Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234567
Szerző
Topic neve: A könyvkiadás jövője
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
61. hozzászólás - 2008.10.30. 10:22:01 (Válasz Hydro Globus #55 hozzászólására.)
Idézet: Hydro Globus - 2008.10.24. 22:05:16
Hmm... Látom, mindent elmondtak már, amit én is mondtam volna, így csak az önzőség marad:

Akkor most nem lesz Idő Kereke 12 magyarul?? Ugye nem teszitek meg ezt velünk?


Természetesen, ha elkészült, kiadjuk!
Pontszám: 6.67
népszerűgirionFérfi
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
62. hozzászólás - 2008.10.30. 13:01:51
Én nem tartom akkora konkurenciának az internetes letöltéseket. Rengeteg könyvet letöltök az internetről illetve digitalizáltatok a barátaimmmal. Ennek is van előnye: egyetlen PDA-n vagy pendriven elfér egy kissebb könyvtár, többszáz könyv és azt veszem elő a vonaton, a tóparton a városban amelyiket akarom.

Otthon a gépemen van egy jóköra könyvtár, mindenféle könyvekkel. Az egész akkor kezdődött mikor kaptam egy könyvet ( most nem mondom meg melyiket de egy JÓÓÓ hosszú sorozat középső darabját) Sajnos a többi darabot nem volt pénzem megvenni ( na igen a másik probléma, sosincs elég pénze az embernek. ) Így hát leültem a gép elé elkezdtem keresgélni hogy mit írnak a könyvről meg a sorozat többi darabjáról, az íróról stb. A végén pedig találtam egy oldalt ahol fent volt az összes darab. Na akkor jöttem rá hogy nem is olyan rossz ez az e-book. Persze azóta már megvan az összes darab díszkötésben. De azokat ritkán olvasom.

Az a baj hogy az én olvasási tempóm melett túl gyorsan elrongyolódnak a könyvek. ( A tempó alatt azt kell érteni hogy Harry pottert két naonál tovább még nem olvastam, LOTR-hoz 6 kellet.) Sokkal jobban szeretem ha a szép könyvek szépen a polcon vannak néha átlapozom őket bele-bele olvasok, főleg ha igényes a kivitel. De ha csak a tartalomra vagyok kiéhezve akkor nincs szívem a könyveket elrongyolni. Mert hát a legstrapabíróbb se nagyon bírja a 15-szöri olvasást.
Pontszám: 8.33
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
63. hozzászólás - 2008.10.30. 18:39:25
ööö. a pendrájvon lévő kkönyveket hogy olvasod?
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 8.33
népszerűShadowmasterFérfi
Végzetúr tanonc
28 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
64. hozzászólás - 2008.11.06. 11:18:32
Én kifejezetten szeretek olvasni sőt mitöbb néha ha már nagyon nemtalálok egy könyvet,
vagy egy szerző összes művét hagyományosan akkor letöltöm kinyomtatom és olvasom....
Igaz azárt nem pótolja azt az érzést amikor megveszed a boltban a tényleg gyönyörűen
elkészített könyvet.
Ez az egyetlen amiért aztmondom bár drágák kicsit néha de megéri mert nem csak a puszta könyv
segíti az élményt.
A külcsin ís....
Pontszám: 7.50
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
65. hozzászólás - 2008.11.06. 18:25:41
a kérdés az, hogy milyen könyveket adtok ki? a tankönyveink zömét a mozaik kiadó adja ki, és ki lehet radírozni a könyveket! jobban mint a grafitot.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 8.33
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
66. hozzászólás - 2008.11.06. 19:43:11 (Válasz Miklós #61 hozzászólására.)
Oké, köszi

Csak kb az esett le a nyitópostból, hogy lehet hogy abbahagyjátok a könyvkiadást...
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 7.50
utáltTreff kiralyFérfi
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
67. hozzászólás - 2008.11.07. 08:13:56
Szia-és tisztelett minden könyv olvasónak- sajnos nekem is az a véleményem hogy bizony nem sok fiatal olvas pedig nagy szüdség lenne rá a beszéd kifejezés és a suókicsgyarapodás miatt ne csak annyi legyen az össz szókincse, hogy /b---meg/.De ha már itt tartunk tényleg ezen a lapon is van egy könyvkiadó reklám megakarom nézni milyen könyveket ad ki és mennyiért de nem tudom nyitni-nem lehetne olyan oldalt tenni ide amibe lehetne a könyvek árára cimére kivácsiskodni is?? üdvözletteé Sándor
Pontszám: 7.50
kedvencTissNő
Adminisztrátor
251 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
68. hozzászólás - 2008.11.07. 10:27:20 (Válasz Treff kiraly #67 hozzászólására.)
Szia!

Nem tudom, hoy miert nem mukodik nalad az Akcios konyv banner, de bemasolom ide a linket, amire mutat. Itt megtalalod, hogy eppen most mit kapsz meg kedvezmenyesen.

http://www.beholder.hu/?m=bolt&in=webshop.php&akcios=1&page=2

Jo valogatast kivanunk !
A hozzászólást Baraty módosította 2009.02.20. 09:38:31-kor
Pontszám: 7.50
irritálóHuzzahazaFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
69. hozzászólás - 2008.11.07. 14:21:51
Én is úgy gondolom hogy a könyveknek nincs jövőjük!
Pontszám: 4
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
70. hozzászólás - 2008.11.09. 20:46:59
Szerintem adjatok ki kevesebb könyvet több reklámmal.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 4.25
népszerűWolfiaNő
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
71. hozzászólás - 2008.11.24. 14:19:15
Nagyon szeretek olvasni, de sajna csak a könyvtár maradt. Egyszerűen nem tudom megvenni, négy gyerek és két unoka mellett. Örülök, ha az unokáknak tudok könyvet venni, szeretném, ha megszeretnék az olvasást. Nekem nagyon sokat adnak a könyvek, nem maradhatnak ki ebből!
Wolfia

Az élet egy nagy játszma, miért ne éljük végig játékosként? )
Pontszám: 7.50
kedvelt tagZHORFérfi
Végzetúr
77 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
72. hozzászólás - 2008.11.26. 19:23:01
Sajnos a pénztárcám határt szab mostanság a könyvvásárlási kedvemnek, ígyhát inkább a NET-ről szedegetem le az olvasni valómat, de ha olyan könyvvel találkozom, ami meg tud fogni tartalmilag, hangulatilag azt előbb utóbb megveszem, hogy bármikor újra tudjam olvasni Van olyan film amit nem voltam hajlandó megnézni, mert biztos voltam benne, hogy nem fogja tudni azt hozni, amit a könyv és rajta keresztül a fantáziám.
Szerencsére a fiamra sose kellett ráerőltetni a könyvolvasást. Egyforma az ízlésünk (fantasy!), teljesen magától kezdte szedegetni a polcról a könyveket. Amikor "kifogyott" a készlet, rárepült a bátyám könyveire, rendszeresen lopkodva őket. Manapság könyvárba járunk. Szerencsére elég nagy a választék, lehet mazsolázgatni rendesen.
Én se szeretek monitorról olvasni, mégis "rákényszerültem". Munkahelyen ugye nem szeretik ha az ember újságot olvas, az viszont senkinek se tűnik fel, ha az ember beledűlve a monitorba szinte, teljesen elmerülve "dolgozik" és így még azért sem szólhatnak meg, hogy a NET-n lógok naphosszat a hátránya: nem biztos hogy abba lehet hagyni ebédidő végén
Pontszám: 7.50
kedvelt tagHam_and_EggsFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
73. hozzászólás - 2008.11.28. 18:05:24
Hello!
Én arra gondoltam, hogy egy Végzetúr-ról szóló könyvet kéne kiadni.
Vagy ha még tervezitek több ilysmi játéknak a fejlesztését, azokról is könyvet.
Lehetne lyan, mint például a Legenda menü pont alatt, kis történetek fejezetekre bontva!
Pontszám: 7.50
népszerűMesikoszanNő
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
74. hozzászólás - 2008.11.29. 19:04:41
én nagyon szeretek olvasni, sőt magam is írok regényt. (igaz, nem igazán haladok vele, mert a munka leköt, és kedvem sincs mindig hozzá.) Ami meg a végzetúr-regényt illeti, jó ötletnek tartom, egész regényciklus lehetne belőle. Szerintem sok karakternek van saját sztorija. (többek közt az enyémnek is)
Pontszám: 7.50
mindenki kedvenceOlgi49Nő
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
75. hozzászólás - 2008.12.27. 11:23:20 (Válasz Shiako #4 hozzászólására.)
EN IS SZERETEK OLVASNI KONYVET KONYVBOL ES NEM GEPEN
Pontszám: 7.50
fórumozóLittlePetNő
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
76. hozzászólás - 2008.12.28. 09:07:42
Ritkán utazom Budapesten a metrón, egyszerűen csak mert ritkán van olyan helyen dolgom, ahol metró jár. A múltkoriban ezért ütötte meg a figyelmemet, ezért örültem meg annak, hogy a metrón szinte minden ember kezében valamilyen könyv volt. Tankönyv, angol regény, magyar regény, szerelmes regényfüzet, stb... Nem újság, nem szakácskönyv, vagy gyerekkönyv, hanem rendes olvasnivaló. A többség aki olvasott, fiatal volt. Állva is olvastak, kapaszkodva, a metró oldalának dőlve, vagy csak úgy lógva. Én ezt más országokban sose láttam. Szerintem a magyarok azért olvasnak. Annak, hogy gyerekkönyvre kereslet van, csak örülni érdemes, mert a gyerekeket a könyvekre szoktatja.
Nyugaton szeretnek képes albumokat tenni a nappali dohányzóasztalára, hogy a vendégek azt nézegessék. Idehaza ez a szokás nem terjedt el. Nyugaton a házi könyvtár mint olyan, nem is ismerős dolog, nem is vesznek meg az emberek annyi könyvet. Ha olvasni akarnak, könyvtárba mennek, majd visszaviszik a könyveket. Magyarországon sokkal kevésbé népszerű a könyvtár, itt inkább megveszik az emberek a könyvet. Ezért ott sokkal kevesebb kiadó gondolja úgy, hogy jó poén, hogy kiadóvállalatot alapít, sokkal kevesebben gondolják úgy, hogy ez nem egy nehéz üzlet. (Mert szerintem nem könnyű!)
Mindemellett vannak típus kiadók, akik jókor, jó kiadványokkal jöttek elő, akiknek a kiadványai uralnak egy piacot. (Beholder -Fantasy irodalom, Bagolyvár - sikerkönyvek, Bioenergetic és Édesvíz - ezoterikus irodalmak, Agave - szórakoztató modern irodalom, hogy csak néhányat említsek)
Azok a kiadók, akik valójában nem értenek hozzá, csak hígítják a piacot, hamar el fognak tűnni. Szerintem egy kis idő kell még ennek. Nagyon könnyű ma könyvet írni is, sokan gondolják, hogy mert képesek 5 értelmes mondatot leírni egymás után, attól már írók, vagy írónők.
Kolléganőmmel azzal szoktunk viccelődni, hogy ha nem lesz pénzünk, akkor gyerekkönyvet fogunk írni. Én rigmusokat faragok, ő meg izéket rajzol hozzá, és kiadjuk könyvben, mert olyan tré vackokat, amit ma gyerekkönyv gyanánt kiadnak, mi is tudunk, megerőltetés nélkül.

A terjesztésre egy idő után a webes vásárlás lesz majd megoldás. Én gyakran a kiadó weblapján rendelek meg egy könyvet, ha van webboldja, mert jóval olcsóbban lehet vásárolni a kedvenc könyveimből.
Pontszám: 7
népszerűtlenSkybotFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
77. hozzászólás - 2008.12.30. 21:35:45
Szerintem szükség van a könyvekre. Nemrég olvastam egy kötelezőt számítógépen. Hát most fordult elő először és utoljára. Olvasni pedig jó, sokkal jobban megmozgatja a fantáziát, mint egy film.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagSziraNő
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
78. hozzászólás - 2009.01.07. 17:23:36
Hát én a fiatalok közé tartozom és sajnos azt kell mondjam alig páran vagyunk akik igazán szeretünk olvasni . Én imádok, ha épp nincs tanitás van olyan hogy napi 3 könyvet kiolvasok , leülök és nem birom abbahagyni , persze lehet hogy én már tulzásnak számitok . A könyviráshoz pedig tehetség kell , bár gyerek könyvet irni szerintem bárki tud , de egy igazán jó könyvhöz tehetség , idő , és egy jó történet kell . Sok jó könyv van csak keresni kell és a könyvek megérik az idöt , szerncsére a családomban mindenki szereti a könyveket igy a könyvekre mindig jut pénz , szerncsére . Nekem a könyvek az életem részei , remélem a jövö nem csak az internetes könyveké .
Pontszám: 6.25
népszerűTestrabloFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
79. hozzászólás - 2009.02.17. 12:15:25
Én is csak egy vagyok az itt hozzászóló könyvolvasók közül, és nekem az a véleményem, hogy habár aggódni lehet, én azért mégsem teszem ezt a könyvek iránt. A könyvet ezidáig semmi sem győzte le és semmi sem múlta felül pedig volt rá ideje bőven. TV, VHS, DVD, BLU-RAY, videojáték, hangoskönyv meg minden ami szemnek ingere, de egyik sem képes hozni azt amit egy könyv. Nem veszik fel vele a versenyt, épp ezért nem aggódom. És azért nem, mert ezt sokan így gondolják még azok akik olvasnak. Akik pedig nem, azoknak teljesen mindegy, rávenni nem lehet, ha magától nem jut el odáig az intelligenciája. Rengeteg könyv van ma is, meg sem győzöm venni (persze az ára miatt sem), szóval nem hiszem, hogy válságban lenne a könyv mint könyv. Más válság persze van, gazdasági, társadalmi, de ez nem konkrétan a könyv válsága és főleg nem fog megszűnni csak azért mert pár suttyó nem olvas hanem bandázik. Kellemes időtöltést mindenkinek!

george
A hozzászólást Testrablo módosította 2009.02.17. 12:16:10-kor
Pontszám: 7
mindenki kedvenceDerek188Férfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A könyvkiadás jövője
80. hozzászólás - 2009.02.19. 22:18:54
Üdvözlettem neked illetve minden Végzetúrnak és Végzetúrnőnek!!
Szeretném én is kinyilvánítani szerény véleményemet, lehet hogy mindenki hozzád tud egy kis okosággot adni a dolgokhoz, de a lényeg a társadalom hanyatlása a technologia olyan termékek forgalmazására sarkalja az eladokat mi megkönyiti az emberek dolgát, kevesebb mozgás több szorakozás, lassan már gépek tartják nyitva a szemünket is, Ez pedig nem lehetne megengedet dolog a magam részéről imádok olvasni igaz már időm nincs sok rá de régebben ettem a könyveket, naponta jártam be a könyvtárba és megdöbenve látam azt hogy a régi tömöt sorok után egyre kevesebben és egyre kevesebb könyvet vittek el :S Sajnűlom hogy leáldozoban van ez a kor.

Enyit akartam
Pontszám: 7.50
Oldal: 1234567
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője