ő az egyedüli fehér bőrű gyerek az osztályában. Ez jellemző a keleti országrész falvainak többségére.

Megoldásokat nem írtam, csak a helyzetet próbáltam jobban megvilágítani.
Dátum: 2009.05.21. 15:18:57
Ez csak részben van a válság miatt. Ha már a PICK-ről hallod ezt, akkor van nagyon nagy gáz, ugyanis ebben a Hertz tönkremenetelében Csányi (PICK tulaj is+a fél hús- és tejipar, OTP-n és egyebeken kívül) keze is benne van.
Dátum: 2009.05.09. 15:50:29
A probléma itt is a régi.
A vezetés (és itt a szakszervezeti vezetést is értem) milliókat tesz zsebre azért, ami van (vagy épp nincs), jutalmakat és prémiumot is, míg az egyszerű melósok pénze csekély. Ha már ilyen erős a szakszervezet itt(ami valahol jó is lenne9, miért nem azért küzd, hogy a bérek és juttatások egységesedjenek és ha van emelés az is. Azaz ne százalékosan emeljenek, hanem minden teljes munkaidősnek ugyanannyit(ha 100 Ft jut annyit, ha 100ezer akkor annyit).
"Privatizálták", azaz elkótyavetyélték a MÁV egyetlen tényleg nyereséges részét, az áruszállítást(Cargo-t) és ezt a pénzt részben szétdobták maguk, meg pár hájfejű, lobbysta politikus között.
Az 1930-as vonathálózati térképe Magyarországnak kétszer olyan sűrű volt, mint a 2008-as. Nyugaton a nagyobb szállítmányok csak tehervagonokra feltéve(akár a kamionokat) közlekednek, és ezt fejlesztik. Nálunk visszafejlesztés van.
A hasra ütéses hülyeségek helyett(kihasználtság-számítás= egyik irányba zsúfolt másik irányba üres, akkor 50%-os kihasznált) tényleges kihasználtság ellenőrzés. Ha kell(hétvégék, ünnepek) az adott irányokba több szerelvény, vagy több kocsival közlekedőek, míg a nem kihasznált irányba ritkítás, vagy kevesebb kocsi.
Miért kapnak ilyenért bónuszban hatalmas pénzeket, akik az átszervezést csinálták, amikor ez a munkaköri kötelességük, vagy ha ők nem voltak képesek megcsinálni, akkor miért nem mennek takarítónak inkább.
Lennének megoldások, csak megint fentről kellene kezdeni, és ők nem érdekeltek benne.
Dátum: 2009.05.09. 05:05:55
Nem egyátalán nem, mert a negatív módosítók nincsenek az átvételkor, onnan kezdenek nőni. Ha 60 napot birtokoltad már összesen, akor 60-szoros negatív módosítód legyen, még akkor is ha az előző nap más birtokolta és épp most vetted vissza. A TGY-nek, ha újra átveszi, induláskor ne 1 napi, hanem valami 42 napi szorzója, és így tovább.
Dátum: 2009.05.08. 04:47:15
Csak elgondolkodtam, hogy mi lenne, ha egy számláló alapján az összes eddigi birtokolt napért kapna az adott szövetség negatívumokat. Azaz ha felváltva is csinálják, vagy egyedül, az mindegy, mert az 50. birtokolt napért már 50-szeres lenne a negatívum(kumulatív módon). Csak egy számláló kell, egy idő után már nem lehetne manakonstrukcióval sem bírni.
Viszont akkor valóban új épületek kellenek.
Dátum: 2009.05.06. 08:27:47
Az előttem szólóval ellentétben én sohasem a könyvek megjelenési időpontjában vásároltam. Nálam az év vége, a költségvetés ideje is. Ha maradt pénzem, akkor könyvekre, szórakozásra költöm. A Beholder karácsonyi akcióját én elég jól kihasználtam .
A könyvkiadás válsága továbbra is az általános válságból fakad. Az emberek először a kultúrán, a szórakozáson spórolnak. Ha már a rezsi és az élelem okoz gondot, akkor nem is gondolkodnak máson(sőt inkább élelmiszert halmoznak fel).
A kiadók igyekszenek nyereséget termelni, vagy ha ez nem jön éppen össze, akkor a veszteséget csökkenteni. Ez nem a 70-es évek, amikor még a gyengébb könyvek is 10-20 ezres, a jobbak meg 100 ezer feletti példányszámban keltek el. Ma már könyvpiaci siker a 4-5 ezres példányszám is.
Az egyik legdinamikusabb cég a piacon az Alexandra volt. Állítólag a tulaj kezdi belőle kiszedni a pénzt, és egyre kevésbé fizet (ha fizet egyáltalán) és még a levett %-ot is növeli, de erről és a terjesztők bizományi eladási rendszeréről, valamint a leszedett %-ról inkább Miklósnak kellene nyilatkozni.
Dátum: 2009.05.06. 01:02:15
Van ennek a kérdésnek másik oldala is, pedig én nem vagyok a pártjukon.

