Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234567
Szerző
Topic neve: A könyvkiadás jövője
fórumozóAzirafaelFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
101. hozzászólás - 2009.06.09. 16:37:21
Ha valaki tudja azoknak a könyveknek a címét amik a tf/öv-ről szólnak akkor az legyen szíves elküldeni üziben a címeket. köszönöm
Azirafael, TGY
Pontszám: 7.50
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
102. hozzászólás - 2009.11.02. 09:27:08 (Válasz Miklós #61 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2008.10.30. 10:22:01
Idézet: Hydro Globus - 2008.10.24. 22:05:16
Hmm... Látom, mindent elmondtak már, amit én is mondtam volna, így csak az önzőség marad:

Akkor most nem lesz Idő Kereke 12 magyarul?? Ugye nem teszitek meg ezt velünk?


Természetesen, ha elkészült, kiadjuk!

Idézet: Miklós - 2009.05.14. 17:19:17
a függő sorozatainkat mindenképpen ki fogjuk adni, be fogjuk fejezni.

Szavadon foglak
A hozzászólást Hydro Globus módosította 2009.11.02. 09:29:48-kor
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 7.70
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
103. hozzászólás - 2009.11.02. 18:00:45
Véleményem szerint ha a könyvkiadók most nem fogják meg a közönséget és nem teremtik meg újra az állandó könyvolvasói tábort soha nem lesz rá lehetőségük.

Én éveken át havi tizen ezreket költöttem könyvre.

De amikor egy könyvnek az első része jelent meg magyarul nyomtatásban és én meg már az 4. részt, az utoljára megírtat olvastam ebook formájában...
Erősen el kellett gondolkoznom akarok-e valaha is könyvet venni. Ha a zanyagi megfontolást nézem sokkal olcsóbb. Ha az esztétikait, jó pár könyv van amit egyszer olvastam soha többet nem fogom. Ami megérdemes rá ki is nyomtathatom, vagy megvehetem azután is, h olvastam.
ÉS ami legfőbb, miközben a magyar könyvkiadók nem adnak ki könyvet, nem folytatják sorozataink mert ilyen olyan okból veszteséges, addig én már rég olvastam a könyvet várhatóan a kanadai magyarok fordításában.

Egyébként mintha a Ködszellemes sorozat nem lett volna befejezve...
A hozzászólást BaalCain módosította 2009.11.02. 18:01:16-kor
Pontszám: 7.97
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
104. hozzászólás - 2009.11.03. 14:46:18
Sajnos a könyvet megölte az internet - de ezt el kell fogadni.
Párom gyakran mondja, ha most lenne ez meg az a lexikon, akkor utána lehetne nézni... hát utána is lehet, méghozzá olyan részletességgel, amivel eddig soha. A kvízkérdések kapcsán gyakran belemerülök a wikipédiába, meg más oldalakba, annyira megfog. Olyan töméntelen információforrás az internet, amivel egy könyvtár sem tud versenyezni.

Másik oldalról pedig: az olvasáshoz idő, szabadidő kell. Amiből egyre kevesebb van, és a legtöbben azt is mással töltik (számítógép, tv, buli).

Hogy ez mennyire jó vagy nem jó, azon rengeteget lehet vitatkozni. A könyvkiadóknak egyértelműen nem jó.
Talán egy olyan szegmens van, ahol piacképesek tudnak maradni: ahol nem a leírt szöveg/kép információtartalma, hanem annak kivitele a fontos: díszes albumok, speciális kiadások. De ezek között is egyre több az igénytelen kivitel.
Pontszám: 8.32
népszerűgirionFérfi
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
105. hozzászólás - 2009.11.10. 21:30:40
Nos ehhez a "könyvet megölte az internet" dologhoz nekem is lenne egy-két szavam. Néha én is borúlátóan látom a regények jövőjét, de mivel az egyetemen könyvtártudományt is tanulok muszáj volt más szemszögből is megvizsgálnom a dolgot.
A nyomtatott könyveket soha nem fogja az internet se kiirtani se reális vetélytársként fenyegetni. Miért? Mert a könyvtárakban felhalmozott tudás már most olyan mértékű amit soha nem tudnak a digitalizálással utolérni. Ez még inkább igaz a tömegnyomtatás előtti és annak korai időszakából. Ekkoriban majdhogynem minden példány egyedi volt, mind küllemében mind tartalmában. Ezt képtelen lesz lekövetni az internet. Biztos hallottatok már a Google Books projectről, a legnagyobb külföldi egyetemek digitalizálják a könyvtári állományuk. Ez most úgy hangzik mint valami nagy lépés affelé hogy eltűnjön a papiralapú könyvek nyomtatása, illetve hogy megőrizzék végleg az ott tárolt tudást. Mi ebben a hiba?
1. A mostani sebesség sokszorosával se lennének képesek az újonnan készült könyveket gépre vinni.
2. Korunk technikai fejlődését figyelembe véve elég rövid időre szól ez a megőrzés. A tárolási technológiák olyan gyorsan avulnak el hogy egyszerűen nincs archívum ami lépést lenne képes tartani velük. Ez időleges megoldás, a hosszabb távú megőrzésre marad a nyomtatás.
3. Legyen bármilyen tökéletes a digitalizálási technológia, 100%-ot nem tudja elérni. Lesznek információk amik nem kerülnek be a rendszerbe.
Egy-szó és száz a tudománynak szüksége van a nyomtatott könyvekre és a kiadókra.
Pontszám: 7.60
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
106. hozzászólás - 2009.11.10. 22:12:04
Ezek a százmilliós költségek mind benne vannak a könyvek árában:

http://index.hu/kultur/klassz/2009/11/10/ urtechnikaval_szallnak_szembe_a_szecesszioval/
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.39
kedvencScorpion666Férfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
107. hozzászólás - 2009.11.16. 17:37:04 (Válasz Miklós #83 hozzászólására.)
Miklós, szeretnék beállni a kérdezők sorába A BattleTech könyvek kiadását mikor tervezitek folytatni?
V2 - Sith Lord - Sötét Mágusok
Pontszám: 8.12
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
108. hozzászólás - 2009.11.20. 09:31:10
A Shadowrun könyvekből tudomásom szerint gyakorlatilag mindent kiadtunk, Battletechben nem vagyok biztos, hogy mindet sikerült-e megjelentetnünk, de attól tartok, hogy többet ebből a sorozatból már nem adunk ki
Pontszám: 8.13
kedvelt tagTyberius06Férfi
Végzetúr tehetség
184 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
109. hozzászólás - 2009.11.20. 12:23:11 (Válasz Miklós #108 hozzászólására.)
Néztem néhány listát összehasonlítva az általatok megjelentetett BT-s könyvekkel, és igen szép munkát végeztetek. Gyakorlatilag 2-3 könyvön kívül mindent kihoztatok itthon, ami dícséretes. Én inkább afelől érdeklődnék, hogy néhány jelenleg nem kapható (készlethiány) alap BT-s könyvet esetleg terveztek e újra nyomtatásba adni 2. kiadás címen, vagy kezdjem el inkább az antikváriumokat bújni... bár asszem csak a Jádefőnix trilógia hiányzik a többit már összevadásztam...
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Ashran83 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 7.78
népszerűtlenZu'litFérfi
Végzetúr
50 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
110. hozzászólás - 2009.12.07. 17:34:37
Miklós! Rám számíthattok, ha lefordítja végre a Beholder az Idő kereke utsó részét... Az összeset olvastam, és kizárásos alapon tőletek
Pontszám: 7.57
népszerűtlenCsarmi.regFérfi
Végzetúr tehetség
104 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
111. hozzászólás - 2009.12.17. 15:05:24
Én meg kizárásos alapon csak eredeti nyelven olvasok fantasy-t most már. Magyarul nemigen lehet jó fordítást kiadni, mert nincsenek jó fordítók, vagy ha mégis vannak, nem lehet őket megfizetni, mert túl kicsi a piac. Én akkor sokalltam be végleg, amikor a Lord of Chaos-t megláttam magyarul. Szerintem bűntett volt azt úgy kiadni.

Megvehetem angolul feleáron ezerszer jobb minőségben, vagy megvehetem magyarul. Nehéz a választás!
A hozzászólást Csarmi.reg módosította 2009.12.17. 15:06:14-kor
Pontszám: 8
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: pülő
112. hozzászólás - 2009.12.20. 14:57:07
Az, hogy milyen a könyv, nemcsak a szerzőn múlik, hanem a kiadón is. Ott vannak mondjuk a Narina könyvek a "M & C Marketing Tanácsadó Kft." (?) -től és mondjuk a Helliconia:Tavasz a "Tájfun Records" (?)-től. Méretre ugyanakkorák (magasság és a hosszok), csak az egyikbe kétszer annyi oldalt préseltek bele, és minden oldalra kétszer annyi sort, és egy sorba több karaktert. Szóval becslésem szerint a Helliconia:Tavaszban kb ötször annyi karakter található, mint a Narniában, pedig méretre ugyanakkorák. Szóval ez is egy szempont.
A másik dolog pedig, hogy pl az "Európa Könyvkiadó" (?) -től az Eragonnál a kép az nem a könyvön van, hanem a papíron, ami rossz, hisz a papír előbb utóbb úgyis elvész vagy elszakad ( mindig le kell szedni a könyvről, mert ha rajta van a könyvön, úgy zavar az olvasásban ), és akkor a könyv eleje tiszta bénán fog kinézni. Szóval vannak ilyen érdekes dolgok, amik a költségcsökkentés nevében születtek, viszont az olvasókban rossz szájízt hagy(hat)nak.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 6.65
népszerűFubujociFérfi
Végzetúr mester
355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
113. hozzászólás - 2009.12.22. 22:28:21
Hello mindenkinek.
Én szerintem az egész dolog változó. A fiatalságnál a trend számít. Mit lát, mit hall tévén, rádión, vagy haveron keresztül. Rengeteg ismerősöm van, akik a film nézés után vették meg a könyvet és azt mondták jobb. Hogy miért jobb egy könyv mint egy film vagy akármi más,
mert a könyv olvasása közben az ember elképzeli a dolgokat. Miért fontos ez, mert mindenki úgy képzeli el ahogy a akarja. Ha egy karakter leírása részletes akkor is mindenki másképp képzeli el. Ezért szerintem csak reklám kérdése az egész. Mennyien beszélnek róla? Melyiket filmesítik meg? Azt mondjuk, hogy a megfilmesítés drága. Hát nagy tévedés. Manapság az animációs filmek tömegével jelenek meg. Hogy miért? Mert olcsóbb. Japán csak úgy árassza az ilyen "meséket". Hát én is belenéztem ezekbe a mesékbe. Némelyik olyan véres, hogy még filmeket is túlszárnyalja. Tehát minden arról szól, hogy kitudja magát beleélni az egészbe. És ezért jobb a könyv, mert ott Te képzeled el. Azt meg senki ne mondja nekem, hogy például a Harry-t és Gyűrűk urát, azért olvasta mert úgy rátalált. Én is írok egy könyvet. Már négy éve. Szeretném egyszer látni egyszer a kezembe a könyvet. De ha film készülne róla csak úgy akarom, ahogy én elképzeltem. Hogy miért nem adom ki? Mert nem merem.
Tehát a lényege: A KÖNYV: képzeld úgy el ahogy te akarod.
A FILM: nézd ahogy mi elképzeltük.
u.i: Boldog Karácsonyt mindenkinek.
A hozzászólást Fubujoci módosította 2009.12.22. 22:30:39-kor
V1-Dark Knuth

V2-Dark Knuth

V3-Dark Knuth
Pontszám: 5.89
kedvelt tagKersaiFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
114. hozzászólás - 2010.03.06. 17:35:51
Könyvet olvasni a mai tücc-tücc,disco,marcsi korosztály tutira nem fog.(mondjuk ez az értelmi szinvonalukon meg is látszik)
Jade Flamehood

(been there,destroyed that)
Pontszám: 6.60
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
115. hozzászólás - 2010.03.06. 18:36:50 (Válasz Kersai #114 hozzászólására.)
Idézet: Kersai - 2010.03.06. 17:35:51
Könyvet olvasni a mai tücc-tücc,disco,marcsi korosztály tutira nem fog.(mondjuk ez az értelmi szinvonalukon meg is látszik)


Ez azért elég durva általánosítás! És kikérem magamnak mások nevében is! Én is "mai fiatal" vagyok a magam 18 évével, és pl még sohasem drogoztam (nem is fogok). És ismerek sok olyan embert a korosztályomból, akinek már most is nagyon rendben van az értelmi színvonala, és biztos vagyok benne, hogy fogja vinni valamire.
Na, de hogy ne térjek el teljesen a témától: A magam részéről sajnos nem olvasok annyit, amennyit szerenék/kéne. Ennek legfőbb oka az időhiány, de ha mégis ráérek, akkor én is szeretek olvasni. Kedvenceim közé tartoznak pl a Rejtő könyvek.
A könykiadáshoz nem tudok érdemben hozzászólni, de azt én is tapasztalom, hogy az emberek sokan inkább megkeresik neten, vagy megnézik filmen az adott művet, vagy megveszik használt könyvként nevetséges áron. Múltkor például kellett kötelezőnek Madách-tól Az ember tragédiája, amit megtaláltam egy használt könyvesnél 200 Ft-ért. Annyiért hülye lettem volna otthagyni. És egyébként jó állapotú volt, csak kicsit sárgásak voltak a lapok, de ennek van egy külön feelingje, amit nem adhat vissza a netről letöltött olvasmány.
A hozzászólást Pietrus módosította 2010.03.07. 11:36:25-kor
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 8.44
kedvelt tagTexexFérfi
Végzetúr mester
481 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
116. hozzászólás - 2010.11.24. 12:10:42
Miklós valahol fentebb írtad hogy azért lesznek sorozatok amit befejeztek.
Várható az Idő Kereke sorozat befejezése?
Mert angolul már megjelent 2009-ben
/ The Gathering Storm, 2009 - szerzőtárs Brandon Sanderson /
egy folytatás és lassan itt a következő rész is.
Towers of Midnight, várhatóan 2010 vége - szerzőtárs Brandon Sanderson
A Memory of Light, várhatóan 2011 vége - szerzőtárs Brandon Sanderson
Nem töröm tovább a fejem se kérdésen, se a játékon.
Fölösleges.Persze úgy se tudom megállni.
Pontszám: 7.42
fórumozóantilopFérfi
Végzetúr tehetség
169 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
117. hozzászólás - 2010.11.24. 12:16:23
én a könyveket jobban szeretem papírkötésben olvasni mint digitálisban.
V1-antilop
Pontszám: 6.82
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
118. hozzászólás - 2010.11.24. 13:27:25 (Válasz Texex #116 hozzászólására.)
Attól tartok, ezzel kapcsolatban semmi jó hírem nincs. A fordítás megkezdése azért csúszott, mert jogdíjközvetítő hónapokon keresztül nem is válaszolt a leveleinkre. Amikor végre leültünk tárgyalni, és beleegyeztünk minden feltételbe, rábólintottak, megkapjuk a jogokat, kezdhetjük a fordítást. Most viszont kaptunk egy levelet, hogy az új könyv - igen jelentős - jogdíján felül fizessük még egy csillagászati összeget csak a teljes sorozat jogainak megújításáért (attól függetlenül, hogy ezeknek a jelenleg még forgalomban levő könyveknek a jogdíját már évekkel ezelőtt, előre egy összegben kifizettették velünk). Szóval jelenleg nem tudom, mi lesz, tárgyalunk velük, hogy találjunk egy kölcsönösen előnyös megoldást.
Pontszám: 6.67
kedvelt tagTexexFérfi
Végzetúr mester
481 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
119. hozzászólás - 2010.11.24. 17:01:48
Sajnálattal hallom. Remélem sikerül meg egyezni nagyon hiányozna és utálnám ha hevenyészet netes fordításban kéne olvasnom.
Nem töröm tovább a fejem se kérdésen, se a játékon.
Fölösleges.Persze úgy se tudom megállni.
Pontszám: 7.42
népszerűFubujociFérfi
Végzetúr mester
355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
120. hozzászólás - 2010.12.14. 13:15:21
Miklós bocsi, hogy zavarlak, de szombaton megkaptuk a rendelt könyveket és van egy kérdésem. hova írjak?
V1-Dark Knuth

V2-Dark Knuth

V3-Dark Knuth
Pontszám: 7.13
Oldal: 1234567
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!