Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234567
Szerző
Topic neve: A könyvkiadás jövője
mindenki kedvenceNagyszivFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
81. hozzászólás - 2009.03.13. 05:46:51
a könyvek egyre drágábak sajnos,ez is közre játszik,ma már jol meggondolom,hogy 3000 ft kiadjak e??imádok olvasni de ha bele gondolok, 1 konyv nekem max 3nap/vastagságtol függ/tegnapsikkerült szereznem egy fantasyt olcson:)) ma már kiolvastam:)) eredeti ára 2500 ft. nem tartoot csak 1 éjszakát:))
Pontszám: 7.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
82. hozzászólás - 2009.03.13. 05:59:39 (Válasz Nagysziv #81 hozzászólására.)
Próbáld ki a könyvtárakat.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.33
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
83. hozzászólás - 2009.03.13. 10:57:08 (Válasz Nagysziv #81 hozzászólására.)
A Beholder webboltban mindig van valamilyen akció, most karácsony előtt pl. sok fantasy könyvet 3000 helyett 300-800!!! Ft-ért lehetett megvenni. Biztos, hogy most is fogsz találni neked szimpatikus akciót.
A hozzászólást Miklós módosította 2009.03.13. 10:58:10-kor
Pontszám: 6.67
fórumozóRed TigerNő
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
84. hozzászólás - 2009.05.05. 17:06:31
Szerintem sokat ront a helyzeten az is, hogy a kiadók is gyakran csapdába ejtik magukat. Régen azért szerettem a Beholder könyveit, mert ha azt mondták hogy ekkor vagy akkor kijön egy könyv akkor az kinn is volt. A megadott időben mentem és megvettem. Volt hogy hónapokra előrre napra pontosan meg volt a dátum. Aztán minden megváltozott. Csúszott a kiadás, (néha igen sokat is), romlott a minőség, stb. - igaz ez minden kiadóra igaz volt -
Annak idején válogatás nélkül minden fantasy és sci-fi-t megvettem. Ma erősen szelektálok. Az árak mennek felfele, A kiadás bizonytalan, a minőség romlik. Ma már új sorozatot csak akkor kezdek el megvenni, ha már több része is kijött. Megveszek egy részt, tetszik. Megveszem a következőt, tetszik. Aztán nincs tovább. Nem adják ki a többit. A sztori érdekelne, de nincs több. Ezen berágok, és legközelebb inkább már meg sem veszem a következő sorozatukat. Minek, hisz az is félbe marad. Akkor már inkább el sem kezdem, és nem csalódom.
Pontszám: 5.67
kedvencRiusFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
85. hozzászólás - 2009.05.06. 08:27:47
Az előttem szólóval ellentétben én sohasem a könyvek megjelenési időpontjában vásároltam. Nálam az év vége, a költségvetés ideje is. Ha maradt pénzem, akkor könyvekre, szórakozásra költöm. A Beholder karácsonyi akcióját én elég jól kihasználtam .
A könyvkiadás válsága továbbra is az általános válságból fakad. Az emberek először a kultúrán, a szórakozáson spórolnak. Ha már a rezsi és az élelem okoz gondot, akkor nem is gondolkodnak máson(sőt inkább élelmiszert halmoznak fel).
A kiadók igyekszenek nyereséget termelni, vagy ha ez nem jön éppen össze, akkor a veszteséget csökkenteni. Ez nem a 70-es évek, amikor még a gyengébb könyvek is 10-20 ezres, a jobbak meg 100 ezer feletti példányszámban keltek el. Ma már könyvpiaci siker a 4-5 ezres példányszám is.
Az egyik legdinamikusabb cég a piacon az Alexandra volt. Állítólag a tulaj kezdi belőle kiszedni a pénzt, és egyre kevésbé fizet (ha fizet egyáltalán) és még a levett %-ot is növeli, de erről és a terjesztők bizományi eladási rendszeréről, valamint a leszedett %-ról inkább Miklósnak kellene nyilatkozni.
Ronda troll vagyok.
Éhes, agresszív, konok,
Mindent felfalok.