A cigányság egy része ki akar törni és el is különül, sőt taníttatja a gyerekét(3 fő csoportjukból az elsőre ez mindenképp igaz az ún. magyar, vagy vagy zenész cigányra).
Egy része inkább a történelmi pária tevékenységet folytatja(tanító, kézműves, katona és földműves kasztba nem kerülhettek, így maradt a koldus, ócskás, jós, szemfényvesztő, tolvaj mesterség), de ez főleg az oláh(vagy román) cigányságra jellemző. Ők vannak a legtöbben sajnos.
A 3. rész pedig dolgozna, hisz a szocializmus alatt is azt csinálta (amit lehetett a páriáknak:nehéz fizikai munkát, útépítő, kőfejtő, vályogvető, drótostót), ezek meg főleg a legiskolázatlanabb beás cigányság. Viszont nekik egyre kevesebb a munka.

Voltak kezdeményezések, amik a cigányság felzárkóztatására történtek, de az sem működhet már, mert egyesek megirigyelték. Volt a szegregációnak egy nagyon pozitív példája: Miskolcon létezett egy roma iskola, ahol roma művészek és oktatók oktatták egy sajátos módszer szerint a roma diákokat. Nagyon jól működött, többen egyetemekre is bejutottak közülük, művészek, zenészek lettek. Állítólag a szegregációra hivatkozva egy "jogvédő" szervezet beperelte őket, ezért kellett azt is bezárni, pedig ezt maguk, a saját felzárkóztatásukra találták ki.

A közbiztonság nem csak a cigányságról szól, bár a bűnözők többsége a magántulajdonról alkotott sajátos elveik, és a megélhetési bűnözés miatt(ami őket százalékosan erősebben érinti) közülük kerül ki.
Vannak közöttük maffia jellegű csoportok, akikhez oda sem mernek menni a rendőrök, és sokszor a cigányság vezetői(pl. Sztojkáék, Száváék, hogy a két legismertebb családot említsem), de ez a kor jellemzője, hisz a magyarság vezetői is bűnözők, csak épp "fehérgallérosak", vállalatok vezetői és politikusok.
A megoldásnak általánosabb és társadalmibb jellegűnek kell legyen
Amíg a politikusok 95%-a korrupt, csaló, ingyenélő, lobbysta féreg, addig az országban elharapódzó problémák sem oldódnak meg, a viselkedési normák sem változnak és maga az élet sem mehet a rendes kerékvágásban.
Ha az ukrán modellhez hasonlóan kezdenek lemondani saját kiváltságaikról az ország érdekében, akkor kezdődnek változások.
Ahogy a reformkorban: Nem politikusokra, hanem államférfiakra van szükségünk, mert politizálni mindenki tud, de az ország érdekét a sajátja elé helyezni, csak az államférfiak(pl. Széchenyi, Deák, Baross Gábor, Bethlen).
Dátum: 2009.05.05. 17:13:38
Csak át kell írni a kérdést, hogy Mi az "Éliás, Tóbiás, egy tál, dödölle" kezdetű dalból, a dödölle?
Egyébként étel Zala és Somogy megyében is.
Dátum: 2009.05.05. 15:58:17
Mekkora jelenleg a világon talált legnagyobb nyakcsigolya?
55 cm
75 cm*
85 cm
65 cm

Hossza, átmérője, vagy mi? Egyébként más méreteket találtam: http://123.hu/123/cikk/211774
Rio de Janeiróban bemutatták az óriásgyík két csigolyáját - az egyik 1,10 méter átmérőjű, mintegy negyed tonnás súlyú, a másik "csak" 88 centis, 80 kilós.
Dátum: 2009.04.29. 23:26:24
Próbálok "pók" karaktert játszani V3-on, csak bizonyításképp, hogy még itt is életképes. Alapvetően nem rossz, de nem is igazán kiemelkedő. Túl gyorsan lépi a szinteket(portya TP-ből), és túl keveset tud másra költeni, mint a szövetségi építésre, így nem fejlődik olyan jól, mint a másik világokon fejlődne. Ráadásnak nincsenek kiemelkedően jó rablásai, így a top LE differenciában sem áll jól annyira. Ennek alapján működik a rendszer korlátozó hatása.
Galénosz(görög származású római orvos) a gyógyítás mellett, az embereket vérmérsékletük, viselkedésük szerint csoportosította. Ennek nem része a neurózis(neurotikus).
Bár ennek az értékelési rendszerhez nincs sok köze, hacsak ezért nem értékelted rosszra.
Dátum: 2009.04.28. 08:10:21
Azért azt nem vártam, hogy megkérdezik 4 olasz csapat közül, melyik a nem fekete-fehér. Annak sem örülök, hogy Talmácsinál még a 125ccm-es motort fogadja el helyesnek, valamint az olyan kérdéseket is mellőzhetnénk, hogy melyik afrikai ország zászlajában van sárga, bár ez csak az időt rontotta. Az igazán érdekelne hol található, hogy a kínaiak i.e. 320-ban bányásztak először olajat?
3 világ és egyik sem hibátlan, igaz egyet én szúrtam el figyelmetlenségből .