Világ 1: Rius, Világépítők
Világ 2: DeSide, Zafír
Világ 3: Drowsy Druid Abasc, Mohír
Pontszám: 7.33
kedvencDrevanFérfi
Végzetúr
78 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
86. hozzászólás - 2009.05.09. 06:53:04
Biztos sokan kezdték így a hsz-üket, de én is szereket egy könyvet a polcomon látni, inkább veszem meg 2-3000 HuF-ért, minthogy gépen olvassam. (Leginkább Stephen King műviet gyűjtöm, itt sorakoznak a polcon, lassan rendezni kell, mert nem férnek 1 sorba.) Ezekkel néha az a baj, hogy az Európa kiadó inkább kinyomja 960 oldalra egy kötetben a könyvet ahelyett, hogy csinálnának 2 kötetet. HIBA. Nemegyszer esett ki lap, mikor lapozni szerettem volna, akkora a könyvek gerince. Ez nálam nem akkora gond, a könyv eszmei értéke nem változik, mert így is ugyanazt adta vissza, de azért megcsinálhatták volna jobban is, ha már ezzel foglalkoznak. Továbbá SK könyveket tekintve az volt a divat náluk, hogy sorra kiadták majdnem minden könyvét, csak most kemény kötéssel, 1000-1200 forinttal drágábban.

Azért zárójelben megjegyezném, hogy én is a "fiatalság" sorait erősítem, és bár nem vagyok nagy könyvmoly, nem mondanám, hogy keveset, vagy alig olvasok. A fiatalságnak viszonylag nagy %a olvas szvsz, csak sokkal egyszerűbb azzal az X %-nyival foglalkozni, akik nem igénylik az ovasást...

Nem tudom, hogy mi lesz ezután, mert a jelek kicsit tényleg a nyomtatott sajtó ellen szólnak, pontosabban az az iránti csökkenő igényre. Azért én bízom benne, hogy nem tűnik el. Annak csak a fák örülnének.
Attól, hogy a kacsa nem tud úszni még nem biztos, hogy a víz a hülye...
Pontszám: 7.33
fórumozóBillyFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
87. hozzászólás - 2009.05.09. 21:24:34 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Félig-meddig értek egy kicsit a nyomdaiparhoz (egy naptárkiadó cégnél dolgozom), így részben átérzem a helyzetet de van amivel nem értek egyet!Aki régebben vásárolt könyveket az ma is megveszi ha teheti (igaz én is játszom egy-egy online játékkal de azért általában havonta elolvasok egy könyvet és évente többe is megveszek)!!!Nem értem miért mennek tönkre a kiadók (kb. tudom mennyibe kerül egy átlag könyv elkészítése és ehhez képest mennyibe kerül egy könyv a boltokban)!Arról viszont már hallottam egy ismerősömtől hogy a terjesztők nem szeretnek nagyon fizetni időben (neki is tartozik az egyik legnagyobb hazai könyvterjesztő nem is kevéssel) ami egy kisebb kiadót tönkre is tehet!Viszont sokszor olyan terméket gyártanak amire nem hiszem hogy túl nagy lenne a kereslet (de lehet hogy ez csak az én véleményem)!Nem hiszem hogy szükség lenne a valaki által már említett "CELEBEK nagysikerű" megemlékezéseire egy ív papírt is áldozni!
Pontszám: 7.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
88. hozzászólás - 2009.05.14. 11:30:18
http://index.hu/kultur/klassz/2009/05/14/konyvpiac/
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
89. hozzászólás - 2009.05.14. 11:33:29 (Válasz Billy #87 hozzászólására.)
"Viszont sokszor olyan terméket gyártanak amire nem hiszem hogy túl nagy lenne a kereslet (de lehet hogy ez csak az én véleményem)!Nem hiszem hogy szükség lenne a valaki által már említett "CELEBEK nagysikerű" megemlékezéseire egy ív papírt is áldozni!"

Sajnos pontosan azokra van kereslet.
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 7.33
népszerűbalgosFérfi
Végzetúr tehetség
175 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
90. hozzászólás - 2009.05.14. 12:00:55 (Válasz Crimson #89 hozzászólására.)
Sajnos az igényes könyvekre, illetve az értékes könyvekre sincs igény.

Nekem például olyan egy antikvárium, mint a hölgyeknek a ruhabolt.....
Pontszám: 7.67
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
91. hozzászólás - 2009.05.14. 17:19:17
Amit a fenti index cikkben írnak, teljesen jól jellemzi a helyzetet, a könyvkiadás válságban van. Egész egyszerűen óriási a túltermelés, és a könyv nem romlik meg, egyre csak nőnek a készletek, a kereslet viszont iszonyatosan visszaesett. Ezen semmilyen kereskedők és kiadók közti paktum nem segít. A kiadók 95%-kának teljesen értelmetlen könyvet kiadni, biztosan veszteséges üzlet. Én ezt a folyamatot láttam nagyjából egy éve, igyekeztünk lezárni a sorozatainkat, hogy ne tartozzunk az olvasók felé, és a függő sorozatainkat mindenképpen ki fogjuk adni, be fogjuk fejezni. De új író vagy sorozat kiadásba vágni kb. olyan lenne, mint málnát ültetni a Holdon. Sorry az ifjú írók és a nyomdák felé, sajnos itt nekik sem terem sok babér a közeljövőben.
Nem az olvasást vagy a kultúrát temetem. Rengeteget olvasok a gyerekeimnek, és ők is sokat olvasnak. Az olvasás nagyon fontos, intelligencia, szókincs, műveltség. De a raktárakban azonban sok százmillió könyv áll, fogadjunk, hogy a nagy részét te sem olvastad. Ha holnaptól 2 évig egyetlen új könyv sem jelenne meg, csak a régieket árulnák, a kutya sem venné észre. Ezért vannak a kiadók az alku vesztes oldalán, ezért tudnak a terjesztők bármit rájuk kényszeríteni.
Pontszám: 6.67
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
92. hozzászólás - 2009.05.14. 17:24:37
Ja még a terjesztőkről: a horribilis pláza bérleti díjak szívják el a nyereség nagy részét, a Móró könyvker is emiatt ment csődbe. nem tudom, meddig lesz még annyi bolt (nem csak könyv), ami finanszirozza ezt a rengeteg üzletközpontot. Az aránylag új Aréna plazában meg sem tudtam számolni, hány márkás ruhabolt volt (vevő egyikben sem). Sokan fognak sok pénzt bukni, a boltok, akiknek be kell zárni, és az üzletközpontok, amik kongani fognak az ürességtől... Érdekes folyamat ez, a nagy áruházak kinyirták a kis boltokat, most az üzletközpontok majd haldoklani fognak, és talán ismét a kis utcai boltoké lesz a piac...
Pontszám: 7.60
fórumozóBillyFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
93. hozzászólás - 2009.05.15. 21:15:31 (Válasz Crimson #89 hozzászólására.)
Hát nem tudom!!!!Én elég sok fajta könyvet vettem már (vagy csak olvastam ha nem is vettem meg), de "CELEBES" polcrészt még a boltban is kikerültem nem hogy megfogtam volna!Az ismerőseim között sincs egy sem aki olvasott volna hasonlót!Habár ez lehet hogy azért van mert nem nagyon ismerkedek olyanokkal akik ilyesmit olvasnának!
Pontszám: 8
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
94. hozzászólás - 2009.05.15. 21:27:46 (Válasz Billy #93 hozzászólására.)
Csak meg kell nézni az eladási listákat. Olyan ez mint a zámbójimmy. Én még nem találkoztam olyannal, aki szerette volna, mégis több százezer lemezt adott el:D

(Mondjuk igaz ami igaz, én is titkolnám...)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 8.20
fórumozóBillyFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
95. hozzászólás - 2009.05.15. 22:00:31 (Válasz Crimson #94 hozzászólására.)
De én tényleg nem ismerek olyan embert aki ilyen könyvet megvett volna!Olyan munkatársaim vannak akik a TV-ben megnézik ezeket a népbutitó CELEBES műsorokat és naprakészek még a kutyájuk betegségéből is, de ezek az meberek még olvasni sem nagyon szoktak nem hogy megvenni egy könyvet!Ha olvasnak is akkor maximum egy pletykalapra áldoznak a "kultura oltárán""
Pontszám: 7.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
96. hozzászólás - 2009.05.15. 22:18:44 (Válasz Billy #95 hozzászólására.)
Tesóm még régen megvette Árpa Attila könyvét. Én is fikáztam, aztán elolvastam, és jó volt.

A többiről nekem sincs véleményem, de pl. Havas könyveit nem is ő írja, csak a nevét az elejére.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7
kedvencAnababaNő
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
97. hozzászólás - 2009.05.15. 22:22:50 (Válasz Mortimer #96 hozzászólására.)
Nekem sikerül mindig olyan könyvekbe beleszerelmesednem, amik jó eséllyel csak antikvárban kaphatók, meg hosszú-hosszú idő után újranyomják őket, de nagyon kevés helyen lehet kapni (pl. a "nagyok" nem is mindegyikében). Volt olyan, amiből a kiadótól közvetlenül hoztam el az utolsó három példányt...
Pontszám: 7.50
fórumozóBillyFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
98. hozzászólás - 2009.05.16. 07:03:03 (Válasz Mortimer #96 hozzászólására.)
AZ ÁRPA könyv egy kicsit más (mondjuk én azt sem olvastam), mert ő azután lett CELEB miután megírta a könyvet!
Pontszám: 7.33
népszerűBjorniFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
99. hozzászólás - 2009.05.16. 11:22:19
Csodálkozom, hogy csodálkoztok a könyvpiac helyzetén.
A képlet egyszerű, mint a bot.

A regény a szórakoztatóipar része. Pont.
A szórakozási lehetőségek pedig az elmúlt 50 évben hihetetlenül kibővültek, míg a jövedelmeink azért annyira nem. És a szórakoztatásra fordított idő is véges, ugyebár.

Véges pénzt és véges időt kell elköltenünk egy nagy áruválasztékkal rendelkező piacon. Mozi, cd, tv, koncertek, dvd, nyaralás, sport(rendezvények).
Csak ha 10 év távlatában visszagondoltok, akkor is látható mennyivel több lehetőség van manapság!
Sokkal több dologra költhetünk, fajlagosan kevesebbet és kevesebbet.

Bizony, ez a túltermeléssel küzdő könyvpiacon (is) bukásokhoz, csődeljárásokhoz vezethet és vezet is. Természetes kiválogatódás; nem élhetnek annyian a könyvpiacról mint eddig.

Nem egy bonyolult szituáció.
Az emberek többsége kényelemből az egyszerűbben fogyasztható szórakoztató cikkeket fogja fogyasztani.

Ez azonban korán sem jelenti a könyv, mint médium halálát.
A szakkönyvek mindig kelleni fognak, a sikeres regények is papírra kerülnek majd, mert a papírkönyv az elektronikussal szemben kevésbé hajlamos a meghibásodásra.

Ettől függetlenül nagyon szurkolok ez ekönyv olvasó kütyüknek.
Mert sajnos én sem költhetem el a világ pénzét könyvekre, bármennyire szeretném is, és normális esetben az e-változat olcsóbb kelle(ene), hogy legyen.

Apropó:
http://ekonyvolvaso.blog.hu/
Pontszám: 6.67
kedvencDrevanFérfi
Végzetúr
78 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
100. hozzászólás - 2009.05.17. 21:40:35 (Válasz Anababa #97 hozzászólására.)
Legjobb antikváriumi vételem: Stephen King: Ragyogás (The Shining) 1200 HuF-ért. Jelenleg a bolti ára "csak" 3000HuF. Az eszmei értékét viszont nem tudnám felbecsülni... Most akkor vagy jól jártam, vagy igen ...
Attól, hogy a kacsa nem tud úszni még nem biztos, hogy a víz a hülye...
Pontszám: 8
Oldal: 1234567
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője